2016-12-30   15:55:03
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Vikingadoppet 2016

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vikingadoppet 2016    Utskriftsdatum  12 november 2016   
  Tävlingsort  Löddeköpinge    Utskriftstid  14:05   
  Arrangör  SS Iden         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 november 2016         
 
 
Gren 1, 4X50m Medley Mixed, Finaler 
Sponsor: Sparbanken Skåne 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
SS Iden Mix Lag 2  Simsällskapet Iden            2:04.07   
  Filip Wejfeldt  1997      29.07        29.07   
  Elin Hansen  2000      40.10        1:09.17   
  Jonatan Wede  1988      26.20        1:35.37   
  Moa Törneman  2001      28.70        2:04.07   
                     
SS Iden Mix Lag 1  Simsällskapet Iden            2:05.17   
  Sara Nilsson  1998      34.83        34.83   
  Simon Ljungbeck  2000      32.93        1:07.76   
  Elin Sjö  2001      32.36        1:40.12   
  Fredrik Hansen  1992      25.05        2:05.17   
                     
SK Sydsim Mix  Simklubben Sydsim            2:15.10   
  Julian Kasapov Alexis  1999      34.21        34.21   
  Isabella Wivsätter  2001      37.84        1:12.05   
  Emilia Eek  2001      34.35        1:46.40   
  Melvin Sihlén  2000      28.70        2:15.10   
                     
SS Iden Mix Lag 4  Simsällskapet Iden            2:49.90   
  Ellen Feldman  2002      42.98        42.98   
  Tyra Jarvi  2004      49.50        1:32.48   
  Jakob Kristersson  2003      41.41        2:13.89   
  Anton Liebenhagen  2005      36.01        2:49.90   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  12 november 2016 
Licensierad till: Simsällskapet Iden  Utskriftstid  14:05 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vikingadoppet 2016    Utskriftsdatum  12 november 2016   
  Tävlingsort  Löddeköpinge    Utskriftstid  14:10   
  Arrangör  SS Iden         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 november 2016         
 
 
Gren 2, 50m Frisim Damer, Finaler 
Sponsor: Tetra Pak AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Louise Ranevi  1999  Simklubben Lödde            27.87   
Moa Törneman  2001  Simsällskapet Iden            30.68   
Isabella Wivsätter  2001  Simklubben Sydsim            31.34   
Sara Nilsson  1998  Simsällskapet Iden            31.65   
Elin Sjö  2001  Simsällskapet Iden            31.74   
Anna Twedberg  2003  Simsällskapet Iden            31.79   
Elin Hansen  2000  Simsällskapet Iden            31.96   
Emilia Eek  2001  Simklubben Sydsim            32.00   
Sanna Bredberg Jakstrand  2003  Malmö Kappsimningsklubb            32.28   
10  Alicia Darell  2000  Simklubben Spiggarna            32.71   
11  Michelle Napierski  2001  Simklubben Sydsim            32.72   
12  Linn Steen  2000  Simklubben Spiggarna            33.19   
13  Mikaela Virc  2003  Malmö Kappsimningsklubb            34.38   
14  Felicia Sjöström  2002  Malmö Kappsimningsklubb            34.40   
15  Michelle Kusnadi  2001  Malmö Kappsimningsklubb            34.48   
16  Moa Lundgren  2000  Simklubben Spiggarna            34.53   
17  Elina Kazarian  2003  Malmö Kappsimningsklubb            34.77   
18  Adna Curan  2003  Malmö Kappsimningsklubb            35.49   
19  Anja Schönbäck  2003  Simklubben Spiggarna            35.61   
20  Thea Bolander  2003  Malmö Kappsimningsklubb            36.28   
21  Barbette Karylle  2003  Simklubben Ran            36.91   
22  Victoria Olsson  2002  Simklubben Lödde            36.92   
23  Ronja Holmkvist  2003  Simklubben Spiggarna            48.86   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  12 november 2016 
Licensierad till: Simsällskapet Iden  Utskriftstid  14:10 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vikingadoppet 2016    Utskriftsdatum  12 november 2016   
  Tävlingsort  Löddeköpinge    Utskriftstid  14:13   
  Arrangör  SS Iden         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 november 2016         
 
 
Gren 3, 50m Frisim Herrar, Finaler 
Sponsor: Sparbanken Skåne 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Fredrik Hansen  1992  Simsällskapet Iden            26.17   
Roy Hangård  1999  Simklubben Lödde            26.54   
Eddie Halilovic  1999  Simklubben Sydsim            26.78   
Kevin Fransson  1999  Simklubben Spiggarna            27.39   
Simon Ljungbeck  2000  Simsällskapet Iden            27.98   
Tobias Ranevi  1999  Simklubben Lödde            28.22   
Andreas Bendrén  2001  Simsällskapet Iden            28.45   
Julian Kasapov Alexis  1999  Simklubben Sydsim            28.53   
Melvin Sihlén  2000  Simklubben Sydsim            29.34   
10  Jesper Franzén  2002  Simklubben Sydsim            31.43   
11  Svante Vilhelmsson  2003  Malmö Kappsimningsklubb            31.67   
12  Tim Larsson  2003  Simklubben Spiggarna            33.04   
13  Leith Al-Sheesh  2003  Malmö Kappsimningsklubb            34.11   
14  Melvin Andersson  2003  Simklubben Sydsim            35.51   
15  Jakob Kristersson  2003  Simsällskapet Iden            36.06   
16  Martin Tran  2002  Simklubben Ran            40.73   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  12 november 2016 
Licensierad till: Simsällskapet Iden  Utskriftstid  14:13 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vikingadoppet 2016    Utskriftsdatum  12 november 2016   
  Tävlingsort  Löddeköpinge    Utskriftstid  14:21   
  Arrangör  SS Iden         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 november 2016         
 
 
Gren 4, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 
Sponsor: Tetra Pak AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Louise Ranevi  1999  Simklubben Lödde    32.71        1:14.93   
Victoria Segerdahl  2001  Simklubben Lödde    35.59        1:21.74   
Elin Sjö  2001  Simsällskapet Iden    37.99        1:22.32   
Ellen Feldman  2002  Simsällskapet Iden    42.63        1:31.30   
Hanna Johansson  2004  Malmö Kappsimningsklubb    44.70        1:39.21   
Emma Ingner  2005  Malmö Kappsimningsklubb    47.38        1:47.30   
Emily Li  2004  Malmö Kappsimningsklubb    51.89        1:52.03   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  12 november 2016 
Licensierad till: Simsällskapet Iden  Utskriftstid  14:21 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vikingadoppet 2016    Utskriftsdatum  12 november 2016   
  Tävlingsort  Löddeköpinge    Utskriftstid  14:24   
  Arrangör  SS Iden         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 november 2016         
 
 
Gren 5, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 
Sponsor: Sparbanken Skåne 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jonatan Wede  1988  Simsällskapet Iden    27.82        1:00.33   
Roy Hangård  1999  Simklubben Lödde    30.44        1:07.99   
Tobias Ranevi  1999  Simklubben Lödde    32.27        1:10.83   
Julian Kasapov Alexis  1999  Simklubben Sydsim    34.80        1:14.79   
Seth Nillund  2005  Malmö Kappsimningsklubb    37.88        1:24.18   
Eddie Halilovic  1999  Simklubben Sydsim    34.97        1:24.47   
Aron Paulsson  2006  Simklubben Lödde    41.96        1:31.44   
Aram Kazarian  2005  Malmö Kappsimningsklubb    42.80        1:38.19   
Jakob Kristersson  2003  Simsällskapet Iden            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  12 november 2016 
Licensierad till: Simsällskapet Iden  Utskriftstid  14:24 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vikingadoppet 2016    Utskriftsdatum  12 november 2016   
  Tävlingsort  Löddeköpinge    Utskriftstid  14:48   
  Arrangör  SS Iden         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 november 2016         
 
 
Gren 6, 50m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: Tetra Pak AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sanna Bredberg Jakstrand  2003  Malmö Kappsimningsklubb            43.48   
Mikaela Virc  2003  Malmö Kappsimningsklubb            43.50   
Elina Kazarian  2003  Malmö Kappsimningsklubb            44.85   
Adna Curan  2003  Malmö Kappsimningsklubb            45.16   
Ellen Feldman  2002  Simsällskapet Iden            46.61   
Felicia Sjöström  2002  Malmö Kappsimningsklubb            46.79   
Anja Schönbäck  2003  Simklubben Spiggarna            47.61   
Thea Bolander  2003  Malmö Kappsimningsklubb            47.81   
Barbette Karylle  2003  Simklubben Ran            48.12   
10  Victoria Olsson  2002  Simklubben Lödde            50.39   
11  Ronja Holmkvist  2003  Simklubben Spiggarna            58.42   
                     
 
Gren 6, 50m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: Tetra Pak AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isabella Wivsätter  2001  Simklubben Sydsim            38.56   
Emilia Eek  2001  Simklubben Sydsim            40.29   
Alicia Darell  2000  Simklubben Spiggarna            40.90   
Elin Hansen  2000  Simsällskapet Iden            42.44   
Michelle Napierski  2001  Simklubben Sydsim            44.28   
Michelle Kusnadi  2001  Malmö Kappsimningsklubb            44.90   
Moa Lundgren  2000  Simklubben Spiggarna            46.52   
Victoria Segerdahl  2001  Simklubben Lödde            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  12 november 2016 
Licensierad till: Simsällskapet Iden  Utskriftstid  14:48 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vikingadoppet 2016    Utskriftsdatum  12 november 2016   
  Tävlingsort  Löddeköpinge    Utskriftstid  15:36   
  Arrangör  SS Iden         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 november 2016         
 
 
Gren 7, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: Sparbanken Skåne 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Svante Vilhelmsson  2003  Malmö Kappsimningsklubb            40.26   
Jesper Franzén  2002  Simklubben Sydsim            41.18   
Leith Al-Sheesh  2003  Malmö Kappsimningsklubb            48.24   
Melvin Andersson  2003  Simklubben Sydsim            48.79   
Martin Tran  2002  Simklubben Ran            51.76   
                     
 
Gren 7, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: Sparbanken Skåne 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Simon Ljungbeck  2000  Simsällskapet Iden            33.22   
Melvin Sihlén  2000  Simklubben Sydsim            39.95   
Andreas Bendrén  2001  Simsällskapet Iden            43.34   
                     
 
Gren 7, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
Sponsor: Sparbanken Skåne 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Roy Hangård  1999  Simklubben Lödde            35.66   
Eddie Halilovic  1999  Simklubben Sydsim            36.32   
Julian Kasapov Alexis  1999  Simklubben Sydsim            41.17   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  12 november 2016 
Licensierad till: Simsällskapet Iden  Utskriftstid  15:36 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vikingadoppet 2016    Utskriftsdatum  12 november 2016   
  Tävlingsort  Löddeköpinge    Utskriftstid  14:53   
  Arrangör  SS Iden         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 november 2016         
 
 
Gren 8, 100m Ryggsim Damer, Finaler 0 år och äldre 
Sponsor: Tetra Pak AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Beatrice Ask  2005  Malmö Kappsimningsklubb    41.52        1:25.75   
Hilma Sörum  2004  Malmö Kappsimningsklubb    42.92        1:26.70   
Emma Ingner  2005  Malmö Kappsimningsklubb    42.71        1:27.76   
Tyra Jarvi  2004  Simsällskapet Iden    44.21        1:29.82   
Anna Stenberg  2005  Malmö Kappsimningsklubb    43.90        1:30.95   
Hanna Johansson  2004  Malmö Kappsimningsklubb    45.09        1:31.90   
Emily Li  2004  Malmö Kappsimningsklubb    48.61        1:35.65   
Charlotte Krüger  2007  Malmö Kappsimningsklubb    49.24        1:41.71   
Filippa Norvenius  2005  Malmö Kappsimningsklubb    50.41        1:44.30   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  12 november 2016 
Licensierad till: Simsällskapet Iden  Utskriftstid  14:53 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vikingadoppet 2016    Utskriftsdatum  12 november 2016   
  Tävlingsort  Löddeköpinge    Utskriftstid  14:54   
  Arrangör  SS Iden         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 november 2016         
 
 
Gren 9, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 0 år och äldre 
Sponsor: Sparbanken Skåne 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Bill Beckman  2005  Malmö Kappsimningsklubb    41.50        1:26.82   
Aram Kazarian  2005  Malmö Kappsimningsklubb    45.03        1:32.14   
Arvid Söderberg  2006  Malmö Kappsimningsklubb    48.09        1:38.00   
Jannes Krüger  2005  Malmö Kappsimningsklubb    51.26        1:42.43   
Vincent Berglind  2005  Malmö Kappsimningsklubb    56.01        1:50.05   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  12 november 2016 
Licensierad till: Simsällskapet Iden  Utskriftstid  14:54 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vikingadoppet 2016    Utskriftsdatum  12 november 2016   
  Tävlingsort  Löddeköpinge    Utskriftstid  15:16   
  Arrangör  SS Iden         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 november 2016         
 
 
Gren 10, 100m Medley Damer, Finaler 0 år och äldre 
Sponsor: Tetra Pak AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Louise Ranevi  1999  Simklubben Lödde    32.50        1:08.71   
Sara Nilsson  1998  Simsällskapet Iden    34.91        1:15.63   
Emilia Eek  2001  Simklubben Sydsim    37.39        1:18.26   
Elin Sjö  2001  Simsällskapet Iden    35.54        1:19.50   
Moa Törneman  2001  Simsällskapet Iden    36.67        1:20.64   
Sanna Bredberg Jakstrand  2003  Malmö Kappsimningsklubb    38.09        1:22.46   
Victoria Segerdahl  2001  Simklubben Lödde    37.43        1:22.84   
Hilma Sörum  2004  Malmö Kappsimningsklubb    41.37        1:26.61   
Emilia Berg  2005  Simklubben Lödde    41.96        1:27.61   
10  Adna Curan  2003  Malmö Kappsimningsklubb    42.70        1:29.61   
11  Siri Gunnarsson  2002  Simsällskapet Iden    41.57        1:29.95   
12  Amanda Blomkvist  2007  Simsällskapet Iden    45.03        1:35.93   
13  Charlotte Krüger  2007  Malmö Kappsimningsklubb    48.02        1:43.11   
14  Ella Andréasson  2005  Simklubben Lödde    54.78        1:44.12   
15  Filippa Norvenius  2005  Malmö Kappsimningsklubb    51.18        1:45.20   
Hedda Andréasson  2004  Simklubben Lödde            DSQ   
Michelle Kusnadi  2001  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Michelle Napierski  2001  Simklubben Sydsim            DSQ   
Mikaela Virc  2003  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Tyra Jarvi  2004  Simsällskapet Iden            DSQ   
Victoria Olsson  2002  Simklubben Lödde            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  12 november 2016 
Licensierad till: Simsällskapet Iden  Utskriftstid  15:16 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vikingadoppet 2016    Utskriftsdatum  12 november 2016   
  Tävlingsort  Löddeköpinge    Utskriftstid  15:23   
  Arrangör  SS Iden         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 november 2016         
 
 
Gren 11, 100m Medley Herrar, Finaler 0 år och äldre 
Sponsor: Sparbanken Skåne 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jonatan Wede  1988  Simsällskapet Iden    28.79        1:02.79   
Filip Wejfeldt  1997  Simsällskapet Iden    29.10        1:04.33   
Roy Hangård  1999  Simklubben Lödde    30.77        1:07.61   
Simon Ljungbeck  2000  Simsällskapet Iden    32.25        1:10.43   
Julian Kasapov Alexis  1999  Simklubben Sydsim    33.98        1:13.11   
Tobias Ranevi  1999  Simklubben Lödde    33.18        1:13.12   
Andreas Bendrén  2001  Simsällskapet Iden    34.46        1:16.91   
Melvin Sihlén  2000  Simklubben Sydsim    36.22        1:17.62   
Vincent Tran  2004  Malmö Kappsimningsklubb    37.94        1:20.44   
10  Jesper Franzén  2002  Simklubben Sydsim    36.78        1:20.91   
11  Svante Vilhelmsson  2003  Malmö Kappsimningsklubb    39.14        1:22.02   
12  Bill Beckman  2005  Malmö Kappsimningsklubb    38.93        1:23.20   
13  Aron Paulsson  2006  Simklubben Lödde    38.64        1:23.43   
14  Tim Larsson  2003  Simklubben Spiggarna    40.60        1:30.78   
15  Jakob Kristersson  2003  Simsällskapet Iden    41.02        1:30.96   
16  Axel Wergeland  2006  Simklubben Lödde    45.49        1:33.02   
17  Anton Liebenhagen  2005  Simsällskapet Iden    45.79        1:33.96   
18  Ted Nilsson  2006  Simklubben Lödde    43.57        1:34.13   
19  Arvid Söderberg  2006  Malmö Kappsimningsklubb    46.07        1:38.76   
20  Jannes Krüger  2005  Malmö Kappsimningsklubb    49.22        1:39.33   
Seth Nillund  2005  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  12 november 2016 
Licensierad till: Simsällskapet Iden  Utskriftstid  15:23 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vikingadoppet 2016    Utskriftsdatum  12 november 2016   
  Tävlingsort  Löddeköpinge    Utskriftstid  15:43   
  Arrangör  SS Iden         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 november 2016         
 
 
Gren 12, 50m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: Tetra Pak AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sanna Bredberg Jakstrand  2003  Malmö Kappsimningsklubb            40.17   
Anja Schönbäck  2003  Simklubben Spiggarna            40.28   
Elina Kazarian  2003  Malmö Kappsimningsklubb            41.15   
Felicia Sjöström  2002  Malmö Kappsimningsklubb            42.05   
Mikaela Virc  2003  Malmö Kappsimningsklubb            42.13   
Adna Curan  2003  Malmö Kappsimningsklubb            44.22   
Barbette Karylle  2003  Simklubben Ran            44.57   
Thea Bolander  2003  Malmö Kappsimningsklubb            44.88   
Victoria Olsson  2002  Simklubben Lödde            46.61   
                     
 
Gren 12, 50m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: Tetra Pak AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emilia Eek  2001  Simklubben Sydsim            38.80   
Michelle Napierski  2001  Simklubben Sydsim            41.43   
                     
 
Gren 12, 50m Ryggsim Damer, Finaler 17 - 99 år 
Sponsor: Tetra Pak AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Louise Ranevi  1999  Simklubben Lödde            31.80   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  12 november 2016 
Licensierad till: Simsällskapet Iden  Utskriftstid  15:43 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vikingadoppet 2016    Utskriftsdatum  12 november 2016   
  Tävlingsort  Löddeköpinge    Utskriftstid  15:46   
  Arrangör  SS Iden         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 november 2016         
 
 
Gren 13, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: Sparbanken Skåne 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jesper Franzén  2002  Simklubben Sydsim            36.16   
Svante Vilhelmsson  2003  Malmö Kappsimningsklubb            38.13   
Tim Larsson  2003  Simklubben Spiggarna            41.03   
Melvin Andersson  2003  Simklubben Sydsim            46.92   
Martin Tran  2002  Simklubben Ran            48.30   
                     
 
Gren 13, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: Sparbanken Skåne 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Melvin Sihlén  2000  Simklubben Sydsim            36.03   
Andreas Bendrén  2001  Simsällskapet Iden            DSQ   
                     
 
Gren 13, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
Sponsor: Sparbanken Skåne 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Eddie Halilovic  1999  Simklubben Sydsim            32.82   
Kevin Fransson  1999  Simklubben Spiggarna            34.61   
Julian Kasapov Alexis  1999  Simklubben Sydsim            34.97   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  12 november 2016 
Licensierad till: Simsällskapet Iden  Utskriftstid  15:46 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vikingadoppet 2016    Utskriftsdatum  12 november 2016   
  Tävlingsort  Löddeköpinge    Utskriftstid  16:04   
  Arrangör  SS Iden         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 november 2016         
 
 
Gren 14, 100m Bröstsim Damer, Finaler 0 år och äldre 
Sponsor: Tetra Pak AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emilia Eek  2001  Simklubben Sydsim    40.07        1:24.97   
Isabella Wivsätter  2001  Simklubben Sydsim    39.70        1:25.77   
Victoria Segerdahl  2001  Simklubben Lödde    43.40        1:32.33   
Elin Hansen  2000  Simsällskapet Iden    43.44        1:34.01   
Beatrice Ask  2005  Malmö Kappsimningsklubb    45.66        1:35.29   
Anna Twedberg  2003  Simsällskapet Iden    46.20        1:37.78   
Emma Ingner  2005  Malmö Kappsimningsklubb    46.26        1:38.40   
Michelle Kusnadi  2001  Malmö Kappsimningsklubb    45.86        1:38.59   
Emilia Berg  2005  Simklubben Lödde    48.03        1:40.71   
10  Hilma Sörum  2004  Malmö Kappsimningsklubb    49.47        1:41.95   
11  Anna Stenberg  2005  Malmö Kappsimningsklubb    47.34        1:43.54   
12  Emily Li  2004  Malmö Kappsimningsklubb    50.16        1:44.49   
13  Ella Andréasson  2005  Simklubben Lödde    49.24        1:45.67   
14  Charlotte Krüger  2007  Malmö Kappsimningsklubb    50.91        1:47.60   
15  Tyra Jarvi  2004  Simsällskapet Iden    52.12        1:48.88   
16  Hanna Johansson  2004  Malmö Kappsimningsklubb    51.95        1:49.42   
17  Hedda Andréasson  2004  Simklubben Lödde    53.23        1:54.83   
18  Filippa Norvenius  2005  Malmö Kappsimningsklubb    57.46        2:00.10   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  12 november 2016 
Licensierad till: Simsällskapet Iden  Utskriftstid  16:04 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vikingadoppet 2016    Utskriftsdatum  12 november 2016   
  Tävlingsort  Löddeköpinge    Utskriftstid  16:10   
  Arrangör  SS Iden         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 november 2016         
 
 
Gren 15, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 0 år och äldre 
Sponsor: Sparbanken Skåne 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Simon Ljungbeck  2000  Simsällskapet Iden    35.41        1:14.81   
Roy Hangård  1999  Simklubben Lödde    35.35        1:15.02   
Tobias Ranevi  1999  Simklubben Lödde    38.03        1:21.39   
Vincent Tran  2004  Malmö Kappsimningsklubb    42.55        1:30.88   
Bill Beckman  2005  Malmö Kappsimningsklubb    44.53        1:34.05   
Axel Wergeland  2006  Simklubben Lödde    49.56        1:45.06   
Aram Kazarian  2005  Malmö Kappsimningsklubb    48.21        1:46.95   
Vincent Berglind  2005  Malmö Kappsimningsklubb    52.62        1:50.38   
Jannes Krüger  2005  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  12 november 2016 
Licensierad till: Simsällskapet Iden  Utskriftstid  16:10 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vikingadoppet 2016    Utskriftsdatum  12 november 2016   
  Tävlingsort  Löddeköpinge    Utskriftstid  16:14   
  Arrangör  SS Iden         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 november 2016         
 
 
Gren 16, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: Tetra Pak AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anna Twedberg  2003  Simsällskapet Iden            35.87   
Sanna Bredberg Jakstrand  2003  Malmö Kappsimningsklubb            37.21   
Elina Kazarian  2003  Malmö Kappsimningsklubb            39.22   
Adna Curan  2003  Malmö Kappsimningsklubb            39.96   
Ellen Feldman  2002  Simsällskapet Iden            40.45   
Mikaela Virc  2003  Malmö Kappsimningsklubb            41.91   
Thea Bolander  2003  Malmö Kappsimningsklubb            42.56   
Barbette Karylle  2003  Simklubben Ran            42.74   
Siri Gunnarsson  2002  Simsällskapet Iden            43.37   
Felicia Sjöström  2002  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Victoria Olsson  2002  Simklubben Lödde            DSQ   
                     
 
Gren 16, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: Tetra Pak AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elin Sjö  2001  Simsällskapet Iden            32.74   
Moa Törneman  2001  Simsällskapet Iden            34.95   
Alicia Darell  2000  Simklubben Spiggarna            36.04   
Victoria Segerdahl  2001  Simklubben Lödde            36.89   
Michelle Napierski  2001  Simklubben Sydsim            37.16   
Emilia Eek  2001  Simklubben Sydsim            37.32   
Linn Steen  2000  Simklubben Spiggarna            37.35   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  12 november 2016 
Licensierad till: Simsällskapet Iden  Utskriftstid  16:14 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vikingadoppet 2016    Utskriftsdatum  12 november 2016   
  Tävlingsort  Löddeköpinge    Utskriftstid  16:16   
  Arrangör  SS Iden         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 november 2016         
 
 
Gren 17, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: Sparbanken Skåne 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jesper Franzén  2002  Simklubben Sydsim            36.37   
Leith Al-Sheesh  2003  Malmö Kappsimningsklubb            39.01   
Tim Larsson  2003  Simklubben Spiggarna            39.65   
Jakob Kristersson  2003  Simsällskapet Iden            44.16   
Melvin Andersson  2003  Simklubben Sydsim            47.86   
Svante Vilhelmsson  2003  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 17, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: Sparbanken Skåne 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Andreas Bendrén  2001  Simsällskapet Iden            33.92   
Melvin Sihlén  2000  Simklubben Sydsim            35.81   
                     
 
Gren 17, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
Sponsor: Sparbanken Skåne 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jonatan Wede  1988  Simsällskapet Iden            26.88   
Filip Wejfeldt  1997  Simsällskapet Iden            29.00   
Eddie Halilovic  1999  Simklubben Sydsim            29.80   
Roy Hangård  1999  Simklubben Lödde            29.86   
Julian Kasapov Alexis  1999  Simklubben Sydsim            31.91   
Kevin Fransson  1999  Simklubben Spiggarna            32.38   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  12 november 2016 
Licensierad till: Simsällskapet Iden  Utskriftstid  16:16 
 
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vikingadoppet 2016    Utskriftsdatum  12 november 2016   
  Tävlingsort  Löddeköpinge    Utskriftstid  16:35   
  Arrangör  SS Iden         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 november 2016         
 
 
Gren 18, 100m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre 
Sponsor: Tetra Pak AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Louise Ranevi  1999  Simklubben Lödde    28.83        1:01.23   
Moa Törneman  2001  Simsällskapet Iden    31.26        1:05.83   
Sanna Bredberg Jakstrand  2003  Malmö Kappsimningsklubb    33.79        1:11.08   
Emilia Eek  2001  Simklubben Sydsim    33.51        1:11.32   
Anna Twedberg  2003  Simsällskapet Iden    34.84        1:12.26   
Adna Curan  2003  Malmö Kappsimningsklubb    36.70        1:15.30   
Anna Stenberg  2005  Malmö Kappsimningsklubb    35.96        1:15.74   
Beatrice Ask  2005  Malmö Kappsimningsklubb    36.52        1:16.05   
Mikaela Virc  2003  Malmö Kappsimningsklubb    37.05        1:16.44   
10  Victoria Segerdahl  2001  Simklubben Lödde    35.29        1:16.75   
11  Hilma Sörum  2004  Malmö Kappsimningsklubb    37.13        1:16.83   
12  Michelle Kusnadi  2001  Malmö Kappsimningsklubb    36.65        1:17.80   
13  Siri Gunnarsson  2002  Simsällskapet Iden    36.70        1:19.33   
14  Elina Kazarian  2003  Malmö Kappsimningsklubb    37.14        1:19.78   
15  Emma Ingner  2005  Malmö Kappsimningsklubb    39.02        1:20.63   
16  Thea Bolander  2003  Malmö Kappsimningsklubb    39.47        1:22.49   
17  Tyra Jarvi  2004  Simsällskapet Iden    40.63        1:25.25   
18  Emily Li  2004  Malmö Kappsimningsklubb    41.84        1:26.15   
19  Hanna Johansson  2004  Malmö Kappsimningsklubb    41.94        1:26.99   
20  Hedda Andréasson  2004  Simklubben Lödde    44.16        1:33.20   
21  Filippa Norvenius  2005  Malmö Kappsimningsklubb    44.61        1:34.10   
22  Charlotte Krüger  2007  Malmö Kappsimningsklubb    45.06        1:36.51   
23  Ella Andréasson  2005  Simklubben Lödde    46.49        1:36.83   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  12 november 2016 
Licensierad till: Simsällskapet Iden  Utskriftstid  16:35 
 
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vikingadoppet 2016    Utskriftsdatum  12 november 2016   
  Tävlingsort  Löddeköpinge    Utskriftstid  16:40   
  Arrangör  SS Iden         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 november 2016         
 
 
Gren 19, 100m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre 
Sponsor: Sparbanken Skåne 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Roy Hangård  1999  Simklubben Lödde    28.21        58.62   
Eddie Halilovic  1999  Simklubben Sydsim    28.21        59.04   
Tobias Ranevi  1999  Simklubben Lödde    28.90        1:00.63   
Seth Nillund  2005  Malmö Kappsimningsklubb    32.41        1:08.16   
Svante Vilhelmsson  2003  Malmö Kappsimningsklubb    34.51        1:10.20   
Aron Paulsson  2006  Simklubben Lödde    35.47        1:13.21   
Aram Kazarian  2005  Malmö Kappsimningsklubb    36.08        1:16.32   
Bill Beckman  2005  Malmö Kappsimningsklubb    36.81        1:16.34   
Jakob Kristersson  2003  Simsällskapet Iden    36.93        1:19.37   
10  Anton Liebenhagen  2005  Simsällskapet Iden    38.12        1:19.51   
11  Arvid Söderberg  2006  Malmö Kappsimningsklubb    41.06        1:26.56   
12  Vincent Berglind  2005  Malmö Kappsimningsklubb    43.84        1:32.53   
13  Jannes Krüger  2005  Malmö Kappsimningsklubb    46.25        1:33.04   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  12 november 2016 
Licensierad till: Simsällskapet Iden  Utskriftstid  16:40 
 
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vikingadoppet 2016    Utskriftsdatum  12 november 2016   
  Tävlingsort  Löddeköpinge    Utskriftstid  16:45   
  Arrangör  SS Iden         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 november 2016         
 
 
Gren 20, 4X50m Frisim Mixed, Finaler 0 år och äldre 
Sponsor: Tetra Pak AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
SS Iden Mix Lag 1  Simsällskapet Iden            1:52.93   
  Filip Wejfeldt  1997      26.34        26.34   
  Moa Törneman  2001      29.96        56.30   
  Sara Nilsson  1998      30.24        1:26.54   
  Fredrik Hansen  1992      26.39        1:52.93   
                     
SS Iden Mix Lag 2  Simsällskapet Iden            1:57.20   
  Jonatan Wede  1988      25.63        25.63   
  Elin Sjö  2001      30.96        56.59   
  Anna Twedberg  2003      32.75        1:29.34   
  Simon Ljungbeck  2000      27.86        1:57.20   
                     
SK Sydsim Mix  Simklubben Sydsim            2:02.79   
  Michelle Napierski  2001      33.47        33.47   
  Melvin Sihlén  2000      29.98        1:03.45   
  Isabella Wivsätter  2001      31.34        1:34.79   
  Eddie Halilovic  1999      28.00        2:02.79   
                     
SS Iden Mix Lag 4  Simsällskapet Iden            2:32.95   
  Anton Liebenhagen  2005      37.06        37.06   
  Tyra Jarvi  2004      39.36        1:16.42   
  Ellen Feldman  2002      38.61        1:55.03   
  Jakob Kristersson  2003      37.92        2:32.95   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  12 november 2016 
Licensierad till: Simsällskapet Iden  Utskriftstid  16:45 
 
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vikingadoppet 2016    Utskriftsdatum  13 november 2016   
  Tävlingsort  Löddeköpinge    Utskriftstid  09:14   
  Arrangör  SS Iden         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 november 2016         
 
 
Gren 21, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 9 år och yngre 
Sponsor: Sparbanken Skåne 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Amanda Blomkvist  2007  Simsällskapet Iden            19.80   
Charlotte Krüger  2007  Malmö Kappsimningsklubb            20.38   
Victoria Emanuelsson  2007  Simklubben Lödde            21.86   
Zharice Jewelle-Palejaro  2007  Simklubben Ran            22.88   
Vilda Berg  2007  Simklubben Lödde            23.09   
Linnea Sjöholm  2007  Simsällskapet Iden            23.45   
Philippa Lindgren  2008  Simklubben Sydsim            26.82   
Karla Rosvall  2008  Simklubben Ran            DSQ   
Olivia Nilsson Virc  2007  Simklubben Sydsim            DSQ   
Selma Lindell  2008  Simklubben Lödde            DSQ   
Wilda Karlsson  2007  Simklubben Spiggarna            DSQ   
Wilma Sonesson  2007  Simklubben Ran            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  13 november 2016 
Licensierad till: Simsällskapet Iden  Utskriftstid  09:14 
 
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vikingadoppet 2016    Utskriftsdatum  13 november 2016   
  Tävlingsort  Löddeköpinge    Utskriftstid  09:14   
  Arrangör  SS Iden         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 november 2016         
 
 
Gren 22, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 9 år och yngre 
Sponsor: Tetra Pak AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anton Bjursell  2008  Simklubben Ran            20.03   
Sebastian Björk  2007  Simklubben Lödde            24.96   
Viktor Lövberg  2007  Simklubben Sydsim            25.42   
Oliver Björk  2007  Simklubben Lödde            DSQ   
Oskar Svensson  2008  Simklubben Sydsim            DSQ   
Tim Edelberg  2007  Simsällskapet Iden            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  13 november 2016 
Licensierad till: Simsällskapet Iden  Utskriftstid  09:14 
 
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vikingadoppet 2016    Utskriftsdatum  13 november 2016   
  Tävlingsort  Löddeköpinge    Utskriftstid  09:14   
  Arrangör  SS Iden         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 november 2016         
 
 
Gren 23, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 10 år 
Sponsor: Sparbanken Skåne 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emilia Folklund  2006  Malmö Kappsimningsklubb            17.17   
Tyra Sivtoft  2006  Simklubben Lödde            18.92   
Maja Kiceec  2006  Simklubben Sydsim            19.31   
Anna Andersson  2006  Simklubben Spiggarna            20.64   
Lisa Harde  2006  Simklubben Ran            23.16   
Vega Mårtensson  2006  Simklubben Ran            23.67   
Clara Larsén  2006  Simklubben Ran            25.46   
Petra Wallén  2006  Simsällskapet Iden            DSQ   
Thea Möller  2006  Simklubben Ran            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  13 november 2016 
Licensierad till: Simsällskapet Iden  Utskriftstid  09:14 
 
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vikingadoppet 2016    Utskriftsdatum  13 november 2016   
  Tävlingsort  Löddeköpinge    Utskriftstid  09:14   
  Arrangör  SS Iden         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 november 2016         
 
 
Gren 24, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 10 år 
Sponsor: Tetra Pak AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Aron Paulsson  2006  Simklubben Lödde            16.62   
Hugo Skölderud  2006  Simklubben Sydsim            17.75   
Karl Svensson  2006  Simklubben Sydsim            18.85   
Jonathan Olofsson  2006  Simklubben Triton            19.28   
Arvid Söderberg  2006  Malmö Kappsimningsklubb            19.48   
Axel Wergeland  2006  Simklubben Lödde            20.55   
Anton Nilsson  2006  Simklubben Lödde            21.19   
Isak Möller  2006  Simklubben Spiggarna            21.74   
William Madsen  2006  Simklubben Ran            22.03   
10  Emil Hjalmarsson  2006  Simklubben Ran            22.90   
11  Geri Paci  2006  Simklubben Ran            28.21   
Hubert Andersson  2006  Simklubben Lödde            DSQ   
Ted Nilsson  2006  Simklubben Lödde            DSQ   
Victor Gunnersand  2006  Simklubben Lödde            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  13 november 2016 
Licensierad till: Simsällskapet Iden  Utskriftstid  09:14 
 
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vikingadoppet 2016    Utskriftsdatum  13 november 2016   
  Tävlingsort  Löddeköpinge    Utskriftstid  09:29   
  Arrangör  SS Iden         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 november 2016         
 
 
Gren 25, 50m Ryggsim Damer, Finaler 9 år och yngre 
Sponsor: Sparbanken Skåne 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Amanda Blomkvist  2007  Simsällskapet Iden            44.28   
Charlotte Krüger  2007  Malmö Kappsimningsklubb            45.77   
Victoria Emanuelsson  2007  Simklubben Lödde            51.41   
Philippa Lindgren  2008  Simklubben Sydsim            52.58   
Vilda Berg  2007  Simklubben Lödde            54.39   
Zharice Jewelle-Palejaro  2007  Simklubben Ran            54.81   
Karla Rosvall  2008  Simklubben Ran            55.09   
Olivia Nilsson Virc  2007  Simklubben Sydsim            56.70   
Moa Haglund  2008  Simklubben Sydsim            57.38   
10  Emelie Andersson  2007  Simsällskapet Iden            58.16   
11  Selma Lindell  2008  Simklubben Lödde            58.51   
12  Emely Karlsson  2007  Simklubben Spiggarna            59.29   
13  Elvira Andersson  2008  Simklubben Sydsim            1:00.54   
14  Selma Isaksson  2007  Simklubben Sydsim            1:01.93   
15  My Oredsson  2008  Simklubben Sydsim            1:04.94   
Linnea Sjöholm  2007  Simsällskapet Iden            DSQ   
Wilma Sonesson  2007  Simklubben Ran            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  13 november 2016 
Licensierad till: Simsällskapet Iden  Utskriftstid  09:29 
 
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vikingadoppet 2016    Utskriftsdatum  13 november 2016   
  Tävlingsort  Löddeköpinge    Utskriftstid  09:31   
  Arrangör  SS Iden         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 november 2016         
 
 
Gren 26, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 9 år och yngre 
Sponsor: Tetra Pak AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anton Bjursell  2008  Simklubben Ran            46.63   
Viktor Lövberg  2007  Simklubben Sydsim            50.11   
Sebastian Björk  2007  Simklubben Lödde            51.90   
Anton Vitazka  2008  Simklubben Sydsim            52.84   
Tim Edelberg  2007  Simsällskapet Iden            1:01.07   
Oskar Svensson  2008  Simklubben Sydsim            1:02.79   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  13 november 2016 
Licensierad till: Simsällskapet Iden  Utskriftstid  09:31 
 
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vikingadoppet 2016    Utskriftsdatum  13 november 2016   
  Tävlingsort  Löddeköpinge    Utskriftstid  09:32   
  Arrangör  SS Iden         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 november 2016         
 
 
Gren 27, 50m Ryggsim Damer, Finaler 10 år 
Sponsor: Sparbanken Skåne 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emilia Folklund  2006  Malmö Kappsimningsklubb            39.76   
Tyra Sivtoft  2006  Simklubben Lödde            46.03   
Vega Mårtensson  2006  Simklubben Ran            48.12   
Maja Kiceec  2006  Simklubben Sydsim            50.46   
Thea Möller  2006  Simklubben Ran            51.16   
Lisa Harde  2006  Simklubben Ran            53.49   
Clara Larsén  2006  Simklubben Ran            56.12   
Ida von der Marwitz  2006  Simklubben Sydsim            56.52   
Petra Wallén  2006  Simsällskapet Iden            58.73   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  13 november 2016 
Licensierad till: Simsällskapet Iden  Utskriftstid  09:32 
 
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vikingadoppet 2016    Utskriftsdatum  13 november 2016   
  Tävlingsort  Löddeköpinge    Utskriftstid  09:39   
  Arrangör  SS Iden         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 november 2016         
 
 
Gren 28, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 10 år 
Sponsor: Tetra Pak AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Aron Paulsson  2006  Simklubben Lödde            37.74   
Karl Svensson  2006  Simklubben Sydsim            42.59   
Jonathan Olofsson  2006  Simklubben Triton            44.06   
Hugo Skölderud  2006  Simklubben Sydsim            44.24   
William Madsen  2006  Simklubben Ran            46.48   
Axel Wergeland  2006  Simklubben Lödde            46.50   
Ted Nilsson  2006  Simklubben Lödde            47.02   
Isak Möller  2006  Simklubben Spiggarna            48.77   
Emil Hjalmarsson  2006  Simklubben Ran            49.79   
10  Adam Hansson  2006  Simklubben Spiggarna            50.73   
11  Theo Karlsson  2006  Simsällskapet Iden            52.89   
12  Geri Paci  2006  Simklubben Ran            54.61   
13  Victor Gunnersand  2006  Simklubben Lödde            57.77   
14  Hubert Andersson  2006  Simklubben Lödde            59.38   
15  Linus Sellergren  2006  Simklubben Lödde            1:01.93   
Anton Nilsson  2006  Simklubben Lödde            DSQ   
Arvid Söderberg  2006  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  13 november 2016 
Licensierad till: Simsällskapet Iden  Utskriftstid  09:39 
 
Resultat Gren 29 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 29 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vikingadoppet 2016    Utskriftsdatum  13 november 2016   
  Tävlingsort  Löddeköpinge    Utskriftstid  09:50   
  Arrangör  SS Iden         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 november 2016         
 
 
Gren 29, 4X50m Frisim Mixed, Finaler 10 år och yngre 
Sponsor: Sparbanken Skåne 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
SK Lödde Mix Lag 1  2006  Simklubben Lödde            2:38.38   
  Aron Paulsson  2006      33.97        33.97   
  Tyra Sivtoft  2006      40.68        1:14.65   
  Ted Nilsson  2006      36.78        1:51.43   
  Victoria Emanuelsson  2007      46.95        2:38.38   
                     
Sydsim Mix Lag 1  2006  Simklubben Sydsim            2:49.98   
  Karl Svensson  2006      37.52        37.52   
  Viktor Lövberg  2007      46.34        1:23.86   
  Maja Kiceec  2006      38.48        2:02.34   
  Philippa Lindgren  2008      47.64        2:49.98   
                     
Ran Mix Lag 1  2006  Simklubben Ran            2:58.26   
  Anton Bjursell  2008      45.14        45.14   
  Vega Mårtensson  2006      46.66        1:31.80   
  Lisa Harde  2006      44.56        2:16.36   
  William Madsen  2006      41.90        2:58.26   
                     
Ran Mix Lag 2  2006  Simklubben Ran            3:08.25   
  Chrissanthi Vaporidi  2006      44.85        44.85   
  Geri Paci  2006      52.28        1:37.13   
  Emil Hjalmarsson  2006      45.60        2:22.73   
  Thea Möller  2006      45.52        3:08.25   
                     
SS Iden Mix [2006]  2006  Simsällskapet Iden            3:11.70   
  Amanda Blomkvist  2007      39.68        39.68   
  Linnea Sjöholm  2007      48.87        1:28.55   
  Tim Edelberg  2007      54.96        2:23.51   
  Theo Karlsson  2006      48.19        3:11.70   
                     
SK Lödde Max Lag 2  2006  Simklubben Lödde            DSQ   
                     
Sydsim Mix Lag 2  2006  Simklubben Sydsim            DSQ   
                     
Sydsim Mix Lag 3  2006  Simklubben Sydsim            DSQ   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  13 november 2016 
Licensierad till: Simsällskapet Iden  Utskriftstid  09:50 
 
Resultat Gren 30 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 30 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vikingadoppet 2016    Utskriftsdatum  13 november 2016   
  Tävlingsort  Löddeköpinge    Utskriftstid  10:30   
  Arrangör  SS Iden         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 november 2016         
 
 
Gren 30, 50m Bröstsim Damer, Finaler 9 år och yngre 
Sponsor: Tetra Pak AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Amanda Blomkvist  2007  Simsällskapet Iden            49.36   
Zharice Jewelle-Palejaro  2007  Simklubben Ran            55.54   
Victoria Emanuelsson  2007  Simklubben Lödde            55.69   
Wilda Karlsson  2007  Simklubben Spiggarna            58.74   
Karla Rosvall  2008  Simklubben Ran            1:00.11   
Linnea Sjöholm  2007  Simsällskapet Iden            1:04.08   
My Oredsson  2008  Simklubben Sydsim            1:05.26   
Elvira Andersson  2008  Simklubben Sydsim            1:06.00   
Moa Haglund  2008  Simklubben Sydsim            1:07.08   
10  Emelie Andersson  2007  Simsällskapet Iden            1:07.66   
11  Vilda Berg  2007  Simklubben Lödde            1:09.55   
12  Vanja Flisbäck  2007  Simsällskapet Iden            1:10.77   
13  Selma Isaksson  2007  Simklubben Sydsim            1:15.47   
Charlotte Krüger  2007  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Millie Ohlin  2007  Simklubben Lödde            DSQ   
Olivia Nilsson Virc  2007  Simklubben Sydsim            DSQ   
Philippa Lindgren  2008  Simklubben Sydsim            DSQ   
Selma Lindell  2008  Simklubben Lödde            DSQ   
Wilma Sonesson  2007  Simklubben Ran            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  13 november 2016 
Licensierad till: Simsällskapet Iden  Utskriftstid  10:30 
 
Resultat Gren 31 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 31 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vikingadoppet 2016    Utskriftsdatum  13 november 2016   
  Tävlingsort  Löddeköpinge    Utskriftstid  10:32   
  Arrangör  SS Iden         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 november 2016         
 
 
Gren 31, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 9 år och yngre 
Sponsor: Sparbanken Skåne 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oliver Björk  2007  Simklubben Lödde            56.38   
Anton Bjursell  2008  Simklubben Ran            57.12   
Sebastian Björk  2007  Simklubben Lödde            57.30   
Anton Vitazka  2008  Simklubben Sydsim            1:01.84   
Viktor Lövberg  2007  Simklubben Sydsim            1:06.17   
Tim Edelberg  2007  Simsällskapet Iden            1:12.49   
Wiliam Seanderdahl  2007  Simklubben Sydsim            1:12.90   
Oskar Svensson  2008  Simklubben Sydsim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  13 november 2016 
Licensierad till: Simsällskapet Iden  Utskriftstid  10:32 
 
Resultat Gren 32 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 32 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vikingadoppet 2016    Utskriftsdatum  13 november 2016   
  Tävlingsort  Löddeköpinge    Utskriftstid  10:36   
  Arrangör  SS Iden         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 november 2016         
 
 
Gren 32, 50m Bröstsim Damer, Finaler 10 år 
Sponsor: Tetra Pak AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emilia Folklund  2006  Malmö Kappsimningsklubb            45.63   
Tyra Sivtoft  2006  Simklubben Lödde            52.92   
Anna Andersson  2006  Simklubben Spiggarna            52.95   
Chrissanthi Vaporidi  2006  Simklubben Ran            53.63   
Maja Kiceec  2006  Simklubben Sydsim            53.71   
Thea Möller  2006  Simklubben Ran            54.82   
Vega Mårtensson  2006  Simklubben Ran            55.41   
Lisa Harde  2006  Simklubben Ran            57.46   
Clara Larsén  2006  Simklubben Ran            59.96   
10  Petra Wallén  2006  Simsällskapet Iden            1:00.85   
Elin Wittzell  2006  Simklubben Lödde            DSQ   
Ida von der Marwitz  2006  Simklubben Sydsim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  13 november 2016 
Licensierad till: Simsällskapet Iden  Utskriftstid  10:36 
 
Resultat Gren 33 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 33 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vikingadoppet 2016    Utskriftsdatum  13 november 2016   
  Tävlingsort  Löddeköpinge    Utskriftstid  10:41   
  Arrangör  SS Iden         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 november 2016         
 
 
Gren 33, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 10 år 
Sponsor: Sparbanken Skåne 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Aron Paulsson  2006  Simklubben Lödde            45.35   
Axel Wergeland  2006  Simklubben Lödde            47.03   
Ted Nilsson  2006  Simklubben Lödde            52.53   
Arvid Söderberg  2006  Malmö Kappsimningsklubb            53.97   
Karl Svensson  2006  Simklubben Sydsim            54.83   
Emil Hjalmarsson  2006  Simklubben Ran            55.24   
William Madsen  2006  Simklubben Ran            55.99   
Geri Paci  2006  Simklubben Ran            56.31   
Hugo Skölderud  2006  Simklubben Sydsim            57.03   
10  Linus Sellergren  2006  Simklubben Lödde            1:00.32   
11  Theo Karlsson  2006  Simsällskapet Iden            1:00.95   
Anton Nilsson  2006  Simklubben Lödde            DSQ   
Hubert Andersson  2006  Simklubben Lödde            DSQ   
Isak Möller  2006  Simklubben Spiggarna            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  13 november 2016 
Licensierad till: Simsällskapet Iden  Utskriftstid  10:41 
 
Resultat Gren 34 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 34 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vikingadoppet 2016    Utskriftsdatum  13 november 2016   
  Tävlingsort  Löddeköpinge    Utskriftstid  10:55   
  Arrangör  SS Iden         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 november 2016         
 
 
Gren 34, 50m Frisim Damer, Finaler 9 år och yngre 
Sponsor: Tetra Pak AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Charlotte Krüger  2007  Malmö Kappsimningsklubb            39.19   
Amanda Blomkvist  2007  Simsällskapet Iden            40.26   
Vilda Berg  2007  Simklubben Lödde            45.42   
Philippa Lindgren  2008  Simklubben Sydsim            46.82   
Karla Rosvall  2008  Simklubben Ran            47.86   
Zharice Jewelle-Palejaro  2007  Simklubben Ran            48.37   
Victoria Emanuelsson  2007  Simklubben Lödde            48.49   
Nellie Twedberg  2008  Simsällskapet Iden            49.04   
Wilda Karlsson  2007  Simklubben Spiggarna            49.04   
10  Olivia Nilsson Virc  2007  Simklubben Sydsim            50.66   
11  Emelie Andersson  2007  Simsällskapet Iden            53.23   
12  Selma Lindell  2008  Simklubben Lödde            53.63   
13  Wilma Sonesson  2007  Simklubben Ran            55.22   
14  Millie Ohlin  2007  Simklubben Lödde            56.39   
15  Moa Haglund  2008  Simklubben Sydsim            1:02.09   
16  Elvira Andersson  2008  Simklubben Sydsim            1:07.88   
17  My Oredsson  2008  Simklubben Sydsim            1:11.10   
18  Selma Isaksson  2007  Simklubben Sydsim            1:15.59   
19  Vanja Flisbäck  2007  Simsällskapet Iden            1:17.68   
Linnea Sjöholm  2007  Simsällskapet Iden            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  13 november 2016 
Licensierad till: Simsällskapet Iden  Utskriftstid  10:55 
 
Resultat Gren 35 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 35 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vikingadoppet 2016    Utskriftsdatum  13 november 2016   
  Tävlingsort  Löddeköpinge    Utskriftstid  10:56   
  Arrangör  SS Iden         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 november 2016         
 
 
Gren 35, 50m Frisim Herrar, Finaler 9 år och yngre 
Sponsor: Sparbanken Skåne 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oliver Björk  2007  Simklubben Lödde            42.92   
Viktor Lövberg  2007  Simklubben Sydsim            44.86   
Anton Bjursell  2008  Simklubben Ran            45.42   
Sebastian Björk  2007  Simklubben Lödde            48.60   
Anton Vitazka  2008  Simklubben Sydsim            51.29   
Tim Edelberg  2007  Simsällskapet Iden            55.44   
Wiliam Seanderdahl  2007  Simklubben Sydsim            57.02   
Oskar Svensson  2008  Simklubben Sydsim            58.62   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  13 november 2016 
Licensierad till: Simsällskapet Iden  Utskriftstid  10:56 
 
Resultat Gren 36 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 36 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vikingadoppet 2016    Utskriftsdatum  13 november 2016   
  Tävlingsort  Löddeköpinge    Utskriftstid  11:00   
  Arrangör  SS Iden         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 november 2016         
 
 
Gren 36, 50m Frisim Damer, Finaler 10 år 
Sponsor: Tetra Pak AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emilia Folklund  2006  Malmö Kappsimningsklubb            35.95   
Maja Kiceec  2006  Simklubben Sydsim            37.71   
Tyra Sivtoft  2006  Simklubben Lödde            42.17   
Lisa Harde  2006  Simklubben Ran            45.37   
Thea Möller  2006  Simklubben Ran            45.48   
Vega Mårtensson  2006  Simklubben Ran            45.86   
Chrissanthi Vaporidi  2006  Simklubben Ran            47.41   
Vilma Gillerfors  2006  Simklubben Lödde            49.18   
Clara Larsén  2006  Simklubben Ran            50.04   
10  Ida von der Marwitz  2006  Simklubben Sydsim            50.88   
11  Elin Wittzell  2006  Simklubben Lödde            53.53   
12  Petra Wallén  2006  Simsällskapet Iden            55.65   
Anna Andersson  2006  Simklubben Spiggarna            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  13 november 2016 
Licensierad till: Simsällskapet Iden  Utskriftstid  11:00 
 
Resultat Gren 37 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 37 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vikingadoppet 2016    Utskriftsdatum  13 november 2016   
  Tävlingsort  Löddeköpinge    Utskriftstid  11:04   
  Arrangör  SS Iden         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 november 2016         
 
 
Gren 37, 50m Frisim Herrar, Finaler 10 år 
Sponsor: Sparbanken Skåne 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Aron Paulsson  2006  Simklubben Lödde            33.44   
Ted Nilsson  2006  Simklubben Lödde            36.05   
Karl Svensson  2006  Simklubben Sydsim            36.24   
Axel Wergeland  2006  Simklubben Lödde            36.53   
Hugo Skölderud  2006  Simklubben Sydsim            37.33   
Arvid Söderberg  2006  Malmö Kappsimningsklubb            37.66   
Anton Nilsson  2006  Simklubben Lödde            39.81   
Jonathan Olofsson  2006  Simklubben Triton            40.22   
William Madsen  2006  Simklubben Ran            41.10   
10  Adam Hansson  2006  Simklubben Spiggarna            42.38   
11  Isak Möller  2006  Simklubben Spiggarna            42.46   
12  Viktor Skånstad  2006  Simklubben Lödde            42.79   
13  Emil Hjalmarsson  2006  Simklubben Ran            45.94   
14  Victor Gunnersand  2006  Simklubben Lödde            46.32   
15  Hubert Andersson  2006  Simklubben Lödde            49.06   
16  Theo Karlsson  2006  Simsällskapet Iden            50.43   
17  Geri Paci  2006  Simklubben Ran            51.53   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  13 november 2016 
Licensierad till: Simsällskapet Iden  Utskriftstid  11:04 
 
Resultat Gren 38 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 38 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vikingadoppet 2016    Utskriftsdatum  13 november 2016   
  Tävlingsort  Löddeköpinge    Utskriftstid  11:20   
  Arrangör  SS Iden         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 november 2016         
 
 
Gren 38, 4X50m Medley Mixed, Finaler 10 år och yngre 
Sponsor: Tetra Pak AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
SK Lödde Mix Lag 1  2006  Simklubben Lödde            2:58.94   
  Aron Paulsson  2006      39.03        39.03   
  Axel Wergeland  2006      47.44        1:26.47   
  Tyra Sivtoft  2006      48.90        2:15.37   
  Vilda Berg  2007      43.57        2:58.94   
                     
Ran Mix Lag 1  2006  Simklubben Ran            3:31.90   
  Zharice Jewelle-Palejaro  2007      54.25        54.25   
  Emil Hjalmarsson  2006      54.91        1:49.16   
  William Madsen  2006      53.27        2:42.43   
  Clara Larsén  2006      49.47        3:31.90   
                     
Sydsim Mix Lag 1  2006  Simklubben Sydsim            3:43.72   
  Elvira Andersson  2008      1:05.43        1:05.43   
  Philippa Lindgren  2008      1:04.09        2:09.52   
  Karl Svensson  2006      47.13        2:56.65   
  Viktor Lövberg  2007      47.07        3:43.72   
                     
Ran Mix Lag 2  2006  Simklubben Ran            DSQ   
  Geri Paci  2006      55.67        55.67   
                     
SK Lödde Max Lag 2  2006  Simklubben Lödde            DSQ   
                     
SS Iden Mix [2006]  2006  Simsällskapet Iden            DSQ   
                     
Sydsim Mix Lag 2  2006  Simklubben Sydsim            DSQ   
  Hugo Skölderud  2006      45.83        45.83   
  Anton Vitazka  2008      1:02.13        1:47.96   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  13 november 2016 
Licensierad till: Simsällskapet Iden  Utskriftstid  11:20 
 
Resultat Gren 39 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 39 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vikingadoppet 2016    Utskriftsdatum  13 november 2016   
  Tävlingsort  Löddeköpinge    Utskriftstid  14:05   
  Arrangör  SS Iden         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 november 2016         
 
 
Gren 39, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 11 år 
Sponsor: Sparbanken Skåne 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Teodora Petric  2005  Malmö Kappsimningsklubb            38.84   
Beatrice Ask  2005  Malmö Kappsimningsklubb            40.51   
Elena Seitzberg  2005  Simklubben Ran            42.50   
Anna Stenberg  2005  Malmö Kappsimningsklubb            43.25   
Emilia Berg  2005  Simklubben Lödde            43.29   
Emma Ingner  2005  Malmö Kappsimningsklubb            45.26   
Ella Bodell  2005  Simklubben Sydsim            46.15   
Ebba Holm  2005  Malmö Kappsimningsklubb            47.08   
Ella Andréasson  2005  Simklubben Lödde            52.76   
10  Jennifer Norlén  2005  Simklubben Sydsim            56.06   
11  Frida Isaksson  2005  Simklubben Sydsim            56.52   
12  Alexandra Rustan  2005  Simklubben Ran            56.74   
13  Saga Lundgren  2005  Landskrona Simsällskap            1:06.31   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  13 november 2016 
Licensierad till: Simsällskapet Iden  Utskriftstid  14:05 
 
Resultat Gren 40 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 40 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vikingadoppet 2016    Utskriftsdatum  13 november 2016   
  Tävlingsort  Löddeköpinge    Utskriftstid  14:07   
  Arrangör  SS Iden         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 november 2016         
 
 
Gren 40, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 år 
Sponsor: Tetra Pak AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Seth Nillund  2005  Malmö Kappsimningsklubb            35.43   
Aram Kazarian  2005  Malmö Kappsimningsklubb            39.06   
Bill Beckman  2005  Malmö Kappsimningsklubb            39.60   
Hadi Hariri  2005  Simklubben Ran            42.28   
Kim Larsson  2005  Simklubben Ran            43.20   
Mustapha Hariri  2005  Simklubben Ran            44.61   
Erik Komstedt  2005  Simklubben Sydsim            48.00   
Jannes Krüger  2005  Malmö Kappsimningsklubb            49.41   
Gustav Bach  2005  Simklubben Ran            50.10   
10  Elias Stridh  2005  Simklubben Lödde            54.90   
Kevin Andersson  2005  Simklubben Ran            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  13 november 2016 
Licensierad till: Simsällskapet Iden  Utskriftstid  14:07 
 
Resultat Gren 41 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 41 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vikingadoppet 2016    Utskriftsdatum  13 november 2016   
  Tävlingsort  Löddeköpinge    Utskriftstid  14:13   
  Arrangör  SS Iden         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 november 2016         
 
 
Gren 41, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 12 år 
Sponsor: Sparbanken Skåne 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jennie Christiansen  2004  Simklubben Sydsim            35.93   
Hilma Sörum  2004  Malmö Kappsimningsklubb            38.06   
Wilma Ekstrand  2004  Simklubben Spiggarna            39.55   
Lova Flemming  2004  Simklubben Sydsim            40.20   
Hanna Johansson  2004  Malmö Kappsimningsklubb            42.29   
Tilde Klehn  2004  Simklubben Lödde            43.69   
Emily Li  2004  Malmö Kappsimningsklubb            47.87   
Lina Malmgren  2004  Simklubben Ran            47.93   
Ella Richter  2004  Malmö Kappsimningsklubb            49.71   
10  Lovisa Yngvesson  2004  Simklubben Sydsim            49.98   
11  Hedda Andréasson  2004  Simklubben Lödde            52.33   
12  Rakel Johannisson  2004  Simklubben Sydsim            53.60   
Agnes Ljungberg  2004  Simklubben Lödde            DSQ   
Alva Larsson  2004  Simklubben Ran            DSQ   
Emilia Sandström  2004  Simklubben Sydsim            DSQ   
Kajsa Sjöström Andersson  2004  Simklubben Ran            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  13 november 2016 
Licensierad till: Simsällskapet Iden  Utskriftstid  14:13 
 
Resultat Gren 42 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 42 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vikingadoppet 2016    Utskriftsdatum  13 november 2016   
  Tävlingsort  Löddeköpinge    Utskriftstid  14:14   
  Arrangör  SS Iden         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 november 2016         
 
 
Gren 42, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 år 
Sponsor: Tetra Pak AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Vincent Tran  2004  Malmö Kappsimningsklubb            36.03   
Albert Sivtoft  2004  Simklubben Lödde            36.27   
Chengyue Li  2004  Simklubben Ran            40.19   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  13 november 2016 
Licensierad till: Simsällskapet Iden  Utskriftstid  14:14 
 
Resultat Gren 43 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 43 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vikingadoppet 2016    Utskriftsdatum  13 november 2016   
  Tävlingsort  Löddeköpinge    Utskriftstid  14:23   
  Arrangör  SS Iden         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 november 2016         
 
 
Gren 43, 50m Ryggsim Damer, Finaler 11 år 
Sponsor: Sparbanken Skåne 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Beatrice Ask  2005  Malmö Kappsimningsklubb            39.34   
Teodora Petric  2005  Malmö Kappsimningsklubb            40.19   
Emma Ingner  2005  Malmö Kappsimningsklubb            40.22   
Anna Stenberg  2005  Malmö Kappsimningsklubb            41.57   
Emilia Berg  2005  Simklubben Lödde            42.06   
Elena Seitzberg  2005  Simklubben Ran            45.24   
Ella Bodell  2005  Simklubben Sydsim            48.14   
Jennifer Norlén  2005  Simklubben Sydsim            48.44   
Ebba Holm  2005  Malmö Kappsimningsklubb            48.57   
10  Alexandra Rustan  2005  Simklubben Ran            50.06   
11  Frida Isaksson  2005  Simklubben Sydsim            50.23   
12  Vivien Toth  2005  Simklubben Ran            51.11   
13  Ella Andréasson  2005  Simklubben Lödde            52.75   
14  Emma Holmberg  2005  Simklubben Spiggarna            54.46   
15  Saga Lundgren  2005  Landskrona Simsällskap            54.83   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  13 november 2016 
Licensierad till: Simsällskapet Iden  Utskriftstid  14:23 
 
Resultat Gren 44 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 44 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vikingadoppet 2016    Utskriftsdatum  13 november 2016   
  Tävlingsort  Löddeköpinge    Utskriftstid  14:31   
  Arrangör  SS Iden         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 november 2016         
 
 
Gren 44, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 11 år 
Sponsor: Tetra Pak AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Seth Nillund  2005  Malmö Kappsimningsklubb            37.50   
Bill Beckman  2005  Malmö Kappsimningsklubb            38.40   
Aram Kazarian  2005  Malmö Kappsimningsklubb            40.71   
Erik Komstedt  2005  Simklubben Sydsim            42.40   
Jannes Krüger  2005  Malmö Kappsimningsklubb            43.34   
Kim Larsson  2005  Simklubben Ran            43.43   
Mustapha Hariri  2005  Simklubben Ran            44.05   
Hadi Hariri  2005  Simklubben Ran            45.12   
Gustav Bach  2005  Simklubben Ran            48.02   
10  Vincent Berglind  2005  Malmö Kappsimningsklubb            49.78   
11  Oscar Stråth  2005  Simklubben Ran            49.99   
12  Leo Holmqvist  2005  Simklubben Ran            52.42   
13  Dennis Henriksson  2005  Simsällskapet Iden            53.23   
14  Pelle Erdös  2005  Simklubben Lödde            54.15   
15  Elias Stridh  2005  Simklubben Lödde            54.52   
16  Kevin Andersson  2005  Simklubben Ran            57.32   
17  Philip Li Shi Wei  2005  Simklubben Ran            58.53   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  13 november 2016 
Licensierad till: Simsällskapet Iden  Utskriftstid  14:31 
 
Resultat Gren 45 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 45 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vikingadoppet 2016    Utskriftsdatum  13 november 2016   
  Tävlingsort  Löddeköpinge    Utskriftstid  14:33   
  Arrangör  SS Iden         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 november 2016         
 
 
Gren 45, 50m Ryggsim Damer, Finaler 12 år 
Sponsor: Sparbanken Skåne 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jennie Christiansen  2004  Simklubben Sydsim            38.58   
Agnes Ljungberg  2004  Simklubben Lödde            40.70   
Wilma Ekstrand  2004  Simklubben Spiggarna            40.92   
Tyra Jarvi  2004  Simsällskapet Iden            41.03   
Emily Li  2004  Malmö Kappsimningsklubb            41.14   
Hanna Johansson  2004  Malmö Kappsimningsklubb            42.26   
Hilma Sörum  2004  Malmö Kappsimningsklubb            42.61   
Tilde Klehn  2004  Simklubben Lödde            44.61   
Alva Larsson  2004  Simklubben Ran            44.68   
10  Hedda Andréasson  2004  Simklubben Lödde            45.95   
11  Lova Flemming  2004  Simklubben Sydsim            46.62   
12  Rakel Johannisson  2004  Simklubben Sydsim            47.80   
13  Lina Malmgren  2004  Simklubben Ran            49.35   
14  Lovisa Yngvesson  2004  Simklubben Sydsim            49.36   
15  Emilia Sandström  2004  Simklubben Sydsim            50.06   
16  Kajsa Sjöström Andersson  2004  Simklubben Ran            55.62   
Ella Richter  2004  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  13 november 2016 
Licensierad till: Simsällskapet Iden  Utskriftstid  14:33 
 
Resultat Gren 46 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 46 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vikingadoppet 2016    Utskriftsdatum  13 november 2016   
  Tävlingsort  Löddeköpinge    Utskriftstid  14:37   
  Arrangör  SS Iden         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 november 2016         
 
 
Gren 46, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 12 år 
Sponsor: Tetra Pak AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Albert Sivtoft  2004  Simklubben Lödde            36.17   
Vincent Tran  2004  Malmö Kappsimningsklubb            38.34   
Love Offrell  2004  Simklubben Sydsim            39.01   
Chengyue Li  2004  Simklubben Ran            41.20   
Anton Möller  2004  Simklubben Ran            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  13 november 2016 
Licensierad till: Simsällskapet Iden  Utskriftstid  14:37 
 
Resultat Gren 47 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 47 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vikingadoppet 2016    Utskriftsdatum  13 november 2016   
  Tävlingsort  Löddeköpinge    Utskriftstid  14:40   
  Arrangör  SS Iden         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 november 2016         
 
 
Gren 47, 4X50m Frisim Mixed, Finaler 11 - 12 år 
Sponsor: Sparbanken Skåne 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
SK Sydsim Mix [2004]  2004  Simklubben Sydsim            2:22.70   
  Love Offrell  2004      35.19        35.19   
  Erik Komstedt  2005      37.12        1:12.31   
  Jennie Christiansen  2004      33.62        1:45.93   
  Ella Bodell  2005      36.77        2:22.70   
                     
SK Lödde Mix  2004  Simklubben Lödde            2:24.24   
  Albert Sivtoft  2004      32.86        32.86   
  Agnes Ljungberg  2004      36.96        1:09.82   
  Emilia Berg  2005      35.68        1:45.50   
  Pelle Erdös  2005      38.74        2:24.24   
                     
Ran Mix Lag 1  2004  Simklubben Ran            2:26.05   
  Kim Larsson  2005      35.09        35.09   
  Alva Larsson  2004      37.61        1:12.70   
  Elena Seitzberg  2005      38.12        1:50.82   
  Chengyue Li  2004      35.23        2:26.05   
                     
Ran Mix Lag 2  2004  Simklubben Ran            3:02.41   
  Vivien Toth  2005      45.24        45.24   
  Oscar Stråth  2005      44.69        1:29.93   
  Anton Möller  2004      46.15        2:16.08   
  Alexandra Rustan  2005      46.33        3:02.41   
                     
Ran Mix Lag 3  2004  Simklubben Ran            3:07.57   
  Lina Malmgren  2004      40.77        40.77   
  Leo Holmqvist  2005      47.65        1:28.42   
  Philip Li Shi Wei  2005      53.33        2:21.75   
  Kajsa Sjöström Andersson  2004      45.82        3:07.57   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  13 november 2016 
Licensierad till: Simsällskapet Iden  Utskriftstid  14:40 
 
Resultat Gren 48 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 48 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vikingadoppet 2016    Utskriftsdatum  13 november 2016   
  Tävlingsort  Löddeköpinge    Utskriftstid  15:12   
  Arrangör  SS Iden         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 november 2016         
 
 
Gren 48, 50m Bröstsim Damer, Finaler 11 år 
Sponsor: Tetra Pak AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Teodora Petric  2005  Malmö Kappsimningsklubb            43.92   
Beatrice Ask  2005  Malmö Kappsimningsklubb            43.93   
Emma Ingner  2005  Malmö Kappsimningsklubb            44.36   
Emilia Berg  2005  Simklubben Lödde            46.44   
Ella Andréasson  2005  Simklubben Lödde            46.87   
Elena Seitzberg  2005  Simklubben Ran            47.16   
Ella Bodell  2005  Simklubben Sydsim            52.29   
Tora Häll  2005  Simklubben Sydsim            53.00   
Frida Isaksson  2005  Simklubben Sydsim            54.16   
10  Ebba Holm  2005  Malmö Kappsimningsklubb            55.61   
11  Jennifer Norlén  2005  Simklubben Sydsim            57.43   
12  Saga Lundgren  2005  Landskrona Simsällskap            57.65   
13  Alexandra Rustan  2005  Simklubben Ran            59.18   
14  Vivien Toth  2005  Simklubben Ran            1:07.81   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  13 november 2016 
Licensierad till: Simsällskapet Iden  Utskriftstid  15:12 
 
Resultat Gren 49 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 49 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vikingadoppet 2016    Utskriftsdatum  13 november 2016   
  Tävlingsort  Löddeköpinge    Utskriftstid  15:15   
  Arrangör  SS Iden         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 november 2016         
 
 
Gren 49, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 11 år 
Sponsor: Sparbanken Skåne 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Bill Beckman  2005  Malmö Kappsimningsklubb            41.76   
Aram Kazarian  2005  Malmö Kappsimningsklubb            46.67   
Seth Nillund  2005  Malmö Kappsimningsklubb            46.90   
Jannes Krüger  2005  Malmö Kappsimningsklubb            48.69   
Erik Komstedt  2005  Simklubben Sydsim            48.87   
Gustav Bach  2005  Simklubben Ran            48.94   
Mustapha Hariri  2005  Simklubben Ran            50.24   
Vincent Berglind  2005  Malmö Kappsimningsklubb            51.81   
Kim Larsson  2005  Simklubben Ran            53.19   
10  Morgan Engberg  2005  Simklubben Spiggarna            53.38   
11  Pelle Erdös  2005  Simklubben Lödde            54.34   
12  Hadi Hariri  2005  Simklubben Ran            54.36   
13  Elias Stridh  2005  Simklubben Lödde            54.82   
14  Kevin Andersson  2005  Simklubben Ran            55.45   
15  Philip Li Shi Wei  2005  Simklubben Ran            58.18   
16  Oscar Stråth  2005  Simklubben Ran            58.74   
Leo Holmqvist  2005  Simklubben Ran            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  13 november 2016 
Licensierad till: Simsällskapet Iden  Utskriftstid  15:15 
 
Resultat Gren 50 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 50 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vikingadoppet 2016    Utskriftsdatum  13 november 2016   
  Tävlingsort  Löddeköpinge    Utskriftstid  15:20   
  Arrangör  SS Iden         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 november 2016         
 
 
Gren 50, 50m Bröstsim Damer, Finaler 12 år 
Sponsor: Tetra Pak AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jennie Christiansen  2004  Simklubben Sydsim            44.89   
Wilma Ekstrand  2004  Simklubben Spiggarna            45.32   
Lova Flemming  2004  Simklubben Sydsim            47.16   
Agnes Ljungberg  2004  Simklubben Lödde            47.19   
Emily Li  2004  Malmö Kappsimningsklubb            47.34   
Hilma Sörum  2004  Malmö Kappsimningsklubb            48.04   
Tilde Klehn  2004  Simklubben Lödde            48.38   
Hanna Johansson  2004  Malmö Kappsimningsklubb            48.53   
Alva Larsson  2004  Simklubben Ran            48.67   
10  Hedda Andréasson  2004  Simklubben Lödde            48.76   
11  Tyra Jarvi  2004  Simsällskapet Iden            50.67   
12  Ella Richter  2004  Malmö Kappsimningsklubb            51.49   
12  Lina Malmgren  2004  Simklubben Ran            51.49   
14  Lovisa Yngvesson  2004  Simklubben Sydsim            55.74   
15  Rakel Johannisson  2004  Simklubben Sydsim            1:00.04   
16  Kajsa Sjöström Andersson  2004  Simklubben Ran            1:05.89   
Emilia Sandström  2004  Simklubben Sydsim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  13 november 2016 
Licensierad till: Simsällskapet Iden  Utskriftstid  15:20 
 
Resultat Gren 51 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 51 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vikingadoppet 2016    Utskriftsdatum  13 november 2016   
  Tävlingsort  Löddeköpinge    Utskriftstid  15:24   
  Arrangör  SS Iden         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 november 2016         
 
 
Gren 51, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 12 år 
Sponsor: Sparbanken Skåne 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Albert Sivtoft  2004  Simklubben Lödde            41.98   
Chengyue Li  2004  Simklubben Ran            44.25   
Love Offrell  2004  Simklubben Sydsim            46.33   
Anton Möller  2004  Simklubben Ran            56.52   
Mikael Johansson  2004  Simklubben Spiggarna            58.45   
Johan Andersson  2004  Simklubben Spiggarna            DSQ   
Vincent Tran  2004  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  13 november 2016 
Licensierad till: Simsällskapet Iden  Utskriftstid  15:24 
 
Resultat Gren 52 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 52 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vikingadoppet 2016    Utskriftsdatum  13 november 2016   
  Tävlingsort  Löddeköpinge    Utskriftstid  15:34   
  Arrangör  SS Iden         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 november 2016         
 
 
Gren 52, 50m Frisim Damer, Finaler 11 år 
Sponsor: Tetra Pak AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anna Stenberg  2005  Malmö Kappsimningsklubb            32.96   
Beatrice Ask  2005  Malmö Kappsimningsklubb            34.41   
Teodora Petric  2005  Malmö Kappsimningsklubb            35.14   
Emilia Berg  2005  Simklubben Lödde            35.52   
Emma Ingner  2005  Malmö Kappsimningsklubb            35.95   
Elena Seitzberg  2005  Simklubben Ran            37.58   
Ella Bodell  2005  Simklubben Sydsim            39.03   
Ebba Holm  2005  Malmö Kappsimningsklubb            41.42   
Ella Andréasson  2005  Simklubben Lödde            41.44   
10  Jennifer Norlén  2005  Simklubben Sydsim            42.16   
11  Frida Isaksson  2005  Simklubben Sydsim            43.44   
12  Vivien Toth  2005  Simklubben Ran            45.25   
13  Alexandra Rustan  2005  Simklubben Ran            45.52   
14  Emma Holmberg  2005  Simklubben Spiggarna            46.20   
15  Saga Lundgren  2005  Landskrona Simsällskap            49.22   
16  Tora Häll  2005  Simklubben Sydsim            51.82   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  13 november 2016 
Licensierad till: Simsällskapet Iden  Utskriftstid  15:34 
 
Resultat Gren 53 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 53 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vikingadoppet 2016    Utskriftsdatum  13 november 2016   
  Tävlingsort  Löddeköpinge    Utskriftstid  15:39   
  Arrangör  SS Iden         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 november 2016         
 
 
Gren 53, 50m Frisim Herrar, Finaler 11 år 
Sponsor: Sparbanken Skåne 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Seth Nillund  2005  Malmö Kappsimningsklubb            31.17   
Aram Kazarian  2005  Malmö Kappsimningsklubb            32.31   
Bill Beckman  2005  Malmö Kappsimningsklubb            33.78   
Kim Larsson  2005  Simklubben Ran            36.42   
Hadi Hariri  2005  Simklubben Ran            36.55   
Jannes Krüger  2005  Malmö Kappsimningsklubb            36.71   
Gustav Bach  2005  Simklubben Ran            36.76   
Erik Komstedt  2005  Simklubben Sydsim            38.10   
Mustapha Hariri  2005  Simklubben Ran            38.14   
10  Morgan Engberg  2005  Simklubben Spiggarna            38.86   
11  Vincent Berglind  2005  Malmö Kappsimningsklubb            40.35   
12  Oscar Stråth  2005  Simklubben Ran            41.33   
13  Elias Stridh  2005  Simklubben Lödde            43.44   
14  Leo Holmqvist  2005  Simklubben Ran            45.42   
15  Kevin Andersson  2005  Simklubben Ran            46.52   
16  Dennis Henriksson  2005  Simsällskapet Iden            47.32   
17  Isak Dahl  2005  Simsällskapet Iden            50.31   
18  Philip Li Shi Wei  2005  Simklubben Ran            54.09   
Pelle Erdös  2005  Simklubben Lödde            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  13 november 2016 
Licensierad till: Simsällskapet Iden  Utskriftstid  15:39 
 
Resultat Gren 54 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 54 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vikingadoppet 2016    Utskriftsdatum  13 november 2016   
  Tävlingsort  Löddeköpinge    Utskriftstid  15:42   
  Arrangör  SS Iden         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 november 2016         
 
 
Gren 54, 50m Frisim Damer, Finaler 12 år 
Sponsor: Tetra Pak AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jennie Christiansen  2004  Simklubben Sydsim            33.23   
Hilma Sörum  2004  Malmö Kappsimningsklubb            34.83   
Wilma Ekstrand  2004  Simklubben Spiggarna            35.17   
Emily Li  2004  Malmö Kappsimningsklubb            35.87   
Agnes Ljungberg  2004  Simklubben Lödde            36.08   
Hanna Johansson  2004  Malmö Kappsimningsklubb            37.13   
Tilde Klehn  2004  Simklubben Lödde            37.31   
Alva Larsson  2004  Simklubben Ran            37.40   
Lovisa Yngvesson  2004  Simklubben Sydsim            37.94   
10  Tyra Jarvi  2004  Simsällskapet Iden            38.27   
11  Lova Flemming  2004  Simklubben Sydsim            38.73   
12  Hedda Andréasson  2004  Simklubben Lödde            39.17   
13  Lina Malmgren  2004  Simklubben Ran            39.63   
14  Rakel Johannisson  2004  Simklubben Sydsim            40.48   
15  Ella Richter  2004  Malmö Kappsimningsklubb            42.67   
16  Kajsa Sjöström Andersson  2004  Simklubben Ran            44.41   
17  Emilia Sandström  2004  Simklubben Sydsim            46.90   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  13 november 2016 
Licensierad till: Simsällskapet Iden  Utskriftstid  15:42 
 
Resultat Gren 55 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 55 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vikingadoppet 2016    Utskriftsdatum  13 november 2016   
  Tävlingsort  Löddeköpinge    Utskriftstid  15:45   
  Arrangör  SS Iden         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 november 2016         
 
 
Gren 55, 50m Frisim Herrar, Finaler 12 år 
Sponsor: Sparbanken Skåne 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Albert Sivtoft  2004  Simklubben Lödde            31.50   
Vincent Tran  2004  Malmö Kappsimningsklubb            31.94   
Love Offrell  2004  Simklubben Sydsim            35.15   
Chengyue Li  2004  Simklubben Ran            35.63   
Johan Andersson  2004  Simklubben Spiggarna            38.45   
Anton Möller  2004  Simklubben Ran            43.28   
Mikael Johansson  2004  Simklubben Spiggarna            52.68   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  13 november 2016 
Licensierad till: Simsällskapet Iden  Utskriftstid  15:45 
 
Resultat Gren 56 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 56 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vikingadoppet 2016    Utskriftsdatum  13 november 2016   
  Tävlingsort  Löddeköpinge    Utskriftstid  15:50   
  Arrangör  SS Iden         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 november 2016         
 
 
Gren 56, 4X50m Medley Mixed, Finaler 11 - 12 år 
Sponsor: Tetra Pak AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
SK Lödde Mix  2004  Simklubben Lödde            2:46.61   
  Agnes Ljungberg  2004      41.36        41.36   
  Pelle Erdös  2005      52.66        1:34.02   
  Emilia Berg  2005      41.40        2:15.42   
  Albert Sivtoft  2004      31.19        2:46.61   
                     
SK Sydsim Mix [2004]  2004  Simklubben Sydsim            2:47.67   
  Erik Komstedt  2005      42.54        42.54   
  Tora Häll  2005      53.23        1:35.77   
  Love Offrell  2004      39.45        2:15.22   
  Jennie Christiansen  2004      32.45        2:47.67   
                     
Ran Mix Lag 1  2004  Simklubben Ran            2:57.91   
  Elena Seitzberg  2005      44.69        44.69   
  Gustav Bach  2005      49.16        1:33.85   
  Mustapha Hariri  2005      46.95        2:20.80   
  Alva Larsson  2004      37.11        2:57.91   
                     
Ran Mix Lag 2  2004  Simklubben Ran            3:23.35   
  Vivien Toth  2005      53.99        53.99   
  Alexandra Rustan  2005      59.57        1:53.56   
  Hadi Hariri  2005      45.46        2:39.02   
  Kevin Andersson  2005      44.33        3:23.35   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  13 november 2016 
Licensierad till: Simsällskapet Iden  Utskriftstid  15:50 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare
Backstroke Start