Resultat Totalt - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Lödde Meet    Utskriftsdatum  08 maj 2016   
  Tävlingsort  Löddeköpinge    Utskriftstid  21:53   
  Arrangör  SK Lödde         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  08 maj 2016         
 
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 16 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Emma Persson  1999      31.45  1:06.34  1:42.77    2:19.04   
  Simklubben Lödde  2:14.24                 
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 15 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Carolina Åsberg  2002      32.76  1:09.00  1:45.69    2:21.76   
  Simklubben Lödde  2:22.14                 
                     
Filippa Dihle  2003      34.21  1:12.19  1:50.14    2:27.85   
  Simklubben Lödde  2:31.99                 
                     
Tindra D´ Aubigné  2004      34.99  1:14.17  1:54.40    2:32.52   
  Höörs Simsällskap  2:32.50                 
                     
Victoria Olsson  2002      39.35  1:22.29  2:07.63    2:52.01   
  Simklubben Lödde  3:09.83                 
                     
Matilda Rennstam  2002      40.58  1:27.84  1:32.45    3:10.11   
  Simklubben Lödde                   
                     
 
Gren 2, 200m Frisim Herrar, Finaler 16 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Roy Hangård  1999      30.01  1:03.38  1:37.52    2:11.24   
  Simklubben Lödde  2:11.26                 
                     
Tobias Ranevi  1999      30.32  1:04.09  1:38.85    2:12.87   
  Simklubben Lödde  2:15.56                 
                     
 
Gren 2, 200m Frisim Herrar, Finaler 15 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Ian Hangård  2002      30.42  1:05.07  1:41.13    2:15.50   
  Simklubben Lödde  2:15.46                 
                     
Lukas Miderbäck  2003      30.98  1:05.45  1:41.23    2:15.50   
  Simklubben Lödde  2:26.94                 
                     
Hampus Erdös  2003      32.99  1:08.92  1:46.30    2:23.02   
  Simklubben Lödde  2:31.24                 
                     
Vincent Hua  2004      34.02  1:14.01  1:55.37    2:34.97   
  Höörs Simsällskap  2:32.51                 
                     
Anton Witzell  2004      36.13  1:16.04  1:58.42    2:39.54   
  Simklubben Lödde  2:37.93                 
                     
Aron Paulsson  2006      36.76  1:19.20  2:02.61    2:44.49   
  Simklubben Lödde  2:46.12                 
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 16 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Louise Ranevi  1999      34.27        1:15.11   
  Simklubben Lödde  1:13.48                 
                     
Saga Miderbäck  2000      39.76        1:25.28   
  Simklubben Lödde  1:25.23                 
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Olivia Skog  2002      37.42        1:19.79   
  Simklubben Lödde  1:20.16                 
                     
Isabel Smideberg  2004      41.61        1:27.78   
  Simklubben Lödde  1:27.60                 
                     
Hanne Husby  2004      41.91        1:29.22   
  Simklubben Lödde  1:29.16                 
                     
Carolina Åsberg  2002      45.08        1:34.61   
  Simklubben Lödde  1:31.54                 
                     
Victoria Segerdahl  2001      44.08        1:34.68   
  Simklubben Lödde  1:36.08                 
                     
Amanda Önnestam  2001      45.82        1:35.70   
  Simklubben Lödde  1:32.41                 
                     
Ella Persson  2004      46.72        1:40.06   
  Simsällskapet Iden                   
                     
Matilda Rennstam  2002      50.00        1:46.70   
  Simklubben Lödde                   
                     
Tyra Jarvi  2004      51.28        1:47.34   
  Simsällskapet Iden  1:46.74                 
                     
10  Emma Martinsson  2004      52.52        1:49.37   
  Simklubben Lödde  1:48.71                 
                     
11  Tyra Sivtoft  2006      54.39        1:57.32   
  Simklubben Lödde                   
                     
12  Ida Husby  2006      55.04        1:59.40   
  Simklubben Lödde  1:57.03                 
                     
13  Linnea Sjöholm  2007      1:03.20        2:12.85   
  Simsällskapet Iden                   
                     
Amanda Blomkvist  2007              DSQ   
  Simsällskapet Iden                   
                     
 
Gren 4, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Nils Wergeland  2002      36.30        1:16.45   
  Simklubben Lödde  1:17.43                 
                     
Anthon Huasson  2004      39.77        1:24.90   
  Höörs Simsällskap  1:25.90                 
                     
Isak Paulsson  2002      40.04        1:25.23   
  Simklubben Lödde  1:28.90                 
                     
Hampus Erdös  2003      44.80        1:34.66   
  Simklubben Lödde  1:31.05                 
                     
Elias Stridh  2005      52.45        1:54.43   
  Simklubben Lödde  2:03.19                 
                     
Joel Garpåker  2002      51.58        1:55.83   
  Simsällskapet Iden                   
                     
Pelle Erdös  2005      54.50        1:58.92   
  Simklubben Lödde                   
                     
Elias Albrektsson  2006              DSQ   
  Simsällskapet Iden                   
                     
 
Gren 6, 400m Medley Herrar, Finaler 16 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Roy Hangård  1999      1:13.64  2:32.21  4:01.54    5:09.29   
  Simklubben Lödde  5:10.54                 
                     
 
Gren 6, 400m Medley Herrar, Finaler 15 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Tim Brinkhagen  2001      1:11.07  2:26.84  3:53.00    4:59.52   
  Simklubben Lödde  5:12.12                 
                     
 
Gren 7, 100m Ryggsim Damer, Finaler 16 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Emma Persson  1999      34.50        1:11.15   
  Simklubben Lödde  1:08.83                 
                     
Louise Ranevi  1999      35.93        1:14.78   
  Simklubben Lödde  1:12.70                 
                     
Saga Miderbäck  2000      38.24        1:17.84   
  Simklubben Lödde  1:17.63                 
                     
 
Gren 7, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Olivia Skog  2002      37.65        1:17.06   
  Simklubben Lödde  1:15.35                 
                     
Amanda Önnestam  2001      41.74        1:24.85   
  Simklubben Lödde  1:21.57                 
                     
Victoria Segerdahl  2001      42.07        1:27.26   
  Simklubben Lödde  1:26.26                 
                     
Tyra Jarvi  2004      47.24        1:35.40   
  Simsällskapet Iden  1:31.87                 
                     
Amanda Blomkvist  2007      50.81        1:42.79   
  Simsällskapet Iden                   
                     
Amanda Dihle  2006      51.00        1:44.20   
  Simklubben Lödde                   
                     
Tyra Sivtoft  2006      52.44        1:47.97   
  Simklubben Lödde                   
                     
Linnea Sjöholm  2007      53.41        1:50.42   
  Simsällskapet Iden                   
                     
Hanne Husby  2004              DSQ   
  Simklubben Lödde  1:21.11                 
                     
 
Gren 8, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 16 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Gergö Nagy  1995      29.11        1:01.44   
  Ljungby Simsällskap  59.85                 
                     
Tobias Ranevi  1999      35.29        1:12.76   
  Simklubben Lödde  1:11.09                 
                     
 
Gren 8, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Nils Wergeland  2002      32.21        1:05.93   
  Simklubben Lödde  1:06.21                 
                     
Isak Paulsson  2002      35.27        1:11.58   
  Simklubben Lödde  1:12.30                 
                     
Ian Hangård  2002      35.00        1:12.05   
  Simklubben Lödde  1:10.65                 
                     
Lukas Miderbäck  2003      35.60        1:13.76   
  Simklubben Lödde  1:11.93                 
                     
Anton Witzell  2004      38.57        1:18.82   
  Simklubben Lödde  1:15.63                 
                     
Hampus Erdös  2003      40.82        1:24.48   
  Simklubben Lödde  1:20.84                 
                     
Casper Kristensen  2005      43.83        1:30.38   
  Simsällskapet Iden  1:30.43                 
                     
Dennis Henriksson  2005      1:03.47        2:07.86   
  Simsällskapet Iden  2:17.83                 
                     
 
Gren 9, 50m Frisim Damer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Tindra D´ Aubigné  2004              31.90   
  Höörs Simsällskap  32.86                 
Isabel Smideberg  2004              32.32   
  Simklubben Lödde  32.21                 
Hanne Husby  2004              32.73   
  Simklubben Lödde  33.04                 
Wilma Ekstrand  2004              33.93   
  Simklubben Spiggarna  36.52                 
Anja Schönbäck  2003              34.47   
  Simklubben Spiggarna  35.27                 
Julia Nilsson  2004              34.84   
  Simklubben Lödde  34.50                 
Emelie Rosquist  2004              36.77   
  Simklubben Lödde  37.93                 
Ebba Johansson  2004              37.44   
  Klippans Simsällskap  38.04                 
Tilde Klehn  2004              39.66   
  Simklubben Lödde  41.26                 
10  Emma Martinsson  2004              42.08   
  Simklubben Lödde  43.48                 
11  Susanne Sarabi  2004              43.36   
  Simklubben Lödde  47.23                 
12  Ronja Holmkvist  2003              50.06   
  Simklubben Spiggarna  49.75                 
Filippa Dihle  2003              DSQ   
  Simklubben Lödde  31.95                 
 
Gren 9, 50m Frisim Damer, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Ida Husby  2006              39.27   
  Simklubben Lödde  37.71                 
Isabella Hua  2007              39.83   
  Höörs Simsällskap  39.56                 
Wilda Karlsson  2007              42.74   
  Simklubben Spiggarna  46.91                 
Amanda Dihle  2006              43.35   
  Simklubben Lödde  40.87                 
Tyra Sivtoft  2006              45.84   
  Simklubben Lödde  43.84                 
Amanda Rosquist  2007              49.15   
  Simklubben Lödde  52.71                 
Victoria Emanuelsson  2007              49.79   
  Simklubben Lödde  49.95                 
Vilda Berg  2007              DSQ   
  Simklubben Lödde  54.03                 
 
Gren 10, 50m Frisim Herrar, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Lukas Miderbäck  2003              27.81   
  Simklubben Lödde  27.93                 
Hampus Erdös  2003              29.96   
  Simklubben Lödde  30.22                 
Anton Witzell  2004              31.73   
  Simklubben Lödde  31.74                 
Vincent Hua  2004              32.07   
  Höörs Simsällskap  32.11                 
Anthon Huasson  2004              32.11   
  Höörs Simsällskap  32.06                 
Jakob Kristersson  2003              35.52   
  Simsällskapet Iden  37.79                 
Ludwig Bengtsson  2004              38.91   
  Klippans Simsällskap  38.87                 
 
Gren 10, 50m Frisim Herrar, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Aron Paulsson  2006              32.79   
  Simklubben Lödde  33.43                 
Casper Kristensen  2005              34.93   
  Simsällskapet Iden  35.91                 
Anton Liebenhagen  2005              36.61   
  Simsällskapet Iden  38.31                 
Ted Nilsson  2006              37.08   
  Simklubben Lödde  37.19                 
Morgan Engberg  2005              39.19   
  Simklubben Spiggarna  41.95                 
Benjamin Huasson  2007              39.25   
  Höörs Simsällskap  39.91                 
Anton Nilsson  2006              42.82   
  Simklubben Lödde  43.27                 
Elias Stridh  2005              44.21   
  Simklubben Lödde  45.29                 
Pelle Erdös  2005              44.52   
  Simklubben Lödde  46.74                 
10  Linus Wik  2005              44.72   
  Simsällskapet Iden  57.11                 
11  Per Erik Rennstam  2005              44.98   
  Simklubben Lödde  44.69                 
12  Oliver Björk  2007              45.63   
  Simklubben Lödde  47.98                 
13  Albin Lundkvist  2006              47.15   
  Simklubben Lödde                   
14  Isak Dahl  2005              50.28   
  Simsällskapet Iden  52.16                 
15  Victor Gunnersand  2006              52.25   
  Simklubben Lödde                   
16  Elias Albrektsson  2006              52.93   
  Simsällskapet Iden  52.47                 
17  Dennis Henriksson  2005              54.99   
  Simsällskapet Iden  1:00.17                 
18  Zack Wik  2005              55.10   
  Simsällskapet Iden  57.74                 
19  Tim Edelberg  2007              1:04.92   
  Simsällskapet Iden  56.55                 
 
Gren 11, 400m Frisim Damer, Finaler 16 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Gabriella Henriksson  2000      1:09.89  2:25.39  3:40.58    4:54.64   
  Klippans Simsällskap  5:54.96                 
                     
Alice Bengtsson  2000      1:14.76  2:34.14  3:53.53    5:08.12   
  Klippans Simsällskap  5:07.65                 
                     
 
Gren 11, 400m Frisim Damer, Finaler 15 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Carolina Åsberg  2002      1:10.70  2:26.63  3:42.16    4:56.89   
  Simklubben Lödde  4:56.13                 
                     
Filippa Dihle  2003      1:13.65  2:32.93  3:53.56    5:13.59   
  Simklubben Lödde  5:13.80                 
                     
Tilde Klehn  2004      1:36.66  3:25.43  5:13.75    6:56.15   
  Simklubben Lödde                   
                     
 
Gren 12, 400m Frisim Herrar, Finaler 16 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Roy Hangård  1999      1:05.41  2:15.00  3:24.75    4:33.87   
  Simklubben Lödde  4:32.26                 
                     
Jonathan Skog  2000      1:04.14  2:15.19  3:27.81    4:38.22   
  Klippans Simsällskap  5:01.61                 
                     
Tobias Ranevi  1999      1:05.58  2:15.89  3:27.62    4:39.39   
  Simklubben Lödde  4:37.75                 
                     
Erik Kronkvist  1999      1:06.66  2:18.52  3:30.88    4:40.73   
  Klippans Simsällskap  4:40.07                 
                     
Albin Bengtsson  2000      1:09.48  2:26.98  3:44.78    4:58.73   
  Klippans Simsällskap  5:17.35                 
                     
 
Gren 12, 400m Frisim Herrar, Finaler 15 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Nils Wergeland  2002      1:05.84  2:16.18  3:29.01    4:39.27   
  Simklubben Lödde  4:54.17                 
                     
Isak Paulsson  2002      1:11.54  2:28.18  3:47.06    5:02.08   
  Simklubben Lödde  5:27.18                 
                     
 
Gren 13, 100m Medley Damer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Isabel Smideberg  2004      37.20        1:19.14   
  Simklubben Lödde  1:18.86                 
                     
Tindra D´ Aubigné  2004      38.14        1:20.36   
  Höörs Simsällskap  1:23.91                 
                     
Hanne Husby  2004      38.27        1:22.34   
  Simklubben Lödde  1:25.48                 
                     
Julia Nilsson  2004      41.64        1:26.13   
  Simklubben Lödde  1:27.68                 
                     
Wilma Ekstrand  2004      41.25        1:28.57   
  Simklubben Spiggarna  1:34.91                 
                     
Anja Schönbäck  2003      42.40        1:30.60   
  Simklubben Spiggarna  1:36.36                 
                     
Emelie Rosquist  2004      44.34        1:37.15   
  Simklubben Lödde  1:43.31                 
                     
Ebba Johansson  2004      45.81        1:39.11   
  Klippans Simsällskap  1:39.91                 
                     
Emma Martinsson  2004      49.51        1:42.18   
  Simklubben Lödde  1:47.00                 
                     
Susanne Sarabi  2004              DSQ   
  Simklubben Lödde                   
                     
Tilde Klehn  2004              DSQ   
  Simklubben Lödde  1:41.96                 
                     
 
Gren 13, 100m Medley Damer, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Isabella Hua  2007      48.30        1:40.23   
  Höörs Simsällskap  1:43.31                 
                     
Amanda Blomkvist  2007      48.07        1:41.69   
  Simsällskapet Iden  1:44.99                 
                     
Ida Husby  2006      48.72        1:43.27   
  Simklubben Lödde  1:43.62                 
                     
Amanda Dihle  2006      48.09        1:44.03   
  Simklubben Lödde  1:40.22                 
                     
Tyra Sivtoft  2006      51.83        1:52.92   
  Simklubben Lödde  1:46.04                 
                     
Linnea Sjöholm  2007      51.63        1:58.19   
  Simsällskapet Iden  1:54.89                 
                     
Victoria Emanuelsson  2007      52.40        2:00.65   
  Simklubben Lödde  2:02.09                 
                     
Amanda Rosquist  2007      59.08        2:04.98   
  Simklubben Lödde                   
                     
Vilda Berg  2007              DSQ   
  Simklubben Lödde  2:35.35                 
                     
 
Gren 14, 100m Medley Herrar, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Hampus Erdös  2003      35.03        1:16.51   
  Simklubben Lödde  1:15.42                 
                     
Anthon Huasson  2004      37.16        1:18.41   
  Höörs Simsällskap  1:19.04                 
                     
Anton Witzell  2004      36.18        1:23.11   
  Simklubben Lödde  1:23.13                 
                     
Vincent Hua  2004      41.15        1:25.21   
  Höörs Simsällskap  1:24.29                 
                     
Jakob Kristersson  2003      41.51        1:33.33   
  Simsällskapet Iden  1:37.97                 
                     
Ludwig Bengtsson  2004      48.17        1:43.04   
  Klippans Simsällskap  1:51.94                 
                     
 
Gren 14, 100m Medley Herrar, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Aron Paulsson  2006      38.91        1:26.92   
  Simklubben Lödde  1:21.49                 
                     
Benjamin Huasson  2007      47.06        1:36.79   
  Höörs Simsällskap  1:36.10                 
                     
Anton Liebenhagen  2005      47.82        1:38.88   
  Simsällskapet Iden  1:40.57                 
                     
Ted Nilsson  2006      48.53        1:41.07   
  Simklubben Lödde  1:41.21                 
                     
Morgan Engberg  2005      46.28        1:43.83   
  Simklubben Spiggarna                   
                     
Elias Stridh  2005      55.88        1:54.01   
  Simklubben Lödde  1:53.99                 
                     
Per Erik Rennstam  2005      1:03.09        2:09.71   
  Simklubben Lödde                   
                     
Isak Dahl  2005      58.30        2:16.49   
  Simsällskapet Iden                   
                     
Anton Nilsson  2006              DSQ   
  Simklubben Lödde  1:55.71                 
                     
Pelle Erdös  2005              DSQ   
  Simklubben Lödde                   
                     
 
Gren 15, 200m Ryggsim Damer, Finaler 16 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Emma Persson  1999      36.00  1:14.83  1:54.40    2:33.94   
  Simklubben Lödde  2:27.62                 
                     
Belinda Vedlugaite  2000      39.13  1:22.70  2:06.62    2:48.72   
  Klippans Simsällskap  2:51.44                 
                     
 
Gren 15, 200m Ryggsim Damer, Finaler 15 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Olivia Skog  2002      38.89  1:20.64  2:02.37    2:44.64   
  Simklubben Lödde  2:43.97                 
                     
Carolina Åsberg  2002      39.87  1:21.99  2:04.84    2:47.02   
  Simklubben Lödde  2:54.25                 
                     
Amanda Önnestam  2001      42.83  1:27.51  2:13.49    2:57.83   
  Simklubben Lödde  2:57.30                 
                     
Filippa Dihle  2003      42.57  1:28.45  2:14.19    2:59.54   
  Simklubben Lödde  2:55.85                 
                     
 
Gren 16, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 16 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Albin Bengtsson  2000      38.00  1:18.85  1:59.85    2:38.99   
  Klippans Simsällskap  2:47.74                 
                     
Jonathan Skog  2000      38.95  1:21.22  2:03.66    2:45.06   
  Klippans Simsällskap  2:41.31                 
                     
 
Gren 16, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Tim Brinkhagen  2001      34.53  1:10.67  1:46.71    2:21.85   
  Simklubben Lödde  2:22.50                 
                     
Nils Wergeland  2002      34.57  1:11.30  1:48.25    2:24.87   
  Simklubben Lödde  2:28.86                 
                     
 
Gren 17, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Isabel Smideberg  2004              34.39   
  Simklubben Lödde  33.33                 
Tindra D´ Aubigné  2004              37.03   
  Höörs Simsällskap  37.62                 
Hanne Husby  2004              38.23   
  Simklubben Lödde  39.32                 
Julia Nilsson  2004              41.82   
  Simklubben Lödde  39.17                 
Wilma Ekstrand  2004              42.14   
  Simklubben Spiggarna  41.23                 
Ebba Johansson  2004              45.82   
  Klippans Simsällskap  45.20                 
Emelie Rosquist  2004              DSQ   
  Simklubben Lödde  50.47                 
Tilde Klehn  2004              DSQ   
  Simklubben Lödde  47.83                 
 
Gren 17, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Isabella Hua  2007              49.90   
  Höörs Simsällskap  50.70                 
Amanda Blomkvist  2007              52.44   
  Simsällskapet Iden                   
Ida Husby  2006              53.96   
  Simklubben Lödde  53.54                 
Amanda Dihle  2006              54.06   
  Simklubben Lödde  51.38                 
Linnea Sjöholm  2007              DSQ   
  Simsällskapet Iden                   
Tyra Sivtoft  2006              DSQ   
  Simklubben Lödde  48.15                 
 
Gren 18, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Lukas Miderbäck  2003              30.83   
  Simklubben Lödde  30.40                 
Anton Witzell  2004              34.72   
  Simklubben Lödde  33.64                 
Anthon Huasson  2004              35.87   
  Höörs Simsällskap  35.08                 
Hampus Erdös  2003              36.29   
  Simklubben Lödde  35.26                 
Vincent Hua  2004              38.08   
  Höörs Simsällskap  37.57                 
Jakob Kristersson  2003              41.28   
  Simsällskapet Iden  41.31                 
Ludwig Bengtsson  2004              52.31   
  Klippans Simsällskap  53.51                 
 
Gren 18, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Aron Paulsson  2006              41.70   
  Simklubben Lödde  38.60                 
Casper Kristensen  2005              43.00   
  Simsällskapet Iden                   
Benjamin Huasson  2007              44.49   
  Höörs Simsällskap  43.71                 
Ted Nilsson  2006              52.34   
  Simklubben Lödde  49.29                 
Albin Lundkvist  2006              DSQ   
  Simklubben Lödde                   
Oliver Björk  2007              DSQ   
  Simklubben Lödde                   
Per Erik Rennstam  2005              DSQ   
  Simklubben Lödde                   
 
Gren 19, 200m Medley Damer, Finaler 16 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Louise Ranevi  1999      32.06  1:11.75  1:54.36    2:30.14   
  Simklubben Lödde  2:34.82                 
                     
Gabriella Henriksson  2000      33.90  1:13.75  2:00.16    2:36.86   
  Klippans Simsällskap  2:41.52                 
                     
Saga Miderbäck  2000      35.42  1:15.69  2:04.01    2:43.20   
  Simklubben Lödde  2:42.93                 
                     
Belinda Vedlugaite  2000      37.99  1:21.74  2:07.41    2:47.17   
  Klippans Simsällskap  3:04.14                 
                     
 
Gren 19, 200m Medley Damer, Finaler 15 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Olivia Skog  2002      37.95  1:21.60  2:08.97    2:49.57   
  Simklubben Lödde  2:46.61                 
                     
Amanda Önnestam  2001      39.40  1:23.57  2:16.76    2:58.21   
  Simklubben Lödde  3:01.46                 
                     
Emma Martinsson  2004      53.95  1:49.22  2:50.23    3:39.61   
  Simklubben Lödde  3:35.48                 
                     
 
Gren 20, 200m Medley Herrar, Finaler 16 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Roy Hangård  1999      31.68  1:08.43  1:51.96    2:24.44   
  Simklubben Lödde  2:21.70                 
                     
Erik Kronkvist  1999      32.44  1:11.87  1:57.94    2:31.23   
  Klippans Simsällskap  2:30.69                 
                     
Tobias Ranevi  1999      33.17  1:12.93  1:58.68    2:33.24   
  Simklubben Lödde  2:34.29                 
                     
Kevin Henriksson  1998      36.87  1:19.72  2:12.08    2:53.32   
  Klippans Simsällskap  2:50.53                 
                     
 
Gren 20, 200m Medley Herrar, Finaler 15 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Ian Hangård  2002      31.85  1:12.33  2:00.50    2:32.41   
  Simklubben Lödde  2:28.23                 
                     
Nikolaos Tarnanidis  2002      33.33  1:15.32  2:07.92    2:43.21   
  Klippans Simsällskap                   
                     
Isak Paulsson  2002      36.01  1:19.18  2:10.79    2:48.35   
  Simklubben Lödde  2:46.58                 
                     
Anton Nilsson  2006      59.53  1:57.43  3:13.15    4:03.57   
  Simklubben Lödde                   
                     
 
Gren 21, 100m Frisim Damer, Finaler 16 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Louise Ranevi  1999      29.04        1:01.10   
  Simklubben Lödde  1:01.56                 
                     
Gabriella Henriksson  2000      30.30        1:02.04   
  Klippans Simsällskap  1:01.43                 
                     
Emma Persson  1999      31.36        1:05.86   
  Simklubben Lödde  1:02.13                 
                     
Saga Miderbäck  2000      31.89        1:06.78   
  Simklubben Lödde  1:04.04                 
                     
Alice Bengtsson  2000      32.31        1:06.82   
  Klippans Simsällskap  1:06.30                 
                     
Belinda Vedlugaite  2000      32.65        1:07.84   
  Klippans Simsällskap  1:08.16                 
                     
 
Gren 21, 100m Frisim Damer, Finaler 15 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Carolina Åsberg  2002      32.17        1:06.77   
  Simklubben Lödde  1:06.18                 
                     
Filippa Dihle  2003      33.07        1:08.12   
  Simklubben Lödde  1:08.56                 
                     
Olivia Skog  2002      33.33        1:08.57   
  Simklubben Lödde  1:08.20                 
                     
Isabel Smideberg  2004      34.51        1:10.57   
  Simklubben Lödde  1:08.62                 
                     
Victoria Segerdahl  2001      34.82        1:14.72   
  Simklubben Lödde  1:16.64                 
                     
Amanda Önnestam  2001      36.56        1:14.76   
  Simklubben Lödde  1:11.02                 
                     
Victoria Olsson  2002      38.69        1:20.15   
  Simklubben Lödde  1:23.18                 
                     
Tyra Jarvi  2004      40.19        1:24.49   
  Simsällskapet Iden  1:27.64                 
                     
Emelie Rosquist  2004      40.88        1:25.74   
  Simklubben Lödde  1:26.52                 
                     
10  Tilde Klehn  2004      41.70        1:28.96   
  Simklubben Lödde  1:36.24                 
                     
11  Ida Husby  2006      43.42        1:31.22   
  Simklubben Lödde  1:27.56                 
                     
12  Amanda Blomkvist  2007      47.20        1:40.96   
  Simsällskapet Iden                   
                     
13  Linnea Sjöholm  2007      51.42        1:50.30   
  Simsällskapet Iden                   
                     
14  Julia Keldebäk  2005      56.38        2:06.25   
  Simklubben Lödde                   
                     
 
Gren 22, 100m Frisim Herrar, Finaler 16 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Gergö Nagy  1995      26.21        55.72   
  Ljungby Simsällskap  54.17                 
                     
Roy Hangård  1999      27.65        58.61   
  Simklubben Lödde  58.35                 
                     
Tobias Ranevi  1999      28.40        59.31   
  Simklubben Lödde  1:00.18                 
                     
Erik Kronkvist  1999      28.72        1:00.17   
  Klippans Simsällskap  57.04                 
                     
Jonathan Skog  2000      29.39        1:00.56   
  Klippans Simsällskap  59.05                 
                     
Albin Bengtsson  2000      31.67        1:06.10   
  Klippans Simsällskap  1:04.56                 
                     
Kevin Henriksson  1998      32.16        1:08.27   
  Klippans Simsällskap  1:07.41                 
                     
 
Gren 22, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Lukas Miderbäck  2003      28.48        59.73   
  Simklubben Lödde  59.31                 
                     
Nils Wergeland  2002      28.88        59.89   
  Simklubben Lödde  59.34                 
                     
Ian Hangård  2002      29.66        1:01.56   
  Simklubben Lödde  59.53                 
                     
Isak Paulsson  2002      29.59        1:01.80   
  Simklubben Lödde  1:02.31                 
                     
Nikolaos Tarnanidis  2002      31.70        1:08.24   
  Klippans Simsällskap                   
                     
Anton Witzell  2004      32.79        1:09.10   
  Simklubben Lödde  1:08.54                 
                     
Casper Kristensen  2005      38.70        1:19.34   
  Simsällskapet Iden  1:16.51                 
                     
Jakob Kristersson  2003      37.35        1:19.90   
  Simsällskapet Iden  1:21.12                 
                     
Ted Nilsson  2006      41.06        1:24.68   
  Simklubben Lödde  1:28.04                 
                     
10  Axel Wergeland  2006      43.82        1:31.57   
  Simklubben Lödde  1:31.94                 
                     
11  Theo Karlsson  2006      52.25        1:50.14   
  Simsällskapet Iden                   
                     
12  Elias Albrektsson  2006      53.61        1:58.41   
  Simsällskapet Iden                   
                     
13  Dennis Henriksson  2005      59.02        2:02.44   
  Simsällskapet Iden  1:57.58                 
                     
14  Tim Edelberg  2007      1:03.39        2:16.95   
  Simsällskapet Iden                   
                     
Joel Garpåker  2002              DSQ   
  Simsällskapet Iden                   
                     
 
Gren 23, 50m Ryggsim Damer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Isabel Smideberg  2004              37.74   
  Simklubben Lödde  37.45                 
Filippa Dihle  2003              38.04   
  Simklubben Lödde  37.06                 
Hanne Husby  2004              38.30   
  Simklubben Lödde  37.74                 
Julia Nilsson  2004              39.75   
  Simklubben Lödde  41.40                 
Wilma Ekstrand  2004              39.99   
  Simklubben Spiggarna  41.37                 
Anja Schönbäck  2003              41.27   
  Simklubben Spiggarna  40.42                 
Tyra Jarvi  2004              43.18   
  Simsällskapet Iden  42.90                 
Emelie Rosquist  2004              44.65   
  Simklubben Lödde  42.60                 
Emma Martinsson  2004              47.60   
  Simklubben Lödde  48.27                 
10  Ebba Johansson  2004              47.68   
  Klippans Simsällskap  48.31                 
11  Anna Sjöfors  2004              51.64   
  Simklubben Lödde  53.17                 
12  Ronja Holmkvist  2003              59.87   
  Simklubben Spiggarna                   
 
Gren 23, 50m Ryggsim Damer, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Isabella Hua  2007              46.61   
  Höörs Simsällskap  46.02                 
Amanda Dihle  2006              46.87   
  Simklubben Lödde  45.19                 
Tyra Sivtoft  2006              47.42   
  Simklubben Lödde  47.79                 
Ida Husby  2006              49.31   
  Simklubben Lödde  46.23                 
Wilda Karlsson  2007              49.98   
  Simklubben Spiggarna  59.15                 
Victoria Emanuelsson  2007              52.16   
  Simklubben Lödde  53.55                 
Linnea Sjöholm  2007              52.50   
  Simsällskapet Iden  50.03                 
Amanda Rosquist  2007              56.25   
  Simklubben Lödde  56.61                 
Vilda Berg  2007              57.33   
  Simklubben Lödde  57.48                 
10  Julia Keldebäk  2005              1:00.39   
  Simklubben Lödde  58.66                 
 
Gren 24, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Lukas Miderbäck  2003              33.02   
  Simklubben Lödde  34.44                 
Anton Witzell  2004              33.48   
  Simklubben Lödde  34.11                 
Anthon Huasson  2004              39.06   
  Höörs Simsällskap  37.80                 
Vincent Hua  2004              42.59   
  Höörs Simsällskap  42.07                 
Jakob Kristersson  2003              44.61   
  Simsällskapet Iden  44.15                 
Ludwig Bengtsson  2004              49.02   
  Klippans Simsällskap  46.55                 
 
Gren 24, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Aron Paulsson  2006              37.80   
  Simklubben Lödde  36.93                 
Casper Kristensen  2005              42.31   
  Simsällskapet Iden  47.18                 
Benjamin Huasson  2007              46.78   
  Höörs Simsällskap  45.70                 
Ted Nilsson  2006              47.33   
  Simklubben Lödde  46.06                 
Axel Wergeland  2006              47.57   
  Simklubben Lödde  46.85                 
Linus Wik  2005              48.15   
  Simsällskapet Iden  48.24                 
Anton Liebenhagen  2005              50.14   
  Simsällskapet Iden  52.58                 
Albin Lundkvist  2006              52.37   
  Simklubben Lödde  53.10                 
Oliver Björk  2007              55.89   
  Simklubben Lödde  54.92                 
10  Isak Dahl  2005              56.72   
  Simsällskapet Iden  56.86                 
11  Victor Gunnersand  2006              56.83   
  Simklubben Lödde  57.33                 
12  Elias Albrektsson  2006              59.38   
  Simsällskapet Iden  1:03.38                 
12  Theo Karlsson  2006              59.38   
  Simsällskapet Iden  1:00.52                 
14  Dennis Henriksson  2005              1:03.80   
  Simsällskapet Iden  1:01.45                 
15  Tim Edelberg  2007              1:08.98   
  Simsällskapet Iden  59.84                 
Zack Wik  2005              DSQ   
  Simsällskapet Iden  54.61                 
 
Gren 25, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 16 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Saga Miderbäck  2000      39.06  1:23.35  2:09.53    2:55.77   
  Simklubben Lödde  2:56.66                 
                     
 
Gren 25, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Amanda Önnestam  2001      43.10  1:34.77  2:29.12    3:24.26   
  Simklubben Lödde  3:24.94                 
                     
 
Gren 27, 200m Bröstsim Damer, Finaler 16 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Louise Ranevi  1999      36.85  1:20.01  2:03.16    2:45.79   
  Simklubben Lödde  2:42.17                 
                     
Belinda Vedlugaite  2000      40.77  1:27.28  2:14.05    3:00.10   
  Klippans Simsällskap  3:03.12                 
                     
 
Gren 27, 200m Bröstsim Damer, Finaler 15 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Olivia Skog  2002      41.76  1:29.04  2:17.26    3:05.05   
  Simklubben Lödde  3:02.80                 
                     
Emelie Rosquist  2004      53.73  1:55.12  2:57.92    4:00.03   
  Simklubben Lödde  3:56.64                 
                     
Amanda Dihle  2006      1:00.25  2:07.47  3:11.90    4:15.27   
  Simklubben Lödde                   
                     
Tyra Sivtoft  2006      1:00.85  2:07.94  3:15.79    4:19.61   
  Simklubben Lödde                   
                     
 
Gren 28, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 16 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Jonathan Skog  2000      36.16  1:18.69  2:01.50    2:43.60   
  Klippans Simsällskap  2:40.90                 
                     
 
Gren 28, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Tim Brinkhagen  2001      36.99  1:18.89  2:01.28    2:42.44   
  Simklubben Lödde  2:44.96                 
                     
Axel Wergeland  2006      55.91  1:57.33  2:57.76    3:57.85   
  Simklubben Lödde  3:54.53                 
                     
Joel Garpåker  2002      52.68  1:58.17  3:07.31    4:14.41   
  Simsällskapet Iden                   
                     
 
Gren 29, 50m Bröstsim Damer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Hanne Husby  2004              40.54   
  Simklubben Lödde  40.30                 
Isabel Smideberg  2004              42.38   
  Simklubben Lödde  42.32                 
Julia Nilsson  2004              43.32   
  Simklubben Lödde  42.82                 
Ella Persson  2004              45.18   
  Simsällskapet Iden  46.80                 
Wilma Ekstrand  2004              46.97   
  Simklubben Spiggarna  46.67                 
Anja Schönbäck  2003              49.91   
  Simklubben Spiggarna  48.15                 
Emma Martinsson  2004              49.99   
  Simklubben Lödde  50.88                 
Tilde Klehn  2004              51.50   
  Simklubben Lödde  50.53                 
Susanne Sarabi  2004              53.10   
  Simklubben Lödde  53.99                 
10  Ebba Johansson  2004              54.74   
  Klippans Simsällskap  52.31                 
11  Anna Sjöfors  2004              55.82   
  Simklubben Lödde  56.13                 
12  Ronja Holmkvist  2003              59.03   
  Simklubben Spiggarna  58.51                 
 
Gren 29, 50m Bröstsim Damer, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Amanda Blomkvist  2007              54.66   
  Simsällskapet Iden  54.06                 
Ida Husby  2006              55.70   
  Simklubben Lödde  56.63                 
Isabella Hua  2007              56.24   
  Höörs Simsällskap  53.94                 
Tyra Sivtoft  2006              56.27   
  Simklubben Lödde  53.03                 
Victoria Emanuelsson  2007              1:00.25   
  Simklubben Lödde  56.85                 
Wilda Karlsson  2007              1:00.87   
  Simklubben Spiggarna  58.46                 
Amanda Rosquist  2007              1:01.80   
  Simklubben Lödde  1:00.52                 
Alice Svensson  2006              1:05.69   
  Simklubben Lödde  1:06.55                 
Julia Keldebäk  2005              DSQ   
  Simklubben Lödde  1:06.79                 
 
Gren 30, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Anthon Huasson  2004              39.53   
  Höörs Simsällskap  40.06                 
Vincent Hua  2004              42.91   
  Höörs Simsällskap  42.11                 
Jakob Kristersson  2003              48.28   
  Simsällskapet Iden  51.19                 
Ludwig Bengtsson  2004              57.24   
  Klippans Simsällskap  57.60                 
 
Gren 30, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Aron Paulsson  2006              49.41   
  Simklubben Lödde  45.08                 
Benjamin Huasson  2007              51.05   
  Höörs Simsällskap  51.23                 
Axel Wergeland  2006              51.06   
  Simklubben Lödde  49.61                 
Elias Stridh  2005              53.43   
  Simklubben Lödde  54.88                 
Ted Nilsson  2006              53.74   
  Simklubben Lödde  52.72                 
Elias Albrektsson  2006              59.68   
  Simsällskapet Iden  58.76                 
Zack Wik  2005              59.85   
  Simsällskapet Iden  1:01.34                 
Per Erik Rennstam  2005              1:02.13   
  Simklubben Lödde                   
Oliver Björk  2007              1:03.13   
  Simklubben Lödde  1:02.32                 
10  Linus Wik  2005              1:03.38   
  Simsällskapet Iden  1:06.21                 
11  Albin Lundkvist  2006              1:09.96   
  Simklubben Lödde  1:10.11                 
Theo Karlsson  2006              DSQ   
  Simsällskapet Iden  59.09                 
Tim Edelberg  2007              DSQ   
  Simsällskapet Iden  1:03.23                 
 
Gren 31, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 16 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Gabriella Henriksson  2000      34.85        1:13.32   
  Klippans Simsällskap  1:14.48                 
                     
Emma Persson  1999      34.68        1:16.52   
  Simklubben Lödde  1:12.84                 
                     
Alice Bengtsson  2000      40.05        1:27.50   
  Klippans Simsällskap  1:24.40                 
                     
 
Gren 31, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Carolina Åsberg  2002      36.16        1:17.60   
  Simklubben Lödde  1:15.54                 
                     
Jennie Johansson  2001      35.54        1:19.97   
  Klippans Simsällskap  1:27.25                 
                     
Victoria Olsson  2002      45.33        1:35.21   
  Simklubben Lödde  1:33.62                 
                     
 
Gren 32, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Ian Hangård  2002      31.65        1:07.08   
  Simklubben Lödde  1:02.88                 
                     
Nils Wergeland  2002      32.12        1:08.04   
  Simklubben Lödde  1:07.42                 
                     
Nikolaos Tarnanidis  2002      35.02        1:18.22   
  Klippans Simsällskap                   
                     
Jakob Kristersson  2003      44.80        1:40.11   
  Simsällskapet Iden                   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.04  Utskriftsdatum  08 maj 2016 
Licensierad till: Simklubben Lödde  Utskriftstid  21:53