Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Lödde Cup    Utskriftsdatum  10 oktober 2016   
  Tävlingsort  Löddeköpinge    Utskriftstid  19:25   
  Arrangör  SK Lödde         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  08 oktober 2016         
 
 
Gren 1, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 
Sponsor: Sparbanken Skåne 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Frida Nordefell  2000  Simklubben Sydsim    32.44        1:10.19   
Isabel Smideberg  2004  Simklubben Lödde    34.29        1:14.98   
Freja Werker  2003  Simklubben Hajen    35.06        1:17.93   
Kristina Orban  2004  Malmö Kappsimningsklubb    37.21        1:21.40   
Julia Osterman  2004  Malmö Kappsimningsklubb    38.60        1:23.57   
Sofia Lund  2003  Simklubben Poseidon    41.29        1:30.31   
Kajsa Söderholm  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    39.72        1:30.79   
Victoria Olsson  2002  Simklubben Lödde    43.85        1:34.28   
Johanna Andersson Medhanie  2005  Simklubben Poseidon    44.98        1:38.71   
10  Hanna Johansson  2004  Malmö Kappsimningsklubb    48.72        1:45.51   
11  Emily Li  2004  Malmö Kappsimningsklubb    53.11        2:00.04   
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 
Sponsor: Sparbanken Skåne 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ian Hangård  2002  Simklubben Lödde    29.75        1:05.16   
Roy Hangård  1999  Simklubben Lödde    30.60        1:05.91   
Tim Brinkhagen  2001  Simklubben Lödde    30.57        1:06.02   
Dennie Halilovic  2002  Simklubben Sydsim    30.91        1:07.80   
Nils Wergeland  2002  Simklubben Lödde    32.37        1:09.77   
Tobias Ranevi  1999  Simklubben Lödde    32.47        1:10.80   
Liam Bech  2003  Malmö Kappsimningsklubb    32.17        1:11.85   
Carl Ewertz  2002  Malmö Kappsimningsklubb    34.12        1:13.60   
Simon Ljungbeck  2000  Simsällskapet Iden    34.26        1:13.87   
10  Elliot Larsson  2000  Simklubben Lödde    32.72        1:15.23   
11  Anton Witzell  2004  Simklubben Lödde    34.46        1:16.21   
12  Ludvig Romare  2004  Malmö Kappsimningsklubb    35.89        1:16.31   
13  Isaac Barrett  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    42.26        1:30.76   
14  Ludvig Hoff  2005  Landskrona Simsällskap    41.57        1:31.04   
15  Aron Paulsson  2006  Simklubben Lödde    42.27        1:33.04   
16  Elias af Trampe  2004  Simklubben Poseidon    45.35        1:33.27   
17  Edvard Levau  2004  Simklubben Poseidon    44.89        1:36.73   
18  Ted Nilsson  2006  Simklubben Lödde    47.83        1:51.66   
Jakob Strömland  2003  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Melvin Lentonsson  2004  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 3, 100m Fjärilsim Fl 14-15, Finaler 
Sponsor: Sparbanken Skåne 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ella Laurén  2001  Simklubben Hajen    33.51        1:10.96   
Emma Cerutti  2002  Simklubben Sydsim    34.21        1:14.87   
Victoria Segerdahl  2001  Simklubben Lödde    36.44        1:21.72   
Ellen Feldman  2002  Simsällskapet Iden    42.42        1:30.70   
Malin Bothén  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    43.90        1:37.58   
Kay Skarp  2002  Malmö Kappsimningsklubb    47.07        1:45.60   
Filippa Andersson  2002  Landskrona Simsällskap    47.39        1:47.27   
Carolina Åsberg  2002  Simklubben Lödde            DNF   
Felicia Sjöström  2002  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 4, 100m Fjärilsim Po 14-15, Finaler 
Sponsor: Sparbanken Skåne 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Isak Paulsson  2002  Simklubben Lödde    33.47        1:15.03   
Alfred Thunell  2002  Landskrona Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
Sponsor: Sparbanken Skåne 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emma Persson  1999  Simklubben Lödde    34.02        1:09.84   
Isabella Lagnerup  2000  Simklubben Sydsim    34.57        1:11.02   
Lovisa Bjurnemark  2003  Malmö Kappsimningsklubb    35.49        1:12.28   
Sara Nobrell  2002  Simklubben Hajen    35.40        1:13.24   
Emma Mattsson  2003  Malmö Kappsimningsklubb    36.90        1:16.97   
Johanna Melin  2003  Simklubben Sydsim    37.74        1:17.54   
Ella Gutenwik  2004  Simklubben Hajen    38.59        1:20.17   
Linnea Liljenfors  2004  Malmö Kappsimningsklubb    38.93        1:21.02   
Isabel Smideberg  2004  Simklubben Lödde    39.65        1:21.08   
10  Ida Nordberg  2006  Simklubben Poseidon    39.92        1:21.77   
11  Amanda Persson  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    41.37        1:22.81   
12  Anna Twedberg  2003  Simsällskapet Iden    41.21        1:24.02   
13  Angelica Böhme  2003  Simsällskapet Iden    42.53        1:26.51   
14  Mikaela Virc  2003  Malmö Kappsimningsklubb    44.66        1:28.13   
15  Beatrice Ask  2005  Malmö Kappsimningsklubb    43.20        1:29.29   
16  Emma Ingner  2005  Malmö Kappsimningsklubb    44.34        1:30.52   
17  Anna Stenberg  2005  Malmö Kappsimningsklubb    43.41        1:31.64   
18  Emilia Folklund  2006  Malmö Kappsimningsklubb    44.46        1:32.77   
19  Matilda Persson  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    46.32        1:33.85   
20  Michelle Kusnadi  2001  Malmö Kappsimningsklubb    43.56        1:34.23   
21  Nora Olsson  2005  Malmö Kappsimningsklubb    46.46        1:35.47   
22  Ebba Holm  2005  Malmö Kappsimningsklubb    1:43.32        1:43.32   
23  Charlotte Krüger  2007  Malmö Kappsimningsklubb    50.34        1:43.96   
24  Filippa Norvenius  2005  Malmö Kappsimningsklubb    53.51        1:50.27   
Hanna Nilsson  1999  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
Sponsor: Sparbanken Skåne 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elliot Larsson  2000  Simklubben Lödde    34.04        1:09.65   
Eddie Halilovic  1999  Simklubben Sydsim    34.43        1:11.12   
Anton Witzell  2004  Simklubben Lödde    34.81        1:11.79   
Ludvig Romare  2004  Malmö Kappsimningsklubb    39.85        1:20.90   
Aron Paulsson  2006  Simklubben Lödde    41.43        1:24.71   
Isaac Barrett  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    43.22        1:26.26   
Ludvig Hoff  2005  Landskrona Simsällskap    42.52        1:26.80   
Seth Nillund  2005  Malmö Kappsimningsklubb    42.87        1:26.81   
Bill Beckman  2005  Malmö Kappsimningsklubb    41.95        1:26.83   
10  Casper Kristensen  2005  Simsällskapet Iden    43.46        1:27.86   
11  Arvid Söderberg  2006  Malmö Kappsimningsklubb    45.18        1:33.33   
12  Aram Kazarian  2005  Malmö Kappsimningsklubb    46.19        1:34.42   
13  Jannes Krüger  2005  Malmö Kappsimningsklubb    50.79        1:42.00   
14  Vincent Berglind  2005  Malmö Kappsimningsklubb    59.89        2:01.20   
15  Dennis Henriksson  2005  Simsällskapet Iden    59.95        2:06.74   
Svante Vilhelmsson  2003  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 7, 100m Ryggsim Fl 14-15, Finaler 
Sponsor: Sparbanken Skåne 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Julia Larsson  2002  Simklubben Hajen    36.47        1:14.71   
Linnea Dolmark  2002  Simklubben Hajen    37.60        1:16.92   
Lina Ostreus  2002  Simklubben Sydsim    37.51        1:17.07   
Emma Cerutti  2002  Simklubben Sydsim    37.06        1:17.17   
Emilia Eek  2001  Simklubben Sydsim    38.40        1:20.56   
Moa Törneman  2001  Simsällskapet Iden    39.55        1:20.72   
Michelle Napierski  2001  Simklubben Sydsim    44.12        1:29.01   
Tuva Rosén Sundström  2002  Simsällskapet Iden    44.08        1:32.31   
Kay Skarp  2002  Malmö Kappsimningsklubb    46.39        1:33.18   
10  Hanna Schulze  2002  Simklubben Sydsim    45.50        1:33.68   
11  Felicia Sjöström  2002  Malmö Kappsimningsklubb            1:34.17   
12  Victoria Olsson  2002  Simklubben Lödde    1:40.49        1:40.49   
13  Filippa Andersson  2002  Landskrona Simsällskap    1:40.89        1:40.89   
                     
 
Gren 8, 100m Ryggsim Po 14-15, Finaler 
Sponsor: Sparbanken Skåne 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Vilhelm Andersson  2002  Simklubben Sydsim    36.08        1:14.89   
Isak Paulsson  2002  Simklubben Lödde    37.46        1:15.22   
Andreas Bendrén  2001  Simsällskapet Iden    37.10        1:16.28   
Alfred Thunell  2002  Landskrona Simsällskap    38.92        1:22.24   
Axel Thelin  2002  Eslövs Simsällskap    40.49        1:23.87   
                     
 
Gren 9, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
Sponsor: Sparbanken Skåne 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Louise Ranevi  1999  Simklubben Lödde    34.16        1:13.67   
Elsa Bitzén  2003  Simklubben Hajen    37.83        1:19.72   
Thea Dahlqvist  2003  Simklubben Hajen    38.33        1:21.17   
Agnes Gustafson  2003  Malmö Kappsimningsklubb    40.61        1:25.50   
Kristina Orban  2004  Malmö Kappsimningsklubb    42.42        1:27.09   
Isabel Smideberg  2004  Simklubben Lödde    42.43        1:27.48   
Hanne Husby  2004  Simklubben Lödde    40.89        1:27.91   
Linnea Liljenfors  2004  Malmö Kappsimningsklubb    42.79        1:28.92   
Lovisa Bjurnemark  2003  Malmö Kappsimningsklubb    44.68        1:31.80   
10  Kajsa Söderholm  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    43.98        1:32.29   
11  Thea Wicknertz  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    44.48        1:32.34   
12  Amanda Persson  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    44.58        1:32.38   
13  Hanna Stenskepp  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    44.04        1:34.15   
14  Mikaela Virc  2003  Malmö Kappsimningsklubb    46.11        1:36.20   
15  Adna Curan  2003  Malmö Kappsimningsklubb    45.70        1:36.66   
16  Sanna Bredberg Jakstrand  2003  Malmö Kappsimningsklubb    46.25        1:37.90   
17  Michelle Kusnadi  2001  Malmö Kappsimningsklubb    46.06        1:39.49   
18  Matilda Persson  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    48.18        1:40.14   
19  Anna Stenberg  2005  Malmö Kappsimningsklubb    47.27        1:43.50   
20  Vanessa Johansson  2006  Simklubben Poseidon    48.30        1:43.76   
21  Tuva Rosén Sundström  2002  Simsällskapet Iden    50.86        1:46.97   
22  Ida Husby  2006  Simklubben Lödde    53.77        1:53.86   
23  Saga Lundgren  2005  Simklubben Lödde    57.17        2:02.43   
24  Ella Zetterström  2005  Simklubben Poseidon    1:00.28        2:09.97   
Hanna Nilsson  1999  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 10, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
Sponsor: Sparbanken Skåne 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Martin Rogmark  1996  Simklubben Hajen    1:07.15        1:07.15   
Rickard Wemlén  2000  Simklubben Hajen    1:14.61        1:14.61   
Roy Hangård  1999  Simklubben Lödde    1:14.84        1:14.84   
Simon Ljungbeck  2000  Simsällskapet Iden    1:15.23        1:15.23   
Hugo Lennartsson  2004  Malmö Kappsimningsklubb    1:17.54        1:17.54   
Tobias Ranevi  1999  Simklubben Lödde            1:19.45   
Jakob Strömland  2003  Malmö Kappsimningsklubb            1:21.85   
Alexander Kulagowski  2002  Malmö Kappsimningsklubb            1:24.08   
Carl Ewertz  2002  Malmö Kappsimningsklubb            1:25.37   
10  Hampus Erdös  2003  Simklubben Lödde            1:27.81   
11  Oskar Lövberg  2003  Simklubben Sydsim            1:32.09   
12  Svante Vilhelmsson  2003  Malmö Kappsimningsklubb            1:34.23   
13  Ludvig Hoff  2005  Landskrona Simsällskap            1:39.20   
14  Joel Garpåker  2002  Simsällskapet Iden            1:47.48   
15  Elias Stridh  2005  Simklubben Lödde            1:56.10   
Elias Albrektsson  2006  Simsällskapet Iden            DSQ   
                     
 
Gren 11, 200m Frisim Damer, Finaler 
Sponsor: Sparbanken Skåne 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Sara Nilsson  1998  Simsällskapet Iden    32.88  1:09.23  1:46.54    2:22.01   
Ella Gutenwik  2004  Simklubben Hajen    33.62  1:10.28  1:46.99    2:22.18   
Julia Osterman  2004  Malmö Kappsimningsklubb    32.89  1:08.57  1:45.44    2:22.28   
Lina Ostreus  2002  Simklubben Sydsim    35.04  1:12.94  1:51.29    2:26.20   
Frida Nordefell  2000  Simklubben Sydsim    33.93  1:11.72  1:49.91    2:26.59   
Filippa Dihle  2003  Simklubben Lödde    33.42  1:10.61  1:49.52    2:27.31   
Moa Törneman  2001  Simsällskapet Iden    33.95  1:12.08  1:51.96    2:29.74   
Freja Werker  2003  Simklubben Hajen    34.31  1:12.42  1:52.38    2:32.68   
Emma Mattsson  2003  Malmö Kappsimningsklubb    34.58  1:12.79  1:54.34    2:33.53   
10  Elma Kjellin  2003  Eslövs Simsällskap    35.81  1:16.78  1:57.64    2:38.68   
11  Isabell Tretinjak  2003  Simklubben Hajen    36.86  1:18.47  2:01.05    2:42.98   
12  Anna Twedberg  2003  Simsällskapet Iden    2:45.59        2:45.59   
13  Dikte Lagergren  2003  Eslövs Simsällskap    37.27  1:20.07  2:04.58    2:45.95   
14  Adna Curan  2003  Malmö Kappsimningsklubb    37.59  1:20.57  2:04.50    2:46.40   
15  Kajsa Söderholm  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    38.31  1:21.44  2:05.70    2:46.56   
16  Ida Nordberg  2006  Simklubben Poseidon    37.65  1:21.34  2:04.46    2:46.66   
17  Malin Bothén  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    36.70  1:19.32  2:04.96    2:47.45   
18  Vanessa Johansson  2006  Simklubben Poseidon    38.35  1:21.41  2:04.72    2:47.97   
19  Hanna Stenskepp  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    36.67  1:20.84  2:06.45    2:50.25   
20  Victoria Olsson  2002  Simklubben Lödde    41.09  1:25.17  2:10.40    2:55.64   
21  Emma Ingner  2005  Malmö Kappsimningsklubb    39.78  1:25.32  2:15.29    2:59.46   
22  Johanna Andersson Medhanie  2005  Simklubben Poseidon    40.84  1:27.58  2:14.26    2:59.71   
23  Hanna Johansson  2004  Malmö Kappsimningsklubb    43.31  1:30.20  2:15.91    3:04.17   
24  Emily Li  2004  Malmö Kappsimningsklubb    3:10.35        3:10.35   
25  Nora Olsson  2005  Malmö Kappsimningsklubb    43.53  1:32.56  2:22.71    3:11.67   
26  Ida Husby  2006  Simklubben Lödde    3:12.19        3:12.19   
27  Filippa Norvenius  2005  Malmö Kappsimningsklubb    50.10  1:48.30  2:46.92    3:40.89   
28  Ebba Holm  2005  Malmö Kappsimningsklubb    49.37  1:47.41  2:45.48    3:41.94   
                     
 
Gren 12, 200m Frisim Herrar, Finaler 
Sponsor: Sparbanken Skåne 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Roy Hangård  1999  Simklubben Lödde    29.55  1:01.14  1:33.57    2:04.96   
Tim Brinkhagen  2001  Simklubben Lödde    29.15  1:00.96  1:33.64    2:04.97   
Dennie Halilovic  2002  Simklubben Sydsim    29.22  1:01.22  1:34.63    2:07.92   
Liam Bech  2003  Malmö Kappsimningsklubb    29.54  1:02.14  1:38.41    2:14.57   
Eddie Halilovic  1999  Simklubben Sydsim    30.97  1:04.81  1:42.35    2:25.22   
Måns Burmester-Lysell  2004  Simklubben Hajen    34.78  1:12.56  1:52.83    2:31.50   
Aron Paulsson  2006  Simklubben Lödde    37.30  1:17.65  2:00.08    2:39.90   
Joel Bergstrand  2003  Simklubben Poseidon    37.79  1:21.00  2:05.62    2:44.96   
Isaac Barrett  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    37.75  1:20.82  2:04.66    2:44.98   
10  Seth Nillund  2005  Malmö Kappsimningsklubb    37.94  1:21.27  2:06.46    2:50.65   
11  Bill Beckman  2005  Malmö Kappsimningsklubb    38.01  1:22.68  2:09.24    2:55.04   
12  Olle Zetterström  2003  Simklubben Poseidon    39.13  1:24.96  2:10.55    2:56.81   
13  Edvard Levau  2004  Simklubben Poseidon    37.98  1:23.74  2:09.33    3:00.03   
14  Aram Kazarian  2005  Malmö Kappsimningsklubb    35.92  1:21.53  2:04.22    3:00.18   
15  Elias af Trampe  2004  Simklubben Poseidon    38.13  1:23.30  2:06.70    3:00.25   
16  Ted Nilsson  2006  Simklubben Lödde    42.50  1:32.42  2:23.45    3:11.30   
17  Melvin Lentonsson  2004  Malmö Kappsimningsklubb    45.16  1:37.31  2:31.24    3:22.85   
18  Vincent Berglind  2005  Malmö Kappsimningsklubb    43.59  1:37.94  2:35.87    3:27.94   
                     
 
Gren 13, 100m Medley Damer, Finaler 
Sponsor: Sparbanken Skåne 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Louise Ranevi  1999  Simklubben Lödde    32.55        1:08.67   
Isabella Lagnerup  2000  Simklubben Sydsim    33.41        1:11.77   
Elsa Bitzén  2003  Simklubben Hajen    34.99        1:14.05   
Sara Nilsson  1998  Simsällskapet Iden    35.27        1:16.12   
Emma Cerutti  2002  Simklubben Sydsim    35.30        1:16.41   
Lovisa Bjurnemark  2003  Malmö Kappsimningsklubb    35.94        1:17.03   
Kristina Orban  2004  Malmö Kappsimningsklubb    36.45        1:17.22   
Lina Ostreus  2002  Simklubben Sydsim    36.12        1:18.41   
Linnea Dolmark  2002  Simklubben Hajen    36.76        1:18.60   
10  Emilia Eek  2001  Simklubben Sydsim    36.68        1:18.81   
11  Thea Dahlqvist  2003  Simklubben Hajen    37.99        1:18.99   
12  Victoria Segerdahl  2001  Simklubben Lödde    36.14        1:19.39   
13  Agnes Gustafson  2003  Malmö Kappsimningsklubb    38.74        1:21.56   
13  Hanne Husby  2004  Simklubben Lödde    37.91        1:21.56   
13  Moa Törneman  2001  Simsällskapet Iden    37.76        1:21.56   
16  Johanna Melin  2003  Simklubben Sydsim    38.15        1:22.24   
17  Amanda Persson  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    39.82        1:23.73   
18  Sofia Lund  2003  Simklubben Poseidon    39.32        1:24.14   
19  Thea Wicknertz  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    39.47        1:24.22   
20  Mikaela Virc  2003  Malmö Kappsimningsklubb    41.37        1:26.88   
21  Sanna Bredberg Jakstrand  2003  Malmö Kappsimningsklubb    40.44        1:26.90   
22  Adna Curan  2003  Malmö Kappsimningsklubb    42.58        1:27.96   
23  Isabell Tretinjak  2003  Simklubben Hajen    42.19        1:28.02   
24  Michelle Kusnadi  2001  Malmö Kappsimningsklubb    41.49        1:28.08   
25  Emilia Folklund  2006  Malmö Kappsimningsklubb    41.24        1:30.45   
26  Beatrice Ask  2005  Malmö Kappsimningsklubb    43.80        1:31.77   
27  Tuva Rosén Sundström  2002  Simsällskapet Iden    42.75        1:31.99   
28  Angelica Böhme  2003  Simsällskapet Iden    43.07        1:32.50   
29  Anna Stenberg  2005  Malmö Kappsimningsklubb    41.99        1:32.88   
30  Emelie Stridh  2004  Simklubben Poseidon    46.32        1:35.61   
31  Matilda Persson  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    48.05        1:37.90   
32  Amanda Blomkvist  2007  Simsällskapet Iden    44.90        1:38.04   
33  Charlotte Krüger  2007  Malmö Kappsimningsklubb    48.90        1:42.31   
34  Saga Lundgren  2005  Simklubben Lödde    58.24        2:00.23   
                     
 
Gren 14, 100m Medley Herrar, Finaler 
Sponsor: Sparbanken Skåne 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Tim Brinkhagen  2001  Simklubben Lödde    30.09        1:04.44   
Nils Wergeland  2002  Simklubben Lödde    30.84        1:06.96   
Rickard Wemlén  2000  Simklubben Hajen    32.67        1:07.89   
Simon Ljungbeck  2000  Simsällskapet Iden    32.08        1:09.23   
Dennie Halilovic  2002  Simklubben Sydsim    33.04        1:10.63   
Hugo Lennartsson  2004  Malmö Kappsimningsklubb    33.50        1:10.92   
Ian Hangård  2002  Simklubben Lödde    32.50        1:11.00   
Isak Paulsson  2002  Simklubben Lödde    33.89        1:11.95   
Vilhelm Andersson  2002  Simklubben Sydsim    33.10        1:12.54   
10  Tobias Ranevi  1999  Simklubben Lödde    33.71        1:12.93   
11  Elliot Larsson  2000  Simklubben Lödde    33.38        1:13.71   
12  Hampus Erdös  2003  Simklubben Lödde    35.22        1:15.13   
13  Carl Ewertz  2002  Malmö Kappsimningsklubb    36.02        1:16.01   
14  Anton Witzell  2004  Simklubben Lödde    34.08        1:17.37   
15  Alexander Kulagowski  2002  Malmö Kappsimningsklubb    38.21        1:18.85   
16  Andreas Bendrén  2001  Simsällskapet Iden    34.80        1:19.13   
17  Ludvig Romare  2004  Malmö Kappsimningsklubb    37.26        1:19.38   
18  Måns Burmester-Lysell  2004  Simklubben Hajen    38.34        1:21.36   
19  Axel Thelin  2002  Eslövs Simsällskap    39.37        1:23.49   
20  Oskar Lövberg  2003  Simklubben Sydsim    40.95        1:26.31   
21  Aron Paulsson  2006  Simklubben Lödde    40.44        1:27.63   
22  Edvard Levau  2004  Simklubben Poseidon    39.54        1:27.88   
23  Ludvig Hoff  2005  Landskrona Simsällskap    40.60        1:27.92   
24  Seth Nillund  2005  Malmö Kappsimningsklubb    41.58        1:29.77   
25  Elias af Trampe  2004  Simklubben Poseidon    42.73        1:29.88   
26  Joel Bergstrand  2003  Simklubben Poseidon    43.13        1:31.11   
27  Simon Myrvold  2003  Simklubben Poseidon    45.11        1:31.37   
28  Anton Liebenhagen  2005  Simsällskapet Iden    43.53        1:31.64   
29  Olle Zetterström  2003  Simklubben Poseidon    44.39        1:34.32   
30  Jannes Krüger  2005  Malmö Kappsimningsklubb    47.51        1:42.61   
31  Arvid Söderberg  2006  Malmö Kappsimningsklubb    48.13        1:43.71   
                     
 
Gren 15, 4X50m Frisim Damer, Finaler 
Sponsor: Sparbanken Skåne 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
SK Hajen Lag 1  1971  Simklubben Hajen            1:58.61   
  Sara Nobrell  2002      1:29.11        1:29.11   
  Elsa Bitzén  2003      29.50        1:58.61   
  Julia Larsson  2002                 
  Ella Gutenwik  2004      1:58.61        1:58.61   
                     
Lödde Damer  Simklubben Lödde            1:59.18   
  Louise Ranevi  1999      1:28.73        1:28.73   
  Emma Persson  1999      30.45        1:59.18   
  Isabel Smideberg  2004                 
  Filippa Dihle  2003      1:59.18        1:59.18   
                     
SK Sydsim Damer Lag 1  Simklubben Sydsim            2:00.52   
  Isabella Lagnerup  2000      1:27.72        1:27.72   
  Frida Nordefell  2000      32.80        2:00.52   
  Emma Cerutti  2002                 
  Michelle Napierski  2001      2:00.52        2:00.52   
                     
Mkk Damer Lag 1  Malmö Kappsimningsklubb            2:03.35   
  Julia Osterman  2004      31.18        31.18   
  Kristina Orban  2004      30.86        1:02.04   
  Lovisa Bjurnemark  2003      29.24        1:31.28   
  Agnes Gustafson  2003      32.07        2:03.35   
                     
SK Hajen Lag 2  1971  Simklubben Hajen            2:04.39   
  Linnea Dolmark  2002      1:32.89        1:32.89   
  Ella Laurén  2001      31.50        2:04.39   
  Freja Werker  2003                 
  Thea Dahlqvist  2003      2:04.39        2:04.39   
                     
SS Iden Flickor  2001  Simsällskapet Iden            2:07.56   
  Moa Törneman  2001      30.66        30.66   
  Anna Twedberg  2003      31.92        1:02.58   
  Angelica Böhme  2003      2.63        1:05.21   
  Sara Nilsson  1998      1:02.35        2:07.56   
                     
Mkk Damer Lag 2  Malmö Kappsimningsklubb            2:15.70   
  Emma Mattsson  2003      32.24        32.24   
  Linnea Liljenfors  2004      34.12        1:06.36   
  Adna Curan  2003      35.40        1:41.76   
  Mikaela Virc  2003      33.94        2:15.70   
                     
                     
 
Gren 16, 4X50m Frisim Herrar, Finaler 
Sponsor: Sparbanken Skåne 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lödde Herrar  Simklubben Lödde            1:47.66   
  Tim Brinkhagen  2001      26.85        26.85   
  Ian Hangård  2002      27.45        54.30   
  Roy Hangård  1999      26.01        1:20.31   
  Nils Wergeland  2002      27.35        1:47.66   
                     
SK Sydsim Herrar Lag 1  Simklubben Sydsim            1:55.24   
  Dennie Halilovic  2002      26.62        26.62   
  Vilhelm Andersson  2002      28.00        54.62   
  Oskar Lövberg  2003      34.49        1:29.11   
  Eddie Halilovic  1999      26.13        1:55.24   
                     
Mkk Herrar  Malmö Kappsimningsklubb            1:55.33   
  Liam Bech  2003      27.70        27.70   
  Hugo Lennartsson  2004      28.36        56.06   
  Ludvig Romare  2004      30.81        1:26.87   
  Carl Ewertz  2002      28.46        1:55.33   
                     
Mkk Herrar Lag 2  Malmö Kappsimningsklubb            2:06.43   
  Jakob Strömland  2003      30.11        30.11   
  Svante Vilhelmsson  2003      34.25        1:04.36   
  Alexander Kulagowski  2002      30.18        1:34.54   
  Seth Nillund  2005      31.89        2:06.43   
                     
SS Iden Pojkar  2001  Simsällskapet Iden            2:13.27   
  Simon Ljungbeck  2000      28.02        28.02   
  Andreas Bendrén  2001      30.62        58.64   
  Joel Garpåker  2002      41.52        1:40.16   
  Casper Kristensen  2005      33.11        2:13.27   
                     
                     
 
Gren 17, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 
Sponsor: Agent A 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Frida Nordefell  2000  Simklubben Sydsim    34.60  1:13.97  1:53.34    2:33.66   
Ella Laurén  2001  Simklubben Hajen    34.65  1:14.16  1:54.47    2:34.80   
                     
 
Gren 18, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 
Sponsor: Agent A 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Nils Wergeland  2002  Simklubben Lödde    32.64  1:11.73  1:53.62    2:35.66   
Tobias Ranevi  1999  Simklubben Lödde    33.01  1:13.75  1:55.83    2:37.24   
Liam Bech  2003  Malmö Kappsimningsklubb    36.94  1:20.31  2:10.05    2:57.80   
Ludvig Hoff  2005  Landskrona Simsällskap    43.06  1:36.11  2:33.33    3:28.73   
                     
 
Gren 19, 200m Ryggsim Damer, Finaler 
Sponsor: Agent A 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emma Persson  1999  Simklubben Lödde    34.34  1:11.24  1:49.26    2:26.89   
Isabella Lagnerup  2000  Simklubben Sydsim    36.79  1:15.59  1:55.72    2:35.08   
Isabel Smideberg  2004  Simklubben Lödde    38.38  1:20.22  2:02.45    2:44.17   
Emma Mattsson  2003  Malmö Kappsimningsklubb    38.70  1:20.46  2:03.04    2:44.86   
Filippa Dihle  2003  Simklubben Lödde    39.47  1:22.41  2:05.70    2:47.90   
Freja Werker  2003  Simklubben Hajen    39.27  1:21.88  2:05.56    2:48.75   
Ella Gutenwik  2004  Simklubben Hajen    39.73  1:22.75  2:06.45    2:50.78   
Kristina Orban  2004  Malmö Kappsimningsklubb    41.29  1:24.59  2:08.91    2:51.90   
Linnea Liljenfors  2004  Malmö Kappsimningsklubb    40.07  1:24.56  2:10.65    2:55.88   
10  Emilia Berg  2005  Simklubben Lödde    43.22  1:29.78  2:16.65    3:02.48   
11  Elma Kjellin  2003  Eslövs Simsällskap    44.85  1:31.60  2:18.90    3:05.35   
12  Beatrice Ask  2005  Malmö Kappsimningsklubb    43.08  1:30.41  2:20.21    3:07.06   
13  Malin Bothén  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    43.45  1:33.35  2:24.89    3:15.19   
14  Hanna Johansson  2004  Malmö Kappsimningsklubb    48.37  1:38.55  2:30.03    3:20.05   
15  Emilia Folklund  2006  Malmö Kappsimningsklubb    46.56  1:37.50  2:30.45    3:20.28   
16  Emma Ingner  2005  Malmö Kappsimningsklubb    47.46  1:37.15  2:30.86    3:20.95   
17  Nora Olsson  2005  Malmö Kappsimningsklubb    49.04  1:44.52  2:40.79    3:32.38   
18  Emily Li  2004  Malmö Kappsimningsklubb    52.46  1:48.70  2:48.07    3:40.38   
19  Ebba Holm  2005  Malmö Kappsimningsklubb    52.70  1:48.77  3:42.07    3:42.07   
Agnes Ljungberg  2004  Simklubben Lödde            DSQ   
Filippa Norvenius  2005  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Victoria Olsson  2002  Simklubben Lödde            DSQ   
                     
 
Gren 20, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 
Sponsor: Agent A 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Tim Brinkhagen  2001  Simklubben Lödde    32.80  1:07.12  1:41.30    2:14.62   
Roy Hangård  1999  Simklubben Lödde    34.12  1:10.74  1:47.33    2:23.16   
Eddie Halilovic  1999  Simklubben Sydsim    36.08  1:15.00  1:55.73    2:36.53   
Anton Witzell  2004  Simklubben Lödde    37.33  1:18.13  1:59.54    2:38.87   
Isak Paulsson  2002  Simklubben Lödde    38.64  1:19.84  2:00.83    2:41.44   
Hugo Lennartsson  2004  Malmö Kappsimningsklubb    37.85  1:19.31  2:01.09    2:42.10   
Jakob Strömland  2003  Malmö Kappsimningsklubb    39.21  1:21.70  2:04.64    2:45.41   
Måns Burmester-Lysell  2004  Simklubben Hajen    40.00  1:23.32  2:07.64    2:50.18   
Seth Nillund  2005  Malmö Kappsimningsklubb    42.08  1:27.48  2:13.70    2:57.77   
10  Bill Beckman  2005  Malmö Kappsimningsklubb    44.22  1:33.51  2:21.58    3:08.54   
11  Melvin Lentonsson  2004  Malmö Kappsimningsklubb    52.11  1:48.94  3:40.47    3:40.47   
12  Vincent Berglind  2005  Malmö Kappsimningsklubb    59.87  2:00.55  3:01.78    4:01.19   
Aram Kazarian  2005  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Isaac Barrett  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 21, 200m Bröstsim Damer, Finaler 
Sponsor: Agent A 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Louise Ranevi  1999  Simklubben Lödde    36.17  1:18.11  2:00.41    2:42.56   
Elsa Bitzén  2003  Simklubben Hajen    38.92  1:23.11  2:08.51    2:53.30   
Thea Dahlqvist  2003  Simklubben Hajen    39.36  1:24.73  2:10.84    2:56.37   
Agnes Gustafson  2003  Malmö Kappsimningsklubb    41.59  1:28.81  2:17.60    3:04.89   
Hanne Husby  2004  Simklubben Lödde    42.30  1:31.70  2:21.24    3:10.59   
Linnea Liljenfors  2004  Malmö Kappsimningsklubb    43.51  1:34.01  2:24.89    3:15.57   
Kajsa Söderholm  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    45.16  1:35.36  2:26.97    3:16.27   
Thea Wicknertz  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    46.45  1:38.02  2:30.75    3:20.49   
Julia Osterman  2004  Malmö Kappsimningsklubb    47.23  1:39.20  2:30.81    3:21.85   
10  Hanna Stenskepp  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    45.79  1:37.48  2:29.86    3:22.26   
11  Dikte Lagergren  2003  Eslövs Simsällskap    46.84  1:40.67  2:34.61    3:24.84   
12  Sanna Bredberg Jakstrand  2003  Malmö Kappsimningsklubb    46.88  1:40.27  2:34.47    3:29.02   
13  Malin Bothén  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    48.23  1:43.13  2:37.89    3:31.54   
14  Michelle Kusnadi  2001  Malmö Kappsimningsklubb    47.45  1:44.08  2:41.61    3:36.44   
15  Vanessa Johansson  2006  Simklubben Poseidon    50.96  1:47.30  2:45.78    3:44.46   
16  Amanda Dihle  2006  Simklubben Lödde    53.99  1:57.44  3:01.24    4:05.08   
                     
 
Gren 22, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 
Sponsor: Agent A 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Nils Wergeland  2002  Simklubben Lödde    37.82  1:21.93  2:07.40    2:51.62   
Malte Laurén  2004  Simklubben Hajen    43.83  1:31.48  2:18.46    3:03.09   
Hampus Erdös  2003  Simklubben Lödde    41.05  1:28.49  2:17.50    3:03.23   
Carl Ewertz  2002  Malmö Kappsimningsklubb    42.17  1:29.01  2:17.77    3:03.87   
Oskar Lövberg  2003  Simklubben Sydsim    46.06  1:37.65  2:28.94    3:19.09   
Svante Vilhelmsson  2003  Malmö Kappsimningsklubb    46.21  1:38.97  2:32.88    3:24.09   
Edvard Levau  2004  Simklubben Poseidon    51.40  1:49.55  2:48.22    3:42.84   
Elias Stridh  2005  Simklubben Lödde    55.49  1:59.77  3:04.81    4:09.64   
Axel Wergeland  2006  Simklubben Lödde            DSQ   
Elias af Trampe  2004  Simklubben Poseidon            DSQ   
                     
 
Gren 23, 100m Bröstsim Fl 14-15, Finaler 
Sponsor: Agent A 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emilia Eek  2001  Simklubben Sydsim    41.12        1:26.30   
Victoria Segerdahl  2001  Simklubben Lödde    41.62        1:29.08   
Julia Larsson  2002  Simklubben Hajen    42.91        1:30.82   
Michelle Napierski  2001  Simklubben Sydsim    47.06        1:37.65   
Ellen Feldman  2002  Simsällskapet Iden    45.49        1:38.90   
Hanna Schulze  2002  Simklubben Sydsim    50.04        1:44.73   
Felicia Sjöström  2002  Malmö Kappsimningsklubb    49.49        1:45.10   
Kay Skarp  2002  Malmö Kappsimningsklubb    51.33        1:49.61   
Filippa Andersson  2002  Landskrona Simsällskap    54.94        1:57.56   
                     
 
Gren 24, 100m Bröstsim Po 14-15, Finaler 
Sponsor: Agent A 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ian Hangård  2002  Simklubben Lödde    37.37        1:20.57   
Isak Paulsson  2002  Simklubben Lödde    38.36        1:22.09   
Alfred Thunell  2002  Landskrona Simsällskap    42.74        1:30.41   
Axel Thelin  2002  Eslövs Simsällskap    44.03        1:35.46   
Joel Garpåker  2002  Simsällskapet Iden    50.49        1:50.54   
                     
 
Gren 25, 100m Frisim Damer, Finaler 
Sponsor: Agent A 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Louise Ranevi  1999  Simklubben Lödde    29.73        1:01.75   
Sara Nobrell  2002  Simklubben Hajen    29.67        1:02.21   
Lovisa Bjurnemark  2003  Malmö Kappsimningsklubb    30.72        1:03.39   
Elin Lackegård  2000  Simklubben Hajen    30.86        1:04.20   
Emma Persson  1999  Simklubben Lödde    30.98        1:05.05   
Isabella Lagnerup  2000  Simklubben Sydsim    31.74        1:05.63   
Elsa Bitzén  2003  Simklubben Hajen    31.65        1:05.72   
Ella Gutenwik  2004  Simklubben Hajen    31.75        1:05.83   
Julia Osterman  2004  Malmö Kappsimningsklubb    32.08        1:06.09   
10  Kristina Orban  2004  Malmö Kappsimningsklubb    32.59        1:07.62   
11  Sara Nilsson  1998  Simsällskapet Iden    32.28        1:08.18   
12  Isabel Smideberg  2004  Simklubben Lödde    33.60        1:08.29   
13  Filippa Dihle  2003  Simklubben Lödde    33.19        1:08.76   
14  Freja Werker  2003  Simklubben Hajen    33.35        1:08.81   
15  Emma Mattsson  2003  Malmö Kappsimningsklubb    34.11        1:11.22   
16  Agnes Gustafson  2003  Malmö Kappsimningsklubb    34.38        1:11.87   
17  Kajsa Söderholm  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    34.76        1:12.73   
18  Mikaela Virc  2003  Malmö Kappsimningsklubb    36.01        1:14.33   
19  Hanne Husby  2004  Simklubben Lödde    34.92        1:14.61   
20  Ida Nordberg  2006  Simklubben Poseidon    35.80        1:14.73   
21  Sanna Bredberg Jakstrand  2003  Malmö Kappsimningsklubb    35.29        1:14.81   
22  Vanessa Johansson  2006  Simklubben Poseidon    36.28        1:15.51   
23  Beatrice Ask  2005  Malmö Kappsimningsklubb    36.50        1:16.92   
24  Adna Curan  2003  Malmö Kappsimningsklubb    37.88        1:17.84   
25  Hanna Stenskepp  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    35.88        1:17.96   
26  Thea Wicknertz  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    38.47        1:19.19   
27  Emilia Berg  2005  Simklubben Lödde    38.09        1:19.65   
28  Michelle Kusnadi  2001  Malmö Kappsimningsklubb    36.87        1:20.09   
29  Anna Stenberg  2005  Malmö Kappsimningsklubb    37.02        1:20.94   
30  Victoria Olsson  2002  Simklubben Lödde    39.71        1:22.29   
31  Emma Ingner  2005  Malmö Kappsimningsklubb    39.91        1:22.78   
32  Emilia Folklund  2006  Malmö Kappsimningsklubb    40.84        1:26.69   
33  Nora Olsson  2005  Malmö Kappsimningsklubb    41.38        1:29.71   
34  Hanna Nilsson  1999  Malmö Kappsimningsklubb    47.31        1:33.49   
35  Filippa Norvenius  2005  Malmö Kappsimningsklubb    46.89        1:38.07   
36  Ebba Holm  2005  Malmö Kappsimningsklubb    45.74        1:38.75   
37  Amanda Dihle  2006  Simklubben Lödde    46.87        1:38.88   
38  Linnea Costa Caesar  2006  Simklubben Poseidon    47.48        1:40.51   
39  Ella Zetterström  2005  Simklubben Poseidon    49.99        1:50.99   
                     
 
Gren 26, 100m Frisim Herrar, Finaler 
Sponsor: Agent A 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Dennie Halilovic  2002  Simklubben Sydsim    28.04        57.60   
Roy Hangård  1999  Simklubben Lödde    28.52        58.47   
Eddie Halilovic  1999  Simklubben Sydsim    28.06        59.93   
Liam Bech  2003  Malmö Kappsimningsklubb    29.12        1:00.11   
Nils Wergeland  2002  Simklubben Lödde    29.18        1:00.22   
Ian Hangård  2002  Simklubben Lödde    29.05        1:00.77   
Hugo Lennartsson  2004  Malmö Kappsimningsklubb    29.46        1:01.53   
Tobias Ranevi  1999  Simklubben Lödde    29.88        1:01.90   
Elliot Larsson  2000  Simklubben Lödde    29.02        1:02.02   
10  Hampus Erdös  2003  Simklubben Lödde    30.81        1:04.95   
11  Carl Ewertz  2002  Malmö Kappsimningsklubb    31.48        1:05.30   
12  Jakob Strömland  2003  Malmö Kappsimningsklubb    32.67        1:07.89   
13  Alexander Kulagowski  2002  Malmö Kappsimningsklubb    33.26        1:10.08   
14  Aron Paulsson  2006  Simklubben Lödde    35.96        1:13.88   
15  Casper Kristensen  2005  Simsällskapet Iden    36.11        1:15.71   
16  Svante Vilhelmsson  2003  Malmö Kappsimningsklubb    36.71        1:16.01   
17  Aram Kazarian  2005  Malmö Kappsimningsklubb    35.88        1:16.69   
18  Bill Beckman  2005  Malmö Kappsimningsklubb    36.71        1:17.84   
19  Isaac Barrett  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    37.12        1:17.90   
20  Anton Liebenhagen  2005  Simsällskapet Iden    37.91        1:18.11   
21  Ludvig Hoff  2005  Landskrona Simsällskap    37.60        1:18.64   
22  Ted Nilsson  2006  Simklubben Lödde    40.00        1:27.28   
23  Axel Wergeland  2006  Simklubben Lödde    41.84        1:27.33   
24  Vincent Berglind  2005  Malmö Kappsimningsklubb    43.39        1:34.80   
25  Dennis Henriksson  2005  Simsällskapet Iden    50.05        1:48.87   
26  Tim Edelberg  2007  Simsällskapet Iden    59.73        2:09.52   
                     
 
Gren 27, 100m Frisim Fl 14-15, Finaler 
Sponsor: Agent A 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emma Cerutti  2002  Simklubben Sydsim    31.89        1:04.72   
Lina Ostreus  2002  Simklubben Sydsim    33.08        1:07.71   
Julia Larsson  2002  Simklubben Hajen    32.96        1:09.40   
Emilia Eek  2001  Simklubben Sydsim    33.77        1:09.79   
Malin Bothén  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    33.47        1:12.31   
Victoria Segerdahl  2001  Simklubben Lödde    34.43        1:13.03   
Michelle Napierski  2001  Simklubben Sydsim    36.54        1:14.74   
Felicia Sjöström  2002  Malmö Kappsimningsklubb    37.28        1:19.09   
Hanna Schulze  2002  Simklubben Sydsim    38.91        1:21.73   
10  Kay Skarp  2002  Malmö Kappsimningsklubb    38.87        1:22.09   
                     
 
Gren 28, 100m Frisim Po 14-15, Finaler 
Sponsor: Agent A 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Vilhelm Andersson  2002  Simklubben Sydsim    29.46        1:01.64   
Isak Paulsson  2002  Simklubben Lödde    29.51        1:01.69   
Alfred Thunell  2002  Landskrona Simsällskap    33.15        1:09.65   
Axel Thelin  2002  Eslövs Simsällskap    33.27        1:10.09   
Joel Garpåker  2002  Simsällskapet Iden    46.51        1:46.09   
                     
 
Gren 29, 4X50m Medley Damer, Finaler 
Sponsor: Agent A 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lödde Damer  Simklubben Lödde            2:09.99   
  Emma Persson  1999      33.24        33.24   
  Louise Ranevi  1999      33.65        1:06.89   
  Isabel Smideberg  2004      32.66        1:39.55   
  Filippa Dihle  2003      30.44        2:09.99   
                     
SK Sydsim Damer Lag 1  Simklubben Sydsim            2:13.22   
  Isabella Lagnerup  2000      34.47        34.47   
  Emilia Eek  2001      38.86        1:13.33   
  Frida Nordefell  2000      30.98        1:44.31   
  Emma Cerutti  2002      28.91        2:13.22   
                     
SK Hajen Lag 1  1971  Simklubben Hajen            2:14.32   
  Sara Nobrell  2002      34.39        34.39   
  Elsa Bitzén  2003      37.04        1:11.43   
  Elin Lackegård  2000      33.00        1:44.43   
  Ella Gutenwik  2004      29.89        2:14.32   
                     
SK Hajen Lag 2  1971  Simklubben Hajen            2:19.12   
  Julia Larsson  2002      35.67        35.67   
  Thea Dahlqvist  2003      38.79        1:14.46   
  Ella Laurén  2001      32.71        1:47.17   
  Freja Werker  2003      31.95        2:19.12   
                     
Mkk Damer Lag 1  Malmö Kappsimningsklubb            2:20.03   
  Lovisa Bjurnemark  2003      34.08        34.08   
  Agnes Gustafson  2003      39.23        1:13.31   
  Kristina Orban  2004      36.33        1:49.64   
  Julia Osterman  2004      30.39        2:20.03   
                     
Mkk Damer Lag 2  Malmö Kappsimningsklubb            2:29.81   
  Emma Mattsson  2003      36.36        36.36   
  Linnea Liljenfors  2004      41.37        1:17.73   
  Sanna Bredberg Jakstrand  2003      38.88        1:56.61   
  Michelle Kusnadi  2001      33.20        2:29.81   
                     
                     
 
Gren 30, 4X50m Medley Herrar, Finaler 
Sponsor: Agent A 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lödde Herrar  Simklubben Lödde            2:03.24   
  Nils Wergeland  2002      30.90        30.90   
  Roy Hangård  1999      34.23        1:05.13   
  Ian Hangård  2002      30.34        1:35.47   
  Tobias Ranevi  1999      27.77        2:03.24   
                     
SK Sydsim Herrar Lag 1  Simklubben Sydsim            2:12.03   
  Eddie Halilovic  1999      32.70        32.70   
  Oskar Lövberg  2003      42.52        1:15.22   
  Dennie Halilovic  2002      29.02        1:44.24   
  Vilhelm Andersson  2002      27.79        2:12.03   
                     
Mkk Herrar Lag 2  Malmö Kappsimningsklubb            2:31.94   
  Svante Vilhelmsson  2003      40.12        40.12   
  Bill Beckman  2005      42.29        1:22.41   
  Alexander Kulagowski  2002      35.97        1:58.38   
  Aram Kazarian  2005      33.56        2:31.94   
                     
Mkk Herrar  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
                     
 
Gren 31, 50m Fjärilsim Fl 12-13, Finaler 
Sponsor: AKEA 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ella Jeppsson  2003  Simklubben Hajen            33.03   
Milla Andersson  2003  Simklubben Lödde            33.98   
Tilde Thorsson  2003  Simklubben Hajen            35.26   
Nike Källkvist  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            35.85   
Anna Twedberg  2003  Simsällskapet Iden            35.92   
Hanne Husby  2004  Simklubben Lödde            36.19   
Filippa Dihle  2003  Simklubben Lödde            36.65   
Fanny Hess  2004  Landskrona Simsällskap            36.68   
Clara Huston  2003  Simklubben Hajen            36.89   
Sofia Lund  2003  Simklubben Poseidon            36.89   
11  Maya Wallström  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            37.69   
12  Hanna Barnell  2003  Simklubben Hajen            37.91   
13  Lova Persson  2004  Simklubben Hajen            38.33   
14  Alma Mårtensson  2004  Simklubben Hajen            38.36   
15  Sanna Westerberg  2004  Trelleborg Sim            38.65   
16  Isabella Djuric  2004  Landskrona Simsällskap            39.46   
17  Linnéa Landgren  2003  Trelleborg Sim            39.75   
18  Nellie Korunovska Skyttma  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            39.80   
19  Jennie Christiansen  2004  Simklubben Sydsim            39.82   
20  Hilma Sörum  2004  Malmö Kappsimningsklubb            39.86   
21  Elina Kazarian  2003  Malmö Kappsimningsklubb            40.66   
22  Emilia Möller  2004  Simklubben Hajen            40.83   
23  Agnes Ljungberg  2004  Simklubben Lödde            40.91   
24  Siri Vikman  2003  Simklubben Hajen            41.65   
24  Wilma Ekstrand  2004  Simklubben Spiggarna            41.65   
26  Olivia Fallesen  2004  Trelleborg Sim            41.78   
27  Thea Bolander  2003  Malmö Kappsimningsklubb            42.18   
28  Elma Kjellin  2003  Eslövs Simsällskap            43.01   
29  Hanna Johansson  2004  Malmö Kappsimningsklubb            43.27   
30  Minna Lundgren  2004  Simklubben Spiggarna            44.18   
31  Alice Devinder  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            45.03   
32  Elsa Thell  2004  Landskrona Simsällskap            45.74   
33  Fanny Moreau  2003  Landskrona Simsällskap            46.35   
34  Emelie Stridh  2004  Simklubben Poseidon            46.93   
35  Emelie Rosquist  2004  Simklubben Lödde            47.27   
36  Emily Li  2004  Malmö Kappsimningsklubb            47.50   
37  Mira Sandberg  2004  Simklubben Poseidon            48.66   
38  Emi Prior  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            48.96   
39  Susanne Sarabi  2004  Simklubben Lödde            50.05   
40  Isabella Möller  2003  Simklubben Spiggarna            50.65   
41  Frida Larsson  2004  Trelleborg Sim            51.50   
42  Emma Martinsson  2004  Simklubben Lödde            52.26   
43  Nelly Gustavsson  2004  Landskrona Simsällskap            53.94   
44  Lovisa Yngvesson  2004  Simklubben Sydsim            54.44   
45  Emilia Sandström  2004  Simklubben Sydsim            55.91   
46  Rakel Johannisson  2004  Simklubben Sydsim            56.74   
                     
 
Gren 32, 50m Fjärilsim Po 12-13, Finaler 
Sponsor: AKEA 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hampus Erdös  2003  Simklubben Lödde            32.43   
Anton Witzell  2004  Simklubben Lödde            33.56   
Jonathan Fröjd  2004  Simklubben Sydsim            35.44   
Gabriel Agardh  2003  Simklubben Hajen            36.31   
Felix Rosenkvist  2004  Simklubben Sydsim            36.44   
Carl Nordholm  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            36.66   
Albert Sivtoft  2004  Simklubben Lödde            38.00   
Tim Larsson  2003  Simklubben Spiggarna            38.05   
Elias af Trampe  2004  Simklubben Poseidon            38.09   
10  Vincent Tran  2004  Malmö Kappsimningsklubb            38.17   
11  Leith Al-Sheesh  2003  Malmö Kappsimningsklubb            38.56   
12  Eskil Ramäng  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            39.14   
13  Love Offrell  2004  Simklubben Sydsim            39.27   
14  Hampus Ståhl  2004  Eslövs Simsällskap            39.41   
15  Malte Laurén  2004  Simklubben Hajen            39.49   
16  Måns Burmester-Lysell  2004  Simklubben Hajen            39.64   
17  Edvard Levau  2004  Simklubben Poseidon            40.09   
18  Jakob Lindskoug  2004  Simklubben Poseidon            40.66   
19  Viggo Thomsen  2004  Landskrona Simsällskap            41.22   
20  Olle Zetterström  2003  Simklubben Poseidon            42.60   
21  Karl Hansson  2003  Eslövs Simsällskap            45.47   
22  Melvin Andersson  2003  Simklubben Sydsim            46.47   
23  Melvin Lentonsson  2004  Malmö Kappsimningsklubb            46.88   
24  Victor Khan-Amidy  2004  Simklubben Poseidon            47.31   
25  Alvin Magnusson  2004  Simklubben Sydsim            49.43   
Edvin Dahlén  2004  Simklubben Poseidon            DSQ   
Rasmus Pedersen  2003  Landskrona Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 33, 50m Fjärilsim Fl 10-11, Finaler 
Sponsor: AKEA 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Julia Henriksson  2005  Simklubben Hajen            40.30   
Alice Bitzén  2006  Simklubben Hajen            42.04   
Ella Röiseth  2005  Landskrona Simsällskap            42.27   
Emilia Folklund  2006  Malmö Kappsimningsklubb            42.28   
Beatrice Ask  2005  Malmö Kappsimningsklubb            42.30   
Emma Hubred  2006  Malmö Kappsimningsklubb            44.90   
Emma Ingner  2005  Malmö Kappsimningsklubb            45.11   
Ida Husby  2006  Simklubben Lödde            46.36   
Maja Jensen  2006  Landskrona Simsällskap            46.54   
10  Jacquline Rengbrandt  2005  Trelleborg Sim            47.03   
11  Ella Bodell  2005  Simklubben Sydsim            47.10   
12  Maja Kiceec  2006  Simklubben Sydsim            47.15   
13  Julia Primetta  2006  Vellinge-Näsets Simklubb            47.46   
14  Stella Jaran  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            47.65   
15  Tyra Sivtoft  2006  Simklubben Lödde            47.80   
16  Amanda Dihle  2006  Simklubben Lödde            47.95   
17  Filippa Norvenius  2005  Malmö Kappsimningsklubb            50.31   
18  Rebecca Westergren  2005  Trelleborg Sim            50.68   
19  Ebba Holm  2005  Malmö Kappsimningsklubb            51.34   
20  Thowe Eliasson  2006  Landskrona Simsällskap            52.67   
21  Elin Hedman  2006  Vellinge-Näsets Simklubb            54.08   
22  Elsa Winberg  2006  Simklubben Hajen            54.71   
23  Frida Isaksson  2005  Simklubben Sydsim            55.92   
24  Ella Andersson  2006  Eslövs Simsällskap            57.92   
25  Öznur Metovska  2005  Malmö Kappsimningsklubb            1:00.16   
26  Jennifer Norlén  2005  Simklubben Sydsim            1:00.61   
27  Saga Lundgren  2005  Simklubben Lödde            1:04.87   
28  Vilma Gillerfors  2006  Simklubben Lödde            1:10.18   
Clara Hilfing  2005  Simklubben Sydsim            DSQ   
Eleonora Sjögren  2006  Simklubben Lödde            DSQ   
Elina Lassnack  2006  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Emilia Berg  2005  Simklubben Lödde            DSQ   
Emilia Grahn  2006  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
Isra Ademovska  2005  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Karolina Lakomski  2005  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Linnea Costa Caesar  2006  Simklubben Poseidon            DSQ   
Maja Rödin  2006  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
Miki Prior  2006  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
Tyra Mårtensson  2006  Simklubben Hajen            DSQ   
Vilma Gajmark  2006  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 34, 50m Fjärilsim Po 10-11, Finaler 
Sponsor: AKEA 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Simon Mosén  2005  Trelleborg Sim            40.29   
Jakob Tidén  2006  Eslövs Simsällskap            42.93   
Hugo Skölderud  2006  Simklubben Sydsim            43.40   
Ted Nilsson  2006  Simklubben Lödde            44.41   
Marcus Bengtsson  2005  Simklubben Poseidon            46.02   
Alfred Pettersson  2005  Simklubben Poseidon            46.61   
Jonatan Bååth  2006  Trelleborg Sim            46.65   
Karl Svensson  2006  Simklubben Sydsim            46.75   
Jannes Krüger  2005  Malmö Kappsimningsklubb            47.11   
10  Oliver Madsen  2005  Malmö Kappsimningsklubb            47.99   
11  Erik Komstedt  2005  Simklubben Sydsim            49.33   
12  Anton Nilsson  2006  Simklubben Lödde            51.68   
13  Alex Jönsson  2006  Malmö Kappsimningsklubb            52.16   
14  Rasmus Lundström  2006  Trelleborg Sim            52.85   
15  Arvid Söderberg  2006  Malmö Kappsimningsklubb            52.96   
16  Axel Bech  2006  Malmö Kappsimningsklubb            53.64   
17  Dillar Said  2005  Malmö Kappsimningsklubb            55.65   
18  Elias Stridh  2005  Simklubben Lödde            56.60   
19  Ashkan Alyasvand  2006  Malmö Kappsimningsklubb            57.14   
20  Emrik Johansson  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            58.97   
21  Hugo Sörum  2006  Malmö Kappsimningsklubb            1:04.62   
22  Filip Brodelius  2006  Malmö Kappsimningsklubb            1:06.66   
23  Youssef Fahim  2006  Malmö Kappsimningsklubb            1:17.23   
Albin Lundkvist  2006  Simklubben Lödde            DSQ   
Aram Kazarian  2005  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Axel Wergeland  2006  Simklubben Lödde            DSQ   
Bruno Herstedt  2006  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Carl-Magnus Källkvist  2006  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
Douglas Åkerlind  2006  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
Eray Ölcer  2006  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Lucas Stark  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
Oliver Wohlquist  2005  Landskrona Simsällskap            DSQ   
Theodor Fought  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 35, 25m Bröstsim Fl 0-9, Finaler 
Sponsor: AKEA 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Amanda Blomkvist  2007  Simsällskapet Iden            23.73   
Ia Pettersson  2008  Landskrona Simsällskap            24.67   
Wilda Karlsson  2007  Simklubben Spiggarna            25.01   
Lilly Frost  2008  Vellinge-Näsets Simklubb            27.25   
Lily Thomsen  2007  Landskrona Simsällskap            27.29   
Philippa Lindgren  2008  Simklubben Sydsim            27.65   
Anna Gutenwik  2008  Simklubben Hajen            27.85   
Nelly Ahlman  2007  Simklubben Lödde            27.86   
Olivia Nilsson Virc  2007  Simklubben Sydsim            28.14   
10  Svea Nilsson  2007  Landskrona Simsällskap            28.17   
11  Marta Nyberg  2007  Simklubben Sydsim            28.18   
12  Tilde Pehrsson  2007  Simklubben Lödde            28.94   
13  Moa Haglund  2008  Simklubben Sydsim            29.40   
14  Clara Andersson  2007  Landskrona Simsällskap            30.07   
15  Elin Clevesköld  2007  Simklubben Lödde            31.23   
16  Selma Lindell  2008  Simklubben Lödde            31.36   
17  Bea Ohlin  2007  Simklubben Lödde            31.89   
18  Elvira Andersson  2008  Simklubben Sydsim            32.48   
19  Hanna Andersson  2008  Landskrona Simsällskap            32.82   
20  Violetta Pflug  2008  Simklubben Lödde            33.74   
Alice Björk  2009  Landskrona Simsällskap            DSQ   
Ella Ekelund  2009  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Emma Maric  2007  Landskrona Simsällskap            DSQ   
Emmy Ekvall  2009  Landskrona Simsällskap            DSQ   
Linnea Nielsen  2007  Landskrona Simsällskap            DSQ   
Lowa Persson  2007  Landskrona Simsällskap            DSQ   
Selma Isaksson  2007  Simklubben Sydsim            DSQ   
                     
 
Gren 36, 25m Bröstsim Po 0-9, Finaler 
Sponsor: AKEA 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Vilmer Johansson Rönqvist  2007  Landskrona Simsällskap            31.18   
William Seanderdal  2007  Simklubben Sydsim            31.83   
Leo Eriksson  2008  Simklubben Lödde            32.47   
Liam Johansson  2007  Landskrona Simsällskap            33.74   
Elias Lindeberg  2008  Simklubben Lödde            33.97   
Tim Edelberg  2007  Simsällskapet Iden            34.66   
Elliot Wohlqvist  2007  Landskrona Simsällskap            DSQ   
Liam Andersson  2009  Landskrona Simsällskap            DSQ   
Viggo Bouche  2007  Landskrona Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 37, 25m Fjärilsim Fl 0-9, Finaler 
Sponsor: AKEA 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Amanda Blomkvist  2007  Simsällskapet Iden            19.91   
Alicia Ekelund  2007  Malmö Kappsimningsklubb            20.36   
Lovisa Fredricson  2007  Simklubben Lödde            20.58   
Freja Härstedt  2007  Trelleborg Sim            20.76   
Charlotte Krüger  2007  Malmö Kappsimningsklubb            21.15   
Nirma Bååth  2008  Trelleborg Sim            22.26   
Wilda Karlsson  2007  Simklubben Spiggarna            24.37   
Agnes Olsson  2007  Malmö Kappsimningsklubb            24.44   
Fanny Paulsson  2007  Malmö Kappsimningsklubb            24.45   
10  Anna Gutenwik  2008  Simklubben Hajen            24.65   
11  Violetta Pflug  2008  Simklubben Lödde            24.67   
12  Hedda Lennartsson  2008  Malmö Kappsimningsklubb            24.72   
13  Hedda Toth  2007  Simklubben Poseidon            24.78   
14  Vilda Berg  2007  Simklubben Lödde            24.97   
15  Ia Pettersson  2008  Landskrona Simsällskap            25.60   
16  Lowa Persson  2007  Landskrona Simsällskap            27.27   
17  Olivia Nilsson Virc  2007  Simklubben Sydsim            27.46   
18  Hanna Andersson  2008  Landskrona Simsällskap            28.83   
19  Elvira Lindkvist  2007  Höganäs Simsällskap            29.56   
20  Alicia Olsson  2008  Trelleborg Sim            29.93   
21  Selma Lindell  2008  Simklubben Lödde            30.17   
22  Lilly Frost  2008  Vellinge-Näsets Simklubb            30.47   
23  Svea Nilsson  2007  Landskrona Simsällskap            32.11   
24  Clara Andersson  2007  Landskrona Simsällskap            34.23   
Ella Ekelund  2009  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Lily Thomsen  2007  Landskrona Simsällskap            DSQ   
Nelly Ahlman  2007  Simklubben Lödde            DSQ   
Philippa Lindgren  2008  Simklubben Sydsim            DSQ   
Rebecka Agardh  2007  Simklubben Hajen            DSQ   
                     
 
Gren 38, 25m Fjärilsim Po 0-9, Finaler 
Sponsor: AKEA 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oliver Björk  2007  Simklubben Lödde            20.30   
Edvin Dedovic  2007  Landskrona Simsällskap            20.49   
Stefan Ivan  2007  Malmö Kappsimningsklubb            25.10   
Gustav Nilsson  2007  Malmö Kappsimningsklubb            25.73   
Sebastian Björk  2007  Simklubben Lödde            25.93   
Elias Ljung  2007  Höganäs Simsällskap            26.49   
Lucas Lennartsson  2008  Vellinge-Näsets Simklubb            28.34   
Victor Sandrup  2007  Höganäs Simsällskap            28.47   
Vilmer Johansson Rönqvist  2007  Landskrona Simsällskap            28.96   
10  Vide Sandberg  2007  Simklubben Poseidon            29.97   
Elliot Wohlqvist  2007  Landskrona Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 39, 100m Ryggsim Fl 12-13, Finaler 
Sponsor: AKEA 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Clara Huston  2003  Simklubben Hajen    38.74        1:20.55   
Hanne Husby  2004  Simklubben Lödde    39.59        1:21.61   
Nike Källkvist  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    39.00        1:21.74   
Hanna Barnell  2003  Simklubben Hajen    40.22        1:23.71   
Alma Mårtensson  2004  Simklubben Hajen    41.05        1:24.32   
Milla Andersson  2003  Simklubben Lödde    40.16        1:24.46   
Fanny Hess  2004  Landskrona Simsällskap    41.45        1:26.19   
Lova Persson  2004  Simklubben Hajen    41.68        1:26.76   
Maya Wallström  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    42.62        1:27.25   
10  Elma Kjellin  2003  Eslövs Simsällskap    43.62        1:27.55   
11  Nellie Korunovska Skyttma  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    43.29        1:27.69   
12  Agnes Ljungberg  2004  Simklubben Lödde    42.79        1:28.36   
13  Siri Vikman  2003  Simklubben Hajen    42.29        1:28.60   
14  Hilma Sörum  2004  Malmö Kappsimningsklubb    43.72        1:28.95   
15  Jennie Christiansen  2004  Simklubben Sydsim    45.01        1:29.03   
16  Wilma Ekstrand  2004  Simklubben Spiggarna    43.45        1:29.04   
17  Alice Devinder  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    43.36        1:29.42   
18  Emelie Rosquist  2004  Simklubben Lödde    44.48        1:30.08   
19  Olivia Fallesen  2004  Trelleborg Sim    45.19        1:32.08   
20  Isabella Djuric  2004  Landskrona Simsällskap    45.81        1:32.91   
21  Emelie Stridh  2004  Simklubben Poseidon    45.55        1:33.08   
22  Fanny Moreau  2003  Landskrona Simsällskap    45.30        1:34.18   
23  Sanna Westerberg  2004  Trelleborg Sim    45.48        1:35.52   
24  Minna Lundgren  2004  Simklubben Spiggarna    46.57        1:35.62   
25  Thea Bolander  2003  Malmö Kappsimningsklubb    46.25        1:35.81   
26  Linnéa Landgren  2003  Trelleborg Sim    46.16        1:35.88   
27  Emma Martinsson  2004  Simklubben Lödde    48.76        1:38.16   
28  Emi Prior  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    46.77        1:38.22   
29  Elsa Thell  2004  Landskrona Simsällskap    48.61        1:39.56   
30  Emily Li  2004  Malmö Kappsimningsklubb    50.06        1:40.88   
31  Frida Larsson  2004  Trelleborg Sim    50.06        1:42.27   
32  Rakel Johannisson  2004  Simklubben Sydsim    51.40        1:45.85   
33  Emilia Sandström  2004  Simklubben Sydsim    53.81        1:48.97   
34  Hanna Olsson  2004  Malmö Kappsimningsklubb    58.56        2:04.52   
Asha Sundahl  2003  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Elina Kazarian  2003  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Ella Richter  2004  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Hanna Johansson  2004  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Isabell Tretinjak  2003  Simklubben Hajen            DSQ   
Klara Nilsson  2004  Simklubben Hajen            DSQ   
Lovisa Yngvesson  2004  Simklubben Sydsim            DSQ   
Nelly Gustavsson  2004  Landskrona Simsällskap            DSQ   
Susanne Sarabi  2004  Simklubben Lödde            DSQ   
                     
 
Gren 40, 100m Ryggsim Po 12-13, Finaler 
Sponsor: AKEA 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Felix Rosenkvist  2004  Simklubben Sydsim    37.29        1:16.09   
Hampus Erdös  2003  Simklubben Lödde    37.45        1:18.02   
Jonathan Fröjd  2004  Simklubben Sydsim    39.61        1:19.93   
Måns Burmester-Lysell  2004  Simklubben Hajen    38.62        1:20.22   
Albert Sivtoft  2004  Simklubben Lödde    40.16        1:21.85   
Malte Laurén  2004  Simklubben Hajen    41.28        1:23.09   
Love Offrell  2004  Simklubben Sydsim    40.87        1:23.43   
Carl Nordholm  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    40.39        1:23.57   
Vincent Tran  2004  Malmö Kappsimningsklubb    41.85        1:24.86   
10  Eskil Ramäng  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    41.84        1:25.80   
11  Edvard Levau  2004  Simklubben Poseidon    42.83        1:27.05   
12  Tim Larsson  2003  Simklubben Spiggarna    42.32        1:28.88   
13  Viggo Thomsen  2004  Landskrona Simsällskap    44.66        1:32.50   
14  Olle Zetterström  2003  Simklubben Poseidon    47.12        1:34.89   
15  Simon Myrvold  2003  Simklubben Poseidon    45.95        1:36.24   
16  Karl Hansson  2003  Eslövs Simsällskap    49.98        1:38.00   
17  Melvin Lentonsson  2004  Malmö Kappsimningsklubb    47.94        1:38.59   
18  Alvin Magnusson  2004  Simklubben Sydsim    49.10        1:39.63   
19  Leith Al-Sheesh  2003  Malmö Kappsimningsklubb    49.43        1:41.61   
20  Rasmus Pedersen  2003  Landskrona Simsällskap    50.82        1:44.25   
21  Melvin Andersson  2003  Simklubben Sydsim    51.22        1:44.66   
22  Edvin Dahlén  2004  Simklubben Poseidon    55.68        1:52.89   
23  Ali Awaida  2003  Malmö Kappsimningsklubb    56.53        2:02.37   
24  Carl Lundstedt  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    59.36        2:10.45   
Alexander Nyhlén  2003  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Ayan Shaikh  2003  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 41, 50m Ryggsim Fl 10-11, Finaler 
Sponsor: AKEA 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Thea Wicknertz  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            39.06   
Emilia Berg  2005  Simklubben Lödde            39.75   
Emma Ingner  2005  Malmö Kappsimningsklubb            40.22   
Teodora Petric  2005  Malmö Kappsimningsklubb            40.41   
Moa Ekberg  2006  Landskrona Simsällskap            40.90   
Livia Sjunnesson  2005  Landskrona Simsällskap            41.35   
Elsa Wester  2006  Simklubben Poseidon            43.56   
Rebecca Westergren  2005  Trelleborg Sim            44.83   
Tilde Heij Wahlström  2005  Trelleborg Sim            45.05   
10  Julia Primetta  2006  Vellinge-Näsets Simklubb            45.25   
11  Emma Hubred  2006  Malmö Kappsimningsklubb            45.52   
12  Amanda Dihle  2006  Simklubben Lödde            45.72   
13  Jacquline Rengbrandt  2005  Trelleborg Sim            45.84   
14  Tyra Sivtoft  2006  Simklubben Lödde            46.80   
15  Anna Contis Pavel  2006  Simklubben Hajen            46.85   
16  Ella Bodell  2005  Simklubben Sydsim            47.23   
17  Ebba Holm  2005  Malmö Kappsimningsklubb            47.52   
18  Ida Husby  2006  Simklubben Lödde            47.55   
19  Stella Jaran  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            48.08   
20  Clara Hilfing  2005  Simklubben Sydsim            48.17   
20  Tyra Mårtensson  2006  Simklubben Hajen            48.17   
22  Karolina Lakomski  2005  Malmö Kappsimningsklubb            48.60   
23  Anna Markenlöv  2005  Simklubben Poseidon            48.95   
24  Maja Jensen  2006  Landskrona Simsällskap            49.27   
25  Öznur Metovska  2005  Malmö Kappsimningsklubb            49.39   
26  Miki Prior  2006  Vellinge-Näsets Simklubb            49.48   
27  Saga Tretinjak  2006  Simklubben Hajen            49.60   
28  Isabelle Persson-Giribaldi  2005  Landskrona Simsällskap            49.93   
29  Jennifer Norlén  2005  Simklubben Sydsim            50.16   
30  Ida Johansson  2005  Malmö Kappsimningsklubb            50.19   
31  Lovisa Gisselsson  2006  Simklubben Poseidon            50.27   
32  Elsa Winberg  2006  Simklubben Hajen            50.44   
33  Ella Andersson  2006  Eslövs Simsällskap            50.79   
34  Frida Isaksson  2005  Simklubben Sydsim            50.91   
35  Julia Ceglinska  2006  Simklubben Sydsim            50.95   
36  Filippa Norvenius  2005  Malmö Kappsimningsklubb            51.00   
37  Elina Lassnack  2006  Malmö Kappsimningsklubb            51.38   
38  Maja Kiceec  2006  Simklubben Sydsim            51.50   
39  Saga Lundgren  2005  Simklubben Lödde            53.06   
40  Ida von der Marwitz  2006  Simklubben Sydsim            53.33   
41  Maja Rödin  2006  Vellinge-Näsets Simklubb            53.61   
42  Rebecka Wedelsbäck  2005  Simklubben Poseidon            54.75   
43  Elin Hedman  2006  Vellinge-Näsets Simklubb            54.84   
44  Julia Magnusson  2006  Vellinge-Näsets Simklubb            57.39   
45  Tora Häll  2005  Simklubben Sydsim            58.20   
46  Celine Holman  2006  Vellinge-Näsets Simklubb            59.39   
47  Maja Kruse  2005  Malmö Kappsimningsklubb            1:00.25   
48  Emilia Grahn  2006  Vellinge-Näsets Simklubb            1:00.32   
Eleonora Sjögren  2006  Simklubben Lödde            DSQ   
Isra Ademovska  2005  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Lina Stanaitis  2005  Simklubben Sydsim            DSQ   
Selma Hadzalic  2005  Simklubben Sydsim            DSQ   
Thowe Eliasson  2006  Landskrona Simsällskap            DSQ   
Tilda Bergqvist  2006  Landskrona Simsällskap            DSQ   
Vilma Gajmark  2006  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Vilma Gillerfors  2006  Simklubben Lödde            DSQ   
                     
 
Gren 42, 50m Ryggsim Po 10-11, Finaler 
Sponsor: AKEA 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Karl Svensson  2006  Simklubben Sydsim            41.74   
Hugo Skölderud  2006  Simklubben Sydsim            44.10   
Arvid Söderberg  2006  Malmö Kappsimningsklubb            44.84   
Axel Wergeland  2006  Simklubben Lödde            45.67   
Oliver Madsen  2005  Malmö Kappsimningsklubb            45.79   
Rasmus Lundström  2006  Trelleborg Sim            46.02   
Anton Nilsson  2006  Simklubben Lödde            46.23   
Ted Nilsson  2006  Simklubben Lödde            46.35   
Måns Ekström  2006  Simklubben Poseidon            46.46   
10  Jonatan Bååth  2006  Trelleborg Sim            48.13   
11  Oliver Wohlquist  2005  Landskrona Simsällskap            48.76   
12  Axel Bech  2006  Malmö Kappsimningsklubb            48.90   
13  Marcus Bengtsson  2005  Simklubben Poseidon            48.92   
14  Alfred Pettersson  2005  Simklubben Poseidon            49.38   
15  Alex Jönsson  2006  Malmö Kappsimningsklubb            49.43   
16  Albin Lundkvist  2006  Simklubben Lödde            49.69   
17  Pelle Erdös  2005  Simklubben Lödde            50.09   
18  Vincent Berglind  2005  Malmö Kappsimningsklubb            50.28   
19  Emrik Johansson  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            50.65   
20  Carl-Magnus Källkvist  2006  Vellinge-Näsets Simklubb            51.37   
21  Bruno Herstedt  2006  Malmö Kappsimningsklubb            52.47   
22  Arman Zembo  2006  Landskrona Simsällskap            52.58   
23  Dennis Henriksson  2005  Simsällskapet Iden            54.31   
24  Dillar Said  2005  Malmö Kappsimningsklubb            54.70   
25  Victor Gunnersand  2006  Simklubben Lödde            55.80   
26  Theodor Fought  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            56.11   
27  Elias Albrektsson  2006  Simsällskapet Iden            56.15   
28  Eray Ölcer  2006  Malmö Kappsimningsklubb            56.20   
29  Mathias Schalin  2006  Vellinge-Näsets Simklubb            56.21   
30  Caspian Rosengren  2005  Simklubben Poseidon            56.77   
31  Pierrick Lagoguez  2006  Simklubben Poseidon            57.13   
32  Filip Brodelius  2006  Malmö Kappsimningsklubb            57.93   
33  Fayzan Alam  2005  Simklubben Sydsim            58.48   
34  Julian Westberg-Dolfe  2006  Landskrona Simsällskap            1:01.77   
35  Hugo Sörum  2006  Malmö Kappsimningsklubb            1:02.27   
Ashkan Alyasvand  2006  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Douglas Åkerlind  2006  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
Filip Lönnerfors  2006  Simklubben Poseidon            DSQ   
Hugo Peterson  2005  Simklubben Lödde            DSQ   
Jacob Hansson  2006  Simklubben Poseidon            DSQ   
Lucas Stark  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
Youssef Fahim  2006  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 43, 50m Ryggsim Fl 0-9, Finaler 
Sponsor: AKEA 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Amanda Blomkvist  2007  Simsällskapet Iden            44.65   
Alicia Ekelund  2007  Malmö Kappsimningsklubb            46.49   
Julia Bruér  2007  Simklubben Hajen            46.87   
Lovisa Fredricson  2007  Simklubben Lödde            47.49   
Nirma Bååth  2008  Trelleborg Sim            50.53   
Frida Nilsson  2007  Simklubben Hajen            54.08   
Vilda Berg  2007  Simklubben Lödde            57.64   
Moa Haglund  2008  Simklubben Sydsim            1:00.69   
Elvira Lindkvist  2007  Höganäs Simsällskap            1:01.64   
Agnes Olsson  2007  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Charlotte Krüger  2007  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Freja Härstedt  2007  Trelleborg Sim            DSQ   
Hedda Lennartsson  2008  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 44, 50m Ryggsim Po 0-9, Finaler 
Sponsor: AKEA 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Edvin Dedovic  2007  Landskrona Simsällskap            47.43   
Oliver Björk  2007  Simklubben Lödde            50.55   
Stefan Ivan  2007  Malmö Kappsimningsklubb            52.27   
Sebastian Björk  2007  Simklubben Lödde            52.93   
Lucas Lennartsson  2008  Vellinge-Näsets Simklubb            58.39   
Gustav Nilsson  2007  Malmö Kappsimningsklubb            1:01.88   
Vide Sandberg  2007  Simklubben Poseidon            1:03.39   
William Seanderdal  2007  Simklubben Sydsim            1:03.55   
Radu Sebastian Lazareanu  2007  Malmö Kappsimningsklubb            1:08.61   
Elias Ljung  2007  Höganäs Simsällskap            DSQ   
Tim Edelberg  2007  Simsällskapet Iden            DSQ   
                     
 
Gren 45, 25m Ryggsim Fl 0-9, Finaler 
Sponsor: AKEA 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Amanda Blomkvist  2007  Simsällskapet Iden            21.34   
Rebecka Agardh  2007  Simklubben Hajen            22.33   
Ia Pettersson  2008  Landskrona Simsällskap            24.55   
Philippa Lindgren  2008  Simklubben Sydsim            24.75   
Ella Ekelund  2009  Malmö Kappsimningsklubb            24.89   
Violetta Pflug  2008  Simklubben Lödde            24.92   
Anna Gutenwik  2008  Simklubben Hajen            25.46   
Marta Nyberg  2007  Simklubben Sydsim            25.81   
Linnea Nielsen  2007  Landskrona Simsällskap            25.89   
10  Emma Maric  2007  Landskrona Simsällskap            26.01   
11  Svea Nilsson  2007  Landskrona Simsällskap            26.32   
12  Andrea Johansdotter  2007  Simklubben Lödde            26.83   
13  Olivia Nilsson Virc  2007  Simklubben Sydsim            27.58   
14  Alicia Olsson  2008  Trelleborg Sim            28.21   
15  Lilly Frost  2008  Vellinge-Näsets Simklubb            28.44   
16  Lowa Persson  2007  Landskrona Simsällskap            28.60   
17  Selma Lindell  2008  Simklubben Lödde            28.86   
18  Nelly Ahlman  2007  Simklubben Lödde            28.91   
19  Elin Clevesköld  2007  Simklubben Lödde            29.06   
20  Lily Thomsen  2007  Landskrona Simsällskap            29.65   
21  Selma Isaksson  2007  Simklubben Sydsim            29.98   
22  Millie Ohlin  2007  Simklubben Lödde            30.18   
23  Elvira Andersson  2008  Simklubben Sydsim            30.79   
24  Alice Björk  2009  Landskrona Simsällskap            31.45   
25  Clara Andersson  2007  Landskrona Simsällskap            31.80   
26  Hanna Andersson  2008  Landskrona Simsällskap            33.11   
Emmy Ekvall  2009  Landskrona Simsällskap            DNF   
                     
 
Gren 46, 25m Ryggsim Po 0-9, Finaler 
Sponsor: AKEA 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Markus Thorsson  2008  Simklubben Hajen            24.98   
Tim Edelberg  2007  Simsällskapet Iden            25.76   
Oskar Svensson  2008  Simklubben Sydsim            28.26   
Vilmer Johansson Rönqvist  2007  Landskrona Simsällskap            28.32   
Leo Eriksson  2008  Simklubben Lödde            28.67   
Viggo Bouche  2007  Landskrona Simsällskap            32.66   
Elliot Wohlqvist  2007  Landskrona Simsällskap            32.93   
Liam Johansson  2007  Landskrona Simsällskap            37.01   
Liam Andersson  2009  Landskrona Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 47, 25m Frisim Fl 0-9, Finaler 
Sponsor: AKEA 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Amanda Blomkvist  2007  Simsällskapet Iden            18.02   
Wilda Karlsson  2007  Simklubben Spiggarna            18.48   
Freja Härstedt  2007  Trelleborg Sim            18.99   
Ia Pettersson  2008  Landskrona Simsällskap            19.48   
Violetta Pflug  2008  Simklubben Lödde            20.84   
Philippa Lindgren  2008  Simklubben Sydsim            21.82   
Olivia Nilsson Virc  2007  Simklubben Sydsim            22.35   
Anna Gutenwik  2008  Simklubben Hajen            22.64   
Selma Lindell  2008  Simklubben Lödde            22.67   
10  Emma Maric  2007  Landskrona Simsällskap            23.08   
11  Lowa Persson  2007  Landskrona Simsällskap            24.10   
12  Millie Ohlin  2007  Simklubben Lödde            24.12   
13  Svea Nilsson  2007  Landskrona Simsällskap            24.24   
14  Lilly Frost  2008  Vellinge-Näsets Simklubb            24.38   
15  Alicia Olsson  2008  Trelleborg Sim            24.67   
16  Hanna Andersson  2008  Landskrona Simsällskap            25.03   
17  Marta Nyberg  2007  Simklubben Sydsim            25.40   
18  Linnea Nielsen  2007  Landskrona Simsällskap            25.79   
19  Clara Andersson  2007  Landskrona Simsällskap            25.91   
20  Ella Ekelund  2009  Malmö Kappsimningsklubb            25.99   
21  Bea Ohlin  2007  Simklubben Lödde            26.19   
22  Moa Haglund  2008  Simklubben Sydsim            26.44   
23  Lily Thomsen  2007  Landskrona Simsällskap            26.58   
24  Elvira Andersson  2008  Simklubben Sydsim            26.71   
25  Andrea Johansdotter  2007  Simklubben Lödde            26.76   
26  Nelly Ahlman  2007  Simklubben Lödde            27.83   
27  Selma Isaksson  2007  Simklubben Sydsim            33.34   
28  Emmy Ekvall  2009  Landskrona Simsällskap            39.08   
Alice Björk  2009  Landskrona Simsällskap            DSQ   
Ina Hess  2007  Landskrona Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 48, 25m Frisim Po 0-9, Finaler 
Sponsor: AKEA 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anton Forsberg  2007  Simklubben Hajen            19.71   
Markus Thorsson  2008  Simklubben Hajen            21.46   
Vilmer Johansson Rönqvist  2007  Landskrona Simsällskap            21.93   
Victor Sandrup  2007  Höganäs Simsällskap            22.45   
Elliot Wohlqvist  2007  Landskrona Simsällskap            22.95   
Tim Edelberg  2007  Simsällskapet Iden            22.99   
Elias Lindeberg  2008  Simklubben Lödde            23.00   
Leo Eriksson  2008  Simklubben Lödde            24.99   
Oskar Svensson  2008  Simklubben Sydsim            26.47   
10  William Seanderdal  2007  Simklubben Sydsim            27.41   
11  Liam Johansson  2007  Landskrona Simsällskap            29.58   
Liam Andersson  2009  Landskrona Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 53, 100m Bröstsim Fl 12-13, Finaler 
Sponsor: Alfa Laval 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nike Källkvist  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    42.66        1:29.55   
Lova Persson  2004  Simklubben Hajen    44.35        1:31.89   
Dikte Lagergren  2003  Eslövs Simsällskap    43.14        1:32.02   
Alma Mårtensson  2004  Simklubben Hajen    44.26        1:32.51   
Maya Wallström  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    44.45        1:32.67   
Nellie Korunovska Skyttma  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    44.94        1:33.02   
Johanna Melin  2003  Simklubben Sydsim    44.91        1:33.33   
Emilia Möller  2004  Simklubben Hajen    43.78        1:34.36   
Fanny Hess  2004  Landskrona Simsällskap    45.35        1:35.67   
10  Isabell Tretinjak  2003  Simklubben Hajen    45.69        1:36.64   
11  Lova Flemming  2004  Simklubben Sydsim    46.42        1:37.71   
12  Klara Nilsson  2004  Simklubben Hajen    46.37        1:37.96   
13  Frida Larsson  2004  Trelleborg Sim    46.49        1:38.17   
14  Emelie Stridh  2004  Simklubben Poseidon    46.91        1:38.98   
15  Isabella Djuric  2004  Landskrona Simsällskap    46.78        1:39.05   
16  Alice Devinder  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    46.44        1:39.35   
17  Hilma Sörum  2004  Malmö Kappsimningsklubb    48.08        1:39.85   
18  Wilma Ekstrand  2004  Simklubben Spiggarna    47.43        1:40.54   
19  Jennie Christiansen  2004  Simklubben Sydsim    48.41        1:40.87   
20  Elina Kazarian  2003  Malmö Kappsimningsklubb    46.71        1:41.07   
21  Sanna Westerberg  2004  Trelleborg Sim    47.42        1:42.04   
22  Olivia Fallesen  2004  Trelleborg Sim    47.33        1:42.20   
23  Alva Bergstrand  2003  Simklubben Poseidon    49.16        1:42.76   
24  Fanny Moreau  2003  Landskrona Simsällskap    48.99        1:43.94   
25  Elsa Thell  2004  Landskrona Simsällskap    49.25        1:44.21   
26  Thea Bolander  2003  Malmö Kappsimningsklubb    49.65        1:45.85   
27  Emily Li  2004  Malmö Kappsimningsklubb    51.74        1:45.91   
28  Hanna Johansson  2004  Malmö Kappsimningsklubb    51.58        1:47.75   
29  Emelie Rosquist  2004  Simklubben Lödde    50.34        1:48.72   
30  Susanne Sarabi  2004  Simklubben Lödde    51.06        1:49.32   
31  Hanna Nilsson  2004  Trelleborg Sim    50.18        1:49.39   
32  Linnéa Landgren  2003  Trelleborg Sim    51.13        1:49.79   
33  Ella Richter  2004  Malmö Kappsimningsklubb    52.89        1:52.51   
34  Hanna Olsson  2004  Malmö Kappsimningsklubb    54.54        1:57.34   
35  Lovisa Yngvesson  2004  Simklubben Sydsim    55.81        1:59.05   
36  Rakel Johannisson  2004  Simklubben Sydsim    1:00.30        2:04.58   
Agnes Ljungberg  2004  Simklubben Lödde            DSQ   
Asha Sundahl  2003  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Emi Prior  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
Emilia Sandström  2004  Simklubben Sydsim            DSQ   
Emma Martinsson  2004  Simklubben Lödde            DSQ   
Moa Petersson  2003  Simsällskapet Iden            DSQ   
Nelly Gustavsson  2004  Landskrona Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 54, 100m Bröstsim Po 12-13, Finaler 
Sponsor: Alfa Laval 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Malte Laurén  2004  Simklubben Hajen    42.30        1:26.45   
Rasmus Pedersen  2003  Landskrona Simsällskap    42.17        1:27.85   
Jonathan Fröjd  2004  Simklubben Sydsim    41.92        1:27.87   
Måns Burmester-Lysell  2004  Simklubben Hajen    43.89        1:30.75   
Anton Witzell  2004  Simklubben Lödde    42.82        1:30.90   
Hampus Ståhl  2004  Eslövs Simsällskap    44.00        1:31.70   
Carl Nordholm  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    43.92        1:32.91   
Vincent Tran  2004  Malmö Kappsimningsklubb    43.28        1:33.52   
Simon Myrvold  2003  Simklubben Poseidon    43.98        1:33.54   
10  Jakob Lindskoug  2004  Simklubben Poseidon    43.91        1:34.30   
11  Gabriel Agardh  2003  Simklubben Hajen    45.35        1:36.87   
12  Albert Sivtoft  2004  Simklubben Lödde    44.32        1:36.91   
13  Eskil Ramäng  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    47.00        1:39.58   
14  Love Offrell  2004  Simklubben Sydsim    47.49        1:40.08   
15  Edvard Levau  2004  Simklubben Poseidon    49.64        1:43.64   
16  Joel Bergstrand  2003  Simklubben Poseidon    49.74        1:44.64   
17  Olle Zetterström  2003  Simklubben Poseidon    49.81        1:46.46   
18  Carl Rogmark  2004  Simklubben Hajen    49.78        1:47.12   
19  Victor Khan-Amidy  2004  Simklubben Poseidon    50.57        1:47.33   
20  Leith Al-Sheesh  2003  Malmö Kappsimningsklubb    50.66        1:50.68   
21  David Hallstäde  2004  Simklubben Poseidon    52.19        1:50.83   
22  Melvin Andersson  2003  Simklubben Sydsim    51.83        1:50.84   
23  Felix Rosenkvist  2004  Simklubben Sydsim    54.14        1:51.03   
24  Carl Lundstedt  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    1:59.24        1:59.24   
25  Vilgot Smith  2003  Höganäs Simsällskap    1:02.32        2:12.24   
26  Mikael Johansson  2004  Simklubben Spiggarna    2:13.22        2:13.22   
27  Alexander Nyhlén  2003  Malmö Kappsimningsklubb    2:26.30        2:26.30   
Ali Awaida  2003  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Alvin Magnusson  2004  Simklubben Sydsim            DSQ   
Ayan Shaikh  2003  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Melvin Lentonsson  2004  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 55, 50m Bröstsim Fl 10-11, Finaler 
Sponsor: Alfa Laval 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Beatrice Ask  2005  Malmö Kappsimningsklubb            44.30   
Ida Nordberg  2006  Simklubben Poseidon            44.45   
Teodora Petric  2005  Malmö Kappsimningsklubb            45.19   
Julia Henriksson  2005  Simklubben Hajen            46.01   
Emilia Berg  2005  Simklubben Lödde            46.13   
My Pettersson  2006  Landskrona Simsällskap            46.84   
Emilia Folklund  2006  Malmö Kappsimningsklubb            47.79   
Moa Ekberg  2006  Landskrona Simsällskap            49.34   
Jacquline Rengbrandt  2005  Trelleborg Sim            49.72   
10  Rebecca Westergren  2005  Trelleborg Sim            51.32   
11  Nelly Ahmadi  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            51.46   
12  Ebba Holm  2005  Malmö Kappsimningsklubb            51.53   
13  Thowe Eliasson  2006  Landskrona Simsällskap            52.78   
14  Maja Jensen  2006  Landskrona Simsällskap            52.95   
15  Emma Hubred  2006  Malmö Kappsimningsklubb            53.10   
16  Saga Tretinjak  2006  Simklubben Hajen            53.13   
17  Ella Bodell  2005  Simklubben Sydsim            53.15   
18  Stella Jaran  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            53.18   
19  Ella Andersson  2006  Eslövs Simsällskap            53.22   
20  Elsa Winberg  2006  Simklubben Hajen            53.29   
21  Frida Isaksson  2005  Simklubben Sydsim            53.45   
22  Alice Bitzén  2006  Simklubben Hajen            53.68   
23  Amanda Dihle  2006  Simklubben Lödde            53.73   
24  Isra Ademovska  2005  Malmö Kappsimningsklubb            53.79   
25  Maja Rödin  2006  Vellinge-Näsets Simklubb            53.81   
26  Vilma Gajmark  2006  Malmö Kappsimningsklubb            53.94   
27  Cecila Lång Rune  2005  Simklubben Poseidon            54.16   
28  Tora Häll  2005  Simklubben Sydsim            54.18   
29  Tyra Sivtoft  2006  Simklubben Lödde            54.25   
30  Klara Kylefors  2006  Simklubben Hajen            54.27   
31  Tyra Mårtensson  2006  Simklubben Hajen            54.32   
32  Öznur Metovska  2005  Malmö Kappsimningsklubb            54.45   
33  Tilde Heij Wahlström  2005  Trelleborg Sim            54.58   
34  Ida Husby  2006  Simklubben Lödde            55.30   
35  Saga Lundgren  2005  Simklubben Lödde            55.43   
36  Miki Prior  2006  Vellinge-Näsets Simklubb            55.70   
37  Maja Kiceec  2006  Simklubben Sydsim            56.10   
38  Tilda Bergqvist  2006  Landskrona Simsällskap            56.66   
39  Filippa Norvenius  2005  Malmö Kappsimningsklubb            56.86   
40  Maja Kruse  2005  Malmö Kappsimningsklubb            57.86   
41  Hanna Svensson  2006  Landskrona Simsällskap            57.94   
42  Jennifer Norlén  2005  Simklubben Sydsim            57.98   
43  Lovisa Gisselsson  2006  Simklubben Poseidon            58.03   
44  Elina Lassnack  2006  Malmö Kappsimningsklubb            58.63   
45  Saga Römmar  2005  Simklubben Poseidon            59.51   
46  Ella Zetterström  2005  Simklubben Poseidon            59.81   
47  Elina Akhlaghi Shad  2006  Simklubben Sydsim            1:00.28   
48  Karolina Lakomski  2005  Malmö Kappsimningsklubb            1:01.03   
49  Petra Wallén  2006  Simsällskapet Iden            1:01.26   
50  Lovisa Persberg  2006  Höganäs Simsällskap            1:02.11   
51  Lina Stanaitis  2005  Simklubben Sydsim            1:03.12   
52  Johanna Holmgren  2006  Simklubben Poseidon            1:06.04   
53  Elisar Hamzi  2006  Vellinge-Näsets Simklubb            1:06.87   
54  Eleonora Sjögren  2006  Simklubben Lödde            1:07.19   
55  Emilia Grahn  2006  Vellinge-Näsets Simklubb            1:11.95   
56  Vilma Gillerfors  2006  Simklubben Lödde            1:13.75   
57  Julia Magnusson  2006  Vellinge-Näsets Simklubb            1:21.27   
Alice Svensson  2006  Simklubben Lödde            DSQ   
Celine Holman  2006  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
Clara Hilfing  2005  Simklubben Sydsim            DSQ   
Elin Hedman  2006  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
Elin Wittzell  2006  Simklubben Lödde            DSQ   
Ida Johansson  2005  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Ida von der Marwitz  2006  Simklubben Sydsim            DSQ   
Isabelle Persson-Giribaldi  2005  Landskrona Simsällskap            DSQ