Resultat Totalt - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Finn & Fiffi Arena Cup    Utskriftsdatum  22 mars 2015   
  Tävlingsort  Lomma    Utskriftstid  21:26   
  Arrangör  SK Hajen         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 mars 2015         
 
 
Gren 1, 50m Bröstsim Damer, Finaler 10 år och yngre 
Sponsor: Arena 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Thea Wicknert  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            50.30   
Emma Ingner  2005  Malmö Kappsimningsklubb            51.08   
Hanna Stenskepp  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            52.13   
Emilia Berg  2005  Simklubben Lödde            52.23   
Teodora Petric  2005  Malmö Kappsimningsklubb            52.42   
Leah Ljungerud  2006  Ängelholms Simsällskap            54.13   
Linn Axelsson  2006  Ängelholms Simsällskap            54.32   
Beatrice Ask  2005  Malmö Kappsimningsklubb            55.84   
Olivia Lindegren  2005  Ängelholms Simsällskap            56.06   
10  Ida Husby  2006  Simklubben Lödde            57.89   
11  Elsa Wester  2006  Simklubben Hajen            58.44   
12  Alice Bitzén  2006  Simklubben Hajen            59.98   
13  Molly Bengtsson  2005  Tyringe Simsällskap            1:00.08   
14  Emilia Folklund  2006  Malmö Kappsimningsklubb            1:00.63   
15  Anna Contis Pavel  2006  Simklubben Hajen            1:01.67   
16  Amanda Dihle  2006  Simklubben Lödde            1:02.50   
17  Amanda Grabowska  2005  Simklubben Sydsim            1:03.94   
18  Frida Isaksson  2005  Simklubben Sydsim            1:04.37   
19  Isabella Blomgren  2006  Simklubben Spiggarna            1:06.80   
20  Alexandra Persson  2005  Simklubben Hajen            1:07.19   
21  Jennifer Norlén  2005  Simklubben Sydsim            1:09.58   
22  Linnea Sjöholm  2007  Simsällskapet Iden            1:14.92   
23  Olivia Nilsson Virc  2007  Simklubben Sydsim            1:21.33   
24  Anna Witzell  2007  Simsällskapet Iden            1:29.31   
Alisa Rasmussen  2005  Simklubben Sydsim            DNS   
Elisa Raminmajd  2006  Simklubben Sydsim            DNS   
Nelly Ahmadi  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            DNS   
Anna Markenlöv  2005  Simklubben Hajen            DSQ   
Elsa Winberg  2006  Simklubben Hajen            DSQ   
Selma Hadzalic  2005  Simklubben Sydsim            DSQ   
                     
 
Gren 2, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
Sponsor: Arena 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Axel Wergeland  2006  Simklubben Lödde            53.28   
Erik Komstedt  2005  Simklubben Sydsim            54.98   
Ahmad Alhaj  2005  Simklubben Ran            55.41   
Hannes Palmgren  2005  Simklubben Sydsim            56.20   
Oliver Duggal  2005  Simklubben Sydsim            59.43   
Edwin Mubiru  2005  Simklubben Ran            1:00.94   
Viggo Lindestam  2005  Simklubben Sydsim            1:01.38   
Ted Nilsson  2006  Simklubben Lödde            1:01.53   
Gabriel Hachem  2005  Simklubben Ran            1:02.65   
10  Theo Karlsson  2006  Simsällskapet Iden            1:03.95   
11  Isaac Barrett  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            1:05.61   
12  Anton Liebenhagen  2005  Simsällskapet Iden            1:06.24   
13  Kevin Andersson  2005  Simklubben Ran            1:11.01   
14  Niklas Hansson  2007  Simsällskapet Iden            1:13.09   
15  Viktor Grosshög  2006  Simklubben Sydsim            1:20.76   
David Deierborg  2005  Simklubben Lödde            DNS   
Elias Stridh  2005  Simklubben Lödde            DSQ   
Kim Larsson  2005  Simklubben Ran            DSQ   
                     
 
Gren 3, 50m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: Arena 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elna Jepsson  2002  Simklubben Ran            41.34   
Ellinor Ahlgren  2001  Simklubben Hajen            41.37   
Ella Laurén  2001  Simklubben Hajen            42.61   
Julia Larsson  2002  Simklubben Hajen            42.74   
Amanda Önnestam  2001  Simklubben Lödde            43.36   
Lovisa Christerson  2002  Simklubben Hajen            43.54   
Malin Bothén  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            46.52   
Victoria Björnstedt  2001  Simklubben Spiggarna            46.85   
Sara Nobrell  2002  Simklubben Hajen            47.44   
10  Cornelia Hökmark  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            47.76   
11  Michelle Kusnadi  2001  Malmö Kappsimningsklubb            48.00   
12  Ebba Löfgren  2001  Vellinge-Näsets Simklubb            48.28   
13  Ellen Feldman  2002  Simsällskapet Iden            48.40   
14  Sofia Hansen  2002  Simklubben Ran            48.67   
15  Lina Nilsson  2002  Tyringe Simsällskap            49.05   
16  Louise Andersson  2001  Simklubben Spiggarna            49.07   
17  My Morin  2001  Simsällskapet Iden            49.46   
18  Linnea Nimander  2002  Simklubben Ran            49.74   
19  Nina Dzudovic  2001  Simklubben Ran            49.93   
20  Annie Runesson  2001  Vellinge-Näsets Simklubb            50.36   
21  Patricia Tibemo  2002  Simklubben Spiggarna            51.64   
22  Thea Wallén  2002  Simsällskapet Iden            51.83   
23  Kay Skarp  2002  Malmö Kappsimningsklubb            52.94   
24  Angelica Björkman  2002  Simklubben Ran            53.44   
25  Emelie Andrén  2002  Simklubben Hajen            53.72   
26  Victoria Olsson  2002  Simklubben Lödde            55.61   
27  Hanna Ström  2002  Malmö Kappsimningsklubb            55.87   
28  Magda Sjölin - Ali Maher  2001  Simklubben Ran            1:20.44   
Lisa Lindqvist  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            DNS   
Zelia Andersson  2002  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 4, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: Arena 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emir Ademovski  2001  Malmö Kappsimningsklubb            41.01   
Joar Modigh  2001  Simklubben Hajen            41.15   
Alexander Kulagowski  2002  Malmö Kappsimningsklubb            43.58   
Vilhelm Andersson  2002  Simklubben Sydsim            44.01   
Joel Wall  2001  Simklubben Hajen            46.47   
Jacob Hansson  2002  Simklubben Hajen            48.30   
Daniel Novosel  2002  Simklubben Ran            48.84   
Carl Ewertz  2002  Malmö Kappsimningsklubb            49.26   
Jesper Franzèn  2002  Simklubben Sydsim            49.69   
10  Pavli Rafael  2002  Simklubben Ran            49.72   
11  Elshan Hajibadali  2002  Simklubben Ran            51.24   
12  August Ramberg  2002  Malmö Kappsimningsklubb            54.41   
13  Max Andersson  2002  Simklubben Ran            55.35   
Alfred Jarvi  2002  Simsällskapet Iden            DNS   
Herman Kildén  2001  Vellinge-Näsets Simklubb            DNS   
Mahir Peri  2002  Simklubben Sydsim            DNS   
Valentin Stråhed-Wickman  2001  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
William Johansen  2002  Simklubben Ran            DSQ   
                     
 
Gren 5, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 10 år och yngre 
Sponsor: Arena 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hanna Stenskepp  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            20.22   
Beatrice Ask  2005  Malmö Kappsimningsklubb            21.04   
Leah Ljungerud  2006  Ängelholms Simsällskap            21.51   
Teodora Petric  2005  Malmö Kappsimningsklubb            21.54   
Linn Axelsson  2006  Ängelholms Simsällskap            22.13   
Emilia Folklund  2006  Malmö Kappsimningsklubb            22.80   
Thea Wicknert  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            23.30   
Emma Ingner  2005  Malmö Kappsimningsklubb            24.10   
Amanda Dihle  2006  Simklubben Lödde            24.92   
10  Ida Husby  2006  Simklubben Lödde            25.24   
10  Olivia Lindegren  2005  Ängelholms Simsällskap            25.24   
Nelly Ahmadi  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            DNS   
Isabella Blomgren  2006  Simklubben Spiggarna            DSQ   
                     
 
Gren 6, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
Sponsor: Arena 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oliver Duggal  2005  Simklubben Sydsim            22.32   
Ahmad Alhaj  2005  Simklubben Ran            23.71   
Viggo Lindestam  2005  Simklubben Sydsim            24.13   
Kim Larsson  2005  Simklubben Ran            24.98   
Hannes Palmgren  2005  Simklubben Sydsim            26.23   
Elias Stridh  2005  Simklubben Lödde            26.43   
Ted Nilsson  2006  Simklubben Lödde            29.37   
Isaac Barrett  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            30.24   
David Deierborg  2005  Simklubben Lödde            DNS   
Axel Wergeland  2006  Simklubben Lödde            DSQ   
Edwin Mubiru  2005  Simklubben Ran            DSQ   
Erik Komstedt  2005  Simklubben Sydsim            DSQ   
Gabriel Hachem  2005  Simklubben Ran            DSQ   
                     
 
Gren 7, 50m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: Arena 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lovisa Christerson  2002  Simklubben Hajen            36.89   
Ella Laurén  2001  Simklubben Hajen            37.58   
Ellinor Ahlgren  2001  Simklubben Hajen            37.98   
Sara Nobrell  2002  Simklubben Hajen            38.81   
Amanda Önnestam  2001  Simklubben Lödde            39.00   
Sofia Hansen  2002  Simklubben Ran            40.57   
Mathilda Kamper-Johnsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            40.76   
Elna Jepsson  2002  Simklubben Ran            41.49   
Louise Andersson  2001  Simklubben Spiggarna            42.05   
10  Annie Runesson  2001  Vellinge-Näsets Simklubb            42.12   
11  Michelle Kusnadi  2001  Malmö Kappsimningsklubb            42.89   
12  Linnea Nimander  2002  Simklubben Ran            43.26   
13  Malin Bothén  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            43.97   
14  Patricia Tibemo  2002  Simklubben Spiggarna            44.02   
15  Cornelia Hökmark  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            44.60   
16  Kay Skarp  2002  Malmö Kappsimningsklubb            45.12   
17  Zelia Andersson  2002  Malmö Kappsimningsklubb            45.33   
18  Angelica Björkman  2002  Simklubben Ran            45.70   
19  Ellen Feldman  2002  Simsällskapet Iden            45.80   
20  My Morin  2001  Simsällskapet Iden            46.67   
21  Victoria Olsson  2002  Simklubben Lödde            47.46   
22  Thea Wallén  2002  Simsällskapet Iden            47.47   
23  Nina Wulf-Andersson  2001  Vellinge-Näsets Simklubb            49.14   
24  Lina Nilsson  2002  Tyringe Simsällskap            50.59   
25  Emelie Andrén  2002  Simklubben Hajen            51.87   
26  Hanna Ström  2002  Malmö Kappsimningsklubb            55.08   
27  Magda Sjölin - Ali Maher  2001  Simklubben Ran            56.44   
Lisa Lindqvist  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            DNS   
Ebba Löfgren  2001  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
Nina Dzudovic  2001  Simklubben Ran            DSQ   
                     
 
Gren 8, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: Arena 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jesper Franzèn  2002  Simklubben Sydsim            40.19   
Emir Ademovski  2001  Malmö Kappsimningsklubb            40.35   
Vilhelm Andersson  2002  Simklubben Sydsim            40.40   
Joel Wall  2001  Simklubben Hajen            40.73   
William Johansen  2002  Simklubben Ran            44.99   
Valentin Stråhed-Wickman  2001  Vellinge-Näsets Simklubb            45.19   
Pavli Rafael  2002  Simklubben Ran            46.01   
Alexander Kulagowski  2002  Malmö Kappsimningsklubb            47.55   
Carl Ewertz  2002  Malmö Kappsimningsklubb            49.40   
10  Jacob Hansson  2002  Simklubben Hajen            49.43   
11  Elshan Hajibadali  2002  Simklubben Ran            50.60   
12  August Ramberg  2002  Malmö Kappsimningsklubb            51.24   
13  Max Andersson  2002  Simklubben Ran            51.55   
14  Daniel Novosel  2002  Simklubben Ran            54.53   
Alfred Jarvi  2002  Simsällskapet Iden            DNS   
Mahir Peri  2002  Simklubben Sydsim            DNS   
                     
 
Gren 9, 50m Ryggsim Damer, Finaler 10 år och yngre 
Sponsor: Arena 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Melina Hörgerud  2005  Tyringe Simsällskap            47.32   
Alice Bitzén  2006  Simklubben Hajen            47.86   
Leah Ljungerud  2006  Ängelholms Simsällskap            48.02   
Emilia Berg  2005  Simklubben Lödde            48.52   
Beatrice Ask  2005  Malmö Kappsimningsklubb            49.51   
Amanda Dihle  2006  Simklubben Lödde            49.55   
Nora Olsson  2005  Malmö Kappsimningsklubb            50.12   
Ida Husby  2006  Simklubben Lödde            50.26   
Hanna Stenskepp  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            50.96   
10  Molly Bengtsson  2005  Tyringe Simsällskap            52.01   
11  Elsa Wester  2006  Simklubben Hajen            52.24   
12  Alexandra Persson  2005  Simklubben Hajen            54.10   
13  Olivia Lindegren  2005  Ängelholms Simsällskap            54.44   
14  Anna Contis Pavel  2006  Simklubben Hajen            54.84   
15  Ebba Holm  2005  Malmö Kappsimningsklubb            55.23   
16  Amanda Grabowska  2005  Simklubben Sydsim            57.18   
17  Anna Markenlöv  2005  Simklubben Hajen            59.15   
18  Jennifer Norlén  2005  Simklubben Sydsim            1:00.26   
19  Isabella Blomgren  2006  Simklubben Spiggarna            1:01.83   
20  Tyra Mårtensson  2006  Simklubben Hajen            1:11.22   
Selma Hadzalic  2005  Simklubben Sydsim            DNS   
Olivia Nilsson Virc  2007  Simklubben Sydsim            DNF   
Clara Hilfing  2005  Simklubben Sydsim            DSQ   
Ellen Sturesson  2006  Simsällskapet Iden            DSQ   
Elsa Winberg  2006  Simklubben Hajen            DSQ   
Linn Axelsson  2006  Ängelholms Simsällskap            DSQ   
Thea Wicknert  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 10, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
Sponsor: Arena 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Viggo Lindestam  2005  Simklubben Sydsim            46.18   
Oliver Duggal  2005  Simklubben Sydsim            47.69   
Gabriel Hachem  2005  Simklubben Ran            49.34   
Bill Beckman  2005  Malmö Kappsimningsklubb            49.63   
Casper Kristensen  2005  Simsällskapet Iden            50.53   
Erik Komstedt  2005  Simklubben Sydsim            50.68   
Edwin Mubiru  2005  Simklubben Ran            51.86   
Kim Larsson  2005  Simklubben Ran            53.12   
Ted Nilsson  2006  Simklubben Lödde            53.50   
10  Axel Wergeland  2006  Simklubben Lödde            55.28   
11  Isak Dahl  2005  Simsällskapet Iden            57.76   
12  Elias Stridh  2005  Simklubben Lödde            59.11   
13  Theo Karlsson  2006  Simsällskapet Iden            1:00.52   
14  Ludvig Hovold  2005  Simklubben Sydsim            1:06.48   
15  Viktor Grosshög  2006  Simklubben Sydsim            1:14.36   
16  Niklas Hansson  2007  Simsällskapet Iden            1:18.23   
Ahmad Alhaj  2005  Simklubben Ran            DSQ   
Isaac Barrett  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 11, 50m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: Arena 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sara Nobrell  2002  Simklubben Hajen            31.10   
Lovisa Christerson  2002  Simklubben Hajen            31.33   
Elna Jepsson  2002  Simklubben Ran            31.85   
Ebba Löfgren  2001  Vellinge-Näsets Simklubb            31.94   
Ellinor Ahlgren  2001  Simklubben Hajen            32.32   
Julia Larsson  2002  Simklubben Hajen            32.64   
Amanda Önnestam  2001  Simklubben Lödde            33.54   
Ella Laurén  2001  Simklubben Hajen            33.54   
Mia Lang  2002  Malmö Kappsimningsklubb            35.04   
10  Sofia Hansen  2002  Simklubben Ran            35.12   
11  Linnea Nimander  2002  Simklubben Ran            36.14   
12  Michelle Kusnadi  2001  Malmö Kappsimningsklubb            36.30   
13  Malin Bothén  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            36.77   
14  Louise Andersson  2001  Simklubben Spiggarna            36.84   
15  Cornelia Hökmark  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            36.92   
16  Patricia Tibemo  2002  Simklubben Spiggarna            37.03   
17  Victoria Björnstedt  2001  Simklubben Spiggarna            37.05   
18  Mathilda Kamper-Johnsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            37.25   
19  Felicia Sjöström  2002  Malmö Kappsimningsklubb            37.37   
20  Lina Nilsson  2002  Tyringe Simsällskap            37.85   
21  Annie Runesson  2001  Vellinge-Näsets Simklubb            37.98   
22  Angelica Björkman  2002  Simklubben Ran            38.41   
23  Ellen Feldman  2002  Simsällskapet Iden            38.55   
24  Kay Skarp  2002  Malmö Kappsimningsklubb            39.15   
25  Zelia Andersson  2002  Malmö Kappsimningsklubb            39.29   
26  Nina Dzudovic  2001  Simklubben Ran            40.18   
27  Thea Wallén  2002  Simsällskapet Iden            40.58   
28  Nina Wulf-Andersson  2001  Vellinge-Näsets Simklubb            40.82   
29  Victoria Olsson  2002  Simklubben Lödde            42.36   
30  Emelie Andrén  2002  Simklubben Hajen            48.09   
                     
 
Gren 12, 50m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: Arena 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Vilhelm Andersson  2002  Simklubben Sydsim            31.82   
Joel Wall  2001  Simklubben Hajen            33.16   
Emir Ademovski  2001  Malmö Kappsimningsklubb            33.76   
William Johansen  2002  Simklubben Ran            34.75   
Jesper Franzèn  2002  Simklubben Sydsim            36.10   
Valentin Stråhed-Wickman  2001  Vellinge-Näsets Simklubb            36.54   
Carl Ewertz  2002  Malmö Kappsimningsklubb            37.88   
Alexander Kulagowski  2002  Malmö Kappsimningsklubb            38.37   
Pavli Rafael  2002  Simklubben Ran            38.76   
10  Johan Sandberg  2002  Malmö Kappsimningsklubb            40.13   
11  Daniel Novosel  2002  Simklubben Ran            40.88   
12  Jacob Hansson  2002  Simklubben Hajen            41.46   
13  Max Andersson  2002  Simklubben Ran            42.78   
                     
 
Gren 13, 50m Frisim Damer, Finaler 10 år och yngre 
Sponsor: Arena 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alice Bitzén  2006  Simklubben Hajen            40.82   
Hanna Stenskepp  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            41.76   
Teodora Petric  2005  Malmö Kappsimningsklubb            42.00   
Beatrice Ask  2005  Malmö Kappsimningsklubb            42.25   
Emilia Berg  2005  Simklubben Lödde            42.75   
Leah Ljungerud  2006  Ängelholms Simsällskap            43.17   
Melina Hörgerud  2005  Tyringe Simsällskap            44.61   
Ida Husby  2006  Simklubben Lödde            45.17   
Thea Wicknert  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            45.22   
10  Olivia Lindegren  2005  Ängelholms Simsällskap            46.84   
11  Elsa Wester  2006  Simklubben Hajen            47.35   
12  Amanda Dihle  2006  Simklubben Lödde            47.50   
13  Nora Olsson  2005  Malmö Kappsimningsklubb            47.53   
14  Linn Axelsson  2006  Ängelholms Simsällskap            48.07   
15  Anna Contis Pavel  2006  Simklubben Hajen            48.08   
16  Molly Bengtsson  2005  Tyringe Simsällskap            48.36   
17  Ebba Holm  2005  Malmö Kappsimningsklubb            51.55   
18  Elsa Winberg  2006  Simklubben Hajen            54.09   
19  Amanda Grabowska  2005  Simklubben Sydsim            55.27   
20  Anna Markenlöv  2005  Simklubben Hajen            55.32   
21  Linnea Sjöholm  2007  Simsällskapet Iden            56.58   
22  Maja Kiceec  2006  Simklubben Sydsim            57.94   
23  Isabella Blomgren  2006  Simklubben Spiggarna            58.57   
24  Tyra Mårtensson  2006  Simklubben Hajen            1:00.85   
25  Jennifer Norlén  2005  Simklubben Sydsim            1:01.39   
26  Olivia Nilsson Virc  2007  Simklubben Sydsim            1:11.12   
27  Ellen Sturesson  2006  Simsällskapet Iden            1:15.16   
Alexandra Persson  2005  Simklubben Hajen            DNS   
Selma Hadzalic  2005  Simklubben Sydsim            DNS   
Clara Hilfing  2005  Simklubben Sydsim            DSQ   
                     
 
Gren 14, 50m Frisim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
Sponsor: Arena 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gabriel Hachem  2005  Simklubben Ran            39.28   
Casper Kristensen  2005  Simsällskapet Iden            42.25   
Kim Larsson  2005  Simklubben Ran            43.30   
Axel Wergeland  2006  Simklubben Lödde            43.34   
Edwin Mubiru  2005  Simklubben Ran            43.35   
Oliver Duggal  2005  Simklubben Sydsim            43.79   
Erik Komstedt  2005  Simklubben Sydsim            46.82   
Bill Beckman  2005  Malmö Kappsimningsklubb            47.24   
Anton Liebenhagen  2005  Simsällskapet Iden            47.35   
10  Theo Karlsson  2006  Simsällskapet Iden            49.34   
11  Ted Nilsson  2006  Simklubben Lödde            49.48   
12  Elias Stridh  2005  Simklubben Lödde            51.37   
13  Kevin Andersson  2005  Simklubben Ran            56.97   
14  Isak Dahl  2005  Simsällskapet Iden            57.16   
15  Ludvig Hovold  2005  Simklubben Sydsim            59.30   
Isaac Barrett  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            DNS   
Viggo Lindestam  2005  Simklubben Sydsim            DSQ   
                     
 
Gren 15, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: Arena 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ella Laurén  2001  Simklubben Hajen            35.01   
Julia Larsson  2002  Simklubben Hajen            35.45   
Lovisa Christerson  2002  Simklubben Hajen            35.52   
Mia Lang  2002  Malmö Kappsimningsklubb            39.12   
Annie Runesson  2001  Vellinge-Näsets Simklubb            39.47   
Amanda Önnestam  2001  Simklubben Lödde            39.65   
Ellinor Ahlgren  2001  Simklubben Hajen            39.66   
Sara Nobrell  2002  Simklubben Hajen            39.71   
Sofia Hansen  2002  Simklubben Ran            39.95   
10  Patricia Tibemo  2002  Simklubben Spiggarna            40.52   
11  Ebba Löfgren  2001  Vellinge-Näsets Simklubb            40.60   
12  Cornelia Hökmark  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            41.24   
13  Louise Andersson  2001  Simklubben Spiggarna            41.25   
14  Mathilda Kamper-Johnsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            42.18   
15  Ellen Feldman  2002  Simsällskapet Iden            43.13   
16  Michelle Kusnadi  2001  Malmö Kappsimningsklubb            43.70   
17  Nina Dzudovic  2001  Simklubben Ran            43.74   
18  Malin Bothén  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            45.75   
19  Angelica Björkman  2002  Simklubben Ran            47.18   
20  Linnea Nimander  2002  Simklubben Ran            49.46   
21  Thea Wallén  2002  Simsällskapet Iden            50.24   
22  Victoria Olsson  2002  Simklubben Lödde            50.38   
23  Nina Wulf-Andersson  2001  Vellinge-Näsets Simklubb            55.28   
                     
 
Gren 16, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: Arena 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Vilhelm Andersson  2002  Simklubben Sydsim            37.74   
Joel Wall  2001  Simklubben Hajen            38.80   
Jesper Franzèn  2002  Simklubben Sydsim            40.99   
Carl Ewertz  2002  Malmö Kappsimningsklubb            42.95   
Alexander Kulagowski  2002  Malmö Kappsimningsklubb            44.02   
Johan Sandberg  2002  Malmö Kappsimningsklubb            47.19   
Jacob Hansson  2002  Simklubben Hajen            51.60   
Daniel Novosel  2002  Simklubben Ran            DSQ   
Emir Ademovski  2001  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Max Andersson  2002  Simklubben Ran            DSQ   
Pavli Rafael  2002  Simklubben Ran            DSQ   
                     
 
Gren 17, 50m Bröstsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
Sponsor: Arena 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Thea Dahlqvist  2003  Simklubben Hajen            42.36   
Sofia Dzudovic  2003  Simklubben Ran            44.30   
Ella Gutenwik  2004  Simklubben Hajen            44.57   
Lovisa Bjurnemark  2003  Malmö Kappsimningsklubb            44.99   
Emmie Andersson  2003  Ängelholms Simsällskap            45.05   
Tilde Thorsson  2003  Simklubben Hajen            45.07   
Matilda Olsson  2003  Simklubben Spiggarna            45.10   
Olivia Pantzar  2004  Simklubben Hajen            45.34   
Kristina Orban  2004  Malmö Kappsimningsklubb            45.57   
10  Agnes Gustafson  2003  Malmö Kappsimningsklubb            46.12   
11  Alma Mårtensson  2004  Simklubben Hajen            47.00   
12  Anna Twedberg  2003  Simsällskapet Iden            47.27   
13  Lova Persson  2004  Simklubben Hajen            47.81   
14  Milla Andersson  2003  Simklubben Lödde            48.24   
15  Filippa Dihle  2003  Simklubben Lödde            48.50   
16  Viktoria Andersson  2003  Ängelholms Simsällskap            48.56   
17  Johanna Ebbinghaus  2004  Simklubben Hajen            48.74   
18  Caisa Renström  2004  Ängelholms Simsällskap            49.00   
19  Wilma Ekstrand  2004  Simklubben Spiggarna            49.03   
20  Freja Werker  2003  Simklubben Hajen            49.17   
21  Alice Skoglund  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            49.28   
22  Hanna Barnell  2003  Simklubben Hajen            49.32   
23  Julia Osterman  2004  Malmö Kappsimningsklubb            49.68   
24  Isabell Tretinjak  2003  Simklubben Hajen            49.79   
25  Emma Mattsson  2003  Malmö Kappsimningsklubb            49.95   
26  Ivana Dzudovic  2004  Simklubben Ran            50.00   
27  Johanna Melin  2003  Simklubben Sydsim            50.40   
28  Agnes Ljungberg  2004  Simklubben Lödde            50.58   
29  Hilma Sörum  2004  Malmö Kappsimningsklubb            50.79   
30  Klara Nilsson  2004  Simklubben Hajen            50.95   
31  Thea Brünjes  2004  Föreningen Österlen Sim            51.02   
32  Sanna Bredberg Jakstrand  2003  Malmö Kappsimningsklubb            51.54   
33  Johanna Andersson  2003  Ängelholms Simsällskap            51.65   
34  Jennie Christiansen  2004  Simklubben Sydsim            52.15   
35  Emelie Rosquist  2004  Simklubben Lödde            52.52   
36  Ella Persson  2004  Simsällskapet Iden            52.63   
37  Nelly Hansson  2004  Ängelholms Simsällskap            53.39   
38  Klara Bokelund  2003  Ängelholms Simsällskap            53.78   
39  Elin Edlund  2003  Simklubben Ran            54.36   
40  Siri Vikman  2003  Simklubben Hajen            54.59   
41  Elvira Johansson  2004  Tyringe Simsällskap            54.76   
42  Sophia Andrén  2004  Simklubben Ran            55.16   
43  Tyra Jarvi  2004  Simsällskapet Iden            55.42   
44  Klara Harrysson  2004  Ängelholms Simsällskap            55.92   
45  Elina Ohrberg  2003  Simklubben Hajen            56.76   
46  Emma Martinsson  2004  Simklubben Lödde            56.88   
47  Elin Kronkvist  2004  Ängelholms Simsällskap            57.04   
48  Siri Wibert  2004  Simklubben Sydsim            57.87   
49  Alva Larsson  2004  Simklubben Ran            58.13   
50  Sigrid Westergren  2003  Malmö Kappsimningsklubb            58.76   
51  Hilma Burholm  2004  Malmö Kappsimningsklubb            1:00.41   
52  Clara Lundgren  2004  Malmö Kappsimningsklubb            1:00.46   
53  Alexandra Skogberg  2003  Simklubben Ran            1:00.98   
54  Emilia Sandström  2004  Simklubben Sydsim            1:01.63   
55  Natalia Olivera  2004  Malmö Kappsimningsklubb            1:05.41   
Ines Hed  2004  Simklubben Sydsim            DNS   
Angelica Böhme  2003  Simsällskapet Iden            DSQ   
Constanza Pena  2004  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Lova Flemming  2004  Simklubben Sydsim            DSQ   
Lovisa Yngvesson  2004  Simklubben Sydsim            DSQ   
Rakel Johannisson  2004  Simklubben Sydsim            DSQ   
                     
 
Gren 18, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
Sponsor: Arena 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Liam Bech  2003  Malmö Kappsimningsklubb            45.23   
Hugo Lennartsson  2004  Malmö Kappsimningsklubb            46.81   
Arvid Axelsson  2003  Simklubben Ran            49.25   
Malte Laurén  2004  Simklubben Hajen            49.51   
Vincent Tran  2004  Malmö Kappsimningsklubb            49.66   
Carl Nordholm  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            49.72   
Jakob Strömland  2003  Malmö Kappsimningsklubb            50.56   
Isak Christiansson  2003  Tyringe Simsällskap            50.69   
Jasin Bajram  2003  Malmö Kappsimningsklubb            50.73   
10  Alve Helmersson  2003  Föreningen Österlen Sim            52.12   
11  Måns Burmester-Lysell  2004  Simklubben Hajen            52.25   
12  Ebbe Persson  2003  Simklubben Ran            52.33   
13  Lukas Kron Larsson  2003  Malmö Kappsimningsklubb            53.03   
14  Svante Vilhelmsson  2003  Malmö Kappsimningsklubb            53.04   
15  Liam Blomgren  2003  Simklubben Spiggarna            53.47   
16  Melvin Andersson  2003  Simklubben Sydsim            54.01   
17  Jakob Kristersson  2003  Simsällskapet Iden            54.23   
18  Ugnius Melieska  2004  Malmö Kappsimningsklubb            55.39   
19  Leith Al-Sheesh  2003  Malmö Kappsimningsklubb            56.67   
20  David Li Shi Jun  2003  Simklubben Ran            57.22   
21  Carl Rogmark  2004  Simklubben Hajen            57.95   
22  Erik Simonsson  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            59.88   
Love Offrell  2004  Simklubben Sydsim            DNS   
Alvin Magnusson  2004  Simklubben Sydsim            DSQ   
Axel Dahlén  2004  Simklubben Hajen            DSQ   
Hugo Brogren  2004  Simklubben Lödde            DSQ   
                     
 
Gren 19, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 99 år 
Sponsor: Arena 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Li Björner Oh  1998  Simklubben Hajen    40.32        1:26.51   
Julia Olsson  1993  Simklubben Hajen    40.58        1:26.84   
Malin Svensson  1999  Simklubben Hajen    43.15        1:30.51   
Sofia Christerson  1999  Simklubben Hajen    43.58        1:33.22   
Alicia Darell  2000  Simklubben Spiggarna    43.80        1:33.26   
Hanna Nilsson  2000  Simklubben Hajen    44.44        1:34.39   
Elin Lackegård  2000  Simklubben Hajen    45.34        1:35.16   
Moa Lundgren  2000  Simklubben Spiggarna    45.19        1:37.30   
Minna Molin  2000  Simklubben Hajen    51.19        1:47.68   
                     
 
Gren 20, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 99 år 
Sponsor: Arena 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Rickard Wemlén  2000  Simklubben Hajen    37.34        1:18.97   
Hugo Rogmark  1999  Simklubben Hajen    38.17        1:21.34   
Andreas Aminoff  2000  Simklubben Hajen    38.80        1:22.36   
                     
 
Gren 21, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
Sponsor: Arena 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lovisa Bjurnemark  2003  Malmö Kappsimningsklubb            16.92   
Thea Dahlqvist  2003  Simklubben Hajen            17.99   
Filippa Dihle  2003  Simklubben Lödde            18.15   
Anna Twedberg  2003  Simsällskapet Iden            18.20   
Kristina Orban  2004  Malmö Kappsimningsklubb            18.34   
Hanna Barnell  2003  Simklubben Hajen            18.47   
Angelica Böhme  2003  Simsällskapet Iden            18.54   
Tilde Thorsson  2003  Simklubben Hajen            18.57   
Alice Skoglund  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            18.65   
10  Nelly Hansson  2004  Ängelholms Simsällskap            18.91   
11  Sofia Dzudovic  2003  Simklubben Ran            18.94   
12  Eva Johansson  2004  Simklubben Sydsim            18.95   
13  Johanna Melin  2003  Simklubben Sydsim            18.99   
14  Alma Mårtensson  2004  Simklubben Hajen            19.48   
15  Wilma Ekstrand  2004  Simklubben Spiggarna            19.50   
16  Jennie Christiansen  2004  Simklubben Sydsim            19.60   
17  Olivia Pantzar  2004  Simklubben Hajen            19.74   
18  Matilda Olsson  2003  Simklubben Spiggarna            19.86   
19  Hilma Sörum  2004  Malmö Kappsimningsklubb            20.10   
20  Lova Persson  2004  Simklubben Hajen            20.29   
21  Elin Edlund  2003  Simklubben Ran            20.33   
22  Ivana Dzudovic  2004  Simklubben Ran            20.38   
23  Siri Vikman  2003  Simklubben Hajen            20.51   
24  Isabell Tretinjak  2003  Simklubben Hajen            20.55   
24  Sanna Bredberg Jakstrand  2003  Malmö Kappsimningsklubb            20.55   
26  Elin Kronkvist  2004  Ängelholms Simsällskap            20.88   
27  Klara Bokelund  2003  Ängelholms Simsällskap            20.89   
28  Emma Mattsson  2003  Malmö Kappsimningsklubb            21.11   
29  Johanna Ebbinghaus  2004  Simklubben Hajen            21.13   
30  Agnes Ljungberg  2004  Simklubben Lödde            21.23   
31  Elina Ohrberg  2003  Simklubben Hajen            21.36   
32  Tyra Jarvi  2004  Simsällskapet Iden            21.61   
33  Johanna Andersson  2003  Ängelholms Simsällskap            21.78   
34  Emmie Andersson  2003  Ängelholms Simsällskap            22.28   
35  Constanza Pena  2004  Malmö Kappsimningsklubb            23.02   
36  Clara Lundgren  2004  Malmö Kappsimningsklubb            23.73   
37  Klara Nilsson  2004  Simklubben Hajen            23.76   
38  Emelie Rosquist  2004  Simklubben Lödde            24.00   
38  Sigrid Westergren  2003  Malmö Kappsimningsklubb            24.00   
40  Viktoria Andersson  2003  Ängelholms Simsällskap            24.22   
41  Caisa Renström  2004  Ängelholms Simsällskap            24.28   
41  Emma Martinsson  2004  Simklubben Lödde            24.28   
43  Natalia Olivera  2004  Malmö Kappsimningsklubb            24.58   
44  Sophia Andrén  2004  Simklubben Ran            24.80   
45  Klara Harrysson  2004  Ängelholms Simsällskap            25.34   
46  Rakel Johannisson  2004  Simklubben Sydsim            28.36   
47  Alexandra Skogberg  2003  Simklubben Ran            30.02   
48  Siri Wibert  2004  Simklubben Sydsim            32.98   
                     
 
Gren 22, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
Sponsor: Arena 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Arvid Axelsson  2003  Simklubben Ran            18.44   
Liam Bech  2003  Malmö Kappsimningsklubb            19.26   
Carl Nordholm  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            19.86   
Vincent Tran  2004  Malmö Kappsimningsklubb            19.86   
Leith Al-Sheesh  2003  Malmö Kappsimningsklubb            20.28   
Tim Larsson  2003  Simklubben Spiggarna            20.42   
Jakob Strömland  2003  Malmö Kappsimningsklubb            20.50   
Love Offrell  2004  Simklubben Sydsim            20.87   
Axel Dahlén  2004  Simklubben Hajen            21.59   
10  Malte Laurén  2004  Simklubben Hajen            21.65   
11  Ebbe Persson  2003  Simklubben Ran            21.78   
12  Ugnius Melieska  2004  Malmö Kappsimningsklubb            21.79   
13  Lukas Kron Larsson  2003  Malmö Kappsimningsklubb            22.37   
14  Jakob Kristersson  2003  Simsällskapet Iden            22.69   
15  Erik Simonsson  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            22.78   
16  Svante Vilhelmsson  2003  Malmö Kappsimningsklubb            23.71   
17  Melvin Andersson  2003  Simklubben Sydsim            23.72   
18  David Li Shi Jun  2003  Simklubben Ran            24.77   
19  Alve Helmersson  2003  Föreningen Österlen Sim            27.77   
                     
 
Gren 23, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 99 år 
Sponsor: Arena 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elin Lackegård  2000  Simklubben Hajen    36.88        1:15.17   
Malin Svensson  1999  Simklubben Hajen    37.08        1:15.73   
Amanda Karlsson  1998  Simklubben Hajen    37.25        1:19.30   
Hanna Nilsson  2000  Simklubben Hajen    39.84        1:21.68   
Sofia Christerson  1999  Simklubben Hajen    39.83        1:22.12   
Linn Steen  2000  Simklubben Spiggarna    41.33        1:25.79   
Josefine Franzén  2000  Simklubben Sydsim    41.37        1:26.41   
Minna Molin  2000  Simklubben Hajen    45.33        1:33.17   
Ida Andersson-Wulf  1998  Vellinge-Näsets Simklubb    59.67        2:01.80   
                     
 
Gren 24, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 99 år 
Sponsor: Arena 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Martin Rogmark  1996  Simklubben Hajen    32.45        1:07.56   
Rickard Wemlén  2000  Simklubben Hajen    36.89        1:13.59   
Hugo Rogmark  1999  Simklubben Hajen    36.18        1:14.28   
                     
 
Gren 25, 50m Ryggsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
Sponsor: Arena 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Freja Werker  2003  Simklubben Hajen            38.27   
Anna Twedberg  2003  Simsällskapet Iden            39.37   
Filippa Dihle  2003  Simklubben Lödde            40.64   
Ella Gutenwik  2004  Simklubben Hajen            40.81   
Thea Dahlqvist  2003  Simklubben Hajen            40.95   
Hanna Barnell  2003  Simklubben Hajen            41.34   
Olivia Pantzar  2004  Simklubben Hajen            41.36   
Kristina Orban  2004  Malmö Kappsimningsklubb            41.96   
Wilma Ekstrand  2004  Simklubben Spiggarna            42.17   
10  Alma Mårtensson  2004  Simklubben Hajen            42.39   
11  Alice Skoglund  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            42.62   
12  Julia Osterman  2004  Malmö Kappsimningsklubb            42.86   
13  Milla Andersson  2003  Simklubben Lödde            43.45   
14  Sofia Dzudovic  2003  Simklubben Ran            43.61   
15  Tilde Thorsson  2003  Simklubben Hajen            43.85   
16  Agnes Gustafson  2003  Malmö Kappsimningsklubb            44.06   
17  Emmie Andersson  2003  Ängelholms Simsällskap            44.28   
18  Johanna Ebbinghaus  2004  Simklubben Hajen            44.32   
19  Nelly Hansson  2004  Ängelholms Simsällskap            44.41   
20  Lova Persson  2004  Simklubben Hajen            44.71   
21  Angelica Böhme  2003  Simsällskapet Iden            44.77   
22  Jennie Christiansen  2004  Simklubben Sydsim            44.78   
23  Isabell Tretinjak  2003  Simklubben Hajen            45.11   
24  Hilma Sörum  2004  Malmö Kappsimningsklubb            45.37   
25  Klara Nilsson  2004  Simklubben Hajen            45.39   
26  Eva Johansson  2004  Simklubben Sydsim            45.75   
27  Matilda Olsson  2003  Simklubben Spiggarna            45.77   
28  Elin Edlund  2003  Simklubben Ran            45.81   
29  Klara Bokelund  2003  Ängelholms Simsällskap            45.87   
30  Elin Kronkvist  2004  Ängelholms Simsällskap            45.98   
31  Ivana Dzudovic  2004  Simklubben Ran            46.73   
32  Clara Lundgren  2004  Malmö Kappsimningsklubb            47.65   
33  Sanna Bredberg Jakstrand  2003  Malmö Kappsimningsklubb            47.76   
34  Sigrid Westergren  2003  Malmö Kappsimningsklubb            47.79   
35  Siri Vikman  2003  Simklubben Hajen            48.49   
36  Tyra Jarvi  2004  Simsällskapet Iden            48.87   
37  Viktoria Andersson  2003  Ängelholms Simsällskap            49.52   
38  Sofi Ekström  2003  Malmö Kappsimningsklubb            50.00   
39  Caisa Renström  2004  Ängelholms Simsällskap            50.10   
40  Agnes Ljungberg  2004  Simklubben Lödde            50.41   
40  Klara Peters  2004  Malmö Kappsimningsklubb            50.41   
42  Emelie Rosquist  2004  Simklubben Lödde            50.63   
43  Johanna Andersson  2003  Ängelholms Simsällskap            51.15   
44  Hanna Johansson  2004  Malmö Kappsimningsklubb            51.25   
45  Constanza Pena  2004  Malmö Kappsimningsklubb            51.49   
46  Linnea Dahlin  2003  Simklubben Sydsim            52.29   
47  Elvira Johansson  2004  Tyringe Simsällskap            52.90   
48  Sophia Andrén  2004  Simklubben Ran            54.46   
49  Emma Martinsson  2004  Simklubben Lödde            54.60   
50  Rakel Johannisson  2004  Simklubben Sydsim            54.99   
51  Siri Wibert  2004  Simklubben Sydsim            55.00   
52  Lovisa Yngvesson  2004  Simklubben Sydsim            55.89   
53  Ella Persson  2004  Simsällskapet Iden            58.00   
54  Emilia Sandström  2004  Simklubben Sydsim            59.41   
55  Alexandra Skogberg  2003  Simklubben Ran            59.71   
Alva Larsson  2004  Simklubben Ran            DSQ   
Cajsa Fredriksson  2003  Simklubben Spiggarna            DSQ   
Emma Mattsson  2003  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Israa Elwanni  2003  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Klara Harrysson  2004  Ängelholms Simsällskap            DSQ   
Lova Flemming  2004  Simklubben Sydsim            DSQ   
                     
 
Gren 26, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
Sponsor: Arena 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Liam Bech  2003  Malmö Kappsimningsklubb            39.16   
Måns Burmester-Lysell  2004  Simklubben Hajen            40.49   
Isak Christiansson  2003  Tyringe Simsällskap            40.58   
Anton Witzell  2004  Simsällskapet Iden            40.76   
Jasin Bajram  2003  Malmö Kappsimningsklubb            41.60   
Jakob Strömland  2003  Malmö Kappsimningsklubb            42.77   
Carl Nordholm  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            43.52   
Malte Laurén  2004  Simklubben Hajen            44.16   
Love Offrell  2004  Simklubben Sydsim            45.51   
10  Svante Vilhelmsson  2003  Malmö Kappsimningsklubb            45.94   
11  Vincent Tran  2004  Malmö Kappsimningsklubb            46.07   
12  Tim Larsson  2003  Simklubben Spiggarna            46.17   
13  Liam Blomgren  2003  Simklubben Spiggarna            47.39   
14  Ebbe Persson  2003  Simklubben Ran            47.43   
15  Arvid Axelsson  2003  Simklubben Ran            48.30   
16  Daniel von Post  2003  Simsällskapet Iden            48.44   
17  Erik Simonsson  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            49.15   
18  Lukas Kron Larsson  2003  Malmö Kappsimningsklubb            49.33   
19  Alve Helmersson  2003  Föreningen Österlen Sim            50.53   
20  Melvin Andersson  2003  Simklubben Sydsim            50.82   
21  Jakob Kristersson  2003  Simsällskapet Iden            50.84   
22  David Li Shi Jun  2003  Simklubben Ran            51.04   
23  Leith Al-Sheesh  2003  Malmö Kappsimningsklubb            54.48   
24  Zeb Helgeson  2004  Simklubben Sydsim            55.27   
25  Yassin El Berjiji  2003  Simklubben Sydsim            1:02.51   
26  Carl Rogmark  2004  Simklubben Hajen            1:06.01   
Axel Dahlén  2004  Simklubben Hajen            DSQ   
                     
 
Gren 27, 100m Frisim Damer, Finaler 15 - 99 år 
Sponsor: Arena 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Malin Svensson  1999  Simklubben Hajen    31.97        1:05.94   
Elin Lackegård  2000  Simklubben Hajen    32.29        1:06.05   
Hanna Nilsson  2000  Simklubben Hajen    33.15        1:08.69   
Sofia Christerson  1999  Simklubben Hajen    33.80        1:09.54   
Josefine Franzén  2000  Simklubben Sydsim    34.20        1:13.37   
Linn Steen  2000  Simklubben Spiggarna    36.28        1:14.67   
Alicia Darell  2000  Simklubben Spiggarna    35.90        1:15.21   
Minna Molin  2000  Simklubben Hajen    37.43        1:17.17   
Moa Lundgren  2000  Simklubben Spiggarna    36.27        1:17.40   
10  Ida Andersson-Wulf  1998  Vellinge-Näsets Simklubb    48.39        1:40.21   
                     
 
Gren 28, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 - 99 år 
Sponsor: Arenaa 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Andreas Aminoff  2000  Simklubben Hajen    28.93        1:00.63   
Hugo Rogmark  1999  Simklubben Hajen    31.43        1:05.82   
Rickard Wemlén  2000  Simklubben Hajen    33.59        1:11.18   
                     
 
Gren 29, 50m Frisim Damer, Finaler 11 - 12 år 
Sponsor: Arena 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ella Jeppsson  2003  Simklubben Hajen            32.47   
Lovisa Bjurnemark  2003  Malmö Kappsimningsklubb            32.83   
Ella Gutenwik  2004  Simklubben Hajen            33.67   
Freja Werker  2003  Simklubben Hajen            34.00   
Filippa Dihle  2003  Simklubben Lödde            34.37   
Julia Osterman  2004  Malmö Kappsimningsklubb            34.44   
Thea Dahlqvist  2003  Simklubben Hajen            34.49   
Sofia Dzudovic  2003  Simklubben Ran            34.77   
Kristina Orban  2004  Malmö Kappsimningsklubb            35.33   
10  Anna Twedberg  2003  Simsällskapet Iden            35.49   
11  Johanna Melin  2003  Simklubben Sydsim            35.52   
12  Tilde Thorsson  2003  Simklubben Hajen            35.81   
13  Olivia Pantzar  2004  Simklubben Hajen            36.39   
14  Hanna Barnell  2003  Simklubben Hajen            36.78   
15  Milla Andersson  2003  Simklubben Lödde            36.93   
16  Emma Mattsson  2003  Malmö Kappsimningsklubb            36.94   
17  Alice Skoglund  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            37.39   
18  Lova Persson  2004  Simklubben Hajen            37.40   
19  Alma Mårtensson  2004  Simklubben Hajen            37.53   
20  Angelica Böhme  2003  Simsällskapet Iden            37.64   
21  Wilma Ekstrand  2004  Simklubben Spiggarna            38.12   
22  Matilda Olsson  2003  Simklubben Spiggarna            38.21   
23  Hilma Sörum  2004  Malmö Kappsimningsklubb            38.25   
24  Cajsa Fredriksson  2003  Simklubben Spiggarna            38.42   
25  Jennie Christiansen  2004  Simklubben Sydsim            38.59   
26  Nelly Hansson  2004  Ängelholms Simsällskap            38.61   
27  Isabell Tretinjak  2003  Simklubben Hajen            38.70   
27  Klara Nilsson  2004  Simklubben Hajen            38.70   
29  Eva Johansson  2004  Simklubben Sydsim            39.18   
30  Emmie Andersson  2003  Ängelholms Simsällskap            39.24   
31  Ivana Dzudovic  2004  Simklubben Ran            39.63   
32  Sanna Bredberg Jakstrand  2003  Malmö Kappsimningsklubb            39.97   
33  Elin Edlund  2003  Simklubben Ran            40.03   
34  Klara Bokelund  2003  Ängelholms Simsällskap            40.14   
35  Viktoria Andersson  2003  Ängelholms Simsällskap            40.34   
36  Johanna Andersson  2003  Ängelholms Simsällskap            41.06   
37  Elina Ohrberg  2003  Simklubben Hajen            41.17   
38  Linnea Dahlin  2003  Simklubben Sydsim            42.04   
39  Johanna Ebbinghaus  2004  Simklubben Hajen            42.15   
40  Sofi Ekström  2003  Malmö Kappsimningsklubb            42.25   
41  Elin Kronkvist  2004  Ängelholms Simsällskap            42.38   
42  Agnes Ljungberg  2004  Simklubben Lödde            42.48   
43  Emelie Rosquist  2004  Simklubben Lödde            42.94   
44  Siri Vikman  2003  Simklubben Hajen            43.37   
45  Klara Peters  2004  Malmö Kappsimningsklubb            43.60   
46  Tyra Jarvi  2004  Simsällskapet Iden            43.64   
47  Caisa Renström  2004  Ängelholms Simsällskap            43.71   
48  Siri Wibert  2004  Simklubben Sydsim            45.28   
49  Alva Larsson  2004  Simklubben Ran            45.75   
50  Hanna Johansson  2004  Malmö Kappsimningsklubb            45.98   
51  Elvira Johansson  2004  Tyringe Simsällskap            46.49   
52  Ella Persson  2004  Simsällskapet Iden            46.96   
53  Sofie Ahlgren  2004  Simklubben Hajen            48.83   
54  Alexandra Skogberg  2003  Simklubben Ran            49.96   
55  Klara Harrysson  2004  Ängelholms Simsällskap            50.37   
56  Israa Elwanni  2003  Malmö Kappsimningsklubb            50.41   
57  Emma Martinsson  2004  Simklubben Lödde            51.33   
58  Lova Flemming  2004  Simklubben Sydsim            52.03   
59  Lovisa Yngvesson  2004  Simklubben Sydsim            52.11   
60  Rakel Johannisson  2004  Simklubben Sydsim            52.57   
Agnes Gustafson  2003  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Sophia Andrén  2004  Simklubben Ran            DSQ   
                     
 
Gren 30, 50m Frisim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
Sponsor: Arena 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hugo Lennartsson  2004  Malmö Kappsimningsklubb            33.02   
Anton Witzell  2004  Simsällskapet Iden            34.68   
Jasin Bajram  2003  Malmö Kappsimningsklubb            34.77   
Isak Christiansson  2003  Tyringe Simsällskap            35.29   
Liam Bech  2003  Malmö Kappsimningsklubb            35.50   
Ebbe Persson  2003  Simklubben Ran            36.02   
Måns Burmester-Lysell  2004  Simklubben Hajen            36.50   
Arvid Axelsson  2003  Simklubben Ran            37.84   
Daniel von Post  2003  Simsällskapet Iden            37.93   
10  Jakob Strömland  2003  Malmö Kappsimningsklubb            38.03   
11  Tim Larsson  2003  Simklubben Spiggarna            39.51   
12  Carl Nordholm  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            39.68   
13  Lukas Kron Larsson  2003  Malmö Kappsimningsklubb            40.39   
14  Malte Laurén  2004  Simklubben Hajen            40.63   
15  Alve Helmersson  2003  Föreningen Österlen Sim            40.88   
16  Leith Al-Sheesh  2003  Malmö Kappsimningsklubb            41.20   
17  Love Offrell  2004  Simklubben Sydsim            41.36   
18  Erik Simonsson  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            42.17   
19  Axel Dahlén  2004  Simklubben Hajen            42.25   
20  Melvin Andersson  2003  Simklubben Sydsim            42.61   
21  Liam Blomgren  2003  Simklubben Spiggarna            43.20   
22  Svante Vilhelmsson  2003  Malmö Kappsimningsklubb            43.45   
23  Jakob Kristersson  2003  Simsällskapet Iden            44.48   
24  David Li Shi Jun  2003  Simklubben Ran            47.05   
25  Zeb Helgeson  2004  Simklubben Sydsim            49.67   
26  Carl Rogmark  2004  Simklubben Hajen            51.28   
27  Alvin Magnusson  2004  Simklubben Sydsim            56.01   
Yassin El Berjiji  2003  Simklubben Sydsim            DNS   
                     
 
Gren 31, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 99 år 
Sponsor: Arena 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elin Lackegård  2000  Simklubben Hajen            32.35   
Amanda Karlsson  1998  Simklubben Hajen            34.56   
Alicia Darell  2000  Simklubben Spiggarna            35.29   
Malin Svensson  1999  Simklubben Hajen            35.55   
Sofia Christerson  1999  Simklubben Hajen            36.33   
Hanna Nilsson  2000  Simklubben Hajen            37.06   
Minna Molin  2000  Simklubben Hajen            38.95   
Linn Steen  2000  Simklubben Spiggarna            41.18   
Moa Lundgren  2000  Simklubben Spiggarna            41.76   
                     
 
Gren 32, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 - 99 år 
Sponsor: Arena 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Andreas Aminoff  2000  Simklubben Hajen            32.79   
Rickard Wemlén  2000  Simklubben Hajen            32.79   
Hugo Rogmark  1999  Simklubben Hajen            32.98   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  22 mars 2015 
Licensierad till: Simklubben Hajen  Utskriftstid  21:26