Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Mini-Maxi    Utskriftsdatum  26 februari 2015   
  Tävlingsort  Klippan    Utskriftstid  17:01   
  Arrangör  Klippans Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 februari 2015         
 
 
Gren 1, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tuva Edvinsson  2004  Klippans Simsällskap            41.38   
Madelene Tobar  2001  Klippans Simsällskap            41.68   
Wilma Ekstrand  2004  Simklubben Spiggarna            42.56   
Caroline Andersson  2001  Simklubben Spiggarna            42.89   
Nelly Hansson  2004  Ängelholms Simsällskap            43.51   
Emmie Andersson  2003  Ängelholms Simsällskap            44.44   
Ella Persson  2004  Ängelholms Simsällskap            44.71   
Victoria Björnstedt  2001  Simklubben Spiggarna            45.70   
Matilda Olsson  2003  Simklubben Spiggarna            45.79   
10  Lovisa Rohlin  2004  Kappsimningsklubben Karpen            46.57   
11  Cajsa Fredriksson  2003  Simklubben Spiggarna            46.66   
12  Elin Kronkvist  2004  Ängelholms Simsällskap            47.56   
13  Leah Ljungerud  2006  Ängelholms Simsällskap            48.33   
14  Caisa Renström  2004  Ängelholms Simsällskap            50.30   
15  Viktoria Andersson  2003  Ängelholms Simsällskap            50.34   
16  Linn Axelsson  2006  Ängelholms Simsällskap            50.59   
17  Klara Harrysson  2004  Ängelholms Simsällskap            52.86   
18  Johanna Andersson  2003  Ängelholms Simsällskap            53.22   
19  Ebba Johansson  2004  Klippans Simsällskap            53.58   
20  Mathilda Delen Abrahamsso  2004  Kappsimningsklubben Karpen            53.63   
21  Olivia Lindegren  2005  Ängelholms Simsällskap            54.87   
22  Signe Delen Abrahamsson  2006  Kappsimningsklubben Karpen            1:04.36   
23  Thea Klemedsson  2006  Klippans Simsällskap            1:06.94   
24  Egle Pestininkaite  2003  Klippans Simsällskap            1:13.15   
Isabella Blomgren  2006  Simklubben Spiggarna            DNS   
Lovisa Sjöholm  2006  Klippans Simsällskap            DSQ   
Tyra Hjort  2005  Klippans Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 2, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Felix Tjärnberg  2005  Simklubben Spiggarna            40.87   
Noa Rydén  2004  Ängelholms Simsällskap            44.81   
Tim Larsson  2003  Simklubben Spiggarna            45.77   
Ludwig Bengtsson  2004  Klippans Simsällskap            47.62   
Emil Edvinsson  2003  Klippans Simsällskap            49.50   
Anton Persson  2006  Kappsimningsklubben Karpen            50.57   
Joel Nilsson  2005  Klippans Simsällskap            51.74   
Ludvig Rohlin  2006  Kappsimningsklubben Karpen            54.80   
Axel Jellbom  2004  Kappsimningsklubben Karpen            56.00   
10  Johannes Svensson  2005  Ängelholms Simsällskap            59.52   
11  Edwin Larsson  2002  Klippans Simsällskap            59.74   
Loke Ranerup  2003  Kappsimningsklubben Karpen            DNS   
                     
 
Gren 3, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Gabriella Henriksson  2000  Klippans Simsällskap    37.48        1:18.15   
Alice Bengtsson  2000  Klippans Simsällskap    39.93        1:22.36   
Belinda Vedlugaite  2000  Klippans Simsällskap    40.66        1:24.17   
Alicia Darell  2000  Simklubben Spiggarna    42.03        1:26.04   
Agnes Delen Abrahamsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    45.30        1:32.41   
Vilma Rudolf  2002  Kappsimningsklubben Karpen            DSQ   
                     
 
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Gustaf Stokholm  2004  Ängelholms Simsällskap    38.22        38.22   
Albin Bengtsson  2000  Klippans Simsällskap    37.78        1:19.09   
Kevin Henriksson  1998  Klippans Simsällskap    39.70        1:20.44   
Simon Persson  2003  Kappsimningsklubben Karpen    40.59        1:24.75   
Wilmer Ingvarsson  2003  Ängelholms Simsällskap    41.83        1:24.84   
                     
 
Gren 5, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Matilda Olsson  2003  Simklubben Spiggarna            45.54   
Tuva Edvinsson  2004  Klippans Simsällskap            45.90   
Agnes Delen Abrahamsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen            47.46   
Madelene Tobar  2001  Klippans Simsällskap            48.35   
Caroline Andersson  2001  Simklubben Spiggarna            48.46   
Caisa Renström  2004  Ängelholms Simsällskap            49.33   
Viktoria Andersson  2003  Ängelholms Simsällskap            50.04   
Ella Persson  2004  Ängelholms Simsällskap            50.98   
Leah Ljungerud  2006  Ängelholms Simsällskap            53.78   
10  Linn Axelsson  2006  Ängelholms Simsällskap            54.06   
11  Johanna Andersson  2003  Ängelholms Simsällskap            54.58   
12  Wilma Ekstrand  2004  Simklubben Spiggarna            54.65   
13  Elin Kronkvist  2004  Ängelholms Simsällskap            54.74   
14  Cajsa Fredriksson  2003  Simklubben Spiggarna            54.96   
15  Klara Harrysson  2004  Ängelholms Simsällskap            57.82   
16  Mathilda Delen Abrahamsso  2004  Kappsimningsklubben Karpen            57.98   
17  Ebba Johansson  2004  Klippans Simsällskap            58.24   
18  Lovisa Rohlin  2004  Kappsimningsklubben Karpen            1:01.60   
19  Emmie Svensson  2006  Simklubben Spiggarna            1:02.88   
20  Signe Delen Abrahamsson  2006  Kappsimningsklubben Karpen            1:04.17   
21  Egle Pestininkaite  2003  Klippans Simsällskap            1:04.22   
22  Thea Klemedsson  2006  Klippans Simsällskap            1:09.45   
23  Tyra Hjort  2005  Klippans Simsällskap            1:10.31   
24  Isabella Blomgren  2006  Simklubben Spiggarna            1:11.65   
25  Lovisa Sjöholm  2006  Klippans Simsällskap            1:11.87   
Nelly Hansson  2004  Ängelholms Simsällskap            DSQ   
Olivia Lindegren  2005  Ängelholms Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Simon Persson  2003  Kappsimningsklubben Karpen            43.42   
Noa Rydén  2004  Ängelholms Simsällskap            47.13   
Gustaf Stokholm  2004  Ängelholms Simsällskap            47.30   
Felix Tjärnberg  2005  Simklubben Spiggarna            55.93   
Joel Nilsson  2005  Klippans Simsällskap            56.36   
Johannes Svensson  2005  Ängelholms Simsällskap            1:01.38   
Axel Jellbom  2004  Kappsimningsklubben Karpen            1:01.44   
Ludwig Bengtsson  2004  Klippans Simsällskap            1:02.51   
Anton Persson  2006  Kappsimningsklubben Karpen            1:04.43   
10  Tim Larsson  2003  Simklubben Spiggarna            1:11.41   
Loke Ranerup  2003  Kappsimningsklubben Karpen            DNS   
Edwin Larsson  2002  Klippans Simsällskap            DSQ   
Emil Edvinsson  2003  Klippans Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 7, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Vilma Rudolf  2002  Kappsimningsklubben Karpen    40.28        1:25.89   
Gabriella Henriksson  2000  Klippans Simsällskap    42.01        1:31.00   
Alicia Darell  2000  Simklubben Spiggarna    43.79        1:32.79   
Belinda Vedlugaite  2000  Klippans Simsällskap    44.93        1:34.00   
Alice Bengtsson  2000  Klippans Simsällskap    44.58        1:34.32   
Emilia Olsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    45.61        1:35.51   
Emmie Andersson  2003  Ängelholms Simsällskap    47.80        1:37.79   
Victoria Björnstedt  2001  Simklubben Spiggarna    45.92        1:37.93   
                     
 
Gren 8, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Albin Bengtsson  2000  Klippans Simsällskap    43.25        1:31.86   
Kevin Henriksson  1998  Klippans Simsällskap    45.74        1:37.61   
Wilmer Ingvarsson  2003  Ängelholms Simsällskap    49.25        1:42.63   
                     
 
Gren 9, 4X50m Frisim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Spiggarna Lag 2  Simklubben Spiggarna            2:25.48   
  Victoria Björnstedt  2001      37.19        37.19   
  Caroline Andersson  2001      35.74        1:12.93   
  Matilda Olsson  2003      37.84        1:50.77   
  Alicia Darell  2000      34.71        2:25.48   
                     
Kss Lag 4  Klippans Simsällskap            2:26.05   
  Gabriella Henriksson  2000      30.76        30.76   
  Ebba Johansson  2004      43.83        1:14.59   
  Madelene Tobar  2001      38.95        1:53.54   
  Alice Bengtsson  2000      32.51        2:26.05   
                     
Spiggarna Lag 1  Simklubben Spiggarna            2:35.83   
  Wilma Ekstrand  2004      38.16        38.16   
  Tim Larsson  2003      41.98        1:20.14   
  Cajsa Fredriksson  2003      38.87        1:59.01   
  Felix Tjärnberg  2005      36.82        2:35.83   
                     
Kss Lag 3  Klippans Simsällskap            2:44.69   
  Ludwig Bengtsson  2004      42.06        42.06   
  Edwin Larsson  2002      49.01        1:31.07   
  Albin Bengtsson  2000      32.91        2:03.98   
  Emil Edvinsson  2003      40.71        2:44.69   
                     
Kss Lag 2  Klippans Simsällskap            2:49.20   
  Tuva Edvinsson  2004      37.21        37.21   
  Joel Nilsson  2005      47.88        1:25.09   
  Tyra Hjort  2005      50.92        2:16.01   
  Belinda Vedlugaite  2000      33.19        2:49.20   
                     
KK Karpen 2  Kappsimningsklubben Karpen            2:50.28   
  Simon Persson  2003      34.11        34.11   
  Anton Persson  2006      45.90        1:20.01   
  Axel Jellbom  2004      48.41        2:08.42   
  Lovisa Rohlin  2004      41.86        2:50.28   
                     
Äss Lag 3  Ängelholms Simsällskap            3:05.71   
  Linn Axelsson  2006      44.78        44.78   
  Leah Ljungerud  2006      42.33        1:27.11   
  Olivia Lindegren  2005      48.83        2:15.94   
  Johannes Svensson  2005      49.77        3:05.71   
                     
                     
 
Gren 10, 4X100m Frisim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Kss Lag 1  Klippans Simsällskap            4:43.45   
  Alice Bengtsson  2000      34.54  1:11.23      1:11.23   
  Kevin Henriksson  1998      35.66  1:13.14      2:24.37   
  Albin Bengtsson  2000      33.84  1:11.89      3:36.26   
  Gabriella Henriksson  2000      31.94  1:07.19      4:43.45   
                     
KK Karpen 2  Kappsimningsklubben Karpen            4:58.71   
  Linnéa Persson  2002      32.76  1:08.50      1:08.50   
  Emilia Olsson  2002      35.47  1:15.31      2:23.81   
  Vilma Rudolf  2002      36.54  1:17.19      3:41.00   
  Agnes Delen Abrahamsson  2002      36.62  1:17.71      4:58.71   
                     
Äss Lag 1  Ängelholms Simsällskap            5:40.82   
  Emmie Andersson  2003      41.44  1:29.95      1:29.95   
  Nelly Hansson  2004      44.41  1:34.31      3:04.26   
  Wilmer Ingvarsson  2003      38.24  1:20.09      4:24.35   
  Gustaf Stokholm  2004      35.38  1:16.47      5:40.82   
                     
Äss Lag 2  Ängelholms Simsällskap            6:07.54   
  Noa Rydén  2004      37.65  1:22.13      1:22.13   
  Ella Persson  2004      45.18  2:22.63      3:44.76   
  Caisa Renström  2004      1:34.54  2:22.78      6:07.54   
  Elin Kronkvist  2004              6:07.54   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  26 februari 2015 
Licensierad till: Klippans Simsällskap  Utskriftstid  17:01