Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Lödde Cup    Utskriftsdatum  26 oktober 2015   
  Tävlingsort  Löddeköpinge    Utskriftstid  19:04   
  Arrangör  SK Lödde         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 oktober 2015         
 
 
Gren 1, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 
Sponsor: Team Sportia center Syd 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emma Johansson  1991  Simklubben Hajen    28.91        1:01.80   
Lovisa Vesterlund Kocsis  2002  Simklubben Sydsim    32.21        1:11.04   
Frida Nordefell  2000  Simklubben Sydsim    33.20        1:13.73   
Sara Nilsson  1998  Simsällskapet Iden    34.74        1:14.75   
Sofia Christerson  1999  Simklubben Hajen    35.39        1:18.12   
Carolina Åsberg  2002  Simklubben Lödde    36.71        1:18.31   
Wilma Heij-Lindholm  1999  Simklubben Sydsim    34.50        1:19.46   
Matilda Hoff  2003  Landskrona Simsällskap    39.24        1:24.67   
Isabel Smideberg  2004  Simklubben Lödde    39.49        1:28.79   
10  Victoria Olsson  2002  Simklubben Lödde    44.94        1:36.01   
11  Filippa Dihle  2003  Simklubben Lödde    45.43        1:38.48   
12  Hanne Husby  2004  Simklubben Lödde    46.59        1:45.94   
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 
Sponsor: ICA Maxi Stormarknad 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jonatan Wede  1988  Simsällskapet Iden    27.74        1:00.75   
Teodor Cvijic  1999  Simklubben Sydsim    29.28        1:05.68   
Jens Christiansen  2001  Simklubben Sydsim    30.70        1:06.90   
Joar Modigh  2001  Simklubben Hajen    31.29        1:07.29   
Roy Hangård  1999  Simklubben Lödde    32.17        1:08.60   
Robin Falk  2001  Malmö Kappsimningsklubb    31.10        1:09.83   
Ian Hangård  2002  Simklubben Lödde    32.89        1:10.02   
Tobias Ranevi  1999  Simklubben Lödde    33.21        1:13.42   
Elliot Larsson  2000  Simklubben Lödde    33.63        1:17.22   
10  Lukas Miderbäck  2003  Simklubben Lödde    34.86        1:19.00   
11  Jonathan Seanderdahl  2002  Simklubben Sydsim    38.77        1:25.12   
12  Aron Paulsson  2006  Simklubben Lödde    42.68        1:34.95   
13  Markus Rydgren  2003  Landskrona Simsällskap    43.06        1:36.52   
                     
 
Gren 3, 100m Fjärilsim Fl 14-15, Finaler 
Sponsor: KKB Fastigheter 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elin Lackegård  2000  Simklubben Hajen    33.58        1:12.54   
Saga Miderbäck  2000  Simklubben Lödde    35.89        1:15.95   
Isabella Lagnerup  2000  Simklubben Sydsim    34.47        1:15.98   
Ella Laurén  2001  Simklubben Hajen    35.43        1:16.66   
Emilia Eek  2001  Simklubben Sydsim    37.36        1:24.67   
Anna Berisha  2001  Simklubben Sydsim            DSQ   
                     
 
Gren 5, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
Sponsor: Linnea&Basilika 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emma Johansson  1991  Simklubben Hajen    30.27        1:03.86   
Malin Johansson  1997  Simklubben Sydsim    32.67        1:07.22   
Emma Persson  1999  Simklubben Lödde    33.83        1:11.06   
Lovisa Vesterlund Kocsis  2002  Simklubben Sydsim    35.10        1:13.45   
Frida Nordefell  2000  Simklubben Sydsim    35.45        1:16.25   
Wilma Heij-Lindholm  1999  Simklubben Sydsim    37.30        1:17.27   
Olivia Skog  2002  Simklubben Lödde    38.12        1:18.04   
Malin Svensson  1999  Simklubben Hajen    38.29        1:18.28   
Tilda Vesterlund Kocsis  1999  Simklubben Sydsim    38.64        1:21.44   
10  Carolina Åsberg  2002  Simklubben Lödde    40.27        1:21.70   
11  Ella Gutenwik  2004  Simklubben Hajen    42.04        1:24.95   
12  Emelie Ek-Värn  2004  Landskrona Simsällskap    41.02        1:25.63   
13  Hanne Husby  2004  Simklubben Lödde    42.97        1:28.93   
14  Fanny Hess  2004  Landskrona Simsällskap    43.19        1:30.84   
15  Hanna Schulze  2002  Simklubben Sydsim    44.71        1:32.09   
16  Alma Mårtensson  2004  Simklubben Hajen    45.62        1:33.18   
17  Natalie Israelsson  2001  Simsällskapet Iden    45.80        1:34.00   
18  Jennie Christiansen  2004  Simklubben Sydsim    47.54        1:35.11   
19  Emelie Persson  2003  Simsällskapet Iden    47.43        1:35.68   
Jenny Christensson  1996  Simsällskapet Iden            DNS   
                     
 
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
Sponsor: Landgren of Sweden AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Petter Fredriksson  1997  Simklubben Hajen    28.32        57.80   
Roy Hangård  1999  Simklubben Lödde    35.35        1:11.77   
Elliot Larsson  2000  Simklubben Lödde    35.22        1:13.48   
Isak Paulsson  2002  Simklubben Lödde    36.35        1:14.82   
Tobias Ranevi  1999  Simklubben Lödde    37.41        1:16.07   
Kevin Fransson  1999  Simklubben Spiggarna    35.62        1:16.18   
Teodor Cvijic  1999  Simklubben Sydsim    36.69        1:16.21   
Lukas Miderbäck  2003  Simklubben Lödde    36.97        1:16.95   
Ian Hangård  2002  Simklubben Lödde    37.78        1:18.49   
10  Felix Rosenkvist  2004  Simklubben Sydsim    39.79        1:20.09   
11  Elias Mårtensson  1997  Simklubben Sydsim    39.68        1:21.69   
12  Aron Paulsson  2006  Simklubben Lödde    44.43        1:31.04   
13  Malte Laurén  2004  Simklubben Hajen    45.27        1:31.64   
14  Love Offrell  2004  Simklubben Sydsim    44.48        1:31.77   
15  Viggo Thomsen  2004  Landskrona Simsällskap    48.13        1:37.60   
16  Oliver Duggal  2005  Simklubben Sydsim    49.23        1:42.69   
Viggo Lindestam  2005  Simklubben Sydsim            DSQ   
                     
 
Gren 7, 100m Ryggsim Fl 14-15, Finaler 
Sponsor: JÅN Åkeri AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Isabella Lagnerup  2000  Simklubben Sydsim    35.84        1:12.82   
Elin Lackegård  2000  Simklubben Hajen    37.64        1:13.95   
Ella Laurén  2001  Simklubben Hajen    40.17        1:21.61   
Hanna Nilsson  2000  Simklubben Hajen    39.66        1:22.12   
Emilia Eek  2001  Simklubben Sydsim    39.26        1:22.27   
Elin Hansen  2000  Simsällskapet Iden    39.21        1:22.33   
Amanda Önnestam  2001  Simklubben Lödde    40.94        1:23.28   
Anna Berisha  2001  Simklubben Sydsim    43.57        1:27.73   
Michelle Kusnadi  2001  Malmö Kappsimningsklubb    44.81        1:32.88   
Michelle Napierski  2001  Simklubben Sydsim            DNS   
                     
 
Gren 8, 100m Ryggsim Po 14-15, Finaler 
Sponsor: Apoteket Kronan 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Tim Brinkhagen  2001  Simklubben Lödde    34.60        1:10.36   
Jens Christiansen  2001  Simklubben Sydsim    36.07        1:13.35   
Simon Ljungbeck  2000  Simsällskapet Iden    35.39        1:13.93   
Oliwer Budak  2001  Helsingborgs Simsällskap    40.57        1:23.02   
Kim Johansson  2001  Helsingborgs Simsällskap    45.17        1:32.23   
                     
 
Gren 9, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
Sponsor: Kävlinge Zoo 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jenny Christensson  1996  Simsällskapet Iden    35.91        1:15.52   
Louise Ranevi  1999  Simklubben Lödde    35.44        1:16.22   
Malin Johansson  1997  Simklubben Sydsim    37.98        1:19.94   
Olivia Skog  2002  Simklubben Lödde    40.93        1:25.50   
Lovisa Vesterlund Kocsis  2002  Simklubben Sydsim    41.90        1:28.26   
Sofia Christerson  1999  Simklubben Hajen    43.25        1:31.74   
Hanne Husby  2004  Simklubben Lödde    44.70        1:33.45   
Isabella Johansson  1999  Helsingborgs Simsällskap    45.79        1:34.16   
Emma Hassling  2004  Landskrona Simsällskap    44.89        1:34.68   
10  Ella Gutenwik  2004  Simklubben Hajen    46.70        1:36.15   
11  Amanda Önnestam  2001  Simklubben Lödde    46.13        1:36.36   
12  Wilma Lundius  2004  Landskrona Simsällskap    47.79        1:40.45   
13  Alma Mårtensson  2004  Simklubben Hajen    47.88        1:40.52   
14  Emelie Persson  2003  Simsällskapet Iden    49.03        1:44.05   
15  Hanna Schulze  2002  Simklubben Sydsim    50.50        1:45.50   
16  Tuva Rosén Sundström  2002  Simsällskapet Iden    49.89        1:47.13   
17  Jennie Christiansen  2004  Simklubben Sydsim    54.39        1:51.25   
18  Amanda Dihle  2006  Simklubben Lödde    54.92        1:55.71   
19  Ida Husby  2006  Simklubben Lödde    56.59        1:57.03   
                     
 
Gren 10, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
Sponsor: HEAD swimming 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Simon Ljungbeck  2000  Simsällskapet Iden    36.86        1:20.11   
Isak Paulsson  2002  Simklubben Lödde    42.43        1:31.08   
Jonathan Fröjd  2004  Simklubben Sydsim    46.16        1:37.47   
Alfred Thunell  2002  Landskrona Simsällskap    47.28        1:39.22   
Malte Laurén  2004  Simklubben Hajen    48.09        1:39.87   
Rasmus Pedersen  2003  Landskrona Simsällskap    47.41        1:39.88   
Aron Paulsson  2006  Simklubben Lödde    51.66        1:49.79   
Viggo Thomsen  2004  Landskrona Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 11, 200m Frisim Damer, Finaler 
Sponsor: Linnea&Basilika 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Sara Nilsson  1998  Simsällskapet Iden    31.02  1:05.32  1:40.36    2:14.92   
Frida Nordefell  2000  Simklubben Sydsim    32.03  1:06.90  1:43.35    2:18.40   
Sara Nobrell  2002  Simklubben Hajen    31.22  1:07.25  1:44.80    2:22.08   
Malin Svensson  1999  Simklubben Hajen    33.19  1:09.70  1:47.33    2:23.95   
Hanna Nilsson  2000  Simklubben Hajen    34.01  1:10.47  1:47.84    2:24.60   
Lovisa Vesterlund Kocsis  2002  Simklubben Sydsim    33.24  1:10.54  1:48.57    2:26.72   
Carolina Åsberg  2002  Simklubben Lödde    34.85  1:13.19  1:52.34    2:30.36   
Tilda Vesterlund Kocsis  1999  Simklubben Sydsim    34.44  1:13.34  1:53.23    2:32.21   
Ella Gutenwik  2004  Simklubben Hajen    36.68  1:16.29  1:55.82    2:33.05   
10  Matilda Hoff  2003  Landskrona Simsällskap    35.21  1:14.34  1:55.10    2:33.59   
11  Johanna Melin  2003  Simklubben Sydsim    36.57  1:16.96  1:57.80    2:35.70   
12  Emilia Eek  2001  Simklubben Sydsim    35.63  1:16.45  1:57.48    2:37.22   
13  Isabel Smideberg  2004  Simklubben Lödde    37.69  1:17.78  1:58.74    2:39.59   
14  Filippa Dihle  2003  Simklubben Lödde    37.93  1:20.29  2:03.81    2:45.78   
15  Emma Hassling  2004  Landskrona Simsällskap    38.87  1:23.46  2:08.68    2:51.83   
16  Fanny Hess  2004  Landskrona Simsällskap    37.13  1:23.87  2:12.79    2:59.59   
17  Victoria Björnstedt  2001  Simklubben Spiggarna    39.08  1:26.31  2:17.36    3:06.61   
18  Filippa Andersson  2002  Landskrona Simsällskap    42.22  1:34.80  2:33.70    3:27.39   
Moa Törneman  2001  Simsällskapet Iden            DNS   
                     
 
Gren 12, 200m Frisim Herrar, Finaler 
Sponsor: Leif Ademar 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Tim Brinkhagen  2001  Simklubben Lödde    30.90  1:04.38  1:38.43    2:11.55   
Robin Falk  2001  Malmö Kappsimningsklubb    30.21  1:03.82  1:38.74    2:13.55   
Joar Modigh  2001  Simklubben Hajen    30.83  1:04.86  1:40.86    2:15.24   
Jens Christiansen  2001  Simklubben Sydsim    31.62  1:07.66  1:44.33    2:18.98   
Tobias Ranevi  1999  Simklubben Lödde    32.02  1:07.92  1:44.52    2:19.84   
Elliot Larsson  2000  Simklubben Lödde    32.73  1:09.68  1:48.22    2:26.12   
Jesper Ring  2003  Landskrona Simsällskap    36.33  1:18.84  2:03.11    2:44.52   
Markus Rydgren  2003  Landskrona Simsällskap    37.33  1:21.02  2:06.68    2:49.92   
Alfred Thunell  2002  Landskrona Simsällskap    39.39  1:24.89  2:12.54    2:56.15   
10  Viggo Thomsen  2004  Landskrona Simsällskap    44.86  1:34.98  2:25.14    3:09.27   
11  Rasmus Pedersen  2003  Landskrona Simsällskap    43.19  1:33.28  2:24.39    3:15.08   
                     
 
Gren 13, 100m Medley Damer, Finaler 
Sponsor: Sparbanken Skåne 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jenny Christensson  1996  Simsällskapet Iden    33.47        1:10.03   
Malin Johansson  1997  Simklubben Sydsim    32.90        1:10.04   
Louise Ranevi  1999  Simklubben Lödde    33.84        1:12.14   
Sara Nilsson  1998  Simsällskapet Iden    34.39        1:12.56   
Emma Persson  1999  Simklubben Lödde    33.91        1:13.01   
Isabella Lagnerup  2000  Simklubben Sydsim    34.20        1:13.48   
Frida Nordefell  2000  Simklubben Sydsim    33.93        1:14.17   
Lovisa Vesterlund Kocsis  2002  Simklubben Sydsim    33.75        1:14.88   
Elin Lackegård  2000  Simklubben Hajen    33.73        1:16.12   
10  Saga Miderbäck  2000  Simklubben Lödde    35.71        1:16.80   
11  Malin Svensson  1999  Simklubben Hajen    36.23        1:16.93   
12  Wilma Heij-Lindholm  1999  Simklubben Sydsim    34.87        1:17.95   
13  Sofia Christerson  1999  Simklubben Hajen    36.73        1:19.32   
14  Tilda Vesterlund Kocsis  1999  Simklubben Sydsim    37.43        1:19.59   
15  Ella Laurén  2001  Simklubben Hajen    37.01        1:19.80   
16  Emilia Eek  2001  Simklubben Sydsim    37.25        1:20.62   
17  Anna Berisha  2001  Simklubben Sydsim    38.96        1:22.66   
18  Elin Hansen  2000  Simsällskapet Iden    37.34        1:23.00   
19  Isabel Smideberg  2004  Simklubben Lödde    40.40        1:24.19   
20  Amanda Önnestam  2001  Simklubben Lödde    40.15        1:24.53   
21  Johanna Melin  2003  Simklubben Sydsim    41.51        1:25.47   
22  Hanna Barnell  2003  Simklubben Hajen    40.57        1:25.98   
23  Emma Hassling  2004  Landskrona Simsällskap    42.04        1:28.60   
24  Isabella Johansson  1999  Helsingborgs Simsällskap    44.52        1:29.23   
25  Mila Nölev  2002  Simklubben Sydsim    42.99        1:29.34   
26  Hanne Husby  2004  Simklubben Lödde    40.13        1:29.59   
27  Emelie Ek-Värn  2004  Landskrona Simsällskap    40.28        1:29.73   
28  Alma Mårtensson  2004  Simklubben Hajen    43.85        1:30.98   
29  Fanny Hess  2004  Landskrona Simsällskap    41.26        1:31.57   
30  Isabell Tretinjak  2003  Simklubben Hajen    44.17        1:31.78   
31  Michelle Kusnadi  2001  Malmö Kappsimningsklubb    42.75        1:33.75   
32  Tuva Rosén Sundström  2002  Simsällskapet Iden    43.37        1:33.78   
33  Jennie Christiansen  2004  Simklubben Sydsim    45.33        1:36.05   
34  Emelie Persson  2003  Simsällskapet Iden    44.96        1:38.18   
35  Wilma Lundius  2004  Landskrona Simsällskap    48.83        1:40.43   
36  Amanda Dihle  2006  Simklubben Lödde    51.77        1:46.62   
37  Ida Husby  2006  Simklubben Lödde    50.26        1:47.52   
38  Filippa Andersson  2002  Landskrona Simsällskap    53.01        1:50.28   
Michelle Napierski  2001  Simklubben Sydsim            DNS   
Moa Törneman  2001  Simsällskapet Iden            DNS   
                     
 
Gren 14, 100m Medley Herrar, Finaler 
Sponsor: Barsebäck Golf & Country 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Petter Fredriksson  1997  Simklubben Hajen    27.74        1:00.13   
Jonatan Wede  1988  Simsällskapet Iden    28.54        1:02.39   
Teodor Cvijic  1999  Simklubben Sydsim    30.36        1:08.97   
Tim Brinkhagen  2001  Simklubben Lödde    33.18        1:08.99   
Roy Hangård  1999  Simklubben Lödde    32.40        1:09.85   
Joar Modigh  2001  Simklubben Hajen    31.75        1:10.78   
Simon Ljungbeck  2000  Simsällskapet Iden    32.94        1:11.79   
Jens Christiansen  2001  Simklubben Sydsim    32.90        1:12.48   
Kevin Fransson  1999  Simklubben Spiggarna    34.29        1:15.88   
10  Elliot Larsson  2000  Simklubben Lödde    33.96        1:16.54   
11  Ian Hangård  2002  Simklubben Lödde    35.36        1:17.60   
12  Isak Paulsson  2002  Simklubben Lödde    36.76        1:17.68   
13  Elias Mårtensson  1997  Simklubben Sydsim    35.39        1:19.90   
14  Lukas Miderbäck  2003  Simklubben Lödde    36.06        1:20.02   
15  Hampus Erdös  2003  Simklubben Lödde    38.28        1:22.05   
16  Jonathan Seanderdahl  2002  Simklubben Sydsim    38.18        1:22.83   
17  Jonathan Fröjd  2004  Simklubben Sydsim    40.05        1:24.40   
18  Oliwer Budak  2001  Helsingborgs Simsällskap    41.93        1:25.21   
19  Felix Rosenkvist  2004  Simklubben Sydsim    37.62        1:26.17   
20  Malte Laurén  2004  Simklubben Hajen    41.99        1:26.49   
21  Jesper Ring  2003  Landskrona Simsällskap    40.14        1:28.91   
22  Alfred Thunell  2002  Landskrona Simsällskap    45.15        1:34.13   
23  Kim Johansson  2001  Helsingborgs Simsällskap    47.39        1:35.71   
24  Viggo Thomsen  2004  Landskrona Simsällskap    49.54        1:40.26   
25  Oliver Duggal  2005  Simklubben Sydsim    47.61        1:48.27   
Erik Komstedt  2005  Simklubben Sydsim            DNS   
Hannes Palmgren  2005  Simklubben Sydsim            DNS   
Love Offrell  2004  Simklubben Sydsim            DNS   
Viggo Lindestam  2005  Simklubben Sydsim            DSQ   
                     
 
Gren 15, 4X100m Frisim Damer, Finaler 
Sponsor: Katarinas Hus, Elvireborg 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
SK Hajen Damer  Simklubben Hajen            4:13.65   
  Elin Lackegård  2000      31.76  1:06.65      1:06.65   
  Emma Johansson  1991      27.09  57.53      2:04.18   
  Malin Svensson  1999      31.04  1:05.38      3:09.56   
  Sara Nobrell  2002      30.57  1:04.09      4:13.65   
                     
SK Sydsim Damer Lag 1  Simklubben Sydsim            4:16.50   
  Johanna Holmberg  1993      30.65  1:04.08      1:04.08   
  Malin Johansson  1997      29.89  1:02.52      2:06.60   
  Frida Nordefell  2000      30.44  1:03.33      3:09.93   
  Wilma Heij-Lindholm  1999      30.65  1:06.57      4:16.50   
                     
SS Iden Damer [1995]  1995  Simsällskapet Iden            4:27.19   
  Moa Törneman  2001      32.48  1:07.31      1:07.31   
  Sara Nilsson  1998      30.36  1:03.21      2:10.52   
  Jenny Christensson  1996      30.19  1:06.13      3:16.65   
  Elin Hansen  2000      32.89  1:10.54      4:27.19   
                     
SK Sydsim Damer Lag 2  Simklubben Sydsim            4:29.41   
  Isabella Lagnerup  2000      32.06  1:06.68      1:06.68   
  Tilda Vesterlund Kocsis  1999      31.31  1:06.95      2:13.63   
  Lovisa Vesterlund Kocsis  2002      31.40  1:07.26      3:20.89   
  Emilia Eek  2001      31.86  1:08.52      4:29.41   
                     
SK Lödde Damer Frisim  Simklubben Lödde            4:29.85   
  Louise Ranevi  1999      30.90  1:06.03      1:06.03   
  Emma Persson  1999      31.11  1:05.82      2:11.85   
  Saga Miderbäck  2000      32.51  1:08.12      3:19.97   
  Carolina Åsberg  2002      33.39  1:09.88      4:29.85   
                     
                     
 
Gren 16, 4X100m Frisim Herrar, Finaler 
Sponsor: Agent A 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
SK Lödde Herrar Frisim  Simklubben Lödde            4:08.75   
  Tim Brinkhagen  2001      29.27  1:01.09      1:01.09   
  Roy Hangård  1999      28.55  59.47      2:00.56   
  Elliot Larsson  2000      30.21  1:04.69      3:05.25   
  Tobias Ranevi  1999      30.25  1:03.50      4:08.75   
                     
SK Sydsim Herrar Lag 1  Simklubben Sydsim            4:12.55   
  Teodor Cvijic  1999      27.68  58.83      58.83   
  Jens Christiansen  2001      30.22  1:02.88      2:01.71   
  Jonathan Seanderdahl  2002      33.00  1:11.07      3:12.78   
  Elias Mårtensson  1997      28.42  59.77      4:12.55   
                     
SK Hajen Herrar  Simklubben Hajen            4:13.78   
  Joar Modigh  2001      31.01  1:03.67      1:03.67   
  Petter Fredriksson  1997      25.58  53.89      1:57.56   
  Malte Laurén  2004      38.55  1:20.22      3:17.78   
  Kalle Jonnson  1990      26.05  56.00      4:13.78   
                     
SK Sydsim Herrar Lag 2  Simklubben Sydsim            5:33.70   
  Felix Rosenkvist  2004      35.17  1:15.21      1:15.21   
  Oliver Duggal  2005      44.93  1:37.84      2:53.05   
  Jonathan Fröjd  2004      35.74  1:14.43      4:07.48   
  Love Offrell  2004      40.68  1:26.22      5:33.70   
                     
                     
 
Gren 17, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 
Sponsor: Akea AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Frida Nordefell  2000  Simklubben Sydsim    35.05  1:15.27  1:56.85    2:39.11   
Elin Lackegård  2000  Simklubben Hajen    37.46  1:22.07  2:09.13    2:55.76   
                     
 
Gren 18, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 
Sponsor: HEAD swimming 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ian Hangård  2002  Simklubben Lödde    33.90  1:12.43  1:52.21    2:31.46   
Roy Hangård  1999  Simklubben Lödde    34.01  1:15.08  1:56.22    2:36.81   
Tobias Ranevi  1999  Simklubben Lödde    34.16  1:14.98  1:57.53    2:39.85   
                     
 
Gren 19, 200m Ryggsim Damer, Finaler 
Sponsor: Linnea&Basilika 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Malin Johansson  1997  Simklubben Sydsim    33.73  1:11.30  1:48.70    2:24.00   
Ella Gutenwik  2004  Simklubben Hajen    42.91  1:27.21  2:12.74    2:56.89   
Hanne Husby  2004  Simklubben Lödde    45.02  1:34.21  2:24.87    3:12.81   
                     
 
Gren 20, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 
Sponsor: Team Sportia center Syd 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Petter Fredriksson  1997  Simklubben Hajen    29.53  1:01.20  1:33.53    2:04.82   
Tim Brinkhagen  2001  Simklubben Lödde    36.13  1:14.00  1:52.23    2:28.57   
Robin Falk  2001  Malmö Kappsimningsklubb    34.99  1:13.60  1:53.43    2:31.89   
Lukas Miderbäck  2003  Simklubben Lödde    37.87  1:19.80  2:01.11    2:41.11   
Elliot Larsson  2000  Simklubben Lödde    36.63  1:17.38  2:00.90    2:42.77   
Jonathan Seanderdahl  2002  Simklubben Sydsim    42.88  1:27.74  2:12.08    2:55.52   
Jesper Ring  2003  Landskrona Simsällskap    41.26  1:26.78  2:13.78    3:00.25   
                     
 
Gren 21, 200m Bröstsim Damer, Finaler 
Sponsor: ICA Maxi Stormarknad 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Louise Ranevi  1999  Simklubben Lödde    36.68  1:18.77  2:01.98    2:46.45   
Olivia Skog  2002  Simklubben Lödde    41.66  1:28.32  2:15.97    3:02.91   
Sofia Christerson  1999  Simklubben Hajen    44.58  1:35.33  2:26.61    3:16.52   
Emma Hassling  2004  Landskrona Simsällskap    46.67  1:39.12  2:32.30    3:25.13   
Hanne Husby  2004  Simklubben Lödde    45.12  1:38.77  2:33.18    3:25.27   
Mila Nölev  2002  Simklubben Sydsim    46.32  1:38.56  2:32.50    3:25.71   
                     
 
Gren 22, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 
Sponsor: KKB Fastigheter 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Roy Hangård  1999  Simklubben Lödde    38.66  1:22.04  2:06.21    2:50.41   
Jonathan Seanderdahl  2002  Simklubben Sydsim    44.11  1:34.57  2:25.53    3:16.11   
Malte Laurén  2004  Simklubben Hajen    48.77  1:42.88  2:35.74    3:27.34   
Jonathan Fröjd  2004  Simklubben Sydsim    47.82  1:42.76  2:36.36    3:29.29   
Alfred Thunell  2002  Landskrona Simsällskap    48.71  1:44.55  2:39.42    3:34.14   
Rasmus Pedersen  2003  Landskrona Simsällskap    49.79  1:45.07  2:39.89    3:35.40   
Love Offrell  2004  Simklubben Sydsim    50.59  1:48.34  2:45.21    3:41.69   
Viggo Thomsen  2004  Landskrona Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 23, 100m Bröstsim Fl 14-15, Finaler 
Sponsor: HEAD swimming 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Isabella Lagnerup  2000  Simklubben Sydsim    39.91        1:24.16   
Ella Laurén  2001  Simklubben Hajen    41.81        1:27.88   
Hanna Nilsson  2000  Simklubben Hajen    41.54        1:28.27   
Amanda Önnestam  2001  Simklubben Lödde    45.32        1:34.36   
Elin Hansen  2000  Simsällskapet Iden    44.03        1:35.55   
Emilia Eek  2001  Simklubben Sydsim    44.02        1:36.31   
Anna Berisha  2001  Simklubben Sydsim    46.65        1:37.96   
Victoria Björnstedt  2001  Simklubben Spiggarna    48.09        1:42.33   
Josefine Franzén  2000  Simklubben Sydsim    47.78        1:42.74   
10  Michelle Kusnadi  2001  Malmö Kappsimningsklubb    49.13        1:49.77   
11  Nellie Bjerkenlöv  2001  Malmö Kappsimningsklubb    52.93        1:52.37   
12  Natalie Israelsson  2001  Simsällskapet Iden    52.96        1:52.48   
                     
 
Gren 24, 100m Bröstsim Po 14-15, Finaler 
Sponsor: Linnea&Basilika 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jens Christiansen  2001  Simklubben Sydsim    40.27        1:24.59   
Emir Ademovski  2001  Malmö Kappsimningsklubb    39.84        1:24.74   
                     
 
Gren 25, 100m Frisim Damer, Finaler 
Sponsor: Landgren of Sweden AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emma Johansson  1991  Simklubben Hajen    27.87        57.96   
Malin Johansson  1997  Simklubben Sydsim    30.53        1:03.75   
Sara Nobrell  2002  Simklubben Hajen    30.77        1:03.92   
Sara Nilsson  1998  Simsällskapet Iden    30.91        1:03.96   
Frida Nordefell  2000  Simklubben Sydsim    31.17        1:03.97   
Malin Svensson  1999  Simklubben Hajen    31.00        1:04.43   
Tilda Vesterlund Kocsis  1999  Simklubben Sydsim    31.94        1:06.93   
Louise Ranevi  1999  Simklubben Lödde    31.53        1:07.16   
Sofia Christerson  1999  Simklubben Hajen    32.97        1:08.14   
10  Ella Gutenwik  2004  Simklubben Hajen    33.72        1:09.15   
11  Lovisa Vesterlund Kocsis  2002  Simklubben Sydsim    32.67        1:09.48   
12  Carolina Åsberg  2002  Simklubben Lödde    33.39        1:09.50   
13  Wilma Heij-Lindholm  1999  Simklubben Sydsim    33.26        1:09.93   
14  Olivia Skog  2002  Simklubben Lödde    33.90        1:10.67   
15  Isabel Smideberg  2004  Simklubben Lödde    35.08        1:12.81   
16  Siri Gunnarsson  2002  Simsällskapet Iden    34.02        1:15.55   
17  Emma Hassling  2004  Landskrona Simsällskap    36.73        1:17.67   
18  Emelie Ek-Värn  2004  Landskrona Simsällskap    37.02        1:19.55   
19  Fanny Hess  2004  Landskrona Simsällskap    36.10        1:19.57   
20  Hanne Husby  2004  Simklubben Lödde    36.93        1:20.44   
21  Hanna Schulze  2002  Simklubben Sydsim    38.64        1:21.45   
22  Natalie Israelsson  2001  Simsällskapet Iden    39.33        1:22.98   
23  Wilma Lundius  2004  Landskrona Simsällskap    43.58        1:31.25   
                     
 
Gren 26, 100m Frisim Herrar, Finaler 
Sponsor: JÅN Åkeri AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Petter Fredriksson  1997  Simklubben Hajen    26.13        54.16   
Jonatan Wede  1988  Simsällskapet Iden    27.21        57.44   
Robin Falk  2001  Malmö Kappsimningsklubb    28.00        58.43   
Teodor Cvijic  1999  Simklubben Sydsim    27.58        58.53   
Tim Hagerström  1999  Malmö Kappsimningsklubb    28.36        59.64   
Elias Mårtensson  1997  Simklubben Sydsim    29.07        1:00.52   
Tim Brinkhagen  2001  Simklubben Lödde    29.83        1:00.76   
Tobias Ranevi  1999  Simklubben Lödde    30.76        1:03.57   
Ian Hangård  2002  Simklubben Lödde    30.82        1:04.02   
10  Lukas Miderbäck  2003  Simklubben Lödde    31.14        1:05.13   
11  Isak Paulsson  2002  Simklubben Lödde    31.22        1:05.63   
12  Hampus Erdös  2003  Simklubben Lödde    34.25        1:10.15   
13  Jonathan Fröjd  2004  Simklubben Sydsim    35.00        1:10.93   
14  Felix Rosenkvist  2004  Simklubben Sydsim    34.86        1:11.25   
15  Alfred Thunell  2002  Landskrona Simsällskap    37.43        1:18.04   
16  Aron Paulsson  2006  Simklubben Lödde    38.36        1:19.23   
17  Malte Laurén  2004  Simklubben Hajen    39.36        1:22.13   
18  Viggo Thomsen  2004  Landskrona Simsällskap    39.38        1:23.69   
19  Rasmus Pedersen  2003  Landskrona Simsällskap    41.16        1:27.46   
                     
 
Gren 27, 100m Frisim Fl 14-15, Finaler 
Sponsor: Apoteket Kronan 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elin Lackegård  2000  Simklubben Hajen    31.79        1:05.55   
Isabella Lagnerup  2000  Simklubben Sydsim    32.14        1:05.56   
Hanna Nilsson  2000  Simklubben Hajen    32.49        1:06.64   
Moa Törneman  2001  Simsällskapet Iden    32.52        1:07.08   
Saga Miderbäck  2000  Simklubben Lödde    32.90        1:08.19   
Anna Berisha  2001  Simklubben Sydsim    33.65        1:10.98   
Ella Laurén  2001  Simklubben Hajen    34.30        1:11.45   
Emilia Eek  2001  Simklubben Sydsim    34.03        1:12.02   
Amanda Önnestam  2001  Simklubben Lödde    35.14        1:12.44   
10  Elin Hansen  2000  Simsällskapet Iden    35.01        1:14.31   
11  Josefine Franzén  2000  Simklubben Sydsim    34.39        1:14.74   
12  Nellie Bjerkenlöv  2001  Malmö Kappsimningsklubb    42.02        1:28.47   
                     
 
Gren 28, 100m Frisim Po 14-15, Finaler 
Sponsor: Kävlinge Zoo 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Joar Modigh  2001  Simklubben Hajen    30.13        1:01.78   
Jens Christiansen  2001  Simklubben Sydsim    30.78        1:03.33   
Rickard Wemlén  2000  Simklubben Hajen    30.12        1:03.45   
Emir Ademovski  2001  Malmö Kappsimningsklubb    33.56        1:12.38   
                     
 
Gren 29, 4X100m Medley Damer, Finaler 
Sponsor: HEAD swimming 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
SK Sydsim Damer Lag 1  Simklubben Sydsim            4:49.41   
  Malin Johansson  1997      33.56  1:09.01      1:09.01   
  Isabella Lagnerup  2000      39.83  1:25.31      2:34.32   
  Lovisa Vesterlund Kocsis  2002      32.73  1:12.72      3:47.04   
  Johanna Holmberg  1993      29.62  1:02.37      4:49.41   
                     
SK Hajen Damer  Simklubben Hajen            4:54.28   
  Elin Lackegård  2000      38.32  1:19.13      1:19.13   
  Ella Laurén  2001      41.97  1:29.21      2:48.34   
  Emma Johansson  1991      28.45  1:01.62      3:49.96   
  Sara Nobrell  2002      30.92  1:04.32      4:54.28   
                     
SK Lödde Damer Medley  Simklubben Lödde            4:56.46   
  Emma Persson  1999      34.84  1:12.93      1:12.93   
  Louise Ranevi  1999      35.35  1:16.38      2:29.31   
  Saga Miderbäck  2000      35.85  1:18.32      3:47.63   
  Carolina Åsberg  2002      32.87  1:08.83      4:56.46   
                     
SK Sydsim Damer Lag 2  Simklubben Sydsim            5:13.12   
  Wilma Heij-Lindholm  1999      38.05  1:18.75      1:18.75   
  Tilda Vesterlund Kocsis  1999      42.62  1:32.75      2:51.50   
  Frida Nordefell  2000      32.76  1:11.48      4:02.98   
  Emilia Eek  2001      32.59  1:10.14      5:13.12   
                     
SS Iden Damer [1995]  1995  Simsällskapet Iden            5:13.76   
  Louise Dellhede  1999      38.38  1:19.72      1:19.72   
  Elin Hansen  2000      44.76  1:36.09      2:55.81   
  Sara Nilsson  1998      32.55  1:11.22      4:07.03   
  Moa Törneman  2001      31.09  1:06.73      5:13.76   
                     
                     
 
Gren 30, 4X100m Medley Herrar, Finaler 
Sponsor: Linnea&Basilika 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
SK Hajen Herrar  Simklubben Hajen            4:46.34   
  Petter Fredriksson  1997      28.22  58.26      58.26   
  Rickard Wemlén  2000      36.89  1:20.18      2:18.44   
  Joar Modigh  2001      31.30  1:07.10      3:25.54   
  Malte Laurén  2004      39.74  1:20.80      4:46.34   
                     
SK Sydsim Herrar Lag 1  Simklubben Sydsim            4:53.27   
  Teodor Cvijic  1999      34.47  1:11.77      1:11.77   
  Jonathan Hiltonsson  2000      42.27  1:31.23      2:43.00   
  Jens Christiansen  2001      32.23  1:09.50      3:52.50   
  Elias Mårtensson  1997      28.79  1:00.77      4:53.27   
                     
SK Lödde Herrar Medley  Simklubben Lödde            DSQ   
  Elliot Larsson  2000      34.36  1:12.62      1:12.62   
  Tim Brinkhagen  2001      35.95        2:30.01   
  Roy Hangård  1999              3:38.08   
                     
                     
 
Gren 31, 50m Fjärilsim Fl 12-13, Finaler 
Sponsor: Leif Ademar 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Olivia Skog  2002  Simklubben Lödde            34.55   
Julia Larsson  2002  Simklubben Hajen            34.91   
Carolina Åsberg  2002  Simklubben Lödde            35.28   
Matilda Hoff  2003  Landskrona Simsällskap            35.33   
Linnéa Lindh  2003  Landskrona Simsällskap            35.66   
Lovisa Bjurnemark  2003  Malmö Kappsimningsklubb            36.07   
Linnea Dolmark  2002  Simklubben Hajen            36.56   
Lina Ostreus  2002  Simklubben Sydsim            36.62   
Anna Twedberg  2003  Simsällskapet Iden            37.56   
10  Agnes Gustafson  2003  Malmö Kappsimningsklubb            37.71   
11  Julia Szekely  2002  Malmö Kappsimningsklubb            38.58   
12  Tilde Röiseth  2003  Landskrona Simsällskap            38.62   
13  Thea Dahlqvist  2003  Simklubben Hajen            38.98   
14  Hanna Barnell  2003  Simklubben Hajen            39.03   
15  Johanna Melin  2003  Simklubben Sydsim            39.27   
16  Tilde Thorsson  2003  Simklubben Hajen            39.46   
17  Tuva Rosén Sundström  2002  Simsällskapet Iden            40.35   
18  Victoria Olsson  2002  Simklubben Lödde            40.97   
19  Filippa Dihle  2003  Simklubben Lödde            41.35   
20  Felicia Sjöström  2002  Malmö Kappsimningsklubb            41.46   
21  Angelica Böhme  2003  Simsällskapet Iden            42.94   
22  Sanna Bredberg Jakstrand  2003  Malmö Kappsimningsklubb            43.32   
23  Emma Mattsson  2003  Malmö Kappsimningsklubb            43.64   
24  Isabell Tretinjak  2003  Simklubben Hajen            45.35   
25  Siri Vikman  2003  Simklubben Hajen            46.91   
26  Mikaela Virc  2003  Malmö Kappsimningsklubb            49.19   
27  Filippa Andersson  2002  Landskrona Simsällskap            49.23   
28  Fanny Moreau  2003  Landskrona Simsällskap            51.89   
Desiree Jannati Fard  2003  Simklubben Sydsim            DSQ   
Linnea Dahlin  2003  Simklubben Sydsim            DSQ   
                     
 
Gren 32, 50m Fjärilsim Po 12-13, Finaler 
Sponsor: Sparbanken Skåne 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jonathan Seanderdahl  2002  Simklubben Sydsim            33.26   
Isak Paulsson  2002  Simklubben Lödde            34.27   
Jesper Ring  2003  Landskrona Simsällskap            35.67   
Liam Bech  2003  Malmö Kappsimningsklubb            35.92   
Carl Ewertz  2002  Malmö Kappsimningsklubb            37.35   
Markus Rydgren  2003  Landskrona Simsällskap            40.01   
Jesper Franzén  2002  Simklubben Sydsim            42.54   
Jakob Strömland  2003  Malmö Kappsimningsklubb            43.91   
Leith Al-Sheesh  2003  Malmö Kappsimningsklubb            44.67   
10  Tim Larsson  2003  Simklubben Spiggarna            45.81   
11  August Ramberg  2002  Malmö Kappsimningsklubb            50.43   
Hampus Erdös  2003  Simklubben Lödde            DSQ   
                     
 
Gren 33, 50m Fjärilsim Fl 10-11, Finaler 
Sponsor: Barsebäck Golf & Country 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Fanny Hess  2004  Landskrona Simsällskap            39.23   
Jennie Christiansen  2004  Simklubben Sydsim            39.78   
Tindra D´ Aubigné  2004  Höörs Simsällskap            41.39   
Lova Persson  2004  Simklubben Hajen            41.55   
Livia Sjunnesson  2005  Landskrona Simsällskap            42.17   
Alma Mårtensson  2004  Simklubben Hajen            43.74   
Julia Henriksson  2005  Simklubben Hajen            43.79   
Tova Siversson  2005  Landskrona Simsällskap            44.65   
Hilma Sörum  2004  Malmö Kappsimningsklubb            44.77   
10  Wilma Lundius  2004  Landskrona Simsällskap            44.85   
11  Emilia Berg  2005  Simklubben Lödde            45.99   
12  Anna Stenberg  2005  Malmö Kappsimningsklubb            46.01   
13  Beatrice Ask  2005  Malmö Kappsimningsklubb            46.15   
14  Ella Röiseth  2005  Landskrona Simsällskap            47.54   
15  Isabella Djuric  2004  Landskrona Simsällskap            49.08   
16  Tilde Klehn  2004  Simklubben Lödde            49.58   
17  Hanna Johansson  2004  Malmö Kappsimningsklubb            50.88   
18  Nelly Gustavsson  2004  Landskrona Simsällskap            1:03.06   
Emma Martinsson  2004  Simklubben Lödde            DSQ   
Rakel Johannisson  2004  Simklubben Sydsim            DSQ   
Teodora Petric  2005  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 34, 50m Fjärilsim Po 10-11, Finaler 
Sponsor: Katarinas Hus, Elvireborg 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Love Offrell  2004  Simklubben Sydsim            42.80   
Ludvig Hoff  2005  Landskrona Simsällskap            42.81   
Ugnius Melieska  2004  Malmö Kappsimningsklubb            43.03   
Viggo Thomsen  2004  Landskrona Simsällskap            44.90   
Joel Fribergh  2005  Simklubben Lödde            47.10   
Mio Remgard Emland  2005  Höörs Simsällskap            50.94   
Elias Stridh  2005  Simklubben Lödde            DSQ   
Lukas Svejme  2005  Simklubben Hajen            DSQ   
                     
 
Gren 35, 25m Bröstsim Fl 0-9, Finaler 
Sponsor: Agent A 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emma Jönsson  2006  Helsingborgs Simsällskap            23.47   
Julia Bruér  2007  Simklubben Hajen            25.60   
Ella Berg  2006  Helsingborgs Simsällskap            25.87   
Ia Pettersson  2008  Landskrona Simsällskap            26.35   
Sally Persson  2006  Helsingborgs Simsällskap            26.65   
Emelie Djuric  2006  Landskrona Simsällskap            27.11   
Olivia Norén  2006  Landskrona Simsällskap            27.15   
Victoria Emanuelsson  2007  Simklubben Lödde            27.96   
Tilda Bergqvist  2006  Landskrona Simsällskap            28.88   
10  Mille Ohlin  2007  Simklubben Lödde            29.40   
11  Annlie Hwang Chau  2006  Malmö Kappsimningsklubb            29.50   
Agnes Roslund  2006  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
Amanda Rosquist  2007  Simklubben Lödde            DSQ   
Saga Tretinjak  2006  Simklubben Hajen            DSQ   
                     
 
Gren 36, 25m Bröstsim Po 0-9, Finaler 
Sponsor: Akea AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Stefan Kovacevic  2006  Helsingborgs Simsällskap            23.78   
Sebastian Björk  2007  Simklubben Lödde            29.60   
Ashkan Alyasvand  2006  Malmö Kappsimningsklubb            30.74   
Teo Cokalic  2006  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
Viggo Holst  2006  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 37, 25m Fjärilsim Fl 0-9, Finaler 
Sponsor: HEAD swimming 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emilia Folklund  2006  Malmö Kappsimningsklubb            19.18   
Moa Ekberg  2006  Landskrona Simsällskap            20.29   
Ida Husby  2006  Simklubben Lödde            21.07   
Amanda Dihle  2006  Simklubben Lödde            21.08   
Tyra Sivtoft  2006  Simklubben Lödde            21.23   
Anna Contis Pavel  2006  Simklubben Hajen            24.04   
Tyra Mårtensson  2006  Simklubben Hajen            25.21   
Thowe Eliasson  2006  Landskrona Simsällskap            25.31   
Yasmine Strandh  2006  Landskrona Simsällskap            25.87   
10  Elsa Winberg  2006  Simklubben Hajen            25.97   
11  Linnea Sjöholm  2007  Simsällskapet Iden            27.38   
Sophie Kalt  2007  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 38, 25m Fjärilsim Po 0-9, Finaler 
Sponsor: Linnea&Basilika 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ted Nilsson  2006  Simklubben Lödde            20.24   
Hugo Skölderud  2006  Simklubben Sydsim            22.71   
Axel Wergeland  2006  Simklubben Lödde            23.13   
Edvin Dedovic  2007  Landskrona Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 39, 100m Ryggsim Fl 12-13, Finaler 
Sponsor: Team Sportia center Syd 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Olivia Skog  2002  Simklubben Lödde    37.63        1:15.88   
Tilde Röiseth  2003  Landskrona Simsällskap    38.19        1:17.64   
Sara Nobrell  2002  Simklubben Hajen    37.20        1:18.20   
Carolina Åsberg  2002  Simklubben Lödde    39.66        1:20.73   
Linnea Dolmark  2002  Simklubben Hajen    39.30        1:21.05   
Lina Ostreus  2002  Simklubben Sydsim    39.57        1:21.38   
Lovisa Bjurnemark  2003  Malmö Kappsimningsklubb    37.98        1:21.58   
Johanna Melin  2003  Simklubben Sydsim    40.52        1:23.24   
Linnéa Lindh  2003  Landskrona Simsällskap    40.72        1:23.27   
10  Thea Dahlqvist  2003  Simklubben Hajen    40.90        1:25.12   
11  Anna Twedberg  2003  Simsällskapet Iden    44.26        1:28.01   
12  Alva Bensby  2003  Simklubben Lödde    43.18        1:28.10   
13  Filippa Dihle  2003  Simklubben Lödde    43.19        1:28.69   
14  Hanna Barnell  2003  Simklubben Hajen    44.01        1:29.49   
15  Emma Mattsson  2003  Malmö Kappsimningsklubb    43.38        1:29.98   
16  Isabell Tretinjak  2003  Simklubben Hajen    46.11        1:33.11   
17  Tuva Rosén Sundström  2002  Simsällskapet Iden    45.30        1:34.86   
18  Agnes Gustafson  2003  Malmö Kappsimningsklubb    44.46        1:35.25   
19  Kay Skarp  2002  Malmö Kappsimningsklubb    46.92        1:35.39   
20  Mikaela Virc  2003  Malmö Kappsimningsklubb    48.35        1:38.35   
21  Fanny Moreau  2003  Landskrona Simsällskap    47.72        1:39.38   
22  Angelica Böhme  2003  Simsällskapet Iden    48.12        1:40.00   
23  Sanna Bredberg Jakstrand  2003  Malmö Kappsimningsklubb    47.58        1:40.30   
24  Victoria Olsson  2002  Simklubben Lödde    48.70        1:40.71   
25  Sofi Ekström  2003  Malmö Kappsimningsklubb    50.92        1:46.67   
26  Filippa Andersson  2002  Landskrona Simsällskap    52.43        1:47.42   
27  Besa Sabriu  2003  Malmö Kappsimningsklubb    51.21        1:53.26   
28  Israa Elwanni  2003  Malmö Kappsimningsklubb    54.94        1:54.75   
29  Emilia Nelleman Aasholm  2003  Malmö Kappsimningsklubb    56.03        1:57.42   
Siri Vikman  2003  Simklubben Hajen            DSQ   
                     
 
Gren 40, 100m Ryggsim Po 12-13, Finaler 
Sponsor: ICA Maxi Stormarknad 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jonathan Seanderdahl  2002  Simklubben Sydsim    39.13        1:21.40   
Liam Bech  2003  Malmö Kappsimningsklubb    41.24        1:25.34   
Jesper Ring  2003  Landskrona Simsällskap    41.52        1:26.68   
Jakob Strömland  2003  Malmö Kappsimningsklubb    43.09        1:29.05   
Hampus Erdös  2003  Simklubben Lödde    44.14        1:29.40   
Jesper Franzén  2002  Simklubben Sydsim    43.34        1:30.02   
Markus Rydgren  2003  Landskrona Simsällskap    45.68        1:33.19   
Jacob Hansson  2002  Simklubben Hajen    45.87        1:33.62   
Jacob Baxmann  2003  Malmö Kappsimningsklubb    48.16        1:39.10   
10  August Ramberg  2002  Malmö Kappsimningsklubb    49.26        1:41.47   
11  Leith Al-Sheesh  2003  Malmö Kappsimningsklubb    53.02        1:45.30   
12  Etienne Kondi  2003  Malmö Kappsimningsklubb    52.70        1:46.56   
13  Lukas Kron Larsson  2003  Malmö Kappsimningsklubb    54.76        1:51.51   
14  Milan Vilotic  2003  Malmö Kappsimningsklubb    1:02.08        2:10.61   
Tim Larsson  2003  Simklubben Spiggarna            DSQ   
                     
 
Gren 41, 50m Ryggsim Fl 10-11, Finaler 
Sponsor: KKB Fastigheter 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emma Hassling  2004  Landskrona Simsällskap            40.23   
Tindra D´ Aubigné  2004  Höörs Simsällskap            40.47   
Fanny Hess  2004  Landskrona Simsällskap            40.49   
Klara Nilsson  2004  Simklubben Hajen            42.88   
Beatrice Ask  2005  Malmö Kappsimningsklubb            43.18   
Livia Sjunnesson  2005  Landskrona Simsällskap            43.95   
Anna Stenberg  2005  Malmö Kappsimningsklubb            44.34   
Ella Röiseth  2005  Landskrona Simsällskap            44.70   
Hilma Sörum  2004  Malmö Kappsimningsklubb            45.38   
10  Emelie Rosquist  2004  Simklubben Lödde            45.55   
11  Wilma Lundius  2004  Landskrona Simsällskap            45.82   
12  Emilia Berg  2005  Simklubben Lödde            45.86   
13  Emma Ingner  2005  Malmö Kappsimningsklubb            47.14   
14  Teodora Petric  2005  Malmö Kappsimningsklubb            47.21   
15  Tova Siversson  2005  Landskrona Simsällskap            47.30   
16  Isabella Djuric  2004  Landskrona Simsällskap            48.21   
17  Tilde Klehn  2004  Simklubben Lödde            48.27   
18  Emma Martinsson  2004  Simklubben Lödde            48.66   
19  Rakel Johannisson  2004  Simklubben Sydsim            50.12   
20  Hanna Johansson  2004  Malmö Kappsimningsklubb            50.27   
21  Elsa Thell  2004  Landskrona Simsällskap            50.92   
22  Ella Persson  2004  Simsällskapet Iden            53.19   
23  Natalia Olivera  2004  Malmö Kappsimningsklubb            53.28   
24  Emilia Sandström  2004  Simklubben Sydsim            54.71   
25  Ella Bodell  2005  Simklubben Sydsim            55.59   
26  Frida Isaksson  2005  Simklubben Sydsim            57.56   
27  Filippa Norvenius  2005  Malmö Kappsimningsklubb            57.63   
28  Nelly Gustavsson  2004  Landskrona Simsällskap            1:05.18   
Julia Henriksson  2005  Simklubben Hajen            DSQ   
Saga Lundgren  2005  Landskrona Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 42, 50m Ryggsim Po 10-11, Finaler 
Sponsor: HEAD swimming 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ugnius Melieska  2004  Malmö Kappsimningsklubb            43.49   
Hannes Palmgren  2005  Simklubben Sydsim            46.21   
Casper Kristensen  2005  Simsällskapet Iden            47.18   
Mio Remgard Emland  2005  Höörs Simsällskap            50.81   
Anton Malmgren  2004  Landskrona Simsällskap            51.41   
Melvin Lentonsson  2004  Malmö Kappsimningsklubb            51.86   
Oliver Wohlquist  2005  Landskrona Simsällskap            55.14   
Vincent Berglind  2005  Malmö Kappsimningsklubb            56.23   
Isak Dahl  2005  Simsällskapet Iden            56.86   
10  Jannes Krüger  2005  Malmö Kappsimningsklubb            1:03.49   
Joel Fribergh  2005  Simklubben Lödde            DSQ   
Metin Salih  2005  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Vincent Tran  2004  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 43, 50m Ryggsim Fl 0-9, Finaler 
Sponsor: Linnea&Basilika 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
My Pettersson  2006  Landskrona Simsällskap            44.02   
Moa Ekberg  2006  Landskrona Simsällskap            45.40   
Amanda Dihle  2006  Simklubben Lödde            48.06   
Ida Husby  2006  Simklubben Lödde            49.67   
Sophie Kalt  2007  Malmö Kappsimningsklubb            50.00   
Yasmine Strandh  2006  Landskrona Simsällskap            50.34   
Sally Persson  2006  Helsingborgs Simsällskap            51.02   
Thowe Eliasson  2006  Landskrona Simsällskap            51.06   
Emma Jönsson  2006  Helsingborgs Simsällskap            53.28   
10  Ella Berg  2006  Helsingborgs Simsällskap            53.31   
11  Anna Contis Pavel  2006  Simklubben Hajen            53.51   
12  Agnes Roslund  2006  Helsingborgs Simsällskap            54.02   
13  Hedda Baxman  2006  Malmö Kappsimningsklubb            56.36   
14  Charlotte Krüger  2007  Malmö Kappsimningsklubb            57.18   
15  Elisa Raminmajd  2006  Simklubben Sydsim            57.65   
16  Malin Morris  2006  Malmö Kappsimningsklubb            58.17   
17  Elsa Winberg  2006  Simklubben Hajen            59.04   
Linnea Sjöholm  2007  Simsällskapet Iden            DSQ   
                     
 
Gren 44, 50m Ryggsim Po 0-9, Finaler 
Sponsor: Landgren of Sweden AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Karl Svensson  2006  Simklubben Sydsim            47.69   
Axel Wergeland  2006  Simklubben Lödde            49.55   
Hugo Skölderud  2006  Simklubben Sydsim            49.65   
Viggo Holst  2006  Helsingborgs Simsällskap            50.24   
Ted Nilsson  2006  Simklubben Lödde            52.25   
Teo Cokalic  2006  Helsingborgs Simsällskap            53.98   
Eray Ölcer  2006  Malmö Kappsimningsklubb            1:03.25   
Gustav Nilsson  2007  Malmö Kappsimningsklubb            1:03.43   
Edvin Dedovic  2007  Landskrona Simsällskap            DSQ   
Stefan Kovacevic  2006  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 45, 25m Ryggsim Fl 0-9, Finaler 
Sponsor: JÅN Åkeri AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tilda Ek-Wärn  2006  Landskrona Simsällskap            23.62   
Saga Tretinjak  2006  Simklubben Hajen            24.03   
Meya Nilsson  2007  Simklubben Hajen            24.26   
Tilda Bergqvist  2006  Landskrona Simsällskap            24.48   
Emelie Djuric  2006  Landskrona Simsällskap            24.57   
Victoria Emanuelsson  2007  Simklubben Lödde            25.36   
Julia Bruér  2007  Simklubben Hajen            26.09   
Amanda Rosquist  2007  Simklubben Lödde            28.10   
Annlie Hwang Chau  2006  Malmö Kappsimningsklubb            32.56   
10  Mille Ohlin  2007  Simklubben Lödde            33.03   
Tyra Sivtoft  2006  Simklubben Lödde            DSQ   
                     
 
Gren 46, 25m Ryggsim Po 0-9, Finaler 
Sponsor: Apoteket Kronan 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sebastian Björk  2007  Simklubben Lödde            26.37   
Alex Jönsson  2006  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 47, 25m Frisim Fl 0-9, Finaler 
Sponsor: Kävlinge Zoo 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ida Husby  2006  Simklubben Lödde            18.67   
Emelie Djuric  2006  Landskrona Simsällskap            19.77   
Sally Persson  2006  Helsingborgs Simsällskap            19.91   
Amanda Dihle  2006  Simklubben Lödde            19.98   
Ia Pettersson  2008  Landskrona Simsällskap            20.25   
Anna Contis Pavel  2006  Simklubben Hajen            21.02   
Emma Jönsson  2006  Helsingborgs Simsällskap            21.20   
Olivia Norén  2006  Landskrona Simsällskap            21.53   
Tilda Ek-Wärn  2006  Landskrona Simsällskap            21.87   
10  Tilda Bergqvist  2006  Landskrona Simsällskap            21.93   
11  Agnes Roslund  2006  Helsingborgs Simsällskap            23.34   
12  Ella Berg  2006  Helsingborgs Simsällskap            23.76   
13  Mille Ohlin  2007  Simklubben Lödde            24.89   
14  Amanda Rosquist  2007  Simklubben Lödde            25.15   
15  Julia Bruér  2007  Simklubben Hajen            26.18   
16  Victoria Emanuelsson  2007  Simklubben Lödde            27.08   
                     
 
Gren 48, 25m Frisim Po 0-9, Finaler 
Sponsor: HEAD swimming 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Axel Wergeland  2006  Simklubben Lödde            18.40   
Stefan Kovacevic  2006  Helsingborgs Simsällskap            20.26   
Edvin Dedovic  2007  Landskrona Simsällskap            20.89   
Teo Cokalic  2006  Helsingborgs Simsällskap            21.25   
Ashkan Alyasvand  2006  Malmö Kappsimningsklubb            23.04   
Sebastian Björk  2007  Simklubben Lödde            23.80   
Eray Ölcer  2006  Malmö Kappsimningsklubb            25.24   
Radu Sebastian Lazareanu  2007  Malmö Kappsimningsklubb            27.38   
Viggo Holst  2006  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 49, 4X50m Frisim Fl 12-13, Finaler 
Sponsor: Linnea&Basilika 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
SK Hajen Damer [2002]  2002  Simklubben Hajen            2:07.08   
  Sara Nobrell  2002      29.35        29.35   
  Julia Larsson  2002      31.83        1:01.18   
  Thea Dahlqvist  2003      34.15        1:35.33   
  Linnea Dolmark  2002      31.75        2:07.08   
                     
SK Lödde Damer [2002] Frisim  2002  Simklubben Lödde            2:12.58   
  Olivia Skog  2002      31.63        31.63   
  Carolina Åsberg  2002      31.85        1:03.48   
  Filippa Dihle  2003      33.26        1:36.74   
  Alva Bensby  2003      35.84        2:12.58   
                     
Mkk Damer [2002] Frisim 1  2002  Malmö Kappsimningsklubb            2:13.41   
  Agnes Gustafson  2003      33.28        33.28   
  Julia Szekely  2002      33.70        1:06.98   
  Emma Mattsson  2003      35.26        1:42.24   
  Lovisa Bjurnemark  2003      31.17        2:13.41   
                     
Landskrona Damer [2002]  2002  Landskrona Simsällskap            2:15.14   
  Linnéa Lindh  2003      33.40        33.40   
  Fanny Moreau  2003      37.27        1:10.67   
  Tilde Röiseth  2003      32.38        1:43.05   
  Matilda Hoff  2003      32.09        2:15.14   
                     
SK Sydsim Damer [2002] Frisim  2002  Simklubben Sydsim            2:26.48   
  Lina Ostreus  2002      32.68        32.68   
  Johanna Melin  2003      33.24        1:05.92   
  Linnea Dahlin  2003      40.20        1:46.12   
  Desiree Jannati Fard  2003      40.36        2:26.48   
                     
SS Iden Damer [2002]  2002  Simsällskapet Iden            2:31.66   
  Anna Twedberg  2003      34.98        34.98   
  Tuva Rosén Sundström  2002      36.87        1:11.85   
  Angelica Böhme  2003      36.30        1:48.15   
  Ella Persson  2004      43.51        2:31.66   
                     
Mkk Damer [2002] Frisim 2  2002  Malmö Kappsimningsklubb            2:32.27   
  Mikaela Virc  2003      37.28        37.28   
  Sanna Bredberg Jakstrand  2003      38.73        1:16.01   
  Kay Skarp  2002      38.90        1:54.91   
  Sofi Ekström  2003      37.36        2:32.27   
                     
SK Hajen Damer [2002] Ii  2002  Simklubben Hajen            DSQ   
  Tilde Thorsson  2003      33.88        33.88   
  Hanna Barnell  2003      34.19        1:08.07   
  Isabell Tretinjak  2003      36.60        1:44.67   
                     
                     
 
Gren 50, 4X50m Frisim Po 12-13, Finaler 
Sponsor: Leif Ademar 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
SK Lödde Herrar [2002] Frisim  2002  Simklubben Lödde            1:56.36   
  Ian Hangård  2002      28.46        28.46   
  Isak Paulsson  2002      29.09        57.55   
  Lukas Miderbäck  2003      28.39        1:25.94   
  Hampus Erdös  2003      30.42        1:56.36   
                     
Mkk Herrar [2002] Frisim 1  2002  Malmö Kappsimningsklubb            2:18.74   
  Carl Ewertz  2002      32.23        32.23   
  Liam Bech  2003      32.87        1:05.10   
  Jakob Strömland  2003      35.30        1:40.40   
  Jacob Baxmann  2003      38.34        2:18.74   
                     
Mkk Herrar [2002] Frisim 2  2002  Malmö Kappsimningsklubb            2:49.13   
  August Ramberg  2002      42.53        42.53   
  Lukas Kron Larsson  2003      38.65        1:21.18   
  Leith Al-Sheesh  2003      38.42        1:59.60   
  Milan Vilotic  2003      49.53        2:49.13   
                     
                     
 
Gren 51, 4X50m Frisim Fl 0-11, Finaler 
Sponsor: Sparbanken Skåne 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
SK Hajen Damer [2004]  2004  Simklubben Hajen            2:24.63   
  Julia Henriksson  2005      36.84        36.84   
  Lova Persson  2004      36.08        1:12.92   
  Alma Mårtensson  2004      36.21        1:49.13   
  Klara Nilsson  2004      35.50        2:24.63   
                     
SK Lödde Damer [2004] Frisim  2004  Simklubben Lödde            2:28.39   
  Isabel Smideberg  2004      33.08        33.08   
  Hanne Husby  2004      34.70        1:07.78   
  Emilia Berg  2005      39.69        1:47.47   
  Emelie Rosquist  2004      40.92        2:28.39   
                     
Mkk Damer [2004] Frisim 1  2004  Malmö Kappsimningsklubb            2:35.86   
  Anna Stenberg  2005      36.99        36.99   
  Beatrice Ask  2005      38.69        1:15.68   
  Hilma Sörum  2004      36.90        1:52.58   
  Emma Ingner  2005      43.28        2:35.86   
                     
Landskrona Damer [2005]  2005  Landskrona Simsällskap            2:38.01   
  Livia Sjunnesson  2005      38.81        38.81   
  Ella Röiseth  2005      39.29        1:18.10   
  Tova Siversson  2005      41.03        1:59.13   
  Wilma Lundius  2004      38.88        2:38.01   
                     
SK Lödde Damer 2 [2004] Frisim  2004  Simklubben Lödde            2:50.58   
  Tilde Klehn  2004      41.26        41.26   
  Emma Martinsson  2004      45.03        1:26.29   
  Tyra Sivtoft  2006      44.15        2:10.44   
  Ida Husby  2006      40.14        2:50.58   
                     
Mkk Damer [2004] Frisim 2  2004  Malmö Kappsimningsklubb            2:58.72   
  Emilia Folklund  2006      41.40        41.40   
  Hanna Johansson  2004      41.99        1:23.39   
  Natalia Olivera  2004      47.39        2:10.78   
  Sophie Kalt  2007      47.94        2:58.72   
                     
SK Sydsim Damer [2004] Frisim  2004  Simklubben Sydsim            3:02.85   
  Jennie Christiansen  2004      35.80        35.80   
  Rakel Johannisson  2004      28.96        1:04.76   
  Jennifer Norlén  2005      20.68        1:25.44   
  Ella Bodell  2005      1:37.41        3:02.85   
                     
SK Hajen Damer [2004] Ii  2004  Simklubben Hajen            3:15.15   
  Anna Contis Pavel  2006      44.22        44.22   
  Tyra Mårtensson  2006      46.05        1:30.27   
  Emilia Möller  2004      57.44        2:27.71   
  Elsa Winberg  2006      47.44        3:15.15   
                     
Hs Damer [2004]  2004  Helsingborgs Simsällskap            3:26.03   
  Ella Berg  2006      56.15        56.15   
  Sally Persson  2006      45.46        1:41.61   
  Agnes Roslund  2006      56.64        2:38.25   
  Emma Jönsson  2006      47.78        3:26.03   
                     
Landskrona Damer [2004]  2004  Landskrona Simsällskap            DSQ   
  Fanny Hess  2004      34.67        34.67   
  Emelie Ek-Värn  2004      34.75        1:09.42   
                     
Landskrona Töser [2006]  2006  Landskrona Simsällskap            DSQ   
  My Pettersson  2006      40.02        40.02   
  Moa Ekberg  2006      41.44        1:21.46   
  Thowe Eliasson  2006      45.68        2:07.14   
                     
                     
 
Gren 52, 4X50m Frisim Po 0-11, Finaler 
Sponsor: Barsebäck Golf & Country 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
SK Lödde Herrar [2004] Frisim  2004  Simklubben Lödde            2:41.78  TL 
  Aron Paulsson  2006      35.07        35.07   
  Joel Fribergh  2005      40.02        1:15.09   
  Ted Nilsson  2006      20.34        1:35.43   
  Axel Wergeland  2006      1:06.35        2:41.78   
                     
SK Sydsim Herrar [2004] Frisim  2004  Simklubben Sydsim            2:41.78   
  Love Offrell  2004      39.56        39.56   
  Hannes Palmgren  2005      38.55        1:18.11   
  Hugo Skölderud  2006      42.96        2:01.07   
  Karl Svensson  2006      40.71        2:41.78   
                     
Mkk Herrar [2004] Frisim 2  2004  Malmö Kappsimningsklubb            2:41.83   
  Gustav Nilsson  2007      55.76        55.76   
  Vincent Berglind  2005      49.58        1:45.34   
  Metin Salih  2005      56.49        2:41.83   
  Axel Bech  2006              2:41.83   
                     
Mkk Herrar [2004] Frisim 1  2004  Malmö Kappsimningsklubb            2:44.71   
  Vincent Tran  2004      36.72        36.72   
  Ugnius Melieska  2004      38.33        1:15.05   
  Jannes Krüger  2005      46.25        2:01.30   
  Melvin Lentonsson  2004      43.41        2:44.71   
                     
Landskrona Herrar [2005]  2005  Landskrona Simsällskap            2:47.76   
  Viggo Thomsen  2004      36.89        36.89   
  Edvin Dedovic  2007      50.35        1:27.24   
  Oliver Wohlquist  2005      42.72        2:09.96   
  Ludvig Hoff  2005      37.80        2:47.76   
                     
                     
 
Gren 53, 100m Bröstsim Fl 12-13, Finaler 
Sponsor: Katarinas Hus, Elvireborg 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Thea Dahlqvist  2003  Simklubben Hajen    41.66        1:28.09   
Julia Larsson  2002  Simklubben Hajen    42.31        1:28.37   
Tilde Röiseth  2003  Landskrona Simsällskap    42.99        1:30.14   
Agnes Gustafson  2003  Malmö Kappsimningsklubb    42.27        1:31.36   
Linnea Dolmark  2002  Simklubben Hajen    43.96        1:32.78   
Anna Twedberg  2003  Simsällskapet Iden    43.66        1:32.85   
Matilda Olsson  2003  Simklubben Spiggarna    44.11        1:35.03   
Linnéa Lindh  2003  Landskrona Simsällskap    45.08        1:35.11   
Tilde Thorsson  2003  Simklubben Hajen    44.96        1:35.53   
10  Lovisa Bjurnemark  2003  Malmö Kappsimningsklubb    45.27        1:36.82   
11  Carolina Åsberg  2002  Simklubben Lödde    46.42        1:37.00   
12  Matilda Hoff  2003  Landskrona Simsällskap    45.57        1:37.12   
13  Johanna Melin  2003  Simklubben Sydsim    48.10        1:41.20   
14  Ellen Feldman  2002  Simsällskapet Iden    47.79        1:42.27   
15  Lina Ostreus  2002  Simklubben Sydsim    48.65        1:42.94   
16  Isabell Tretinjak  2003  Simklubben Hajen    49.46        1:43.27   
17  Mikaela Virc  2003  Malmö Kappsimningsklubb    50.52        1:43.36   
18  Julia Szekely  2002  Malmö Kappsimningsklubb    47.81        1:43.97   
19  Filippa Dihle  2003  Simklubben Lödde    48.92        1:44.18   
20  Sofi Ekström  2003  Malmö Kappsimningsklubb    50.21        1:47.36   
21  Emma Mattsson  2003  Malmö Kappsimningsklubb    50.38        1:47.49   
22  Tuva Rosén Sundström  2002  Simsällskapet Iden    51.08        1:48.20   
23  Alva Bensby  2003  Simklubben Lödde    51.29        1:49.18   
24  Sanna Bredberg Jakstrand  2003  Malmö Kappsimningsklubb    52.09        1:49.82   
25  Fanny Moreau  2003  Landskrona Simsällskap    51.65        1:50.33   
26  Linnea Dahlin  2003  Simklubben Sydsim    52.18        1:51.05   
27  Kay Skarp  2002  Malmö Kappsimningsklubb    52.15        1:51.26   
28  Desiree Jannati Fard  2003  Simklubben Sydsim    53.24        1:56.84   
29  Elina Pålsson  2002  Höörs Simsällskap    57.08        1:58.86   
30  Israa Elwanni  2003  Malmö Kappsimningsklubb    56.09        2:00.71   
31  Siri Vikman  2003  Simklubben Hajen    57.63        2:04.83   
32  Emilia Nelleman Aasholm  2003  Malmö Kappsimningsklubb    58.44        2:08.63   
Anja Schönbäck  2003  Simklubben Spiggarna            DSQ   
Besa Sabriu  2003  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Felicia Sjöström  2002  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 54, 100m Bröstsim Po 12-13, Finaler 
Sponsor: Agent A 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jonathan Seanderdahl  2002  Simklubben Sydsim    39.92        1:27.21   
Carl Ewertz  2002  Malmö Kappsimningsklubb    42.51        1:30.73   
Liam Bech  2003  Malmö Kappsimningsklubb    42.92        1:31.14   
Isak Paulsson  2002  Simklubben Lödde    43.06        1:32.27   
Jacob Hansson  2002  Simklubben Hajen    46.95        1:35.73   
Hampus Erdös  2003  Simklubben Lödde    46.14        1:35.80   
Jesper Ring  2003  Landskrona Simsällskap    46.60        1:40.05   
Jakob Strömland  2003  Malmö Kappsimningsklubb    48.90        1:41.57   
Markus Rydgren  2003  Landskrona Simsällskap    46.58        1:41.83   
10  Lukas Kron Larsson  2003  Malmö Kappsimningsklubb    57.70        2:02.08   
11  Jacob Baxmann  2003  Malmö Kappsimningsklubb    57.29        2:02.65   
12  Leith Al-Sheesh  2003  Malmö Kappsimningsklubb    59.35        2:05.09   
August Ramberg  2002  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Etienne Kondi  2003  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Jesper Franzén  2002  Simklubben Sydsim            DSQ   
Milan Vilotic  2003  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 55, 50m Bröstsim Fl 10-11, Finaler 
Sponsor: Akea AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lova Persson  2004  Simklubben Hajen            43.68   
Sofia Frisk  2005  Helsingborgs Simsällskap            47.22   
Wilma Lundius  2004  Landskrona Simsällskap            47.34   
Ella Persson  2004  Simsällskapet Iden            47.59   
Jennie Christiansen  2004  Simklubben Sydsim            48.19   
Hilma Sörum  2004  Malmö Kappsimningsklubb            48.39   
Ella Röiseth  2005  Landskrona Simsällskap            48.67   
Filippa Bremer  2005  Helsingborgs Simsällskap            48.67   
Klara Nilsson  2004  Simklubben Hajen            48.71   
10  Fanny Hess  2004  Landskrona Simsällskap            48.73   
11  Emma Ingner  2005  Malmö Kappsimningsklubb            48.83   
12  Beatrice Ask  2005  Malmö Kappsimningsklubb            49.15   
13  Anna Stenberg  2005  Malmö Kappsimningsklubb            49.86   
14  Emilia Berg  2005  Simklubben Lödde            50.20   
15  Teodora Petric  2005  Malmö Kappsimningsklubb            50.61   
16  Lova Flemming  2004  Simklubben Sydsim            50.95   
17  Tilde Klehn  2004  Simklubben Lödde            51.56   
18  Elsa Thell  2004  Landskrona Simsällskap            51.75   
19  Emma Martinsson  2004  Simklubben Lödde            51.79   
20  Isabella Djuric  2004  Landskrona Simsällskap            51.87   
21  Julia Henriksson  2005  Simklubben Hajen            52.30   
22  Tova Siversson  2005  Landskrona Simsällskap            52.59   
23  Emelie Rosquist  2004  Simklubben Lödde            52.99   
24  Nelly Gustavsson  2004  Landskrona Simsällskap            53.49   
25  Hilma Burholm  2004  Malmö Kappsimningsklubb            53.98   
26  Hanna Johansson  2004  Malmö Kappsimningsklubb            54.28   
27  Ella Bodell  2005  Simklubben Sydsim            54.72   
28  Ebba Sandström  2005  Helsingborgs Simsällskap            55.39   
29  Maja Lapadatovic  2005  Helsingborgs Simsällskap            57.25   
30  Isabella Larsson  2005  Helsingborgs Simsällskap            57.84   
31  Frida Isaksson  2005  Simklubben Sydsim            58.46   
32  Emilia Sandström  2004  Simklubben Sydsim            1:00.19   
33  Agnes Aagaard  2005  Helsingborgs Simsällskap            1:00.74   
34  Jennifer Norlén  2005  Simklubben Sydsim            1:01.23   
35  Natalia Olivera  2004  Malmö Kappsimningsklubb            1:01.76   
36  Anna Sjöfors  2004  Simklubben Lödde            1:04.30   
37  Rakel Johannisson  2004  Simklubben Sydsim            1:04.45   
Annika Lindberg  2005  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
Filippa Norvenius  2005  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Hanna Olsson  2004  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Lina Stanaitis  2005  Simklubben Sydsim            DSQ   
Liv Bexell  2005  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
Maja Edelhamre  2005  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
Maja Segerlund  2005  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
Saga Lundgren  2005  Landskrona Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 56, 50m Bröstsim Po 10-11, Finaler 
Sponsor: HEAD swimming 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ludvig Hoff  2005  Landskrona Simsällskap            45.81   
Vincent Tran  2004  Malmö Kappsimningsklubb            46.83   
Love Offrell  2004  Simklubben Sydsim            49.13   
Ugnius Melieska  2004  Malmö Kappsimningsklubb            50.07   
Anton Malmgren  2004  Landskrona Simsällskap            52.33   
Hannes Palmgren  2005  Simklubben Sydsim            53.51   
Morgan Engberg  2005  Simklubben Spiggarna            54.81   
Oliver Duggal  2005  Simklubben Sydsim            55.33   
Vincent Berglind  2005  Malmö Kappsimningsklubb            55.81   
10  Elias Stridh  2005  Simklubben Lödde            56.88   
11  Jannes Krüger  2005  Malmö Kappsimningsklubb            57.30   
12  Andreas Jovovic  2004  Malmö Kappsimningsklubb            58.56   
13  Melvin Lentonsson  2004  Malmö Kappsimningsklubb            1:00.74   
14  Oliver Wohlquist  2005  Landskrona Simsällskap            1:01.07   
15  Lukas Svejme  2005  Simklubben Hajen            1:03.25   
16  Wille Palm  2005  Helsingborgs Simsällskap            1:03.28   
17  Metin Salih  2005  Malmö Kappsimningsklubb            1:09.92   
18  Isak Dahl  2005  Simsällskapet Iden            1:21.06   
Joel Fribergh  2005  Simklubben Lödde            DSQ   
Mio Remgard Emland  2005  Höörs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 57, 50m Bröstsim Fl 0-9, Finaler 
Sponsor: Linnea&Basilika 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emilia Folklund  2006  Malmö Kappsimningsklubb            50.56   
My Pettersson  2006  Landskrona Simsällskap            51.04   
Moa Ekberg  2006  Landskrona Simsällskap            54.37   
Meya Nilsson  2007  Simklubben Hajen            55.90   
Charlotte Krüger  2007  Malmö Kappsimningsklubb            57.38   
Tyra Sivtoft  2006  Simklubben Lödde            57.55   
Ellinor Redenby  2006  Malmö Kappsimningsklubb            57.99   
Alicia Ekelund  2007  Malmö Kappsimningsklubb            58.07   
Anna Contis Pavel  2006  Simklubben Hajen            59.26   
10  Yasmine Strandh  2006  Landskrona Simsällskap            59.40   
11  Saga Wemlén  2006  Malmö Kappsimningsklubb            1:01.50   
12  Tyra Mårtensson  2006  Simklubben Hajen            1:04.33   
13  Linnea Sjöholm  2007  Simsällskapet Iden            1:05.04   
14  Amanda Rosquist  2007  Simklubben Lödde            1:06.07   
15  Olivia Nilsson Virc  2007  Simklubben Sydsim            1:17.04   
Elisa Raminmajd  2006  Simklubben Sydsim            DSQ   
Elsa Winberg  2006  Simklubben Hajen            DSQ   
                     
 
Gren 58, 50m Bröstsim Po 0-9, Finaler 
Sponsor: Team Sportia center Syd 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ted Nilsson  2006  Simklubben Lödde            57.09   
Karl Svensson  2006  Simklubben Sydsim            58.44   
Niklas Hansson  2007  Simsällskapet Iden            1:06.36   
Axel Bech  2006  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Edvin Dedovic  2007  Landskrona Simsällskap            DSQ   
Gustav Nilsson  2007  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 59, 100m Frisim Fl 12-13, Finaler 
Sponsor: ICA Maxi Stormarknad 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Julia Larsson  2002  Simklubben Hajen    32.58        1:08.14   
Matilda Hoff  2003  Landskrona Simsällskap    33.11        1:08.82   
Linnea Dolmark  2002  Simklubben Hajen    33.26        1:09.61   
Lovisa Bjurnemark  2003  Malmö Kappsimningsklubb    32.92        1:10.43   
Olivia Skog  2002  Simklubben Lödde    34.07        1:11.08   
Tilde Röiseth  2003  Landskrona Simsällskap    34.45        1:12.40   
Lina Ostreus  2002  Simklubben Sydsim    34.52        1:12.86   
Linnéa Lindh  2003  Landskrona Simsällskap    35.06        1:14.58   
Johanna Melin  2003  Simklubben Sydsim    36.35        1:14.74   
10  Thea Dahlqvist  2003  Simklubben Hajen    35.16        1:14.77   
11  Hanna Barnell  2003  Simklubben Hajen    36.17        1:15.43   
12  Tilde Thorsson  2003  Simklubben Hajen    36.84        1:15.86   
13  Filippa Dihle  2003  Simklubben Lödde    35.88        1:16.45   
14  Anna Twedberg  2003  Simsällskapet Iden    36.83        1:16.75   
15  Agnes Gustafson  2003  Malmö Kappsimningsklubb    36.45        1:17.72   
16  Angelica Böhme  2003  Simsällskapet Iden    37.01        1:19.01   
17  Anja Schönbäck  2003  Simklubben Spiggarna    37.93        1:20.06   
18  Emma Mattsson  2003  Malmö Kappsimningsklubb    38.56        1:20.29   
19  Isabell Tretinjak  2003  Simklubben Hajen    39.58        1:20.51   
20  Matilda Olsson  2003  Simklubben Spiggarna    38.05        1:22.48   
21  Tuva Rosén Sundström  2002  Simsällskapet Iden    39.68        1:22.77   
22  Victoria Olsson  2002  Simklubben Lödde    40.37        1:24.45   
23  Sanna Bredberg Jakstrand  2003  Malmö Kappsimningsklubb    40.68        1:26.64   
24  Fanny Moreau  2003  Landskrona Simsällskap    40.59        1:27.10   
25  Mikaela Virc  2003  Malmö Kappsimningsklubb    41.95        1:27.12   
26  Linnea Dahlin  2003  Simklubben Sydsim    40.69        1:28.94   
27  Filippa Andersson  2002  Landskrona Simsällskap    42.58        1:31.89   
28  Sofi Ekström  2003  Malmö Kappsimningsklubb    44.20        1:35.62   
29  Besa Sabriu  2003  Malmö Kappsimningsklubb    45.39        1:37.76   
30  Desiree Jannati Fard  2003  Simklubben Sydsim    46.30        1:43.84   
31  Emilia Nelleman Aasholm  2003  Malmö Kappsimningsklubb    50.51        1:50.03   
32  Israa Elwanni  2003  Malmö Kappsimningsklubb    53.24        1:51.30   
Elina Pålsson  2002  Höörs Simsällskap            DSQ   
Ellen Feldman  2002  Simsällskapet Iden            DSQ   
Siri Vikman  2003  Simklubben Hajen            DSQ   
                     
 
Gren 60, 100m Frisim Po 12-13, Finaler 
Sponsor: KKB Fastigheter 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jonathan Seanderdahl  2002  Simklubben Sydsim    33.01        1:09.61   
Liam Bech  2003  Malmö Kappsimningsklubb    34.76        1:13.24   
Jesper Ring  2003  Landskrona Simsällskap    34.50        1:13.74   
Markus Rydgren  2003  Landskrona Simsällskap    37.13        1:18.41   
Jesper Franzén  2002  Simklubben Sydsim    37.75        1:20.25   
Jakob Strömland  2003  Malmö Kappsimningsklubb    38.08        1:21.66   
Jacob Hansson  2002  Simklubben Hajen    39.99        1:22.25   
Jacob Baxmann  2003  Malmö Kappsimningsklubb    39.64        1:23.13   
Leith Al-Sheesh  2003  Malmö Kappsimningsklubb    39.83        1:23.69   
10  Lukas Kron Larsson  2003  Malmö Kappsimningsklubb    42.46        1:29.69   
11  Etienne Kondi  2003  Malmö Kappsimningsklubb    42.98        1:32.21   
12  Tim Larsson  2003  Simklubben Spiggarna    43.37        1:33.03   
13  August Ramberg  2002  Malmö Kappsimningsklubb    43.70        1:33.54   
14  Milan Vilotic  2003  Malmö Kappsimningsklubb    56.02        1:59.36   
                     
 
Gren 61, 50m Frisim Fl 10-11, Finaler 
Sponsor: HEAD swimming 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emma Hassling  2004  Landskrona Simsällskap            33.15   
Tindra D´ Aubigné  2004  Höörs Simsällskap            33.22   
Klara Nilsson  2004  Simklubben Hajen            35.37   
Alma Mårtensson  2004  Simklubben Hajen            36.15   
Ella Röiseth  2005  Landskrona Simsällskap            37.36   
Anna Stenberg  2005  Malmö Kappsimningsklubb            37.76   
Hilma Sörum  2004  Malmö Kappsimningsklubb            38.05   
Livia Sjunnesson  2005  Landskrona Simsällskap            38.39   
Emilia Berg  2005  Simklubben Lödde            38.89   
10  Beatrice Ask  2005  Malmö Kappsimningsklubb            39.00   
11  Isabella Djuric  2004  Landskrona Simsällskap            39.33   
12  Teodora Petric  2005  Malmö Kappsimningsklubb            39.39   
13  Wilma Lundius  2004  Landskrona Simsällskap            39.63   
14  Tova Siversson  2005  Landskrona Simsällskap            40.59   
15  Tilde Klehn  2004  Simklubben Lödde            41.36   
16  Isabella Larsson  2005  Helsingborgs Simsällskap            41.37   
17  Emelie Rosquist  2004  Simklubben Lödde            42.11   
18  Annika Lindberg  2005  Helsingborgs Simsällskap            42.34   
19  Elsa Thell  2004  Landskrona Simsällskap            42.43   
20  Filippa Bremer  2005  Helsingborgs Simsällskap            42.77   
21  Hanna Johansson  2004  Malmö Kappsimningsklubb            42.84   
22  Lova Flemming  2004  Simklubben Sydsim            43.03   
23  Ebba Sandström  2005  Helsingborgs Simsällskap            43.06   
24  Emma Ingner  2005  Malmö Kappsimningsklubb            43.81   
25  Liv Bexell  2005  Helsingborgs Simsällskap            43.84   
26  Sofia Frisk  2005  Helsingborgs Simsällskap            43.86   
27  Ella Persson  2004  Simsällskapet Iden            43.97   
28  Emma Martinsson  2004  Simklubben Lödde            45.46   
29  Elin Olsson  2004  Landskrona Simsällskap            45.58   
30  Nelly Gustavsson  2004  Landskrona Simsällskap            46.36   
31  Rakel Johannisson  2004  Simklubben Sydsim            46.37   
32  Ella Bodell  2005  Simklubben Sydsim            46.99   
33  Agnes Aagaard  2005  Helsingborgs Simsällskap            48.16   
34  Hilma Burholm  2004  Malmö Kappsimningsklubb            48.39   
35  Natalia Olivera  2004  Malmö Kappsimningsklubb            49.33   
36  Maja Lapadatovic  2005  Helsingborgs Simsällskap            50.48   
37  Emilia Sandström  2004  Simklubben Sydsim            51.23   
38  Frida Isaksson  2005  Simklubben Sydsim            51.92   
39  Jennifer Norlén  2005  Simklubben Sydsim            55.15   
40  Maja Edelhamre  2005  Helsingborgs Simsällskap            55.84   
41  Saga Lundgren  2005  Landskrona Simsällskap            58.40   
42  Anna Sjöfors  2004  Simklubben Lödde            58.52   
43  Filippa Norvenius  2005  Malmö Kappsimningsklubb            58.67   
44  Lina Stanaitis  2005  Simklubben Sydsim            1:02.63   
Maja Segerlund  2005  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 62, 50m Frisim Po 10-11, Finaler 
Sponsor: Linnea&Basilika 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Vincent Tran  2004  Malmö Kappsimningsklubb            35.78   
Viggo Thomsen  2004  Landskrona Simsällskap            36.73   
Ludvig Hoff  2005  Landskrona Simsällskap            36.86   
Ugnius Melieska  2004  Malmö Kappsimningsklubb            38.59   
Oliver Duggal  2005  Simklubben Sydsim            40.03   
Hannes Palmgren  2005  Simklubben Sydsim            40.34   
Joel Fribergh  2005  Simklubben Lödde            41.22   
Oliver Wohlquist  2005  Landskrona Simsällskap            41.38   
Anton Malmgren  2004  Landskrona Simsällskap            43.66   
10  Morgan Engberg  2005  Simklubben Spiggarna            45.52   
11  Mio Remgard Emland  2005  Höörs Simsällskap            45.73   
12  Vincent Berglind  2005  Malmö Kappsimningsklubb            47.14   
13  Jannes Krüger  2005  Malmö Kappsimningsklubb            47.51   
14  Wille Palm  2005  Helsingborgs Simsällskap            48.33   
15  Elias Stridh  2005  Simklubben Lödde            49.15   
16  Lukas Svejme  2005  Simklubben Hajen            49.36   
17  Andreas Jovovic  2004  Malmö Kappsimningsklubb            53.71   
18  Isak Dahl  2005  Simsällskapet Iden            53.88   
19  Metin Salih  2005  Malmö Kappsimningsklubb            57.39   
Melvin Lentonsson  2004  Malmö Kappsimningsklubb            DNF   
                     
 
Gren 63, 50m Frisim Fl 0-9, Finaler 
Sponsor: Landgren of Sweden AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
My Pettersson  2006  Landskrona Simsällskap            39.10   
Moa Ekberg  2006  Landskrona Simsällskap            39.49   
Emilia Folklund  2006  Malmö Kappsimningsklubb            40.69   
Yasmine Strandh  2006  Landskrona Simsällskap            43.77   
Thowe Eliasson  2006  Landskrona Simsällskap            44.29   
Tyra Sivtoft  2006  Simklubben Lödde            44.66   
Tyra Mårtensson  2006  Simklubben Hajen            45.80   
Saga Tretinjak  2006  Simklubben Hajen            49.89   
Elsa Winberg  2006  Simklubben Hajen            50.33   
10  Charlotte Krüger  2007  Malmö Kappsimningsklubb            50.68   
11  Elisa Raminmajd  2006  Simklubben Sydsim            52.55   
12  Linnea Sjöholm  2007  Simsällskapet Iden            56.29   
13  Saga Wemlén  2006  Malmö Kappsimningsklubb            58.71   
14  Amanda Rosquist  2007  Simklubben Lödde            1:00.25   
15  Christina Nordlander Johnsen  2006  Malmö Kappsimningsklubb            1:01.11   
16  Olivia Nilsson Virc  2007  Simklubben Sydsim            1:04.47   
                     
 
Gren 64, 50m Frisim Po 0-9, Finaler 
Sponsor: JÅN Åkeri AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Axel Wergeland  2006  Simklubben Lödde            40.94   
Hugo Skölderud  2006  Simklubben Sydsim            41.05   
Edvin Dedovic  2007  Landskrona Simsällskap            45.52   
Ted Nilsson  2006  Simklubben Lödde            46.03   
Axel Bech  2006  Malmö Kappsimningsklubb            52.03   
Gustav Nilsson  2007  Malmö Kappsimningsklubb            57.03   
Niklas Hansson  2007  Simsällskapet Iden            1:03.11   
                     
 
Gren 65, 4X50m Medley Fl 12-13, Finaler 
Sponsor: Apoteket Kronan 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
SK Hajen Damer [2002]  2002  Simklubben Hajen            2:27.54   
  Julia Larsson  2002      36.13        36.13   
  Thea Dahlqvist  2003      41.77        1:17.90   
  Linnea Dolmark  2002      35.30        1:53.20   
  Tilde Thorsson  2003      34.34        2:27.54   
                     
Landskrona Damer [2002]  2002  Landskrona Simsällskap            2:32.37   
  Matilda Hoff  2003      36.33        36.33   
  Tilde Röiseth  2003      41.67        1:18.00   
  Linnéa Lindh  2003      36.55        1:54.55   
  Fanny Moreau  2003      37.82        2:32.37   
                     
SK Lödde Damer [2002] Medley  2002  Simklubben Lödde            2:32.52   
  Filippa Dihle  2003      40.66        40.66   
  Olivia Skog  2002      38.92        1:19.58   
  Carolina Åsberg  2002      36.22        1:55.80   
  Victoria Olsson  2002      36.72        2:32.52   
                     
SS Iden Damer [2002]  2002  Simsällskapet Iden            2:43.41   
  Angelica Böhme  2003      42.57        42.57   
  Anna Twedberg  2003      44.43        1:27.00   
  Tuva Rosén Sundström  2002      39.37        2:06.37   
  Ellen Feldman  2002      37.04        2:43.41   
                     
Mkk Damer [2002] Medley 1  2002  Malmö Kappsimningsklubb            2:45.51   
  Israa Elwanni  2003      53.70        53.70   
  Agnes Gustafson  2003      40.66        1:34.36   
  Lovisa Bjurnemark  2003      36.93        2:11.29   
  Emma Mattsson  2003      34.22        2:45.51   
                     
SK Sydsim Damer [2002] Medley  2002  Simklubben Sydsim            2:46.23   
  Johanna Melin  2003      38.33        38.33   
  Desiree Jannati Fard  2003      51.96        1:30.29   
  Lina Ostreus  2002      36.47        2:06.76   
  Linnea Dahlin  2003      39.47        2:46.23   
                     
Mkk Damer [2002] Medley 2  2002  Malmö Kappsimningsklubb            2:55.83   
  Teodora Petric  2005      47.90        47.90   
  Mikaela Virc  2003      46.51        1:34.41   
  Sanna Bredberg Jakstrand  2003      43.82        2:18.23   
  Kay Skarp  2002      37.60        2:55.83   
                     
                     
 
Gren 66, 4X50m Medley Po 12-13, Finaler 
Sponsor: Kävlinge Zoo 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
SK Lödde Herrar [2002] Medley  2002  Simklubben Lödde            2:15.03   
  Isak Paulsson  2002      33.40        33.40   
  Hampus Erdös  2003      43.31        1:16.71   
  Ian Hangård  2002      29.96        1:46.67   
  Lukas Miderbäck  2003      28.36        2:15.03   
                     
Mkk Herrar [2002] Medley 1  2002  Malmö Kappsimningsklubb            2:41.78   
  Jakob Strömland  2003      41.43        41.43   
  Carl Ewertz  2002      42.58        1:24.01   
  Liam Bech  2003      38.34        2:02.35   
  Jacob Baxmann  2003      39.43        2:41.78   
                     
Mkk Herrar [2002] Medley 2  2002  Malmö Kappsimningsklubb            3:22.54   
  Milan Vilotic  2003      1:02.61        1:02.61   
  Lukas Kron Larsson  2003      55.01        1:57.62   
  Leith Al-Sheesh  2003      45.25        2:42.87   
  August Ramberg  2002      39.67        3:22.54   
                     
                     
 
Gren 67, 4X50m Medley Fl 0-11, Finaler 
Sponsor: HEAD swimming 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
SK Lödde Damer 2 [2004] Medley  2004  Simklubben Lödde            2:46.89   
  Emilia Berg  2005      47.02        47.02   
  Hanne Husby  2004      41.37        1:28.39   
  Isabel Smideberg  2004      36.23        2:04.62   
  Emelie Rosquist  2004      42.27        2:46.89   
                     
Landskrona Damer [2004]  2004  Landskrona Simsällskap            2:47.39   
  Wilma Lundius  2004      45.27        45.27   
  Emma Hassling  2004      43.02        1:28.29   
  Fanny Hess  2004      39.74        2:08.03   
  Isabella Djuric  2004      39.36        2:47.39   
                     
Landskrona Damer [2005]  2005  Landskrona Simsällskap            2:55.43   
  Ella Röiseth  2005      45.13        45.13   
  Livia Sjunnesson  2005      44.25        1:29.38   
  Tova Siversson  2005      44.75        2:14.13   
  Elsa Thell  2004      41.30        2:55.43   
                     
Mkk Damer [2004] Medley 1  2004  Malmö Kappsimningsklubb            2:58.81   
  Emilia Folklund  2006      44.25        44.25   
  Hilma Sörum  2004      47.61        1:31.86   
  Beatrice Ask  2005      48.88        2:20.74   
  Anna Stenberg  2005      38.07        2:58.81   
                     
SK Sydsim Damer [2004] Medley  2004  Simklubben Sydsim            3:19.54   
  Lova Flemming  2004      51.94        51.94   
  Ella Bodell  2005      54.63        1:46.57   
  Jennie Christiansen  2004      40.60        2:27.17   
  Emilia Sandström  2004      52.37        3:19.54   
                     
Landskrona Töser [2006]  2006  Landskrona Simsällskap            3:21.95   
  Yasmine Strandh  2006      51.40        51.40   
  My Pettersson  2006      52.57        1:43.97   
  Moa Ekberg  2006      52.09        2:36.06   
  Thowe Eliasson  2006      45.89        3:21.95   
                     
SK Hajen Damer [2004]  2004  Simklubben Hajen            DSQ   
  Klara Nilsson  2004      43.02        43.02   
  Alma Mårtensson  2004      45.75        1:28.77   
  Lova Persson  2004      44.11        2:12.88   
                     
SK Lödde Damer [2004] Medley  2004  Simklubben Lödde            DSQ   
                     
SK Sydsim Damer 2 [2004] Medley  2004  Simklubben Sydsim            DSQ   
                     
                     
 
Gren 68, 4X50m Medley Po 0-11, Finaler 
Sponsor: Linnea&Basilika 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Mkk Herrar [2004] Medley 1  2004  Malmö Kappsimningsklubb            3:04.54   
  Melvin Lentonsson  2004      50.20        50.20   
  Vincent Tran  2004      46.04        1:36.24   
  Ugnius Melieska  2004      43.14        2:19.38   
  Jannes Krüger  2005      45.16        3:04.54   
                     
SK Sydsim Herrar [2004] Medley  2004  Simklubben Sydsim            3:10.18   
  Hugo Skölderud  2006      50.58        50.58   
  Hannes Palmgren  2005      54.07        1:44.65   
  Love Offrell  2004      43.73        2:28.38   
  Karl Svensson  2006      41.80        3:10.18   
                     
Landskrona Herrar [2005]  2005  Landskrona Simsällskap            3:12.65   
  Oliver Wohlquist  2005      58.42        58.42   
  Viggo Thomsen  2004      44.83        1:43.25   
  Ludvig Hoff  2005      43.68        2:26.93   
  Edvin Dedovic  2007      45.72        3:12.65   
                     
SK Lödde Herrar [2004] Medley  2004  Simklubben Lödde            DSQ   
  Joel Fribergh  2005      46.61        46.61   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  26 oktober 2015 
Licensierad till: Simklubben Lödde  Utskriftstid  19:04