Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Klubbmästerskap    Utskriftsdatum  28 februari 2015   
  Tävlingsort  Billesholm    Utskriftstid  16:18   
  Arrangör  SK Spiggarna         
 
 
Gren 1, 25m Fjärilsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Patricia Tibemo  2002  Simklubben Spiggarna            17.59   
Felix Tjärnberg  2005  Simklubben Spiggarna            18.63   
Anja Schönbäck  2003  Simklubben Spiggarna            19.06   
Wilma Ekstrand  2004  Simklubben Spiggarna            19.69   
Matilda Olsson  2003  Simklubben Spiggarna            20.22   
Cajsa Fredriksson  2003  Simklubben Spiggarna            20.57   
Tim Larsson  2003  Simklubben Spiggarna            21.21   
Amanda Asp  2003  Simklubben Spiggarna            23.25   
Minna Lundgren  2004  Simklubben Spiggarna            23.96   
10  Emma Holmberg  2005  Simklubben Spiggarna            31.78   
                     
 
Gren 2, 50m Fjärilsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Kevin Fransson  1999  Simklubben Spiggarna            33.37   
Emma Bengtsson  1999  Simklubben Spiggarna            33.96   
Alicia Darell  2000  Simklubben Spiggarna            37.00   
Louise Andersson  2001  Simklubben Spiggarna            40.22   
Linn Steen  2000  Simklubben Spiggarna            40.50   
Caroline Andersson  2001  Simklubben Spiggarna            43.97   
Moa Lundgren  2000  Simklubben Spiggarna            44.44   
                     
 
Gren 3, 50m Ryggsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anja Schönbäck  2003  Simklubben Spiggarna            41.97   
Felix Tjärnberg  2005  Simklubben Spiggarna            42.90   
Wilma Ekstrand  2004  Simklubben Spiggarna            43.85   
Patricia Tibemo  2002  Simklubben Spiggarna            44.31   
Matilda Olsson  2003  Simklubben Spiggarna            44.94   
Cajsa Fredriksson  2003  Simklubben Spiggarna            48.72   
Tim Larsson  2003  Simklubben Spiggarna            50.34   
Sanna Sävström  2003  Simklubben Spiggarna            51.59   
Minna Lundgren  2004  Simklubben Spiggarna            54.10   
10  Isak Möller  2006  Simklubben Spiggarna            55.13   
11  Amanda Asp  2003  Simklubben Spiggarna            55.68   
12  Isabella Möller  2003  Simklubben Spiggarna            58.32   
13  Benjamin Petersen  2004  Simklubben Spiggarna            1:01.10   
14  Elias Asp  2005  Simklubben Spiggarna            1:07.63   
15  Mikael Johansson  2004  Simklubben Spiggarna            1:11.44   
16  Julia Petersen  2005  Simklubben Spiggarna            1:20.12   
17  Emily Karlsson  2007  Simklubben Spiggarna            1:30.37   
                     
 
Gren 4, 100m Ryggsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emma Bengtsson  1999  Simklubben Spiggarna            1:17.84   
Kevin Fransson  1999  Simklubben Spiggarna            1:18.25   
Alicia Darell  2000  Simklubben Spiggarna            1:29.41   
Linn Steen  2000  Simklubben Spiggarna            1:31.84   
Louise Andersson  2001  Simklubben Spiggarna            1:34.69   
Caroline Andersson  2001  Simklubben Spiggarna            1:36.59   
Moa Lundgren  2000  Simklubben Spiggarna            1:42.84   
                     
 
Gren 5, 50m Bröstsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Matilda Olsson  2003  Simklubben Spiggarna            46.53   
Anja Schönbäck  2003  Simklubben Spiggarna            50.10   
Patricia Tibemo  2002  Simklubben Spiggarna            51.37   
Cajsa Fredriksson  2003  Simklubben Spiggarna            53.78   
Amanda Asp  2003  Simklubben Spiggarna            54.28   
Minna Lundgren  2004  Simklubben Spiggarna            55.97   
Isabella Möller  2003  Simklubben Spiggarna            56.28   
Wilma Ekstrand  2004  Simklubben Spiggarna            57.82   
Benjamin Petersen  2004  Simklubben Spiggarna            58.16   
10  Arina Olsson  2004  Simklubben Spiggarna            59.13   
11  Felix Tjärnberg  2005  Simklubben Spiggarna            59.81   
12  Emmie Svensson  2006  Simklubben Spiggarna            1:05.85   
13  Isak Möller  2006  Simklubben Spiggarna            1:07.72   
14  Morgan Engberg  2005  Simklubben Spiggarna            1:08.16   
15  Mikael Johansson  2004  Simklubben Spiggarna            1:08.56   
16  Anna Andersson  2006  Simklubben Spiggarna            1:12.68   
17  Ebba Olsson  2006  Simklubben Spiggarna            1:16.82   
18  Tim Larsson  2003  Simklubben Spiggarna            1:18.96   
19  Elias Asp  2005  Simklubben Spiggarna            1:25.12   
                     
 
Gren 6, 100m Bröstsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Kevin Fransson  1999  Simklubben Spiggarna            1:33.00   
Alicia Darell  2000  Simklubben Spiggarna            1:37.38   
Moa Lundgren  2000  Simklubben Spiggarna            1:41.84   
Linn Steen  2000  Simklubben Spiggarna            1:44.81   
Caroline Andersson  2001  Simklubben Spiggarna            1:48.69   
Louise Andersson  2001  Simklubben Spiggarna            DNS   
                     
 
Gren 7, 50m Frisim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Felix Tjärnberg  2005  Simklubben Spiggarna            36.81   
Anja Schönbäck  2003  Simklubben Spiggarna            37.25   
Patricia Tibemo  2002  Simklubben Spiggarna            37.44   
Matilda Olsson  2003  Simklubben Spiggarna            39.19   
Wilma Ekstrand  2004  Simklubben Spiggarna            39.32   
Cajsa Fredriksson  2003  Simklubben Spiggarna            39.37   
Minna Lundgren  2004  Simklubben Spiggarna            42.06   
Tim Larsson  2003  Simklubben Spiggarna            42.12   
Sanna Sävström  2003  Simklubben Spiggarna            48.34   
10  Isabella Möller  2003  Simklubben Spiggarna            49.25   
11  Emmie Svensson  2006  Simklubben Spiggarna            49.34   
12  Amanda Asp  2003  Simklubben Spiggarna            50.47   
13  Benjamin Petersen  2004  Simklubben Spiggarna            50.81   
14  Arina Olsson  2004  Simklubben Spiggarna            52.75   
15  Johan Andersson  2004  Simklubben Spiggarna            56.13   
16  Isak Möller  2006  Simklubben Spiggarna            57.44   
17  Ebba Olsson  2006  Simklubben Spiggarna            59.41   
18  Emma Holmberg  2005  Simklubben Spiggarna            59.56   
19  Elias Asp  2005  Simklubben Spiggarna            1:05.22   
                     
 
Gren 8, 100m Frisim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Kevin Fransson  1999  Simklubben Spiggarna            1:05.28   
Emma Bengtsson  1999  Simklubben Spiggarna            1:07.59   
Alicia Darell  2000  Simklubben Spiggarna            1:16.32   
Linn Steen  2000  Simklubben Spiggarna            1:18.37   
Moa Lundgren  2000  Simklubben Spiggarna            1:20.91   
Caroline Andersson  2001  Simklubben Spiggarna            1:25.10   
Louise Andersson  2001  Simklubben Spiggarna            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.17.02 
Licensierad till: Simklubben Spiggarna