Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Klippan Swimcup 2015-09-27    Utskriftsdatum  27 september 2015   
  Tävlingsort  Klippan    Utskriftstid  18:11   
  Arrangör  Klippans Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  27 september 2015         
 
 
Gren 1, 100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Cornelia Bernspång  2003  Tyringe Simsällskap    37.67        1:19.78   
Bianca Jarbsjö  2003  Ängelholms Simsällskap    39.36        1:22.98   
Elsa Andersson  2004  Helsingborgs Simsällskap    40.34        1:24.94   
Emilia Johansson  2003  Föreningen Sim Team Engelholm    39.68        1:26.67   
Tuva Edvinsson  2004  Klippans Simsällskap    41.41        1:27.88   
Emma Nilsson  2004  Helsingborgs Simsällskap    40.92        1:28.03   
Alice Troedsson  2004  Ängelholms Simsällskap    41.57        1:28.05   
Alva Landälv  2005  Helsingborgs Simsällskap    41.43        1:28.65   
Frida Pekberg  2004  Ängelholms Simsällskap    43.68        1:31.32   
10  Vega Vollmer  2005  Helsingborgs Simsällskap    43.49        1:31.39   
11  Tekla Hult  2003  Föreningen Sim Team Engelholm    42.79        1:32.16   
12  Emmie Andersson  2003  Ängelholms Simsällskap    44.79        1:32.49   
13  Natasha Olsson  2005  Helsingborgs Simsällskap    43.35        1:32.61   
14  Cajsa Wöhl  2004  Helsingborgs Simsällskap    45.83        1:32.66   
15  Mila Lamminsaari  2003  Tyringe Simsällskap    44.93        1:32.93   
16  Ebba Hellzén  2003  Ängelholms Simsällskap    41.72        1:33.01   
17  Svea Raihle  2004  Helsingborgs Simsällskap    43.94        1:33.55   
18  Ella Persson  2004  Ängelholms Simsällskap    44.10        1:34.24   
19  Leah Ljungerud  2006  Ängelholms Simsällskap    42.17        1:34.45   
20  Johanna Andersson  2003  Ängelholms Simsällskap    43.09        1:34.50   
21  Nelly Hansson  2004  Ängelholms Simsällskap    42.26        1:34.64   
22  Wilma Ekstrand  2004  Simklubben Spiggarna    43.63        1:34.91   
23  Hildur Andersson  2005  Helsingborgs Simsällskap    43.67        1:35.38   
24  Julia Persson  2003  Helsingborgs Simsällskap    43.68        1:35.73   
25  Johanna Hanspers  2004  Helsingborgs Simsällskap    43.93        1:35.78   
26  Cajsa Fredriksson  2003  Simklubben Spiggarna    44.39        1:36.36   
27  Johanna Hofvendahl  2004  Helsingborgs Simsällskap    45.76        1:36.91   
28  Viktoria Andersson  2003  Ängelholms Simsällskap    45.47        1:37.00   
29  Alicia Arvidsson  2005  Helsingborgs Simsällskap    45.43        1:37.79   
30  Klara Bokelund  2003  Ängelholms Simsällskap    43.78        1:37.88   
31  Klara Pantev  2005  Helsingborgs Simsällskap    43.57        1:38.40   
32  Tilda Persson  2004  Helsingborgs Simsällskap    46.02        1:38.69   
33  Caisa Renström  2004  Ängelholms Simsällskap    49.19        1:39.26   
34  Rebecca Kokko  2004  Kappsimningsklubben Karpen    46.56        1:39.70   
35  Ebba Jönsson  2005  Helsingborgs Simsällskap    45.87        1:39.96   
36  Ammie Axelsson  2004  Ängelholms Simsällskap    44.89        1:40.15   
37  Amanda Jälminger  2005  Helsingborgs Simsällskap    46.16        1:40.28   
38  Elin Kronkvist  2004  Ängelholms Simsällskap    44.54        1:40.35   
39  Felicia Norrman  2003  Höganäs Simsällskap    48.52        1:42.79   
40  Ebba Johansson  2004  Klippans Simsällskap    51.89        1:43.51   
41  Lovisa Rohlin  2004  Kappsimningsklubben Karpen    49.98        1:43.93   
42  Ida Holst Gerløv  2004  Höganäs Simsällskap    49.91        1:46.13   
43  Anna Larsson  2006  Föreningen Sim Team Engelholm    51.14        1:48.61   
44  Klara Harrysson  2004  Ängelholms Simsällskap    52.85        1:49.14   
45  Elsa Wiberg  2004  Helsingborgs Simsällskap    53.64        1:49.57   
46  Erica Persson  2005  Ängelholms Simsällskap    53.48        1:51.17   
47  Ellen Johansson  2003  Ängelholms Simsällskap    50.07        1:51.63   
48  Mathilda Delen Abrahamsso  2004  Kappsimningsklubben Karpen    53.12        1:52.39   
49  Elin Söderberg  2004  Ängelholms Simsällskap    55.10        1:53.89   
Patrisia Lindén  2005  Helsingborgs Simsällskap            DNF   
Tyra Hjorth  2005  Klippans Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 2, 100m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Simon Persson  2003  Kappsimningsklubben Karpen    36.04        1:17.81   
Vlad Lupu  2003  Föreningen Sim Team Engelholm    37.12        1:19.56   
Wilmer Ingvarsson  2003  Ängelholms Simsällskap    39.07        1:23.71   
Gustaf Stokholm  2004  Ängelholms Simsällskap    37.54        1:23.73   
Stig Greiner  2003  Föreningen Sim Team Engelholm    38.91        1:26.31   
Niels Kwant  2003  Tyringe Simsällskap    39.54        1:26.84   
Alan Jovic  2004  Helsingborgs Simsällskap    38.97        1:27.06   
Lukas Kjellnäs  2004  Helsingborgs Simsällskap    41.16        1:28.23   
Felix Tjärnberg  2005  Helsingborgs Simsällskap    40.94        1:28.87   
10  Adam Juliusson  2004  Helsingborgs Simsällskap    42.74        1:32.84   
11  Noa Rydén  2004  Ängelholms Simsällskap    44.26        1:34.29   
12  Niklas Andersson  2005  Helsingborgs Simsällskap    43.87        1:34.57   
13  Andre Wester  2003  Föreningen Sim Team Engelholm    45.29        1:37.77   
14  Vincent Grahn  2004  Höganäs Simsällskap    50.77        1:37.97   
15  Kasper Nygren  2004  Helsingborgs Simsällskap    50.70        1:39.80   
16  Olle Olsson  2004  Helsingborgs Simsällskap    45.42        1:40.52   
17  Love Andersson  2004  Höganäs Simsällskap    48.60        1:41.28   
18  Jacob Langell  2005  Helsingborgs Simsällskap    46.57        1:42.36   
19  Anton Persson  2006  Kappsimningsklubben Karpen    46.41        1:42.95   
20  Noah Andersen  2005  Föreningen Sim Team Engelholm    51.15        1:43.52   
21  David Alderbrink  2003  Helsingborgs Simsällskap    50.51        1:44.97   
22  Liam Lesmac  2003  Kappsimningsklubben Karpen    52.87        1:45.40   
23  Axel Jellbom  2004  Kappsimningsklubben Karpen    51.61        1:45.65   
24  Tim Larsson  2003  Simklubben Spiggarna    44.92        1:45.66   
25  Rasmus Auer  2005  Helsingborgs Simsällskap    49.76        1:45.85   
26  Theo Andersson  2004  Höganäs Simsällskap    50.51        1:45.90   
27  Marco Lindström  2004  Höganäs Simsällskap    53.59        1:49.55   
28  Ludwig Bengtsson  2004  Klippans Simsällskap    54.12        1:51.94   
29  Johannes Svensson  2005  Ängelholms Simsällskap    54.93        1:53.44   
30  Walther Olsson  2005  Helsingborgs Simsällskap    48.83        1:53.54   
31  Vilgot Lindberg  2005  Helsingborgs Simsällskap    57.90        1:55.27   
32  Elias Berg  2005  Ängelholms Simsällskap    55.40        1:56.11   
Eimantas Erlandsson  2003  Höganäs Simsällskap            DSQ   
Isak Christiansson  2003  Tyringe Simsällskap            DSQ   
Joel Nilsson  2005  Ängelholms Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 3, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hanna Rosvall  2000  Ängelholms Simsällskap            27.92   
Linnéa Persson  2002  Kappsimningsklubben Karpen            31.31   
Annie Jensen  1999  Ängelholms Simsällskap            31.90   
Alma Sandberg  2002  Föreningen Sim Team Engelholm            32.46   
Filippa Sundström  2001  Ängelholms Simsällskap            32.66   
Gabriella Henriksson  2000  Klippans Simsällskap            33.51   
Alice Bengtsson  2000  Klippans Simsällskap            33.52   
Matilda Andersson  1999  Ängelholms Simsällskap            33.59   
Miranda Ingvarsson  2001  Ängelholms Simsällskap            33.87   
10  Belinda Vedlugaite  2000  Klippans Simsällskap            34.22   
11  Clara Aronsson  2002  Tyringe Simsällskap            34.44   
12  Heidi Winberg  1999  Höganäs Simsällskap            35.18   
13  Thea Aronsson  2000  Tyringe Simsällskap            35.33   
14  Jennie Johansson  2001  Klippans Simsällskap            35.53   
15  Amanda Troedsson  2002  Ängelholms Simsällskap            35.98   
16  Inez Jensen  2001  Ängelholms Simsällskap            36.05   
17  Emma Palmquist  2000  Föreningen Sim Team Engelholm            36.09   
18  Alicia Darell  2000  Simklubben Spiggarna            36.13   
19  Emilia Olsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen            36.71   
20  Linn Steen  2000  Simklubben Spiggarna            37.74   
21  Vilma Rudolf  2002  Kappsimningsklubben Karpen            39.26   
22  Agnes Delen Abrahamsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen            41.38   
23  Josefine Lyngemark  2001  Ängelholms Simsällskap            45.92   
24  Lina Nilsson  2002  Tyringe Simsällskap            54.61   
                     
 
Gren 4, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oskar Hanstål  1999  Ängelholms Simsällskap            27.21   
Erik Kronkvist  1999  Klippans Simsällskap            29.74   
Petter Hellzén  2000  Ängelholms Simsällskap            30.20   
Jonathan Skog  2000  Klippans Simsällskap            31.24   
Casper Aadli  2000  Klippans Simsällskap            34.17   
Philip Andersson  2001  Ängelholms Simsällskap            34.25   
Albin Bengtsson  2000  Klippans Simsällskap            35.12   
Filip Nilsson  2001  Ängelholms Simsällskap            36.63   
Oscar Grönborg  2002  Ängelholms Simsällskap            37.34   
10  Leo Pekberg  2002  Ängelholms Simsällskap            40.09   
11  Viggo Winberg  2002  Höganäs Simsällskap            44.11   
                     
 
Gren 5, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Cornelia Bernspång  2003  Tyringe Simsällskap            31.64   
Bianca Jarbsjö  2003  Ängelholms Simsällskap            33.30   
Elsa Andersson  2004  Helsingborgs Simsällskap            33.34   
Emma Nilsson  2004  Helsingborgs Simsällskap            33.55   
Tuva Edvinsson  2004  Klippans Simsällskap            33.69   
Alva Landälv  2005  Helsingborgs Simsällskap            34.88   
Emilia Johansson  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            34.91   
Alice Troedsson  2004  Ängelholms Simsällskap            35.05   
Ebba Hellzén  2003  Ängelholms Simsällskap            35.26   
10  Tekla Hult  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            35.28   
11  Emmie Andersson  2003  Ängelholms Simsällskap            35.89   
12  Cajsa Wöhl  2004  Helsingborgs Simsällskap            36.03   
12  Svea Raihle  2004  Helsingborgs Simsällskap            36.03   
14  Mila Lamminsaari  2003  Tyringe Simsällskap            36.05   
15  Frida Pekberg  2004  Ängelholms Simsällskap            36.65   
16  Hildur Andersson  2005  Helsingborgs Simsällskap            36.87   
17  Vega Vollmer  2005  Helsingborgs Simsällskap            36.96   
18  Johanna Hanspers  2004  Helsingborgs Simsällskap            36.97   
19  Cajsa Fredriksson  2003  Simklubben Spiggarna            37.37   
20  Nelly Hansson  2004  Ängelholms Simsällskap            37.41   
21  Johanna Andersson  2003  Ängelholms Simsällskap            37.77   
22  Natasha Olsson  2005  Helsingborgs Simsällskap            37.83   
23  Julia Persson  2003  Helsingborgs Simsällskap            38.40   
24  Rebecca Kokko  2004  Kappsimningsklubben Karpen            38.58   
25  Viktoria Andersson  2003  Ängelholms Simsällskap            38.65   
26  Wilma Ekstrand  2004  Simklubben Spiggarna            38.84   
27  Klara Bokelund  2003  Ängelholms Simsällskap            38.98   
28  Ella Persson  2004  Ängelholms Simsällskap            39.17   
29  Patrisia Lindén  2005  Helsingborgs Simsällskap            39.26   
30  Alicia Arvidsson  2005  Helsingborgs Simsällskap            39.30   
31  Maja Nilsson  2004  Kappsimningsklubben Karpen            39.36   
32  Emilia Kroon  2004  Föreningen Sim Team Engelholm            39.49   
33  Melina Hörgerud  2005  Tyringe Simsällskap            39.78   
34  Johanna Hofvendahl  2004  Helsingborgs Simsällskap            39.80   
35  Leah Ljungerud  2006  Ängelholms Simsällskap            39.98   
36  Felicia Norrman  2003  Höganäs Simsällskap            40.06   
37  Amanda Jälminger  2005  Helsingborgs Simsällskap            40.19   
38  Elin Kronkvist  2004  Ängelholms Simsällskap            40.20   
39  Ebba Johansson  2004  Klippans Simsällskap            40.28   
39  Ebba Jönsson  2005  Helsingborgs Simsällskap            40.28   
41  Ammie Axelsson  2004  Ängelholms Simsällskap            40.49   
42  Tilda Persson  2004  Helsingborgs Simsällskap            40.54   
43  Minna Lundgren  2004  Simklubben Spiggarna            40.89   
44  Klara Pantev  2005  Helsingborgs Simsällskap            40.92   
45  Erica Persson  2005  Ängelholms Simsällskap            40.96   
46  Lovisa Rohlin  2004  Kappsimningsklubben Karpen            41.08   
47  Caisa Renström  2004  Ängelholms Simsällskap            41.30   
48  Alicia Ståhl  2004  Helsingborgs Simsällskap            41.85   
49  Victoria Johansson  2004  Föreningen Sim Team Engelholm            41.86   
50  Elvira Johansson  2004  Tyringe Simsällskap            41.93   
51  Ida Holst Gerløv  2004  Höganäs Simsällskap            42.01   
52  Molly Bengtsson  2005  Tyringe Simsällskap            42.21   
53  Isabella Möller  2003  Simklubben Spiggarna            43.33   
54  Livianne Lesmac  2005  Kappsimningsklubben Karpen            43.96   
55  Mathilda Delen Abrahamsso  2004  Kappsimningsklubben Karpen            44.24   
56  Matilda Malm  2004  Höganäs Simsällskap            45.28   
57  Tyra Hjorth  2005  Klippans Simsällskap            45.33   
58  Elsa Wiberg  2004  Helsingborgs Simsällskap            45.40   
59  Malva Engvall  2003  Höganäs Simsällskap            45.52   
60  Klara Harrysson  2004  Ängelholms Simsällskap            45.61   
61  Elin Söderberg  2004  Ängelholms Simsällskap            46.59   
62  Ella Klein  2004  Höganäs Simsällskap            47.02   
63  Lovisa Rosenström  2005  Ängelholms Simsällskap            47.85   
64  Agnes Nilsson  2006  Ängelholms Simsällskap            49.23   
65  Signe Delen Abrahamsson  2006  Kappsimningsklubben Karpen            50.37   
66  Vera Harrysson  2007  Ängelholms Simsällskap            51.25   
67  Thea Klemedsson  2006  Klippans Simsällskap            51.48   
68  Katri Lamminsaari  2005  Tyringe Simsällskap            54.01   
69  Nellie Clevestad  2003  Höganäs Simsällskap            55.31   
70  Astrid Roos  2006  Ängelholms Simsällskap            57.41   
Ellen Johansson  2003  Ängelholms Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 6, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Vlad Lupu  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            31.56   
Simon Persson  2003  Kappsimningsklubben Karpen            31.68   
Gustaf Stokholm  2004  Ängelholms Simsällskap            33.18   
Niels Kwant  2003  Tyringe Simsällskap            33.21   
Alan Jovic  2004  Helsingborgs Simsällskap            33.69   
Isak Christiansson  2003  Tyringe Simsällskap            33.85   
Felix Tjärnberg  2005  Helsingborgs Simsällskap            33.91   
Lukas Kjellnäs  2004  Helsingborgs Simsällskap            34.14   
Wilmer Ingvarsson  2003  Ängelholms Simsällskap            34.36   
10  Stig Greiner  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            34.90   
11  Emil Edvinsson  2003  Klippans Simsällskap            35.79   
12  Adam Juliusson  2004  Helsingborgs Simsällskap            36.03   
13  Noa Rydén  2004  Ängelholms Simsällskap            36.61   
14  Niklas Andersson  2005  Helsingborgs Simsällskap            36.84   
15  Olle Olsson  2004  Helsingborgs Simsällskap            37.07   
16  Liam Lesmac  2003  Kappsimningsklubben Karpen            37.84   
17  Kasper Nygren  2004  Helsingborgs Simsällskap            37.86   
18  Eimantas Erlandsson  2003  Höganäs Simsällskap            38.35   
19  Vincent Grahn  2004  Höganäs Simsällskap            38.54   
20  Andre Wester  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            38.59   
21  Tim Larsson  2003  Simklubben Spiggarna            38.74   
22  Jacob Langell  2005  Helsingborgs Simsällskap            39.22   
23  Emil Flodmark  2006  Föreningen Sim Team Engelholm            39.23   
24  David Alderbrink  2003  Helsingborgs Simsällskap            40.06   
25  Noah Andersen  2005  Föreningen Sim Team Engelholm            40.30   
26  Love Andersson  2004  Höganäs Simsällskap            40.41   
27  Axel Jellbom  2004  Kappsimningsklubben Karpen            40.47   
28  Ludwig Bengtsson  2004  Klippans Simsällskap            40.70   
29  Theo Andersson  2004  Höganäs Simsällskap            41.12   
30  Rasmus Auer  2005  Helsingborgs Simsällskap            41.42   
31  Anton Persson  2006  Kappsimningsklubben Karpen            41.87   
32  Vilgot Lindberg  2005  Helsingborgs Simsällskap            43.05   
33  Marco Lindström  2004  Höganäs Simsällskap            43.65   
34  Morgan Engberg  2005  Simklubben Spiggarna            44.88   
35  Joel Nilsson  2005  Ängelholms Simsällskap            45.58   
36  Hugo Hallberg  2003  Ängelholms Simsällskap            45.79   
37  Walther Olsson  2005  Helsingborgs Simsällskap            46.36   
38  Johannes Svensson  2005  Ängelholms Simsällskap            47.31   
38  Ludvig Rohlin  2006  Kappsimningsklubben Karpen            47.31   
40  Elias Berg  2005  Ängelholms Simsällskap            47.51   
41  Isak Möller  2006  Simklubben Spiggarna            48.65   
42  Axel Westerberg  2005  Föreningen Sim Team Engelholm            52.23   
43  Max Lamminsaari  2005  Tyringe Simsällskap            53.28   
44  Leo Nisses-Gagner  2005  Höganäs Simsällskap            57.65   
                     
 
Gren 7, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hanna Rosvall  2000  Ängelholms Simsällskap    30.68        1:03.43   
Miranda Ingvarsson  2001  Ängelholms Simsällskap    35.20        1:13.37   
Matilda Andersson  1999  Ängelholms Simsällskap    36.17        1:14.17   
Linnéa Persson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    35.88        1:14.89   
Inez Jensen  2001  Ängelholms Simsällskap    36.24        1:15.52   
Annie Jensen  1999  Ängelholms Simsällskap    36.45        1:15.74   
Emilia Olsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    37.58        1:16.34   
Gabriella Henriksson  2000  Klippans Simsällskap    37.11        1:16.34   
Filippa Sundström  2001  Ängelholms Simsällskap    37.67        1:17.03   
10  Alma Sandberg  2002  Föreningen Sim Team Engelholm    36.93        1:17.92   
11  Alice Bengtsson  2000  Klippans Simsällskap    39.19        1:19.90   
12  Ellen Thunberg  2001  Föreningen Sim Team Engelholm    39.01        1:20.04   
13  Klara Flodmark  2001  Föreningen Sim Team Engelholm    39.35        1:20.24   
14  Belinda Vedlugaite  2000  Klippans Simsällskap    38.77        1:20.60   
15  Jennie Johansson  2001  Klippans Simsällskap    40.32        1:21.96   
16  Clara Aronsson  2002  Tyringe Simsällskap    40.57        1:22.01   
17  Thea Aronsson  2000  Tyringe Simsällskap    39.02        1:22.65   
18  Heidi Winberg  1999  Höganäs Simsällskap    40.98        1:23.69   
19  Agnes Delen Abrahamsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    44.32        1:24.37   
20  Vilma Rudolf  2002  Kappsimningsklubben Karpen    41.50        1:24.62   
21  Amanda Troedsson  2002  Ängelholms Simsällskap    41.60        1:24.94   
22  Linn Steen  2000  Simklubben Spiggarna    42.59        1:29.03   
23  Josefine Lyngemark  2001  Ängelholms Simsällskap    48.92        1:40.86   
                     
 
Gren 8, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Oskar Hanstål  1999  Ängelholms Simsällskap    32.02        1:07.31   
Petter Hellzén  2000  Ängelholms Simsällskap    34.63        1:09.97   
Erik Kronkvist  1999  Klippans Simsällskap    36.13        1:13.74   
Jonathan Skog  2000  Klippans Simsällskap    36.36        1:15.89   
Albin Bengtsson  2000  Klippans Simsällskap    38.09        1:18.45   
Philip Andersson  2001  Ängelholms Simsällskap    38.34        1:19.26   
Leo Pekberg  2002  Ängelholms Simsällskap    40.55        1:22.03   
Filip Nilsson  2001  Ängelholms Simsällskap    42.27        1:25.06   
Casper Aadli  2000  Klippans Simsällskap    41.98        1:27.13   
10  Oscar Grönborg  2002  Ängelholms Simsällskap    43.50        1:28.36   
11  Viggo Winberg  2002  Höganäs Simsällskap    44.45        1:32.57   
Mattias Andersson  1996  Ängelholms Simsällskap    37.03        1:14.01  EXTRA 
                     
 
Gren 9, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alva Landälv  2005  Helsingborgs Simsällskap            42.67   
Bianca Jarbsjö  2003  Ängelholms Simsällskap            43.87   
Emmie Andersson  2003  Ängelholms Simsällskap            44.17   
Emma Nilsson  2004  Helsingborgs Simsällskap            44.69   
Cornelia Bernspång  2003  Tyringe Simsällskap            44.82   
Vega Vollmer  2005  Helsingborgs Simsällskap            44.82   
Svea Raihle  2004  Helsingborgs Simsällskap            45.71   
Viktoria Andersson  2003  Ängelholms Simsällskap            45.74   
Elsa Andersson  2004  Helsingborgs Simsällskap            45.86   
10  Mila Lamminsaari  2003  Tyringe Simsällskap            46.23   
11  Alice Troedsson  2004  Ängelholms Simsällskap            46.30   
12  Emilia Johansson  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            46.85   
13  Johanna Hanspers  2004  Helsingborgs Simsällskap            47.79   
14  Tekla Hult  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            48.13   
15  Natasha Olsson  2005  Helsingborgs Simsällskap            48.27   
16  Johanna Andersson  2003  Ängelholms Simsällskap            48.28   
17  Caisa Renström  2004  Ängelholms Simsällskap            48.40   
18  Frida Pekberg  2004  Ängelholms Simsällskap            48.60   
19  Maja Nilsson  2004  Kappsimningsklubben Karpen            48.75   
20  Amanda Jälminger  2005  Helsingborgs Simsällskap            49.18   
21  Alicia Arvidsson  2005  Helsingborgs Simsällskap            50.14   
22  Cajsa Wöhl  2004  Helsingborgs Simsällskap            50.32   
23  Wilma Ekstrand  2004  Simklubben Spiggarna            50.42   
24  Ella Persson  2004  Ängelholms Simsällskap            50.55   
25  Leah Ljungerud  2006  Ängelholms Simsällskap            50.95   
26  Cajsa Fredriksson  2003  Simklubben Spiggarna            50.98   
27  Elvira Johansson  2004  Tyringe Simsällskap            51.19   
28  Julia Persson  2003  Helsingborgs Simsällskap            51.42   
29  Minna Lundgren  2004  Simklubben Spiggarna            51.73   
30  Rebecca Kokko  2004  Kappsimningsklubben Karpen            51.75   
31  Nelly Hansson  2004  Ängelholms Simsällskap            51.92   
32  Johanna Hofvendahl  2004  Helsingborgs Simsällskap            52.27   
33  Tilda Persson  2004  Helsingborgs Simsällskap            52.47   
34  Ebba Jönsson  2005  Helsingborgs Simsällskap            52.71   
35  Hildur Andersson  2005  Helsingborgs Simsällskap            52.86   
36  Melina Hörgerud  2005  Tyringe Simsällskap            53.72   
37  Klara Bokelund  2003  Ängelholms Simsällskap            53.80   
38  Klara Harrysson  2004  Ängelholms Simsällskap            53.99   
39  Ida Holst Gerløv  2004  Höganäs Simsällskap            54.51   
40  Anna Larsson  2006  Föreningen Sim Team Engelholm            54.90   
41  Ammie Axelsson  2004  Ängelholms Simsällskap            55.47   
42  Ebba Johansson  2004  Klippans Simsällskap            55.64   
43  Elin Kronkvist  2004  Ängelholms Simsällskap            56.17   
44  Elsa Wiberg  2004  Helsingborgs Simsällskap            56.43   
44  Erica Persson  2005  Ängelholms Simsällskap            56.43   
46  Patrisia Lindén  2005  Helsingborgs Simsällskap            56.66   
47  Livianne Lesmac  2005  Kappsimningsklubben Karpen            56.68   
48  Molly Bengtsson  2005  Tyringe Simsällskap            57.12   
49  Malva Engvall  2003  Höganäs Simsällskap            58.27   
50  Alicia Ståhl  2004  Helsingborgs Simsällskap            58.29   
51  Elin Söderberg  2004  Ängelholms Simsällskap            1:00.09   
52  Agnes Nilsson  2006  Ängelholms Simsällskap            1:01.01   
53  Nellie Clevestad  2003  Höganäs Simsällskap            1:02.21   
54  Lovisa Rosenström  2005  Ängelholms Simsällskap            1:02.37   
55  Ella Klein  2004  Höganäs Simsällskap            1:02.68   
56  Astrid Roos  2006  Ängelholms Simsällskap            1:03.50   
57  Tyra Hjorth  2005  Klippans Simsällskap            1:04.84   
58  Vera Harrysson  2007  Ängelholms Simsällskap            1:07.32   
59  Thea Klemedsson  2006  Klippans Simsällskap            1:11.59   
Emilia Kroon  2004  Föreningen Sim Team Engelholm            DSQ   
Isabella Möller  2003  Simklubben Spiggarna            DSQ   
Matilda Malm  2004  Höganäs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 10, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Vlad Lupu  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            41.73   
Wilmer Ingvarsson  2003  Ängelholms Simsällskap            43.75   
Lukas Kjellnäs  2004  Helsingborgs Simsällskap            44.63   
Niklas Andersson  2005  Helsingborgs Simsällskap            45.15   
Gustaf Stokholm  2004  Ängelholms Simsällskap            45.98   
Vincent Grahn  2004  Höganäs Simsällskap            46.47   
Niels Kwant  2003  Tyringe Simsällskap            46.52   
Alan Jovic  2004  Helsingborgs Simsällskap            46.78   
Adam Juliusson  2004  Helsingborgs Simsällskap            46.99   
10  Kasper Nygren  2004  Helsingborgs Simsällskap            48.12   
11  Andre Wester  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            48.31   
12  Isak Christiansson  2003  Tyringe Simsällskap            48.81   
13  Noa Rydén  2004  Ängelholms Simsällskap            49.42   
14  Eimantas Erlandsson  2003  Höganäs Simsällskap            50.53   
15  Felix Tjärnberg  2005  Helsingborgs Simsällskap            51.86   
16  Noah Andersen  2005  Föreningen Sim Team Engelholm            53.17   
17  Liam Lesmac  2003  Kappsimningsklubben Karpen            53.41   
18  Theo Andersson  2004  Höganäs Simsällskap            53.44   
19  Jacob Langell  2005  Helsingborgs Simsällskap            53.48   
20  Love Andersson  2004  Höganäs Simsällskap            53.54   
21  David Alderbrink  2003  Helsingborgs Simsällskap            53.85   
22  Axel Westerberg  2005  Föreningen Sim Team Engelholm            54.94   
23  Olle Olsson  2004  Helsingborgs Simsällskap            55.39   
24  Vilgot Lindberg  2005  Helsingborgs Simsällskap            55.76   
25  Rasmus Auer  2005  Helsingborgs Simsällskap            56.79   
26  Axel Jellbom  2004  Kappsimningsklubben Karpen            57.10   
27  Anton Persson  2006  Kappsimningsklubben Karpen            57.61   
28  Joel Nilsson  2005  Ängelholms Simsällskap            57.70   
29  Johannes Svensson  2005  Ängelholms Simsällskap            1:00.03   
30  Morgan Engberg  2005  Simklubben Spiggarna            1:00.14   
31  Ludwig Bengtsson  2004  Klippans Simsällskap            1:00.27   
32  Marco Lindström  2004  Höganäs Simsällskap            1:00.43   
33  Mikael Johansson  2004  Simklubben Spiggarna            1:04.78   
34  Walther Olsson  2005  Helsingborgs Simsällskap            1:08.50   
35  Leo Nisses-Gagner  2005  Höganäs Simsällskap            1:08.88   
36  Hugo Hallberg  2003  Ängelholms Simsällskap            1:09.11   
Elias Berg  2005  Ängelholms Simsällskap            DSQ   
Emil Flodmark  2006  Föreningen Sim Team Engelholm            DSQ   
Isak Möller  2006  Simklubben Spiggarna            DSQ   
Ludvig Rohlin  2006  Kappsimningsklubben Karpen            DSQ   
Simon Persson  2003  Kappsimningsklubben Karpen            DSQ   
                     
 
Gren 11, 100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hanna Rosvall  2000  Ängelholms Simsällskap    30.02        1:08.38   
Linnéa Persson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    33.69        1:11.33   
Filippa Sundström  2001  Ängelholms Simsällskap    34.42        1:12.16   
Matilda Andersson  1999  Ängelholms Simsällskap    33.29        1:12.77   
Gabriella Henriksson  2000  Klippans Simsällskap    34.45        1:13.80   
Annie Jensen  1999  Ängelholms Simsällskap    34.49        1:14.18   
Miranda Ingvarsson  2001  Ängelholms Simsällskap    35.85        1:14.60   
Alma Sandberg  2002  Föreningen Sim Team Engelholm    34.61        1:15.20   
Alice Bengtsson  2000  Klippans Simsällskap    36.16        1:15.31   
10  Inez Jensen  2001  Ängelholms Simsällskap    35.59        1:17.27   
11  Heidi Winberg  1999  Höganäs Simsällskap    37.01        1:17.98   
12  Vilma Rudolf  2002  Kappsimningsklubben Karpen    38.73        1:18.04   
13  Emma Bengtsson  1999  Simklubben Spiggarna    34.99        1:18.46   
14  Clara Aronsson  2002  Tyringe Simsällskap    37.49        1:19.16   
15  Emilia Olsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    38.01        1:19.69   
16  Belinda Vedlugaite  2000  Klippans Simsällskap    37.01        1:19.75   
17  Ellen Thunberg  2001  Föreningen Sim Team Engelholm    38.14        1:20.31   
18  Klara Flodmark  2001  Föreningen Sim Team Engelholm    37.61        1:20.44   
18  Thea Aronsson  2000  Tyringe Simsällskap    37.72        1:20.44   
20  Amanda Troedsson  2002  Ängelholms Simsällskap    37.40        1:21.49   
21  Emma Palmquist  2000  Föreningen Sim Team Engelholm    38.36        1:21.56   
22  Jennie Johansson  2001  Klippans Simsällskap    37.57        1:21.63   
23  Alicia Darell  2000  Simklubben Spiggarna    39.09        1:25.07   
24  Linn Steen  2000  Simklubben Spiggarna    39.53        1:27.96   
25  Agnes Delen Abrahamsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    42.15        1:28.22   
26  Josefine Lyngemark  2001  Ängelholms Simsällskap    47.40        1:38.84   
27  Lina Nilsson  2002  Tyringe Simsällskap    51.88        1:48.06   
                     
 
Gren 12, 100m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Oskar Hanstål  1999  Ängelholms Simsällskap    29.68        1:04.93   
Petter Hellzén  2000  Ängelholms Simsällskap    31.09        1:08.15   
Jonathan Skog  2000  Klippans Simsällskap    33.93        1:09.06   
Erik Kronkvist  1999  Klippans Simsällskap    31.87        1:10.19   
Kevin Fransson  1999  Simklubben Spiggarna    33.90        1:16.50   
Albin Bengtsson  2000  Klippans Simsällskap    35.58        1:16.72   
Philip Andersson  2001  Ängelholms Simsällskap    35.32        1:17.39   
Filip Nilsson  2001  Ängelholms Simsällskap    39.36        1:19.26   
Oscar Grönborg  2002  Ängelholms Simsällskap    39.80        1:21.14   
10  Casper Aadli  2000  Klippans Simsällskap    36.88        1:21.28   
11  Albin Nilsson  2002  Klippans Simsällskap    38.74        1:21.37   
12  Leo Pekberg  2002  Ängelholms Simsällskap    39.05        1:23.39   
13  Viggo Winberg  2002  Höganäs Simsällskap    43.85        1:28.28   
                     
 
Gren 13, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Cornelia Bernspång  2003  Tyringe Simsällskap            37.19   
Bianca Jarbsjö  2003  Ängelholms Simsällskap            38.03   
Elsa Andersson  2004  Helsingborgs Simsällskap            38.31   
Alva Landälv  2005  Helsingborgs Simsällskap            38.85   
Emma Nilsson  2004  Helsingborgs Simsällskap            38.85   
Bea Sprung  2005  Helsingborgs Simsällskap            39.69   
Alice Troedsson  2004  Ängelholms Simsällskap            39.87   
Ebba Hellzén  2003  Ängelholms Simsällskap            40.87   
Tuva Edvinsson  2004  Klippans Simsällskap            41.93   
10  Hildur Andersson  2005  Helsingborgs Simsällskap            42.79   
11  Mila Lamminsaari  2003  Tyringe Simsällskap            43.05   
12  Cajsa Wöhl  2004  Helsingborgs Simsällskap            43.09   
13  Natasha Olsson  2005  Helsingborgs Simsällskap            43.37   
14  Klara Bokelund  2003  Ängelholms Simsällskap            43.80   
15  Frida Pekberg  2004  Ängelholms Simsällskap            44.24   
16  Johanna Andersson  2003  Ängelholms Simsällskap            44.85   
17  Felicia Norrman  2003  Höganäs Simsällskap            45.26   
18  Julia Persson  2003  Helsingborgs Simsällskap            45.80   
19  Alicia Arvidsson  2005  Helsingborgs Simsällskap            46.32   
20  Nelly Hansson  2004  Ängelholms Simsällskap            46.42   
21  Emmie Andersson  2003  Ängelholms Simsällskap            46.98   
22  Ammie Axelsson  2004  Ängelholms Simsällskap            47.20   
23  Elin Kronkvist  2004  Ängelholms Simsällskap            47.32   
24  Leah Ljungerud  2006  Ängelholms Simsällskap            47.56   
25  Viktoria Andersson  2003  Ängelholms Simsällskap            47.93   
26  Wilma Ekstrand  2004  Simklubben Spiggarna            48.11   
27  Johanna Hofvendahl  2004  Helsingborgs Simsällskap            48.31   
28  Ella Persson  2004  Ängelholms Simsällskap            48.34   
29  Amanda Jälminger  2005  Helsingborgs Simsällskap            48.39   
30  Tilda Persson  2004  Helsingborgs Simsällskap            49.22   
31  Cajsa Fredriksson  2003  Simklubben Spiggarna            50.78   
32  Isabella Möller  2003  Simklubben Spiggarna            51.88   
33  Ebba Johansson  2004  Klippans Simsällskap            51.89   
34  Caisa Renström  2004  Ängelholms Simsällskap            52.34   
35  Patrisia Lindén  2005  Helsingborgs Simsällskap            53.05   
36  Ida Holst Gerløv  2004  Höganäs Simsällskap            56.25   
37  Klara Harrysson  2004  Ängelholms Simsällskap            56.73   
38  Elin Söderberg  2004  Ängelholms Simsällskap            57.74   
39  Mathilda Delen Abrahamsso  2004  Kappsimningsklubben Karpen            59.50   
Tyra Hjorth  2005  Klippans Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 14, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Simon Persson  2003  Kappsimningsklubben Karpen            33.26   
Niels Kwant  2003  Tyringe Simsällskap            36.57   
Gustaf Stokholm  2004  Ängelholms Simsällskap            36.99   
Stig Greiner  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            39.37   
Wilmer Ingvarsson  2003  Ängelholms Simsällskap            39.52   
Lukas Kjellnäs  2004  Helsingborgs Simsällskap            39.56   
Felix Tjärnberg  2005  Helsingborgs Simsällskap            40.02   
Adam Juliusson  2004  Helsingborgs Simsällskap            40.57   
Isak Christiansson  2003  Tyringe Simsällskap            41.57   
10  Noa Rydén  2004  Ängelholms Simsällskap            42.75   
11  Alan Jovic  2004  Helsingborgs Simsällskap            44.86   
12  Niklas Andersson  2005  Helsingborgs Simsällskap            46.60   
13  Tim Larsson  2003  Simklubben Spiggarna            46.70   
14  Olle Olsson  2004  Helsingborgs Simsällskap            49.79   
15  Kasper Nygren  2004  Helsingborgs Simsällskap            49.86   
16  Eimantas Erlandsson  2003  Höganäs Simsällskap            50.03   
17  Walther Olsson  2005  Helsingborgs Simsällskap            50.46   
18  Jacob Langell  2005  Helsingborgs Simsällskap            51.91   
19  Anton Persson  2006  Kappsimningsklubben Karpen            53.43   
20  Love Andersson  2004  Höganäs Simsällskap            56.59   
21  Theo Andersson  2004  Höganäs Simsällskap            57.15   
22  Ludwig Bengtsson  2004  Klippans Simsällskap            1:00.66   
                     
 
Gren 15, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hanna Rosvall  2000  Ängelholms Simsällskap    29.54        1:01.16   
Gabriella Henriksson  2000  Klippans Simsällskap    31.29        1:03.67   
Filippa Sundström  2001  Ängelholms Simsällskap    31.14        1:03.81   
Miranda Ingvarsson  2001  Ängelholms Simsällskap    31.30        1:05.03   
Linnéa Persson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    31.67        1:05.19   
Matilda Andersson  1999  Ängelholms Simsällskap    31.74        1:05.60   
Annie Jensen  1999  Ängelholms Simsällskap    31.77        1:05.61   
Emma Bengtsson  1999  Simklubben Spiggarna    32.58        1:07.33   
Clara Aronsson  2002  Tyringe Simsällskap    32.69        1:07.54   
10  Heidi Winberg  1999  Höganäs Simsällskap    32.64        1:07.81   
11  Jennie Johansson  2001  Klippans Simsällskap    32.80        1:08.56   
12  Elin Prins  1999  Tyringe Simsällskap    32.87        1:08.96   
13  Klara Flodmark  2001  Föreningen Sim Team Engelholm    33.57        1:09.57   
14  Emilia Olsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    34.34        1:09.60   
15  Inez Jensen  2001  Ängelholms Simsällskap    33.34        1:09.75   
16  Belinda Vedlugaite  2000  Klippans Simsällskap    33.10        1:09.82   
17  Vilma Rudolf  2002  Kappsimningsklubben Karpen    33.92        1:10.22   
18  Emma Palmquist  2000  Föreningen Sim Team Engelholm    33.44        1:10.51   
19  Thea Aronsson  2000  Tyringe Simsällskap    33.69        1:10.57   
20  Amanda Troedsson  2002  Ängelholms Simsällskap    35.36        1:14.48   
21  Agnes Delen Abrahamsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    36.12        1:15.02   
22  Moa Lundgren  2000  Simklubben Spiggarna    35.85        1:15.35   
23  Josefine Lyngemark  2001  Ängelholms Simsällskap    38.92        1:25.15   
24  Lina Nilsson  2002  Tyringe Simsällskap    44.31        1:41.97   
Ellen Thunberg  2001  Föreningen Sim Team Engelholm            DSQ   
                     
 
Gren 16, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Oskar Hanstål  1999  Ängelholms Simsällskap    26.55        56.20   
Erik Kronkvist  1999  Klippans Simsällskap    27.99        58.33   
Petter Hellzén  2000  Ängelholms Simsällskap    28.11        59.62   
Jonathan Skog  2000  Klippans Simsällskap    29.35        1:01.02   
Kevin Fransson  1999  Simklubben Spiggarna    30.61        1:06.23   
Albin Bengtsson  2000  Klippans Simsällskap    32.51        1:07.41   
Filip Nilsson  2001  Ängelholms Simsällskap    32.83        1:08.00   
Philip Andersson  2001  Ängelholms Simsällskap    33.42        1:10.87   
Casper Aadli  2000  Klippans Simsällskap    34.86        1:13.78   
10  Leo Pekberg  2002  Ängelholms Simsällskap    35.33        1:13.84   
11  Oscar Grönborg  2002  Ängelholms Simsällskap    34.82        1:14.03   
12  Viggo Winberg  2002  Höganäs Simsällskap    36.21        1:15.27   
13  Albin Nilsson  2002  Klippans Simsällskap    35.97        1:15.88   
                     
 
Gren 17, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Cornelia Bernspång  2003  Tyringe Simsällskap            37.39   
Emma Nilsson  2004  Helsingborgs Simsällskap            39.88   
Emilia Johansson  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            39.93   
Tuva Edvinsson  2004  Klippans Simsällskap            40.11   
Emmie Andersson  2003  Ängelholms Simsällskap            40.15   
Alice Troedsson  2004  Ängelholms Simsällskap            40.22   
Alva Landälv  2005  Helsingborgs Simsällskap            40.56   
Bianca Jarbsjö  2003  Ängelholms Simsällskap            41.22   
Elsa Andersson  2004  Helsingborgs Simsällskap            41.97   
10  Frida Pekberg  2004  Ängelholms Simsällskap            42.35   
11  Ebba Hellzén  2003  Ängelholms Simsällskap            42.40   
12  Tekla Hult  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            42.46   
13  Nelly Hansson  2004  Ängelholms Simsällskap            43.13   
14  Wilma Ekstrand  2004  Simklubben Spiggarna            43.29   
15  Bea Sprung  2005  Helsingborgs Simsällskap            43.36   
16  Klara Bokelund  2003  Ängelholms Simsällskap            43.61   
17  Natasha Olsson  2005  Helsingborgs Simsällskap            43.82   
18  Elin Kronkvist  2004  Ängelholms Simsällskap            43.84   
19  Julia Persson  2003  Helsingborgs Simsällskap            44.10   
20  Cajsa Fredriksson  2003  Simklubben Spiggarna            44.18   
21  Hildur Andersson  2005  Helsingborgs Simsällskap            44.52   
22  Johanna Hofvendahl  2004  Helsingborgs Simsällskap            44.81   
23  Lovisa Rohlin  2004  Kappsimningsklubben Karpen            44.92   
24  Alicia Arvidsson  2005  Helsingborgs Simsällskap            45.02   
25  Johanna Hanspers  2004  Helsingborgs Simsällskap            45.48   
26  Amanda Jälminger  2005  Helsingborgs Simsällskap            45.52   
27  Tilda Persson  2004  Helsingborgs Simsällskap            46.03   
28  Cajsa Wöhl  2004  Helsingborgs Simsällskap            46.09   
29  Leah Ljungerud  2006  Ängelholms Simsällskap            46.52   
30  Melina Hörgerud  2005  Tyringe Simsällskap            46.78   
31  Ebba Jönsson  2005  Helsingborgs Simsällskap            46.94   
32  Livianne Lesmac  2005  Kappsimningsklubben Karpen            47.08   
33  Caisa Renström  2004  Ängelholms Simsällskap            47.45   
34  Patrisia Lindén  2005  Helsingborgs Simsällskap            47.87   
35  Ammie Axelsson  2004  Ängelholms Simsällskap            48.01   
36  Johanna Andersson  2003  Ängelholms Simsällskap            48.52   
37  Viktoria Andersson  2003  Ängelholms Simsällskap            48.55   
38  Alicia Ståhl  2004  Helsingborgs Simsällskap            49.35   
39  Anna Larsson  2006  Föreningen Sim Team Engelholm            50.37   
40  Tyra Hjorth  2005  Klippans Simsällskap            50.71   
41  Felicia Norrman  2003  Höganäs Simsällskap            51.24   
41  Minna Lundgren  2004  Simklubben Spiggarna            51.24   
43  Ebba Johansson  2004  Klippans Simsällskap            51.71   
44  Klara Harrysson  2004  Ängelholms Simsällskap            52.05   
45  Ellen Johansson  2003  Ängelholms Simsällskap            52.35   
46  Elsa Wiberg  2004  Helsingborgs Simsällskap            52.62   
47  Mathilda Delen Abrahamsso  2004  Kappsimningsklubben Karpen            52.85   
48  Victoria Johansson  2004  Föreningen Sim Team Engelholm            53.49   
49  Ella Klein  2004  Höganäs Simsällskap            53.76   
50  Elin Söderberg  2004  Ängelholms Simsällskap            56.06   
51  Agnes Nilsson  2006  Ängelholms Simsällskap            57.27   
52  Lovisa Rosenström  2005  Ängelholms Simsällskap            58.99   
53  Katri Lamminsaari  2005  Tyringe Simsällskap            1:00.78   
54  Vera Harrysson  2007  Ängelholms Simsällskap            1:00.91   
55  Thea Klemedsson  2006  Klippans Simsällskap            1:05.55   
Ella Persson  2004  Ängelholms Simsällskap            DSQ   
Ida Holst Gerløv  2004  Höganäs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 18, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gustaf Stokholm  2004  Ängelholms Simsällskap            37.14   
Simon Persson  2003  Kappsimningsklubben Karpen            37.25   
Wilmer Ingvarsson  2003  Ängelholms Simsällskap            38.66   
Stig Greiner  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            39.27   
Alan Jovic  2004  Helsingborgs Simsällskap            39.80   
Vlad Lupu  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            39.90   
Lukas Kjellnäs  2004  Helsingborgs Simsällskap            41.19   
Adam Juliusson  2004  Helsingborgs Simsällskap            41.39   
Isak Christiansson  2003  Tyringe Simsällskap            41.41   
10  Felix Tjärnberg  2005  Helsingborgs Simsällskap            41.98   
11  Niels Kwant  2003  Tyringe Simsällskap            42.41   
12  Jacob Langell  2005  Helsingborgs Simsällskap            43.26   
13  Noa Rydén  2004  Ängelholms Simsällskap            44.41   
14  Liam Lesmac  2003  Kappsimningsklubben Karpen            44.61   
15  Theo Andersson  2004  Höganäs Simsällskap            45.95   
16  Niklas Andersson  2005  Helsingborgs Simsällskap            46.14   
17  Kasper Nygren  2004  Helsingborgs Simsällskap            46.26   
18  Tim Larsson  2003  Simklubben Spiggarna            46.65   
19  David Alderbrink  2003  Helsingborgs Simsällskap            47.39   
20  Anton Persson  2006  Kappsimningsklubben Karpen            47.66   
21  Ludwig Bengtsson  2004  Klippans Simsällskap            49.00   
22  Emil Edvinsson  2003  Klippans Simsällskap            49.39   
23  Love Andersson  2004  Höganäs Simsällskap            50.23   
24  Rasmus Auer  2005  Helsingborgs Simsällskap            50.29   
25  Emil Flodmark  2006  Föreningen Sim Team Engelholm            51.18   
26  Joel Nilsson  2005  Ängelholms Simsällskap            52.63   
27  Vilgot Lindberg  2005  Helsingborgs Simsällskap            52.80   
28  Ludvig Rohlin  2006  Kappsimningsklubben Karpen            53.90   
29  Isak Möller  2006  Simklubben Spiggarna            54.50   
30  Hugo Hallberg  2003  Ängelholms Simsällskap            55.85   
31  Walther Olsson  2005  Helsingborgs Simsällskap            57.15   
32  Elias Berg  2005  Ängelholms Simsällskap            1:01.48   
33  Mikael Johansson  2004  Simklubben Spiggarna            1:06.44   
34  Max Lamminsaari  2005  Tyringe Simsällskap            1:12.12   
Olle Olsson  2004  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 19, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Filippa Sundström  2001  Ängelholms Simsällskap    38.23        1:19.37   
Linnéa Persson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    37.76        1:20.17   
Vilma Rudolf  2002  Kappsimningsklubben Karpen    38.44        1:20.69   
Matilda Andersson  1999  Ängelholms Simsällskap    39.18        1:22.53   
Miranda Ingvarsson  2001  Ängelholms Simsällskap    39.65        1:23.63   
Hanna Rosvall  2000  Ängelholms Simsällskap    39.99        1:23.97   
Alma Sandberg  2002  Föreningen Sim Team Engelholm    39.88        1:24.55   
Annie Jensen  1999  Ängelholms Simsällskap    40.87        1:26.23   
Jennie Johansson  2001  Klippans Simsällskap    41.09        1:26.30   
10  Alice Bengtsson  2000  Klippans Simsällskap    41.64        1:26.65   
11  Gabriella Henriksson  2000  Klippans Simsällskap    40.71        1:26.96   
12  Inez Jensen  2001  Ängelholms Simsällskap    41.32        1:28.07   
13  Amanda Troedsson  2002  Ängelholms Simsällskap    41.83        1:29.06   
13  Elin Prins  1999  Tyringe Simsällskap    41.11        1:29.06   
15  Belinda Vedlugaite  2000  Klippans Simsällskap    43.20        1:30.11   
16  Emilia Olsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    42.60        1:30.14   
17  Thea Aronsson  2000  Tyringe Simsällskap    41.71        1:30.78   
18  Clara Aronsson  2002  Tyringe Simsällskap    43.75        1:33.54   
19  Ellen Thunberg  2001  Föreningen Sim Team Engelholm    44.10        1:34.04   
20  Moa Lundgren  2000  Simklubben Spiggarna    45.79        1:37.84   
21  Agnes Delen Abrahamsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    47.53        1:41.42   
22  Josefine Lyngemark  2001  Ängelholms Simsällskap    52.43        1:51.89   
23  Lina Nilsson  2002  Tyringe Simsällskap    50.26        1:55.49   
                     
 
Gren 20, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Oskar Hanstål  1999  Ängelholms Simsällskap    34.47        1:13.54   
Jonathan Skog  2000  Klippans Simsällskap    34.30        1:13.82   
Petter Hellzén  2000  Ängelholms Simsällskap    38.31        1:22.62   
Filip Nilsson  2001  Ängelholms Simsällskap    40.96        1:24.82   
Oscar Grönborg  2002  Ängelholms Simsällskap    40.25        1:25.05   
Albin Nilsson  2002  Klippans Simsällskap    41.92        1:29.06   
Viggo Winberg  2002  Höganäs Simsällskap    45.86        1:35.93   
Leo Pekberg  2002  Ängelholms Simsällskap    45.26        1:36.29   
Mattias Andersson  1996  Ängelholms Simsällskap    36.54        1:17.60  EXTRA 
                     
 
Gren 30, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nils Alberge  1994  Klippans Simsällskap            27.98   
Filip Lundin  1997  Klippans Simsällskap            29.79   
Mattias Andersson  1996  Ängelholms Simsällskap            30.11   
                     
 
Gren 31, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nils Alberge  1994  Klippans Simsällskap            25.54   
Erik Kronkvist  1999  Klippans Simsällskap            25.87   
Marcus Skog  1996  Klippans Simsällskap            27.31   
Filip Lundin  1997  Klippans Simsällskap            27.35   
                     
 
Gren 32, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nils Alberge  1994  Klippans Simsällskap    26.97        56.35   
Mattias Andersson  1996  Ängelholms Simsällskap    27.86        58.85   
                     
 
Gren 33, 100m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nils Alberge  1994  Klippans Simsällskap    30.56        1:05.94   
Marcus Skog  1996  Klippans Simsällskap    31.82        1:07.44   
Mattias Andersson  1996  Ängelholms Simsällskap    32.63        1:10.71   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  27 september 2015 
Licensierad till: Klippans Simsällskap  Utskriftstid  18:11