Resultat Totalt - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  SIM ā LUND GUL Challenge  Utskriftsdatum  23 november 2014   
  Tävlingsort  Lund    Utskriftstid  17:32   
  Arrangör  SK Poseidon         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22-23 november 2014         
 
 
Gren 1, 100m Fjäril Herrar, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: GUL watches 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Gustav Östlund  2000  Simklubben Poseidon    28.40        1:03.50   
Nicolas Nolén  2000  Simklubben Triton    30.43        1:05.96   
Robin Falk  2001  Malmö Kappsimningsklubb    31.29        1:08.34   
Jakob Petersen  2001  Simsällskapet Delfin    31.66        1:08.82   
Filip Kutlesovski  2000  Malmö Kappsimningsklubb    32.55        1:10.41   
Oscar Johansson  2000  Simklubben Poseidon    35.47        1:17.72   
Leonardo Nilsson  2000  Simklubben Ran    33.15        1:18.13   
Khalil Al Said  2000  Helsingborgs Simsällskap    34.30        1:18.18   
Alfred Persson  2000  Sjöbo Simsällskap    34.97        1:18.60   
10  Gustav Englund  2001  Malmö Kappsimningsklubb    36.30        1:19.37   
11  Behar Luani  2001  Simklubben Ran    36.93        1:19.46   
12  Theodor Schaper Lindberg  2000  Simsällskapet Delfin    37.31        1:19.97   
13  Philip Andersson  2001  Ängelholms Simsällskap    35.74        1:20.11   
14  Erik af Klinteberg  2000  Simklubben Triton    36.41        1:20.37   
15  Jens Christiansen  2001  Simklubben Sydsim    37.22        1:20.67   
16  Oliver Larsson  2001  Landskrona Simsällskap    36.91        1:22.10   
17  Elias Lidberg  2000  Kungsbacka Simsällskap    37.31        1:23.34   
18  Axel Ståhl  2000  Vellinge-Näsets Simklubb    38.84        1:30.14   
19  Dzevad Celikovic  2001  Landskrona Simsällskap    40.28        1:30.56   
20  Samuel Schildt  2000  Malmö Kappsimningsklubb    41.44        1:35.23   
21  Artur Wandegard  2000  Simklubben Poseidon    41.52        1:35.52   
Arvid Scott  2001  Malmö Kappsimningsklubb            DNS   
Sebastian Mickelsson  2001  Simklubben Triton            DSQ   
                     
 
Gren 1, 100m Fjäril Herrar, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: GUL watches 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Richard Berg  1998  Simklubben Ran    28.26        1:01.76   
Alexander Dahlén  1999  Simklubben Poseidon    29.05        1:03.01   
Lukas Gunnarsson  1998  Simklubben Lödde    29.65        1:03.19   
Adam Ringdahl  1998  Malmö Kappsimningsklubb    29.66        1:05.06   
Alexander Hedre  1999  Simklubben Poseidon    30.17        1:06.26   
Simon Pettersson  1998  Simklubben Poseidon    30.42        1:06.51   
Mohammad Al Said  1998  Helsingborgs Simsällskap    29.76        1:06.54   
Oskar Rasmusson  1999  Helsingborgs Simsällskap    30.38        1:06.55   
Philip Tran  1999  Malmö Kappsimningsklubb    30.04        1:06.76   
10  Salim Celikovic  1998  Landskrona Simsällskap    30.82        1:07.73   
11  William Latak  1999  Simklubben Poseidon    31.79        1:08.09   
12  Oskar Skarin  1999  Simklubben Triton    31.54        1:08.65   
13  Tobias Ranevi  1999  Simklubben Lödde    32.75        1:10.53   
14  August Bremander  1999  Kungsbacka Simsällskap    33.42        1:10.93   
15  Simon Tufvesson  1999  Sjöbo Simsällskap    32.45        1:12.23   
16  Erik Boos  1999  Simklubben Sydsim    32.18        1:12.76   
17  Johan Persson  1998  Vellinge-Näsets Simklubb    32.87        1:13.13   
Teodor Cvijic  1999  Simklubben Sydsim            DNS   
Sebastian Svensson  1999  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 1, 100m Fjäril Herrar, Finaler 17 - 18 år 
Sponsor: GUL watches 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alexander Almeida Sundell  1997  Helsingborgs Simsällskap    27.59        59.04   
Oskar Nilsson  1997  Helsingborgs Simsällskap    27.33        1:02.39   
Marcus Henriksson  1997  Simklubben Hajen    29.27        1:03.69   
Erik Nilsson  1996  Simklubben Sydsim    29.80        1:05.09   
Jimmy Lu  1997  Simklubben Sydsim    28.92        1:06.63   
Filip Wejfeldt  1997  Simsällskapet Iden    29.94        1:06.84   
Alexander Olsson  1996  Simklubben Poseidon    31.67        1:07.08   
Hampus Persson  1997  Vellinge-Näsets Simklubb    31.56        1:08.09   
Ludwig Wemlén  1997  Malmö Kappsimningsklubb    30.33        1:09.39   
10  Mattias Andersson  1996  Ängelholms Simsällskap    32.44        1:11.25   
11  Simon Sundfors  1996  Kungsbacka Simsällskap    32.91        1:13.71   
                     
 
Gren 1, 100m Fjäril Herrar, Finaler 19 år och äldre 
Sponsor: GUL watches 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jonatan Wede  1988  Simsällskapet Iden    27.47        1:00.23   
Emil Davidsson  1990  Ängelholms Simsällskap    28.33        1:01.15   
Johan Norén  1986  Landskrona Simsällskap    30.66        1:04.65   
Pontus Jörgensen  1994  Ängelholms Simsällskap    29.56        1:05.00   
Johan Nilsson  1994  Malmö Kappsimningsklubb    33.29        1:11.71   
                     
 
Gren 2, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: GUL watches 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ida Sandwång  2001  Landskrona Simsällskap    33.63        1:09.84   
Amanda Dittlau  2000  Helsingborgs Simsällskap    34.69        1:12.52   
Emmie Lennberger  2000  Helsingborgs Simsällskap    36.18        1:12.85   
Frida Rödin  2000  Vellinge-Näsets Simklubb    35.23        1:13.19   
Emma Vileus  2001  Vellinge-Näsets Simklubb    35.59        1:13.63   
Klara Johansson  2001  Simklubben Sydsim    36.21        1:14.47   
Frida Nordefell  2000  Simklubben Sydsim    35.36        1:14.67   
Thea Lindström  2000  Simklubben Triton    36.55        1:14.98   
Mathilda Linné  2001  Landskrona Simsällskap    35.89        1:15.42   
10  Natalie Almasi  2001  Simklubben Sydsim    35.88        1:15.66   
11  Isabella Lagnerup  2000  Simklubben Sydsim    37.09        1:16.31   
12  Emmy Jonsson  2001  Sjöbo Simsällskap    36.38        1:16.66   
13  Jenny Le  2000  Simklubben Poseidon    36.48        1:16.77   
14  Karin Björkman  2001  Simklubben Triton    37.20        1:17.04   
15  Elin Lackegård  2000  Simklubben Hajen    38.87        1:17.28   
15  Hanna Bergman  2001  Simklubben Poseidon    37.63        1:17.28   
17  Mary Lagoguez  2001  Simklubben Poseidon    37.11        1:17.59   
18  Kajsa Gustavsson  2001  Helsingborgs Simsällskap    38.19        1:17.95   
19  Elin Melin  2000  Simklubben Poseidon    38.11        1:18.66   
20  Linn Tufvesson  2001  Simklubben Poseidon    38.53        1:18.70   
21  Sara Jendbro  2000  Simklubben Poseidon    38.38        1:18.84   
22  Sara Sällberg  2001  Simklubben Lödde    38.40        1:18.88   
23  Annamaria Bontidean  2000  Simklubben Poseidon    38.12        1:18.96   
24  Ulrika von Buxhoeveden  2001  Sjöbo Simsällskap    38.98        1:19.74   
25  Elly Palm  2001  Helsingborgs Simsällskap    39.37        1:20.12   
26  Emma Wetteskog  2001  Kungsbacka Simsällskap    38.74        1:21.00   
27  Matilda Johansdotter  2000  Simklubben Lödde    40.15        1:21.46   
28  Alice Bengtsson  2000  Klippans Simsällskap    39.78        1:21.89   
29  Isabella Wivsätter  2001  Simklubben Sydsim    39.92        1:22.22   
30  Alicia Virgili  2000  Vellinge-Näsets Simklubb    40.43        1:23.34   
31  Isabella Revstedt  2001  Simklubben Ran    39.56        1:23.42   
32  Anna Rasmusson  2001  Helsingborgs Simsällskap    40.36        1:23.49   
33  My Palm  2001  Sjöbo Simsällskap    40.80        1:24.21   
34  Serena Gravrogk-Linde  2000  Simklubben Poseidon    40.85        1:24.39   
35  Cornelia Forsgren  2000  Simklubben Triton    40.49        1:24.94   
36  Emilia Eek  2001  Simklubben Sydsim    41.51        1:25.14   
37  Ella Laurén  2001  Simklubben Hajen    41.74        1:25.57   
38  Lovisa Erlandsson  2000  Kungsbacka Simsällskap    41.68        1:25.68   
39  Cajsa Lindberg  2000  Simklubben Poseidon    42.61        1:26.08   
40  Maja Ståhle  2000  Vellinge-Näsets Simklubb    41.60        1:26.12   
41  Sonja Boos  2001  Simklubben Sydsim    41.17        1:26.44   
42  Belinda Vedlugaite  2000  Klippans Simsällskap    42.13        1:27.20   
43  Ellinor Ahlgren  2001  Simklubben Hajen    42.01        1:27.87   
44  Annie Runesson  2001  Vellinge-Näsets Simklubb    43.95        1:28.09   
45  Elsa Assarsson  2001  Landskrona Simsällskap    42.37        1:28.46   
46  Elin Hansen  2000  Simsällskapet Iden    42.36        1:28.52   
47  Emilia Ohlsson  2001  Simklubben Poseidon    43.43        1:29.29   
48  Anna Berisha  2001  Simklubben Sydsim    43.65        1:30.25   
49  Kajsa Berglind  2001  Vellinge-Näsets Simklubb    41.96        1:30.34   
50  Hanna Lundius  2001  Landskrona Simsällskap    44.49        1:30.42   
51  Felicia Jartelius  2001  Simklubben Triton    43.36        1:30.52   
52  Isabella Källén  2001  Kungsbacka Simsällskap    43.28        1:31.55   
53  Melinda Andersson  2000  Landskrona Simsällskap    43.24        1:31.85   
54  Alice Petrén  2001  Kungsbacka Simsällskap    45.49        1:33.97   
55  Ylva Franck  2000  Kungsbacka Simsällskap    45.32        1:34.41   
56  Madelene Tobar  2001  Klippans Simsällskap    47.27        1:35.75   
57  Kajsa Persson  2000  Simsällskapet Iden    46.95        1:37.54   
58  Julia Voss  2001  Kungsbacka Simsällskap    48.66        1:41.20   
59  Josefine Lyngemark  2001  Ängelholms Simsällskap    47.79        1:42.78   
60  Esmeralda Leo  2001  Helsingborgs Simsällskap    48.55        1:44.27   
Nina Andersson-Wulf  2001  Vellinge-Näsets Simklubb            DNS   
Rebecca Sørensen  2001  Simklubben Sydsim            DNS   
Ellinor Forsgren  2001  Simklubben Triton            DSQ   
                     
 
Gren 2, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: GUL watches 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Malin Andersson  1999  Kungsbacka Simsällskap    33.82        1:10.16   
Moa Cronsjö  1998  Simsällskapet Iden    34.61        1:10.61   
Emma Persson  1999  Simklubben Lödde    34.06        1:11.41   
Elin Rundblad  1999  Landskrona Simsällskap    34.08        1:11.72   
Vilma Flodfält  1999  Simklubben Sydsim    35.19        1:13.61   
Elin Moberg  1999  Simklubben Poseidon    35.60        1:13.80   
Louise Ranevi  1999  Simklubben Lödde    35.28        1:14.40   
Louise Dellhede  1999  Simsällskapet Iden    36.78        1:15.59   
Philippa Revstedt  1999  Simklubben Ran    36.98        1:15.70   
10  Hanna Holmqvist  1998  Helsingborgs Simsällskap    36.75        1:15.88   
11  Ellen Olsson  1998  Helsingborgs Simsällskap    36.91        1:16.86   
12  Malin Svensson  1999  Simklubben Hajen    38.15        1:17.91   
13  Amanda Rinde  1998  Kungsbacka Simsällskap    37.25        1:18.11   
14  Felicia Hallingborn-Ask  1999  Kungsbacka Simsällskap    38.59        1:18.20   
15  Julia Virgili  1998  Vellinge-Näsets Simklubb    36.85        1:18.31   
16  Maja Karlsson  1999  Vellinge-Näsets Simklubb    38.65        1:19.52   
16  Rebecka Östlund  1999  Simklubben Poseidon    38.71        1:19.52   
18  Wilma Heij-Lindholm  1999  Simklubben Sydsim    38.37        1:19.83   
19  Tilda Vesterlund Kocsis  1999  Simklubben Sydsim    38.76        1:20.62   
20  Saga Palmgren  1999  Simklubben Lödde    38.78        1:22.42   
21  Ninwa Somi  1998  Landskrona Simsällskap    41.03        1:23.84   
22  Nicole Olofsson  1999  Malmö Kappsimningsklubb    41.15        1:26.25   
Emma Svensson  1999  Simklubben Sydsim            DNS   
Cajsa Andersson  1999  Landskrona Simsällskap            DSQ   
Loella Hansson  1999  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 2, 100m Ryggsim Damer, Finaler 17 - 18 år 
Sponsor: GUL watches 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ida Borg  1997  Simklubben Triton    33.63        1:08.47   
Gina Hvarfvenius  1997  Kungsbacka Simsällskap    33.40        1:08.55   
Alexandra Volkova  1996  Simklubben Triton    34.79        1:11.23   
Hannah Skog  1997  Malmö Kappsimningsklubb    34.34        1:11.41   
Viktoria Ramkvist  1996  Simklubben Lödde    36.03        1:16.09   
                     
 
Gren 2, 100m Ryggsim Damer, Finaler 19 år och äldre 
Sponsor: GUL watches 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Michelle Lövdahl  1995  Simklubben Lödde    34.62        1:11.90   
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: GUL watches 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Victor Bergstrand  2000  Simklubben Poseidon    33.82        1:12.61   
Joaquin Diaz  2001  Malmö Kappsimningsklubb    35.22        1:14.38   
Samuel Kvist  2000  Simklubben Triton    34.72        1:14.74   
Jonathan Hiltonsson  2000  Simklubben Sydsim    35.06        1:15.29   
Jonathan Skog  2000  Klippans Simsällskap    36.40        1:17.69   
Linus Ljunghusen  2000  Simklubben Poseidon    39.19        1:20.75   
Gustav Englund  2001  Malmö Kappsimningsklubb    38.93        1:23.00   
Alexander Lemos Thaler  2000  Kungsbacka Simsällskap    38.99        1:23.67   
Lucas Lindblom  2000  Landskrona Simsällskap    39.01        1:23.80   
10  Simon Bonnevier  2001  Helsingborgs Simsällskap    39.45        1:24.11   
11  Simon Ljungbeck  2000  Simsällskapet Iden    39.49        1:24.35   
12  Erik af Klinteberg  2000  Simklubben Triton    40.55        1:25.26   
13  Simon Ghidini  2001  Malmö Kappsimningsklubb    39.92        1:25.84   
14  Tadas Paskevicius  2000  Simklubben Poseidon    43.49        1:31.60   
15  Nicodemos Abraha  2000  Simklubben Poseidon    43.94        1:32.60   
16  Melvin Sihlén  2000  Simklubben Sydsim    42.81        1:33.25   
17  Albert Gudermanis  2000  Simklubben Ran    45.10        1:34.56   
18  Samuel Schildt  2000  Malmö Kappsimningsklubb    45.48        1:36.24   
19  Casper Svärd  2001  Landskrona Simsällskap    44.78        1:36.73   
20  Philip Koca  2001  Kungsbacka Simsällskap    43.91        1:36.74   
21  Behar Luani  2001  Simklubben Ran    46.08        1:37.72   
22  Ardijan Berisha  2001  Simklubben Sydsim    45.29        1:38.41   
23  Dzevad Celikovic  2001  Landskrona Simsällskap    46.15        1:40.08   
24  Emil Andersson  2001  Simklubben Triton    48.66        1:42.41   
25  Artur Wandegard  2000  Simklubben Poseidon    48.02        1:44.16   
26  Sebastian Mickelsson  2001  Simklubben Triton    49.14        1:44.30   
27  Pontus Hake  2001  Kungsbacka Simsällskap    48.71        1:45.37   
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: GUL watches 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Olle Williamsson  1998  Helsingborgs Simsällskap    30.83        1:05.31   
Magnus Karlsborn  1998  Helsingborgs Simsällskap    34.15        1:11.85   
Filip Henriksson  1998  Vellinge-Näsets Simklubb    33.76        1:12.83   
Richard Berg  1998  Simklubben Ran    35.88        1:15.42   
Ali Raeisi  1998  Landskrona Simsällskap    34.80        1:16.57   
Andreas Edman  1999  Helsingborgs Simsällskap    36.11        1:17.10   
Simon Tufvesson  1999  Sjöbo Simsällskap    35.27        1:17.24   
Sam Zandi  1998  Malmö Kappsimningsklubb    37.57        1:19.70   
Johan Persson  1998  Vellinge-Näsets Simklubb    37.47        1:19.86   
10  Hugo Rogmark  1999  Simklubben Hajen    39.61        1:22.50   
11  Roy Hangård  1999  Simklubben Lödde    39.28        1:23.46   
12  Philip Karlin-Reteike  1999  Simklubben Ran    42.44        1:30.44   
Salim Celikovic  1998  Landskrona Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 17 - 18 år 
Sponsor: GUL watches 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Martin Rogmark  1996  Simklubben Hajen    31.99        1:08.09   
Jacob Hesslevik  1997  Helsingborgs Simsällskap    32.92        1:09.46   
Filip Wejfeldt  1997  Simsällskapet Iden    32.81        1:10.81   
Ahmad Al Said  1996  Helsingborgs Simsällskap    33.22        1:11.88   
Marcus Skog  1996  Klippans Simsällskap    33.69        1:12.23   
Ludwig Wemlén  1997  Malmö Kappsimningsklubb    34.80        1:12.61   
Erik Nilsson  1996  Simklubben Sydsim    36.04        1:17.48   
Jimmy Lu  1997  Simklubben Sydsim    36.82        1:19.36   
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 19 år och äldre 
Sponsor: GUL watches 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emil Davidsson  1990  Ängelholms Simsällskap    33.90        1:12.60   
Jonatan Wede  1988  Simsällskapet Iden    34.10        1:13.62   
Pontus Jörgensen  1994  Ängelholms Simsällskap    35.36        1:16.15   
                     
 
Gren 4, 200m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: GUL watches 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Nicola Lindell  2001  Malmö Kappsimningsklubb    32.88  1:14.24  2:00.82    2:35.64   
Hanna Bergman  2001  Simklubben Poseidon    32.96  1:16.32  2:03.65    2:38.55   
Frida Nordefell  2000  Simklubben Sydsim    34.19  1:14.90  2:05.68    2:39.58   
Amanda Dittlau  2000  Helsingborgs Simsällskap    34.55  1:15.18  2:00.66    2:40.29   
Frida Rödin  2000  Vellinge-Näsets Simklubb    35.50  1:16.05  2:06.73    2:42.14   
Sara Jendbro  2000  Simklubben Poseidon    36.35  1:18.84  2:04.30    2:42.69   
Jenny Le  2000  Simklubben Poseidon    36.81  1:19.36  2:05.18    2:44.09   
Vickie Berg  2000  Simklubben Ran    36.29  1:19.92  2:05.99    2:44.57   
Mary Lagoguez  2001  Simklubben Poseidon    33.72  1:16.30  2:07.20    2:44.88   
10  Emma Vileus  2001  Vellinge-Näsets Simklubb    36.21  1:18.81  2:08.32    2:47.51   
11  Emmy Jonsson  2001  Sjöbo Simsällskap    35.23  1:17.97  2:10.09    2:48.13   
12  Elly Palm  2001  Helsingborgs Simsällskap    36.40  1:21.37  2:09.24    2:49.03   
13  Gabriella Henriksson  2000  Klippans Simsällskap    36.46  1:18.34  2:09.37    2:49.17   
14  Elin Lackegård  2000  Simklubben Hajen    35.07  1:18.44  2:13.31    2:49.97   
15  Tova Persson  2000  Helsingborgs Simsällskap    35.15  1:20.85  2:11.74    2:50.51   
16  Isabella Wivsätter  2001  Simklubben Sydsim    38.66  1:23.51  2:11.03    2:51.83   
17  Thea Lindström  2000  Simklubben Triton    40.68  1:22.76  2:14.70    2:51.90   
18  Noemi Karlsson  2001  Simklubben Poseidon    38.57  1:23.73  2:14.94    2:52.09   
19  Isabelle Moreau  2001  Landskrona Simsällskap    36.08  1:21.14  2:12.64    2:53.14   
20  Amanda Trägårdh  2001  Helsingborgs Simsällskap    36.29  1:24.08  2:15.96    2:54.66   
21  Kajsa-Elsa Lindestam  2000  Simklubben Sydsim    36.28  1:19.52  2:13.35    2:54.82   
22  Elin Melin  2000  Simklubben Poseidon    35.54  1:21.65  2:15.76    2:55.53   
23  Alice Bengtsson  2000  Klippans Simsällskap    39.62  1:25.22  2:16.15    2:55.67   
24  Saga Miderbäck  2000  Simklubben Lödde    36.52  1:21.48  2:14.91    2:55.70   
25  Karin Björkman  2001  Simklubben Triton    39.92  1:22.55  2:16.09    2:56.01   
26  Ulrika von Buxhoeveden  2001  Sjöbo Simsällskap    36.95  1:22.27  2:17.72    2:56.36   
27  Lovisa Erlandsson  2000  Kungsbacka Simsällskap    37.87  1:25.68  2:17.55    2:57.09   
28  Emilia Eek  2001  Simklubben Sydsim    37.45  1:24.20  2:16.59    2:57.63   
29  Alicia Virgili  2000  Vellinge-Näsets Simklubb    39.58  1:25.23  2:17.00    2:57.89   
30  Sophia Stickel  2001  Kungsbacka Simsällskap    39.84  1:25.84  2:16.92    2:58.31   
31  Ella Laurén  2001  Simklubben Hajen    39.43  1:27.32  2:19.02    2:58.61   
32  Cajsa Lindberg  2000  Simklubben Poseidon    39.66  1:27.71  2:17.83    2:59.80   
33  Jennie Johansson  2001  Klippans Simsällskap    38.90  1:28.39  2:18.36    3:00.35   
34  Moa Törneman  2001  Simsällskapet Iden    41.16  1:27.85  2:20.91    3:00.89   
35  Serena Gravrogk-Linde  2000  Simklubben Poseidon    39.47  1:26.46  2:21.66    3:01.02   
36  Anna Hamrin  2000  Kungsbacka Simsällskap    39.19  1:27.48  2:20.81    3:01.28   
37  Emma Wetteskog  2001  Kungsbacka Simsällskap    39.22  1:25.03  2:20.17    3:01.80   
38  Anna Rasmusson  2001  Helsingborgs Simsällskap    40.61  1:26.94  2:17.55    3:05.31   
39  My Palm  2001  Sjöbo Simsällskap    40.79  1:28.72  2:24.44    3:05.97   
40  Elin Sjö  2001  Simsällskapet Iden    37.86  1:25.55  2:24.28    3:07.92   
41  Kajsa Persson  2000  Simsällskapet Iden    40.06  1:30.65  2:24.54    3:08.32   
42  Felicia Jartelius  2001  Simklubben Triton    41.29  1:30.81  2:26.04    3:08.64   
43  Elin Hansen  2000  Simsällskapet Iden    42.96  1:31.83  2:27.85    3:09.04   
44  Isabella Revstedt  2001  Simklubben Ran    40.24  1:30.79  2:28.06    3:09.67   
45  Ellinor Ahlgren  2001  Simklubben Hajen    44.71  1:37.77  2:33.34    3:14.62   
46  Emilia Ohlsson  2001  Simklubben Poseidon    43.74  1:32.42  2:31.98    3:17.10   
47  Josefine Lyngemark  2001  Ängelholms Simsällskap    45.69  1:43.77  2:42.52    3:34.03   
Amalia Degler  2001  Simklubben Triton            DNS   
Melinda Andersson  2000  Landskrona Simsällskap            DNS   
Mathilda Linné  2001  Landskrona Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 200m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: GUL watches 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Sara Nilsson  1998  Simsällskapet Iden    33.78  1:13.23  1:59.03    2:32.30   
Louise Ranevi  1999  Simklubben Lödde    33.53  1:15.29  1:58.34    2:35.86   
Elin Moberg  1999  Simklubben Poseidon    35.18  1:15.05  2:02.96    2:38.02   
Ellen Olsson  1998  Helsingborgs Simsällskap    32.11  1:12.63  2:01.74    2:39.98   
Vilma Rodman  1999  Simklubben Lödde    33.65  1:17.02  2:02.62    2:40.21   
Felicia Hallingborn-Ask  1999  Kungsbacka Simsällskap    35.09  1:18.20  2:05.32    2:43.09   
Hanna Holmqvist  1998  Helsingborgs Simsällskap    36.37  1:15.86  2:06.11    2:44.58   
Louise Dellhede  1999  Simsällskapet Iden    37.05  1:18.33  2:08.45    2:44.74   
Annika Gren  1999  Helsingborgs Simsällskap    36.13  1:18.36  2:07.14    2:45.97   
10  Philippa Revstedt  1999  Simklubben Ran    35.29  1:18.16  2:07.86    2:45.99   
11  Wilma Heij-Lindholm  1999  Simklubben Sydsim    34.73  1:19.09  2:07.39    2:46.83   
12  Elin Rundblad  1999  Landskrona Simsällskap    36.73  1:17.81  2:09.68    2:49.05   
13  Maja Karlsson  1999  Vellinge-Näsets Simklubb    37.51  1:20.35  2:12.09    2:50.63   
14  Ida-Linn Silfors  1999  Kungsbacka Simsällskap    36.34  1:22.72  2:11.64    2:52.47   
15  Rebecka Östlund  1999  Simklubben Poseidon    37.09  1:20.48  2:13.77    2:53.96   
16  Julia Virgili  1998  Vellinge-Näsets Simklubb    36.51  1:20.26  2:15.32    2:55.90   
17  Sofia Christerson  1999  Simklubben Hajen    36.81  1:22.49  2:15.95    2:57.42   
18  Erika Nilsson  1998  Helsingborgs Simsällskap    41.16  1:30.17  2:27.69    3:07.89   
                     
 
Gren 4, 200m Medley Damer, Finaler 17 - 18 år 
Sponsor: GUL watches 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Paulina Wiklund-Nilsson  1997  Helsingborgs Simsällskap    32.72  1:10.84  1:52.70    2:27.23   
Ida Borg  1997  Simklubben Triton    34.79  1:13.23  1:59.67    2:33.45   
                     
 
Gren 4, 200m Medley Damer, Finaler 19 år och äldre 
Sponsor: GUL watches 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Johanna Holmberg  1993  Simklubben Lödde    32.56  1:13.37  1:59.33    2:35.34   
Anna Björnberg  1992  Simklubben Poseidon    34.93  1:15.62  2:03.20    2:39.09   
                     
 
Gren 5, 200m Medley Herrar, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: GUL watches 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Nicolas Nolén  2000  Simklubben Triton    30.99  1:08.35  1:52.52    2:26.50   
Jakob Petersen  2001  Simsällskapet Delfin    32.46  1:12.39  1:56.68    2:29.69   
Samuel Kvist  2000  Simklubben Triton    34.01  1:13.02  1:56.72    2:31.19   
Jonathan Hiltonsson  2000  Simklubben Sydsim    34.11  1:15.52  1:57.77    2:31.62   
Filip Hinderup  2001  Malmö Kappsimningsklubb    32.81  1:11.60  2:00.37    2:36.02   
Robin Falk  2001  Malmö Kappsimningsklubb    33.17  1:12.76  2:01.52    2:36.97   
Filip Kutlesovski  2000  Malmö Kappsimningsklubb    31.49  1:13.64  2:02.12    2:38.62   
Jonathan Skog  2000  Klippans Simsällskap    34.48  1:18.54  2:02.66    2:38.70   
Alexander Lemos Thaler  2000  Kungsbacka Simsällskap    35.16  1:17.27  2:04.00    2:39.73   
10  Felix Wetterborg  2001  Simklubben Triton    32.78  1:16.21  2:03.47    2:39.89   
11  Isac Lindén  2001  Helsingborgs Simsällskap    33.52  1:15.69  2:03.59    2:41.32   
12  Linus Ljunghusen  2000  Simklubben Poseidon    33.41  1:17.01  2:04.45    2:41.88   
13  Erik af Klinteberg  2000  Simklubben Triton    35.61  1:19.64  2:06.39    2:44.20   
14  Leonardo Nilsson  2000  Simklubben Ran    32.78  1:16.17  2:11.90    2:46.18   
15  Alfred Persson  2000  Sjöbo Simsällskap    35.88  1:19.14  2:11.33    2:47.25   
16  Philip Andersson  2001  Ängelholms Simsällskap    36.61  1:19.98  2:11.07    2:47.34   
17  Lucas Lindblom  2000  Landskrona Simsällskap    37.31  1:20.42  2:08.30    2:47.46   
18  Oscar Johansson  2000  Simklubben Poseidon    35.34  1:19.56  2:12.41    2:48.17   
19  Theodor Schaper Lindberg  2000  Simsällskapet Delfin    37.33  1:20.82  2:11.57    2:48.79   
20  Simon Ljungbeck  2000  Simsällskapet Iden    35.56  1:18.57  2:08.72    2:50.49   
21  Oliver Larsson  2001  Landskrona Simsällskap    36.15  1:23.83  2:17.21    2:52.87   
22  Pascal Björkman  2001  Simklubben Poseidon    37.83  1:24.57  2:16.73    2:53.79   
23  Simon Ghidini  2001  Malmö Kappsimningsklubb    41.33  1:24.78  2:13.05    2:54.11   
24  Michael Birkeberg  2000  Simklubben Ran    41.52  1:23.50  2:17.37    2:56.39   
25  Behar Luani  2001  Simklubben Ran    37.81  1:26.56  2:20.82    2:59.30   
26  Jens Christiansen  2001  Simklubben Sydsim    38.23  1:25.43  2:20.68    2:59.81   
27  Axel Ståhl  2000  Vellinge-Näsets Simklubb    40.41  1:27.45  2:26.30    3:02.32   
28  Melvin Sihlén  2000  Simklubben Sydsim    39.65  1:24.73  2:21.75    3:02.36   
29  Tadas Paskevicius  2000  Simklubben Poseidon    41.29  1:32.32  2:24.01    3:04.77   
30  Albert Gudermanis  2000  Simklubben Ran    41.55  1:33.77  2:28.57    3:07.51   
31  Casper Svärd  2001  Landskrona Simsällskap    45.21  1:33.56  2:26.06    3:08.13   
32  Nicodemos Abraha  2000  Simklubben Poseidon    43.07  1:28.02  2:24.68    3:10.30   
33  Sebastian Mickelsson  2001  Simklubben Triton    42.75  1:31.12  2:30.30    3:12.46   
34  Artur Wandegard  2000  Simklubben Poseidon    42.77  1:34.03  2:30.14    3:13.13   
Arvid Scott  2001  Malmö Kappsimningsklubb            DNS   
Elias Lidberg  2000  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 200m Medley Herrar, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: GUL watches 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Olle Williamsson  1998  Helsingborgs Simsällskap    28.78  1:02.69  1:39.79    2:10.01   
Magnus Karlsborn  1998  Helsingborgs Simsällskap    29.45  1:04.58  1:43.76    2:15.79   
Alexander Hedre  1999  Simklubben Poseidon    30.42  1:06.26  1:48.69    2:22.80   
Richard Berg  1998  Simklubben Ran    30.27  1:08.37  1:51.60    2:24.95   
Philip Tran  1999  Malmö Kappsimningsklubb    30.66  1:08.05  1:50.27    2:25.31   
Oskar Skarin  1999  Simklubben Triton    32.04  1:12.35  1:56.29    2:28.71   
Sebastian Andersson  1999  Simklubben Poseidon    31.08  1:10.09  1:54.50    2:29.28   
Erik Boos  1999  Simklubben Sydsim    32.64  1:14.29  1:57.64    2:30.94   
Filip Henriksson  1998  Vellinge-Näsets Simklubb    33.37  1:13.06  1:57.46    2:31.24   
10  Roy Hangård  1999  Simklubben Lödde    33.62  1:15.10  2:00.01    2:34.53   
11  Simon Pettersson  1998  Simklubben Poseidon    31.06  1:12.42  1:59.18    2:34.90   
12  Tobias Ranevi  1999  Simklubben Lödde    33.50  1:15.18  2:03.29    2:38.96   
13  Johan Persson  1998  Vellinge-Näsets Simklubb    33.69  1:18.16  2:03.64    2:39.00   
14  Hugo Rogmark  1999  Simklubben Hajen    35.30  1:17.06  2:03.81    2:41.28   
15  Marcus Karlin-Reteike  1999  Simklubben Ran    35.10  1:13.76  2:05.25    2:42.36   
16  Philip Karlin-Reteike  1999  Simklubben Ran    35.69  1:16.67  2:07.69    2:43.69   
17  August Bremander  1999  Kungsbacka Simsällskap    34.92  1:24.07  2:10.64    2:48.88   
18  Sebastian Svensson  1999  Kungsbacka Simsällskap    36.71  1:23.34  2:13.56    2:49.35   
                     
 
Gren 5, 200m Medley Herrar, Finaler 17 - 18 år 
Sponsor: GUL watches 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jacob Hesslevik  1997  Helsingborgs Simsällskap    29.54  1:07.98  1:46.04    2:19.22   
Filip Wejfeldt  1997  Simsällskapet Iden    31.20  1:06.47  1:47.46    2:21.50   
Hampus Persson  1997  Vellinge-Näsets Simklubb    31.00  1:08.59  1:52.44    2:26.48   
Mattias Andersson  1996  Ängelholms Simsällskap    33.08  1:14.03  2:00.30    2:36.59   
Marcus Henriksson  1997  Simklubben Hajen            DSQ   
                     
 
Gren 6, 100m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: GUL watches 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ida Sandwång  2001  Landskrona Simsällskap    29.01        1:00.29   
Nicola Lindell  2001  Malmö Kappsimningsklubb    29.45        1:01.47   
Hanna Bergman  2001  Simklubben Poseidon    30.24        1:02.98   
Emmie Lennberger  2000  Helsingborgs Simsällskap    31.33        1:03.82   
Frida Nordefell  2000  Simklubben Sydsim    30.90        1:04.18   
Kajsa Gustavsson  2001  Helsingborgs Simsällskap    31.19        1:04.38   
Klara Johansson  2001  Simklubben Sydsim    30.85        1:04.66   
Maja Jönsson  2001  Helsingborgs Simsällskap    31.17        1:04.82   
Emma Vileus  2001  Vellinge-Näsets Simklubb    31.33        1:05.04   
10  Mary Lagoguez  2001  Simklubben Poseidon    31.35        1:05.07   
11  Elin Lackegård  2000  Simklubben Hajen    32.15        1:05.69   
12  Thea Lindström  2000  Simklubben Triton    31.75        1:06.41   
13  Jenny Le  2000  Simklubben Poseidon    32.10        1:06.72   
14  Mathilda Linné  2001  Landskrona Simsällskap    31.78        1:06.91   
15  Noemi Karlsson  2001  Simklubben Poseidon    32.40        1:07.09   
16  Annamaria Bontidean  2000  Simklubben Poseidon    32.28        1:07.20   
17  Natalie Almasi  2001  Simklubben Sydsim    31.90        1:07.29   
18  Tove Lennartsson  2000  Malmö Kappsimningsklubb    32.07        1:07.30   
19  Gabriella Henriksson  2000  Klippans Simsällskap    32.70        1:07.40   
20  Tova Persson  2000  Helsingborgs Simsällskap    32.41        1:07.44   
21  Isabelle Moreau  2001  Landskrona Simsällskap    32.34        1:07.75   
22  Emmy Jonsson  2001  Sjöbo Simsällskap    32.63        1:07.77   
23  Isabella Lagnerup  2000  Simklubben Sydsim    32.53        1:08.08   
24  Sara Jendbro  2000  Simklubben Poseidon    32.98        1:08.12   
25  Kristina Kulcsar  2001  Malmö Kappsimningsklubb    32.60        1:08.51   
26  Amanda Trägårdh  2001  Helsingborgs Simsällskap    32.96        1:08.69   
27  Vickie Berg  2000  Simklubben Ran    33.27        1:08.84   
28  Saga Miderbäck  2000  Simklubben Lödde    33.63        1:09.24   
29  Moa Nilsson  2001  Helsingborgs Simsällskap    32.90        1:09.28   
30  Alicia Virgili  2000  Vellinge-Näsets Simklubb    33.74        1:09.99   
31  Karin Björkman  2001  Simklubben Triton    32.80        1:10.11   
32  Lovisa Erlandsson  2000  Kungsbacka Simsällskap    33.70        1:10.14   
33  Elly Palm  2001  Helsingborgs Simsällskap    34.09        1:10.36   
34  Linn Tufvesson  2001  Simklubben Poseidon    33.95        1:10.55   
35  Serena Gravrogk-Linde  2000  Simklubben Poseidon    33.74        1:10.56   
36  Olga Schubert  2000  Sjöbo Simsällskap    33.63        1:10.89   
37  Moa Törneman  2001  Simsällskapet Iden    33.79        1:11.04   
38  Ulrika von Buxhoeveden  2001  Sjöbo Simsällskap    34.52        1:11.35   
39  Cornelia Forsgren  2000  Simklubben Triton    34.30        1:11.73   
40  Wilma Ohlsson  2000  Simklubben Triton    33.77        1:12.26   
41  Anna Hamrin  2000  Kungsbacka Simsällskap    34.29        1:12.51   
42  Matilda Johansdotter  2000  Simklubben Lödde    34.28        1:12.63   
43  Elin Hansen  2000  Simsällskapet Iden    33.84        1:13.07   
44  Cajsa Lindberg  2000  Simklubben Poseidon    35.85        1:13.33   
45  Kajsa Berglind  2001  Vellinge-Näsets Simklubb    33.65        1:13.34   
46  Elvira Lundqvist  2000  Simklubben Ran    34.28        1:13.35   
47  Isabella Wivsätter  2001  Simklubben Sydsim    34.25        1:13.54   
48  Anna Berisha  2001  Simklubben Sydsim    35.39        1:13.63   
49  Belinda Vedlugaite  2000  Klippans Simsällskap    35.47        1:14.01   
50  Ella Laurén  2001  Simklubben Hajen    35.65        1:14.05   
51  Elin Sjö  2001  Simsällskapet Iden    35.23        1:14.76   
52  Emma Wetteskog  2001  Kungsbacka Simsällskap    35.13        1:15.11   
53  Elsa Assarsson  2001  Landskrona Simsällskap    35.98        1:15.21   
54  Amanda Önnestam  2001  Simklubben Lödde    36.01        1:15.44   
55  Maja Ståhle  2000  Vellinge-Näsets Simklubb    36.43        1:15.59   
56  Sara Sällberg  2001  Simklubben Lödde    35.24        1:15.64   
57  Alice Kron Larsson  2001  Malmö Kappsimningsklubb    35.94        1:15.77   
58  Emilia Eek  2001  Simklubben Sydsim    35.84        1:15.83   
59  My Palm  2001  Sjöbo Simsällskap    36.10        1:15.94   
59  Sophia Stickel  2001  Kungsbacka Simsällskap    36.39        1:15.94   
61  Ebba Löfgren  2001  Vellinge-Näsets Simklubb    37.12        1:16.51   
62  Astrid Hemmingsson  2000  Simklubben Poseidon    36.64        1:16.88   
63  Melinda Andersson  2000  Landskrona Simsällskap    36.18        1:17.20   
64  Agnes Bonnevier  2000  Simklubben Poseidon    36.10        1:17.30   
65  Sara Edman  2001  Helsingborgs Simsällskap    36.66        1:17.32   
66  Louise Lindoff  2001  Simklubben Lödde    36.54        1:17.55   
67  Annie Runesson  2001  Vellinge-Näsets Simklubb    38.11        1:18.29   
68  Isabella Källén  2001  Kungsbacka Simsällskap    36.96        1:18.45   
69  Sonja Boos  2001  Simklubben Sydsim    37.42        1:18.54   
70  Felicia Kennbäck  2001  Malmö Kappsimningsklubb    38.09        1:19.86   
71  Ylva Franck  2000  Kungsbacka Simsällskap    38.00        1:21.55   
72  Emilia Ohlsson  2001  Simklubben Poseidon    38.46        1:21.74   
73  Julia Voss  2001  Kungsbacka Simsällskap    38.77        1:22.37   
74  Alice Petrén  2001  Kungsbacka Simsällskap    39.76        1:23.95   
75  Emilia Stålhammar  2001  Simklubben Triton    40.67        1:25.17   
76  Madelene Tobar  2001  Klippans Simsällskap    41.46        1:25.40   
77  Josefine Lyngemark  2001  Ängelholms Simsällskap    40.14        1:26.46   
78  Esmeralda Leo  2001  Helsingborgs Simsällskap    41.39        1:29.97   
79  Ellinor Forsgren  2001  Simklubben Triton    42.75        1:34.20   
Amalia Degler  2001  Simklubben Triton            DNS   
Anna Lapadatovic  2001  Helsingborgs Simsällskap            DNS   
Rebecca Sørensen  2001  Simklubben Sydsim            DNS   
                     
 
Gren 6, 100m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: GUL watches 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
My Rydgren  1999  Landskrona Simsällskap    28.95        1:01.56   
Malin Andersson  1999  Kungsbacka Simsällskap    29.37        1:02.41   
Li Björner Oh  1998  Simklubben Hajen    30.53        1:03.47   
Elin Moberg  1999  Simklubben Poseidon    31.30        1:03.73   
Emma Taylor  1998  Vellinge-Näsets Simklubb    30.64        1:03.81   
Sara Nilsson  1998  Simsällskapet Iden    30.59        1:04.21   
Elin Johannesson  1999  Simklubben Lödde    30.82        1:04.36   
Ellen Olsson  1998  Helsingborgs Simsällskap    30.57        1:05.48   
Malin Svensson  1999  Simklubben Hajen    31.51        1:05.56   
10  Tilda Vesterlund Kocsis  1999  Simklubben Sydsim    31.65        1:05.94   
11  Felicia Hallingborn-Ask  1999  Kungsbacka Simsällskap    32.20        1:06.65   
12  Amanda Rinde  1998  Kungsbacka Simsällskap    31.35        1:06.77   
13  Louise Dellhede  1999  Simsällskapet Iden    32.51        1:07.26   
14  Annika Gren  1999  Helsingborgs Simsällskap    32.44        1:07.43   
15  Filippa Fridh  1999  Simklubben Triton    32.03        1:07.68   
16  Elin Rundblad  1999  Landskrona Simsällskap    31.71        1:07.69   
17  Olivia Torres  1999  Malmö Kappsimningsklubb    32.95        1:08.62   
18  Wilma Heij-Lindholm  1999  Simklubben Sydsim    31.92        1:08.85   
19  Ida-Linn Silfors  1999  Kungsbacka Simsällskap    33.15        1:09.20   
20  Julia Virgili  1998  Vellinge-Näsets Simklubb    32.56        1:09.47   
21  Maja Karlsson  1999  Vellinge-Näsets Simklubb    33.58        1:10.02   
22  Nicole Olofsson  1999  Malmö Kappsimningsklubb    34.34        1:12.38   
23  Sofia Christerson  1999  Simklubben Hajen    34.72        1:12.42   
24  Erika Nilsson  1998  Helsingborgs Simsällskap    35.21        1:12.78   
25  Ninwa Somi  1998  Landskrona Simsällskap    35.64        1:15.95   
26  Loella Hansson  1999  Helsingborgs Simsällskap    37.21        1:18.66   
27  Cajsa Andersson  1999  Landskrona Simsällskap    39.21        1:20.80   
28  Ida Andersson-Wulf  1998  Vellinge-Näsets Simklubb    45.66        1:36.28   
Emma Svensson  1999  Simklubben Sydsim            DNS   
                     
 
Gren 6, 100m Frisim Damer, Finaler 17 - 18 år 
Sponsor: GUL watches 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Marie Hanson  1997  Simklubben Triton    28.98        59.61   
Paulina Wiklund-Nilsson  1997  Helsingborgs Simsällskap    29.25        1:00.87   
Alexandra Volkova  1996  Simklubben Triton    29.60        1:01.38   
Hannah Skog  1997  Malmö Kappsimningsklubb    29.69        1:02.73   
Ida Borg  1997  Simklubben Triton    30.41        1:02.95   
Annika Lundh  1997  Malmö Kappsimningsklubb    30.33        1:03.53   
Erika Sällberg  1997  Simklubben Lödde    30.84        1:04.74   
Amanda Hörberg-Zdanowski  1996  Simsällskapet Iden    31.39        1:05.85   
Hanna Rostén  1997  Kungsbacka Simsällskap    31.22        1:06.10   
10  Viktoria Ramkvist  1996  Simklubben Lödde    31.63        1:07.34   
                     
 
Gren 6, 100m Frisim Damer, Finaler 19 år och äldre 
Sponsor: GUL watches 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Michelle Lövdahl  1995  Simklubben Lödde    28.86        1:00.58   
Maria Persson  1993  Simklubben Poseidon    29.36        1:03.02   
Johanna Holmberg  1993  Simklubben Lödde    30.37        1:03.28   
Anna Björnberg  1992  Simklubben Poseidon    30.58        1:03.45   
                     
 
Gren 7, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: GUL watches 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Nicolas Nolén  2000  Simklubben Triton    31.87  1:08.38  1:47.34    2:25.56   
Jakob Petersen  2001  Simsällskapet Delfin    33.72  1:15.14  1:59.40    2:42.82   
Jonathan Hiltonsson  2000  Simklubben Sydsim    34.19  1:17.29  2:02.63    2:44.24   
Simon Bonnevier  2001  Helsingborgs Simsällskap    34.88  1:16.86  2:01.12    2:47.24   
Oscar Johansson  2000  Simklubben Poseidon    36.94  1:19.22  2:04.58    2:51.67   
Erik af Klinteberg  2000  Simklubben Triton    38.26  1:23.39  2:10.66    2:58.43   
Philip Andersson  2001  Ängelholms Simsällskap    39.16  1:30.90  2:24.55    3:15.83   
Dzevad Celikovic  2001  Landskrona Simsällskap    42.61  1:40.15  2:38.63    3:36.04   
                     
 
Gren 7, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: GUL watches 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Martin Wahlberg  1999  Helsingborgs Simsällskap    31.11  1:06.20  1:42.32    2:19.12   
Lukas Gunnarsson  1998  Simklubben Lödde    33.08  1:10.16  1:49.17    2:27.08   
Adam Ringdahl  1998  Malmö Kappsimningsklubb    32.70  1:11.09  1:50.87    2:30.02   
Alexander Dahlén  1999  Simklubben Poseidon    31.85  1:09.67  1:49.79    2:30.03   
William Latak  1999  Simklubben Poseidon    33.11  1:11.20  1:51.17    2:30.90   
Simon Pettersson  1998  Simklubben Poseidon    33.43  1:11.36  1:52.47    2:35.40   
August Bremander  1999  Kungsbacka Simsällskap    35.97  1:20.81  2:06.73    2:46.62   
Sebastian Svensson  1999  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 7, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 - 18 år 
Sponsor: GUL watches 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Alexander Olsson  1996  Simklubben Poseidon    31.89  1:08.75  1:47.41    2:27.22   
Marcus Henriksson  1997  Simklubben Hajen    31.43  1:08.63  1:47.84    2:28.42   
                     
 
Gren 7, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 19 år och äldre 
Sponsor: GUL watches 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Johan Norén  1986  Landskrona Simsällskap    32.84  1:08.98  1:46.34    2:25.79   
Emil Davidsson  1990  Ängelholms Simsällskap    31.64  1:08.41  1:47.32    2:27.40   
Pontus Jörgensen  1994  Ängelholms Simsällskap    32.32  1:08.99  1:49.03    2:33.87   
                     
 
Gren 8, 200m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: GUL watches 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emmie Lennberger  2000  Helsingborgs Simsällskap    37.82  1:16.56  1:56.03    2:34.74   
Sara Jendbro  2000  Simklubben Poseidon    38.80  1:20.53  2:02.91    2:43.38   
Mathilda Linné  2001  Landskrona Simsällskap    39.54  1:21.59  2:04.63    2:46.45   
Annamaria Bontidean  2000  Simklubben Poseidon    40.17  1:22.27  2:05.47    2:49.15   
Frida Nordefell  2000  Simklubben Sydsim    38.56  1:22.65  2:07.94    2:49.20   
Emmy Jonsson  2001  Sjöbo Simsällskap    38.69  1:22.41  2:07.19    2:49.27   
Karin Björkman  2001  Simklubben Triton    40.50  1:24.10  2:08.38    2:50.29   
Sara Sällberg  2001  Simklubben Lödde    39.84  1:23.35  2:05.48    2:52.88   
Elin Melin  2000  Simklubben Poseidon    40.10  1:24.47  2:09.42    2:53.67   
10  Saga Miderbäck  2000  Simklubben Lödde    42.26  1:27.86  2:14.54    3:00.25   
11  Anna Hamrin  2000  Kungsbacka Simsällskap    43.07  1:30.08  2:18.38    3:01.35   
12  Cornelia Forsgren  2000  Simklubben Triton    42.97  1:31.95  2:19.59    3:04.29   
13  Agnes Bonnevier  2000  Simklubben Poseidon    42.92  1:30.02  2:18.01    3:04.75   
14  Isabella Wivsätter  2001  Simklubben Sydsim    43.35  1:30.58  2:19.61    3:04.82   
15  Ellinor Ahlgren  2001  Simklubben Hajen    43.20  1:32.17  2:20.97    3:08.25   
16  Astrid Hemmingsson  2000  Simklubben Poseidon    46.10  1:33.80  2:22.92    3:09.90   
17  Emilia Ohlsson  2001  Simklubben Poseidon    45.87  1:34.38  2:22.52    3:10.82   
18  Josefine Franzén  2000  Simklubben Sydsim    42.76  1:31.42  2:22.38    3:10.93   
Amalia Degler  2001  Simklubben Triton            DNS   
Jenny Le  2000  Simklubben Poseidon            DSQ   
Sara Stenberg  2001  Simklubben Triton            DSQ   
Thea Lindström  2000  Simklubben Triton            DSQ   
                     
 
Gren 8, 200m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: GUL watches 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Li Björner Oh  1998  Simklubben Hajen    37.14  1:16.25  1:56.49    2:35.55   
Elin Rundblad  1999  Landskrona Simsällskap    36.45  1:16.78  1:57.52    2:36.98   
Filippa Fridh  1999  Simklubben Triton    37.47  1:18.12  1:59.71    2:40.50   
Hanna Holmqvist  1998  Helsingborgs Simsällskap    37.96  1:19.05  2:00.76    2:41.52   
Louise Dellhede  1999  Simsällskapet Iden    38.33  1:19.07  2:01.65    2:44.75   
Maja Karlsson  1999  Vellinge-Näsets Simklubb    39.44  1:22.16  2:06.17    2:49.16   
Nicole Olofsson  1999  Malmö Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
Gren 8, 200m Ryggsim Damer, Finaler 17 - 18 år 
Sponsor: GUL watches 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Gina Hvarfvenius  1997  Kungsbacka Simsällskap    33.91  1:09.56  1:46.68    2:24.06   
Ida Borg  1997  Simklubben Triton    34.51  1:11.33  1:48.62    2:25.73   
                     
 
Gren 9, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: GUL watches 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Joaquin Diaz  2001  Malmö Kappsimningsklubb    35.53  1:17.50  1:59.55    2:42.12   
Samuel Kvist  2000  Simklubben Triton    35.76  1:17.73  2:00.19    2:42.82   
Gustav Englund  2001  Malmö Kappsimningsklubb    38.90  1:24.55  2:13.37    2:59.50   
Lucas Lindblom  2000  Landskrona Simsällskap    39.90  1:25.98  2:13.95    3:01.01   
Erik af Klinteberg  2000  Simklubben Triton    41.91  1:28.21  2:15.71    3:01.07   
Alexander Lemos Thaler  2000  Kungsbacka Simsällskap    40.09  1:26.80  2:14.73    3:02.20   
Simon Ghidini  2001  Malmö Kappsimningsklubb    40.84  1:28.11  2:17.34    3:05.86   
Tadas Paskevicius  2000  Simklubben Poseidon    45.14  1:36.55  2:28.55    3:20.40   
Casper Svärd  2001  Landskrona Simsällskap    45.38  1:37.43  2:31.72    3:25.02   
10  Nicodemos Abraha  2000  Simklubben Poseidon    44.07  1:36.23  2:31.38    3:25.09   
11  Melvin Sihlén  2000  Simklubben Sydsim    43.64  1:35.48  2:31.65    3:26.45   
12  Elias Lidberg  2000  Kungsbacka Simsällskap    47.04  1:41.86  2:37.25    3:31.86   
13  Ardijan Berisha  2001  Simklubben Sydsim    48.32  1:44.68  2:40.16    3:33.06   
14  Pontus Hake  2001  Kungsbacka Simsällskap    50.72  1:48.73  2:47.65    3:45.97   
Jonathan Skog  2000  Klippans Simsällskap            DSQ   
Philip Koca  2001  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: GUL watches 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Olle Williamsson  1998  Helsingborgs Simsällskap    32.50  1:08.69  1:46.17    2:22.81   
Magnus Karlsborn  1998  Helsingborgs Simsällskap    35.27  1:15.18  1:55.38    2:36.56   
Erik Boos  1999  Simklubben Sydsim    36.05  1:17.56  2:00.54    2:42.50   
Joel Mörck  1999  S71    36.48  1:18.46  2:01.66    2:43.93   
Salim Celikovic  1998  Landskrona Simsällskap    37.31  1:19.15  2:01.73    2:44.26   
Filip Henriksson  1998  Vellinge-Näsets Simklubb    35.63  1:17.53  2:01.57    2:45.91   
Roy Hangård  1999  Simklubben Lödde    38.31  1:21.15  2:04.39    2:47.53   
Tim Petersson  1999  Landskrona Simsällskap    37.19  1:19.93  2:03.12    2:47.64   
Andreas Edman  1999  Helsingborgs Simsällskap    36.99  1:19.97  2:04.62    2:49.50   
10  Hugo Rogmark  1999  Simklubben Hajen    40.24  1:25.94  2:13.15    2:59.22   
Ali Raeisi  1998  Landskrona Simsällskap            DNF   
Oskar Rasmusson  1999  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 17 - 18 år 
Sponsor: GUL watches 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Martin Rogmark  1996  Simklubben Hajen    31.96  1:07.91  1:45.05    2:22.61   
Marcus Skog  1996  Klippans Simsällskap    35.05  1:16.96  1:59.45    2:42.29   
Jimmy Lu  1997  Simklubben Sydsim            DNS   
                     
 
Gren 10, 200m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: GUL watches 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Sara Stenberg  2001  Simklubben Triton    30.84  1:04.70  1:39.18    2:13.48   
Frida Nordefell  2000  Simklubben Sydsim    32.01  1:06.52  1:42.22    2:17.42   
Nicola Lindell  2001  Malmö Kappsimningsklubb    31.81  1:07.20  1:43.54    2:17.63   
Ida Sandwång  2001  Landskrona Simsällskap    32.58  1:07.76  1:43.77    2:20.94   
Hanna Bergman  2001  Simklubben Poseidon    32.92  1:09.36  1:46.39    2:21.86   
Thea Lindström  2000  Simklubben Triton    33.04  1:09.35  1:46.79    2:23.00   
Mary Lagoguez  2001  Simklubben Poseidon    32.70  1:09.30  1:47.20    2:23.52   
Emma Vileus  2001  Vellinge-Näsets Simklubb    32.66  1:09.13  1:46.54    2:23.76   
Maja Jönsson  2001  Helsingborgs Simsällskap    33.61  1:10.38  1:48.10    2:24.03   
10  Kajsa Gustavsson  2001  Helsingborgs Simsällskap    33.35  1:10.78  1:48.27    2:25.45   
11  Linn Tufvesson  2001  Simklubben Poseidon    34.57  1:12.53  1:50.95    2:29.15   
12  Noemi Karlsson  2001  Simklubben Poseidon    33.69  1:11.44  1:50.63    2:29.23   
13  Gabriella Henriksson  2000  Klippans Simsällskap    34.46  1:13.09  1:51.94    2:29.31   
14  Amanda Trägårdh  2001  Helsingborgs Simsällskap    34.79  1:13.05  1:52.56    2:30.11   
15  Elin Lackegård  2000  Simklubben Hajen    34.89  1:13.73  1:53.39    2:30.75   
16  Lovisa Erlandsson  2000  Kungsbacka Simsällskap    35.07  1:13.89  1:52.83    2:31.03   
17  Serena Gravrogk-Linde  2000  Simklubben Poseidon    34.71  1:13.85  1:53.40    2:31.66   
18  Wilma Ohlsson  2000  Simklubben Triton    33.57  1:12.91  1:53.46    2:33.60   
19  Ulrika von Buxhoeveden  2001  Sjöbo Simsällskap    36.14  1:15.62  1:56.13    2:33.77   
20  Olga Schubert  2000  Sjöbo Simsällskap    35.02  1:14.87  1:54.53    2:33.93   
21  Isabelle Moreau  2001  Landskrona Simsällskap    34.56  1:14.03  1:54.65    2:35.51   
22  Kristina Kulcsar  2001  Malmö Kappsimningsklubb    36.18  1:16.50  1:57.63    2:36.15   
23  Jennie Johansson  2001  Klippans Simsällskap    35.33  1:15.32  1:56.91    2:36.84   
24  Isabella Wivsätter  2001  Simklubben Sydsim    35.30  1:15.87  1:57.42    2:38.55   
25  Isabella Lagnerup  2000  Simklubben Sydsim    35.49  1:16.01  1:57.57    2:38.64   
26  Elin Hansen  2000  Simsällskapet Iden    35.59  1:16.33  1:58.61    2:38.84   
27  Emma Wetteskog  2001  Kungsbacka Simsällskap    37.37  1:19.04  2:00.77    2:40.16   
28  Elsa Assarsson  2001  Landskrona Simsällskap    36.75  1:17.77  1:59.68    2:40.99   
29  Elvira Lundqvist  2000  Simklubben Ran    38.06  1:18.70  2:00.73    2:43.07   
30  Elin Sjö  2001  Simsällskapet Iden    36.55  1:17.91  2:01.62    2:44.97   
31  Sophia Stickel  2001  Kungsbacka Simsällskap    37.83  1:20.06  2:02.41    2:45.44   
32  My Palm  2001  Sjöbo Simsällskap    37.93  1:21.10  2:05.67    2:46.56   
33  Cajsa Lindberg  2000  Simklubben Poseidon    37.06  1:19.96  2:04.18    2:46.92   
34  Amanda Önnestam  2001  Simklubben Lödde    39.28  1:22.72  2:06.05    2:47.40   
35  Astrid Hemmingsson  2000  Simklubben Poseidon    38.66  1:21.75  2:05.66    2:47.57   
36  Emilia Eek  2001  Simklubben Sydsim    37.11  1:19.70  2:03.93    2:47.80   
37  Moa Törneman  2001  Simsällskapet Iden    37.22  1:20.66  2:05.94    2:47.91   
38  Anna Berisha  2001  Simklubben Sydsim    38.77  1:22.20  2:06.18    2:49.43   
39  Alice Kron Larsson  2001  Malmö Kappsimningsklubb    37.67  1:21.99  2:09.54    2:49.63   
40  Sonja Boos  2001  Simklubben Sydsim    40.09  1:25.21  2:09.88    2:51.38   
41  Annie Runesson  2001  Vellinge-Näsets Simklubb    39.12  1:22.58  2:07.79    2:52.06   
42  Cornelia Forsgren  2000  Simklubben Triton    38.04  1:22.77  2:08.23    2:52.80   
43  Felicia Kennbäck  2001  Malmö Kappsimningsklubb    38.77  1:22.06  2:06.93    2:53.37   
44  Louise Lindoff  2001  Simklubben Lödde    39.18  1:24.08  2:11.88    2:55.49   
45  Emilia Ohlsson  2001  Simklubben Poseidon    40.24  1:26.56  2:12.53    2:58.71   
46  Ylva Franck  2000  Kungsbacka Simsällskap    39.70  1:26.46  2:15.03    3:03.16   
47  Julia Voss  2001  Kungsbacka Simsällskap    42.22  1:29.66  2:17.24    3:03.39   
48  Madelene Tobar  2001  Klippans Simsällskap    43.65  1:31.84  2:20.35    3:04.18   
49  Alice Petrén  2001  Kungsbacka Simsällskap    43.14  1:31.27  2:20.26    3:09.52   
Amalia Degler  2001  Simklubben Triton            DNS   
Anna Lapadatovic  2001  Helsingborgs Simsällskap            DNS   
Natalie Almasi  2001  Simklubben Sydsim            DNS   
Rebecca Sørensen  2001  Simklubben Sydsim            DNS   
Belinda Vedlugaite  2000  Klippans Simsällskap            DNF   
Isabella Källén  2001  Kungsbacka Simsällskap            DNF   
                     
 
Gren 10, 200m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: GUL watches 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Sara Nilsson  1998  Simsällskapet Iden    31.06  1:05.90  1:41.73    2:16.07   
Elin Johannesson  1999  Simklubben Lödde    31.66  1:06.60  1:42.59    2:17.41   
Emma Taylor  1998  Vellinge-Näsets Simklubb    31.90  1:06.52  1:42.12    2:17.75   
My Rydgren  1999  Landskrona Simsällskap    31.12  1:05.90  1:41.79    2:18.11   
Felicia Hallingborn-Ask  1999  Kungsbacka Simsällskap    33.69  1:10.37  1:47.71    2:23.92   
Louise Dellhede  1999  Simsällskapet Iden    33.73  1:10.28  1:47.52    2:23.99   
Annika Gren  1999  Helsingborgs Simsällskap    34.08  1:11.42  1:49.41    2:26.98   
Tilda Vesterlund Kocsis  1999  Simklubben Sydsim    34.30  1:12.34  1:51.80    2:29.70   
Olivia Torres  1999  Malmö Kappsimningsklubb    34.28  1:12.78  1:52.79    2:31.29   
10  Julia Virgili  1998  Vellinge-Näsets Simklubb    33.61  1:12.18  1:52.89    2:33.63   
11  Sofia Christerson  1999  Simklubben Hajen    35.45  1:16.16  1:58.30    2:40.50   
12  Erika Nilsson  1998  Helsingborgs Simsällskap    37.34  1:19.19  2:01.42    2:42.78   
13  Loella Hansson  1999  Helsingborgs Simsällskap    38.06  1:20.39  2:04.96    2:47.18   
14  Cajsa Andersson  1999  Landskrona Simsällskap    40.81  1:25.80  2:11.20    2:56.77   
15  Ida Andersson-Wulf  1998  Vellinge-Näsets Simklubb    46.30  1:38.23  2:32.93    3:26.20   
                     
 
Gren 10, 200m Frisim Damer, Finaler 17 - 18 år 
Sponsor: GUL watches 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Marie Hanson  1997  Simklubben Triton    29.99  1:03.21  1:36.63    2:09.81   
Paulina Wiklund-Nilsson  1997  Helsingborgs Simsällskap    30.43  1:03.13  1:37.49    2:12.54   
Alexandra Volkova  1996  Simklubben Triton    31.23  1:05.63  1:40.75    2:15.44   
Hannah Skog  1997  Malmö Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
Gren 10, 200m Frisim Damer, Finaler 19 år och äldre 
Sponsor: GUL watches 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Michelle Lövdahl  1995  Simklubben Lödde    31.27  1:05.52  1:40.70    2:14.99   
Maria Persson  1993  Simklubben Poseidon    30.30  1:04.76  1:40.41    2:15.85   
Johanna Holmberg  1993  Simklubben Lödde    31.28  1:05.93  1:41.64    2:16.80   
                     
 
Gren 11, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: GUL watches 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ida Sandwång  2001  Landskrona Simsällskap    32.45        1:08.72   
Felicia Huynh  2000  S71    31.33        1:08.93   
Sara Stenberg  2001  Simklubben Triton    32.72        1:09.72   
Emmie Lennberger  2000  Helsingborgs Simsällskap    33.63        1:10.96   
Hanna Bergman  2001  Simklubben Poseidon    33.31        1:12.03   
Frida Nordefell  2000  Simklubben Sydsim    32.86        1:12.48   
Frida Rödin  2000  Vellinge-Näsets Simklubb    34.84        1:15.93   
Mary Lagoguez  2001  Simklubben Poseidon    34.33        1:16.08   
Elin Lackegård  2000  Simklubben Hajen    34.98        1:16.60   
10  Moa Nilsson  2001  Helsingborgs Simsällskap    34.78        1:18.47   
11  Tova Persson  2000  Helsingborgs Simsällskap    35.72        1:18.69   
12  Elin Melin  2000  Simklubben Poseidon    34.68        1:20.53   
13  Annamaria Bontidean  2000  Simklubben Poseidon    36.77        1:20.81   
14  Hanna Maigren  2001  Helsingborgs Simsällskap    36.18        1:20.88   
15  Elly Palm  2001  Helsingborgs Simsällskap    37.48        1:21.14   
16  Emmy Jonsson  2001  Sjöbo Simsällskap    35.56        1:21.44   
17  Lovisa Erlandsson  2000  Kungsbacka Simsällskap    37.62        1:21.96   
18  Ulrika von Buxhoeveden  2001  Sjöbo Simsällskap    37.90        1:22.47   
19  Maja Jönsson  2001  Helsingborgs Simsällskap    36.28        1:23.10   
20  Elvira Lundqvist  2000  Simklubben Ran    39.95        1:24.57   
21  Isabella Revstedt  2001  Simklubben Ran    37.21        1:24.68   
22  Elin Sjö  2001  Simsällskapet Iden    38.02        1:24.93   
23  Wilma Ohlsson  2000  Simklubben Triton    37.46        1:25.34   
24  Serena Gravrogk-Linde  2000  Simklubben Poseidon    38.26        1:26.04   
25  Ella Laurén  2001  Simklubben Hajen    39.53        1:26.05   
26  Sophia Stickel  2001  Kungsbacka Simsällskap    40.32        1:27.60   
27  Emma Wetteskog  2001  Kungsbacka Simsällskap    40.13        1:27.80   
28  Anna Hamrin  2000  Kungsbacka Simsällskap    39.82        1:27.97   
29  My Palm  2001  Sjöbo Simsällskap    39.25        1:28.61   
30  Elsa Assarsson  2001  Landskrona Simsällskap    39.84        1:29.05   
31  Kajsa Persson  2000  Simsällskapet Iden    40.67        1:29.36   
32  Emilia Ohlsson  2001  Simklubben Poseidon    43.51        1:32.97   
33  Jennie Johansson  2001  Klippans Simsällskap    41.75        1:33.11   
34  Ellinor Forsgren  2001  Simklubben Triton    47.56        1:48.98   
Moa Törneman  2001  Simsällskapet Iden            DNS   
                     
 
Gren 11, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: GUL watches 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emilia Christiansen  1999  S71    30.43        1:04.60   
My Rydgren  1999  Landskrona Simsällskap    31.79        1:09.54   
Ellen Olsson  1998  Helsingborgs Simsällskap    32.02        1:11.10   
Li Björner Oh  1998  Simklubben Hajen    32.24        1:11.62   
Emma Taylor  1998  Vellinge-Näsets Simklubb    33.74        1:12.65   
Philippa Revstedt  1999  Simklubben Ran    34.38        1:13.48   
Maja Danielsson  1999  Helsingborgs Simsällskap    34.54        1:15.30   
Felicia Hallingborn-Ask  1999  Kungsbacka Simsällskap    35.00        1:16.02   
Elin Johannesson  1999  Simklubben Lödde    34.51        1:16.52   
10  Malin Andersson  1999  Kungsbacka Simsällskap    34.90        1:16.80   
11  Rebecca Börjesson  1999  Sjöbo Simsällskap    36.04        1:19.68   
12  Maja Karlsson  1999  Vellinge-Näsets Simklubb    35.42        1:20.58   
13  Ida Söderberg  1999  Simklubben Triton    38.30        1:27.14   
                     
 
Gren 11, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 17 - 18 år 
Sponsor: GUL watches 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Marie Hanson  1997  Simklubben Triton    31.71        1:07.65   
Gina Hvarfvenius  1997  Kungsbacka Simsällskap    31.89        1:10.25   
Viktoria Ramkvist  1996  Simklubben Lödde    32.70        1:10.85   
Alexandra Volkova  1996  Simklubben Triton    32.16        1:11.13   
Erika Sällberg  1997  Simklubben Lödde    33.01        1:11.78   
Julia Karlsson  1997  Vellinge-Näsets Simklubb    33.79        1:12.72   
Tove Persson Bivall  1997  S71    35.73        1:21.11   
                     
 
Gren 11, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 19 år och äldre 
Sponsor: GUL watches 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emma Nilsson  1995  Helsingborgs Simsällskap    31.28        1:06.39   
Michelle Lövdahl  1995  Simklubben Lödde    32.01        1:09.18   
Johanna Holmberg  1993  Simklubben Lödde    33.07        1:11.63   
                     
 
Gren 12, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: GUL watches 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Philip Chen  2000  S71    32.23        1:07.12   
Gustaf Palmqvist  2001  Simklubben Triton    32.53        1:07.59   
Petter Hellzén  2000  Ängelholms Simsällskap    32.71        1:08.22   
Philip Stenberg  2001  Simklubben Triton    33.02        1:09.51   
Robin Falk  2001  Malmö Kappsimningsklubb    33.92        1:10.66   
Anders Ludvigsson  2000  Malmö Kappsimningsklubb    34.97        1:11.99   
David Siöland  2000  Malmö Kappsimningsklubb    35.21        1:12.35   
Alexander Lemos Thaler  2000  Kungsbacka Simsällskap    35.47        1:13.38   
Alfred Persson  2000  Sjöbo Simsällskap    36.54        1:13.79   
10  Jonathan Hiltonsson  2000  Simklubben Sydsim    35.69        1:14.07   
11  Samuel Wiktor  2001  Malmö Kappsimningsklubb    35.50        1:14.38   
12  Elliot Larsson  2000  Simklubben Lödde    36.07        1:15.33   
13  Isac Lindén  2001  Helsingborgs Simsällskap    36.96        1:15.69   
14  Michael Birkeberg  2000  Simklubben Ran    37.51        1:15.85   
15  Albert Nyhlén  2000  Malmö Kappsimningsklubb    36.24        1:15.93   
16  Jakob Börjesson  2001  Sjöbo Simsällskap    37.02        1:16.45   
17  Simon Bonnevier  2001  Helsingborgs Simsällskap    37.61        1:17.45   
18  Leonardo Nilsson  2000  Simklubben Ran    37.01        1:17.83   
19  Lucas Lindblom  2000  Landskrona Simsällskap    37.96        1:17.97   
20  Gustav Englund  2001  Malmö Kappsimningsklubb    38.40        1:18.10   
21  Oscar Palmqvist  2000  Simklubben Triton    37.99        1:18.46   
22  Simon Ljungbeck  2000  Simsällskapet Iden    37.96        1:18.84   
23  Joar Modigh  2001  Simklubben Hajen    38.94        1:19.16   
24  Oscar Johansson  2000  Simklubben Poseidon    38.41        1:19.31   
25  Erik af Klinteberg  2000  Simklubben Triton    38.58        1:19.94   
26  Alessio Giambalvo  2001  Helsingborgs Simsällskap    39.83        1:19.97   
27  Joel Johnsson  2000  Kristianstads SLS    39.31        1:20.06   
28  Axel Ståhl  2000  Vellinge-Näsets Simklubb    38.42        1:21.20   
28  Pascal Björkman  2001  Simklubben Poseidon    39.94        1:21.20   
30  Melvin Sihlén  2000  Simklubben Sydsim    38.80        1:21.98   
31  Elias Lidberg  2000  Kungsbacka Simsällskap    40.82        1:23.00   
32  Björn Wallenius  2001  Simklubben Ran    40.87        1:24.30   
33  Behar Luani  2001  Simklubben Ran    41.42        1:25.26   
34  Nicodemos Abraha  2000  Simklubben Poseidon    41.79        1:25.83   
34  Oliver Larsson  2001  Landskrona Simsällskap    42.55        1:25.83   
36  Dzevad Celikovic  2001  Landskrona Simsällskap    42.00        1:25.90   
37  Tobias Dahlberg  2001  Kristianstads SLS    42.11        1:26.36   
38  Albert Ingelsson  2001  Helsingborgs Simsällskap    43.42        1:27.45   
39  Pontus Hake  2001  Kungsbacka Simsällskap    43.49        1:28.16   
40  Casper Svärd  2001  Landskrona Simsällskap    42.58        1:28.26   
41  Emil Wiberg  2001  Helsingborgs Simsällskap    43.52        1:28.68   
42  Joel Härstedt  2001  Helsingborgs Simsällskap    43.64        1:29.08   
43  Ardijan Berisha  2001  Simklubben Sydsim    43.73        1:30.50   
44  Philip Koca  2001  Kungsbacka Simsällskap    44.48        1:30.84   
45  Tadas Paskevicius  2000  Simklubben Poseidon    45.68        1:34.13   
46  James Nguyen  2001  Kristianstads SLS    50.77        1:41.84   
47  Harry af Forselles Möller  2000  Simklubben Triton    52.92        1:51.80   
Artur Wandegard  2000  Simklubben Poseidon            DNS   
Samuel Schildt  2000  Malmö Kappsimningsklubb            DNS   
Oliver Pavkovic  2001  Kristianstads SLS            DSQ   
                     
 
Gren 12, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: GUL watches 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Gustav Kroon  1998  Helsingborgs Simsällskap    30.47        1:02.71   
Alexander Hedre  1999  Simklubben Poseidon    31.44        1:04.16   
Alexander Trudov  1999  S71    31.18        1:04.26   
Alexander Dahlén  1999  Simklubben Poseidon    31.81        1:04.79   
Sten Ludvigsson  1998  Malmö Kappsimningsklubb    32.75        1:06.46   
Oskar Hanstål  1999  Ängelholms Simsällskap    31.60        1:06.68   
Philip Tran  1999  Malmö Kappsimningsklubb    32.09        1:07.29   
Elis Ingvarsson  1999  Helsingborgs Simsällskap    33.83        1:09.92   
Eddie Halilovic  1999  Simklubben Sydsim    34.12        1:11.04   
10  Filip Henriksson  1998  Vellinge-Näsets Simklubb    34.58        1:11.50   
11  Dennis Jarnberg  1999  Malmö Kappsimningsklubb    34.59        1:11.76   
12  Marcus Karlin-Reteike  1999  Simklubben Ran    35.00        1:12.22   
13  Tim Petersson  1999  Landskrona Simsällskap    34.00        1:12.72   
14  Tim Hagerström  1999  Malmö Kappsimningsklubb    34.69        1:12.73   
15  Roy Hangård  1999  Simklubben Lödde    36.23        1:14.00   
16  Tobias Ranevi  1999  Simklubben Lödde    36.54        1:14.33   
17  Philip Karlin-Reteike  1999  Simklubben Ran    36.82        1:14.78   
18  Simon Tufvesson  1999  Sjöbo Simsällskap    36.35        1:15.56   
19  Johan Persson  1998  Vellinge-Näsets Simklubb    36.75        1:15.94   
20  Hampus Malm  1999  Helsingborgs Simsällskap    36.80        1:17.09   
21  Julian Kasapov Alexis  1999  Simklubben Sydsim    37.37        1:17.43   
22  Kevin Fransson  1999  Simklubben Spiggarna    36.19        1:17.63   
23  Sebastian Svensson  1999  Kungsbacka Simsällskap    38.46        1:19.43   
                     
 
Gren 12, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 17 - 18 år 
Sponsor: GUL watches 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Filip Wejfeldt  1997  Simsällskapet Iden    30.22        1:02.14   
Simon Sundfors  1996  Kungsbacka Simsällskap    31.96        1:06.81   
Hampus Persson  1997  Vellinge-Näsets Simklubb    33.44        1:08.68   
Marcus Skog  1996  Klippans Simsällskap    33.66        1:09.12   
Mattias Andersson  1996  Ängelholms Simsällskap    35.15        1:13.18   
                     
 
Gren 12, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 19 år och äldre 
Sponsor: GUL watches 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Fredrik Hansen  1992  Simsällskapet Iden    30.87        1:05.69   
Lenny Persson  1977  Simklubben Ran    31.49        1:05.79   
Jonatan Wede  1988  Simsällskapet Iden    31.73        1:06.13   
                     
 
Gren 13, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: GUL watches 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Micaela Jönsson  2001  S71    36.62        1:17.79   
Amanda Dittlau  2000  Helsingborgs Simsällskap    38.34        1:20.01   
Jenny Le  2000  Simklubben Poseidon    37.74        1:20.14   
Nelly Rasmusson  2001  Helsingborgs Simsällskap    38.73        1:21.02   
Olga Schubert  2000  Sjöbo Simsällskap    38.00        1:21.22   
Sara Jendbro  2000  Simklubben Poseidon    38.52        1:21.51   
Felicia Huynh  2000  S71    38.22        1:22.49   
Kristina Kulcsar  2001  Malmö Kappsimningsklubb    39.57        1:24.94   
Isabella Wivsätter  2001  Simklubben Sydsim    40.79        1:25.06   
10  Vickie Berg  2000  Simklubben Ran    40.37        1:25.31   
11  Isabelle Moreau  2001  Landskrona Simsällskap    40.63        1:27.42   
12  Hanna Bergman  2001  Simklubben Poseidon    41.49        1:27.83   
13  Ida Kroon  2001  Helsingborgs Simsällskap    41.17        1:28.04   
14  Elly Palm  2001  Helsingborgs Simsällskap    42.10        1:28.64   
15  Thea Lindström  2000  Simklubben Triton    41.74        1:28.97   
16  Cajsa Lindberg  2000  Simklubben Poseidon    41.48        1:29.13   
17  Frida Nordefell  2000  Simklubben Sydsim    41.83        1:29.47   
18  Nicole Johnson  2000  Helsingborgs Simsällskap    42.69        1:30.53   
19  Isabella Lagnerup  2000  Simklubben Sydsim    42.66        1:30.62   
20  Frida Rödin  2000  Vellinge-Näsets Simklubb    43.05        1:30.87   
21  Alicia Darell  2000  Simklubben Spiggarna    42.71        1:31.18   
22  Kajsa Berglind  2001  Vellinge-Näsets Simklubb    42.81        1:31.35   
23  Alicia Virgili  2000  Vellinge-Näsets Simklubb    43.40        1:31.73   
24  Noemi Karlsson  2001  Simklubben Poseidon    44.03        1:32.81   
25  Sara Edman  2001  Helsingborgs Simsällskap    43.74        1:33.04   
26  Anna Rasmusson  2001  Helsingborgs Simsällskap    44.46        1:34.34   
27  Sonja Boos  2001  Simklubben Sydsim    44.89        1:35.43   
28  Kajsa Persson  2000  Simsällskapet Iden    45.40        1:35.56   
29  Ella Laurén  2001  Simklubben Hajen    45.49        1:36.36   
30  Louise Lindoff  2001  Simklubben Lödde    45.27        1:36.45   
31  Tilde Karlsson  2000  Simklubben Spiggarna    45.46        1:38.65   
32  Maja Ståhle  2000  Vellinge-Näsets Simklubb    46.47        1:38.68   
33  Victoria Björnstedt  2001  Simklubben Spiggarna    46.08        1:38.81   
34  Isabella Revstedt  2001  Simklubben Ran    46.97        1:39.64   
35  Melinda Andersson  2000  Landskrona Simsällskap    47.09        1:41.00   
36  Maja Fling  2001  Kristianstads SLS    48.08        1:41.70   
37  Anna Berisha  2001  Simklubben Sydsim    48.38        1:42.33   
38  Alice Petrén  2001  Kungsbacka Simsällskap    49.27        1:42.79   
39  Alice Kron Larsson  2001  Malmö Kappsimningsklubb    48.02        1:43.91   
40  Annie Runesson  2001  Vellinge-Näsets Simklubb    50.57        1:47.01   
41  Ebba Löfgren  2001  Vellinge-Näsets Simklubb    51.21        1:47.57   
42  Felicia Kennbäck  2001  Malmö Kappsimningsklubb    49.38        1:47.76   
43  Ellinor Forsgren  2001  Simklubben Triton    49.55        1:49.31   
44  Julia Voss  2001  Kungsbacka Simsällskap    53.64        1:54.52   
45  Emilia Stålhammar  2001  Simklubben Triton    54.78        1:59.15   
Victoria Segerdahl  2001  Simklubben Lödde            DNS   
                     
 
Gren 13, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: GUL watches 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Louise Ranevi  1999  Simklubben Lödde    35.30        1:15.53   
Sofie Klügel  1998  S71    37.59        1:20.56   
Vilma Rodman  1999  Simklubben Lödde    38.64        1:21.95   
Emma Taylor  1998  Vellinge-Näsets Simklubb    39.69        1:24.07   
Hanna Persson  1999  Helsingborgs Simsällskap    39.49        1:24.68   
My Rydgren  1999  Landskrona Simsällskap    39.06        1:25.80   
Wilma Heij-Lindholm  1999  Simklubben Sydsim    39.53        1:25.93   
Amanda Rinde  1998  Kungsbacka Simsällskap    39.82        1:27.00   
Ida-Linn Silfors  1999  Kungsbacka Simsällskap    41.28        1:27.18   
10  Philippa Revstedt  1999  Simklubben Ran    42.33        1:28.40   
11  Annika Gren  1999  Helsingborgs Simsällskap    42.13        1:29.25   
12  Sofia Christerson  1999  Simklubben Hajen    43.82        1:32.56   
13  Nicole Olofsson  1999  Malmö Kappsimningsklubb    45.87        1:40.03   
Isabella Johansson  1999  Helsingborgs Simsällskap            DNF   
                     
 
Gren 13, 100m Bröstsim Damer, Finaler 17 - 18 år 
Sponsor: GUL watches 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Paulina Wiklund-Nilsson  1997  Helsingborgs Simsällskap    35.65        1:15.93   
Gina Hvarfvenius  1997  Kungsbacka Simsällskap    37.87        1:20.40   
Annika Lundh  1997  Malmö Kappsimningsklubb    37.84        1:20.45   
Julia Karlsson  1997  Vellinge-Näsets Simklubb    40.31        1:25.26   
Tove Persson Bivall  1997  S71    43.36        1:31.71   
                     
 
Gren 14, 100m Medley Herrar, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: GUL watches 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Victor Bergstrand  2000  Simklubben Poseidon    28.79        1:03.30   
Philip Chen  2000  S71    29.60        1:05.42   
Gustav Östlund  2000  Simklubben Poseidon    29.50        1:05.58   
Samuel Kvist  2000  Simklubben Triton    31.93        1:08.31   
Petter Hellzén  2000  Ängelholms Simsällskap    31.13        1:08.32   
Gustaf Palmqvist  2001  Simklubben Triton    31.52        1:08.63   
Filip Hinderup  2001  Malmö Kappsimningsklubb    31.65        1:09.94   
Jakob Petersen  2001  Simsällskapet Delfin    33.16        1:10.35   
David Siöland  2000  Malmö Kappsimningsklubb    32.93        1:10.99   
10  Felix Wetterborg  2001  Simklubben Triton    33.31        1:11.23   
11  Jonathan Skog  2000  Klippans Simsällskap    34.94        1:11.64   
12  Jonathan Hiltonsson  2000  Simklubben Sydsim    34.80        1:12.29   
13  Samuel Wiktor  2001  Malmö Kappsimningsklubb    33.02        1:12.51   
14  Philip Stenberg  2001  Simklubben Triton    32.36        1:12.53   
15  Simon Bonnevier  2001  Helsingborgs Simsällskap    33.51        1:12.98   
16  Alexander Lemos Thaler  2000  Kungsbacka Simsällskap    34.47        1:13.92   
17  Jakob Börjesson  2001  Sjöbo Simsällskap    34.28        1:14.89   
18  Simon Ljungbeck  2000  Simsällskapet Iden    34.70        1:15.79   
19  Lucas Lindblom  2000  Landskrona Simsällskap    35.83        1:15.87   
20  Isac Lindén  2001  Helsingborgs Simsällskap    36.02        1:15.96   
21  André Philipsson Eriksson  2001  Helsingborgs Simsällskap    35.85        1:16.08   
22  Anders Ludvigsson  2000  Malmö Kappsimningsklubb    32.34        1:16.48   
23  Gustav Englund  2001  Malmö Kappsimningsklubb    37.10        1:16.51   
24  Alfred Persson  2000  Sjöbo Simsällskap    34.65        1:16.81   
25  Erik af Klinteberg  2000  Simklubben Triton    37.03        1:17.14   
26  Joel Johnsson  2000  Kristianstads SLS    36.33        1:17.30   
27  Oscar Johansson  2000  Simklubben Poseidon    34.99        1:17.66   
28  Albert Nyhlén  2000  Malmö Kappsimningsklubb    34.93        1:17.82   
29  Elliot Larsson  2000  Simklubben Lödde    34.89        1:18.15   
30  Joar Modigh  2001  Simklubben Hajen    36.08        1:18.61   
31  Alessio Giambalvo  2001  Helsingborgs Simsällskap    36.93        1:18.78   
32  Oscar Palmqvist  2000  Simklubben Triton    36.98        1:18.89   
33  Oliver Larsson  2001  Landskrona Simsällskap    38.64        1:19.19   
34  Pascal Björkman  2001  Simklubben Poseidon    38.39        1:20.65   
35  Tobias Dahlberg  2001  Kristianstads SLS    38.90        1:20.66   
36  Jacob El Mokri  2001  Kristianstads SLS    37.72        1:20.93   
37  Melvin Sihlén  2000  Simklubben Sydsim    36.95        1:23.19   
38  Elias Lidberg  2000  Kungsbacka Simsällskap    37.99        1:23.37   
39  Axel Ståhl  2000  Vellinge-Näsets Simklubb    38.22        1:23.62   
40  Tadas Paskevicius  2000  Simklubben Poseidon    40.38        1:24.86   
41  Dzevad Celikovic  2001  Landskrona Simsällskap    40.19        1:25.21   
42  Philip Koca  2001  Kungsbacka Simsällskap    38.78        1:25.25   
43  Ardijan Berisha  2001  Simklubben Sydsim    40.21        1:26.46   
44  Björn Wallenius  2001  Simklubben Ran    37.95        1:26.51   
45  Albert Ingelsson  2001  Helsingborgs Simsällskap    41.14        1:26.67   
46  Nicodemos Abraha  2000  Simklubben Poseidon    38.21        1:26.69   
47  Pontus Hake  2001  Kungsbacka Simsällskap    41.45        1:26.84   
48  Casper Svärd  2001  Landskrona Simsällskap    41.03        1:27.72   
49  Oliver Pavkovic  2001  Kristianstads SLS    44.62        1:33.40   
Harry af Forselles Möller  2000  Simklubben Triton            DNS   
Samuel Schildt  2000  Malmö Kappsimningsklubb            DNS   
James Nguyen  2001  Kristianstads SLS            DSQ   
                     
 
Gren 14, 100m Medley Herrar, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: GUL watches 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alexander Trudov  1999  S71    29.44        1:03.97   
Gustav Kroon  1998  Helsingborgs Simsällskap    29.61        1:05.01   
Alexander Dahlén  1999  Simklubben Poseidon    29.36        1:05.62   
Tim Petersson  1999  Landskrona Simsällskap    31.32        1:06.08   
Lukas Gunnarsson  1998  Simklubben Lödde    29.81        1:06.11   
Erik Boos  1999  Simklubben Sydsim    30.49        1:06.30   
Alexander Hedre  1999  Simklubben Poseidon    29.01        1:06.50   
Oskar Hanstål  1999  Ängelholms Simsällskap    29.94        1:06.62   
Salim Celikovic  1998  Landskrona Simsällskap    30.76        1:07.31   
10  Filip Henriksson  1998  Vellinge-Näsets Simklubb    31.75        1:07.38   
11  Teodor Cvijic  1999  Simklubben Sydsim    30.30        1:08.57   
12  Ali Raeisi  1998  Landskrona Simsällskap    31.22        1:08.97   
13  Oskar Skarin  1999  Simklubben Triton    32.99        1:08.99   
14  Eddie Halilovic  1999  Simklubben Sydsim    32.10        1:09.41   
15  Simon Tufvesson  1999  Sjöbo Simsällskap    32.91        1:09.48   
16  Roy Hangård  1999  Simklubben Lödde    33.18        1:09.91   
17  Sten Ludvigsson  1998  Malmö Kappsimningsklubb    32.07        1:10.33   
18  Elis Ingvarsson  1999  Helsingborgs Simsällskap    31.73        1:10.53   
19  Johan Persson  1998  Vellinge-Näsets Simklubb    34.83        1:12.68   
20  Tim Hagerström  1999  Malmö Kappsimningsklubb    33.92        1:13.18   
21  Andreas Edman  1999  Helsingborgs Simsällskap    34.21        1:13.34   
22  William Latak  1999  Simklubben Poseidon    32.92        1:13.35   
23  Dennis Jarnberg  1999  Malmö Kappsimningsklubb    33.39        1:13.65   
24  Tobias Ranevi  1999  Simklubben Lödde    34.60        1:14.35   
25  August Bremander  1999  Kungsbacka Simsällskap    36.22        1:15.36   
26  Kevin Fransson  1999  Simklubben Spiggarna    34.43        1:16.60   
27  Sebastian Svensson  1999  Kungsbacka Simsällskap    36.18        1:18.40   
Hampus Malm  1999  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 14, 100m Medley Herrar, Finaler 17 - 18 år 
Sponsor: GUL watches 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Filip Wejfeldt  1997  Simsällskapet Iden    29.34        1:02.31   
Jacob Hesslevik  1997  Helsingborgs Simsällskap    30.75        1:03.74   
Jimmy Lu  1997  Simklubben Sydsim    29.34        1:05.71   
Erik Nilsson  1996  Simklubben Sydsim    30.88        1:06.23   
Hampus Persson  1997  Vellinge-Näsets Simklubb    31.09        1:06.97   
Mattias Andersson  1996  Ängelholms Simsällskap    32.61        1:10.51   
Alexander Olsson  1996  Simklubben Poseidon    32.37        1:10.86   
Filip Lundin  1997  Klippans Simsällskap    33.28        1:10.98   
                     
 
Gren 14, 100m Medley Herrar, Finaler 19 år och äldre 
Sponsor: GUL watches 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jonatan Wede  1988  Simsällskapet Iden    28.53        1:03.12   
Fredrik Hansen  1992  Simsällskapet Iden    29.49        1:04.42   
                     
 
Gren 15, 100m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: GUL watches 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ida Sandwång  2001  Landskrona Simsällskap    31.62        1:09.26   
Nicola Lindell  2001  Malmö Kappsimningsklubb    33.35        1:12.13   
Sara Stenberg  2001  Simklubben Triton    34.53        1:12.98   
Hanna Bergman  2001  Simklubben Poseidon    34.50        1:13.22   
Micaela Jönsson  2001  S71    35.02        1:13.53   
Felicia Huynh  2000  S71    34.66        1:13.87   
Emmie Lennberger  2000  Helsingborgs Simsällskap    34.56        1:14.16   
Jenny Le  2000  Simklubben Poseidon    35.37        1:14.25   
Frida Nordefell  2000  Simklubben Sydsim    34.52        1:15.13   
10  Klara Johansson  2001  Simklubben Sydsim    33.98        1:15.35   
11  Mary Lagoguez  2001  Simklubben Poseidon    35.18        1:15.45   
12  Amanda Dittlau  2000  Helsingborgs Simsällskap    35.06        1:15.62   
13  Sara Jendbro  2000  Simklubben Poseidon    35.23        1:15.70   
14  Nelly Rasmusson  2001  Helsingborgs Simsällskap    36.23        1:15.89   
15  Kajsa Gustavsson  2001  Helsingborgs Simsällskap    34.92        1:16.55   
16  Isabella Lagnerup  2000  Simklubben Sydsim    35.32        1:16.58   
17  Thea Lindström  2000  Simklubben Triton    35.78        1:16.80   
18  Moa Nilsson  2001  Helsingborgs Simsällskap    35.74        1:17.15   
18  Tove Lennartsson  2000  Malmö Kappsimningsklubb    34.15        1:17.15   
20  Maja Jönsson  2001  Helsingborgs Simsällskap    36.44        1:17.45   
21  Elin Lackegård  2000  Simklubben Hajen    35.35        1:17.59   
22  Emmy Jonsson  2001  Sjöbo Simsällskap    36.31        1:17.93   
23  Isabelle Moreau  2001  Landskrona Simsällskap    36.21        1:18.32   
24  Isabella Wivsätter  2001  Simklubben Sydsim    37.88        1:18.53   
25  Elin Melin  2000  Simklubben Poseidon    35.08        1:18.98   
26  Frida Rödin  2000  Vellinge-Näsets Simklubb    35.95        1:19.12   
26  Kristina Kulcsar  2001  Malmö Kappsimningsklubb    38.18        1:19.12   
28  Olga Schubert  2000  Sjöbo Simsällskap    39.59        1:20.18   
29  Kajsa-Elsa Lindestam  2000  Simklubben Sydsim    37.55        1:20.62   
30  Noemi Karlsson  2001  Simklubben Poseidon    38.00        1:20.80   
31  Tova Persson  2000  Helsingborgs Simsällskap    38.15        1:20.93   
32  Anna Hamrin  2000  Kungsbacka Simsällskap    36.81        1:21.45   
33  Lovisa Erlandsson  2000  Kungsbacka Simsällskap    37.73        1:21.74   
34  Linn Tufvesson  2001  Simklubben Poseidon    38.27        1:21.81   
35  Wilma Ohlsson  2000  Simklubben Triton    37.23        1:22.32   
36  Annamaria Bontidean  2000  Simklubben Poseidon    37.04        1:22.41   
37  Ida Kroon  2001  Helsingborgs Simsällskap    38.91        1:22.45   
38  Ulrika von Buxhoeveden  2001  Sjöbo Simsällskap    36.99        1:22.60   
39  Cajsa Lindberg  2000  Simklubben Poseidon    40.03        1:22.66   
40  Amanda Önnestam  2001  Simklubben Lödde    38.99        1:22.73   
41  Cornelia Forsgren  2000  Simklubben Triton    36.58        1:23.13   
42  Alicia Virgili  2000  Vellinge-Näsets Simklubb    39.03        1:23.14   
43  My Palm  2001  Sjöbo Simsällskap    39.43        1:23.55   
44  Sophia Stickel  2001  Kungsbacka Simsällskap    39.86        1:23.65   
45  Ella Laurén  2001  Simklubben Hajen    39.34        1:23.69   
46  Elsa Assarsson  2001  Landskrona Simsällskap    37.78        1:23.78   
47  Alicia Darell  2000  Simklubben Spiggarna    39.48        1:23.84   
48  Emma Wetteskog  2001  Kungsbacka Simsällskap    38.45        1:24.80   
49  Kajsa Berglind  2001  Vellinge-Näsets Simklubb    39.36        1:25.12   
50  Serena Gravrogk-Linde  2000  Simklubben Poseidon    39.10        1:25.39   
51  Elin Sjö  2001  Simsällskapet Iden    38.39        1:25.87   
52  Anna Rasmusson  2001  Helsingborgs Simsällskap    39.80        1:25.96   
53  Sonja Boos  2001  Simklubben Sydsim    40.24        1:26.74   
54  Anna Berisha  2001  Simklubben Sydsim    43.46        1:28.58   
55  Melinda Andersson  2000  Landskrona Simsällskap    40.62        1:28.73   
56  Emilia Ohlsson  2001  Simklubben Poseidon    39.69        1:29.32   
57  Kajsa Persson  2000  Simsällskapet Iden    41.99        1:29.54   
58  Alice Kron Larsson  2001  Malmö Kappsimningsklubb    42.39        1:30.09   
59  Tilde Karlsson  2000  Simklubben Spiggarna    42.20        1:30.71   
60  Isabella Källén  2001  Kungsbacka Simsällskap    40.68        1:30.86   
61  Maja Fling  2001  Kristianstads SLS    43.96        1:31.79   
62  Ebba Löfgren  2001  Vellinge-Näsets Simklubb    46.12        1:32.10   
63  Alice Petrén  2001  Kungsbacka Simsällskap    44.97        1:36.29   
64  Felicia Kennbäck  2001  Malmö Kappsimningsklubb    45.74        1:36.39   
65  Ylva Franck  2000  Kungsbacka Simsällskap    46.60        1:37.47   
66  Julia Voss  2001  Kungsbacka Simsällskap    46.42        1:40.35   
Moa Törneman  2001  Simsällskapet Iden            DNS   
Maja Ståhle  2000  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 15, 100m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: GUL watches 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emilia Christiansen  1999  S71    31.69        1:08.78   
Victoria Jönsson  1999  S71    33.03        1:10.63   
Sara Nilsson  1998  Simsällskapet Iden    33.07        1:11.30   
Louise Ranevi  1999  Simklubben Lödde    34.13        1:12.14   
Li Björner Oh  1998  Simklubben Hajen    33.40        1:12.79   
Elin Moberg  1999  Simklubben Poseidon    33.88        1:13.26   
Emma Taylor  1998  Vellinge-Näsets Simklubb    34.25        1:13.57   
My Rydgren  1999  Landskrona Simsällskap    33.90        1:14.51   
Vilma Rodman  1999  Simklubben Lödde    34.99        1:14.59   
10  Sofie Klügel  1998  S71    35.36        1:14.70   
11  Felicia Hallingborn-Ask  1999  Kungsbacka Simsällskap    34.89        1:14.71   
12  Emma Persson  1999  Simklubben Lödde    34.76        1:14.81   
13  Malin Andersson  1999  Kungsbacka Simsällskap    33.88        1:15.22   
14  Amanda Rinde  1998  Kungsbacka Simsällskap    35.63        1:15.57   
15  Elin Rundblad  1999  Landskrona Simsällskap    33.34        1:16.10   
16  Wilma Heij-Lindholm  1999  Simklubben Sydsim    35.08        1:17.31   
17  Elin Johannesson  1999  Simklubben Lödde    36.11        1:17.43   
18  Annika Gren  1999  Helsingborgs Simsällskap    35.94        1:17.92   
19  Maja Danielsson  1999  Helsingborgs Simsällskap    36.44        1:18.81   
20  Emma Bengtsson  1999  Simklubben Spiggarna    35.46        1:18.97   
21  Maja Karlsson  1999  Vellinge-Näsets Simklubb    37.01        1:19.52   
22  Rebecca Börjesson  1999  Sjöbo Simsällskap    35.89        1:20.80   
23  Tilda Vesterlund Kocsis  1999  Simklubben Sydsim    37.58        1:22.14   
24  Saga Palmgren  1999  Simklubben Lödde    36.12        1:22.72   
25  Hanna Persson  1999  Helsingborgs Simsällskap    39.51        1:22.77   
26  Erika Nilsson  1998  Helsingborgs Simsällskap    38.27        1:24.01   
27  Ida Söderberg  1999  Simklubben Triton    38.91        1:25.04   
28  Olivia Torres  1999  Malmö Kappsimningsklubb    39.70        1:26.03   
29  Nicole Olofsson  1999  Malmö Kappsimningsklubb    40.05        1:26.17   
30  Cajsa Andersson  1999  Landskrona Simsällskap    45.70        1:35.91   
                     
 
Gren 15, 100m Medley Damer, Finaler 17 - 18 år 
Sponsor: GUL watches 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Paulina Wiklund-Nilsson  1997  Helsingborgs Simsällskap    32.33        1:08.67   
Marie Hanson  1997  Simklubben Triton    32.50        1:09.88   
Alexandra Volkova  1996  Simklubben Triton    32.96        1:12.38   
Erika Sällberg  1997  Simklubben Lödde    33.61        1:12.48   
Julia Karlsson  1997  Vellinge-Näsets Simklubb    34.76        1:14.94   
Viktoria Ramkvist  1996  Simklubben Lödde    34.05        1:16.19   
Hanna Rostén  1997  Kungsbacka Simsällskap    35.88        1:18.44   
Tove Persson Bivall  1997  S71    36.25        1:20.74   
                     
 
Gren 15, 100m Medley Damer, Finaler 19 år och äldre 
Sponsor: GUL watches 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Maria Persson  1993  Simklubben Poseidon    32.01        1:09.10   
Michelle Lövdahl  1995  Simklubben Lödde    32.09        1:10.26   
Emma Nilsson  1995  Helsingborgs Simsällskap    33.13        1:11.27   
Johanna Holmberg  1993  Simklubben Lödde    32.87        1:11.78   
Anna Björnberg  1992  Simklubben Poseidon    35.55        1:14.40   
                     
 
Gren 16, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: GUL watches 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Victor Bergstrand  2000  Simklubben Poseidon    27.11        55.67   
Gustav Östlund  2000  Simklubben Poseidon    26.65        55.88   
Petter Hellzén  2000  Ängelholms Simsällskap    28.06        58.75   
David Siöland  2000  Malmö Kappsimningsklubb    28.35        59.17   
Nicolas Nolén  2000  Simklubben Triton    28.61        59.33   
Jakob Petersen  2001  Simsällskapet Delfin    28.69        59.71   
Felix Wetterborg  2001  Simklubben Triton    29.01        59.77   
Samuel Kvist  2000  Simklubben Triton    28.70        59.80   
Philip Chen  2000  S71    28.04        1:00.01   
10  Robin Falk  2001  Malmö Kappsimningsklubb    29.01        1:00.07   
11  Jonathan Skog  2000  Klippans Simsällskap    29.75        1:01.56   
12  Jonathan Hiltonsson  2000  Simklubben Sydsim    30.09        1:01.81   
13  Filip Kutlesovski  2000  Malmö Kappsimningsklubb    29.39        1:02.00   
14  Anders Ludvigsson  2000  Malmö Kappsimningsklubb    29.81        1:02.14   
15  Philip Stenberg  2001  Simklubben Triton    29.63        1:02.46   
16  Leonardo Nilsson  2000  Simklubben Ran    29.44        1:02.77   
17  Alfred Persson  2000  Sjöbo Simsällskap    30.33        1:03.32   
18  André Philipsson Eriksson  2001  Helsingborgs Simsällskap    30.40        1:03.43   
19  Alexander Lemos Thaler  2000  Kungsbacka Simsällskap    30.06        1:03.74   
20  Elias Lidberg  2000  Kungsbacka Simsällskap    31.31        1:04.29   
21  Albert Nyhlén  2000  Malmö Kappsimningsklubb    30.58        1:04.34   
22  Oscar Johansson  2000  Simklubben Poseidon    31.27        1:04.39   
23  Simon Ljungbeck  2000  Simsällskapet Iden    30.41        1:04.63   
24  Isac Lindén  2001  Helsingborgs Simsällskap    31.22        1:05.35   
25  Filip Tanaskovic  2000  Helsingborgs Simsällskap    31.42        1:05.60   
26  Jakob Börjesson  2001  Sjöbo Simsällskap    31.20        1:05.84   
27  Michael Birkeberg  2000  Simklubben Ran    31.48        1:06.22   
28  Oliver Larsson  2001  Landskrona Simsällskap    33.41        1:07.03   
29  Elliot Larsson  2000  Simklubben Lödde    30.91        1:07.05   
30  Pascal Björkman  2001  Simklubben Poseidon    31.98        1:07.28   
31  Erik af Klinteberg  2000  Simklubben Triton    32.29        1:07.80   
32  Lucas Lindblom  2000  Landskrona Simsällskap    32.05        1:07.84   
33  Axel Ståhl  2000  Vellinge-Näsets Simklubb    31.60        1:08.30   
34  Behar Luani  2001  Simklubben Ran    33.48        1:08.55   
35  Joar Modigh  2001  Simklubben Hajen    33.62        1:08.67   
36  Tadas Paskevicius  2000  Simklubben Poseidon    33.85        1:08.82   
37  Pontus Hake  2001  Kungsbacka Simsällskap    33.17        1:08.89   
38  Joel Johnsson  2000  Kristianstads SLS    34.03        1:09.29   
39  Oscar Palmqvist  2000  Simklubben Triton    34.30        1:09.92   
40  Melvin Sihlén  2000  Simklubben Sydsim    32.72        1:10.03   
41  Tobias Dahlberg  2001  Kristianstads SLS    34.02        1:10.22   
42  Philip Koca  2001  Kungsbacka Simsällskap    34.88        1:12.25   
43  Dzevad Celikovic  2001  Landskrona Simsällskap    35.37        1:12.42   
44  Samuel Schildt  2000  Malmö Kappsimningsklubb    34.46        1:12.58   
45  Björn Wallenius  2001  Simklubben Ran    34.20        1:12.66   
46  Hugo Bjäredal-Hjort  2000  Helsingborgs Simsällskap    34.64        1:12.80   
47  Albert Ingelsson  2001  Helsingborgs Simsällskap    35.33        1:13.59   
48  Jacob El Mokri  2001  Kristianstads SLS    35.47        1:13.98   
49  Ardijan Berisha  2001  Simklubben Sydsim    36.13        1:14.66   
50  Douglas Thulin Ahlström  2001  Simklubben Ran    36.74        1:15.20   
51  Joel Härstedt  2001  Helsingborgs Simsällskap    37.32        1:17.79   
52  Casper Svärd  2001  Landskrona Simsällskap    36.78        1:18.29   
53  Nicodemos Abraha  2000  Simklubben Poseidon    36.52        1:19.05   
54  Oliver Pavkovic  2001  Kristianstads SLS    39.53        1:22.59   
55  Emil Andersson  2001  Simklubben Triton    39.17        1:23.41   
55  Emil Wiberg  2001  Helsingborgs Simsällskap    39.34        1:23.41   
57  Kim Johansson  2001  Helsingborgs Simsällskap    39.21        1:23.96   
58  James Nguyen  2001  Kristianstads SLS    42.01        1:27.87   
59  Harry af Forselles Möller  2000  Simklubben Triton    40.88        1:33.52   
                     
 
Gren 16, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: GUL watches 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Philip Tran  1999  Malmö Kappsimningsklubb    26.29        55.57   
Gustav Kroon  1998  Helsingborgs Simsällskap    26.97        56.61   
Teodor Cvijic  1999  Simklubben Sydsim    26.95        56.78   
Oskar Skarin  1999  Simklubben Triton    27.46        56.85   
Oskar Hanstål  1999  Ängelholms Simsällskap    27.46        57.27   
Alexander Dahlén  1999  Simklubben Poseidon    27.45        57.29   
Sebastian Andersson  1999  Simklubben Poseidon    27.30        57.40   
Tim Petersson  1999  Landskrona Simsällskap    27.55        57.77   
Lukas Gunnarsson  1998  Simklubben Lödde    27.79        57.97   
10  Filip Henriksson  1998  Vellinge-Näsets Simklubb    28.20        58.15   
11  Alexander Hedre  1999  Simklubben Poseidon    27.78        58.61   
12  Joel Mörck  1999  S71    28.08        58.67   
13  Sigge Ivarsson  1999  Simklubben Poseidon    28.56        59.04   
14  Alexander Trudov  1999  S71    28.02        59.14   
15  Erik Kronkvist  1999  Klippans Simsällskap    28.30        59.24   
16  Erik Boos  1999  Simklubben Sydsim    28.55        59.25   
17  Sten Ludvigsson  1998  Malmö Kappsimningsklubb    28.90        1:00.04   
18  Lucas Hansen  1999  Malmö Kappsimningsklubb    28.98        1:00.05   
19  Salim Celikovic  1998  Landskrona Simsällskap    28.35        1:00.55   
20  Eddie Halilovic  1999  Simklubben Sydsim    28.77        1:00.59   
21  Simon Tufvesson  1999  Sjöbo Simsällskap    29.53        1:00.97   
22  Ali Raeisi  1998  Landskrona Simsällskap    29.15        1:01.56   
23  Tim Hagerström  1999  Malmö Kappsimningsklubb    28.94        1:01.82   
24  Simon Pettersson  1998  Simklubben Poseidon    29.92        1:01.83   
25  Roy Hangård  1999  Simklubben Lödde    29.82        1:02.22   
26  Dennis Jarnberg  1999  Malmö Kappsimningsklubb    29.53        1:02.24   
27  Tobias Ranevi  1999  Simklubben Lödde    30.49        1:02.63   
28  Philip Karlin-Reteike  1999  Simklubben Ran    30.48        1:02.71   
29  Edvin Paul  1998  Simklubben Poseidon    28.86        1:03.50   
30  Marcus Karlin-Reteike  1999  Simklubben Ran    31.40        1:04.49   
31  August Bremander  1999  Kungsbacka Simsällskap    31.57        1:05.46   
32  Hampus Malm  1999  Helsingborgs Simsällskap    30.73        1:05.80   
33  Kevin Fransson  1999  Simklubben Spiggarna    31.09        1:06.57   
34  Sebastian Svensson  1999  Kungsbacka Simsällskap    32.22        1:07.89   
Julian Kasapov Alexis  1999  Simklubben Sydsim            DSQ   
                     
 
Gren 16, 100m Frisim Herrar, Finaler 17 - 18 år 
Sponsor: GUL watches 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alexander Almeida Sundell  1997  Helsingborgs Simsällskap    25.43        53.10   
Oskar Nilsson  1997  Helsingborgs Simsällskap    25.87        54.02   
Marcus Andersson Arvidsson  1996  Malmö Kappsimningsklubb    26.45        55.33   
Jacob Hesslevik  1997  Helsingborgs Simsällskap    26.85        55.69   
Martin Rogmark  1996  Simklubben Hajen    26.63        55.73   
Simon Sundfors  1996  Kungsbacka Simsällskap    27.13        57.69   
Erik Nilsson  1996  Simklubben Sydsim    27.89        57.80   
Hampus Persson  1997  Vellinge-Näsets Simklubb    28.16        58.30   
Jimmy Lu  1997  Simklubben Sydsim    28.08        59.36   
10  Marcus Skog  1996  Klippans Simsällskap    28.66        59.76   
11  Filip Lundin  1997  Klippans Simsällskap    29.10        59.99   
12  Mattias Andersson  1996  Ängelholms Simsällskap    28.60        1:00.41   
                     
 
Gren 16, 100m Frisim Herrar, Finaler 19 år och äldre 
Sponsor: GUL watches 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Oskar Strömberg  1994  Simklubben Lödde    25.36        53.38   
Fredrik Hansen  1992  Simsällskapet Iden    26.13        53.57   
Lenny Persson  1977  Simklubben Ran    27.11        55.61   
Johan Nilsson  1994  Malmö Kappsimningsklubb    29.52        1:01.21   
                     
 
Gren 17, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: GUL watches 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Sara Stenberg  2001  Simklubben Triton    34.31  1:13.34  1:53.91    2:34.87   
Ida Sandwång  2001  Landskrona Simsällskap    35.86  1:17.91  2:02.59    2:47.98   
Serena Gravrogk-Linde  2000  Simklubben Poseidon    42.11  1:33.65  2:26.49    3:15.59   
Cajsa Lindberg  2000  Simklubben Poseidon    40.15  1:30.19  2:25.13    3:16.12   
Astrid Hemmingsson  2000  Simklubben Poseidon    44.10  1:36.40  2:31.57    3:26.00   
Ellinor Forsgren  2001  Simklubben Triton    48.87  1:49.04  2:50.87    3:53.17   
Frida Nordefell  2000  Simklubben Sydsim            DNF   
Elsa Assarsson  2001  Landskrona Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 17, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: GUL watches 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emilia Christiansen  1999  S71    31.38  1:06.81  1:45.12    2:24.29   
Philippa Revstedt  1999  Simklubben Ran    36.47  1:20.25  2:06.77    2:53.95   
Louise Dellhede  1999  Simsällskapet Iden    38.61  1:24.06  2:11.99    3:00.29   
                     
 
Gren 17, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 17 - 18 år 
Sponsor: GUL watches 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Marie Hanson  1997  Simklubben Triton    34.08  1:13.25  1:52.81    2:33.23   
Viktoria Ramkvist  1996  Simklubben Lödde    33.92  1:14.26  1:57.15    2:41.24   
                     
 
Gren 17, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 19 år och äldre 
Sponsor: GUL watches 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emma Nilsson  1995  Helsingborgs Simsällskap    33.12  1:11.26  1:50.36    2:29.16   
                     
 
Gren 18, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: GUL watches 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Philip Stenberg  2001  Simklubben Triton    34.79  1:13.03  1:52.63    2:30.07   
Filip Hinderup  2001  Malmö Kappsimningsklubb    35.86  1:14.11  1:53.36    2:30.29   
Alexander Lemos Thaler  2000  Kungsbacka Simsällskap    36.76  1:16.34  1:57.36    2:36.92   
Anders Ludvigsson  2000  Malmö Kappsimningsklubb    36.06  1:15.37  1:56.88    2:37.05   
Jonathan Hiltonsson  2000  Simklubben Sydsim    38.00  1:18.92  2:01.01    2:40.51   
Alfred Persson  2000  Sjöbo Simsällskap    38.37  1:20.61  2:03.42    2:43.08   
Elliot Larsson  2000  Simklubben Lödde    37.40  1:19.25  2:02.63    2:45.81   
Isac Lindén  2001  Helsingborgs Simsällskap    39.32  1:21.52  2:04.50    2:46.13   
Leonardo Nilsson  2000  Simklubben Ran    38.06  1:21.21  2:04.48    2:46.68   
10  Oscar Johansson  2000  Simklubben Poseidon    39.82  1:22.43  2:05.31    2:47.11   
11  Simon Ljungbeck  2000  Simsällskapet Iden    38.90  1:21.72  2:06.47    2:50.27   
12  Douglas Thulin Ahlström  2001  Simklubben Ran    43.81  1:30.73  2:18.58    3:05.60   
                     
 
Gren 18, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: GUL watches 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Alexander Trudov  1999  S71    32.18  1:07.71  1:44.83    2:21.20   
Oskar Hanstål  1999  Ängelholms Simsällskap    33.29  1:09.26  1:46.40    2:24.16   
Marcus Karlin-Reteike  1999  Simklubben Ran    35.31  1:13.98  1:52.84    2:30.29   
Erik Boos  1999  Simklubben Sydsim    35.92  1:15.78  1:56.44    2:36.58   
Philip Karlin-Reteike  1999  Simklubben Ran    37.83  1:17.51  1:58.94    2:40.05   
Tim Hagerström  1999  Malmö Kappsimningsklubb    37.04  1:17.99  2:01.55    2:42.82   
                     
 
Gren 19, 200m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: GUL watches 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Micaela Jönsson  2001  S71    38.17  1:21.11  2:05.00    2:48.71   
Sara Jendbro  2000  Simklubben Poseidon    39.39  1:23.49  2:07.88    2:51.80   
Sara Stenberg  2001  Simklubben Triton    39.18  1:23.17  2:07.81    2:52.40   
Jenny Le  2000  Simklubben Poseidon    38.94  1:24.04  2:10.36    2:56.22   
Nelly Rasmusson  2001  Helsingborgs Simsällskap    40.57  1:26.41  2:12.47    2:57.90   
Olga Schubert  2000  Sjöbo Simsällskap    41.29  1:29.06  2:18.58    3:04.64   
Isabella Wivsätter  2001  Simklubben Sydsim    41.64  1:29.78  2:18.27    3:05.25   
Kristina Kulcsar  2001  Malmö Kappsimningsklubb    41.40  1:30.30  2:19.26    3:07.04   
Vickie Berg  2000  Simklubben Ran    41.08  1:29.04  2:19.33    3:07.23   
10  Frida Nordefell  2000  Simklubben Sydsim    41.53  1:30.12  2:22.11    3:08.86   
11  Jennie Johansson  2001  Klippans Simsällskap    43.88  1:32.33  2:22.10    3:10.19   
12  Isabella Lagnerup  2000  Simklubben Sydsim    43.48  1:32.89  2:23.14    3:12.58   
13  Isabelle Moreau  2001  Landskrona Simsällskap    42.03  1:30.89  2:21.81    3:13.50   
14  Sonja Boos  2001  Simklubben Sydsim    44.85  1:34.35  2:24.91    3:13.62   
15  Nicole Johnson  2000  Helsingborgs Simsällskap    44.15  1:33.84  2:24.39    3:14.64   
16  Anna Rasmusson  2001  Helsingborgs Simsällskap    43.98  1:34.60  2:26.55    3:16.72   
17  Emmy Jonsson  2001  Sjöbo Simsällskap    44.09  1:34.36  2:26.71    3:17.14   
18  Sophia Stickel  2001  Kungsbacka Simsällskap    44.73  1:36.44  2:28.52    3:20.61   
19  Amanda Önnestam  2001  Simklubben Lödde    46.21  1:38.29  2:30.87    3:24.11   
20  Lovisa Erlandsson  2000  Kungsbacka Simsällskap    47.37  1:40.61  2:33.76    3:26.00   
21  Serena Gravrogk-Linde  2000  Simklubben Poseidon    47.32  1:41.70  2:36.87    3:30.50   
22  Emma Wetteskog  2001  Kungsbacka Simsällskap    48.99  1:42.74  2:37.66    3:32.86   
23  Alice Petrén  2001  Kungsbacka Simsällskap    48.50  1:42.97  2:38.29    3:33.65   
24  Astrid Hemmingsson  2000  Simklubben Poseidon    50.13  1:45.84  2:41.60    3:36.62   
25  Anna Berisha  2001  Simklubben Sydsim    47.98  1:43.86  2:40.91    3:37.16   
26  Maja Fling  2001  Kristianstads SLS    50.32  1:46.44  2:42.37    3:37.86   
27  Victoria Björnstedt  2001  Simklubben Spiggarna    49.10  1:45.42  2:42.89    3:40.66   
28  Ylva Franck  2000  Kungsbacka Simsällskap    51.49  1:50.05  2:49.48    3:50.40   
Isabella Revstedt  2001  Simklubben Ran            DSQ   
                     
 
Gren 19, 200m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: GUL watches 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Louise Ranevi  1999  Simklubben Lödde    36.86  1:18.92  2:02.09    2:46.09   
Vilma Flodfält  1999  Simklubben Sydsim    38.44  1:22.31  2:07.79    2:53.87   
Felicia Hallingborn-Ask  1999  Kungsbacka Simsällskap    40.56  1:26.03  2:13.87    3:01.29   
Amanda Rinde  1998  Kungsbacka Simsällskap    40.20  1:27.68  2:17.33    3:05.93   
Elin Rundblad  1999  Landskrona Simsällskap    40.94  1:29.08  2:18.05    3:06.97   
Philippa Revstedt  1999  Simklubben Ran    42.35  1:30.13  2:19.13    3:07.23   
Annika Gren  1999  Helsingborgs Simsällskap    42.86  1:30.56  2:19.61    3:08.83   
Sofia Christerson  1999  Simklubben Hajen    43.53  1:33.19  2:24.58    3:16.45   
Ida Söderberg  1999  Simklubben Triton    45.87  1:37.58  2:31.35    3:24.19   
                     
 
Gren 19, 200m Bröstsim Damer, Finaler 17 - 18 år 
Sponsor: GUL watches 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Paulina Wiklund-Nilsson  1997  Helsingborgs Simsällskap    37.17  1:19.21  2:01.17    2:43.31   
                     
 
Gren 20, 200m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: GUL watches 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Petter Hellzén  2000  Ängelholms Simsällskap    29.75  1:02.87  1:36.09    2:07.64   
Nicolas Nolén  2000  Simklubben Triton    29.57  1:02.39  1:35.86    2:07.79   
Samuel Kvist  2000  Simklubben Triton    30.48  1:04.97  1:39.50    2:14.32   
Filip Hinderup  2001  Malmö Kappsimningsklubb    29.82  1:03.87  1:39.56    2:15.12   
Jakob Petersen  2001  Simsällskapet Delfin    30.82  1:05.18  1:41.87    2:16.41   
Filip Kutlesovski  2000  Malmö Kappsimningsklubb    31.73  1:06.97  1:42.58    2:16.92   
Anders Ludvigsson  2000  Malmö Kappsimningsklubb    30.85  1:05.69  1:42.59    2:18.84   
Felix Wetterborg  2001  Simklubben Triton    31.03  1:06.97  1:43.55    2:18.98   
Jonathan Hiltonsson  2000  Simklubben Sydsim    31.59  1:08.12  1:45.57    2:20.04   
10  Leonardo Nilsson  2000  Simklubben Ran    32.02  1:08.33  1:45.72    2:21.31   
11  Oscar Johansson  2000  Simklubben Poseidon    32.46  1:08.92  1:46.81    2:21.93   
12  Jakob Börjesson  2001  Sjöbo Simsällskap    31.76  1:08.45  1:46.87    2:24.21   
13  André Philipsson Eriksson  2001  Helsingborgs Simsällskap    33.69  1:10.87  1:48.89    2:25.88   
14  Albert Nyhlén  2000  Malmö Kappsimningsklubb    32.36  1:09.89  1:48.66    2:26.74   
15  Elias Lidberg  2000  Kungsbacka Simsällskap    33.28  1:11.38  1:50.50    2:26.79   
16  Lucas Lindblom  2000  Landskrona Simsällskap    33.48  1:11.76  1:50.47    2:28.00   
17  Michael Birkeberg  2000  Simklubben Ran    33.41  1:11.55  1:50.50    2:28.18   
18  Filip Tanaskovic  2000  Helsingborgs Simsällskap    33.06  1:11.49  1:51.40    2:29.71   
19  Erik af Klinteberg  2000  Simklubben Triton    34.41  1:13.27  1:52.12    2:30.23   
20  Pascal Björkman  2001  Simklubben Poseidon    35.37  1:14.00  1:53.44    2:31.22   
21  Joar Modigh  2001  Simklubben Hajen    34.40  1:12.70  1:53.09    2:31.63   
22  Joel Johnsson  2000  Kristianstads SLS    35.15  1:14.49  1:54.74    2:32.12   
23  Oscar Palmqvist  2000  Simklubben Triton    34.80  1:14.21  1:54.46    2:33.01   
24  Elliot Larsson  2000  Simklubben Lödde    34.64  1:14.20  1:55.43    2:33.95   
25  Melvin Sihlén  2000  Simklubben Sydsim    34.87  1:13.64  1:54.16    2:34.22   
26  Pontus Hake  2001  Kungsbacka Simsällskap    34.87  1:14.66  1:55.22    2:34.32   
27  Axel Ståhl  2000  Vellinge-Näsets Simklubb    33.73  1:13.06  1:55.22    2:34.58   
28  Dzevad Celikovic  2001  Landskrona Simsällskap    35.17  1:16.02  1:58.19    2:36.66   
29  Tadas Paskevicius  2000  Simklubben Poseidon    35.34  1:15.79  1:58.76    2:37.27   
30  Behar Luani  2001  Simklubben Ran    36.67  1:15.08  1:57.16    2:38.32   
31  Samuel Schildt  2000  Malmö Kappsimningsklubb    36.18  1:16.96  1:59.27    2:40.59   
32  Tobias Dahlberg  2001  Kristianstads SLS    35.86  1:16.50  1:58.46    2:41.78   
33  Björn Wallenius  2001  Simklubben Ran    35.52  1:18.11  2:04.65    2:46.43   
34  Casper Svärd  2001  Landskrona Simsällskap    37.54  1:20.95  2:05.43    2:48.86   
35  Philip Koca  2001  Kungsbacka Simsällskap    37.41  1:21.75  2:06.32    2:49.38   
36  Ardijan Berisha  2001  Simklubben Sydsim    41.94  1:29.50  2:14.67    2:56.50   
37  Oliver Pavkovic  2001  Kristianstads SLS    40.16  1:26.59  2:13.43    2:58.90   
38  Nicodemos Abraha  2000  Simklubben Poseidon    39.06  1:25.48  2:14.03    3:02.26   
39  James Nguyen  2001  Kristianstads SLS    45.09  1:37.72  2:33.27    3:24.08   
David Siöland  2000  Malmö Kappsimningsklubb            DNS   
Oliver Larsson  2001  Landskrona Simsällskap            DNF   
                     
 
Gren 20, 200m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: GUL watches 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status