Resultat Totalt - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Citadellsim 2014    Utskriftsdatum  27 maj 2014   
  Tävlingsort  Landskrona    Utskriftstid  17:45   
  Arrangör  Landskrona Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  24 maj 2014         
 
 
Gren 1, 800m Frisim Damer, Finaler 15 år och äldre 
Sponsor: Petör Gardencenter 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Alba Forés  1998  Simklubben Triton    1:04.22  2:12.50  3:21.98  4:31.31  9:07.94   
          5:41.12  6:51.09  8:00.28       
Emma Wael  1993  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:05.47  2:16.21  3:26.65  4:37.50  9:17.99   
          5:48.17  6:59.02  8:09.57       
Cassidy Blackwin  1997  Mississauga Swimming    1:05.97  2:18.40  3:30.51  4:42.88  9:27.21   
          5:54.74  7:06.58  8:18.54       
Sofia Heimsten  1997  Simklubben Sydsim    1:06.92  2:18.78  3:30.61  4:42.67  9:27.61   
          5:55.52  7:07.89  8:19.98       
Josefine Hansson  1992  Malmö Kappsimningsklubb    1:08.79  2:21.13  3:33.21  4:45.44  9:36.90   
          5:58.25  7:11.06  8:24.21       
Johanna Palmkvist  1999  Helsingborgs Simsällskap    1:09.44  2:22.80  3:35.89  4:49.03  9:43.92   
          6:02.44  7:16.18  8:30.35       
Emilie Gagne  1998  Mississauga Swimming    1:08.71  2:22.55  3:37.05  4:52.61  9:50.82   
          6:07.77  7:22.96  8:37.60       
Madeleine Grönberg  1999  Simklubben Triton    1:10.15  2:24.91  3:40.35  4:56.26  9:53.80   
          6:11.77  7:27.01  8:41.65       
Tekla Rosell  1998  Helsingborgs Simsällskap    1:12.29  2:30.27  3:47.48  5:04.70  10:06.25   
          6:20.83  7:37.36  8:52.80       
10  Rebecca Nordberg  1996  Simklubben Poseidon    1:12.67  2:31.18  3:52.03  5:13.85  10:39.29   
          6:35.41  9:18.60         
11  Louise Dellhede  1999  Simsällskapet Iden    1:13.74  2:32.63  3:53.58  5:16.12  10:47.66   
          6:38.64  8:02.60  9:27.36       
12  Tilde Anderberg-Rickard  1999  Föreningen Österlen Sim    1:14.84  2:38.05  4:01.26  5:24.30  10:53.02   
          6:48.48  8:11.51  9:33.55       
13  Karin Sandin  1995  Höganäs Simsällskap    1:14.73  2:35.53  3:58.78  5:22.46  10:57.53   
          6:46.64  8:11.07  9:35.66       
14  Amanda Bergkvist  1996  Landskrona Simsällskap    1:16.56  2:39.87  4:03.94  5:28.51  11:04.82   
          6:53.47  8:18.10  9:42.05       
15  Hanna Holmqvist  1998  Helsingborgs Simsällskap    1:19.47  2:44.99  4:11.08  5:36.21  11:14.34   
          8:28.04  11:14.34         
16  Lovisa Sjögren  1999  Simklubben Ran    1:16.97  2:41.52  4:08.16  5:36.32  11:29.23   
          7:04.02  8:32.84  10:02.10       
17  Heidi Winberg  1999  Höganäs Simsällskap    1:20.45  2:50.31  4:22.30  5:54.77  11:48.30   
          7:25.64  8:56.57  10:24.76       
                     
 
Gren 1, 800m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: Petör Gardencenter 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Ebba Hallbäck  2000  Helsingborgs Simsällskap    1:08.68  2:23.42  3:39.12  4:56.45  10:02.49   
          6:13.11  7:30.76  8:48.57       
Hanna Bergman  2001  Simklubben Poseidon    1:14.45  2:36.36  3:57.59  5:17.98  10:30.76   
          6:38.50  7:57.59  9:15.85       
Stina Lindberg  2000  Simklubben Ran    1:12.64  2:32.81  3:53.24  5:15.28  10:31.11   
          6:36.41  7:56.40  9:15.23       
Hanna Lindahl  2000  Helsingborgs Simsällskap    1:14.38  2:36.25  3:58.06  5:19.76  10:41.45   
          6:41.14  8:01.74  9:23.05       
Kajsa-Elsa Lindestam  2000  Simklubben Sydsim    1:13.56  2:33.19  3:53.49  5:16.56  10:47.57   
          6:40.26  8:04.69  9:27.70       
Emilia Frederiksen  2000  Trelleborg Sim    1:14.08  2:35.54  3:57.92  5:20.52  10:54.98   
          6:44.25  9:32.60         
Mary Lagoguez  2001  Simklubben Poseidon    1:14.74  2:37.02  3:59.69  5:24.97  11:06.84   
          8:16.89  11:06.84         
Saga Miderbäck  2000  Simklubben Lödde    1:17.96  2:46.44  4:16.83  5:46.89  11:46.96   
          7:18.82  8:50.28  10:20.08       
Julia Frederiksen  2001  Trelleborg Sim    1:23.01  2:53.54  4:25.10  5:55.82  11:54.35   
          7:26.80  8:57.11  10:26.82       
10  Serena Gravrogk-Linde  2000  Simklubben Poseidon    1:21.03  2:52.17  4:23.91  6:43.36  12:08.17   
          8:16.71  9:49.97  11:22.49       
11  Astrid Hemmingsson  2000  Simklubben Poseidon    1:24.77  2:57.19  4:31.11  6:05.20  12:20.35   
          7:40.04  9:14.53  10:48.46       
                     
 
Gren 2, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 år och äldre 
Sponsor: HT Emballage 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jonas Holmström  1992  Malmö Kappsimningsklubb    24.92        52.20   
Adam Schön-Svensson  1991  Malmö Kappsimningsklubb    26.65        53.93   
Jacob Zeidler  1994  Simklubben Lödde    25.88        53.99   
Christian Arseneau  1996  Mississauga Swimming    26.24        54.14   
Jesper Åkesson  1988  Simklubben Ran    25.56        54.18   
Mats Westergren  1994  Simklubben Ran    26.38        54.33   
Hugo Cedervall  1997  Simklubben Poseidon    25.92        54.52   
Mika Persson  1998  Höganäs Simsällskap    25.89        54.60   
Olle Williamsson  1998  Helsingborgs Simsällskap    27.10        55.40   
10  Rasmus Härstedt  1994  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    27.12        55.41   
11  Hampus Svensson  1999  Landskrona Simsällskap    26.98        55.42   
12  Alexander Almeida Sundell  1997  Helsingborgs Simsällskap    26.59        55.58   
13  Cebastian Christensen  1998  Simklubben Triton    27.50        55.69   
14  Marcus Kindberg  1993  Simklubben Ran    27.17        55.75   
15  Alfred Christensson  1998  Landskrona Simsällskap    27.18        55.92   
15  Oskar Strömberg  1994  Simklubben Lödde    27.09        55.92   
17  Marcus Andersson Arvidsson  1996  Malmö Kappsimningsklubb    26.72        55.95   
18  Fredrik Hansen  1992  Simsällskapet Iden    26.82        56.06   
19  David Schön Svensson  1993  Landskrona Simsällskap    27.48        56.29   
20  Marc Bach Nielsen  1994  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    27.59        56.38   
21  Alexander Trudeau  1997  Mississauga Swimming    27.01        56.53   
22  Eric Hinderup  1998  Malmö Kappsimningsklubb    26.94        56.59   
23  Magnus Karlsborn  1998  Helsingborgs Simsällskap    27.34        56.68   
24  Victor Lloyd  1996  Trelleborg Sim    27.30        56.79   
25  Cruiz Llupa  1997  Simklubben Sydsim    27.08        56.96   
26  Filip Bivesand  1997  Malmö Kappsimningsklubb    28.03        56.98   
27  Julius Ekstrand  1998  Simklubben Poseidon    27.53        57.01   
28  Fredrik Nerving  1997  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    27.58        57.13   
29  Johannes Mariegaard  1997  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    28.23        57.21   
30  Cameron Mccabe  1998  Mississauga Swimming    27.20        57.22   
31  William Lindblom  1998  Malmö Kappsimningsklubb    27.61        57.77   
32  Jonas Andersson  1996  Simklubben Sydsim    27.69        57.79   
33  Karl Lindekrantz  1999  Helsingborgs Simsällskap    27.92        57.85   
34  Sebastian Bergenzaun  1991  Simklubben Poseidon    27.65        57.94   
35  Gustav Arvidsson  1998  Helsingborgs Simsällskap    28.16        58.02   
36  Leon Qin  1999  Mississauga Swimming    27.85        58.20   
37  Lenny Persson  1977  Simklubben Ran    28.43        58.27   
38  Filip Christensson  1991  Landskrona Simsällskap    27.74        58.30   
39  Oskar Skarin  1999  Simklubben Triton    28.21        58.40   
40  Philip Tran  1999  Malmö Kappsimningsklubb    28.24        58.48   
41  Luke Postema  1995  Simklubben Poseidon    27.50        58.67   
42  Ali Hariri  1996  Simklubben Ran    28.39        58.68   
43  Jonatan Wede  1988  Simsällskapet Iden    27.46        59.47   
44  Anton Persson  1994  Malmö Kappsimningsklubb    28.62        59.48   
45  Eric Schollin  1997  Höganäs Simsällskap    28.27        59.73   
46  Marko Vasilijevic  1999  Simklubben Poseidon    28.42        59.83   
47  Jacob Witt  1997  Höganäs Simsällskap    28.61        59.92   
48  Gustav Kroon  1998  Helsingborgs Simsällskap    28.21        1:00.02   
49  Oskar Hoff  1998  Landskrona Simsällskap    28.77        1:00.25   
50  Joseph Lindqvist  1996  Tyringe Simsällskap    29.17        1:00.75   
51  Daniel Olsson-Shirazi  1997  Simklubben Ran    28.86        1:00.86   
52  Alexander Hedre  1999  Simklubben Lödde    28.89        1:01.74   
53  Richard Berg  1998  Simklubben Ran    29.38        1:01.76   
54  Axel Lloyd  1999  Trelleborg Sim    29.28        1:01.78   
55  Victor Schagerlöf  1998  Landskrona Simsällskap    29.34        1:02.09   
56  Edvin Paul  1998  Simklubben Poseidon    29.66        1:02.49   
57  Sten Ludvigsson  1998  Malmö Kappsimningsklubb    30.57        1:02.91   
58  Alexander Dahlén  1999  Simsällskapet Iden    29.49        1:02.95   
59  Sigge Ivarsson  1999  Simklubben Poseidon    30.54        1:03.52   
60  Oskar Rasmusson  1999  Helsingborgs Simsällskap    29.57        1:03.60   
61  Salim Celikovic  1998  Landskrona Simsällskap    30.18        1:03.63   
62  Petter Hansson  1995  Simklubben Poseidon    29.64        1:03.70   
63  Jimmy Lu  1997  Simklubben Sydsim    29.23        1:03.86   
64  Erik Boos  1999  Simklubben Sydsim    30.74        1:03.88   
65  Simon Pettersson  1998  Simklubben Poseidon    30.28        1:03.92   
66  Tobias Ranevi  1999  Simklubben Lödde    31.99        1:05.27   
67  Samuel Moor  1998  Helsingborgs Simsällskap    31.02        1:05.49   
68  Max Andersson  1996  Simklubben Ran    31.17        1:05.61   
69  Philip Karlin-Reteike  1999  Simklubben Ran    31.22        1:05.83   
70  Ali Raeisi  1998  Landskrona Simsällskap    30.92        1:05.96   
71  Andreas Edman  1999  Helsingborgs Simsällskap    31.06        1:06.14   
72  Marcus Karlin-Reteike  1999  Simklubben Ran    33.04        1:07.35   
73  William Latak  1999  Simklubben Poseidon    32.93        1:08.90   
74  Kevin Fransson  1999  Simklubben Spiggarna    31.22        1:09.00   
75  Hampus Malm  1999  Helsingborgs Simsällskap    1:09.16        1:09.16   
76  Arvid Johansson  1998  Malmö Kappsimningsklubb    33.70        1:11.56   
77  Andreas Wilson  1999  Sösdala Simsällskap    33.63        1:12.85   
Artin Shahsavar  1999  Simklubben Ran            DNS   
Erik Juliusson  1998  Höganäs Simsällskap            DNS   
Ian Fernström  1995  Höganäs Simsällskap            DNS   
Jasper Sjöberg  1999  Höganäs Simsällskap            DNS   
Johan Nilsson  1994  Malmö Kappsimningsklubb            DNS   
Martin Lundström  1993  Simklubben Triton            DNS   
Mikael Johansson  1999  Höganäs Simsällskap            DNS   
Stefan Kojic  1998  Helsingborgs Simsällskap            DNS   
Tim Petersson  1999  Landskrona Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 2, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: HT Emballage 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emil Hassling  2000  Landskrona Simsällskap    27.63        57.65   
Gustav Östlund  2000  Simklubben Lödde    27.80        58.98   
Mattias Rydqvist  2000  Trelleborg Sim    29.29        1:00.71   
Hampus Olsson  2000  Helsingborgs Simsällskap    29.46        1:01.00   
Nicolas Nolén  2000  Simklubben Triton    29.59        1:02.27   
Samuel Kvist  2000  Simklubben Triton    30.35        1:03.71   
Felix Wetterborg  2001  Simklubben Triton    30.42        1:04.25   
Erik Lycke  2000  Höganäs Simsällskap    31.78        1:06.34   
Gustaf Hansson  2001  Helsingborgs Simsällskap    32.78        1:07.56   
10  Primus Olsson  2000  Simklubben Ran    31.96        1:07.75   
11  Oliver Larsson  2001  Landskrona Simsällskap    33.98        1:09.70   
12  Filip Tanaskovic  2000  Helsingborgs Simsällskap    34.82        1:10.11   
13  Pascal Björkman  2001  Simklubben Poseidon    33.91        1:10.25   
14  Oscar Johansson  2000  Simklubben Poseidon    33.04        1:11.46   
15  Linus Ljunghusen  2000  Simklubben Poseidon    34.83        1:13.35   
16  Oscar Palmqvist  2000  Simklubben Triton    35.57        1:14.90   
17  Dzevad Celikovic  2001  Landskrona Simsällskap    36.15        1:16.11   
18  Richard Tegger  2000  Malmö Kappsimningsklubb    37.72        1:18.95   
19  Hugo Bjäredal-Hjort  2000  Helsingborgs Simsällskap    37.88        1:19.78   
20  Douglas Romare  2001  Trelleborg Sim    38.46        1:21.49   
21  Joel Härstedt  2001  Helsingborgs Simsällskap    39.10        1:23.45   
22  Emil Wiberg  2001  Helsingborgs Simsällskap    41.94        1:28.00   
23  Nicodemos Abraha  2000  Simklubben Poseidon    1:28.13        1:28.13   
Casper Svärd  2001  Landskrona Simsällskap            DNS   
Elliot Jönsson  2001  Simklubben Lödde            DNS   
Emil Bergman  2001  Simklubben Ran            DNS   
Jacob Engström  2000  Höganäs Simsällskap            DNS   
Kayvan Souzani  2001  Simklubben Poseidon            DNS   
Leonardo Nilsson  2000  Simklubben Ran            DNS   
Michael Birkeberg  2000  Simklubben Ran            DNS   
Victor Bergstrand  2000  Simklubben Poseidon            DNS   
Sebastian Mickelsson  2001  Simklubben Triton            DSQ   
                     
 
Gren 3, 50m Frisim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
Sponsor: Wiklund Trading 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isak Paulsson  2002  Simklubben Lödde            32.71   
Fredrik Nilsson  2002  Simklubben Triton            32.76   
Ian Hangård  2002  Simklubben Lödde            33.05   
Lukas Miderbäck  2003  Simklubben Lödde            33.09   
Linus Forsgren  2003  Simklubben Triton            33.36   
Thor Grandin  2002  Simklubben Triton            34.68   
Daniel Li  2002  Simklubben Poseidon            35.37   
Ivan Sivolov  2003  Simklubben Poseidon            38.71   
Jesper Ring  2003  Landskrona Simsällskap            40.52   
10  Hampus Bengtsson  2003  Landskrona Simsällskap            42.33   
11  Alexander Tengberg  2003  Landskrona Simsällskap            42.99   
12  Markus Rydgren  2003  Landskrona Simsällskap            45.61   
13  Mattias Wilson  2003  Sösdala Simsällskap            45.72   
14  Rasmus Pedersen  2003  Landskrona Simsällskap            53.57   
Nils Wergeland  2002  Simklubben Lödde            DNS   
Tim Larsson  2003  Simklubben Spiggarna            DNS   
Viggo Winberg  2002  Höganäs Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 3, 50m Frisim Herrar, Finaler 6 - 10 år 
Sponsor: Wiklund Trading 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Felix Tjärnberg  2005  Simklubben Spiggarna            36.69   
Ludvig Romare  2004  Trelleborg Sim            37.57   
Aron Paulsson  2006  Simklubben Lödde            40.02   
Ludvig Hoff  2005  Landskrona Simsällskap            43.73   
Jack Wiveus  2004  Landskrona Simsällskap            44.71   
Carl Larmark  2005  Landskrona Simsällskap            47.20   
Viggo Thomsen  2004  Landskrona Simsällskap            49.56   
                     
 
Gren 4, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år och äldre 
Sponsor: Andersson Städ 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Megan Vuong  1997  Mississauga Swimming    31.81  1:07.57  1:45.47    2:22.01   
Josefine Hansson  1992  Malmö Kappsimningsklubb    33.05  1:10.10  1:49.19    2:26.30   
Paige Hills  1999  Mississauga Swimming    32.66  1:09.38  1:48.53    2:26.46   
Hannah Nissen  1997  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    31.99  1:08.26  1:47.73    2:27.34   
Ida Schutt  1996  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    33.31  1:10.02  1:49.17    2:28.70   
Cassandra Tran  1997  Malmö Kappsimningsklubb    31.82  1:08.00  1:47.82    2:29.79   
Fanny Andersson  1997  Simklubben Triton    33.33  1:11.27  1:51.84    2:31.91   
Josephine Holm  1999  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    33.31  1:12.70  1:55.69    2:34.95   
Jacqueline Lukasik  1996  Mississauga Swimming    32.95  1:11.47  1:53.62    2:35.26   
10  Julia Brinkhagen  1999  Simklubben Lödde    34.53  1:13.46  1:56.21    2:39.28   
11  Madeleine Grönberg  1999  Simklubben Triton    35.82  1:16.87  2:00.95    2:40.85   
12  Vilma Flodfält  1999  Simklubben Sydsim    34.02  1:13.85  1:57.82    2:41.53   
13  Marie Hanson  1997  Simklubben Triton    35.16  1:15.73  2:01.51    2:44.00   
14  Emily Brophy  1999  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    34.86  1:16.47  2:07.00    2:58.03   
15  Philippa Revstedt  1999  Simklubben Ran    37.52  1:23.57  2:13.97    3:04.67   
Selina Degirmenci  1996  Malmö Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
Gren 4, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: Andersson Städ 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Rebecca Hesslevik  2000  Helsingborgs Simsällskap    34.74  1:14.19  1:53.98    2:33.41   
Sara Stenberg  2001  Simklubben Triton    34.89  1:14.47  1:56.14    2:37.40   
Klara Borgqvist  2001  Simklubben Poseidon    38.41  1:23.84  2:12.86    3:01.18   
                     
 
Gren 5, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år och äldre 
Sponsor: Lundgrens Vänner 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jonas Andersson  1996  Simklubben Sydsim    32.60  1:06.72  1:41.93    2:15.57   
Din Selmanoovic  1998  Mississauga Swimming    32.26  1:05.81  1:41.46    2:16.77   
Oliver Meng  1997  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    32.67  1:07.03  1:43.59    2:16.89   
Hampus Svensson  1999  Landskrona Simsällskap    31.73  1:05.95  1:42.97    2:18.04   
Viktor Holm  1996  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    31.89  1:05.59  1:42.12    2:18.35   
Gustav Hellqvist  1995  Malmö Kappsimningsklubb    32.53  1:07.30  1:44.81    2:21.21   
Gustav Kroon  1998  Helsingborgs Simsällskap    33.17  1:08.32  1:46.32    2:23.15   
Victor Lloyd  1996  Trelleborg Sim    32.91  1:09.20  1:47.87    2:24.44   
Jesper Olsson  1998  Simklubben Poseidon    32.98  1:09.11  1:47.26    2:24.70   
10  Rasmus Ericsson  1998  Simklubben Triton    35.25  1:11.66  1:49.06    2:24.82   
11  David Schön Svensson  1993  Landskrona Simsällskap    33.19  1:08.69  1:47.97    2:25.07   
12  Magnus Karlsborn  1998  Helsingborgs Simsällskap    35.13  1:11.14  1:48.95    2:25.54   
13  Filip Wejfeldt  1997  Simsällskapet Iden    31.69  1:07.55  1:47.69    2:27.51   
14  Gustav Östlund  1997  Simklubben Poseidon    32.80  1:09.20  1:49.35    2:27.93   
15  Karl Lindekrantz  1999  Helsingborgs Simsällskap    36.10  1:14.14  1:53.43    2:29.95   
16  Cameron Mccabe  1998  Mississauga Swimming    35.72  1:12.56  1:52.52    2:30.62   
17  Oskar Hoff  1998  Landskrona Simsällskap    34.83  1:12.43  1:52.57    2:30.92   
18  Alexander Hedre  1999  Simklubben Lödde    33.95  1:11.35  1:52.69    2:32.17   
19  Cebastian Christensen  1998  Simklubben Triton    37.98  1:14.97  1:54.02    2:32.86   
20  Sten Ludvigsson  1998  Malmö Kappsimningsklubb    36.15  1:14.60  1:55.29    2:33.53   
21  Gustav Arvidsson  1998  Helsingborgs Simsällskap    35.78  1:14.48  1:56.23    2:35.51   
22  Joseph Lindqvist  1996  Tyringe Simsällskap    37.47  1:17.56  2:00.80    2:40.81   
23  Marcus Karlin-Reteike  1999  Simklubben Ran    39.54  1:20.08  2:02.57    2:41.69   
24  Alexander Dahlén  1999  Simsällskapet Iden    37.73  1:17.00  1:59.98    2:41.92   
25  Max Andersson  1996  Simklubben Ran    39.23  1:19.96  2:04.76    2:46.80   
26  Philip Karlin-Reteike  1999  Simklubben Ran    1:26.34  2:55.57      2:55.57   
Artin Shahsavar  1999  Simklubben Ran            DNS   
Eric Schollin  1997  Höganäs Simsällskap            DNS   
Ian Fernström  1995  Höganäs Simsällskap            DNS   
Jasper Sjöberg  1999  Höganäs Simsällskap            DNS   
Philip Tran  1999  Malmö Kappsimningsklubb            DNS   
Stefan Kojic  1998  Helsingborgs Simsällskap            DNS   
Ali Hariri  1996  Simklubben Ran            DSQ   
                     
 
Gren 5, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: Lundgrens Vänner 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Mattias Rydqvist  2000  Trelleborg Sim    36.57  1:15.04  1:55.34    2:35.39   
Gustaf Hansson  2001  Helsingborgs Simsällskap    38.48  1:20.46  2:02.98    2:43.65   
Måns Segerlund  2000  Helsingborgs Simsällskap    40.64  1:22.99  2:05.84    2:46.62   
Primus Olsson  2000  Simklubben Ran    42.74  1:29.19  2:17.64    3:02.43   
Oscar Johansson  2000  Simklubben Poseidon    44.13  1:33.11  2:25.23    3:14.90   
Sebastian Mickelsson  2001  Simklubben Triton    47.12  1:38.24  2:31.62    3:20.39   
Dzevad Celikovic  2001  Landskrona Simsällskap    47.98  1:39.66  2:33.46    3:21.59   
Casper Svärd  2001  Landskrona Simsällskap            DNS   
Emil Bergman  2001  Simklubben Ran            DNS   
Jacob Engström  2000  Höganäs Simsällskap            DNS   
Leonardo Nilsson  2000  Simklubben Ran            DNS   
Nicodemos Abraha  2000  Simklubben Poseidon            DNS   
                     
 
Gren 6, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 år och äldre 
Sponsor: Landskronahem 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Olivia Berglund  1998  Simklubben Poseidon    35.51        1:14.43   
Klara Juliusson  1997  Höganäs Simsällskap    34.86        1:15.13   
Ballie Cameron  1998  Mississauga Swimming    35.76        1:15.86   
Lina Wingren  1996  Simklubben Triton    35.66        1:16.41   
Amanda Wittström  1997  Höganäs Simsällskap    36.37        1:17.16   
Emma Jansson  1994  Malmö Kappsimningsklubb    35.47        1:18.87   
Louise Ranevi  1999  Simklubben Lödde    37.74        1:19.63   
Josefine Möller  1996  Helsingborgs Simsällskap    37.95        1:20.07   
Julia Brinkhagen  1999  Simklubben Lödde    38.30        1:20.20   
10  Fanny Andersson  1997  Simklubben Triton    38.06        1:20.48   
11  Erin Wilson  1998  Mississauga Swimming    38.37        1:20.90   
12  Angela Pan  1999  Mississauga Swimming    37.21        1:21.93   
13  Josefine Hansson  1992  Malmö Kappsimningsklubb    39.01        1:22.11   
14  Maja Johansson  1999  Höganäs Simsällskap    39.60        1:23.31   
15  My Rydgren  1999  Landskrona Simsällskap    38.77        1:24.08   
16  Annika Lundh  1997  Malmö Kappsimningsklubb    39.52        1:24.20   
17  Vilma Rodman  1999  Simklubben Lödde    39.99        1:24.45   
18  Hanna Persson  1999  Helsingborgs Simsällskap    39.61        1:25.30   
19  Cecilia Laursen  1997  Malmö Kappsimningsklubb    40.91        1:26.55   
20  Elin Rundblad  1999  Landskrona Simsällskap    43.17        1:30.22   
21  Anna Grahovac  1999  Malmö Kappsimningsklubb    43.00        1:30.69   
22  Elin Widén  1998  Höganäs Simsällskap    41.92        1:30.72   
23  Amanda Bergkvist  1996  Landskrona Simsällskap    43.10        1:31.64   
24  Erica Birkeberg  1998  Simklubben Ran    43.42        1:32.31   
25  Elin Nilsson  1994  Simklubben Spiggarna    42.93        1:33.76   
26  Philippa Revstedt  1999  Simklubben Ran    45.62        1:35.65   
27  Hanna Dahl  1991  Simsällskapet Iden    45.89        1:37.73   
28  Nathalie Lindh  1998  Malmö Kappsimningsklubb    46.87        1:37.90   
29  Lovisa Sjögren  1999  Simklubben Ran    48.23        1:41.65   
30  Loella Hansson  1999  Helsingborgs Simsällskap    53.44        1:51.58   
31  Hanna Nilsson  1999  Malmö Kappsimningsklubb    56.68        1:59.92   
Frida Herrström  1995  Simklubben Spiggarna            DNS   
Linda Fagermar  1989  Trelleborg Sim            DNS   
                     
 
Gren 6, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: Landskronahem 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Stina Lindberg  2000  Simklubben Ran    37.12        1:19.53   
Moa Williamsson  2000  Helsingborgs Simsällskap    37.52        1:20.30   
Jenny Le  2000  Simklubben Poseidon    39.74        1:24.35   
Mathilda Månsson  2000  Simklubben Triton    40.29        1:24.77   
Kajsa Norell Dahlqvist  2001  Höganäs Simsällskap    40.71        1:25.64   
Amanda Dittlau  2000  Helsingborgs Simsällskap    41.24        1:25.77   
Alva Ericsson  2000  Helsingborgs Simsällskap    40.81        1:25.99   
Nicola Parfitt  2000  Trelleborg Sim    40.89        1:26.31   
Sara Jendbro  2000  Simklubben Poseidon    41.55        1:27.53   
10  Vivianne Olsson  2000  Simklubben Lödde    41.30        1:27.89   
11  Nelly Rasmusson  2001  Helsingborgs Simsällskap    42.53        1:28.80   
12  Isabelle Moreau  2001  Landskrona Simsällskap    41.49        1:28.92   
13  Mathilda Herlin  2001  Simklubben Ran    43.02        1:30.51   
14  Vickie Berg  2000  Simklubben Ran    43.37        1:31.30   
15  Elly Palm  2001  Helsingborgs Simsällskap    44.66        1:31.94   
16  Laura Dorenda  2001  Landskrona Simsällskap    43.33        1:32.45   
17  Klara Borgqvist  2001  Simklubben Poseidon    44.91        1:33.26   
18  Maja Jönsson  2001  Helsingborgs Simsällskap    43.10        1:33.52   
19  Amanda Björkman  2001  Simklubben Poseidon    45.76        1:34.18   
20  Wilma Hansson  2001  Helsingborgs Simsällskap    44.95        1:34.80   
21  Amanda Önnestam  2001  Simklubben Lödde    44.63        1:34.88   
22  Ida Widén  2001  Höganäs Simsällskap            1:35.09   
23  Mary Lagoguez  2001  Simklubben Poseidon    44.66        1:35.58   
24  Cajsa Lindberg  2000  Simklubben Poseidon    45.50        1:35.63   
25  Louise Bengtsson  2000  Landskrona Simsällskap    44.70        1:35.99   
26  Hanna Bergman  2001  Simklubben Poseidon    45.75        1:36.62   
27  Charlotte Larmark  2000  Landskrona Simsällskap    46.38        1:37.68   
28  Julia Frederiksen  2001  Trelleborg Sim    47.45        1:37.74   
29  Tova Persson  2000  Helsingborgs Simsällskap    47.10        1:38.37   
30  Saga Miderbäck  2000  Simklubben Lödde    46.25        1:38.71   
31  Louise Lindoff  2001  Simklubben Lödde    46.62        1:40.40   
32  Anna Lapadatovic  2001  Helsingborgs Simsällskap    48.01        1:40.48   
33  Sara Edman  2001  Helsingborgs Simsällskap    46.92        1:40.66   
34  Matilda Johansdotter  2000  Simklubben Lödde    49.33        1:41.87   
35  Linn Tufvesson  2001  Simklubben Poseidon    20.40        1:42.57   
36  Melinda Andersson  2000  Landskrona Simsällskap    50.15        1:45.12   
37  Agnes Bonnevier  2000  Simklubben Poseidon    52.10        1:46.72   
38  Esmeralda Leo  2001  Helsingborgs Simsällskap    52.15        1:47.20   
39  Pauline Hansson  2001  Helsingborgs Simsällskap    51.67        1:48.03   
40  Wilma Rènud  2000  Sösdala Simsällskap    49.61        1:48.34   
41  Izabella Shakhova  2001  Landskrona Simsällskap    51.21        1:48.84   
42  Isabella Revstedt  2001  Simklubben Ran    52.09        1:48.91   
43  Tilda Juhlin  2001  Höörs Simsällskap    52.80        1:51.15   
44  Isabella Frykholm  2001  Simklubben Ran    53.29        1:51.44   
45  Emilia Ohlsson  2001  Simklubben Poseidon    56.33        1:56.82   
46  Caroline Andersson  2001  Simklubben Spiggarna    54.83        1:59.50   
Alicia Darell  2000  Helsingborgs Simsällskap            DNS   
Eleonora Zdravkovic  2000  Simklubben Ran            DNS   
Ella Karvonen  2000  Helsingborgs Simsällskap            DNS   
Felicia Schubert  2001  Trelleborg Sim            DNS   
Hanna Maigren  2001  Helsingborgs Simsällskap            DNS   
Julia Forell  2000  Simklubben Lödde            DNS   
Kajsa Persson  2000  Simsällskapet Iden            DNS   
Moa Liljeqvist  2001  Höganäs Simsällskap            DNS   
Nicole Johnson  2000  Helsingborgs Simsällskap            DNS   
Judith Jahnke  2000  Sösdala Simsällskap            DSQ   
Louise Andersson  2001  Simklubben Spiggarna            DSQ   
                     
 
Gren 7, 50m Bröstsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
Sponsor: RNP i Landskrona 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isabelle Sering  2002  Trelleborg Sim            42.27   
Olivia Skog  2002  Simklubben Lödde            43.81   
Tilde Röiseth  2003  Landskrona Simsällskap            45.12   
Ditte Oredsson  2003  Simklubben Poseidon            46.19   
Kajsa Ahlesten  2002  Landskrona Simsällskap            47.93   
Linnéa Lindh  2003  Landskrona Simsällskap            48.90   
Agnes Dansdotter  2002  Simklubben Lödde            50.87   
Emma Persson  2002  Simklubben Poseidon            51.18   
Linnea Eriksson  2003  Landskrona Simsällskap            51.48   
10  Alma Lindberg  2002  Simklubben Poseidon            52.62   
11  Matilda Hoff  2003  Landskrona Simsällskap            54.17   
12  Wilma Rundblad  2003  Landskrona Simsällskap            54.86   
13  Fanny Moreau  2003  Landskrona Simsällskap            56.99   
14  Vilma Johnsson  2003  Höörs Simsällskap            1:00.10   
15  Elina Pålsson  2002  Höörs Simsällskap            1:03.78   
16  Felicia Adler  2002  Höörs Simsällskap            1:05.40   
Lovisa Camp  2002  Höörs Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 7, 50m Bröstsim Damer, Finaler 6 - 10 år 
Sponsor: RNP i Landskrona 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emma Hassling  2004  Landskrona Simsällskap            47.26   
Fanny Hess  2004  Landskrona Simsällskap            52.63   
Livia Sjunnesson  2005  Landskrona Simsällskap            53.51   
Tindra D´aubigné  2004  Höörs Simsällskap            53.71   
Wilma Lundius  2004  Landskrona Simsällskap            55.80   
Wilma Ekstrand  2004  Simklubben Spiggarna            58.01   
My Pettersson  2006  Landskrona Simsällskap            58.34   
Tova Sivertsson  2005  Landskrona Simsällskap            1:04.25   
Saga Lundgren  2005  Landskrona Simsällskap            1:07.79   
10  Yasmine Strandh  2006  Landskrona Simsällskap            1:12.05   
                     
 
Gren 8, 400m Medley Herrar, Finaler 15 år och äldre 
Sponsor: Freker Sport 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Christian Arseneau  1996  Mississauga Swimming    1:02.82  2:23.19  3:45.14    4:47.59   
Jacob Jörgensen  1997  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:05.42  2:23.41  3:43.67    4:48.65   
Din Selmanoovic  1998  Mississauga Swimming    1:08.44  2:24.49  3:47.04    4:50.55   
Mats Westergren  1994  Simklubben Ran    1:03.07  2:22.66  3:47.41    4:51.72   
Marcus Kindberg  1993  Simklubben Ran    1:04.64  2:21.53  3:51.62    4:55.13   
Joel Knutsson  1997  Helsingborgs Simsällskap    1:04.32  2:26.15  3:47.86    4:57.20   
Victor Lloyd  1996  Trelleborg Sim    1:06.28  2:24.22  3:50.90    4:57.27   
Anton Andersson  1997  Malmö Kappsimningsklubb    1:07.40  2:24.35  3:48.55    4:58.24   
Oskar Hoff  1998  Landskrona Simsällskap    1:07.44  2:26.64  3:53.93    5:04.75   
10  Jesper Olsson  1998  Simklubben Poseidon    1:06.58  2:24.42  3:56.86    5:07.08   
11  David Schön Svensson  1993  Landskrona Simsällskap    1:09.41  2:28.66  3:59.55    5:12.51   
12  William Lindblom  1998  Malmö Kappsimningsklubb    1:09.83  2:31.00  4:01.86    5:12.83   
13  Gustav Palm-Henriksen  1997  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:10.50  2:30.32  4:04.24    5:16.60   
14  Leon Qin  1999  Mississauga Swimming    1:10.67  2:41.41  4:05.10    5:20.61   
15  Alexander Olsson  1996  Simklubben Poseidon    1:09.77  2:29.19  4:10.46    5:20.74   
16  Richard Berg  1998  Simklubben Ran    1:10.73  2:38.34  4:14.34    5:32.71   
17  Daniel Olsson-Shirazi  1997  Simklubben Ran    1:11.23  2:41.92  4:20.23    5:35.23   
18  Simon Pettersson  1998  Simklubben Poseidon    1:14.37  2:47.31  4:26.19    5:43.59   
19  Tobias Ranevi  1999  Simklubben Lödde    1:16.97  2:49.51  4:29.41    5:46.23   
Roy Hangård  1999  Simsällskapet Iden            DSQ   
                     
 
Gren 8, 400m Medley Herrar, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: Freker Sport 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Emil Hassling  2000  Landskrona Simsällskap    1:10.04  2:30.39  3:55.53    5:06.28   
Tim Brinkhagen  2001  Simklubben Lödde    1:28.28  3:05.27  4:46.38    6:07.86   
Pascal Björkman  2001  Simklubben Poseidon    1:47.63  3:36.62  5:35.96    7:02.44   
Emil Bergman  2001  Simklubben Ran            DNS   
Douglas Romare  2001  Trelleborg Sim            DSQ   
                     
 
Gren 9, 50m Frisim Damer, Finaler 15 år och äldre 
Sponsor: Salong Figaro 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Magdalena Kuras  1988  Simklubben Triton            26.48   
Sofie Sjöberg  1994  Helsingborgs Simsällskap            27.51   
Megan Vuong  1997  Mississauga Swimming            27.68   
Angela Pan  1999  Mississauga Swimming            28.02   
Frida Börnfors  1994  Malmö Kappsimningsklubb            28.06   
Klara Juliusson  1997  Höganäs Simsällskap            28.29   
Maria Persson  1993  Simklubben Poseidon            28.30   
Lisa Rigby  1994  Helsingborgs Simsällskap            28.33   
Michelle Lövdahl  1995  Simklubben Lödde            28.45   
10  Ida Liljeqvist  1999  Höganäs Simsällskap            28.53   
11  Andrea Gustafsson  1996  Malmö Kappsimningsklubb            28.68   
12  Clara Vater  1997  Landskrona Simsällskap            28.73   
13  Paige Hills  1999  Mississauga Swimming            28.79   
14  Therese Svendsen  1989  Simklubben Ran            28.88   
15  Jenny Christensson  1996  Simsällskapet Iden            28.93   
16  Sofia Heimsten  1997  Simklubben Sydsim            29.00   
17  Jacqueline Lukasik  1996  Mississauga Swimming            29.12   
18  Josefine Hansson  1992  Malmö Kappsimningsklubb            29.25   
19  Johanna Nilsson  1996  Simklubben Triton            29.32   
20  Natalie Varady  1997  Simklubben Poseidon            29.34   
21  Marie Hanson  1997  Simklubben Triton            29.38   
22  My Rydgren  1999  Landskrona Simsällskap            29.46   
23  Ballie Cameron  1998  Mississauga Swimming            29.47   
24  Cassidy Blackwin  1997  Mississauga Swimming            29.52   
25  Johanna Holmberg  1993  Simklubben Lödde            29.81   
26  Olivia Berglund  1998  Simklubben Poseidon            29.83   
27  Alexandra Volkova  1996  Simklubben Triton            29.84   
27  Erin Wilson  1998  Mississauga Swimming            29.84   
29  My Grewell  1998  Simklubben Sydsim            29.89   
30  Emilie Gagne  1998  Mississauga Swimming            29.94   
31  Louise Ranevi  1999  Simklubben Lödde            30.10   
32  Anna Grahovac  1999  Malmö Kappsimningsklubb            30.14   
33  Sara Nilsson  1998  Simsällskapet Iden            30.27   
34  Elin Moberg  1999  Simklubben Poseidon            30.28   
35  Annika Lundh  1997  Malmö Kappsimningsklubb            30.34   
36  Maria Vitazka  1979  Simklubben Ran            30.37   
37  Viktoria Ramkvist  1996  Simklubben Lödde            30.43   
38  Emma Persson  1999  Simklubben Lödde            30.56   
39  Thelma Jöhncke  1999  Höganäs Simsällskap            30.57   
40  Cecilia Laursen  1997  Malmö Kappsimningsklubb            30.76   
41  Lina Wingren  1996  Simklubben Triton            30.84   
42  Maja Johansson  1999  Höganäs Simsällskap            30.89   
43  Vilma Rodman  1999  Simklubben Lödde            30.90   
44  Elin Rundblad  1999  Landskrona Simsällskap            30.97   
45  Elin Widén  1998  Höganäs Simsällskap            31.22   
46  Amanda Wittström  1997  Höganäs Simsällskap            31.23   
47  Elin Johannesson  1999  Simklubben Lödde            31.32   
48  Heidi Winberg  1999  Höganäs Simsällskap            31.43   
49  Nathalie Lindh  1998  Malmö Kappsimningsklubb            31.49   
50  Elin Nilsson  1994  Simklubben Spiggarna            31.82   
51  Emma Bengtsson  1999  Simklubben Spiggarna            31.93   
52  Karin Sandin  1995  Höganäs Simsällskap            32.10   
53  Louise Dellhede  1999  Simsällskapet Iden            32.35   
54  Julia Ström  1997  Trelleborg Sim            32.56   
55  Maja Danielsson  1999  Helsingborgs Simsällskap            32.60   
56  Erica Birkeberg  1998  Simklubben Ran            33.50   
57  Hanna Holmqvist  1998  Helsingborgs Simsällskap            33.63   
58  Hanna Persson  1999  Helsingborgs Simsällskap            33.90   
59  Saga Palmgren  1999  Simklubben Lödde            33.99   
60  Lovisa Sjögren  1999  Simklubben Ran            34.03   
61  Philippa Revstedt  1999  Simklubben Ran            34.39   
62  Maja Iversen  1999  Landskrona Simsällskap            34.43   
63  Hanna Dahl  1991  Simsällskapet Iden            34.66   
64  Loella Hansson  1999  Helsingborgs Simsällskap            37.01   
65  Cajsa Andersson  1999  Landskrona Simsällskap            39.22   
66  Hanna Nilsson  1999  Malmö Kappsimningsklubb            41.82   
Diana Prokopic  1998  Helsingborgs Simsällskap            DNS   
Eloise Ryon  1997  Simklubben Ran            DNS   
Frida Herrström  1995  Simklubben Spiggarna            DNS   
Lula Mccaughey  1998  Simklubben Poseidon            DNS   
Olivia Persson  1996  Simklubben Spiggarna            DNS   
Rebecca Nordberg  1996  Simklubben Poseidon            DNS   
Tove Andersson  1995  Trelleborg Sim            DNS   
                     
 
Gren 9, 50m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: Salong Figaro 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Frida Taman  2001  Höganäs Simsällskap            29.51   
Stina Lindberg  2000  Simklubben Ran            29.98   
Moa Williamsson  2000  Helsingborgs Simsällskap            30.03   
Hanna Bergman  2001  Simklubben Poseidon            30.09   
Kajsa Norell Dahlqvist  2001  Höganäs Simsällskap            30.33   
Alva Ericsson  2000  Helsingborgs Simsällskap            30.91   
Nicola Parfitt  2000  Trelleborg Sim            30.95   
Vivianne Olsson  2000  Simklubben Lödde            31.28   
Ebba Hallbäck  2000  Helsingborgs Simsällskap            31.35   
10  Emmie Lennberger  2000  Helsingborgs Simsällskap            31.64   
11  Louise Bengtsson  2000  Landskrona Simsällskap            31.66   
12  Annamaria Bontidean  2000  Simklubben Poseidon            31.81   
13  Isabelle Moreau  2001  Landskrona Simsällskap            31.97   
14  Maja Jönsson  2001  Helsingborgs Simsällskap            32.12   
15  Mary Lagoguez  2001  Simklubben Poseidon            32.15   
16  Hanna Lindahl  2000  Helsingborgs Simsällskap            32.17   
17  Elin Melin  2000  Simklubben Poseidon            32.34   
18  Emilia Frederiksen  2000  Trelleborg Sim            32.43   
19  Laura Dorenda  2001  Landskrona Simsällskap            32.55   
20  Vickie Berg  2000  Simklubben Ran            32.65   
21  Saga Miderbäck  2000  Simklubben Lödde            32.70   
22  Ida Widén  2001  Höganäs Simsällskap            32.73   
23  Amanda Björkman  2001  Simklubben Poseidon            32.81   
24  Tova Persson  2000  Helsingborgs Simsällskap            32.84   
25  Jenny Le  2000  Simklubben Poseidon            33.20   
26  Matilda Johansdotter  2000  Simklubben Lödde            33.30   
27  Linnea Carlsén  2000  Simklubben Poseidon            33.59   
28  Mathilda Herlin  2001  Simklubben Ran            33.63   
29  Sara Jendbro  2000  Simklubben Poseidon            33.94   
30  Nelly Rasmusson  2001  Helsingborgs Simsällskap            34.06   
31  Louise Lindoff  2001  Simklubben Lödde            34.15   
32  Linn Tufvesson  2001  Simklubben Poseidon            34.36   
33  Moa Liljeqvist  2001  Höganäs Simsällskap            34.44   
34  Isabella Frykholm  2001  Simklubben Ran            34.60   
35  Elsa Assarsson  2001  Landskrona Simsällskap            34.84   
36  Tilde Karlsson  2000  Simklubben Spiggarna            35.13   
37  Serena Gravrogk-Linde  2000  Simklubben Poseidon            35.36   
38  Julia Frederiksen  2001  Trelleborg Sim            35.45   
39  Klara Borgqvist  2001  Simklubben Poseidon            35.52   
40  Elly Palm  2001  Helsingborgs Simsällskap            35.73   
41  Anna Lapadatovic  2001  Helsingborgs Simsällskap            35.75   
42  Wilma Hansson  2001  Helsingborgs Simsällskap            35.93   
43  Cajsa Lindberg  2000  Simklubben Poseidon            36.19   
44  Amanda Önnestam  2001  Simklubben Lödde            36.24   
45  Isabella Revstedt  2001  Simklubben Ran            36.53   
46  Melinda Andersson  2000  Landskrona Simsällskap            37.00   
47  Wilma Rènud  2000  Sösdala Simsällskap            37.12   
48  Agnes Bonnevier  2000  Simklubben Poseidon            37.47   
49  Charlotte Larmark  2000  Landskrona Simsällskap            37.49   
50  Sara Edman  2001  Helsingborgs Simsällskap            37.57   
51  Louise Andersson  2001  Simklubben Spiggarna            38.95   
52  Emilia Ohlsson  2001  Simklubben Poseidon            39.25   
53  Caroline Andersson  2001  Simklubben Spiggarna            39.38   
54  Pauline Hansson  2001  Helsingborgs Simsällskap            40.30   
55  Esmeralda Leo  2001  Helsingborgs Simsällskap            40.83   
56  Izabella Shakhova  2001  Landskrona Simsällskap            41.56   
Alicia Darell  2000  Helsingborgs Simsällskap            DNS   
Eleonora Zdravkovic  2000  Simklubben Ran            DNS   
Ella Karvonen  2000  Helsingborgs Simsällskap            DNS   
Felicia Schubert  2001  Trelleborg Sim            DNS   
Hanna Maigren  2001  Helsingborgs Simsällskap            DNS   
Julia Forell  2000  Simklubben Lödde            DNS   
Kajsa Persson  2000  Simsällskapet Iden            DNS   
Nicole Johnson  2000  Helsingborgs Simsällskap            DNS   
Veronica Santrac  2000  Simklubben Poseidon            DNS   
Judith Jahnke  2000  Sösdala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 10, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år och äldre 
Sponsor: Ica Ankaret 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jacob Jörgensen  1997  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    33.95  1:11.73  1:49.85    2:27.91   
Joel Knutsson  1997  Helsingborgs Simsällskap    36.04  1:14.45  1:54.47    2:32.63   
Din Selmanoovic  1998  Mississauga Swimming    34.85  1:13.79  1:53.14    2:32.75   
Jacob Zeidler  1994  Simklubben Lödde    35.58  1:14.71  1:53.98    2:33.06   
Dennis Åberg  1998  Helsingborgs Simsällskap    34.48  1:13.76  1:55.01    2:35.66   
Olle Williamsson  1998  Helsingborgs Simsällskap    35.06  1:14.09  1:56.34    2:37.03   
Leon Qin  1999  Mississauga Swimming    34.86  1:14.92  1:56.76    2:37.76   
Max Peterson  1994  Trelleborg Sim    34.08  1:14.50  1:56.06    2:39.59   
Julius Ekstrand  1998  Simklubben Poseidon    35.14  1:15.70  1:57.87    2:39.76   
10  Jacob Hesslevik  1997  Helsingborgs Simsällskap    35.55  1:15.70  1:57.47    2:39.94   
11  Alexander Trudeau  1997  Mississauga Swimming    35.77  1:15.75  1:58.39    2:41.44   
12  Anton Andersson  1997  Malmö Kappsimningsklubb    36.62  1:17.29  1:59.59    2:44.91   
13  Erik Boos  1999  Simklubben Sydsim    38.45  1:21.72  2:06.77    2:50.80   
14  Ian Fernström  1995  Höganäs Simsällskap    39.07  1:21.98  2:07.50    2:52.52   
15  Salim Celikovic  1998  Landskrona Simsällskap    38.66  1:23.05  2:09.39    2:55.08   
16  Andreas Edman  1999  Helsingborgs Simsällskap    37.52  1:21.80  2:09.69    2:57.06   
17  Sigge Ivarsson  1999  Simklubben Poseidon    39.32  1:25.66  2:13.53    2:59.78   
18  Henrik Johansson  1996  Simklubben Sydsim    40.95  1:25.36  2:12.78    3:00.29   
19  Daniel Dahlén  1999  Simsällskapet Iden    44.15  1:34.28  2:26.84    3:19.00   
20  Andreas Wilson  1999  Sösdala Simsällskap    42.87  1:31.59  2:26.28    3:19.75   
21  Arvid Johansson  1998  Malmö Kappsimningsklubb    50.13  1:44.46  2:43.60    3:38.84   
                     
 
Gren 10, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: Ica Ankaret 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emil Hassling  2000  Landskrona Simsällskap    34.10  1:12.59  1:54.43    2:36.99   
Gustav Persson  2000  Helsingborgs Simsällskap    37.67  1:20.44  2:03.98    2:46.02   
Jonathan Hiltonsson  2000  Trelleborg Sim    36.22  1:18.13  2:04.42    2:46.51   
Måns Segerlund  2000  Helsingborgs Simsällskap    37.91  1:20.77  2:04.84    2:47.21   
Samuel Kvist  2000  Simklubben Triton    38.49  1:24.53  2:11.18    2:58.80   
Linus Ljunghusen  2000  Simklubben Poseidon    42.42  1:28.81  2:16.55    3:04.20   
Felix Wetterborg  2001  Simklubben Triton    42.83  1:31.01  2:21.86    3:12.55   
Tim Brinkhagen  2001  Simklubben Lödde    44.70  1:34.03  2:24.80    3:15.09   
Elliot Jönsson  2001  Simklubben Lödde    47.91  1:39.61  2:34.78    3:27.90   
10  Douglas Romare  2001  Trelleborg Sim    53.53  1:51.35  2:49.83    3:44.30   
11  Kayvan Souzani  2001  Simklubben Poseidon    49.89  1:46.41  2:47.15    3:46.77   
12  Nicodemos Abraha  2000  Simklubben Poseidon    50.14  1:45.93  2:47.48    3:47.37   
13  Sebastian Mickelsson  2001  Simklubben Triton    53.22  1:51.70  2:52.99    3:49.40   
Casper Svärd  2001  Landskrona Simsällskap            DNS   
Richard Tegger  2000  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 11, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år och äldre 
Sponsor: Head 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Megan Vuong  1997  Mississauga Swimming    29.36        1:03.05   
Magdalena Kuras  1988  Simklubben Triton    29.62        1:03.79   
Klara Andersson  1991  Helsingborgs Simsällskap    30.99        1:07.06   
Clara Vater  1997  Landskrona Simsällskap    31.31        1:07.26   
Matilda Weiler  1998  Helsingborgs Simsällskap    31.17        1:07.66   
Emma Nilsson  1995  Helsingborgs Simsällskap    31.76        1:07.74   
Fanny Andersson  1997  Simklubben Triton    31.75        1:07.96   
Paige Hills  1999  Mississauga Swimming    31.73        1:07.98   
Alba Forés  1998  Simklubben Triton    31.77        1:08.31   
10  Hanna Cronqvist  1996  Trelleborg Sim    32.19        1:08.48   
11  Lisa Rigby  1994  Helsingborgs Simsällskap    31.55        1:08.49   
12  Josefine Hansson  1992  Malmö Kappsimningsklubb    32.35        1:08.53   
13  Caroline Andersson-Ekström  1994  Simklubben Sydsim    31.16        1:08.82   
14  Johanna Palmkvist  1999  Helsingborgs Simsällskap    32.73        1:09.83   
15  Emilie Gagne  1998  Mississauga Swimming    32.28        1:09.98   
16  Jacqueline Lukasik  1996  Mississauga Swimming    32.57        1:10.13   
17  Madeleine Grönberg  1999  Simklubben Triton    33.57        1:10.18   
18  Michelle Lövdahl  1995  Simklubben Lödde    33.17        1:10.47   
19  Amanda Granborg  1999  Malmö Kappsimningsklubb    33.19        1:10.74   
19  Amanda Hörberg-Zdanowski  1996  Simsällskapet Iden    32.66        1:10.74   
21  Ida Liljeqvist  1999  Höganäs Simsällskap    32.90        1:10.83   
22  Malin Johansson  1997  Simklubben Sydsim    33.03        1:11.19   
23  Julia Brinkhagen  1999  Simklubben Lödde    33.16        1:11.40   
24  Tekla Rosell  1998  Helsingborgs Simsällskap    33.92        1:11.45   
25  My Rydgren  1999  Landskrona Simsällskap    32.94        1:12.80   
26  Marie Hanson  1997  Simklubben Triton    33.33        1:13.20   
27  Olivia Berglund  1998  Simklubben Poseidon    34.04        1:13.57   
28  Erin Wilson  1998  Mississauga Swimming    34.49        1:14.41   
29  Emma Jansson  1994  Malmö Kappsimningsklubb    33.70        1:15.50   
30  Vilma Rodman  1999  Simklubben Lödde    34.95        1:15.77   
31  Viktoria Ramkvist  1996  Simklubben Lödde    33.26        1:15.91   
32  Elin Widén  1998  Höganäs Simsällskap    34.74        1:16.23   
33  Elin Johannesson  1999  Simklubben Lödde    35.63        1:17.73   
34  Sara Nilsson  1998  Simsällskapet Iden    35.63        1:19.21   
35  Philippa Revstedt  1999  Simklubben Ran    37.97        1:21.01   
36  Cassidy Blackwin  1997  Mississauga Swimming    36.70        1:21.10   
37  Annika Gren  1999  Helsingborgs Simsällskap    37.49        1:22.13   
38  Josefin Nilsson  1999  Eslövs Simsällskap    38.44        1:22.90   
39  Hanna Holmqvist  1998  Helsingborgs Simsällskap    38.82        1:24.58   
40  Saga Palmgren  1999  Simklubben Lödde    40.94        1:29.44   
41  Hanna Dahl  1991  Simsällskapet Iden    40.69        1:31.09   
42  Lovisa Forsgren  1998  Simklubben Triton    47.18        1:43.32   
43  Cajsa Andersson  1999  Landskrona Simsällskap    48.42        1:46.87   
Natalie Varady  1997  Simklubben Poseidon            DNF   
                     
 
Gren 11, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: Head 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Julia Stenhård  2000  Helsingborgs Simsällskap    32.82        1:08.50   
Rebecca Hesslevik  2000  Helsingborgs Simsällskap    33.22        1:09.61   
Sara Stenberg  2001  Simklubben Triton    34.46        1:12.23   
Frida Nordefell  2000  Simklubben Sydsim    34.01        1:15.25   
Hanna Bergman  2001  Simklubben Poseidon    35.43        1:15.36   
Stina Lindberg  2000  Simklubben Ran    34.29        1:15.66   
Emmie Lennberger  2000  Helsingborgs Simsällskap    36.12        1:16.87   
Mathilda Månsson  2000  Simklubben Triton    36.10        1:19.21   
Nicola Parfitt  2000  Trelleborg Sim    36.93        1:20.36   
10  Mary Lagoguez  2001  Simklubben Poseidon    37.29        1:20.56   
11  Klara Borgqvist  2001  Simklubben Poseidon    38.59        1:22.20   
12  Emilia Frederiksen  2000  Trelleborg Sim    38.49        1:24.13   
13  Frida Taman  2001  Höganäs Simsällskap    36.12        1:24.24   
14  Annamaria Bontidean  2000  Simklubben Poseidon    39.04        1:24.85   
15  Kajsa Persson  2000  Simsällskapet Iden    38.72        1:25.26   
16  Mathilda Herlin  2001  Simklubben Ran    39.51        1:25.48   
17  Linnea Carlsén  2000  Simklubben Poseidon    39.04        1:26.54   
18  Wilma Ohlsson  2000  Simklubben Triton    38.67        1:26.55   
19  Victoria Segerdahl  2001  Simklubben Lödde    39.70        1:27.27   
20  Tova Persson  2000  Helsingborgs Simsällskap    39.20        1:27.62   
21  Saga Miderbäck  2000  Simklubben Lödde    20.40        1:27.96   
22  Louise Bengtsson  2000  Landskrona Simsällskap    39.42        1:29.07   
23  Elin Sjö  2001  Simsällskapet Iden    40.34        1:29.32   
24  Sara Jendbro  2000  Simklubben Poseidon    40.48        1:30.03   
25  Ida Widén  2001  Höganäs Simsällskap    41.38        1:32.10   
26  Isabella Revstedt  2001  Simklubben Ran    42.77        1:32.91   
27  Moa Liljeqvist  2001  Höganäs Simsällskap    42.73        1:33.49   
28  Elsa Assarsson  2001  Landskrona Simsällskap    43.14        1:34.75   
29  Cajsa Lindberg  2000  Simklubben Poseidon    48.10        1:41.27   
30  Emilia Ohlsson  2001  Simklubben Poseidon    48.11        1:44.74   
Elin Melin  2000  Simklubben Poseidon            DNS   
Veronica Santrac  2000  Simklubben Poseidon            DNS   
Frida Eilertsson  2000  Trelleborg Sim            DSQ   
                     
 
Gren 12, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
Sponsor: Dito Byggkraft 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isabelle Sering  2002  Trelleborg Sim            33.88   
Ditte Oredsson  2003  Simklubben Poseidon            36.88   
Ester Eilertsson  2003  Trelleborg Sim            38.81   
Isabelle Bengtsson  2002  Simklubben Poseidon            41.78   
Wilma Rundblad  2003  Landskrona Simsällskap            42.97   
Carolina Åsberg  2002  Simklubben Lödde            43.16   
Tilde Röiseth  2003  Landskrona Simsällskap            43.72   
Linnéa Lindh  2003  Landskrona Simsällskap            44.34   
Linnea Eriksson  2003  Landskrona Simsällskap            45.39   
10  Alma Lindberg  2002  Simklubben Poseidon            46.43   
11  Vilma Johnsson  2003  Höörs Simsällskap            47.03   
12  Emma Persson  2002  Simklubben Poseidon            48.21   
13  Filippa Dihle  2003  Simklubben Lödde            48.87   
14  Fanny Moreau  2003  Landskrona Simsällskap            52.86   
15  Kajsa Ahlesten  2002  Landskrona Simsällskap            52.93   
16  Filippa Andersson  2002  Landskrona Simsällskap            1:02.28   
                     
 
Gren 12, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 6 - 10 år 
Sponsor: Dito Byggkraft 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emma Hassling  2004  Landskrona Simsällskap            45.52   
Fanny Hess  2004  Landskrona Simsällskap            50.18   
Tindra D´aubigné  2004  Höörs Simsällskap            55.58   
                     
 
Gren 13, 400m Frisim Herrar, Finaler 15 år och äldre 
Sponsor: KK Autocenter Landskrona 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Christian Arseneau  1996  Mississauga Swimming    1:00.64  2:04.47  3:07.03    4:08.53   
Viktor Holm  1996  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:00.40  2:03.77  3:07.30    4:09.58   
Cebastian Christensen  1998  Simklubben Triton    59.30  2:02.38  3:06.93    4:11.67   
Rasmus Härstedt  1994  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:00.91  2:05.28  3:10.08    4:14.20   
Oliver Meng  1997  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:00.79  2:06.63  3:12.56    4:17.18   
Mats Westergren  1994  Simklubben Ran    1:00.18  2:03.98  3:10.02    4:17.48   
Marcus Kindberg  1993  Simklubben Ran    1:00.79  2:06.53  3:12.70    4:18.17   
Filip Bivesand  1997  Malmö Kappsimningsklubb    1:02.53  2:09.27  3:15.70    4:20.45   
Cruiz Llupa  1997  Simklubben Sydsim    1:02.57  2:09.48  3:16.00    4:21.24   
10  Fredrik Nerving  1997  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:01.36  2:08.59  3:16.39    4:24.19   
11  Hugo Cedervall  1997  Simklubben Poseidon    1:01.64  2:08.93  3:18.20    4:27.31   
12  Cameron Mccabe  1998  Mississauga Swimming    1:03.26  1:37.98  2:46.98    4:28.30   
13  Marc Bach Nielsen  1994  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:02.40  2:10.29  3:19.61    4:28.61   
14  Ali Hariri  1996  Simklubben Ran    1:03.21  2:12.06  3:21.54    4:30.38   
15  Jesper Olsson  1998  Simklubben Poseidon    1:04.48  2:14.21  3:22.81    4:31.64   
16  Oskar Strömberg  1994  Simklubben Lödde    1:02.16  2:11.14  3:22.20    4:32.68   
17  Johannes Mariegaard  1997  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:01.06  2:11.84  3:23.84    4:34.25   
18  Alexander Olsson  1996  Simklubben Poseidon    1:04.35  2:13.64  3:23.87    4:34.44   
19  Axel Lloyd  1999  Trelleborg Sim    1:04.27  2:14.27  3:24.91    4:35.17   
20  Rasmus Ericsson  1998  Simklubben Triton    1:04.82  2:15.95  3:27.28    4:37.11   
21  Martin Wahlberg  1999  Helsingborgs Simsällskap    1:05.19  2:15.13  3:26.67    4:37.26   
22  Philip Tran  1999  Malmö Kappsimningsklubb    1:07.06  2:18.04  3:30.41    4:41.93   
23  Leon Qin  1999  Mississauga Swimming    1:06.26  2:20.85  3:34.33    4:42.33   
24  Oskar Skarin  1999  Simklubben Triton    1:06.25  2:19.49  3:32.36    4:44.19   
25  Gustav Palm-Henriksen  1997  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:05.73  2:18.67  3:31.48    4:44.52   
26  Daniel Olsson-Shirazi  1997  Simklubben Ran    1:06.11  2:19.82  3:33.72    4:45.57   
27  Erik Andrén  1998  Eslövs Simsällskap    1:08.42  2:24.13  3:41.23    4:55.69   
28  Henrik Johansson  1996  Simklubben Sydsim    1:10.68  2:26.05  3:42.36    4:56.95   
29  Tobias Ranevi  1999  Simklubben Lödde    1:09.87  2:25.42  3:42.62    4:58.33   
30  Simon Pettersson  1998  Simklubben Poseidon    1:09.73  2:28.30  3:46.23    5:05.28   
31  Philip Karlin-Reteike  1999  Simklubben Ran    1:11.40  2:31.65  3:54.95    5:08.84   
32  Samuel Moor  1998  Helsingborgs Simsällskap    1:09.90  2:29.18  3:51.89    5:09.56   
33  Max Andersson  1996  Simklubben Ran    1:12.23  2:32.66  3:53.68    5:13.73   
Johan Nilsson  1994  Malmö Kappsimningsklubb            DNS   
Magnus Karlsborn  1998  Helsingborgs Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 13, 400m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: KK Autocenter Landskrona 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Emil Hassling  2000  Landskrona Simsällskap    1:04.18  2:13.56  3:21.94    4:28.99   
Mattias Rydqvist  2000  Trelleborg Sim    1:04.35  2:13.73  3:22.93    4:30.93   
Philip Stenberg  2001  Simklubben Triton    1:07.20  2:22.10  3:36.59    4:49.77   
Hampus Olsson  2000  Helsingborgs Simsällskap    1:09.30  2:24.42  3:39.04    4:51.64   
Axel Andrén  2001  Eslövs Simsällskap    1:10.32  2:27.24  3:44.96    5:01.80   
Anton Jönsson  2001  Eslövs Simsällskap    1:19.68  2:47.05  4:12.27    5:31.85   
Pascal Björkman  2001  Simklubben Poseidon    1:19.80  2:45.35  4:12.30    5:35.81   
Filip Tanaskovic  2000  Helsingborgs Simsällskap    1:22.14  2:50.19  4:16.87    5:35.94   
Casper Svärd  2001  Landskrona Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 14, 200m Medley Damer, Finaler 15 år och äldre 
Sponsor: HT Emballage 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Therese Svendsen  1989  Simklubben Ran    29.46  1:04.77  1:49.60    2:23.18   
Ballie Cameron  1998  Mississauga Swimming    33.32  1:11.88  1:54.06    2:28.32   
Josefine Hansson  1992  Malmö Kappsimningsklubb    32.13  1:12.03  1:55.38    2:30.64   
Paige Hills  1999  Mississauga Swimming    32.22  1:11.25  1:57.77    2:31.64   
Olivia Berglund  1998  Simklubben Poseidon    33.52  1:15.71  1:57.79    2:32.63   
Erin Wilson  1998  Mississauga Swimming    33.96  1:14.99  1:59.38    2:34.84   
Johanna Söderberg  1999  Helsingborgs Simsällskap    33.31  1:12.85  1:59.04    2:34.85   
Malin Johansson  1997  Simklubben Sydsim    33.33  1:12.45  2:00.93    2:36.49   
Emily Brophy  1999  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    34.28  1:11.81  2:00.58    2:36.81   
10  Andrea Gustafsson  1996  Malmö Kappsimningsklubb    33.27  1:13.03  2:01.07    2:37.79   
11  Angela Pan  1999  Mississauga Swimming    32.62  1:14.83  2:03.53    2:37.89   
12  Emilie Gagne  1998  Mississauga Swimming    32.40  1:12.09  2:02.37    2:37.94   
13  Johanna Holmberg  1993  Simklubben Lödde    32.39  1:14.74  2:02.82    2:38.88   
14  Johanna Nilsson  1996  Simklubben Triton    34.47  1:17.43  2:04.10    2:39.77   
15  Marie Hanson  1997  Simklubben Triton    33.22  1:15.82  2:04.12    2:39.83   
16  Amanda Granborg  1999  Malmö Kappsimningsklubb    33.37  1:12.85  2:02.95    2:39.87   
17  Maria Vitazka  1979  Simklubben Ran    33.52  1:14.27  2:02.61    2:39.91   
18  Julia Brinkhagen  1999  Simklubben Lödde    33.22  1:14.44  2:01.46    2:39.98   
19  Madeleine Grönberg  1999  Simklubben Triton    34.28  1:17.72  2:06.54    2:40.99   
20  Vilma Flodfält  1999  Simklubben Sydsim    33.58  1:16.12  2:04.75    2:41.64   
21  Elin Moberg  1999  Simklubben Poseidon    34.94  1:16.71  2:06.96    2:41.75   
22  Amanda Wittström  1997  Höganäs Simsällskap    35.91  1:19.19  2:02.66    2:41.89   
23  Vilma Rodman  1999  Simklubben Lödde    36.18  1:21.12  2:06.86    2:44.82   
24  Sara Nilsson  1998  Simsällskapet Iden    36.13  1:19.61  2:10.16    2:46.03   
25  Elin Rundblad  1999  Landskrona Simsällskap    37.51  1:18.18  2:09.08    2:48.83   
26  Elin Widén  1998  Höganäs Simsällskap    36.82  1:22.45  2:12.73    2:51.47   
27  Thelma Jöhncke  1999  Höganäs Simsällskap    37.27  1:21.93  2:16.49    2:54.83   
28  Amanda Bergkvist  1996  Landskrona Simsällskap    37.68  1:24.38  2:13.70    2:54.85   
29  Rebecka Östlund  1999  Simklubben Poseidon    37.91  1:22.60  2:16.93    2:58.03   
30  Hanna Holmqvist  1998  Helsingborgs Simsällskap    39.14  1:22.86  2:18.00    2:58.64   
31  Lovisa Sjögren  1999  Simklubben Ran    40.30  1:28.92  2:25.30    3:03.17   
32  Erica Birkeberg  1998  Simklubben Ran    41.22  1:29.70  2:24.30    3:04.17   
33  Lovisa Forsgren  1998  Simklubben Triton    45.31  1:34.88  2:35.68    3:23.00   
Ida Liljeqvist  1999  Höganäs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 14, 200m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: HT Emballage 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Moa Williamsson  2000  Helsingborgs Simsällskap    32.98  1:13.09  1:57.42    2:34.23   
Rebecca Hesslevik  2000  Helsingborgs Simsällskap    34.16  1:15.94  2:01.63    2:38.74   
Julia Stenhård  2000  Helsingborgs Simsällskap    33.79  1:13.25  2:03.48    2:40.21   
Mathilda Månsson  2000  Simklubben Triton    35.77  1:20.58  2:07.66    2:46.54   
Stina Lindberg  2000  Simklubben Ran    35.33  1:21.10  2:08.09    2:46.64   
Alva Ericsson  2000  Helsingborgs Simsällskap    36.12  1:21.03  2:08.90    2:47.23   
Vivianne Olsson  2000  Simklubben Lödde    36.45  1:19.64  2:08.68    2:47.45   
Hanna Bergman  2001  Simklubben Poseidon    35.93  1:20.66  2:10.82    2:48.30   
Amanda Björkman  2001  Simklubben Poseidon    38.30  1:21.67  2:13.12    2:49.77   
10  Emmie Lennberger  2000  Helsingborgs Simsällskap    36.41  1:20.40  2:14.08    2:52.11   
11  Amanda Dittlau  2000  Helsingborgs Simsällskap    37.97  1:20.36  2:10.99    2:52.14   
12  Jenny Le  2000  Simklubben Poseidon    37.69  1:22.76  2:11.22    2:52.42   
13  Vickie Berg  2000  Simklubben Ran    38.40  1:23.86  2:14.91    2:52.77   
14  Sara Jendbro  2000  Simklubben Poseidon    41.32  1:25.19  2:14.61    2:52.92   
15  Ida Widén  2001  Höganäs Simsällskap    40.57  1:23.64  2:17.13    2:54.45   
16  Thea Lindström  2000  Simklubben Triton    40.28  1:22.60  2:16.42    2:56.84   
17  Mary Lagoguez  2001  Simklubben Poseidon    1:23.53  2:58.00      2:58.00   
18  Amanda Trägårdh  2001  Helsingborgs Simsällskap    41.84  1:29.31  2:22.17    2:59.71   
19  Klara Borgqvist  2001  Simklubben Poseidon    38.98  1:27.39  2:18.68    3:00.47   
20  Mathilda Herlin  2001  Simklubben Ran    40.13  1:30.79  2:21.41    3:01.66   
21  Tova Persson  2000  Helsingborgs Simsällskap    39.71  1:29.70  2:22.70    3:03.65   
22  Maja Jönsson  2001  Helsingborgs Simsällskap    38.52  1:28.61  2:26.15    3:05.76   
23  Linn Tufvesson  2001  Simklubben Poseidon    48.46  1:31.70  2:28.06    3:06.96   
24  Kajsa Persson  2000  Simsällskapet Iden    39.98  1:30.45  2:25.06    3:11.01   
25  Amanda Önnestam  2001  Simklubben Lödde    45.39  1:33.95  2:28.10    3:11.39   
26  Frida Eilertsson  2000  Trelleborg Sim    42.32  1:31.91  2:29.72    3:12.98   
27  Wilma Ohlsson  2000  Simklubben Triton    41.45  1:33.77  2:31.31    3:14.30   
28  Laura Dorenda  2001  Landskrona Simsällskap    42.27  1:32.72  2:32.56    3:14.51   
29  Elin Hansen  2000  Simsällskapet Iden    43.13  1:32.82  2:30.89    3:16.81   
30  Isabella Frykholm  2001  Simklubben Ran    1:33.54  3:19.87      3:19.87   
31  Cajsa Lindberg  2000  Simklubben Poseidon    45.62  1:41.06  2:36.92    3:21.58   
32  Pauline Hansson  2001  Helsingborgs Simsällskap    45.12  1:41.68  2:42.82    3:29.79   
33  Wilma Rènud  2000  Sösdala Simsällskap    46.34  1:40.68  2:43.75    3:32.48   
Davilda Lareva  2000  Trelleborg Sim            DNS   
Elin Melin  2000  Simklubben Poseidon            DNS   
Linnea Carlsén  2000  Simklubben Poseidon            DNS   
Annamaria Bontidean  2000  Simklubben Poseidon            DSQ   
Elly Palm  2001  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
Emilia Ohlsson  2001  Simklubben Poseidon            DSQ   
Isabella Revstedt  2001  Simklubben Ran            DSQ   
                     
 
Gren 15, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år och äldre 
Sponsor: Norrvidinge Maskinstation 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jonas Andersson  1996  Simklubben Sydsim    30.50        1:01.66   
Hampus Svensson  1999  Landskrona Simsällskap    30.01        1:01.68   
David Schön Svensson  1993  Landskrona Simsällskap    30.82        1:03.30   
Din Selmanoovic  1998  Mississauga Swimming    31.53        1:04.44   
Mika Persson  1998  Höganäs Simsällskap    31.37        1:04.84   
Eric Schollin  1997  Höganäs Simsällskap    31.75        1:05.34   
Ali Hariri  1996  Simklubben Ran    32.32        1:05.81   
Alfred Christensson  1998  Landskrona Simsällskap    31.77        1:05.85   
Gustav Kroon  1998  Helsingborgs Simsällskap    32.04        1:06.21   
10  Jesper Olsson  1998  Simklubben Poseidon    32.21        1:06.32   
11  Gustav Östlund  1997  Simklubben Poseidon    32.34        1:06.97   
12  Victor Lloyd  1996  Trelleborg Sim    32.50        1:07.03   
13  Ian Fernström  1995  Höganäs Simsällskap    32.62        1:07.83   
14  Magnus Karlsborn  1998  Helsingborgs Simsällskap    32.82        1:08.47   
15  Oskar Hoff  1998  Landskrona Simsällskap    33.13        1:08.70   
16  Sebastian Bergenzaun  1991  Simklubben Poseidon    33.50        1:08.79   
17  Rasmus Ericsson  1998  Simklubben Triton    34.50        1:09.10   
18  Alexander Hedre  1999  Simklubben Lödde    33.37        1:09.50   
19  Karl Lindekrantz  1999  Helsingborgs Simsällskap    33.75        1:09.84   
20  Gustav Arvidsson  1998  Helsingborgs Simsällskap    33.62        1:09.91   
21  Sten Ludvigsson  1998  Malmö Kappsimningsklubb    34.35        1:10.21   
22  Jimmy Lu  1997  Simklubben Sydsim    33.60        1:10.35   
23  Edvin Paul  1998  Simklubben Poseidon    33.98        1:11.33   
24  Joseph Lindqvist  1996  Tyringe Simsällskap    35.45        1:12.44   
25  Oskar Rasmusson  1999  Helsingborgs Simsällskap    36.24        1:13.83   
26  Marko Vasilijevic  1999  Simklubben Poseidon    35.65        1:13.96   
27  Elis Ingvarsson  1999  Helsingborgs Simsällskap    35.17        1:14.43   
28  Alexander Dahlén  1999  Simsällskapet Iden    36.68        1:14.44   
29  Richard Berg  1998  Simklubben Ran    35.54        1:14.67   
30  Marcus Karlin-Reteike  1999  Simklubben Ran    36.94        1:15.48   
31  Samuel Moor  1998  Helsingborgs Simsällskap    37.34        1:17.97   
32  Tobias Ranevi  1999  Simklubben Lödde    40.08        1:21.14   
33  Philip Karlin-Reteike  1999  Simklubben Ran    39.17        1:21.47   
34  Hampus Malm  1999  Helsingborgs Simsällskap    40.06        1:22.28   
35  William Latak  1999  Simklubben Poseidon    40.27        1:23.05   
36  Andreas Wilson  1999  Sösdala Simsällskap    40.43        1:25.14   
                     
 
Gren 15, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: Norrvidinge Maskinstation 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Gustav Östlund  2000  Simklubben Lödde    33.99        1:11.25   
Filip Hinderup  2001  Malmö Kappsimningsklubb    34.55        1:12.03   
Mattias Rydqvist  2000  Trelleborg Sim    35.98        1:12.67   
Gustaf Hansson  2001  Helsingborgs Simsällskap    37.16        1:16.05   
Gustav Persson  2000  Helsingborgs Simsällskap    36.73        1:16.85   
Christoffer Dellhede  2001  Simsällskapet Iden    38.57        1:20.83   
Simon Ljungbeck  2000  Simsällskapet Iden    38.64        1:22.01   
Michael Birkeberg  2000  Simklubben Ran    39.39        1:22.31   
Erik Lycke  2000  Höganäs Simsällskap    40.69        1:24.15   
10  Hugo Bjäredal-Hjort  2000  Helsingborgs Simsällskap    44.15        1:28.38   
11  Dzevad Celikovic  2001  Landskrona Simsällskap    45.43        1:31.71   
12  Emil Wiberg  2001  Helsingborgs Simsällskap    46.33        1:32.95   
13  Oliver Larsson  2001  Landskrona Simsällskap    47.19        1:33.42   
14  Nicodemos Abraha  2000  Simklubben Poseidon    44.95        1:33.74   
15  Sebastian Mickelsson  2001  Simklubben Triton    46.78        1:36.67   
16  Filip Tanaskovic  2000  Helsingborgs Simsällskap    48.65        1:38.04   
17  Douglas Romare  2001  Trelleborg Sim    48.45        1:40.51   
18  Kayvan Souzani  2001  Simklubben Poseidon    48.04        1:41.19   
Albert Ingelsson  2001  Helsingborgs Simsällskap            DNS   
Joel Härstedt  2001  Helsingborgs Simsällskap            DNS   
Måns Segerlund  2000  Helsingborgs Simsällskap            DNS   
Primus Olsson  2000  Simklubben Ran            DSQ   
                     
 
Gren 16, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
Sponsor: Andersson Städ 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Filip Salbrink  2002  Eslövs Simsällskap            36.95   
Linus Forsgren  2003  Simklubben Triton            37.93   
Gustav Lidbäck  2002  Simsällskapet Iden            38.74   
Ian Hangård  2002  Simklubben Lödde            39.64   
Isak Paulsson  2002  Simklubben Lödde            39.80   
Nils Wergeland  2002  Simklubben Lödde            40.45   
Lukas Miderbäck  2003  Simklubben Lödde            41.18   
Viggo Winberg  2002  Höganäs Simsällskap            42.11   
Jesper Ring  2003  Landskrona Simsällskap            47.96   
10  Alexander Tengberg  2003  Landskrona Simsällskap            49.11   
11  Hampus Bengtsson  2003  Landskrona Simsällskap            54.15   
12  Mattias Wilson  2003  Sösdala Simsällskap            56.25   
13  Rasmus Pedersen  2003  Landskrona Simsällskap            1:02.58   
                     
 
Gren 16, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 6 - 10 år 
Sponsor: Andersson Städ 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Felix Tjärnberg  2005  Simklubben Spiggarna            44.29   
Aron Paulsson  2006  Simklubben Lödde            45.65   
Ludvig Romare  2004  Trelleborg Sim            47.24   
Jack Wiveus  2004  Landskrona Simsällskap            51.16   
Ludvig Hoff  2005  Landskrona Simsällskap            51.98   
Viggo Thomsen  2004  Landskrona Simsällskap            57.17   
Carl Larmark  2005  Landskrona Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 17, 200m Frisim Damer, Finaler 15 år och äldre 
Sponsor: Billeberga Bildemontering 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Alba Forés  1998  Simklubben Triton    29.20  1:00.69  1:33.20    2:05.29   
Therese Svendsen  1989  Simklubben Ran    29.20  1:00.66  1:33.51    2:06.16   
Linnéa Olsson  1994  Simklubben Triton    29.93  1:01.86  1:34.77    2:07.41   
Hanna Cronqvist  1996  Trelleborg Sim    31.03  1:03.62  1:37.05    2:09.43   
Megan Vuong  1997  Mississauga Swimming    30.41  1:03.17  1:36.60    2:09.44   
Ida Schutt  1996  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    31.12  1:04.04  1:37.04    2:09.51   
Josephine Holm  1999  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    30.54  1:03.65  1:37.36    2:10.20   
Emma Wael  1993  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    20.26  1:03.80  1:37.55    2:10.23   
Hannah Nissen  1997  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    31.12  1:04.01  1:37.46    2:10.33   
10  Klara Andersson  1991  Helsingborgs Simsällskap    29.62  1:02.78  1:37.60    2:10.68   
11  Sofia Heimsten  1997  Simklubben Sydsim    30.84  1:03.93  1:38.18    2:11.19   
12  Ballie Cameron  1998  Mississauga Swimming    31.01  1:04.92  1:39.26    2:11.98   
13  Matilda Weiler  1998  Helsingborgs Simsällskap    30.89  1:04.40  1:38.76    2:13.11   
14  Paige Hills  1999  Mississauga Swimming    31.54  1:05.40  1:40.09    2:13.66   
15  Elin Moberg  1999  Simklubben Poseidon    31.66  1:05.53  1:40.63    2:15.37   
16  Cassidy Blackwin  1997  Mississauga Swimming    31.39  1:05.50  1:40.99    2:15.78   
17  Johanna Palmkvist  1999  Helsingborgs Simsällskap    31.52  1:05.66  1:40.91    2:16.06   
18  Jacqueline Lukasik  1996  Mississauga Swimming    31.94  1:07.08  1:42.78    2:17.61   
19  Angela Pan  1999  Mississauga Swimming    1:07.08  1:43.22  2:17.68    2:17.68   
20  Johanna Nilsson  1996  Simklubben Triton    31.88  1:06.91  1:42.91    2:17.72   
21  Erin Wilson  1998  Mississauga Swimming    31.65  1:06.62  1:43.01    2:17.96   
22  Johanna Söderberg  1999  Helsingborgs Simsällskap    31.63  1:05.98  1:42.46    2:18.62   
23  Fanny Andersson  1997  Simklubben Triton    32.29  1:07.57  1:43.80    2:18.67   
24  Marie Hanson  1997  Simklubben Triton    31.79  1:06.98  1:43.91    2:18.93   
25  Johanna Holmberg  1993  Simklubben Lödde    32.15  1:07.76  1:44.26    2:19.71   
26  Sara Nilsson  1998  Simsällskapet Iden    32.65  1:08.86  1:45.69    2:20.52   
27  My Rydgren  1999  Landskrona Simsällskap    30.78  1:05.71  1:43.26    2:20.68   
28  Josefine Hansson  1992  Malmö Kappsimningsklubb    33.02  1:08.66  1:45.19    2:20.99   
29  Elin Johannesson  1999  Simklubben Lödde    20.54  49.02  2:21.17    2:21.17   
30  Emily Brophy  1999  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    31.99  1:07.68  1:44.91    2:21.52   
31  Tekla Rosell  1998  Helsingborgs Simsällskap    32.74  1:09.18  1:46.56    2:22.87   
32  Vilma Flodfält  1999  Simklubben Sydsim    34.05  1:11.74  1:49.96    2:25.67   
33  Josefin Nilsson  1999  Eslövs Simsällskap    34.12  1:10.96  1:49.15    2:26.59   
34  Louise Dellhede  1999  Simsällskapet Iden    33.74  1:11.24  1:49.93    2:26.70   
35  Ida Liljeqvist  1999  Höganäs Simsällskap    32.35  1:09.09  1:48.20    2:26.79   
36  Karin Sandin  1995  Höganäs Simsällskap    33.80  1:10.79  1:49.57    2:27.47   
37  Elin Rundblad  1999  Landskrona Simsällskap    33.45  1:11.92  1:51.36    2:28.54   
38  Thelma Jöhncke  1999  Höganäs Simsällskap    33.52  1:11.34  1:51.90    2:30.70   
39  Louise Ranevi  1999  Simklubben Lödde    33.55  1:11.92  1:51.66    2:30.74   
40  Annika Gren  1999  Helsingborgs Simsällskap    34.21  1:12.48  1:52.84    2:31.06   
41  Elin Widén  1998  Höganäs Simsällskap    34.68  1:13.45  1:54.46    2:34.62   
42  Amanda Bergkvist  1996  Landskrona Simsällskap    35.95  1:15.11  1:56.82    2:37.01   
43  Lovisa Sjögren  1999  Simklubben Ran    35.51  1:16.15  1:58.16    2:39.27   
44  Saga Palmgren  1999  Simklubben Lödde    35.72  1:16.18  1:59.36    2:41.05   
45  Heidi Winberg  1999  Höganäs Simsällskap    35.58  1:15.97  1:59.29    2:42.05   
46  Hanna Holmqvist  1998  Helsingborgs Simsällskap    37.10  1:18.02  2:01.29    2:42.07   
47  Philippa Revstedt  1999  Simklubben Ran    37.22  1:19.01  2:01.66    2:42.76   
48  Maja Iversen  1999  Landskrona Simsällskap    37.57  1:19.99  2:04.42    2:47.33   
49  Cajsa Andersson  1999  Landskrona Simsällskap    40.62  1:25.04  2:11.48    2:57.27   
50  Lovisa Forsgren  1998  Simklubben Triton    41.31  1:27.59  2:16.55    3:05.25   
51  Hanna Nilsson  1999  Malmö Kappsimningsklubb    43.59  1:32.97  3:15.33    3:15.33   
                     
 
Gren 17, 200m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: Billeberga Bildemontering 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ebba Hallbäck  2000  Helsingborgs Simsällskap    31.99  1:06.97  1:43.44    2:17.28   
Frida Nordefell  2000  Simklubben Sydsim    31.85  1:06.05  1:42.55    2:17.78   
Sara Stenberg  2001  Simklubben Triton    32.62  1:08.10  1:45.02    2:20.54   
Klara Johansson  2001  Simklubben Sydsim    32.91  1:09.19  1:47.12    2:24.54   
Stina Lindberg  2000  Simklubben Ran    34.01  1:10.97  1:50.40    2:27.56   
Hanna Bergman  2001  Simklubben Poseidon    32.95  1:10.12  1:49.45    2:27.61   
Rebecca Hesslevik  2000  Helsingborgs Simsällskap    34.06  1:11.20  1:50.28    2:28.40   
Kajsa-Elsa Lindestam  2000  Simklubben Sydsim    34.47  1:12.40  1:51.19    2:28.55   
Hanna Lindahl  2000  Helsingborgs Simsällskap    33.80  1:12.20  1:51.45    2:29.72   
10  Nicola Parfitt  2000  Trelleborg Sim    34.33  1:12.33  1:51.68    2:29.98   
11  Frida Taman  2001  Höganäs Simsällskap    33.63  1:12.29  1:52.59    2:30.75   
12  Emilia Frederiksen  2000  Trelleborg Sim    34.83  1:13.58  1:53.13    2:31.47   
13  Isabelle Moreau  2001  Landskrona Simsällskap    34.23  1:13.53  1:53.57    2:32.09   
14  Thea Lindström  2000  Simklubben Triton    34.41  1:12.53  1:53.31    2:32.38   
15  Vickie Berg  2000  Simklubben Ran    34.46  1:14.38  1:54.74    2:33.31   
16  Amanda Trägårdh  2001  Helsingborgs Simsällskap    35.07  1:14.24  1:55.32    2:33.94   
17  Sara Jendbro  2000  Simklubben Poseidon    35.87  1:15.44  1:56.68    2:33.99   
18  Amanda Björkman  2001  Simklubben Poseidon    35.67  1:15.75  1:56.96    2:34.07   
19  Linn Tufvesson  2001  Simklubben Poseidon    36.91  1:16.81  1:58.07    2:38.75   
20  Julia Frederiksen  2001  Trelleborg Sim    37.52  1:18.78  2:00.30    2:40.33   
21  Tova Persson  2000  Helsingborgs Simsällskap    36.50  1:17.41  2:00.33    2:41.39   
22  Mathilda Herlin  2001  Simklubben Ran    36.18  1:18.44  2:03.55    2:43.71   
23  Alva Nilsson  2001  Trelleborg Sim    38.23  1:20.64  2:04.27    2:44.72   
24  Laura Dorenda  2001  Landskrona Simsällskap    34.83  1:15.64  2:00.54    2:45.26   
25  Wilma Ohlsson  2000  Simklubben Triton    36.40  1:18.81  2:03.84    2:46.41   
26  Louise Bengtsson  2000  Landskrona Simsällskap    36.39  1:19.68  2:04.57    2:47.40   
27  Elsa Assarsson  2001  Landskrona Simsällskap    36.98  1:19.47  2:04.88    2:49.20   
28  Isabella Revstedt  2001  Simklubben Ran    39.99  1:25.25  2:11.39    2:52.79   
29  Louise Lindoff  2001  Simklubben Lödde    39.41  1:23.42  2:10.38    2:53.67   
30  Isabella Frykholm  2001  Simklubben Ran    38.94  1:23.88  2:10.10    2:53.70   
31  Melinda Andersson  2000  Landskrona Simsällskap    38.35  1:21.89  2:09.18    2:53.79   
32  Anna Lapadatovic  2001  Helsingborgs Simsällskap    37.25  1:20.59  2:07.98    2:54.87   
33  Elin Hansen  2000  Simsällskapet Iden    35.88  1:20.52  2:07.49    2:55.71   
34  Victoria Segerdahl  2001  Simklubben Lödde    39.74  1:25.99  2:14.48    2:58.09   
35  Wilma Rènud  2000  Sösdala Simsällskap    40.54  1:27.60  2:16.85    3:04.17   
36  Emilia Ohlsson  2001  Simklubben Poseidon    40.93  1:27.15  2:16.73    3:05.23   
Davilda Lareva  2000  Trelleborg Sim            DNS   
Veronica Santrac  2000  Simklubben Poseidon            DNS   
                     
 
Gren 18, 50m Frisim Herrar, Finaler 15 år och äldre 
Sponsor: Ica Ankaret 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Fabian Steen  1996  Helsingborgs Simsällskap            24.33   
Jacob Zeidler  1994  Simklubben Lödde            24.40   
Adam Schön-Svensson  1991  Malmö Kappsimningsklubb            24.67   
Mika Persson  1998  Höganäs Simsällskap            24.98   
David Schön Svensson  1993  Landskrona Simsällskap            25.12   
Christian Arseneau  1996  Mississauga Swimming            25.24   
Alfred Christensson  1998  Landskrona Simsällskap            25.37   
Oskar Strömberg  1994  Simklubben Lödde            25.37   
Hugo Cedervall  1997  Simklubben Poseidon            25.40   
10  Filip Christensson  1991  Landskrona Simsällskap            25.61   
11  Fredrik Hansen  1992  Simsällskapet Iden            25.90   
12  Alexander Trudeau  1997  Mississauga Swimming            26.11   
13  Johannes Mariegaard  1997  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            26.15   
14  Sebastian Bergenzaun  1991  Simklubben Poseidon            26.17   
15  Marcus Kindberg  1993  Simklubben Ran            26.19   
16  Jacob Witt  1997  Höganäs Simsällskap            26.32   
17  Din Selmanoovic  1998  Mississauga Swimming            26.33   
18  Cameron Mccabe  1998  Mississauga Swimming            26.39   
19  Hampus Svensson  1999  Landskrona Simsällskap            26.41   
20  Julius Ekstrand  1998  Simklubben Poseidon            26.42   
21  Victor Lloyd  1996  Trelleborg Sim            26.57   
22  Cruiz Llupa  1997  Simklubben Sydsim            26.58   
23  Max Peterson  1994  Trelleborg Sim            26.66   
24  Ian Fernström  1995  Höganäs Simsällskap            26.69   
25  Luke Postema  1995  Simklubben Poseidon            26.73   
26  Leon Qin  1999  Mississauga Swimming            26.83   
27  Eric Schollin  1997  Höganäs Simsällskap            26.84   
28  Gustav Östlund  1997  Simklubben Poseidon            27.07   
29  Richard Berg  1998  Simklubben Ran            27.32   
30  Oskar Skarin  1999  Simklubben Triton            27.41   
31  Måns Tangvald  1995  Simklubben Sydsim            27.45   
32  Marko Vasilijevic  1999  Simklubben Poseidon            27.75   
33  Joseph Lindqvist  1996  Tyringe Simsällskap            27.89   
34  Jimmy Lu  1997  Simklubben Sydsim            28.14   
35  Ali Raeisi  1998  Landskrona Simsällskap            28.31   
36  Salim Celikovic  1998  Landskrona Simsällskap            28.41   
37  Oskar Rasmusson  1999  Helsingborgs Simsällskap            28.63   
38  Edvin Paul  1998  Simklubben Poseidon            28.74   
39  Erik Andrén  1998  Eslövs Simsällskap            28.77   
40  Simon Pettersson  1998  Simklubben Poseidon            28.85   
41  Sigge Ivarsson  1999  Simklubben Poseidon            28.93   
42  Daniel Olsson-Shirazi  1997  Simklubben Ran            29.00   
43  Alexander Olsson  1996  Simklubben Poseidon            29.15   
44  Axel Lloyd  1999  Trelleborg Sim            29.17   
45  Elis Ingvarsson  1999  Helsingborgs Simsällskap            29.21   
46  Petter Hansson  1995  Simklubben Poseidon            29.37   
47  Andreas Edman  1999  Helsingborgs Simsällskap            29.80   
48  Samuel Moor  1998  Helsingborgs Simsällskap            30.00   
49  Daniel Dahlén  1999  Simsällskapet Iden            30.76   
50  Marcus Karlin-Reteike  1999  Simklubben Ran            30.85   
51  Philip Karlin-Reteike  1999  Simklubben Ran            30.92   
52  Arvid Johansson  1998  Malmö Kappsimningsklubb            31.09   
53  Hampus Malm  1999  Helsingborgs Simsällskap            31.28   
54  Andreas Wilson  1999  Sösdala Simsällskap            32.26   
Alexander Almeida Sundell  1997  Helsingborgs Simsällskap            DNS   
Martin Lundström  1993  Simklubben Triton            DNS   
Mats Westergren  1994  Simklubben Ran            DNS   
                     
 
Gren 18, 50m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: Ica Ankaret 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gustav Östlund  2000  Simklubben Lödde            25.80   
Emil Hassling  2000  Landskrona Simsällskap            26.27   
Hampus Olsson  2000  Helsingborgs Simsällskap            27.76   
Samuel Kvist  2000  Simklubben Triton            29.05   
Felix Wetterborg  2001  Simklubben Triton            29.12   
Mattias Rydqvist  2000  Trelleborg Sim            29.33   
Simon Ljungbeck  2000  Simsällskapet Iden            29.33   
Nicolas Nolén  2000  Simklubben Triton            29.37   
Erik Lycke  2000  Höganäs Simsällskap            29.64   
10  Gustav Persson  2000  Helsingborgs Simsällskap            30.10   
11  Jonathan Hiltonsson  2000  Trelleborg Sim            30.77   
12  Axel Andrén  2001  Eslövs Simsällskap            30.89   
13  Primus Olsson  2000  Simklubben Ran            31.19   
14  Philip Stenberg  2001  Simklubben Triton            31.21   
15  Linus Ljunghusen  2000  Simklubben Poseidon            31.88   
16  Michael Birkeberg  2000  Simklubben Ran            32.24   
16  Pascal Björkman  2001  Simklubben Poseidon            32.24   
18  Christoffer Dellhede  2001  Simsällskapet Iden            32.27   
19  Filip Tanaskovic  2000  Helsingborgs Simsällskap            32.54   
20  Anton Jönsson  2001  Eslövs Simsällskap            32.87   
21  Dzevad Celikovic  2001  Landskrona Simsällskap            33.23   
22  Oliver Larsson  2001  Landskrona Simsällskap            34.18   
23  Hugo Bjäredal-Hjort  2000  Helsingborgs Simsällskap            34.63   
24  Sebastian Mickelsson  2001  Simklubben Triton            37.43   
25  Douglas Romare  2001  Trelleborg Sim            37.72   
26  Nicodemos Abraha  2000  Simklubben Poseidon            38.88   
Albert Ingelsson  2001  Helsingborgs Simsällskap            DNS   
Casper Svärd  2001  Landskrona Simsällskap            DNS   
Kayvan Souzani  2001  Simklubben Poseidon            DNS   
Richard Tegger  2000  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 19, 200m Bröstsim Damer, Finaler 15 år och äldre 
Sponsor: Petör Gardencenter 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Sophie Hansson  1998  Helsingborgs Simsällskap    35.76  1:16.64  1:57.35    2:38.50   
Olivia Berglund  1998  Simklubben Poseidon    36.29  1:16.99  1:59.03    2:40.71   
Ballie Cameron  1998  Mississauga Swimming    36.49  44.20  1:25.57    2:41.77   
Ida Schutt  1996  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    37.80  1:19.56  2:01.99    2:45.06   
Hannah Nissen  1997  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    39.41  1:20.91  2:05.25    2:47.95   
Amanda Wittström  1997  Höganäs Simsällskap    37.52  1:19.51  2:03.59    2:49.28   
Julia Brinkhagen  1999  Simklubben Lödde    37.86  1:20.70  2:05.34    2:50.43   
Fanny Andersson  1997  Simklubben Triton    38.09  1:21.31  2:05.88    2:50.48   
Klara Juliusson  1997  Höganäs Simsällskap    38.01  1:21.21  2:05.65    2:51.76   
10  Josefine Möller  1996  Helsingborgs Simsällskap    38.71  1:22.23  2:07.77    2:53.95   
11  Louise Ranevi  1999  Simklubben Lödde    40.28  1:25.29  2:11.43    2:57.68   
12  Maja Johansson  1999  Höganäs Simsällskap    40.91  1:25.99  2:13.49    3:04.84   
13  Vilma Rodman  1999  Simklubben Lödde    42.17  1:30.35  2:18.05    3:06.95   
14  Angela Pan  1999  Mississauga Swimming    40.89  1:28.69  2:20.24    3:10.09   
15  Hanna Persson  1999  Helsingborgs Simsällskap    41.87  1:29.37  2:21.20    3:12.79   
16  Erica Birkeberg  1998  Simklubben Ran    46.22  1:37.75  2:30.47    3:22.21   
17  Philippa Revstedt  1999  Simklubben Ran    48.57  1:41.86  2:34.74    3:26.57   
Annika Gren  1999  Helsingborgs Simsällskap            DNS   
Erika Hultman  1994  Simklubben Sydsim            DNS   
Lina Wingren  1996  Simklubben Triton            DNS   
Erin Wilson  1998  Mississauga Swimming            DSQ   
                     
 
Gren 19, 200m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: Petör Gardencenter 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Stina Lindberg  2000  Simklubben Ran    38.64  1:23.68  2:12.27    2:58.53   
Mathilda Månsson  2000  Simklubben Triton    40.54  1:27.38  2:15.42    3:03.12   
Jenny Le  2000  Simklubben Poseidon    40.80  1:27.31  2:16.57    3:04.01   
Alva Ericsson  2000  Helsingborgs Simsällskap    41.42  1:27.58  2:16.61    3:06.53   
Isabelle Moreau  2001  Landskrona Simsällskap    42.74  1:31.73  2:22.95    3:13.21   
Vivianne Olsson  2000  Simklubben Lödde    44.31  1:33.43  2:24.13    3:15.18   
Nelly Rasmusson  2001  Helsingborgs Simsällskap    45.64  1:36.09  2:27.82    3:15.45   
Vickie Berg  2000  Simklubben Ran    43.60  1:34.60  2:26.47    3:16.71   
Wilma Hansson  2001  Helsingborgs Simsällskap    45.11  1:36.26  2:27.67    3:16.73   
10  Mathilda Herlin  2001  Simklubben Ran    44.26  1:34.17  2:27.02    3:17.31   
11  Elly Palm  2001  Helsingborgs Simsällskap    45.23  1:36.74  2:29.21    3:19.85   
12  Kajsa Persson  2000  Simsällskapet Iden    44.71  1:35.78  2:30.75    3:25.20   
13  Julia Frederiksen  2001  Trelleborg Sim    48.02  1:40.66  2:34.29    3:25.79   
14  Cajsa Lindberg  2000  Simklubben Poseidon    44.65  1:35.97  2:32.66    3:28.39   
15  Mary Lagoguez  2001  Simklubben Poseidon    47.61  1:42.49  2:37.99    3:33.45   
16  Laura Dorenda  2001  Landskrona Simsällskap    45.31  1:38.00  2:35.36    3:33.60   
17  Victoria Segerdahl  2001  Simklubben Lödde    47.99  1:42.34  2:39.08    3:34.79   
Melinda Andersson  2000  Landskrona Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 20, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år och äldre 
Sponsor: Motorcenter Svalöv 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Rasmus Härstedt  1994  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    27.29        57.04   
Mika Persson  1998  Höganäs Simsällskap    26.65        57.69   
Jonas Holmström  1992  Malmö Kappsimningsklubb    26.77        58.54   
Alfred Christensson  1998  Landskrona Simsällskap    27.17        58.70   
Sebastian Bergenzaun  1991  Simklubben Poseidon    27.76        58.81   
Christian Arseneau  1996  Mississauga Swimming    27.58        59.27   
Marc Bach Nielsen  1994  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    27.93        59.92   
Joel Knutsson  1997  Helsingborgs Simsällskap    28.35        1:00.20   
Fredrik Nerving  1997  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    28.12        1:00.49   
10  Jesper Olsson  1998  Simklubben Poseidon    28.51        1:00.75   
11  Hugo Cedervall  1997  Simklubben Poseidon    28.09        1:00.81   
12  Rasmus Wetterborg  1996  Simklubben Triton    28.35        1:01.89   
13  Mats Westergren  1994  Simklubben Ran    29.36        1:02.16   
14  Oskar Hoff  1998  Landskrona Simsällskap    28.99        1:02.53   
15  Jonatan Wede  1988  Simsällskapet Iden    28.07        1:04.21   
16  Alexander Trudeau  1997  Mississauga Swimming    29.52        1:04.95   
17  Lukas Gunnarsson  1998  Simklubben Lödde    30.63        1:05.17   
18  Johannes Mariegaard  1997  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    31.00        1:05.46   
19  Olle Williamsson  1998  Helsingborgs Simsällskap    30.10        1:05.73   
20  William Lindblom  1998  Malmö Kappsimningsklubb    30.21        1:05.86   
21  Gustav Östlund  1997  Simklubben Poseidon    30.18        1:06.08   
22  Oskar Strömberg  1994  Simklubben Lödde    29.49        1:06.21   
23  Simon Pettersson  1998  Simklubben Poseidon    30.66        1:06.94   
24  Jakob Helman  1996  Malmö Kappsimningsklubb    30.79        1:07.00   
25  Martin Wahlberg  1999  Helsingborgs Simsällskap    31.07        1:07.13   
26  Richard Berg  1998  Simklubben Ran    30.87        1:07.48   
27  Måns Tangvald  1995  Simklubben Sydsim    31.48        1:07.75   
28  Alexander Dahlén  1999  Simsällskapet Iden    31.15        1:07.76   
29  Leon Qin  1999  Mississauga Swimming    30.81        1:08.05   
30  Alexander Olsson  1996  Simklubben Poseidon    31.97        1:08.54   
31  Daniel Olsson-Shirazi  1997  Simklubben Ran    30.85        1:09.13   
32  Victor Schagerlöf  1998  Landskrona Simsällskap    32.94        1:10.20   
33  Erik Nilsson  1996  Simklubben Sydsim    32.93        1:10.45   
34  Erik Andrén  1998  Eslövs Simsällskap    32.38        1:11.81   
35  Anton Andersson Arvidsson  1999  Malmö Kappsimningsklubb    33.01        1:13.09   
36  William Latak  1999  Simklubben Poseidon    34.59        1:14.21   
37  Salim Celikovic  1998  Landskrona Simsällskap    31.85        1:14.25   
38  Roy Hangård  1999  Simsällskapet Iden    32.41        1:14.62   
39  Mikael Johansson  1999  Höganäs Simsällskap    33.64        1:14.79   
40  Max Andersson  1996  Simklubben Ran    34.41        1:17.09   
41  Marcus Karlin-Reteike  1999  Simklubben Ran    38.30        1:23.56   
Eric Schollin  1997  Höganäs Simsällskap            DNS   
Johan Nilsson  1994  Malmö Kappsimningsklubb            DNS   
Ludwig Wemlén  1997  Malmö Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
Gren 20, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: Motorcenter Svalöv 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Gustav Östlund  2000  Simklubben Lödde    30.68        1:08.99   
Nicolas Nolén  2000  Simklubben Triton    31.63        1:09.98   
Axel Andrén  2001  Eslövs Simsällskap    35.22        1:14.57   
Anton Jönsson  2001  Eslövs Simsällskap    34.69        1:15.53   
Linus Ljunghusen  2000  Simklubben Poseidon    34.43        1:15.55   
Erik Lycke  2000  Höganäs Simsällskap    34.78        1:18.31   
Primus Olsson  2000  Simklubben Ran    35.94        1:20.76   
Filip Tanaskovic  2000  Helsingborgs Simsällskap    37.70        1:21.12   
Anthony Chin  2000  Helsingborgs Simsällskap    38.10        1:21.41   
10  Erik af Klinteberg  2000  Simklubben Triton    40.08        1:29.93   
11  Douglas Romare  2001  Trelleborg Sim    40.61        1:31.26   
12  Dzevad Celikovic  2001  Landskrona Simsällskap    43.96        1:42.85   
                     
 
Gren 21, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
Sponsor: HT Emballage 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Filip Salbrink  2002  Eslövs Simsällskap            34.15   
Ian Hangård  2002  Simklubben Lödde            35.07   
Linus Forsgren  2003  Simklubben Triton            36.59   
Gustav Lidbäck  2002  Simsällskapet Iden            37.45   
Nils Wergeland  2002  Simklubben Lödde            38.11   
Lukas Miderbäck  2003  Simklubben Lödde            38.62   
Isak Paulsson  2002  Simklubben Lödde            38.76   
Jesper Ring  2003  Landskrona Simsällskap            44.00   
Ivan Sivolov  2003  Simklubben Poseidon            44.66   
10  Hampus Bengtsson  2003  Landskrona Simsällskap            53.93   
11  Markus Rydgren  2003  Landskrona Simsällskap            1:00.16   
12  Alexander Tengberg  2003  Landskrona Simsällskap            1:03.69   
                     
 
Gren 21, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 6 - 10 år 
Sponsor: HT Emballage 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ludvig Romare  2004  Trelleborg Sim            44.83   
Felix Tjärnberg  2005  Simklubben Spiggarna            46.72   
Ludvig Hoff  2005  Landskrona Simsällskap            59.61   
                     
 
Gren 22, 400m Frisim Damer, Finaler 15 år och äldre 
Sponsor: Landskronahem 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Alba Forés  1998  Simklubben Triton    1:02.89  2:10.55  3:18.76    4:26.52   
Emma Wael  1993  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:04.11  2:12.57  3:21.85    4:30.28   
Josephine Holm  1999  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:05.10  2:15.23  3:24.87    4:30.86   
Megan Vuong  1997  Mississauga Swimming    1:04.77  2:14.89  3:24.54    4:31.12   
Sofia Heimsten  1997  Simklubben Sydsim    1:05.98  2:17.76  3:29.65    4:40.03   
Jacqueline Lukasik  1996  Mississauga Swimming    1:07.48  2:19.80  3:31.25    4:41.09   
Emilie Gagne  1998  Mississauga Swimming    1:06.52  2:18.90  3:30.91    4:41.24   
Cassidy Blackwin  1997  Mississauga Swimming    1:06.09  2:18.44  3:30.67    4:41.65   
Madeleine Grönberg  1999  Simklubben Triton    1:08.94  2:21.76  3:35.39    4:47.93   
10  Elin Moberg  1999  Simklubben Poseidon    1:08.85  2:23.87  3:38.66    4:50.27   
11  Frida Börnfors  1994  Malmö Kappsimningsklubb    1:06.15  2:19.77  3:35.37    4:50.97   
12  Erin Wilson  1998  Mississauga Swimming    1:07.64  2:22.47  3:38.56    4:52.91   
13  Johanna Holmberg  1993  Simklubben Lödde    1:10.26  2:24.59  3:38.45    4:53.50   
14  Johanna Nilsson  1996  Simklubben Triton    1:08.92  2:23.76  3:39.89    4:55.99   
15  Tekla Rosell  1998  Helsingborgs Simsällskap    1:10.17  2:26.54  3:42.25    4:56.11   
16  My Grewell  1998  Simklubben Sydsim    1:08.46  2:22.91  3:40.07    4:56.65   
17  Sara Nilsson  1998  Simsällskapet Iden    1:09.85  2:26.57  3:43.49    4:57.94   
18  Michelle Lövdahl  1995  Simklubben Lödde    1:09.52  2:26.84  3:43.94    5:00.71   
19  Elin Johannesson  1999  Simklubben Lödde    1:10.44  2:28.09  3:47.28    5:05.31   
20  Louise Dellhede  1999  Simsällskapet Iden    1:10.86  2:30.11  3:51.07    5:10.33   
21  Josefin Nilsson  1999  Eslövs Simsällskap    1:12.85  2:31.80  3:51.63    5:10.79   
22  Filippa Fridh  1999  Simklubben Triton    1:14.96  2:35.35  3:57.22    5:17.85   
23  Karin Sandin  1995  Höganäs Simsällskap    1:13.04  2:34.34  3:58.66    5:20.80   
24  Hanna Holmqvist  1998  Helsingborgs Simsällskap    1:16.82  2:39.63  4:02.11    5:21.18   
25  Amanda Bergkvist  1996  Landskrona Simsällskap    1:15.86  2:38.00  4:01.25    5:24.13   
26  Lovisa Sjögren  1999  Simklubben Ran    1:15.76  2:37.84  4:03.90    5:31.95   
27  Eloise Ryon  1997  Simklubben Ran    1:13.32  2:41.29  4:11.67    5:43.98   
28  Heidi Winberg  1999  Höganäs Simsällskap    1:17.75  2:46.78  4:17.83    5:45.28   
29  Cajsa Andersson  1999  Landskrona Simsällskap    1:28.21  3:05.30  4:43.20    6:16.33   
Maja Iversen  1999  Landskrona Simsällskap            DNS   
Matilda Weiler  1998  Helsingborgs Simsällskap            DNS   
My Rydgren  1999  Landskrona Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 22, 400m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: Landskronahem 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Olivia Ülger  2000  Eslövs Simsällskap    1:05.86  2:17.28  3:30.07    4:42.24   
Ebba Hallbäck  2000  Helsingborgs Simsällskap    1:07.30  2:20.04  3:34.08    4:47.75   
Sara Stenberg  2001  Simklubben Triton    1:08.51  2:22.62  3:36.98    4:50.05   
Klara Johansson  2001  Simklubben Sydsim    1:11.62  2:29.52  3:48.01    5:05.95   
Frida Nordefell  2000  Simklubben Sydsim    1:09.35  2:27.47  3:48.89    5:06.45   
Felicity Fridh  2001  Simklubben Triton    1:12.63  2:30.85  3:49.99    5:06.80   
Stina Lindberg  2000  Simklubben Ran    1:13.85  2:35.38  3:56.14    5:13.31   
Hanna Lindahl  2000  Helsingborgs Simsällskap    1:12.10  2:33.16  3:54.20    5:14.57   
Mary Lagoguez  2001  Simklubben Poseidon    1:14.12  2:35.70  3:56.72    5:16.32   
10  Annamaria Bontidean  2000  Simklubben Poseidon    1:11.25  2:31.33  3:54.05    5:16.68   
11  Emilia Frederiksen  2000  Trelleborg Sim    1:14.34  2:35.51  3:57.46    5:18.02   
12  Amanda Björkman  2001  Simklubben Poseidon    1:16.41  2:39.43  4:03.09    5:22.86   
13  Vickie Berg  2000  Simklubben Ran    1:14.40  2:36.32  4:02.14    5:24.23   
14  Linn Tufvesson  2001  Simklubben Poseidon    1:17.55  2:41.80  4:07.03    5:30.45   
15  Tova Persson  2000  Helsingborgs Simsällskap    1:18.08  2:43.93  4:10.27    5:34.23   
16  Julia Frederiksen  2001  Trelleborg Sim    1:20.04  2:46.81  4:14.37    5:41.33   
17  Isabella Frykholm  2001  Simklubben Ran    1:22.38  2:52.15  4:20.65    5:47.29   
18  Mathilda Herlin  2001  Simklubben Ran    1:20.98  2:52.22  4:23.74    5:50.46   
19  Elsa Assarsson  2001  Landskrona Simsällskap    1:20.40  2:50.34  4:21.93    5:51.87   
20  Alva Nilsson  2001  Trelleborg Sim    1:22.58  2:52.88  4:23.87    5:52.49   
                     
 
Gren 23, 200m Medley Herrar, Finaler 15 år och äldre 
Sponsor: Freker Sport 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jonas Holmström  1992  Malmö Kappsimningsklubb    27.51  1:02.47  1:42.41    2:12.55   
Rasmus Wetterborg  1996  Simklubben Triton    28.56  1:02.83  1:41.96    2:12.72   
Jacob Jörgensen  1997  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    29.52  1:06.05  1:45.14    2:16.33   
Jacob Zeidler  1994  Simklubben Lödde    28.47  1:06.13  1:45.90    2:17.05   
Din Selmanoovic  1998  Mississauga Swimming    30.05  1:05.76  1:45.78    2:17.68   
Viktor Holm  1996  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    30.50  1:04.87  1:46.69    2:18.47   
Victor Lloyd  1996  Trelleborg Sim    29.18  1:05.64  1:48.06    2:19.44   
Cebastian Christensen  1998  Simklubben Triton    29.58  1:08.84  1:50.58    2:21.07   
Jesper Olsson  1998  Simklubben Poseidon    29.02  1:06.63  1:49.16    2:22.28   
10  Oskar Hoff  1998  Landskrona Simsällskap    30.61  1:08.60  1:50.55    2:23.56   
11  Oskar Strömberg  1994  Simklubben Lödde    29.69  1:08.39  1:51.90    2:24.03   
12  Julius Ekstrand  1998  Simklubben Poseidon    32.20  1:12.64  1:51.72    2:24.16   
13  Alexander Trudeau  1997  Mississauga Swimming    30.22  42.97  1:48.93    2:24.79   
14  Filip Wejfeldt  1997  Simsällskapet Iden    30.79  1:06.07  1:48.39    2:25.07   
15  Jonatan Wede  1988  Simsällskapet Iden    28.04  1:06.71  1:50.50    2:25.41   
16  Ali Hariri  1996  Simklubben Ran    30.13  1:07.68  1:53.23    2:26.29   
17  Cameron Mccabe  1998  Mississauga Swimming    30.81  1:08.93  1:54.32    2:26.44   
18  Dennis Åberg  1998  Helsingborgs Simsällskap    31.25  1:12.31  1:52.09    2:27.78   
19  Leon Qin  1999  Mississauga Swimming    31.09  1:14.88  1:53.64    2:27.79   
20  Rasmus Ericsson  1998  Simklubben Triton    32.47  1:11.28  1:55.24    2:28.59   
21  Axel Lloyd  1999  Trelleborg Sim    32.04  1:11.96  1:55.14    2:28.72   
22  Gustav Arvidsson  1998  Helsingborgs Simsällskap    30.78  1:09.43  1:55.33    2:28.98   
23  Alexander Hedre  1999  Simklubben Lödde    30.72  1:09.27  1:55.55    2:30.62   
24  Gustav Palm-Henriksen  1997  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    31.89  1:10.44  1:56.30    2:32.15   
25  Marko Vasilijevic  1999  Simklubben Poseidon    32.11  1:11.62  1:56.58    2:32.20   
26  Petter Hansson  1995  Simklubben Poseidon    31.42  1:13.69  1:57.03    2:34.14   
27  Alexander Dahlén  1999  Simsällskapet Iden    31.63  1:11.63  1:58.89    2:34.83   
28  Jimmy Lu  1997  Simklubben Sydsim    32.22  1:14.29  2:00.49    2:36.41   
29  Richard Berg  1998  Simklubben Ran    31.23  1:13.33  1:59.72    2:37.07   
30  Daniel Olsson-Shirazi  1997  Simklubben Ran    31.71  1:15.33  2:03.98    2:38.67   
31  Måns Tangvald  1995  Simklubben Sydsim    32.88  1:16.15  2:03.21    2:39.08   
32  Roy Hangård  1999  Simsällskapet Iden    34.78  1:19.59  2:08.15    2:43.52   
33  Simon Pettersson  1998  Simklubben Poseidon    32.96  1:19.12  2:08.30    2:45.57   
34  Philip Karlin-Reteike  1999  Simklubben Ran    36.64  1:21.69  2:15.78    2:52.57   
35  Andreas Wilson  1999  Sösdala Simsällskap    36.97  1:24.29  2:14.20    2:58.45   
Erik Juliusson  1998  Höganäs Simsällskap            DNS   
Max Peterson  1994  Trelleborg Sim            DNS   
Sebastian Andersson  1999  Simklubben Sydsim            DNS   
Sebastian Bergenzaun  1991  Simklubben Poseidon            DNS   
                     
 
Gren 23, 200m Medley Herrar, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: Freker Sport 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emil Hassling  2000  Landskrona Simsällskap    30.01  1:06.93  1:46.26    2:20.46   
Måns Segerlund  2000  Helsingborgs Simsällskap    34.98  1:17.38  2:00.37    2:37.06   
Gustav Östlund  2000  Simklubben Lödde    31.74  1:12.72  2:03.15    2:38.80   
Samuel Kvist  2000  Simklubben Triton    35.82  1:18.14  2:04.18    2:39.22   
Linus Ljunghusen  2000  Simklubben Poseidon    34.77  1:22.11  2:10.48    2:48.59   
Tim Brinkhagen  2001  Simklubben Lödde    37.51  1:23.62  2:12.06    2:49.47   
Anthony Chin  2000  Helsingborgs Simsällskap    37.52  1:24.58  2:15.22    2:55.34   
Emil Bergman  2001  Simklubben Ran    38.20  1:24.76  2:17.71    2:56.59   
Erik af Klinteberg  2000  Simklubben Triton    40.81  1:31.80  2:25.19    3:07.47   
10  Filip Tanaskovic  2000  Helsingborgs Simsällskap    37.20  1:31.57  2:31.64    3:09.03   
11  Dzevad Celikovic  2001  Landskrona Simsällskap    46.85  1:40.61  2:44.99    3:24.59   
Michael Birkeberg  2000  Simklubben Ran            DNS   
                     
 
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 år och äldre 
Sponsor: Head 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ballie Cameron  1998  Mississauga Swimming    32.65        1:07.50   
Clara Vater  1997  Landskrona Simsällskap    32.50        1:07.58   
Dinah Jönsson  1998  Simklubben Sydsim    33.28        1:09.00   
Sophie Hansson  1998  Helsingborgs Simsällskap    34.27        1:10.13   
Ida Borg  1997  Simklubben Triton    34.70        1:10.86   
Linnéa Månsson  1996  Simsällskapet Iden    34.16        1:10.95   
Andrea Gustafsson  1996  Malmö Kappsimningsklubb    34.07        1:11.10   
Sofia Heimsten  1997  Simklubben Sydsim    34.64        1:11.32   
Paige Hills  1999  Mississauga Swimming    34.75        1:11.34   
10  Jenny Christensson  1996  Simsällskapet Iden    34.88        1:12.02   
11  Johanna Söderberg  1999  Helsingborgs Simsällskap    34.70        1:12.23   
12  Elin Rundblad  1999  Landskrona Simsällskap    35.10        1:12.50   
13  Hanna Liljegren  1998  Malmö Kappsimningsklubb    35.68        1:12.51   
14  Jenny Thalin  1997  Malmö Kappsimningsklubb    34.67        1:12.66   
15  Lisa Rigby  1994  Helsingborgs Simsällskap    35.02        1:13.43   
16  Ida Liljeqvist  1999  Höganäs Simsällskap    35.42        1:13.66   
17  Emilie Gagne  1998  Mississauga Swimming    36.20        1:13.93   
18  Moa Cronsjö  1998  Simsällskapet Iden    35.67        1:13.95   
19  Elin Widén  1998  Höganäs Simsällskap    35.49        1:15.65   
20  Amanda Hörberg-Zdanowski  1996  Simsällskapet Iden    37.14        1:15.82   
21  My Rydgren  1999  Landskrona Simsällskap    36.06        1:16.69   
22  Olivia Berglund  1998  Simklubben Poseidon    37.27        1:16.77   
23  Angela Pan  1999  Mississauga Swimming    36.76        1:16.79   
24  Emma Persson  1999  Simklubben Lödde    36.84        1:17.38   
25  Anna Grahovac  1999  Malmö Kappsimningsklubb    37.95        1:18.49   
26  Filippa Fridh  1999  Simklubben Triton    37.32        1:19.67   
27  Sara Nilsson  1998  Simsällskapet Iden    37.88        1:20.08   
28  Eloise Ryon  1997  Simklubben Ran    37.79        1:21.28   
29  Natalie Varady  1997  Simklubben Poseidon    40.03        1:22.06   
30  Rebecka Östlund  1999  Simklubben Poseidon    39.19        1:22.55   
31  Elin Johannesson  1999  Simklubben Lödde    39.41        1:22.59   
32  Philippa Revstedt  1999  Simklubben Ran    41.48        1:23.96   
33  Josefin Nilsson  1999  Eslövs Simsällskap    41.00        1:24.67   
34  Heidi Winberg  1999  Höganäs Simsällskap    42.41        1:27.17   
35  Maja Iversen  1999  Landskrona Simsällskap    43.05        1:28.69   
36  Lovisa Sjögren  1999  Simklubben Ran    44.25        1:31.92   
37  Cajsa Andersson  1999  Landskrona Simsällskap    49.25        1:41.71   
38  Loella Hansson  1999  Helsingborgs Simsällskap    48.89        1:41.83   
Nathalie Lindborg  1991  Malmö Kappsimningsklubb            DNS   
Viktoria Ramkvist  1996  Simklubben Lödde            DNS   
                     
 
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: Head 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Julia Stenhård  2000  Helsingborgs Simsällskap    34.91        1:12.37   
Olivia Ülger  2000  Eslövs Simsällskap    36.09        1:14.37   
Thea Lindström  2000  Simklubben Triton    36.36        1:15.52   
Ida Widén  2001  Höganäs Simsällskap    37.26        1:16.83   
Frida Taman  2001  Höganäs Simsällskap    36.66        1:17.24   
Stina Lindberg  2000  Simklubben Ran    36.63        1:17.28   
Amanda Dittlau  2000  Helsingborgs Simsällskap    37.68        1:17.94   
Amanda Björkman  2001  Simklubben Poseidon    38.63        1:18.02   
Nicola Parfitt  2000  Trelleborg Sim    38.16        1:18.25   
10  Emmie Lennberger  2000  Helsingborgs Simsällskap    39.79        1:20.08   
11  Kajsa Norell Dahlqvist  2001  Höganäs Simsällskap    38.67        1:22.63   
12  Jenny Le  2000  Simklubben Poseidon    39.75        1:23.13   
13  Linn Tufvesson  2001  Simklubben Poseidon    41.35        1:23.37   
14  Matilda Johansdotter  2000  Simklubben Lödde    39.93        1:23.89   
15  Annamaria Bontidean  2000  Simklubben Poseidon    41.37        1:24.53   
16  Isabelle Moreau  2001  Landskrona Simsällskap    41.52        1:25.80   
17  Victoria Segerdahl  2001  Simklubben Lödde    42.11        1:26.26   
18  Isabella Revstedt  2001  Simklubben Ran    43.28        1:26.28   
19  Vickie Berg  2000  Simklubben Ran    42.45        1:27.51   
20  Alva Nilsson  2001  Trelleborg Sim    43.11        1:28.39   
21  Elsa Assarsson  2001  Landskrona Simsällskap    43.39        1:28.80   
22  Mathilda Herlin  2001  Simklubben Ran    42.65        1:29.21   
23  Anna Lapadatovic  2001  Helsingborgs Simsällskap    44.18        1:29.57   
24  Elly Palm  2001  Helsingborgs Simsällskap    43.38        1:29.71   
25  Mary Lagoguez  2001  Simklubben Poseidon    42.84        1:29.76   
26  Elin Hansen  2000  Simsällskapet Iden    42.79        1:31.27   
27  Isabella Frykholm  2001  Simklubben Ran    44.42        1:31.77   
28  Frida Eilertsson  2000  Trelleborg Sim    46.27        1:31.88   
29  Melinda Andersson  2000  Landskrona Simsällskap    44.15        1:32.20   
30  Julia Frederiksen  2001  Trelleborg Sim    45.61        1:33.66   
31  Laura Dorenda  2001  Landskrona Simsällskap    45.01        1:33.72   
32  Pauline Hansson  2001  Helsingborgs Simsällskap    45.70        1:37.39   
33  Kajsa Persson  2000  Simsällskapet Iden    45.30        1:38.68   
34  Cajsa Lindberg  2000  Simklubben Poseidon    47.89        1:39.55   
35  Ella Karvonen  2000  Helsingborgs Simsällskap    51.07        1:44.91   
36  Esmeralda Leo  2001  Helsingborgs Simsällskap    49.44        1:45.86   
Anna Rasmusson  2001  Helsingborgs Simsällskap            DNS   
Eleonora Zdravkovic  2000  Simklubben Ran            DNS   
Louise Bengtsson  2000  Landskrona Simsällskap            DNS   
Moa Liljeqvist  2001  Höganäs Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 25, 50m Ryggsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
Sponsor: Salong Figaro 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isabelle Sering  2002  Trelleborg Sim