Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Mini Maxi    Utskriftsdatum  12 oktober 2014   
  Tävlingsort  Billesholm    Utskriftstid  14:50   
  Arrangör  SK Spiggarna         
 
 
Gren 1, 100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alicia Darell  2000  Simklubben Spiggarna            1:23.56   
Jennie Johansson  2001  Klippans Simsällskap            1:25.28   
Vilma Rudolf  2002  Kappsimningsklubben Karpen            1:25.28   
Moa Lundgren  2000  Simklubben Spiggarna            1:28.31   
Belinda Vedlugaite  2000  Klippans Simsällskap            1:29.28   
Tilde Karlsson  2000  Simklubben Spiggarna            1:29.63   
Agnes Delen Abrahamsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen            1:32.12   
Frida Pekberg  2004  Ängelholms Simsällskap            1:33.40   
Alice Troedsson  2004  Ängelholms Simsällskap            1:33.59   
10  Tuva Edvinsson  2004  Klippans Simsällskap            1:34.53   
11  Patricia Tibemo  2002  Simklubben Spiggarna            1:36.12   
12  Caroline Andersson  2001  Simklubben Spiggarna            1:36.69   
13  Louise Andersson  2001  Simklubben Spiggarna            1:37.25   
14  Annie Berg  2003  Simklubben Näcken            1:37.75   
15  Anja Schönbäck  2003  Simklubben Spiggarna            1:37.84   
16  Victoria Björnstedt  2001  Simklubben Spiggarna            1:38.25   
17  Amanda Manecke  2001  Simklubben Näcken            1:38.69   
18  Tea Berg  2002  Simklubben Näcken            1:39.53   
19  Ella Persson  2004  Ängelholms Simsällskap            1:40.12   
20  Matilda Olsson  2003  Simklubben Spiggarna            1:40.25   
21  Emmie Andersson  2003  Ängelholms Simsällskap            1:42.91   
22  Nelly Hansson  2004  Ängelholms Simsällskap            1:47.85   
23  Cajsa Fredriksson  2003  Simklubben Spiggarna            1:48.44   
24  Caisa Renström  2004  Ängelholms Simsällskap            1:48.72   
25  Rebecca Kokko  2004  Kappsimningsklubben Karpen            1:48.91   
26  Ellen Johansson  2003  Ängelholms Simsällskap            1:57.85   
27  Thilda Andreasson  2003  Klippans Simsällskap            1:58.06   
28  Mathilda Delen Abrahamsso  2004  Kappsimningsklubben Karpen            2:03.91   
29  Klara Harrysson  2004  Ängelholms Simsällskap            2:19.72   
Tyra Hjorth  2005  Klippans Simsällskap            DNS   
Wilma Ekstrand  2004  Simklubben Spiggarna            DSQ   
Ella Henriksson  2003  Ängelholms Simsällskap            DSQ   
Ebba Johansson  2004  Klippans Simsällskap            DSQ   
Thea Klemedsson  2006  Klippans Simsällskap            DSQ   
Ammie Axelsson  2004  Ängelholms Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 2, 100m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Albin Bengtsson  2000  Klippans Simsällskap            1:24.78   
Wilmer Ingvarsson  2003  Ängelholms Simsällskap            1:30.50   
Noa Rydén  2004  Ängelholms Simsällskap            1:34.38   
Casper Aadli  2000  Klippans Simsällskap            1:36.25   
Mikael Wemmert  1993  Simklubben Spiggarna            1:45.00   
Samuel Aadli  2001  Klippans Simsällskap            1:50.10   
Liam Blomgren  2003  Simklubben Spiggarna            1:52.13   
Tim Larsson  2003  Simklubben Spiggarna            2:00.32   
Ludwig Bengtsson  2004  Klippans Simsällskap            2:05.28   
Jakob Nilsson  2004  Ängelholms Simsällskap            DSQ   
Emil Edvinsson  2003  Klippans Simsällskap            DSQ   
Felix Tjärnberg  2005  Simklubben Spiggarna            DSQ   
Leo Pekberg  2002  Ängelholms Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 3, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alicia Darell  2000  Simklubben Spiggarna            34.66   
Caroline Andersson  2001  Simklubben Spiggarna            36.00   
Vilma Rudolf  2002  Kappsimningsklubben Karpen            36.44   
Agnes Delen Abrahamsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen            36.81   
Tuva Edvinsson  2004  Klippans Simsällskap            36.97   
Louise Andersson  2001  Simklubben Spiggarna            37.25   
Emma Joelsson  2002  Simklubben Näcken            37.28   
Amanda Manecke  2001  Simklubben Näcken            37.90   
Alice Troedsson  2004  Ängelholms Simsällskap            38.00   
10  Frida Pekberg  2004  Ängelholms Simsällskap            38.97   
11  Anja Schönbäck  2003  Simklubben Spiggarna            39.06   
12  Victoria Björnstedt  2001  Simklubben Spiggarna            39.35   
13  Annie Berg  2003  Simklubben Näcken            39.50   
14  Ella Persson  2004  Ängelholms Simsällskap            39.53   
15  My Hein  2000  Simklubben Spiggarna            40.32   
16  Tea Berg  2002  Simklubben Näcken            40.43   
17  Wilma Ekstrand  2004  Simklubben Spiggarna            40.69   
18  Emmie Andersson  2003  Ängelholms Simsällskap            41.25   
19  Cajsa Fredriksson  2003  Simklubben Spiggarna            42.03   
20  Thilda Andreasson  2003  Klippans Simsällskap            42.15   
21  Minna Lundgren  2004  Simklubben Spiggarna            42.56   
22  Maja Nilsson  2004  Kappsimningsklubben Karpen            42.75   
23  Ammie Axelsson  2004  Ängelholms Simsällskap            42.81   
24  Nelly Hansson  2004  Ängelholms Simsällskap            43.31   
25  Leah Ljungerud  2006  Ängelholms Simsällskap            43.53   
26  Caisa Renström  2004  Ängelholms Simsällskap            44.60   
27  Lovisa Rohlin  2004  Kappsimningsklubben Karpen            45.53   
28  Ellen Johansson  2003  Ängelholms Simsällskap            46.22   
29  Ella Henriksson  2003  Ängelholms Simsällskap            46.43   
30  Johanna Andersson  2003  Ängelholms Simsällskap            47.12   
31  Tyra Hjorth  2005  Klippans Simsällskap            48.16   
32  Mathilda Delen Abrahamsso  2004  Kappsimningsklubben Karpen            49.16   
33  Viktoria Andersson  2003  Ängelholms Simsällskap            49.19   
34  Ebba Johansson  2004  Klippans Simsällskap            50.00   
35  Klara Harrysson  2004  Ängelholms Simsällskap            51.19   
36  Linn Axelsson  2006  Ängelholms Simsällskap            52.94   
37  Amanda Asp  2003  Simklubben Spiggarna            53.03   
38  Ronja Holmkvist  2003  Simklubben Spiggarna            53.97   
39  Olivia Lindgren  2005  Ängelholms Simsällskap            54.47   
40  Elin Lindell  2004  Ängelholms Simsällskap            54.72   
41  Alma Nävelsö  2004  Klippans Simsällskap            55.19   
42  Emie Svensson  2006  Simklubben Spiggarna            59.07   
43  Signe Delen Abrahamsson  2006  Kappsimningsklubben Karpen            1:00.68   
44  Thea Klemedsson  2006  Klippans Simsällskap            1:01.53   
45  Isabella Blomgren  2006  Simklubben Spiggarna            1:05.31   
46  Rebecca Kokko  2004  Kappsimningsklubben Karpen            4:25.85   
Klara Bokelund  2003  Ängelholms Simsällskap            DNS   
Matilda Olsson  2003  Simklubben Spiggarna            DSQ   
                     
 
Gren 4, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Noa Rydén  2004  Ängelholms Simsällskap            36.82   
Wilmer Ingvarsson  2003  Ängelholms Simsällskap            37.00   
Casper Aadli  2000  Klippans Simsällskap            38.38   
Samuel Aadli  2001  Klippans Simsällskap            39.43   
Jakob Nilsson  2004  Ängelholms Simsällskap            39.94   
Mikael Wemmert  1993  Simklubben Spiggarna            42.18   
Tim Larsson  2003  Simklubben Spiggarna            42.91   
Liam Blomgren  2003  Simklubben Spiggarna            44.25   
Ludwig Bengtsson  2004  Klippans Simsällskap            44.66   
10  Emil Edvinsson  2003  Klippans Simsällskap            45.56   
11  Axel Jellbom  2004  Kappsimningsklubben Karpen            48.90   
                     
 
Gren 5, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jennie Johansson  2001  Klippans Simsällskap            1:12.97   
Moa Lundgren  2000  Simklubben Spiggarna            1:16.60   
Belinda Vedlugaite  2000  Klippans Simsällskap            1:18.03   
Tilde Karlsson  2000  Simklubben Spiggarna            1:19.53   
Patricia Tibemo  2002  Simklubben Spiggarna            1:19.62   
                     
 
Gren 6, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Albin Bengtsson  2000  Klippans Simsällskap            1:14.15   
Leo Pekberg  2002  Ängelholms Simsällskap            1:15.62   
Felix Tjärnberg  2005  Simklubben Spiggarna            1:21.62   
Wilmer Ingvarsson  2003  Ängelholms Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 7, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alicia Darell  2000  Simklubben Spiggarna            16.43   
Frida Pekberg  2004  Ängelholms Simsällskap            18.87   
Emma Joelsson  2002  Simklubben Näcken            18.94   
Amanda Manecke  2001  Simklubben Näcken            19.16   
Vilma Rudolf  2002  Kappsimningsklubben Karpen            19.62   
Tea Berg  2002  Simklubben Näcken            19.68   
Annie Berg  2003  Simklubben Näcken            20.13   
Ammie Axelsson  2004  Ängelholms Simsällskap            20.16   
Victoria Björnstedt  2001  Simklubben Spiggarna            20.94   
10  Nelly Hansson  2004  Ängelholms Simsällskap            21.03   
11  Matilda Olsson  2003  Simklubben Spiggarna            21.07   
12  Tuva Edvinsson  2004  Klippans Simsällskap            21.15   
13  Ella Persson  2004  Ängelholms Simsällskap            21.22   
14  Anja Schönbäck  2003  Simklubben Spiggarna            21.90   
15  Ella Henriksson  2003  Ängelholms Simsällskap            22.38   
16  Cajsa Fredriksson  2003  Simklubben Spiggarna            22.44   
17  Thilda Andreasson  2003  Klippans Simsällskap            22.82   
18  Rebecca Kokko  2004  Kappsimningsklubben Karpen            23.00   
19  Wilma Ekstrand  2004  Simklubben Spiggarna            23.31   
20  Ellen Johansson  2003  Ängelholms Simsällskap            24.72   
21  Emmie Andersson  2003  Ängelholms Simsällskap            24.97   
22  Maja Nilsson  2004  Kappsimningsklubben Karpen            25.12   
23  Leah Ljungerud  2006  Ängelholms Simsällskap            25.69   
24  Caisa Renström  2004  Ängelholms Simsällskap            25.87   
24  Elin Lindell  2004  Ängelholms Simsällskap            25.87   
26  Ebba Johansson  2004  Klippans Simsällskap            29.47   
27  Mathilda Delen Abrahamsso  2004  Kappsimningsklubben Karpen            29.97   
28  Klara Harrysson  2004  Ängelholms Simsällskap            31.40   
Tyra Hjorth  2005  Klippans Simsällskap            DSQ   
Alma Nävelsö  2004  Klippans Simsällskap            DSQ   
Thea Klemedsson  2006  Klippans Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 8, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Casper Aadli  2000  Klippans Simsällskap            17.81   
Wilmer Ingvarsson  2003  Ängelholms Simsällskap            17.84   
Felix Tjärnberg  2005  Simklubben Spiggarna            18.81   
Jakob Nilsson  2004  Ängelholms Simsällskap            20.68   
Mikael Wemmert  1993  Simklubben Spiggarna            21.47   
Samuel Aadli  2001  Klippans Simsällskap            21.97   
Liam Blomgren  2003  Simklubben Spiggarna            24.06   
Tim Larsson  2003  Simklubben Spiggarna            24.09   
Axel Jellbom  2004  Kappsimningsklubben Karpen            25.97   
10  Ludwig Bengtsson  2004  Klippans Simsällskap            27.97   
                     
 
Gren 9, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jennie Johansson  2001  Klippans Simsällskap            39.07   
Tilde Karlsson  2000  Simklubben Spiggarna            39.81   
Alice Troedsson  2004  Ängelholms Simsällskap            40.15   
Agnes Delen Abrahamsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen            41.22   
Belinda Vedlugaite  2000  Klippans Simsällskap            41.31   
Moa Lundgren  2000  Simklubben Spiggarna            41.38   
Patricia Tibemo  2002  Simklubben Spiggarna            43.12   
Caroline Andersson  2001  Simklubben Spiggarna            43.28   
                     
 
Gren 10, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Albin Bengtsson  2000  Klippans Simsällskap            38.62   
Leo Pekberg  2002  Ängelholms Simsällskap            42.09   
Noa Rydén  2004  Ängelholms Simsällskap            45.84   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.17.02 
Licensierad till: Simklubben Spiggarna