Resultat Totalt - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sparbanken 1826 cup    Utskriftsdatum  13 april 2014   
  Tävlingsort  Tyringe    Utskriftstid  13:11   
  Arrangör  Tyringe simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 april 2014         
 
 
Gren 1, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hanna Centerdal  1997  Sösdala Simsällskap            15.73   
Magdalena Nilsson  2000  S71            15.96   
Ida Persson  1999  Sösdala Simsällskap            16.47   
Tilde Karlsson  2000  Simklubben Spiggarna            17.29   
Linn Steen  2000  Simklubben Spiggarna            17.43   
Rebecka Nilsson  1999  Sösdala Simsällskap            17.82   
Moa Lundgren  2000  Simklubben Spiggarna            18.64   
Patricia Tibemo  2002  Simklubben Spiggarna            19.31   
Wilma Rènud  2000  Sösdala Simsällskap            19.43   
10  Maja Nowakowski  2000  Tyringe Simsällskap            19.71   
11  Caroline Andersson  2001  Simklubben Spiggarna            19.76   
12  Wilma Nilsson  2004  S71            19.77   
13  Lina Nilsson  2002  Tyringe Simsällskap            19.78   
14  Julia Hallengren  2004  Kristianstads SLS            21.47   
15  Anja Schönbäck  2003  Simklubben Spiggarna            21.90   
16  Wilma Ekstrand  2004  Simklubben Spiggarna            22.36   
17  Adelina Gummesson  2005  Lönsboda Simsällskap            23.63   
18  Alice Carlqvist-Seger  2004  Kristianstads SLS            24.69   
19  Cajsa Fredriksson  2003  Simklubben Spiggarna            27.00   
Lovali Nilolf  2004  Tyringe Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 2, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Viktor Christiansson  1995  Tyringe Simsällskap            12.56   
Johannes Nilsson  1996  Tyringe Simsällskap            12.89   
Kristoffer Lundin  1997  Tyringe Simsällskap            13.13   
Philip Rantzow  1999  Tyringe Simsällskap            14.55   
Felix Jahnke  1998  Sösdala Simsällskap            14.86   
Kevin Fransson  1999  Simklubben Spiggarna            15.32   
David Fransson  1997  Markaryds Simsällskap            15.42   
Maximilian Jahnke  1998  Sösdala Simsällskap            15.46   
Malte Gustafsson  1999  Markaryds Simsällskap            15.54   
10  Mauritz Soldewall  2000  Markaryds Simsällskap            15.55   
11  Leo Grahovic  2000  Markaryds Simsällskap            17.96   
12  Liam Dzambas  2004  Kristianstads SLS            19.67   
13  Isak Christiansson  2003  Tyringe Simsällskap            21.47   
14  Hugo Olsson  2001  Tyringe Simsällskap            22.14   
15  Felix Tjärnberg  2005  Simklubben Spiggarna            22.99   
16  Malte Rönningdal  2005  S71            23.66   
17  Bartillius Soldewall  2003  Markaryds Simsällskap            24.43   
                     
 
Gren 3, 50m Frisim Damer, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Saga Nyborg  2003  Kristianstads SLS            32.40   
Annie Thulin  2003  Kristianstads SLS            32.48   
Olivia Jarl Halvarsson  2003  Kristianstads SLS            36.33   
Frida Jarl Halvarsson  2003  Kristianstads SLS            37.28   
Wilma Nilsson  2004  S71            38.48   
Michaela Ruzic  2003  S71            40.15   
Anja Schönbäck  2003  Simklubben Spiggarna            41.46   
Adelina Gummesson  2005  Lönsboda Simsällskap            41.61   
Elma Nilsson  2004  Lönsboda Simsällskap            42.08   
10  Wilma Ekstrand  2004  Simklubben Spiggarna            42.15   
11  Cajsa Fredriksson  2003  Simklubben Spiggarna            42.53   
12  Mira Olsson  2003  Tyringe Simsällskap            44.75   
13  Lovali Nilolf  2004  Tyringe Simsällskap            45.53   
14  Tilda Sekander  2004  Lönsboda Simsällskap            46.30   
15  Mila Lamminsaari  2003  Tyringe Simsällskap            46.60   
16  Emmy Olofsson  2003  S71            46.95   
17  Alice Carlqvist-Seger  2004  Kristianstads SLS            51.58   
18  Alicia Hart  2005  S71            51.70   
19  Linnea Cederqvist  2004  Lönsboda Simsällskap            52.04   
20  Julia Hallengren  2004  Kristianstads SLS            52.31   
21  Melina Hörgerud  2005  Tyringe Simsällskap            52.70   
22  Julia Johansson  2005  Tyringe Simsällskap            1:06.98   
Elvira Johansson  2004  Tyringe Simsällskap            DNS   
Nea Widell  2004  Tyringe Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 3, 50m Frisim Damer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Clara Aronsson  2002  Tyringe Simsällskap            32.01   
Thilde Lantz  2001  Kristianstads SLS            33.82   
Michelle Nguyen  2002  Kristianstads SLS            35.33   
Miranda Bengtsson  2002  Tyringe Simsällskap            36.68   
Maja Fling  2001  Kristianstads SLS            36.84   
Astrid Olsson  2002  Kristianstads SLS            37.50   
Patricia Tibemo  2002  Simklubben Spiggarna            39.69   
Caroline Andersson  2001  Simklubben Spiggarna            39.76   
Victoria Björnstedt  2001  Simklubben Spiggarna            40.64   
10  Lina Nilsson  2002  Tyringe Simsällskap            43.16   
                     
 
Gren 3, 50m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ida Persson  1999  Sösdala Simsällskap            31.44   
Magdalena Nilsson  2000  S71            32.38   
Linn Steen  2000  Simklubben Spiggarna            33.43   
Alicia Darell  2000  Simklubben Spiggarna            33.46   
Moa Lundgren  2000  Simklubben Spiggarna            34.47   
Tilde Karlsson  2000  Simklubben Spiggarna            34.47   
Ellinor Höjendal  1999  Tyringe Simsällskap            34.53   
Rebecka Nilsson  1999  Sösdala Simsällskap            34.75   
Judith Jahnke  2000  Sösdala Simsällskap            36.23   
10  Wilma Rènud  2000  Sösdala Simsällskap            36.27   
11  Maja Nowakowski  2000  Tyringe Simsällskap            36.75   
                     
 
Gren 3, 50m Frisim Damer, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elin Andersson  1994  Tyringe Simsällskap            30.31   
Hanna Centerdal  1997  Sösdala Simsällskap            31.12   
                     
 
Gren 4, 50m Frisim Herrar, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Niels Kwant  2003  Tyringe Simsällskap            36.24   
Herman Modig  2003  Kristianstads SLS            37.23   
Felix Tjärnberg  2005  Simklubben Spiggarna            37.69   
Liam Dzambas  2004  Kristianstads SLS            37.70   
Isak Christiansson  2003  Tyringe Simsällskap            37.87   
Victor Löndal  2003  Markaryds Simsällskap            41.00   
Elias Johannesson  2004  Tyringe Simsällskap            42.02   
Bartillius Soldewall  2003  Markaryds Simsällskap            43.40   
Mattias Wilson  2003  Sösdala Simsällskap            46.03   
10  Tim Larsson  2003  Simklubben Spiggarna            50.28   
11  Daniel Lindgren  2004  Sösdala Simsällskap            1:08.79   
Jacob Glans  2006  Kristianstads SLS            DSQ   
Malte Rönningdal  2005  S71            DSQ   
Nils Gunnarsson  2005  Tyringe Simsällskap            DSQ   
Ville Nordqvist  2004  S71            DSQ   
                     
 
Gren 4, 50m Frisim Herrar, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tobias Dahlberg  2001  Kristianstads SLS            34.92   
Casper Hannen  2001  Tyringe Simsällskap            35.12   
Harry Petersson  2002  Kristianstads SLS            36.01   
Hugo Olsson  2001  Tyringe Simsällskap            37.21   
Haris Jazavac  2002  Kristianstads SLS            37.70   
James Nguyen  2001  Kristianstads SLS            38.17   
Edvin Johannesson  2002  Tyringe Simsällskap            38.90   
Sixten Wihlborg  2002  Tyringe Simsällskap            45.40   
                     
 
Gren 4, 50m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Philip Rantzow  1999  Tyringe Simsällskap            28.07   
Kevin Fransson  1999  Simklubben Spiggarna            30.21   
Andreas Wilson  1999  Sösdala Simsällskap            30.79   
Mauritz Soldewall  2000  Markaryds Simsällskap            30.93   
Malte Gustafsson  1999  Markaryds Simsällskap            31.77   
Joel Johnsson  2000  Kristianstads SLS            32.43   
Leo Grahovic  2000  Markaryds Simsällskap            32.65   
                     
 
Gren 4, 50m Frisim Herrar, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Viktor Christiansson  1995  Tyringe Simsällskap            25.10   
Kristoffer Lundin  1997  Tyringe Simsällskap            26.01   
Tobias Bellman  1993  Tyringe Simsällskap            26.99   
Johannes Nilsson  1996  Tyringe Simsällskap            27.48   
Felix Jahnke  1998  Sösdala Simsällskap            29.52   
Maximilian Jahnke  1998  Sösdala Simsällskap            30.27   
David Fransson  1997  Markaryds Simsällskap            30.60   
                     
 
Gren 5, 50m Bröstsim Damer, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Annie Thulin  2003  Kristianstads SLS            43.04   
Saga Nyborg  2003  Kristianstads SLS            45.33   
Olivia Jarl Halvarsson  2003  Kristianstads SLS            45.60   
Frida Jarl Halvarsson  2003  Kristianstads SLS            47.36   
Michaela Ruzic  2003  S71            48.30   
Wilma Nilsson  2004  S71            49.86   
Elma Nilsson  2004  Lönsboda Simsällskap            51.48   
Tilda Sekander  2004  Lönsboda Simsällskap            52.43   
Anja Schönbäck  2003  Simklubben Spiggarna            54.70   
10  Cajsa Fredriksson  2003  Simklubben Spiggarna            57.06   
11  Wilma Ekstrand  2004  Simklubben Spiggarna            57.17   
12  Alicia Hart  2005  S71            57.58   
13  Nea Widell  2004  Tyringe Simsällskap            57.67   
14  Mira Olsson  2003  Tyringe Simsällskap            57.95   
15  Linnea Cederqvist  2004  Lönsboda Simsällskap            58.05   
16  Emmy Olofsson  2003  S71            58.29   
17  Julia Hallengren  2004  Kristianstads SLS            58.95   
18  Adelina Gummesson  2005  Lönsboda Simsällskap            59.06   
19  Alice Carlqvist-Seger  2004  Kristianstads SLS            59.31   
20  Lovali Nilolf  2004  Tyringe Simsällskap            1:05.51   
Mila Lamminsaari  2003  Tyringe Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 50m Bröstsim Damer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Thilde Lantz  2001  Kristianstads SLS            39.91   
Miranda Bengtsson  2002  Tyringe Simsällskap            44.19   
Clara Aronsson  2002  Tyringe Simsällskap            45.64   
Michelle Nguyen  2002  Kristianstads SLS            48.31   
Victoria Björnstedt  2001  Simklubben Spiggarna            48.32   
Maja Fling  2001  Kristianstads SLS            49.08   
Astrid Olsson  2002  Kristianstads SLS            52.43   
Lina Nilsson  2002  Tyringe Simsällskap            52.97   
Patricia Tibemo  2002  Simklubben Spiggarna            55.86   
                     
 
Gren 5, 50m Bröstsim Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ida Persson  1999  Sösdala Simsällskap            42.20   
Judith Jahnke  2000  Sösdala Simsällskap            42.42   
Magdalena Nilsson  2000  S71            42.49   
Alicia Darell  2000  Simklubben Spiggarna            42.69   
Rebecka Nilsson  1999  Sösdala Simsällskap            44.83   
Moa Lundgren  2000  Simklubben Spiggarna            45.36   
Wilma Rènud  2000  Sösdala Simsällskap            47.85   
Ellinor Höjendal  1999  Tyringe Simsällskap            49.85   
Tilde Karlsson  2000  Simklubben Spiggarna            DSQ   
                     
 
Gren 5, 50m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emelie Nilsson  1997  Tyringe Simsällskap            37.24   
                     
 
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Bartillius Soldewall  2003  Markaryds Simsällskap            53.25   
Niels Kwant  2003  Tyringe Simsällskap            53.39   
Victor Löndal  2003  Markaryds Simsällskap            53.67   
Elias Johannesson  2004  Tyringe Simsällskap            55.09   
Herman Modig  2003  Kristianstads SLS            55.33   
Isak Christiansson  2003  Tyringe Simsällskap            56.22   
Malte Rönningdal  2005  S71            57.94   
Felix Tjärnberg  2005  Simklubben Spiggarna            59.59   
Daniel Lindgren  2004  Sösdala Simsällskap            1:03.73   
Liam Dzambas  2004  Kristianstads SLS            DSQ   
Mattias Wilson  2003  Sösdala Simsällskap            DSQ   
Ville Nordqvist  2004  S71            DSQ   
                     
 
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tobias Dahlberg  2001  Kristianstads SLS            41.74   
Casper Hannen  2001  Tyringe Simsällskap            47.94   
Harry Petersson  2002  Kristianstads SLS            50.21   
Hugo Olsson  2001  Tyringe Simsällskap            52.57   
Edvin Johannesson  2002  Tyringe Simsällskap            54.14   
Sixten Wihlborg  2002  Tyringe Simsällskap            58.80   
Haris Jazavac  2002  Kristianstads SLS            DSQ   
                     
 
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Andreas Wilson  1999  Sösdala Simsällskap            39.15   
Malte Gustafsson  1999  Markaryds Simsällskap            41.21   
Philip Rantzow  1999  Tyringe Simsällskap            42.17   
Kevin Fransson  1999  Simklubben Spiggarna            42.41   
Joel Johnsson  2000  Kristianstads SLS            42.63   
Mauritz Soldewall  2000  Markaryds Simsällskap            44.54   
Leo Grahovic  2000  Markaryds Simsällskap            44.71   
                     
 
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Viktor Christiansson  1995  Tyringe Simsällskap            33.63   
Kristoffer Lundin  1997  Tyringe Simsällskap            36.28   
David Fransson  1997  Markaryds Simsällskap            36.93   
Johannes Nilsson  1996  Tyringe Simsällskap            38.92   
Maximilian Jahnke  1998  Sösdala Simsällskap            42.37   
                     
 
Gren 7, 25m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hanna Centerdal  1997  Sösdala Simsällskap            14.63   
Ida Persson  1999  Sösdala Simsällskap            14.73   
Magdalena Nilsson  2000  S71            15.01   
Rebecka Nilsson  1999  Sösdala Simsällskap            15.63   
Wilma Rènud  2000  Sösdala Simsällskap            16.13   
Tilde Karlsson  2000  Simklubben Spiggarna            16.22   
Wilma Nilsson  2004  S71            16.88   
Caroline Andersson  2001  Simklubben Spiggarna            17.37   
Patricia Tibemo  2002  Simklubben Spiggarna            17.87   
10  Adelina Gummesson  2005  Lönsboda Simsällskap            19.52   
11  Elma Nilsson  2004  Lönsboda Simsällskap            19.55   
12  Emmy Olofsson  2003  S71            20.26   
13  Tilda Sekander  2004  Lönsboda Simsällskap            20.67   
14  Melina Hörgerud  2005  Tyringe Simsällskap            21.33   
15  Mila Lamminsaari  2003  Tyringe Simsällskap            21.55   
16  Alva Olofsson  2005  S71            22.35   
17  Linnea Cederqvist  2004  Lönsboda Simsällskap            23.21   
18  Elvira Johansson  2004  Tyringe Simsällskap            26.74   
19  Sigrid Lindqvist  2001  Tyringe Simsällskap            27.38   
20  Rebecca Peltonen  2005  Tyringe Simsällskap            27.42   
21  Moa Johansson  2004  Tyringe Simsällskap            27.51   
22  Joanna Persson  2004  Tyringe Simsällskap            31.61   
                     
 
Gren 8, 25m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Viktor Christiansson  1995  Tyringe Simsällskap            11.80   
Kristoffer Lundin  1997  Tyringe Simsällskap            12.17   
Johannes Nilsson  1996  Tyringe Simsällskap            12.66   
Philip Rantzow  1999  Tyringe Simsällskap            13.23   
Felix Jahnke  1998  Sösdala Simsällskap            13.63   
David Fransson  1997  Markaryds Simsällskap            14.00   
Kevin Fransson  1999  Simklubben Spiggarna            14.04   
Maximilian Jahnke  1998  Sösdala Simsällskap            14.09   
Mauritz Soldewall  2000  Markaryds Simsällskap            14.48   
10  Malte Gustafsson  1999  Markaryds Simsällskap            14.76   
11  Leo Grahovic  2000  Markaryds Simsällskap            15.25   
12  Isak Christiansson  2003  Tyringe Simsällskap            17.83   
13  Bartillius Soldewall  2003  Markaryds Simsällskap            19.57   
14  Malte Rönningdal  2005  S71            20.03   
15  Ville Nordqvist  2004  S71            21.13   
16  Tim Larsson  2003  Simklubben Spiggarna            21.58   
17  Henry Forsberg  2004  Markaryds Simsällskap            22.15   
18  Nils Gunnarsson  2005  Tyringe Simsällskap            23.85   
19  Simon Bergqvist  2003  Sösdala Simsällskap            24.75   
Mattias Wilson  2003  Sösdala Simsällskap            DSQ   
Sixten Wihlborg  2002  Tyringe Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 50m Ryggsim Damer, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Annie Thulin  2003  Kristianstads SLS            38.36   
Wilma Nilsson  2004  S71            44.74   
Julia Hallengren  2004  Kristianstads SLS            47.85   
Michaela Ruzic  2003  S71            48.11   
Adelina Gummesson  2005  Lönsboda Simsällskap            51.39   
Mira Olsson  2003  Tyringe Simsällskap            52.37   
Elma Nilsson  2004  Lönsboda Simsällskap            53.07   
Alice Carlqvist-Seger  2004  Kristianstads SLS            54.33   
Lovali Nilolf  2004  Tyringe Simsällskap            55.83   
10  Melina Hörgerud  2005  Tyringe Simsällskap            57.17   
11  Nea Widell  2004  Tyringe Simsällskap            57.62   
12  Alicia Hart  2005  S71            59.88   
13  Mila Lamminsaari  2003  Tyringe Simsällskap            1:01.26   
14  Tilda Sekander  2004  Lönsboda Simsällskap            1:02.34   
15  Elvira Johansson  2004  Tyringe Simsällskap            1:03.28   
16  Linnea Cederqvist  2004  Lönsboda Simsällskap            1:03.98   
17  Joanna Persson  2004  Tyringe Simsällskap            1:05.90   
18  Moa Johansson  2004  Tyringe Simsällskap            1:06.40   
19  Rebecca Peltonen  2005  Tyringe Simsällskap            1:17.41   
                     
 
Gren 9, 50m Ryggsim Damer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Thilde Lantz  2001  Kristianstads SLS            37.97   
Clara Aronsson  2002  Tyringe Simsällskap            40.54   
Miranda Bengtsson  2002  Tyringe Simsällskap            42.39   
Michelle Nguyen  2002  Kristianstads SLS            43.19   
Astrid Olsson  2002  Kristianstads SLS            44.39   
Maja Fling  2001  Kristianstads SLS            45.37   
Patricia Tibemo  2002  Simklubben Spiggarna            47.82   
Victoria Björnstedt  2001  Simklubben Spiggarna            50.01   
                     
 
Gren 9, 50m Ryggsim Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rebecka Nilsson  1999  Sösdala Simsällskap            36.52   
Ida Persson  1999  Sösdala Simsällskap            38.16   
Magdalena Nilsson  2000  S71            38.75   
Ellinor Höjendal  1999  Tyringe Simsällskap            39.73   
Alicia Darell  2000  Simklubben Spiggarna            40.09   
Linn Steen  2000  Simklubben Spiggarna            40.52   
Judith Jahnke  2000  Sösdala Simsällskap            41.90   
Tilde Karlsson  2000  Simklubben Spiggarna            43.62   
Wilma Rènud  2000  Sösdala Simsällskap            43.70   
                     
 
Gren 9, 50m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elin Andersson  1994  Tyringe Simsällskap            36.27   
Hanna Centerdal  1997  Sösdala Simsällskap            37.09   
                     
 
Gren 10, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Herman Modig  2003  Kristianstads SLS            43.46   
Jacob Glans  2006  Kristianstads SLS            43.80   
Liam Dzambas  2004  Kristianstads SLS            44.72   
Isak Christiansson  2003  Tyringe Simsällskap            44.79   
Niels Kwant  2003  Tyringe Simsällskap            48.10   
Bartillius Soldewall  2003  Markaryds Simsällskap            54.60   
Mattias Wilson  2003  Sösdala Simsällskap            56.20   
Ville Nordqvist  2004  S71            1:02.23   
Nils Gunnarsson  2005  Tyringe Simsällskap            1:06.40   
10  Simon Bergqvist  2003  Sösdala Simsällskap            1:07.47   
Henry Forsberg  2004  Markaryds Simsällskap            DSQ   
Malte Rönningdal  2005  S71            DSQ   
Tim Larsson  2003  Simklubben Spiggarna            DSQ   
                     
 
Gren 10, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tobias Dahlberg  2001  Kristianstads SLS            42.34   
Haris Jazavac  2002  Kristianstads SLS            43.36   
Hugo Olsson  2001  Tyringe Simsällskap            44.29   
James Nguyen  2001  Kristianstads SLS            46.07   
Casper Hannen  2001  Tyringe Simsällskap            47.48   
Edvin Johannesson  2002  Tyringe Simsällskap            53.40   
                     
 
Gren 10, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Philip Rantzow  1999  Tyringe Simsällskap            34.84   
Mauritz Soldewall  2000  Markaryds Simsällskap            35.27   
Kevin Fransson  1999  Simklubben Spiggarna            36.32   
Andreas Wilson  1999  Sösdala Simsällskap            36.69   
Malte Gustafsson  1999  Markaryds Simsällskap            37.43   
Joel Johnsson  2000  Kristianstads SLS            38.05   
Leo Grahovic  2000  Markaryds Simsällskap            41.33   
                     
 
Gren 10, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Viktor Christiansson  1995  Tyringe Simsällskap            29.88   
Kristoffer Lundin  1997  Tyringe Simsällskap            29.95   
Johannes Nilsson  1996  Tyringe Simsällskap            34.50   
David Fransson  1997  Markaryds Simsällskap            36.17   
Felix Jahnke  1998  Sösdala Simsällskap            37.50   
                     
 
Gren 11, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Annie Thulin  2003  Kristianstads SLS            41.66   
Wilma Nilsson  2004  S71            47.12   
Michaela Ruzic  2003  S71            48.90   
                     
 
Gren 11, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Thilde Lantz  2001  Kristianstads SLS            39.82   
Clara Aronsson  2002  Tyringe Simsällskap            40.74   
Astrid Olsson  2002  Kristianstads SLS            42.21   
Miranda Bengtsson  2002  Tyringe Simsällskap            42.73   
Michelle Nguyen  2002  Kristianstads SLS            42.77   
Maja Fling  2001  Kristianstads SLS            45.99   
Patricia Tibemo  2002  Simklubben Spiggarna            47.21   
Caroline Andersson  2001  Simklubben Spiggarna            49.71   
                     
 
Gren 11, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alicia Darell  2000  Simklubben Spiggarna            36.39   
Ida Persson  1999  Sösdala Simsällskap            38.62   
Magdalena Nilsson  2000  S71            38.79   
Ellinor Höjendal  1999  Tyringe Simsällskap            42.42   
Judith Jahnke  2000  Sösdala Simsällskap            42.92   
Wilma Rènud  2000  Sösdala Simsällskap            46.55   
                     
 
Gren 11, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elin Andersson  1994  Tyringe Simsällskap            33.29   
Emelie Nilsson  1997  Tyringe Simsällskap            33.34   
Hanna Centerdal  1997  Sösdala Simsällskap            36.17   
                     
 
Gren 12, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Niels Kwant  2003  Tyringe Simsällskap            44.87   
Herman Modig  2003  Kristianstads SLS            46.92   
Isak Christiansson  2003  Tyringe Simsällskap            49.77   
Bartillius Soldewall  2003  Markaryds Simsällskap            1:04.83   
                     
 
Gren 12, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tobias Dahlberg  2001  Kristianstads SLS            42.48   
Casper Hannen  2001  Tyringe Simsällskap            49.00   
Haris Jazavac  2002  Kristianstads SLS            53.86   
                     
 
Gren 12, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Philip Rantzow  1999  Tyringe Simsällskap            32.90   
Joel Johnsson  2000  Kristianstads SLS            33.64   
Mauritz Soldewall  2000  Markaryds Simsällskap            34.23   
Malte Gustafsson  1999  Markaryds Simsällskap            35.56   
Andreas Wilson  1999  Sösdala Simsällskap            38.56   
Leo Grahovic  2000  Markaryds Simsällskap            46.53   
                     
 
Gren 12, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Viktor Christiansson  1995  Tyringe Simsällskap            27.14   
Johannes Nilsson  1996  Tyringe Simsällskap            28.24   
Kristoffer Lundin  1997  Tyringe Simsällskap            29.58   
Felix Jahnke  1998  Sösdala Simsällskap            35.08   
Maximilian Jahnke  1998  Sösdala Simsällskap            35.53   
David Fransson  1997  Markaryds Simsällskap            36.03   
                     
 
Gren 13, 4X50m Medley Mixed, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Tyringe Lag 1  Tyringe Simsällskap            2:27.53   
  Mira Olsson  2003      51.22        51.22   
  Viktor Christiansson  1995      31.64        1:22.86   
  Philip Rantzow  1999      32.51        1:55.37   
  Clara Aronsson  2002      32.16        2:27.53   
                     
Tyringe Lag 2  Tyringe Simsällskap            2:31.51   
  Ellinor Höjendal  1999      40.14        40.14   
  Miranda Bengtsson  2002      43.96        1:24.10   
  Johannes Nilsson  1996      28.48        1:52.58   
  Isak Christiansson  2003      38.93        2:31.51   
                     
Tyringe Lag 3  Tyringe Simsällskap            2:56.15   
  Hugo Olsson  2001      45.75        45.75   
  Niels Kwant  2003      50.25        1:36.00   
  Elin Andersson  1994      34.64        2:10.64   
  Lovali Nilolf  2004      45.51        2:56.15   
                     
Ksls Lag 2  1900  Kristianstads SLS            3:04.52   
  James Nguyen  2001      47.99        47.99   
  Maja Fling  2001      49.51        1:37.50   
  Annie Thulin  2003      43.70        2:21.20   
  Jacob Glans  2006      43.32        3:04.52   
                     
Tyringe Lag 4  Tyringe Simsällskap            3:04.62   
  Casper Hannen  2001      47.38        47.38   
  Nea Widell  2004      57.64        1:45.02   
  Tobias Bellman  1993      29.50        2:14.52   
  Melina Hörgerud  2005      50.10        3:04.62   
                     
Tyringe Lag 5  1900  Tyringe Simsällskap            3:15.94   
  Edvin Johannesson  2002      54.50        54.50   
  Sixten Wihlborg  2002      59.55        1:54.05   
  Emelie Nilsson  1997      33.82        2:27.87   
  Mila Lamminsaari  2003      48.07        3:15.94   
                     
Ksls Lag 1  1900  Kristianstads SLS            DSQ   
                     
Puddingarna Sösdala SS  Sösdala Simsällskap            DSQ   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  13 april 2014 
Licensierad till: Tyringe Simsällskap  Utskriftstid  13:11