Resultat Totalt - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Pingstaplumset    Utskriftsdatum  10 juni 2014   
  Tävlingsort  Staffanstorp    Utskriftstid  11:49   
  Arrangör  Sk Triton         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  08 juni 2014         
 
 
Gren 1, 50m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Natalie Almasi  2001    491          30.07   
  Simklubben Sydsim                   
Vivianne Olsson  2000    439          31.21   
  Simklubben Lödde                   
Emma Bengtsson  1999    410          31.93   
  Simklubben Spiggarna                   
Felicity Fridh  2001    388          32.52   
  Simklubben Triton                   
Isabella Lagnerup  2000    386          32.57   
  Simklubben Sydsim                   
Filippa Fridh  1999    381          32.72   
  Simklubben Triton                   
Erica Johnsson  1996    375          32.88   
  Simklubben Lödde                   
Saga Miderbäck  2000    367          33.12   
  Simklubben Lödde                   
Wilma Ohlsson  2000    366          33.15   
  Simklubben Triton                   
10  Matilda Johansdotter  2000    358          33.40   
  Simklubben Lödde                   
11  Sara Sällberg  2001    353          33.55   
  Simklubben Lödde                   
12  Cornelia Forsgren  2000    352          33.60   
  Simklubben Triton                   
13  Lovisa Vesterlund Kocsis  2002    348          33.71   
  Simklubben Sydsim                   
14  Louise Lindoff  2001    346          33.79   
  Simklubben Lödde                   
15  Julia Forell  2000    341          33.94   
  Simklubben Lödde                   
16  Serena Gravrogk-Linde  2000    319          34.70   
  Simklubben Poseidon                   
17  Sara Nobrell  2002    318          34.73   
  Simklubben Hajen                   
18  Elsa Bitzén  2003    314          34.89   
  Simklubben Hajen                   
19  Amanda Önnestam  2001    312          34.97   
  Simklubben Lödde                   
20  Josefine Franzén  2000    301          35.38   
  Simklubben Sydsim                   
21  Sara Wilhelmsson  2001    289          35.87   
  Eslövs Simsällskap                   
22  Sandra Metzsch  1999    287          35.94   
  Simklubben Poseidon                   
23  Elin Svensson  2002    276          36.41   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
24  Kajsa Berglind  2001    271          36.63   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
25  Carolina Åsberg  2002    268          36.79   
  Simklubben Lödde                   
26  Hanna Paulsson  2002    266          36.89   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
27  Maja Ståhle  2000    259          37.18   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
28  Ebba Löfgren  2001    258          37.25   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
29  Ingrid Norstedt  2002    253          37.51   
  Helsingborgs Simsällskap                   
30  Ida Karlsson  2002    249          37.68   
  Karlshamns Simklubb                   
31  Michelle Napierski  2001    237          38.33   
  Simklubben Sydsim                   
32  Alessia Bozzano  2002    233          38.52   
  Helsingborgs Simsällskap                   
33  Matilda Carlberg  2002    232          38.61   
  Simklubben Poseidon                   
34  Nina Wulf-Andersson  2001    228          38.82   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
35  Isabelle Bengtsson  2002    223          39.09   
  Simklubben Poseidon                   
36  Mathilda Kamper-Johnsson  2002    210          39.88   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
37  Emely Nilsson  2001    199          40.60   
  Eslövs Simsällskap                   
38  Janine Jonasson  2001    186          41.51   
  Eslövs Simsällskap                   
39  Cornelia Hökmark  2002    174          42.48   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
40  Matilda Schmidt  2002    156          44.02   
  Simklubben Triton                   
41  Natalie Israelsson  2001    152          44.37   
  Simsällskapet Iden                   
42  Victoria Olsson  2002    124          47.47   
  Simklubben Hajen                   
Natalie Sité  2002              DSQ   
  Simklubben Sydsim                   
 
Gren 2, 50m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Felix Wetterborg  2001    379          28.88   
  Simklubben Triton                   
Elias Mårtensson  1997    335          30.09   
  Simklubben Lödde                   
Nicolas Nolén  2000    332          30.19   
  Simklubben Triton                   
Sebastian Påhlsson  2001    313          30.78   
  Simklubben Lödde                   
Kevin Fransson  1999    309          30.91   
  Simklubben Spiggarna                   
Tobias Ranevi  1999    308          30.96   
  Simklubben Lödde                   
Anton Jönsson  2001    292          31.50   
  Eslövs Simsällskap                   
Elliot Larsson  2000    280          31.94   
  Simklubben Lödde                   
Emil Svensson  2002    276          32.11   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
10  Linus Ljunghusen  2000    250          33.16   
  Simklubben Poseidon                   
11  Thor Grandin  2002    246          33.33   
  Simklubben Triton                   
12  Erik af Klinteberg  2000    235          33.85   
  Simklubben Triton                   
13  Fredrik Nilsson  2002    226          34.31   
  Simklubben Triton                   
14  Linus Forsgren  2003    225          34.36   
  Simklubben Triton                   
15  Axel Ståhl  2000    219          34.68   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
16  Ardijan Berisha  2001    205          35.45   
  Simklubben Sydsim                   
17  Anton Månsson  2001    198          35.87   
  Eslövs Simsällskap                   
18  Sebastian Mickelsson  2001    188          36.44   
  Simklubben Triton                   
19  Nils Severinson  2000    182          36.88   
  Simklubben Triton                   
20  Noel Persson  2002    167          37.95   
  Simklubben Triton                   
21  Felix Tjärnberg  2005    163          38.22   
  Simklubben Spiggarna                   
22  Esben Metzsch  2002    131          41.09   
  Simklubben Poseidon                   
23  Mikael Wemmert  1993    130          41.19   
  Simklubben Spiggarna                   
24  Jesper Franzén  2002    126          41.66   
  Simklubben Sydsim                   
25  Gustav Lennardsson  2002    85          47.53   
  Simklubben Triton                   
26  Joel Ohlsson Dahlström  2002    56          54.44   
  Simsällskapet Iden                   
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Tova Hegardt  2002    350          1:31.29   
  Simklubben Poseidon                   
Telma Maltesjö  2002    335          1:32.61   
  Helsingborgs Simsällskap                   
Felicity Fridh  2001    333          1:32.82   
  Simklubben Triton                   
Olivia Skog  2002    300          1:36.12   
  Simklubben Lödde                   
Lovisa Vesterlund Kocsis  2002    292          1:36.96   
  Simklubben Sydsim                   
Felicia Jartelius  2001    289          1:37.22   
  Simklubben Triton                   
Sara Wilhelmsson  2001    287          1:37.48   
  Eslövs Simsällskap                   
Amanda Önnestam  2001    287          1:37.54   
  Simklubben Lödde                   
Emilia Cokalic  2002    285          1:37.77   
  Helsingborgs Simsällskap                   
10  Natalie Almasi  2001    283          1:38.01   
  Simklubben Sydsim                   
11  Sonja Boos  2001    264          1:40.20   
  Simklubben Sydsim                   
12  Emilia Eek  2001    263          1:40.32   
  Simklubben Sydsim                   
13  Lisa Hansson  2001    254          1:41.60   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
14  Emely Nilsson  2001    252          1:41.84   
  Eslövs Simsällskap                   
15  Kajsa Berglind  2001    251          1:41.95   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
16  Linn Tufvesson  2001    249          1:42.27   
  Simklubben Poseidon                   
17  Karin Björkman  2001    239          1:43.56   
  Simklubben Triton                   
18  Louise Lindoff  2001    236          1:44.05   
  Simklubben Lödde                   
19  Noemi Karlsson  2001    235          1:44.22   
  Simklubben Poseidon                   
20  Ella Laurén  2001    234          1:44.40   
  Simklubben Hajen                   
21  Julia Stenström  2002    233          1:44.52   
  Simklubben Triton                   
22  Victoria Björnstedt  2001    214          1:47.50   
  Simklubben Spiggarna                   
23  Linnea Dolmark  2002    211          1:48.04   
  Simklubben Hajen                   
24  Pia Ekman  2002    209          1:48.30   
  Simklubben Poseidon                   
25  Janine Jonasson  2001    209          1:48.37   
  Eslövs Simsällskap                   
26  Anna Berisha  2001    201          1:49.78   
  Simklubben Sydsim                   
27  Agnes Dansdotter  2002    191          1:51.70   
  Simklubben Lödde                   
28  Ellinor Forsgren  2001    188          1:52.23   
  Simklubben Triton                   
29  Hanna Paulsson  2002    186          1:52.62   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
30  Clara Ivarsson  2002    184          1:53.00   
  Simklubben Poseidon                   
31  Sara Nobrell  2002    180          1:53.84   
  Simklubben Hajen                   
32  Ida Karlsson  2002    174          1:55.11   
  Karlshamns Simklubb                   
33  Alessia Bozzano  2002    174          1:55.19   
  Helsingborgs Simsällskap                   
34  Emilia Ohlsson  2001    170          1:56.15   
  Simklubben Poseidon                   
35  Elin Svensson  2002    169          1:56.25   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
36  Thea Wallén  2002    165          1:57.21   
  Simsällskapet Iden                   
37  Moa Månsson  2002    164          1:57.47   
  Simklubben Triton                   
38  Cornelia Hökmark  2002    161          1:58.21   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
39  Inyana Tayeh  2001    159          1:58.65   
  Simklubben Poseidon                   
40  Michelle Napierski  2001    159          1:58.68   
  Simklubben Sydsim                   
41  Siri Gunnarsson  2002    146          2:02.10   
  Simsällskapet Iden                   
42  Matilda Hansson  2002    145          2:02.22   
  Simklubben Poseidon                   
43  Louise Andersson  2001    141          2:03.55   
  Simklubben Spiggarna                   
44  Idun Pontusdotter  2002    113          2:13.05   
  Simklubben Poseidon                   
45  Elin Westerhult  2002    109          2:14.38   
  Simsällskapet Iden                   
46  Emilia Stålhammar  2001    109          2:14.48   
  Simklubben Triton                   
47  Natalie Israelsson  2001    108          2:15.01   
  Simsällskapet Iden                   
Amalia Degler  2001              DNS   
  Simklubben Triton                   
Emma Persson  2002              DNS   
  Simklubben Poseidon                   
Siri Hägg  2002              DNS   
  Simklubben Poseidon                   
Ebba Löfgren  2001              DSQ   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
Lina Ostreus  2002              DSQ   
  Simklubben Sydsim                   
Natalie Sité  2002              DSQ   
  Simklubben Sydsim                   
 
Gren 4, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Nils Wergeland  2002    226          1:35.88   
  Simklubben Lödde                   
Dennie Halilovic  2002    199          1:40.09   
  Simklubben Sydsim                   
Alfred Jarvi  2002    193          1:41.05   
  Simsällskapet Iden                   
Emil Andersson  2001    188          1:41.91   
  Simklubben Triton                   
Jonathan Seanderdahl  2002    169          1:45.67   
  Simklubben Sydsim                   
Johannes Strömberg  2002    167          1:46.14   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
Daniel Li  2002    162          1:47.05   
  Simklubben Poseidon                   
Ian Hangård  2002    159          1:47.74   
  Simklubben Lödde                   
Sebastian Mickelsson  2001    152          1:49.54   
  Simklubben Triton                   
10  Simon Mattiasson Nazar  2002    134          1:54.04   
  Simklubben Poseidon                   
11  Esben Metzsch  2002    129          1:55.56   
  Simklubben Poseidon                   
12  Gustav Lennardsson  2002    82          2:14.31   
  Simklubben Triton                   
Axel Hörestrand  2002              DNS   
  Simklubben Poseidon                   
Hugo Leandersson  2002              DNS   
  Simklubben Poseidon                   
Måns Wiking  2001              DNS   
  Simklubben Lödde                   
 
Gren 5, 100m Bröstsim Damer, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Julia Forell  2000    332          1:32.93   
  Simklubben Lödde                   
Vivianne Olsson  2000    326          1:33.47   
  Simklubben Lödde                   
Ida Söderberg  1999    271          1:39.37   
  Simklubben Triton                   
Saga Miderbäck  2000    254          1:41.57   
  Simklubben Lödde                   
Filippa Fridh  1999    253          1:41.66   
  Simklubben Triton                   
Cornelia Forsgren  2000    247          1:42.56   
  Simklubben Triton                   
Wilma Ohlsson  2000    245          1:42.83   
  Simklubben Triton                   
Matilda Johansdotter  2000    238          1:43.71   
  Simklubben Lödde                   
Serena Gravrogk-Linde  2000    203          1:49.34   
  Simklubben Poseidon                   
10  Maja Ståhle  2000    196          1:50.68   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
 
Gren 6, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Linus Ljunghusen  2000    313          1:26.10   
  Simklubben Poseidon                   
Tobias Ranevi  1999    249          1:32.81   
  Simklubben Lödde                   
Oscar Palmqvist  2000    247          1:33.11   
  Simklubben Triton                   
Melvin Sihlén  2000    212          1:38.03   
  Simklubben Sydsim                   
Erik af Klinteberg  2000    210          1:38.34   
  Simklubben Triton                   
Mikael Wemmert  1993    178          1:43.83   
  Simklubben Spiggarna                   
Elliot Larsson  2000    156          1:48.40   
  Simklubben Lödde                   
Axel Ståhl  2000    154          1:48.86   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
Christoffer Svensson  1999    104          2:04.11   
  Eslövs Simsällskap                   
10  Nils Severinson  2000    100          2:05.63   
  Simklubben Triton                   
 
Gren 7, 100m Ryggsim Damer, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Linn Tufvesson  2001    331          1:23.99   
  Simklubben Poseidon                   
Tova Hegardt  2002    299          1:26.90   
  Simklubben Poseidon                   
Ebba Jälminger  2002    294          1:27.33   
  Helsingborgs Simsällskap                   
Julise Llupa  2002    288          1:27.94   
  Helsingborgs Simsällskap                   
Felicity Fridh  2001    287          1:28.08   
  Simklubben Triton                   
Emma Vileus  2001    282          1:28.61   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
Emilia Cokalic  2002    280          1:28.82   
  Helsingborgs Simsällskap                   
Ellinor Stenhård  2002    272          1:29.69   
  Helsingborgs Simsällskap                   
Lina Ostreus  2002    271          1:29.78   
  Simklubben Sydsim                   
10  Olivia Skog  2002    263          1:30.69   
  Simklubben Lödde                   
11  Amanda Önnestam  2001    257          1:31.36   
  Simklubben Lödde                   
12  Emilia Eek  2001    252          1:31.90   
  Simklubben Sydsim                   
13  Louise Lindoff  2001    248          1:32.50   
  Simklubben Lödde                   
14  Lisa Hansson  2001    236          1:34.00   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
15  Mims Olsson  2002    235          1:34.14   
  Helsingborgs Simsällskap                   
16  Ella Laurén  2001    232          1:34.56   
  Simklubben Hajen                   
17  Noemi Karlsson  2001    229          1:34.87   
  Simklubben Poseidon                   
18  Sara Wilhelmsson  2001    223          1:35.70   
  Eslövs Simsällskap                   
19  Sonja Boos  2001    219          1:36.41   
  Simklubben Sydsim                   
20  Emilia Ohlsson  2001    217          1:36.63   
  Simklubben Poseidon                   
21  Pia Ekman  2002    216          1:36.72   
  Simklubben Poseidon                   
22  Linnea Dolmark  2002    213          1:37.27   
  Simklubben Hajen                   
23  Telma Maltesjö  2002    200          1:39.35   
  Helsingborgs Simsällskap                   
24  Carolina Åsberg  2002    194          1:40.30   
  Simklubben Lödde                   
25  Moa Månsson  2002    183          1:42.34   
  Simklubben Triton                   
26  Nina Wulf-Andersson  2001    175          1:43.86   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
27  Clara Ivarsson  2002    169          1:44.95   
  Simklubben Poseidon                   
28  Kajsa Berglind  2001    168          1:45.32   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
29  Mathilda Kamper-Johnsson  2002    165          1:45.83   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
30  Hanna Paulsson  2002    165          1:45.90   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
31  Anna Berisha  2001    161          1:46.63   
  Simklubben Sydsim                   
32  Elina Pålsson  2002    159          1:47.07   
  Höör Simsällskap                   
33  Ida Karlsson  2002    158          1:47.41   
  Karlshamns Simklubb                   
34  Agnes Dansdotter  2002    157          1:47.61   
  Simklubben Lödde                   
35  Julia Stenström  2002    155          1:48.19   
  Simklubben Triton                   
36  Cornelia Hökmark  2002    152          1:48.84   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
37  Ebba Löfgren  2001    147          1:49.90   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
38  Matilda Schmidt  2002    147          1:50.09   
  Simklubben Triton                   
39  Siri Gunnarsson  2002    142          1:51.30   
  Simsällskapet Iden                   
40  Victoria Björnstedt  2001    132          1:53.98   
  Simklubben Spiggarna                   
41  Ellinor Forsgren  2001    122          1:56.94   
  Simklubben Triton                   
42  Thea Wallén  2002    115          1:59.37   
  Simsällskapet Iden                   
43  Inyana Tayeh  2001    114          1:59.69   
  Simklubben Poseidon                   
44  Victoria Olsson  2002    105          2:02.83   
  Simklubben Hajen                   
45  Natalie Israelsson  2001    101          2:04.49   
  Simsällskapet Iden                   
46  Matilda Hansson  2002    86          2:11.64   
  Simklubben Poseidon                   
47  Idun Pontusdotter  2002    85          2:11.69   
  Simklubben Poseidon                   
Amalia Degler  2001              DNS   
  Simklubben Triton                   
Emma Persson  2002              DNS   
  Simklubben Poseidon                   
Siri Hägg  2002              DNS   
  Simklubben Poseidon                   
Elin Svensson  2002              DSQ   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
Isabelle Bengtsson  2002              DSQ   
  Simklubben Poseidon                   
 
Gren 8, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Emil Svensson  2002    232          1:24.51   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
Nils Wergeland  2002    232          1:24.52   
  Simklubben Lödde                   
Thor Grandin  2002    227          1:25.03   
  Simklubben Triton                   
Jens Christiansen  2001    214          1:26.75   
  Simklubben Sydsim                   
Oliver Stålbrand  2002    212          1:27.01   
  Helsingborgs Simsällskap                   
David Sandström  2002    195          1:29.52   
  Helsingborgs Simsällskap                   
Fredrik Nilsson  2002    187          1:30.70   
  Simklubben Triton                   
Ian Hangård  2002    175          1:32.73   
  Simklubben Lödde                   
Eric Cochinescu  2002    161          1:35.34   
  Helsingborgs Simsällskap                   
10  Sebastian Mickelsson  2001    157          1:36.27   
  Simklubben Triton                   
11  Jonathan Seanderdahl  2002    149          1:37.83   
  Simklubben Sydsim                   
12  Vilhelm Andersson  2002    135          1:41.02   
  Simklubben Sydsim                   
13  Jesper Franzén  2002    122          1:44.56   
  Simklubben Sydsim                   
14  Simon Mattiasson Nazar  2002    116          1:46.43   
  Simklubben Poseidon                   
15  Alfred Jarvi  2002    105          1:49.90   
  Simsällskapet Iden                   
Axel Hörestrand  2002              DNS   
  Simklubben Poseidon                   
Måns Wiking  2001              DNS   
  Simklubben Lödde                   
Anton Månsson  2001              DSQ   
  Eslövs Simsällskap                   
 
Gren 9, 100m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Emma Vileus  2001    396          1:10.86   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
Tova Hegardt  2002    384          1:11.59   
  Simklubben Poseidon                   
Linn Tufvesson  2001    384          1:11.63   
  Simklubben Poseidon                   
Ebba Jälminger  2002    370          1:12.48   
  Helsingborgs Simsällskap                   
Lovisa Vesterlund Kocsis  2002    362          1:13.06   
  Simklubben Sydsim                   
Emilia Cokalic  2002    361          1:13.11   
  Helsingborgs Simsällskap                   
Noemi Karlsson  2001    354          1:13.59   
  Simklubben Poseidon                   
Karin Björkman  2001    343          1:14.35   
  Simklubben Triton                   
Julise Llupa  2002    341          1:14.53   
  Helsingborgs Simsällskap                   
10  Sara Sällberg  2001    339          1:14.67   
  Simklubben Lödde                   
11  Felicia Jartelius  2001    315          1:16.46   
  Simklubben Triton                   
12  Amanda Önnestam  2001    309          1:16.97   
  Simklubben Lödde                   
13  Lina Ostreus  2002    295          1:18.19   
  Simklubben Sydsim                   
14  Ella Laurén  2001    284          1:19.18   
  Simklubben Hajen                   
15  Louise Lindoff  2001    281          1:19.48   
  Simklubben Lödde                   
16  Sara Wilhelmsson  2001    277          1:19.82   
  Eslövs Simsällskap                   
17  Mims Olsson  2002    272          1:20.27   
  Helsingborgs Simsällskap                   
18  Emilia Eek  2001    269          1:20.57   
  Simklubben Sydsim                   
19  Olivia Skog  2002    267          1:20.85   
  Simklubben Lödde                   
20  Pia Ekman  2002    264          1:21.09   
  Simklubben Poseidon                   
21  Ellinor Stenhård  2002    259          1:21.59   
  Helsingborgs Simsällskap                   
22  Carolina Åsberg  2002    249          1:22.68   
  Simklubben Lödde                   
23  Anna Berisha  2001    244          1:23.22   
  Simklubben Sydsim                   
24  Lisa Hansson  2001    243          1:23.43   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
25  Linnea Dolmark  2002    242          1:23.45   
  Simklubben Hajen                   
26  Matilda Carlberg  2002    242          1:23.52   
  Simklubben Poseidon                   
27  Telma Maltesjö  2002    240          1:23.69   
  Helsingborgs Simsällskap                   
28  Sonja Boos  2001    240          1:23.78   
  Simklubben Sydsim                   
29  Ingrid Norstedt  2002    239          1:23.89   
  Helsingborgs Simsällskap                   
30  Kajsa Berglind  2001    230          1:24.96   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
31  Hanna Paulsson  2002    218          1:26.49   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
32  Emilia Ohlsson  2001    215          1:26.80   
  Simklubben Poseidon                   
33  Isabelle Bengtsson  2002    213          1:27.10   
  Simklubben Poseidon                   
34  Ida Karlsson  2002    213          1:27.14   
  Karlshamns Simklubb                   
35  Emely Nilsson  2001    212          1:27.23   
  Eslövs Simsällskap                   
36  Elin Svensson  2002    210          1:27.50   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
37  Nina Wulf-Andersson  2001    209          1:27.63   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
38  Ebba Löfgren  2001    207          1:27.98   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
39  Louise Andersson  2001    206          1:28.05   
  Simklubben Spiggarna                   
40  Julia Stenström  2002    199          1:29.05   
  Simklubben Triton                   
41  Clara Ivarsson  2002    198          1:29.25   
  Simklubben Poseidon                   
42  Victoria Björnstedt  2001    193          1:30.09   
  Simklubben Spiggarna                   
43  Emilia Stålhammar  2001    185          1:31.29   
  Simklubben Triton                   
44  Siri Gunnarsson  2002    185          1:31.36   
  Simsällskapet Iden                   
45  Janine Jonasson  2001    181          1:32.04   
  Eslövs Simsällskap                   
46  Agnes Dansdotter  2002    176          1:32.88   
  Simklubben Lödde                   
47  Ellinor Forsgren  2001    171          1:33.73   
  Simklubben Triton                   
48  Mathilda Kamper-Johnsson  2002    170          1:33.83   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
49  Matilda Schmidt  2002    141          1:39.81   
  Simklubben Triton                   
50  Natalie Israelsson  2001    127          1:43.40   
  Simsällskapet Iden                   
51  Matilda Hansson  2002    119          1:45.67   
  Simklubben Poseidon                   
52  Moa Månsson  2002    116          1:46.53   
  Simklubben Triton                   
53  Thea Wallén  2002    115          1:46.98   
  Simsällskapet Iden                   
54  Elin Westerhult  2002    88          1:56.65   
  Simsällskapet Iden                   
55  Inyana Tayeh  2001    71          2:05.20   
  Simklubben Poseidon                   
Amalia Degler  2001              DNS   
  Simklubben Triton                   
Emma Persson  2002              DNS   
  Simklubben Poseidon                   
Siri Hägg  2002              DNS   
  Simklubben Poseidon                   
Cornelia Hökmark  2002              DSQ   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
 
Gren 10, 100m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Johannes Strömberg  2002    314          1:09.01   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
Anton Jönsson  2001    308          1:09.44   
  Eslövs Simsällskap                   
Sebastian Påhlsson  2001    300          1:10.01   
  Simklubben Lödde                   
Oliver Stålbrand  2002    290          1:10.80   
  Helsingborgs Simsällskap                   
Ian Hangård  2002    251          1:14.27   
  Simklubben Lödde                   
Nils Wergeland  2002    251          1:14.33   
  Simklubben Lödde                   
Jens Christiansen  2001    248          1:14.61   
  Simklubben Sydsim                   
Thor Grandin  2002    247          1:14.76   
  Simklubben Triton                   
Emil Svensson  2002    245          1:14.90   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
10  Fredrik Nilsson  2002    218          1:17.85   
  Simklubben Triton                   
11  David Sandström  2002    211          1:18.75   
  Helsingborgs Simsällskap                   
12  Anton Månsson  2001    196          1:20.75   
  Eslövs Simsällskap                   
13  Ardijan Berisha  2001    191          1:21.39   
  Simklubben Sydsim                   
14  Daniel Li  2002    185          1:22.31   
  Simklubben Poseidon                   
15  Eric Cochinescu  2002    184          1:22.38   
  Helsingborgs Simsällskap                   
16  Sebastian Mickelsson  2001    183          1:22.57   
  Simklubben Triton                   
17  Jonathan Seanderdahl  2002    170          1:24.59   
  Simklubben Sydsim                   
18  Noel Persson  2002    161          1:26.22   
  Simklubben Triton                   
19  Vilhelm Andersson  2002    153          1:27.60   
  Simklubben Sydsim                   
20  Simon Mattiasson Nazar  2002    145          1:29.24   
  Simklubben Poseidon                   
21  Emil Andersson  2001    138          1:30.72   
  Simklubben Triton                   
22  Jesper Franzén  2002    135          1:31.37   
  Simklubben Sydsim                   
23  Esben Metzsch  2002    134          1:31.67   
  Simklubben Poseidon                   
24  Alfred Jarvi  2002    129          1:32.70   
  Simsällskapet Iden                   
Axel Hörestrand  2002              DNS   
  Simklubben Poseidon                   
Måns Wiking  2001              DNS   
  Simklubben Lödde                   
 
Gren 11, 100m Ryggsim Damer, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Thea Lindström  2000    427          1:17.17   
  Simklubben Triton                   
Filippa Fridh  1999    398          1:19.00   
  Simklubben Triton                   
Isabella Lagnerup  2000    384          1:19.96   
  Simklubben Sydsim                   
Vivianne Olsson  2000    347          1:22.69   
  Simklubben Lödde                   
Emma Bengtsson  1999    330          1:24.09   
  Simklubben Spiggarna                   
Erica Johnsson  1996    327          1:24.31   
  Simklubben Lödde                   
Matilda Johansdotter  2000    323          1:24.68   
  Simklubben Lödde                   
Cornelia Forsgren  2000    301          1:26.65   
  Simklubben Triton                   
Julia Forell  2000    292          1:27.59   
  Simklubben Lödde                   
10  Wilma Ohlsson  2000    280          1:28.83   
  Simklubben Triton                   
11  Ida Söderberg  1999    266          1:30.26   
  Simklubben Triton                   
12  Maja Ståhle  2000    247          1:32.56   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
13  Josefine Franzén  2000    245          1:32.86   
  Simklubben Sydsim                   
14  Saga Miderbäck  2000    236          1:33.92   
  Simklubben Lödde                   
15  Serena Gravrogk-Linde  2000    223          1:35.83   
  Simklubben Poseidon                   
16  Minna Molin  2000    214          1:37.10   
  Simklubben Hajen                   
17  Sandra Metzsch  1999    208          1:38.09   
  Simklubben Poseidon                   
 
Gren 12, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Nicolas Nolén  2000    347          1:13.86   
  Simklubben Triton                   
Tobias Ranevi  1999    257          1:21.67   
  Simklubben Lödde                   
Kevin Fransson  1999    244          1:23.02   
  Simklubben Spiggarna                   
Elliot Larsson  2000    229          1:24.89   
  Simklubben Lödde                   
Oscar Palmqvist  2000    222          1:25.67   
  Simklubben Triton                   
Axel Ståhl  2000    211          1:27.21   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
Elias Mårtensson  1997    208          1:27.58   
  Simklubben Lödde                   
Erik af Klinteberg  2000    183          1:31.44   
  Simklubben Triton                   
Christoffer Svensson  1999    103          1:50.69   
  Eslövs Simsällskap                   
10  Mikael Wemmert  1993    63          2:09.98   
  Simklubben Spiggarna                   
 
Gren 13, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Natalie Almasi  2001    453          32.64   
  Simklubben Sydsim                   
Felicity Fridh  2001    332          36.18   
  Simklubben Triton                   
Sara Sällberg  2001    322          36.54   
  Simklubben Lödde                   
Julise Llupa  2002    308          37.12   
  Helsingborgs Simsällskap                   
Tova Hegardt  2002    301          37.40   
  Simklubben Poseidon                   
Karin Björkman  2001    295          37.62   
  Simklubben Triton                   
Ella Laurén  2001    264          39.04   
  Simklubben Hajen                   
Felicia Jartelius  2001    260          39.25   
  Simklubben Triton                   
Ingrid Norstedt  2002    255          39.51   
  Helsingborgs Simsällskap                   
10  Sara Wilhelmsson  2001    255          39.53   
  Eslövs Simsällskap                   
11  Kajsa Berglind  2001    248          39.86   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
12  Emilia Eek  2001    238          40.42   
  Simklubben Sydsim                   
13  Sonja Boos  2001    228          41.00   
  Simklubben Sydsim                   
14  Isabelle Bengtsson  2002    220          41.48   
  Simklubben Poseidon                   
15  Olivia Skog  2002    220          41.51   
  Simklubben Lödde                   
16  Sara Nobrell  2002    209          42.18   
  Simklubben Hajen                   
17  Noemi Karlsson  2001    202          42.69   
  Simklubben Poseidon                   
18  Lina Ostreus  2002    198          42.95   
  Simklubben Sydsim                   
19  Michelle Napierski  2001    192          43.44   
  Simklubben Sydsim                   
20  Anna Berisha  2001    191          43.52   
  Simklubben Sydsim                   
21  Louise Lindoff  2001    190          43.58   
  Simklubben Lödde                   
22  Pia Ekman  2002    187          43.81   
  Simklubben Poseidon                   
23  Ellinor Stenhård  2002    183          44.09   
  Helsingborgs Simsällskap                   
24  Carolina Åsberg  2002    181          44.24   
  Simklubben Lödde                   
25  Emilia Ohlsson  2001    181          44.25   
  Simklubben Poseidon                   
26  Amanda Önnestam  2001    173          44.97   
  Simklubben Lödde                   
27  Linnea Dolmark  2002    166          45.54   
  Simklubben Hajen                   
28  Lisa Hansson  2001    164          45.80   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
29  Mathilda Kamper-Johnsson  2002    161          45.99   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
30  Cornelia Hökmark  2002    152          46.93   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
31  Elin Svensson  2002    147          47.40   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
32  Hanna Paulsson  2002    146          47.53   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
33  Julia Stenström  2002    143          47.85   
  Simklubben Triton                   
33  Nina Wulf-Andersson  2001    143          47.85   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
35  Linn Tufvesson  2001    127          49.76   
  Simklubben Poseidon                   
36  Matilda Carlberg  2002    125          50.04   
  Simklubben Poseidon                   
37  Ellinor Forsgren  2001    122          50.45   
  Simklubben Triton                   
38  Ebba Löfgren  2001    121          50.58   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
39  Moa Månsson  2002    110          52.26   
  Simklubben Triton                   
40  Clara Ivarsson  2002    94          55.02   
  Simklubben Poseidon                   
41  Thea Wallén  2002    94          55.11   
  Simsällskapet Iden                   
42  Siri Gunnarsson  2002    92          55.48   
  Simsällskapet Iden                   
43  Ida Karlsson  2002    91          55.65   
  Karlshamns Simklubb                   
44  Inyana Tayeh  2001    78          58.67   
  Simklubben Poseidon                   
Agnes Dansdotter  2002              DNS   
  Simklubben Lödde                   
Amalia Degler  2001              DNS   
  Simklubben Triton                   
Emma Persson  2002              DNS   
  Simklubben Poseidon                   
Siri Hägg  2002              DNS   
  Simklubben Poseidon                   
Matilda Hansson  2002              DSQ   
  Simklubben Poseidon                   
 
Gren 14, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Jens Christiansen  2001    276          34.41   
  Simklubben Sydsim                   
Dennie Halilovic  2002    258          35.22   
  Simklubben Sydsim                   
Ian Hangård  2002    249          35.62   
  Simklubben Lödde                   
Emil Svensson  2002    212          37.60   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
Nils Wergeland  2002    195          38.65   
  Simklubben Lödde                   
Ardijan Berisha  2001    174          40.14   
  Simklubben Sydsim                   
Thor Grandin  2002    162          41.11   
  Simklubben Triton                   
Jonathan Seanderdahl  2002    145          42.61   
  Simklubben Sydsim                   
David Sandström  2002    135          43.65   
  Helsingborgs Simsällskap                   
10  Simon Mattiasson Nazar  2002    126          44.63   
  Simklubben Poseidon                   
11  Alfred Jarvi  2002    123          45.10   
  Simsällskapet Iden                   
12  Anton Månsson  2001    116          45.96   
  Eslövs Simsällskap                   
13  Vilhelm Andersson  2002    109          46.84   
  Simklubben Sydsim                   
14  Eric Cochinescu  2002    78          52.40   
  Helsingborgs Simsällskap                   
Axel Hörestrand  2002              DNS   
  Simklubben Poseidon                   
Fredrik Nilsson  2002              DNS   
  Simklubben Triton                   
Måns Wiking  2001              DNS   
  Simklubben Lödde                   
Emil Andersson  2001              DSQ   
  Simklubben Triton                   
Noel Persson  2002              DSQ   
  Simklubben Triton                   
 
Gren 15, 50m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Thea Dahlqvist  2003    317          34.80   
  Simklubben Hajen                   
Viktoria Dellhede  2003    297          35.53   
  Simsällskapet Iden                   
Freja Werker  2003    291          35.78   
  Simklubben Hajen                   
Josefin Dellhede  2003    277          36.37   
  Simsällskapet Iden                   
Johanna Melin  2003    272          36.58   
  Simklubben Sydsim                   
Antonia Sandblom  2003    266          36.86   
  Simklubben Triton                   
Siri Bokander  2003    257          37.30   
  Simklubben Triton                   
Ella Gutenwik  2004    255          37.39   
  Simklubben Hajen                   
Tilde Thorsson  2003    245          37.89   
  Simklubben Hajen                   
10  Clara Huston  2003    240          38.15   
  Simklubben Hajen                   
11  Filippa Dihle  2003    240          38.18   
  Simklubben Lödde                   
12  Kajsa Andersson  2003    236          38.36   
  Simklubben Triton                   
13  Mica Nolén  2004    232          38.60   
  Simklubben Poseidon                   
14  Nellie Korunovska Skyttma  2004    223          39.12   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
15  Tilda Fredriksson  2003    222          39.16   
  Simklubben Hajen                   
16  Hanne Husby  2004    222          39.18   
  Simklubben Lödde                   
17  Isabell Tretinjak  2003    219          39.36   
  Simklubben Hajen                   
18  Lova Persson  2004    217          39.44   
  Simklubben Hajen                   
19  Filippa Jönsson  2003    212          39.75   
  Simklubben Triton                   
20  Emelie Persson  2003    211          39.84   
  Simsällskapet Iden                   
21  Anna Twedberg  2003    209          39.93   
  Simsällskapet Iden                   
22  Boel Bergquist  2003    207          40.08   
  Simklubben Poseidon                   
23  Isabel Smideberg  2004    200          40.56   
  Simklubben Lödde                   
24  Elma Kjellin  2003    199          40.58   
  Eslövs Simsällskap                   
25  Saga Extergren  2004    198          40.67   
  Helsingborgs Simsällskap                   
26  Mira Ahlberg  2003    196          40.80   
  Simklubben Triton                   
27  Ida Zohlen Danielsson  2003    195          40.89   
  Simklubben Triton                   
28  Emma Bontidean  2003    194          40.93   
  Simklubben Poseidon                   
29  Matilda Olsson  2003    194          40.95   
  Simklubben Spiggarna                   
30  Julia Nilsson  2004    194          40.96   
  Simklubben Lödde                   
31  Alma Mårtensson  2004    194          40.97   
  Simklubben Hajen                   
32  Vanessa Johansson  2006    190          41.24   
  Simklubben Poseidon                   
33  Moa Järnegren  2003    190          41.27   
  Simklubben Triton                   
34  Sigrid Lundström  2003    185          41.60   
  Karlshamns Simklubb                   
35  Felicia Tollefsen  2003    184          41.71   
  Simklubben Triton                   
36  Alva Bensby  2003    180          41.99   
  Simklubben Lödde                   
37  Wilma Ekstrand  2004    180          42.01   
  Simklubben Spiggarna                   
38  Klara Nilsson  2004    175          42.40   
  Simklubben Hajen                   
39  Isabel Persson  2004    174          42.46   
  Simklubben Triton                   
40  Johanna Ebbinghaus  2004    173          42.53   
  Simklubben Hajen                   
41  Isabel Holst Jonsson  2003    172          42.60   
  Karlshamns Simklubb                   
42  Ebba Jansson  2004    171          42.70   
  Simklubben Hajen                   
43  Thea Söderstjärna  2003    171          42.71   
  Simklubben Poseidon                   
44  Maja Blomliden  2004    170          42.76   
  Simklubben Triton                   
45  Ebba Ringström  2004    170          42.79   
  Simklubben Triton                   
46  Maya Wallström  2004    161          43.54   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
47  Ida Nordberg  2006    161          43.58   
  Simklubben Poseidon                   
48  Cajsa Fredriksson  2003    157          43.94   
  Simklubben Spiggarna                   
49  Petronella Svenmar  2003    156          44.04   
  Simklubben Hajen                   
50  Tilda Persson  2004    152          44.38   
  Helsingborgs Simsällskap                   
51  Angelica Böhme  2003    150          44.64   
  Simsällskapet Iden                   
52  Malin Olofsson  2004    149          44.71   
  Simklubben Triton                   
53  Nike Källkvist  2004    146          45.06   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
54  Julia Oskarsson  2004    145          45.09   
  Simklubben Triton                   
55  Elina Ohrberg  2003    142          45.42   
  Simklubben Hajen                   
56  Vilma Håkansson  2004    137          45.96   
  Simklubben Poseidon                   
57  Siri Vikman  2003    133          46.47   
  Simklubben Hajen                   
58  Maja Björkman  2004    131          46.63   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
59  Emilia Berg  2005    130          46.77   
  Simklubben Lödde                   
60  Linda Tetens  2003    130          46.80   
  Simklubben Poseidon                   
61  Filippa Wigren  2004    125          47.40   
  Simsällskapet Iden                   
62  Nora Liljegren  2003    124          47.55   
  Simklubben Hajen                   
63  Emelie Stridh  2004    124          47.56   
  Simklubben Poseidon                   
64  Frida Sirhagen  2004    120          48.04   
  Simklubben Hajen                   
65  Jennie Christiansen  2004    117          48.49   
  Simklubben Sydsim                   
66  Arianna Hall  2004    115          48.76   
  Simklubben Poseidon                   
67  Johanna Andersson-Medhani  2005    110          49.49   
  Simklubben Poseidon                   
68  Agnes Ljungberg  2004    96          51.81   
  Simklubben Lödde                   
69  Zinna Bengtsson Nimander  2005    95          51.84   
  Simklubben Triton                   
70  Emma Martinsson  2004    95          51.86   
  Simklubben Lödde                   
71  Tyra Jarvi  2004    90          52.83   
  Simsällskapet Iden                   
72  Sofie Ahlgren  2004    83          54.30   
  Simklubben Hajen                   
73  Rakel Johannisson  2004    80          54.88   
  Simklubben Sydsim                   
74  Ida Lindström  2004    77          55.63   
  Simklubben Triton                   
75  Hanna Marcian  2004    73          56.75   
  Simklubben Poseidon                   
76  Elvira Alim  2004    71          57.14   
  Simklubben Poseidon                   
77  Melina Mercourios  2005    70          57.43   
  Simklubben Triton                   
78  Lina Plantin  2005    67          58.40   
  Simklubben Triton                   
79  Alva Rosenqvist  2004    64          59.30   
  Simklubben Triton                   
80  Siri Wibert  2004    55          1:02.29   
  Simklubben Sydsim                   
81  Lovisa Jönsson  2005    44          1:06.75   
  Simklubben Triton                   
82  Klara Kingberg  2006    28          1:17.91   
  Simklubben Triton                   
83  Frida Laursen  2005    17          1:31.78   
  Simklubben Triton                   
Alexandra Johansson  2004              DNS   
  Simklubben Triton                   
Alice Litterfeldt  2003              DNS   
  Simklubben Poseidon                   
Alicia Holmberg Gyllarp  2005              DNS   
  Simklubben Triton                   
Ella Persson  2004              DSQ   
  Simsällskapet Iden                   
Josefin Nilsson  2005              DSQ   
  Simklubben Triton                   
Tindra D´aubigné  2004              DSQ   
  Höör Simsällskap                   
 
Gren 16, 50m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Felix Rosenkvist  2004    209          35.22   
  Simklubben Sydsim                   
Petter Jörud  2003    183          36.79   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
Måns Burmester-Lysell  2004    167          37.90   
  Simklubben Hajen                   
Gabriel Agardh  2003    157          38.73   
  Simklubben Hajen                   
Alan Jovic  2004    155          38.91   
  Helsingborgs Simsällskap                   
Anton Witzell  2004    154          38.94   
  Simsällskapet Iden                   
Noel Ahlbin  2004    149          39.37   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
Aron Paulsson  2006    133          40.93   
  Simklubben Lödde                   
Oskar Strandqvist  2004    130          41.20   
  Eslövs Simsällskap                   
10  Lucas Bontidean  2005    129          41.38   
  Simklubben Poseidon                   
11  Melvin Malm  2004    127          41.59   
  Simklubben Poseidon                   
12  Isak Nordström  2004    126          41.68   
  Helsingborgs Simsällskap                   
13  Philip Björkman  2005    125          41.75   
  Simklubben Poseidon                   
14  Axel Dahlén  2004    121          42.24   
  Simklubben Hajen                   
15  Daniel Alim  2003    114          43.02   
  Simklubben Poseidon                   
16  Elliot Hagander  2003    113          43.15   
  Simklubben Poseidon                   
17  Joel Henriksson  2003    110          43.60   
  Simklubben Poseidon                   
18  Olof Larsson  2005    108          43.80   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
19  Arvid Nilsson  2003    105          44.28   
  Simklubben Triton                   
20  Erik Rasmusson  2003    100          45.00   
  Helsingborgs Simsällskap                   
21  Markus Qvarfordh  2004    98          45.32   
  Simklubben Triton                   
21  Oskar Lövberg  2003    98          45.32   
  Simklubben Triton                   
23  Love Offrell  2004    90          46.63   
  Simklubben Sydsim                   
24  Malte Laurén  2004    88          46.87   
  Simklubben Hajen                   
25  Filip af Klinteberg  2003    87          47.18   
  Simklubben Triton                   
26  Viggo Lindestam  2005    83          47.79   
  Simklubben Sydsim                   
27  Hannes Palmgren  2005    81          48.20   
  Simklubben Sydsim                   
28  Neo Palenmark  2003    79          48.72   
  Simklubben Triton                   
29  Erik Simonsson  2004    76          49.29   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
30  Jakob Kristersson  2003    74          49.68   
  Simsällskapet Iden                   
31  Erik Komstedt  2005    47          57.68   
  Simklubben Sydsim                   
32  Victor Borg  2005    47          57.87   
  Simklubben Triton                   
33  Lukas Ayaz  2004    44          59.20   
  Eslövs Simsällskap                   
34  Alvin Magnusson  2004    39          1:01.58   
  Simklubben Sydsim                   
35  Ali Al-Khazraji  2003    27          1:09.48   
  Simklubben Triton                   
Daniel von Post  2003              DSQ   
  Simsällskapet Iden                   
Hampus Ståhl  2004              DSQ   
  Eslövs Simsällskap                   
Max Alm  2003              DSQ   
  Simklubben Triton                   
Theo Ceplitis  2004              DSQ   
  Simklubben Triton                   
Viktor Hansson  2003              DSQ   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
 
Gren 17, 100m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Vivianne Olsson  2000    435          1:08.69   
  Simklubben Lödde                   
Thea Lindström  2000    431          1:08.90   
  Simklubben Triton                   
Erica Johnsson  1996    396          1:10.90   
  Simklubben Lödde                   
Filippa Fridh  1999    392          1:11.09   
  Simklubben Triton                   
Emma Bengtsson  1999    377          1:12.03   
  Simklubben Spiggarna                   
Saga Miderbäck  2000    355          1:13.51   
  Simklubben Lödde                   
Julia Forell  2000    349          1:13.93   
  Simklubben Lödde                   
Wilma Ohlsson  2000    342          1:14.42   
  Simklubben Triton                   
Cornelia Forsgren  2000    319          1:16.14   
  Simklubben Triton                   
10  Matilda Johansdotter  2000    314          1:16.58   
  Simklubben Lödde                   
11  Josefine Franzén  2000    288          1:18.84   
  Simklubben Sydsim                   
12  Serena Gravrogk-Linde  2000    287          1:18.87   
  Simklubben Poseidon                   
13  Minna Molin  2000    253          1:22.32   
  Simklubben Hajen                   
14  Maja Ståhle  2000    232          1:24.71   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
 
Gren 18, 100m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Nicolas Nolén  2000    381          1:04.66   
  Simklubben Triton                   
Tobias Ranevi  1999    353          1:06.33   
  Simklubben Lödde                   
Kevin Fransson  1999    270          1:12.53   
  Simklubben Spiggarna                   
Elliot Larsson  2000    262          1:13.31   
  Simklubben Lödde                   
Melvin Sihlén  2000    260          1:13.49   
  Simklubben Sydsim                   
Oscar Palmqvist  2000    252          1:14.19   
  Simklubben Triton                   
Axel Ståhl  2000    244          1:14.98   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
Erik af Klinteberg  2000    216          1:18.12   
  Simklubben Triton                   
Christoffer Svensson  1999    131          1:32.24   
  Eslövs Simsällskap                   
10  Mikael Wemmert  1993    98          1:41.48   
  Simklubben Spiggarna                   
 
Gren 19, 50m Bröstsim Damer, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Kajsa Andersson  2003    285          44.78   
  Simklubben Triton                   
Tilda Fredriksson  2003    274          45.35   
  Simklubben Hajen                   
Siri Bokander  2003    258          46.27   
  Simklubben Triton                   
Nora Liljegren  2003    253          46.58   
  Simklubben Hajen                   
Moa Järnegren  2003    244          47.14   
  Simklubben Triton                   
Thea Dahlqvist  2003    238          47.54   
  Simklubben Hajen                   
Tilde Thorsson  2003    214          49.21   
  Simklubben Hajen                   
Emelie Persson  2003    208          49.69   
  Simsällskapet Iden                   
Antonia Sandblom  2003    204          50.05   
  Simklubben Triton                   
10  Tindra D´aubigné  2004    204          50.07   
  Höör Simsällskap                   
11  Filippa Jönsson  2003    195          50.77   
  Simklubben Triton                   
12  Lova Persson  2004    193          50.94   
  Simklubben Hajen                   
13  Clara Huston  2003    188          51.39   
  Simklubben Hajen                   
14  Julia Nilsson  2004    186          51.57   
  Simklubben Lödde                   
15  Ella Gutenwik  2004    183          51.85   
  Simklubben Hajen                   
16  Anna Twedberg  2003    181          52.06   
  Simsällskapet Iden                   
17  Isabel Smideberg  2004    180          52.12   
  Simklubben Lödde                   
18  Alma Mårtensson  2004    178          52.35   
  Simklubben Hajen                   
19  Hanne Husby  2004    175          52.68   
  Simklubben Lödde                   
20  Nike Källkvist  2004    171          53.02   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
21  Boel Bergquist  2003    169          53.26   
  Simklubben Poseidon                   
22  Johanna Melin  2003    163          53.90   
  Simklubben Sydsim                   
23  Viktoria Dellhede  2003    160          54.30   
  Simsällskapet Iden                   
24  Isabell Tretinjak  2003    158          54.45   
  Simklubben Hajen                   
25  Matilda Olsson  2003    157          54.54   
  Simklubben Spiggarna                   
26  Frida Sirhagen  2004    157          54.63   
  Simklubben Hajen                   
27  Filippa Dihle  2003    155          54.79   
  Simklubben Lödde                   
28  Saga Extergren  2004    155          54.86   
  Helsingborgs Simsällskap                   
29  Mira Ahlberg  2003    153          55.11   
  Simklubben Triton                   
30  Johanna Ebbinghaus  2004    151          55.25   
  Simklubben Hajen                   
31  Ida Zohlen Danielsson  2003    151          55.27   
  Simklubben Triton                   
32  Felicia Tollefsen  2003    149          55.51   
  Simklubben Triton                   
33  Sigrid Lundström  2003    149          55.58   
  Karlshamns Simklubb                   
34  Klara Nilsson  2004    141          56.55   
  Simklubben Hajen                   
35  Andrea Nistor  2003    139          56.82   
  Simklubben Poseidon                   
36  Isabel Holst Jonsson  2003    139          56.84   
  Karlshamns Simklubb                   
37  Agnes Ljungberg  2004    139          56.91   
  Simklubben Lödde                   
38  Ebba Jansson  2004    138          56.95   
  Simklubben Hajen                   
39  Mica Nolén  2004    136          57.24   
  Simklubben Poseidon                   
40  Ida Nordberg  2006    136          57.31   
  Simklubben Poseidon                   
41  Emelie Stridh  2004    134          57.58   
  Simklubben Poseidon                   
42  Isabel Persson  2004    133          57.74   
  Simklubben Triton                   
43  Josefin Dellhede  2003    132          57.84   
  Simsällskapet Iden                   
44  Alva Bensby  2003    129          58.20   
  Simklubben Lödde                   
45  Ella Persson  2004    129          58.29   
  Simsällskapet Iden                   
46  Moa Ellemark Gram  2005    129          58.31   
  Simklubben Lödde                   
47  Emilia Berg  2005    127          58.51   
  Simklubben Lödde                   
48  Sofie Ahlgren  2004    127          58.53   
  Simklubben Hajen                   
48  Tilda Persson  2004    127          58.53   
  Helsingborgs Simsällskap                   
50  Emma Bontidean  2003    124          59.04   
  Simklubben Poseidon                   
51  Thea Söderstjärna  2003    121          59.49   
  Simklubben Poseidon                   
52  Malin Olofsson  2004    121          59.54   
  Simklubben Triton                   
53  Zinna Bengtsson Nimander  2005    116          1:00.29   
  Simklubben Triton                   
54  Filippa Wigren  2004    116          1:00.37   
  Simsällskapet Iden                   
55  Ebba Ringström  2004    115          1:00.58   
  Simklubben Triton                   
56  Tyra Jarvi  2004    113          1:00.82   
  Simsällskapet Iden                   
57  Siri Vikman  2003    113          1:00.83   
  Simklubben Hajen                   
58  Emma Martinsson  2004    112          1:01.05   
  Simklubben Lödde                   
59  Arianna Hall  2004    109          1:01.58   
  Simklubben Poseidon                   
60  Elina Ohrberg  2003    105          1:02.33   
  Simklubben Hajen                   
61  Ida Lindström  2004    105          1:02.40   
  Simklubben Triton                   
62  Lovisa Järnegren  2006    103          1:02.69   
  Simklubben Triton                   
63  Vanessa Johansson  2006    102          1:03.03   
  Simklubben Poseidon                   
64  Jennie Christiansen  2004    101          1:03.27   
  Simklubben Sydsim                   
65  Linda Tetens  2003    94          1:04.68   
  Simklubben Poseidon                   
66  Siri Wibert  2004    89          1:05.89   
  Simklubben Sydsim                   
67  Melina Mercourios  2005    88          1:06.19   
  Simklubben Triton                   
68  Cajsa Fredriksson  2003    85          1:06.91   
  Simklubben Spiggarna                   
69  Julia Oskarsson  2004    85          1:06.92   
  Simklubben Triton                   
70  Angelica Böhme  2003    85          1:07.02   
  Simsällskapet Iden                   
71  Maya Wallström  2004    84          1:07.19   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
72  Vilma Håkansson  2004    82          1:07.76   
  Simklubben Poseidon                   
73  Hanna Marcian  2004    80          1:08.16   
  Simklubben Poseidon                   
74  Sofia Kazemifar  2004    65          1:13.02   
  Simklubben Triton                   
75  Rakel Johannisson  2004    63          1:13.72   
  Simklubben Sydsim                   
Alice Litterfeldt  2003              DNS   
  Simklubben Poseidon                   
Alicia Holmberg Gyllarp  2005              DNS   
  Simklubben Triton                   
Elvira Alim  2004              DSQ   
  Simklubben Poseidon                   
Frida Laursen  2005              DSQ   
  Simklubben Triton                   
Johanna Andersson-Medhani  2005              DSQ   
  Simklubben Poseidon                   
Josefin Nilsson  2005              DSQ   
  Simklubben Triton                   
Klara Kingberg  2006              DSQ   
  Simklubben Triton                   
Lovisa Jönsson  2005              DSQ   
  Simklubben Triton                   
Nina Holm  2005              DSQ   
  Simklubben Triton                   
Petronella Svenmar  2003              DSQ   
  Simklubben Hajen                   
 
Gren 20, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Daniel von Post  2003    164          48.63   
  Simsällskapet Iden                   
Petter Jörud  2003    155          49.64   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
Lucas Örmon  2003    153          49.79   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
Ivan Sivolov  2003    141          51.20   
  Simklubben Poseidon                   
Aron Paulsson  2006    141          51.22   
  Simklubben Lödde                   
Hampus Erdös  2003    133          52.16   
  Simklubben Lödde                   
Viktor Hansson  2003    131          52.47   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
Nils Tired  2003    130          52.61   
  Simklubben Poseidon                   
Daniel Alim  2003    128          52.87   
  Simklubben Poseidon                   
10  Albert Sivtoft  2004    127          53.00   
  Simklubben Lödde                   
11  Philip Björkman  2005    121          53.85   
  Simklubben Poseidon                   
12  Alan Jovic  2004    115          54.70   
  Helsingborgs Simsällskap                   
13  Melvin Malm  2004    112          55.22   
  Simklubben Poseidon                   
14  Noel Ahlbin  2004    111          55.37   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
15  Markus Qvarfordh  2004    105          56.47   
  Simklubben Triton                   
16  Måns Burmester-Lysell  2004    103          56.74   
  Simklubben Hajen                   
17  Malte Laurén  2004    103          56.89   
  Simklubben Hajen                   
18  Gabriel Agardh  2003    101          57.24   
  Simklubben Hajen                   
19  Ludwig Saurow  2004    98          57.69   
  Eslövs Simsällskap                   
20  Jakob Kristersson  2003    98          57.84   
  Simsällskapet Iden                   
21  Erik Komstedt  2005    96          58.09   
  Simklubben Sydsim                   
22  Filip af Klinteberg  2003    94          58.61   
  Simklubben Triton                   
23  Oskar Lövberg  2003    87          1:00.00   
  Simklubben Triton                   
24  Anton Witzell  2004    85          1:00.45   
  Simsällskapet Iden                   
25  Elliot Hagander  2003    85          1:00.62   
  Simklubben Poseidon                   
26  Theo Ceplitis  2004    84          1:00.78   
  Simklubben Triton                   
27  Erik Rasmusson  2003    83          1:00.93   
  Helsingborgs Simsällskap                   
28  Axel Dahlén  2004    82          1:01.36   
  Simklubben Hajen                   
29  Hampus Ståhl  2004    80          1:01.82   
  Eslövs Simsällskap                   
30  Lucas Bontidean  2005    75          1:03.22   
  Simklubben Poseidon                   
31  Felix Rosenkvist  2004    74          1:03.35   
  Simklubben Sydsim                   
32  Viggo Lindestam  2005    64          1:06.59   
  Simklubben Sydsim                   
33  Erik Simonsson  2004    57          1:09.21   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
34  Oskar Strandqvist  2004    55          1:10.01   
  Eslövs Simsällskap                   
35  Oscar Bondesson  2005    52          1:11.06   
  Simklubben Triton                   
36  Victor Borg  2005    42          1:16.64   
  Simklubben Triton                   
37  Ali Al-Khazraji  2003    38          1:19.08   
  Simklubben Triton                   
Felix Tjärnberg  2005              DSQ   
  Simklubben Spiggarna                   
Hannes Palmgren  2005              DSQ   
  Simklubben Sydsim                   
Love Offrell  2004              DSQ   
  Simklubben Sydsim                   
Neo Palenmark  2003              DSQ   
  Simklubben Triton                   
 
Gren 21, 50m Ryggsim Damer, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Siri Bokander  2003    271          41.81   
  Simklubben Triton                   
Johanna Melin  2003    263          42.20   
  Simklubben Sydsim                   
Filippa Jönsson  2003    256          42.57   
  Simklubben Triton                   
Viktoria Dellhede  2003    234          43.91   
  Simsällskapet Iden                   
Josefin Dellhede  2003    231          44.09   
  Simsällskapet Iden                   
Clara Huston  2003    226          44.36   
  Simklubben Hajen                   
Andrea Nistor  2003    224          44.54   
  Simklubben Poseidon                   
Mica Nolén  2004    221          44.74   
  Simklubben Poseidon                   
Anna Twedberg  2003    209          45.53   
  Simsällskapet Iden                   
10  Ella Gutenwik  2004    208          45.66   
  Simklubben Hajen                   
11  Hanne Husby  2004    197          46.44   
  Simklubben Lödde                   
12  Lova Persson  2004    194          46.73   
  Simklubben Hajen                   
13  Filippa Dihle  2003    189          47.13   
  Simklubben Lödde                   
14  Thea Dahlqvist  2003    187          47.24   
  Simklubben Hajen                   
15  Alva Bensby  2003    185          47.47   
  Simklubben Lödde                   
16  Antonia Sandblom  2003    185          47.48   
  Simklubben Triton                   
17  Ida Zohlen Danielsson  2003    177          48.17   
  Simklubben Triton                   
17  Saga Extergren  2004    177          48.17   
  Helsingborgs Simsällskap                   
19  Wilma Ekstrand  2004    172          48.62   
  Simklubben Spiggarna                   
20  Cajsa Fredriksson  2003    168          49.01   
  Simklubben Spiggarna                   
21  Nellie Korunovska Skyttma  2004    167          49.08   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
22  Emelie Persson  2003    164          49.35   
  Simsällskapet Iden                   
23  Isabel Persson  2004    164          49.41   
  Simklubben Triton                   
24  Vanessa Johansson  2006    163          49.52   
  Simklubben Poseidon                   
25  Felicia Tollefsen  2003    162          49.54   
  Simklubben Triton                   
26  Matilda Olsson  2003    161          49.68   
  Simklubben Spiggarna                   
27  Kajsa Andersson  2003    159          49.85   
  Simklubben Triton                   
28  Klara Nilsson  2004    158          50.04   
  Simklubben Hajen                   
29  Ida Nordberg  2006    157          50.07   
  Simklubben Poseidon                   
30  Maya Wallström  2004    156          50.19   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
31  Boel Bergquist  2003    155          50.34   
  Simklubben Poseidon                   
32  Maja Blomliden  2004    153          50.53   
  Simklubben Triton                   
33  Isabel Smideberg  2004    151          50.81   
  Simklubben Lödde                   
34  Nike Källkvist  2004    149          50.94   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
35  Isabel Holst Jonsson  2003    147          51.23   
  Karlshamns Simklubb                   
35  Tindra D´aubigné  2004    147          51.23   
  Höör Simsällskap                   
37  Alma Mårtensson  2004    147          51.24   
  Simklubben Hajen                   
38  Nora Liljegren  2003    146          51.30   
  Simklubben Hajen                   
39  Tilda Persson  2004    143          51.64   
  Helsingborgs Simsällskap                   
40  Julia Oskarsson  2004    143          51.66   
  Simklubben Triton                   
41  Tilda Fredriksson  2003    140          52.04   
  Simklubben Hajen                   
42  Mira Ahlberg  2003    137          52.44   
  Simklubben Triton                   
43  Petronella Svenmar  2003    131          53.27   
  Simklubben Hajen                   
44  Maja Björkman  2004    128          53.56   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
45  Julia Nilsson  2004    127          53.81   
  Simklubben Lödde                   
46  Ebba Jansson  2004    125          53.98   
  Simklubben Hajen                   
47  Emma Bontidean  2003    124          54.14   
  Simklubben Poseidon                   
48  Moa Järnegren  2003    122          54.45   
  Simklubben Triton                   
48  Tyra Jarvi  2004    122          54.45   
  Simsällskapet Iden                   
50  Frida Sirhagen  2004    121          54.69   
  Simklubben Hajen                   
51  Agnes Ljungberg  2004    117          55.28   
  Simklubben Lödde                   
52  Sigrid Lundström  2003    116          55.46   
  Karlshamns Simklubb                   
53  Linda Tetens  2003    114          55.70   
  Simklubben Poseidon                   
54  Emilia Berg  2005    112          56.01   
  Simklubben Lödde                   
55  Zinna Bengtsson Nimander  2005    106          57.01   
  Simklubben Triton                   
56  Thea Söderstjärna  2003    106          57.08   
  Simklubben Poseidon                   
57  Emelie Stridh  2004    106          57.11   
  Simklubben Poseidon                   
58  Johanna Andersson-Medhani  2005    103          57.60   
  Simklubben Poseidon                   
59  Filippa Wigren  2004    97          58.86   
  Simsällskapet Iden                   
60  Hanna Marcian  2004    95          59.30   
  Simklubben Poseidon                   
61  Jennie Christiansen  2004    88          1:00.78   
  Simklubben Sydsim                   
62  Angelica Böhme  2003    87          1:00.92   
  Simsällskapet Iden                   
63  Alva Rosenqvist  2004    81          1:02.45   
  Simklubben Triton                   
64  Siri Vikman  2003    80          1:02.71   
  Simklubben Hajen                   
65  Elvira Alim  2004    79          1:02.81   
  Simklubben Poseidon                   
66  Emma Martinsson  2004    78          1:03.11   
  Simklubben Lödde                   
67  Moa Ellemark Gram  2005    78          1:03.22   
  Simklubben Lödde                   
68  Rakel Johannisson  2004    77          1:03.48   
  Simklubben Sydsim                   
69  Ella Persson  2004    70          1:05.39   
  Simsällskapet Iden                   
70  Vilma Håkansson  2004    59          1:09.41   
  Simklubben Poseidon                   
71  Josefin Nilsson  2005    54          1:11.17   
  Simklubben Triton                   
72  Sofia Kazemifar  2004    39          1:19.68   
  Simklubben Triton                   
73  Frida Laursen  2005    36          1:21.71   
  Simklubben Triton                   
74  Klara Kingberg  2006    18          1:42.93   
  Simklubben Triton                   
Alice Litterfeldt  2003              DNS   
  Simklubben Poseidon                   
Alicia Holmberg Gyllarp  2005              DNS   
  Simklubben Triton                   
Lovisa Järnegren  2006              DNS   
  Simklubben Triton                   
Ebba Ringström  2004              DSQ   
  Simklubben Triton                   
Lina Plantin  2005              DSQ   
  Simklubben Triton                   
 
Gren 22, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Lucas Örmon  2003    179          42.63   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
Felix Rosenkvist  2004    170          43.36   
  Simklubben Sydsim                   
Felix Tjärnberg  2005    161          44.18   
  Simklubben Spiggarna                   
Joel Henriksson  2003    154          44.80   
  Simklubben Poseidon                   
Albert Sivtoft  2004    152          44.97   
  Simklubben Lödde                   
Petter Jörud  2003    147          45.55   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
Arvid Nilsson  2003    140          46.22   
  Simklubben Triton                   
Ludwig Saurow  2004    133          47.06   
  Eslövs Simsällskap                   
Noel Ahlbin  2004    128          47.61   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
10  Aron Paulsson  2006    126          47.93   
  Simklubben Lödde                   
11  Malte Laurén  2004    125          48.03   
  Simklubben Hajen                   
12  Melvin Malm  2004    120          48.62   
  Simklubben Poseidon                   
13  Viktor Hansson  2003    120          48.70   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
14  Daniel Alim  2003    111          49.94   
  Simklubben Poseidon                   
15  Love Offrell  2004    105          50.85   
  Simklubben Sydsim                   
16  Lucas Bontidean  2005    104          51.04   
  Simklubben Poseidon                   
17  Axel Dahlén  2004    102          51.35   
  Simklubben Hajen                   
18  Oskar Strandqvist  2004    102          51.44   
  Eslövs Simsällskap                   
19  Anton Witzell  2004    92          53.07   
  Simsällskapet Iden                   
20  Markus Qvarfordh  2004    90          53.45   
  Simklubben Triton                   
21  Erik Rasmusson  2003    87          54.10   
  Helsingborgs Simsällskap                   
22  Philip Björkman  2005    87          54.11   
  Simklubben Poseidon                   
23  Oskar Lövberg  2003    85          54.54   
  Simklubben Triton                   
24  Hampus Ståhl  2004    81          55.39   
  Eslövs Simsällskap                   
25  Hampus Erdös  2003    81          55.43   
  Simklubben Lödde                   
26  Neo Palenmark  2003    81          55.49   
  Simklubben Triton                   
27  Viggo Lindestam  2005    81          55.50   
  Simklubben Sydsim                   
28  Filip af Klinteberg  2003    75          56.80   
  Simklubben Triton                   
29  Olof Larsson  2005    71          57.93   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
30  Hannes Palmgren  2005    70          58.29   
  Simklubben Sydsim                   
31  Erik Simonsson  2004    67          58.98   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
32  Jakob Kristersson  2003    64          59.94   
  Simsällskapet Iden                   
33  Daniel von Post  2003    64          1:00.00   
  Simsällskapet Iden                   
34  Elliot Hagander  2003    62          1:00.52   
  Simklubben Poseidon                   
35  Lukas Ayaz  2004    54          1:03.34   
  Eslövs Simsällskap                   
36  Victor Borg  2005    39          1:10.69   
  Simklubben Triton                   
37  Alvin Magnusson  2004    33          1:14.66   
  Simklubben Sydsim                   
38  Oscar Bondesson  2005    30          1:16.76   
  Simklubben Triton                   
Ali Al-Khazraji  2003              DSQ   
  Simklubben Triton                   
Max Alm  2003              DSQ   
  Simklubben Triton                   
 
Gren 23, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Clara Huston  2003    196          43.11   
  Simklubben Hajen                   
Isabel Holst Jonsson  2003    196          43.11   
  Karlshamns Simklubb                   
Viktoria Dellhede  2003    179          44.45   
  Simsällskapet Iden                   
Andrea Nistor  2003    177          44.65   
  Simklubben Poseidon                   
Antonia Sandblom  2003    175          44.75   
  Simklubben Triton                   
Freja Werker  2003    174          44.89   
  Simklubben Hajen                   
Isabel Smideberg  2004    158          46.29   
  Simklubben Lödde                   
Thea Dahlqvist  2003    148          47.37   
  Simklubben Hajen                   
Maya Wallström  2004    147          47.50   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
10  Mica Nolén  2004    144          47.72   
  Simklubben Poseidon                   
11  Ella Gutenwik  2004    140          48.23   
  Simklubben Hajen                   
12  Josefin Dellhede  2003    140          48.26   
  Simsällskapet Iden                   
13  Vanessa Johansson  2006    140          48.27   
  Simklubben Poseidon                   
14  Filippa Jönsson  2003    135          48.82   
  Simklubben Triton                   
15  Johanna Melin  2003    130          49.38   
  Simklubben Sydsim                   
16  Isabell Tretinjak  2003    129          49.51   
  Simklubben Hajen                   
17  Moa Järnegren  2003    125          50.14   
  Simklubben Triton                   
18  Tindra D´aubigné  2004    121          50.63   
  Höör Simsällskap                   
19  Tilde Thorsson  2003    116          51.31   
  Simklubben Hajen                   
20  Malin Olofsson  2004    114          51.69   
  Simklubben Triton                   
21  Emelie Persson  2003    111          52.14   
  Simsällskapet Iden                   
22  Anna Twedberg  2003    110          52.32   
  Simsällskapet Iden                   
23  Nellie Korunovska Skyttma  2004    105          52.99   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
24  Boel Bergquist  2003    104          53.25   
  Simklubben Poseidon                   
25  Filippa Dihle  2003    98          54.26   
  Simklubben Lödde                   
26  Wilma Ekstrand  2004