Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  MiniMaxi BRL 20140223    Utskriftsdatum  23 februari 2014   
  Tävlingsort  Perstorp    Utskriftstid  11:13   
  Arrangör  KK Karpen         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 februari 2014         
 
 
Gren 11, 50m Ryggsim Flickor, Finaler 
Guld 46.00 Silver 50.00 Brons 55.00 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alicia Darell  2000  Simklubben Spiggarna            40.28   
Vilma Rudolf  2002  Kappsimningsklubben Karpen            41.54   
Jennie Johansson  2001  Klippans Simsällskap            42.96   
Annie Sandell  2002  Kappsimningsklubben Karpen            43.63   
Belinda Vedlugaite  2000  Klippans Simsällskap            44.07   
Agnes Delen Abrahamsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen            44.58   
Moa Lundgren  2000  Simklubben Spiggarna            44.83   
Mimmi Johansson  2002  Klippans Simsällskap            45.41   
Louise Harmsund  2003  Ängelholms Simsällskap            45.55   
10  Tuva Edvinsson  2004  Klippans Simsällskap            46.28   
11  Wilma Ekstrand  2004  Simklubben Spiggarna            46.31   
12  Cajsa Fredriksson  2003  Simklubben Spiggarna            46.85   
13  Corinne Gunnarsson  1999  Simklubben Näcken            46.95   
14  Tea Berg  2002  Simklubben Näcken            46.99   
15  Emmie Andersson  2003  Ängelholms Simsällskap            48.05   
16  Ammie Axelsson  2004  Ängelholms Simsällskap            48.55   
17  Ella Persson  2004  Ängelholms Simsällskap            48.60   
18  Victoria Björnstedt  2001  Simklubben Spiggarna            48.77   
19  Annie Berg  2003  Simklubben Näcken            49.55   
20  Caroline Andersson  2001  Simklubben Spiggarna            50.74   
21  Minna Lundgren  2004  Simklubben Spiggarna            51.29   
22  Ella Henriksson  2003  Ängelholms Simsällskap            52.28   
23  Lovisa Rohlin  2004  Kappsimningsklubben Karpen            52.73   
24  Emma Dahl  1999  Simklubben Näcken            52.78   
25  Amanda Manecke  2001  Simklubben Näcken            53.63   
26  Alva Olmyr  2003  Klippans Simsällskap            53.75   
27  Emilia Sandell  2003  Kappsimningsklubben Karpen            54.94   
28  Thilda Andreasson  2003  Klippans Simsällskap            55.08   
29  Mathilda Delen Abrahamsso  2004  Kappsimningsklubben Karpen            55.23   
30  Hanna Andersson  2002  Kappsimningsklubben Karpen            55.83   
31  Leah Ljungerud  2006  Ängelholms Simsällskap            56.14   
32  Caisa Renström  2004  Ängelholms Simsällskap            56.42   
33  Tyra Hjorth  2005  Klippans Simsällskap            56.82   
34  Ellen Johansson  2003  Ängelholms Simsällskap            59.23   
35  Elin Lindell  2004  Ängelholms Simsällskap            1:03.94   
36  Ebba Johansson  2004  Klippans Simsällskap            1:05.08   
37  Veronica Cedervall  2003  Klippans Simsällskap            1:05.71   
38  Maja Jansson  2002  Kappsimningsklubben Karpen            1:11.27   
39  Emma Ekstrand  2002  Klippans Simsällskap            1:15.33   
40  Erika Strand  2003  Kappsimningsklubben Karpen            1:16.12   
41  Thea Klemedsson  2006  Klippans Simsällskap            1:16.93   
Maja Nilsson  2004  Kappsimningsklubben Karpen            DNS   
                     
 
Gren 12, 50m Ryggsim Pojkar, Finaler 
Guld 46.00 Silver 50.00 Brons 55.00 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Filip Lundberg  2000  Kappsimningsklubben Karpen            38.05   
Axel Palm  2002  Klippans Simsällskap            40.04   
Albin Nilsson  2002  Klippans Simsällskap            41.63   
Simon Persson  2003  Kappsimningsklubben Karpen            41.76   
Albin Bengtsson  2000  Klippans Simsällskap            42.37   
Wilmer Ingvarsson  2003  Ängelholms Simsällskap            42.76   
Gustaf Stokholm  2004  Ängelholms Simsällskap            42.78   
Noa Rydén  2004  Ängelholms Simsällskap            47.44   
Hugo Landström  2002  Ängelholms Simsällskap            49.43   
10  Liam Blomgren  2003  Simklubben Spiggarna            54.50   
11  Jakob Nilsson  2004  Ängelholms Simsällskap            55.22   
12  Ludwig Bengtsson  2004  Klippans Simsällskap            55.28   
13  Isak Olsson  2004  Kappsimningsklubben Karpen            55.33   
14  Oscar Wifralius  2003  Ängelholms Simsällskap            55.42   
15  Anton Persson  2006  Kappsimningsklubben Karpen            56.00   
16  Tim Larsson  2003  Simklubben Spiggarna            57.29   
17  Joel Nilsson  2005  Klippans Simsällskap            59.83   
18  Axel Jellbom  2004  Kappsimningsklubben Karpen            1:00.89   
19  Jesper Dahl  2001  Simklubben Näcken            1:02.84   
20  Benjamin Petersen  2004  Simklubben Spiggarna            1:06.14   
21  Ludvig Rohlin  2006  Kappsimningsklubben Karpen            1:06.82   
Edwin Larsson  2002  Klippans Simsällskap            DSQ   
Emil Edvinsson  2003  Klippans Simsällskap            DSQ   
Samuel Aadli  2001  Klippans Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 13, 100m Ryggsim Flickor, Finaler 
Guld 1.30.00 Silver 1.36.00 Brons 1.43.00 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linnéa Persson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    41.05        1:23.47   
Emilia Olsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    40.74        1:23.62   
Matilda Engström  2001  Klippans Simsällskap    42.27        1:26.20   
Linn Steen  2000  Simklubben Spiggarna    42.65        1:26.50   
                     
 
Gren 14, 100m Ryggsim Pojkar, Finaler 
Guld 1.30.00 Silver 1.36.00 Brons 1.43.00 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jonathan Skog  2000  Klippans Simsällskap    38.38        1:19.83   
Markus Sandell  2000  Kappsimningsklubben Karpen    46.77        1:36.67   
                     
 
Gren 15, 50m Bröstsim Flickor, Finaler 
Guld 51.00 Silver 55.00 Brons 59.00 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Matilda Engström  2001  Klippans Simsällskap            44.06   
Alicia Darell  2000  Simklubben Spiggarna            44.46   
Vilma Rudolf  2002  Kappsimningsklubben Karpen            44.62   
Moa Lundgren  2000  Simklubben Spiggarna            46.10   
Victoria Björnstedt  2001  Simklubben Spiggarna            48.01   
Belinda Vedlugaite  2000  Klippans Simsällskap            48.84   
Louise Harmsund  2003  Ängelholms Simsällskap            49.00   
Mimmi Johansson  2002  Klippans Simsällskap            49.63   
Tea Berg  2002  Simklubben Näcken            49.75   
10  Emma Joelsson  2002  Simklubben Näcken            50.27   
11  Emmie Andersson  2003  Ängelholms Simsällskap            50.98   
12  Agnes Delen Abrahamsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen            51.17   
13  Emma Dahl  1999  Simklubben Näcken            51.27   
14  Tuva Edvinsson  2004  Klippans Simsällskap            53.13   
15  Maja Nilsson  2004  Kappsimningsklubben Karpen            53.42   
16  Annie Sandell  2002  Kappsimningsklubben Karpen            53.53   
17  Hanna Andersson  2002  Kappsimningsklubben Karpen            53.82   
18  Caisa Renström  2004  Ängelholms Simsällskap            54.13   
19  Corinne Gunnarsson  1999  Simklubben Näcken            54.21   
20  Saga Godolakis  2003  Ängelholms Simsällskap            54.48   
21  Caroline Andersson  2001  Simklubben Spiggarna            54.62   
22  Cajsa Fredriksson  2003  Simklubben Spiggarna            55.66   
23  Ella Persson  2004  Ängelholms Simsällskap            55.80   
24  Minna Lundgren  2004  Simklubben Spiggarna            55.96   
25  Emilia Sandell  2003  Kappsimningsklubben Karpen            56.39   
26  Amanda Manecke  2001  Simklubben Näcken            56.50   
27  Wilma Ekstrand  2004  Simklubben Spiggarna            57.44   
28  Alva Olmyr  2003  Klippans Simsällskap            59.61   
29  Veronica Cedervall  2003  Klippans Simsällskap            59.74   
30  Ella Henriksson  2003  Ängelholms Simsällskap            59.98   
31  Ammie Axelsson  2004  Ängelholms Simsällskap            1:00.26   
32  Elsa Jönsson  2004  Ängelholms Simsällskap            1:00.74   
33  Leah Ljungerud  2006  Ängelholms Simsällskap            1:02.46   
34  Mathilda Delen Abrahamsso  2004  Kappsimningsklubben Karpen            1:04.28   
35  Thilda Andreasson  2003  Klippans Simsällskap            1:04.60   
36  Lovisa Rohlin  2004  Kappsimningsklubben Karpen            1:08.77   
37  Erika Strand  2003  Kappsimningsklubben Karpen            1:09.70   
38  Ebba Johansson  2004  Klippans Simsällskap            1:10.07   
39  Elin Lindell  2004  Ängelholms Simsällskap            1:13.21   
40  Tyra Hjorth  2005  Klippans Simsällskap            1:16.32   
41  Thea Klemedsson  2006  Klippans Simsällskap            1:18.84   
Annie Berg  2003  Simklubben Näcken            DSQ   
Emma Ekstrand  2002  Klippans Simsällskap            DSQ   
Signe Delen Abrahamsson  2006  Kappsimningsklubben Karpen            DSQ   
                     
 
Gren 16, 50m Bröstsim Pojkar, Finaler 
Guld 51.00 Silver 55.00 Brons 59.00 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Filip Lundberg  2000  Kappsimningsklubben Karpen            43.76   
Albin Nilsson  2002  Klippans Simsällskap            47.56   
Wilmer Ingvarsson  2003  Ängelholms Simsällskap            50.31   
Albin Bengtsson  2000  Klippans Simsällskap            50.44   
Noa Rydén  2004  Ängelholms Simsällskap            52.27   
Jakob Nilsson  2004  Ängelholms Simsällskap            52.48   
Gustaf Stokholm  2004  Ängelholms Simsällskap            54.20   
Axel Palm  2002  Klippans Simsällskap            57.37   
Liam Blomgren  2003  Simklubben Spiggarna            57.46   
10  Hugo Landström  2002  Ängelholms Simsällskap            58.04   
11  Isak Olsson  2004  Kappsimningsklubben Karpen            1:00.45   
12  Samuel Aadli  2001  Klippans Simsällskap            1:00.84   
13  Edwin Larsson  2002  Klippans Simsällskap            1:01.32   
14  Joel Nilsson  2005  Klippans Simsällskap            1:02.73   
15  Benjamin Petersen  2004  Simklubben Spiggarna            1:03.41   
16  Anton Persson  2006  Kappsimningsklubben Karpen            1:11.42   
17  Ludwig Bengtsson  2004  Klippans Simsällskap            1:12.79   
18  Jesper Dahl  2001  Simklubben Näcken            1:15.14   
19  Emil Edvinsson  2003  Klippans Simsällskap            1:22.01   
Ludvig Rohlin  2006  Kappsimningsklubben Karpen            DNS   
Oscar Wifralius  2003  Ängelholms Simsällskap            DSQ   
Simon Persson  2003  Kappsimningsklubben Karpen            DSQ   
Tim Larsson  2003  Simklubben Spiggarna            DSQ   
                     
 
Gren 17, 100m Bröstsim Flickor, Finaler 
Guld 1.37.00 Silver 1.44.00 Brons 1.54.00 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linnéa Persson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    45.96        1:36.43   
Linn Steen  2000  Simklubben Spiggarna    46.50        1:38.46   
Jennie Johansson  2001  Klippans Simsällskap    48.03        1:39.21   
Emilia Olsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    50.78        1:45.05   
                     
 
Gren 18, 100m Bröstsim Pojkar, Finaler 
Guld 1.37.00 Silver 1.44.00 Brons 1.54.00 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jonathan Skog  2000  Klippans Simsällskap    38.62        1:22.69   
Markus Sandell  2000  Kappsimningsklubben Karpen    48.63        1:42.93   
                     
 
Gren 19, 4X50m Frisim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Klippan Lag 1  Klippans Simsällskap            2:16.87   
  Jonathan Skog  2000      30.80        30.80   
  Matilda Engström  2001      36.12        1:06.92   
  Axel Palm  2002      36.43        1:43.35   
  Jennie Johansson  2001      33.52        2:16.87   
                     
Spiggarna 2  Simklubben Spiggarna            2:27.98   
  Linn Steen  2000      35.95        35.95   
  Victoria Björnstedt  2001      40.47        1:16.42   
  Moa Lundgren  2000      34.51        1:50.93   
  Alicia Darell  2000      37.05        2:27.98   
                     
Klippan Lag 2  Klippans Simsällskap            2:28.84   
  Albin Bengtsson  2000      37.07        37.07   
  Tuva Edvinsson  2004      39.50        1:16.57   
  Albin Nilsson  2002      36.39        1:52.96   
  Belinda Vedlugaite  2000      35.88        2:28.84   
                     
Näcken Lag 1  Simklubben Näcken            2:53.47   
  Annie Berg  2003      40.91        40.91   
  Emma Joelsson  2002      42.42        1:23.33   
  Amanda Manecke  2001      14.29        1:37.62   
  Emma Dahl  1999      1:15.85        2:53.47   
                     
Klippan Lag 3  Klippans Simsällskap            2:56.20   
  Samuel Aadli  2001      42.83        42.83   
  Thilda Andreasson  2003      45.47        1:28.30   
  Ludwig Bengtsson  2004      48.90        2:17.20   
  Mimmi Johansson  2002      39.00        2:56.20   
                     
Äss Lag 4  Ängelholms Simsällskap            2:56.48   
  Louise Harmsund  2003      42.79        42.79   
  Hugo Landström  2002      45.91        1:28.70   
  Ella Henriksson  2003      49.65        2:18.35   
  Wilmer Ingvarsson  2003      38.13        2:56.48   
                     
Spiggarna 1  Simklubben Spiggarna            3:00.29   
  Caroline Andersson  2001      41.03        41.03   
  Cajsa Fredriksson  2003      44.58        1:25.61   
  Minna Lundgren  2004      51.10        2:16.71   
  Wilma Ekstrand  2004      43.58        3:00.29   
                     
Näcken Lag 2  Simklubben Näcken            3:01.37   
  Tea Berg  2002      44.08        44.08   
  Jesper Dahl  2001      53.21        1:37.29   
  Corinne Gunnarsson  1999      46.43        2:23.72   
  Caroline Olsson  1997      37.65        3:01.37   
                     
Karpen Lag 1  Kappsimningsklubben Karpen            3:07.99   
  Isak Olsson  2004      47.27        47.27   
  Anton Persson  2006      51.16        1:38.43   
  Axel Jellbom  2004      1:29.56        3:07.99   
  Jörgren Persson  1972              3:07.99   
                     
10  Äss Lag 3  Ängelholms Simsällskap            3:08.84   
  Oscar Wifralius  2003      1:03.90        1:03.90   
  Jakob Nilsson  2004      45.77        1:49.67   
  Noa Rydén  2004      40.80        2:30.47   
  Gustaf Stokholm  2004      38.37        3:08.84   
                     
11  Äss Lag 1  Ängelholms Simsällskap            3:10.14   
  Ella Persson  2004      38.89        38.89   
  Emmie Andersson  2003      59.19        1:38.08   
  Leah Ljungerud  2006      51.40        2:29.48   
  Ammie Axelsson  2004      40.66        3:10.14   
                     
12  Karpen Lag 2  Kappsimningsklubben Karpen            3:33.33   
  Annie Sandell  2002      37.93        37.93   
  Emilia Sandell  2003      45.68        1:23.61   
  Lovisa Rohlin  2004      52.27        2:15.88   
  Ludvig Rohlin  2006      1:17.45        3:33.33   
                     
13  Klippan Lag 5  Klippans Simsällskap            4:19.05   
  Veronica Cedervall  2003      55.47        55.47   
  Edwin Larsson  2002      1:05.23        2:00.70   
  Tyra Hjorth  2005      1:05.62        3:06.32   
  Thea Klemedsson  2006      1:12.73        4:19.05   
                     
Klippan Lag 4  Klippans Simsällskap            DNF   
                     
Karpen Lag 3  Kappsimningsklubben Karpen            DSQ   
                     
Äss Lag 2  Ängelholms Simsällskap            DSQ   
                     
                     
 
Gren 20, 4X100m Frisim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Karpen Lag 2  Kappsimningsklubben Karpen            5:26.70   
  Linnéa Persson  2002      36.22  1:16.10      1:16.10   
  Vilma Rudolf  2002      39.96  1:24.61      2:40.71   
  Emilia Olsson  2002      38.80  1:20.48      4:01.19   
  Agnes Delen Abrahamsson  2002      40.45  1:25.51      5:26.70   
                     
Karpen Lag 1  Kappsimningsklubben Karpen            5:31.98   
  Filip Lundberg  2000      34.26  1:10.73      1:10.73   
  Hanna Andersson  2002      46.45  1:42.95      2:53.68   
  Simon Persson  2003      38.64  1:21.45      4:15.13   
  Markus Sandell  2000      37.01  1:16.85      5:31.98   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.05  Utskriftsdatum  23 februari 2014 
Licensierad till: Kappsimningsklubben Karpen  Utskriftstid  11:13