Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Mini-Maxi (MFF) 140413    Utskriftsdatum  13 april 2014   
  Tävlingsort  Klippan    Utskriftstid  11:34   
  Arrangör  Klippans Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 april 2014         
 
 
Gren 1, 100m Medley Herrar, Finaler 
Guld 1,27,00. Silver 1,33,00. Brons 1,41,00. 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Gustav Franzén  2000  Växjö Simsällskap    37.23        1:23.45   
Victor Jacobsson  1999  Växjö Simsällskap    38.03        1:26.09   
Albin Bengtsson  2000  Klippans Simsällskap    41.24        1:28.61   
Gustav Hammarstedt  2002  Växjö Simsällskap    42.27        1:31.26   
Leo Pekberg  2002  Ängelholms Simsällskap    43.67        1:32.01   
Anton Strand  2003  Växjö Simsällskap    43.94        1:34.05   
Axel Palm  2002  Klippans Simsällskap    43.35        1:35.31   
Simon Persson  2003  Kappsimningsklubben Karpen    43.96        1:35.32   
Albin Nilsson  2002  Klippans Simsällskap    43.34        1:35.77   
10  Gustaf Stokholm  2004  Ängelholms Simsällskap    43.08        1:37.20   
11  Emanuel Tidåsen  2002  Växjö Simsällskap    42.43        1:38.70   
12  Oskar Axandersson  2002  Växjö Simsällskap    48.99        1:39.28   
13  Mikael Wemmert  1993  Simklubben Spiggarna    51.39        1:39.55   
14  Noa Rydén  2004  Ängelholms Simsällskap    47.92        1:41.83   
15  Felix Tjärnberg  2005  Simklubben Spiggarna    48.92        1:44.60   
16  Otto Svensson  2002  Växjö Simsällskap    50.07        1:45.82   
17  Hugo Landström  2002  Ängelholms Simsällskap    54.69        1:48.92   
18  Liam Blomgren  2003  Simklubben Spiggarna    52.81        1:53.10   
19  Anton Molin  2002  Klippans Simsällskap    1:02.14        2:06.02   
20  Tim Larsson  2003  Simklubben Spiggarna    57.48        2:06.18   
21  Ludwig Bengtsson  2004  Klippans Simsällskap    1:04.68        2:15.05   
Anton Hjelmberg  2001  Växjö Simsällskap            DSQ   
Anton Persson  2006  Kappsimningsklubben Karpen            DSQ   
Emil Edvinsson  2003  Klippans Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 2, 100m Medley Damer, Finaler 
Guld 1,27,00. Silver 1,33,00. Brons 1,41,00. 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Saga Bodsjö  2002  Växjö Simsällskap    38.28        1:20.05   
Ebba Bergström  2000  Växjö Simsällskap    38.97        1:21.35   
Natalie Noreblad  2002  Växjö Simsällskap    37.60        1:21.41   
Alice Bengtsson  2000  Klippans Simsällskap    39.41        1:22.86   
Amanda Troedsson  2002  Ängelholms Simsällskap    39.45        1:22.89   
Felicia Bremark  2000  Växjö Simsällskap    38.17        1:23.72   
Emilia Olsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    39.17        1:24.88   
Sanna Bodsjö  2003  Växjö Simsällskap    39.37        1:25.05   
Jennie Johansson  2001  Klippans Simsällskap    40.75        1:26.17   
10  Matilda Engström  2001  Klippans Simsällskap    40.89        1:26.43   
11  Tilde Karlsson  2000  Simklubben Spiggarna    42.12        1:29.22   
12  Olivia Hedenfalk  2002  Växjö Simsällskap    43.73        1:31.68   
13  Belinda Vedlugaite  2000  Klippans Simsällskap    42.86        1:33.39   
14  Aimée Estrada Hermansson  2003  Växjö Simsällskap    43.96        1:34.72   
15  Ellen Ronnebring  1999  Växjö Simsällskap    43.97        1:34.92   
16  Mimmi Johansson  2002  Klippans Simsällskap    45.61        1:37.28   
17  Agnes Delen Abrahamsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    44.15        1:37.80   
18  Alice Troedsson  2004  Ängelholms Simsällskap    45.86        1:38.21   
19  Louise Harmsund  2003  Ängelholms Simsällskap    46.36        1:38.46   
20  Frida Pekberg  2004  Ängelholms Simsällskap    46.95        1:39.31   
21  Annie Berg  2003  Simklubben Näcken    48.24        1:39.40   
22  Patricia Tibemo  2002  Simklubben Spiggarna    48.41        1:40.45   
23  Matilda Olsson  2003  Simklubben Spiggarna    51.00        1:43.99   
24  Linnéa Berggren  2002  Växjö Simsällskap    49.34        1:45.44   
25  Anja Schönbäck  2003  Simklubben Spiggarna    52.69        1:47.83   
26  Elisia Samuelsson  2002  Växjö Simsällskap    53.26        1:48.53   
27  Wilma Ekstrand  2004  Simklubben Spiggarna    50.24        1:49.48   
28  Caroline Andersson  2001  Simklubben Spiggarna    52.07        1:49.53   
29  Ammie Axelsson  2004  Ängelholms Simsällskap    50.02        1:50.40   
30  Thilda Andreasson  2003  Klippans Simsällskap    54.97        1:56.38   
31  Ella Henriksson  2003  Ängelholms Simsällskap    53.29        1:57.53   
32  Alva Olmyr  2003  Klippans Simsällskap    56.62        1:58.95   
Ella Persson  2004  Ängelholms Simsällskap            DNS   
Cajsa Fredriksson  2003  Simklubben Spiggarna            DSQ   
Emmie Andersson  2003  Ängelholms Simsällskap            DSQ   
Nelly Hansson  2004  Ängelholms Simsällskap            DSQ   
Vendela Augustsson  2000  Växjö Simsällskap            DSQ   
Victoria Björnstedt  2001  Simklubben Spiggarna            DSQ   
Vilma Rudolf  2002  Kappsimningsklubben Karpen            DSQ   
                     
 
Gren 3, 50m Frisim Herrar, Finaler 
Guld 39,00. Silver 43,00. Brons 48,00. 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Axel Palm  2002  Klippans Simsällskap            34.88   
Felix Tjärnberg  2005  Simklubben Spiggarna            37.49   
Gustaf Stokholm  2004  Ängelholms Simsällskap            38.01   
Albin Nilsson  2002  Klippans Simsällskap            38.10   
Mikael Wemmert  1993  Simklubben Spiggarna            39.66   
Noa Rydén  2004  Ängelholms Simsällskap            40.59   
Ludwig Bengtsson  2004  Klippans Simsällskap            44.20   
Liam Blomgren  2003  Simklubben Spiggarna            45.56   
Hugo Landström  2002  Ängelholms Simsällskap            45.58   
10  Anton Molin  2002  Klippans Simsällskap            46.59   
11  Loke Ranerup  2003  Kappsimningsklubben Karpen            46.71   
12  Emil Edvinsson  2003  Klippans Simsällskap            48.66   
13  Anton Persson  2006  Kappsimningsklubben Karpen            49.03   
14  Tim Larsson  2003  Simklubben Spiggarna            53.52   
15  Gunnar Enev  2005  Klippans Simsällskap            53.97   
16  Axel Jellbom  2004  Kappsimningsklubben Karpen            54.38   
17  Edwin Larsson  2002  Klippans Simsällskap            55.37   
Oscar Wifralius  2003  Ängelholms Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 4, 50m Frisim Damer, Finaler 
Guld 39,00. Silver 43,00. Brons 48,00. 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Vilma Rudolf  2002  Kappsimningsklubben Karpen            37.31   
Mimmi Johansson  2002  Klippans Simsällskap            37.75   
Agnes Delen Abrahamsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen            38.58   
Patricia Tibemo  2002  Simklubben Spiggarna            38.80   
Amanda Manecke  2001  Simklubben Näcken            39.13   
Alice Troedsson  2004  Ängelholms Simsällskap            39.32   
Louise Harmsund  2003  Ängelholms Simsällskap            39.42   
Tea Berg  2002  Simklubben Näcken            39.52   
Caroline Andersson  2001  Simklubben Spiggarna            39.56   
10  Annie Berg  2003  Simklubben Näcken            39.75   
11  Frida Pekberg  2004  Ängelholms Simsällskap            40.08   
12  Emma Joelsson  2002  Simklubben Näcken            40.68   
13  Cajsa Fredriksson  2003  Simklubben Spiggarna            40.69   
14  Victoria Björnstedt  2001  Simklubben Spiggarna            40.78   
15  Saga Godolakis  2003  Ängelholms Simsällskap            41.32   
16  Anja Schönbäck  2003  Simklubben Spiggarna            41.35   
17  Wilma Ekstrand  2004  Simklubben Spiggarna            41.39   
18  Thilda Andreasson  2003  Klippans Simsällskap            43.05   
19  Rebecca Kokko  2004  Kappsimningsklubben Karpen            43.88   
20  Emmie Andersson  2003  Ängelholms Simsällskap            44.00   
21  Maja Nilsson  2004  Kappsimningsklubben Karpen            44.01   
22  Ebba Havdrup  2004  Ängelholms Simsällskap            44.69   
23  Ammie Axelsson  2004  Ängelholms Simsällskap            44.78   
24  Ida Pedersen  2001  Klippans Simsällskap            44.84   
25  Elin Kronkvist  2004  Ängelholms Simsällskap            45.76   
26  Nelly Hansson  2004  Ängelholms Simsällskap            45.95   
27  Ellen Johansson  2003  Ängelholms Simsällskap            46.62   
28  Mathilda Delen Abrahamsso  2004  Kappsimningsklubben Karpen            47.63   
29  Alva Olmyr  2003  Klippans Simsällskap            48.65   
30  Leah Ljungerud  2006  Ängelholms Simsällskap            48.93   
31  Ella Henriksson  2003  Ängelholms Simsällskap            49.34   
32  Caisa Renström  2004  Ängelholms Simsällskap            49.47   
33  Elsa Jönsson  2004  Ängelholms Simsällskap            49.94   
34  Ebba Johansson  2004  Klippans Simsällskap            50.04   
35  Tyra Hjorth  2005  Klippans Simsällskap            50.89   
36  Klara Harrysson  2004  Ängelholms Simsällskap            57.67   
37  Elin Lindell  2004  Ängelholms Simsällskap            58.75   
38  Emie Svensson  2006  Simklubben Spiggarna            1:07.60   
39  Isabella Blomgren  2006  Simklubben Spiggarna            1:11.28   
Ella Persson  2004  Ängelholms Simsällskap            DNS   
Matilda Olsson  2003  Simklubben Spiggarna            DSQ   
                     
 
Gren 5, 100m Frisim Herrar, Finaler 
Guld 1,15,00. Silver 1,19,00. Brons 1,25,00. 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Gustav Franzén  2000  Växjö Simsällskap    35.50        1:12.53   
Albin Bengtsson  2000  Klippans Simsällskap    36.34        1:15.66   
Victor Jacobsson  1999  Växjö Simsällskap    35.66        1:16.44   
Linus Wernersson  2001  Växjö Simsällskap    35.81        1:16.54   
Anton Strand  2003  Växjö Simsällskap    38.48        1:20.88   
Leo Pekberg  2002  Ängelholms Simsällskap    40.18        1:22.13   
Gustav Hammarstedt  2002  Växjö Simsällskap    39.16        1:23.24   
Emanuel Tidåsen  2002  Växjö Simsällskap    41.62        1:27.54   
Oskar Axandersson  2002  Växjö Simsällskap    40.25        1:28.95   
10  Simon Persson  2003  Kappsimningsklubben Karpen    41.51        1:29.10   
11  Otto Svensson  2002  Växjö Simsällskap    42.15        1:30.97   
12  Anton Hjelmberg  2001  Växjö Simsällskap    44.39        1:35.48   
                     
 
Gren 6, 100m Frisim Damer, Finaler 
Guld 1,15,00. Silver 1,19,00. Brons 1,25,00. 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ebba Bergström  2000  Växjö Simsällskap    34.09        1:10.54   
Saga Bodsjö  2002  Växjö Simsällskap    34.43        1:11.06   
Alice Bengtsson  2000  Klippans Simsällskap    34.35        1:11.67   
Natalie Noreblad  2002  Växjö Simsällskap    35.49        1:13.38   
Linnéa Persson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    35.54        1:13.52   
Jennie Johansson  2001  Klippans Simsällskap    35.19        1:13.60   
Felicia Bremark  2000  Växjö Simsällskap    35.50        1:13.73   
Vendela Augustsson  2000  Växjö Simsällskap    35.86        1:13.94   
Amanda Troedsson  2002  Ängelholms Simsällskap    35.64        1:14.28   
10  Matilda Engström  2001  Klippans Simsällskap    35.85        1:15.70   
11  Emilia Olsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    36.79        1:16.25   
12  Tilde Karlsson  2000  Simklubben Spiggarna    36.78        1:19.85   
13  Belinda Vedlugaite  2000  Klippans Simsällskap    39.23        1:22.17   
14  Sanna Bodsjö  2003  Växjö Simsällskap    38.96        1:23.86   
15  Olivia Hedenfalk  2002  Växjö Simsällskap    39.94        1:23.87   
16  Ellen Ronnebring  1999  Växjö Simsällskap    40.89        1:26.50   
17  Aimée Estrada Hermansson  2003  Växjö Simsällskap    41.55        1:29.35   
18  Linnéa Berggren  2002  Växjö Simsällskap    45.24        1:39.34   
19  Elisia Samuelsson  2002  Växjö Simsällskap    45.70        1:39.41   
                     
 
Gren 7, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 
Guld 20,00. Silver 23,00. Brons 27,00. 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Axel Palm  2002  Klippans Simsällskap            18.41   
Albin Nilsson  2002  Klippans Simsällskap            19.05   
Gustaf Stokholm  2004  Ängelholms Simsällskap            19.11   
Oskar Axandersson  2002  Växjö Simsällskap            19.57   
Noa Rydén  2004  Ängelholms Simsällskap            20.12   
Mikael Wemmert  1993  Simklubben Spiggarna            20.80   
Felix Tjärnberg  2005  Simklubben Spiggarna            21.47   
Hugo Landström  2002  Ängelholms Simsällskap            22.28   
Tim Larsson  2003  Simklubben Spiggarna            25.98   
10  Liam Blomgren  2003  Simklubben Spiggarna            27.04   
11  Anton Persson  2006  Kappsimningsklubben Karpen            28.04   
12  Anton Molin  2002  Klippans Simsällskap            31.99   
13  Ludwig Bengtsson  2004  Klippans Simsällskap            33.23   
Oscar Wifralius  2003  Ängelholms Simsällskap            DNS   
Emil Edvinsson  2003  Klippans Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 8, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 
Guld 20,00. Silver 23,00. Brons 27,00. 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jennie Johansson  2001  Klippans Simsällskap            17.69   
Alice Troedsson  2004  Ängelholms Simsällskap            18.85   
Annie Berg  2003  Simklubben Näcken            19.80   
Caroline Andersson  2001  Simklubben Spiggarna            19.94   
Vilma Rudolf  2002  Kappsimningsklubben Karpen            20.06   
Louise Harmsund  2003  Ängelholms Simsällskap            20.14   
Amanda Manecke  2001  Simklubben Näcken            20.46   
Tea Berg  2002  Simklubben Näcken            21.34   
Corrine Gunnarsson  1999  Simklubben Näcken            21.39   
10  Frida Pekberg  2004  Ängelholms Simsällskap            21.68   
11  Wilma Ekstrand  2004  Simklubben Spiggarna            22.01   
12  Matilda Olsson  2003  Simklubben Spiggarna            22.19   
13  Ammie Axelsson  2004  Ängelholms Simsällskap            22.23   
14  Saga Godolakis  2003  Ängelholms Simsällskap            22.55   
15  Elin Kronkvist  2004  Ängelholms Simsällskap            23.19   
16  Cajsa Fredriksson  2003  Simklubben Spiggarna            23.37   
17  Emmie Andersson  2003  Ängelholms Simsällskap            23.60   
18  Anja Schönbäck  2003  Simklubben Spiggarna            24.12   
19  Ella Henriksson  2003  Ängelholms Simsällskap            24.39   
20  Nelly Hansson  2004  Ängelholms Simsällskap            24.53   
21  Thilda Andreasson  2003  Klippans Simsällskap            25.56   
22  Ellen Johansson  2003  Ängelholms Simsällskap            26.76   
23  Elsa Jönsson  2004  Ängelholms Simsällskap            27.19   
24  Ebba Havdrup  2004  Ängelholms Simsällskap            28.29   
25  Mathilda Delen Abrahamsso  2004  Kappsimningsklubben Karpen            28.53   
26  Leah Ljungerud  2006  Ängelholms Simsällskap            28.64   
27  Caisa Renström  2004  Ängelholms Simsällskap            28.77   
28  Elin Lindell  2004  Ängelholms Simsällskap            30.14   
29  Klara Harrysson  2004  Ängelholms Simsällskap            36.79   
Ella Persson  2004  Ängelholms Simsällskap            DNS   
Maja Nilsson  2004  Kappsimningsklubben Karpen            DNS   
Alva Olmyr  2003  Klippans Simsällskap            DSQ   
Victoria Björnstedt  2001  Simklubben Spiggarna            DSQ   
                     
 
Gren 9, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
Guld 41,00. Silver 45,00. Brons 49,00. 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gustav Hammarstedt  2002  Växjö Simsällskap            40.70   
Victor Jacobsson  1999  Växjö Simsällskap            41.40   
Albin Bengtsson  2000  Klippans Simsällskap            41.66   
Linus Wernersson  2001  Växjö Simsällskap            42.24   
Simon Persson  2003  Kappsimningsklubben Karpen            42.28   
Leo Pekberg  2002  Ängelholms Simsällskap            43.17   
Anton Strand  2003  Växjö Simsällskap            43.83   
Emanuel Tidåsen  2002  Växjö Simsällskap            45.30   
Otto Svensson  2002  Växjö Simsällskap            54.42   
10  Anton Hjelmberg  2001  Växjö Simsällskap            55.51   
Gustav Franzén  2000  Växjö Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 10, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
Guld 41,00. Silver 45,00. Brons 49,00. 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Saga Bodsjö  2002  Växjö Simsällskap            36.01   
Amanda Troedsson  2002  Ängelholms Simsällskap            37.72   
Ebba Bergström  2000  Växjö Simsällskap            37.78   
Natalie Noreblad  2002  Växjö Simsällskap            38.11   
Felicia Bremark  2000  Växjö Simsällskap            38.78   
Alice Bengtsson  2000  Klippans Simsällskap            40.06   
Vendela Augustsson  2000  Växjö Simsällskap            40.83   
Emilia Olsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen            41.00   
Sanna Bodsjö  2003  Växjö Simsällskap            41.03   
10  Matilda Engström  2001  Klippans Simsällskap            41.18   
11  Tilde Karlsson  2000  Simklubben Spiggarna            42.73   
12  Belinda Vedlugaite  2000  Klippans Simsällskap            43.20   
13  Patricia Tibemo  2002  Simklubben Spiggarna            44.85   
14  Agnes Delen Abrahamsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen            45.19   
15  Ellen Ronnebring  1999  Växjö Simsällskap            46.06   
16  Mimmi Johansson  2002  Klippans Simsällskap            46.63   
17  Aimée Estrada Hermansson  2003  Växjö Simsällskap            47.23   
18  Olivia Hedenfalk  2002  Växjö Simsällskap            48.19   
19  Linnéa Berggren  2002  Växjö Simsällskap            54.99   
20  Elisia Samuelsson  2002  Växjö Simsällskap            56.55   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  13 april 2014 
Licensierad till: Klippans Simsällskap  Utskriftstid  11:34