Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Lödde Meet    Utskriftsdatum  02 mars 2014   
  Tävlingsort  Löddeköpinge    Utskriftstid  17:14   
  Arrangör  SK Lödde         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  01 mars 2014         
 
 
Gren 1, 100m Frisim Damer, Finaler 
Sponsor: Håkantorp Däck 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elin Lundgren  1995  Simklubben Hajen    29.44        1:00.66   
Maria Persson  1993  Simklubben Poseidon    29.69        1:02.51   
Amanda Karlsson  1998  Simklubben Hajen    30.31        1:03.40   
Johanna Holmberg  1993  Simklubben Lödde    30.98        1:03.69   
Elin Moberg  1999  Simklubben Poseidon    30.76        1:04.73   
Matilda Andersson  1999  Ängelholms Simsällskap    32.02        1:06.17   
Rebecca Nordberg  1996  Simklubben Poseidon    32.56        1:08.40   
Vivianne Olsson  2000  Simklubben Lödde    32.58        1:08.68   
Erica Johnsson  1996  Simklubben Lödde    33.65        1:08.77   
10  Elin Lackegård  2000  Simklubben Hajen    33.99        1:09.79   
11  Louise Grönborg  1999  Ängelholms Simsällskap    32.98        1:10.32   
12  Julia Forell  2000  Simklubben Lödde    34.33        1:10.85   
13  Linn Tufvesson  2001  Simklubben Poseidon    34.54        1:11.80   
14  Erika Nilsson  1998  Helsingborgs Simsällskap    34.99        1:12.33   
15  Hanna Nilsson  2000  Simklubben Hajen    34.76        1:12.51   
16  Linnea Carlsén  2000  Simklubben Poseidon    34.97        1:13.20   
17  Elin Hansen  2000  Simsällskapet Iden    34.68        1:15.11   
18  Julia Larsson  2002  Simklubben Hajen    37.92        1:17.42   
19  Agnes Bonnevier  2000  Simklubben Poseidon    36.82        1:17.76   
20  Tove Sjunnesson  2000  Helsingborgs Simsällskap    37.18        1:18.00   
21  Anna Lapadatovic  2001  Helsingborgs Simsällskap    37.33        1:18.20   
22  Elly Palm  2001  Helsingborgs Simsällskap    38.53        1:18.48   
23  Ella Laurén  2001  Simklubben Hajen    37.37        1:18.53   
24  Josefin Dellhede  2003  Simsällskapet Iden    37.72        1:18.93   
25  Felicia Holmvik  2000  Helsingborgs Simsällskap    37.40        1:18.97   
26  Amanda Önnestam  2001  Simklubben Lödde    38.95        1:19.24   
27  Minna Molin  2000  Simklubben Hajen    38.34        1:19.37   
28  Serena Gravrogk-Linde  2000  Simklubben Poseidon    36.86        1:19.54   
29  Loella Hansson  1999  Helsingborgs Simsällskap    38.28        1:19.66   
30  Sandra Metzsch  1999  Simklubben Poseidon    38.96        1:19.87   
31  Josefine Lundquist  1998  Helsingborgs Simsällskap    37.36        1:20.17   
32  Elsa Bitzén  2003  Simklubben Hajen    37.21        1:20.36   
33  Thea Dahlqvist  2003  Simklubben Hajen    37.88        1:21.63   
34  Linnea Moberg  2001  Simklubben Poseidon    39.20        1:21.74   
35  Isabelle Bengtsson  2002  Simklubben Poseidon    38.58        1:22.41   
36  Viktoria Dellhede  2003  Simsällskapet Iden    41.06        1:22.83   
37  Pauline Hansson  2001  Helsingborgs Simsällskap    39.84        1:23.01   
38  Emilia Ohlsson  2001  Simklubben Poseidon    40.30        1:24.14   
39  Roxana Terani-Manesh  1998  Helsingborgs Simsällskap    37.30        1:24.33   
40  Matilda Carlberg  2002  Simklubben Poseidon    40.33        1:24.86   
41  Veronica Santrac  2000  Simklubben Poseidon    40.61        1:26.72   
42  Filippa Dihle  2003  Simklubben Lödde    42.06        1:27.79   
43  My Morin  2001  Simsällskapet Iden    43.39        1:29.96   
44  Tuva Rosén Sundström  2002  Simsällskapet Iden    41.54        1:30.59   
45  Siri Gunnarsson  2002  Simsällskapet Iden    41.51        1:32.11   
46  Agnes Dansdotter  2002  Simklubben Lödde    42.69        1:32.16   
47  Natalie Israelsson  2001  Simsällskapet Iden    46.57        1:42.42   
                     
 
Gren 2, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Julius Ekstrand  1998  Simklubben Poseidon    32.98        1:09.73   
Luke Postema  1995  Simklubben Poseidon    32.27        1:09.87   
Petter Hansson  1995  Simklubben Poseidon    34.80        1:13.96   
Sigge Ivarsson  1999  Simklubben Poseidon    37.30        1:19.92   
Daniel Dahlén  1999  Simsällskapet Iden    38.79        1:22.16   
Tobias Ranevi  1999  Simklubben Lödde    39.59        1:24.29   
Linus Ljunghusen  2000  Simklubben Poseidon    40.61        1:25.29   
Tim Brinkhagen  2001  Simklubben Lödde    40.02        1:26.44   
Hampus Malm  1999  Helsingborgs Simsällskap    44.27        1:34.74   
10  Joel von Post  2001  Simsällskapet Iden    46.17        1:37.43   
11  Elliot Jönsson  2001  Simklubben Lödde    46.65        1:38.12   
12  Nils Wergeland  2002  Simklubben Lödde    46.24        1:38.57   
13  Elliot Larsson  2000  Simklubben Lödde    45.69        1:40.27   
14  Isak Paulsson  2002  Simklubben Lödde    47.38        1:42.98   
15  Esben Metzsch  2002  Simklubben Poseidon    49.73        1:45.45   
16  Ian Hangård  2002  Simklubben Lödde    49.50        1:48.44   
17  Lukas Miderbäck  2003  Simklubben Lödde    52.88        1:52.46   
18  Måns Wiking  2001  Simklubben Lödde    53.62        1:52.88   
Emil Wiberg  2001  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
Oscar Grönborg  2002  Ängelholms Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 3, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
Sponsor: Kartguiden 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elin Lundgren  1995  Simklubben Hajen            30.79   
Li Björner Oh  1998  Simklubben Hajen            31.41   
Louise Ranevi  1999  Simklubben Lödde            31.67   
Johanna Holmberg  1993  Simklubben Lödde            31.71   
Sara Edenfelt  1992  Simklubben Hajen            31.87   
Maria Persson  1993  Simklubben Poseidon            32.58   
Matilda Andersson  1999  Ängelholms Simsällskap            34.00   
Julia Forell  2000  Simklubben Lödde            34.56   
Saga Miderbäck  2000  Simklubben Lödde            35.90   
10  Sara Sällberg  2001  Simklubben Lödde            35.99   
11  Louise Grönborg  1999  Ängelholms Simsällskap            36.15   
12  Ditte Oredsson  2003  Simklubben Poseidon            37.25   
13  Matilda Johansdotter  2000  Simklubben Lödde            37.81   
14  Sandra Metzsch  1999  Simklubben Poseidon            38.20   
15  Linnea Carlsén  2000  Simklubben Poseidon            38.35   
16  Kajsa Persson  2000  Simsällskapet Iden            39.42   
17  Tove Sjunnesson  2000  Helsingborgs Simsällskap            39.72   
18  Isabelle Bengtsson  2002  Simklubben Poseidon            40.14   
19  Elly Palm  2001  Helsingborgs Simsällskap            40.29   
20  Elsa Bitzén  2003  Simklubben Hajen            40.51   
21  Linnea Moberg  2001  Simklubben Poseidon            40.78   
22  Erika Nilsson  1998  Helsingborgs Simsällskap            40.80   
23  Felicia Holmvik  2000  Helsingborgs Simsällskap            41.19   
24  Anna Lapadatovic  2001  Helsingborgs Simsällskap            41.67   
25  Elin Hansen  2000  Simsällskapet Iden            41.68   
26  Ella Laurén  2001  Simklubben Hajen            42.30   
27  Roxana Terani-Manesh  1998  Helsingborgs Simsällskap            42.62   
28  Pauline Hansson  2001  Helsingborgs Simsällskap            42.77   
29  Minna Molin  2000  Simklubben Hajen            43.16   
29  Viktoria Dellhede  2003  Simsällskapet Iden            43.16   
31  Carolina Åsberg  2002  Simklubben Lödde            43.44   
32  Olivia Skog  2002  Simklubben Lödde            43.63   
33  Agnes Bonnevier  2000  Simklubben Poseidon            43.84   
34  Aliah Moberg  2003  Simklubben Hajen            43.87   
35  Serena Gravrogk-Linde  2000  Simklubben Poseidon            44.20   
36  Veronica Santrac  2000  Simklubben Poseidon            44.25   
37  Josefine Lundquist  1998  Helsingborgs Simsällskap            46.21   
38  Tuva Rosén Sundström  2002  Simsällskapet Iden            46.96   
39  Filippa Dihle  2003  Simklubben Lödde            47.75   
40  My Morin  2001  Simsällskapet Iden            48.83   
41  Agnes Dansdotter  2002  Simklubben Lödde            51.81   
43  Angelica Böhme  2003  Simsällskapet Iden            1:00.27   
Julia Larsson  2002  Simklubben Hajen            DSQ   
Matilda Carlberg  2002  Simklubben Poseidon            DSQ   
Natalie Israelsson  2001  Simsällskapet Iden            DSQ   
Siri Gunnarsson  2002  Simsällskapet Iden            DSQ   
                     
 
Gren 4, 200m Medley Herrar, Finaler 
Sponsor: KKB Fastigheter AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jesper Olsson  1998  Simklubben Poseidon    28.41  1:04.36  1:48.40    2:22.32   
Gustav Östlund  1997  Simklubben Poseidon    31.32  1:07.97  1:51.43    2:23.22   
Marcus Henriksson  1997  Simklubben Hajen    30.77  1:08.04  1:50.63    2:24.62   
Petter Hansson  1995  Simklubben Poseidon    32.58  1:13.89  1:54.94    2:29.46   
Julius Ekstrand  1998  Simklubben Poseidon    35.12  1:16.67  1:58.17    2:30.84   
Marko Vasilijevic  1999  Simklubben Poseidon    32.54  1:10.49  1:57.04    2:31.69   
Alexander Dahlén  1999  Simsällskapet Iden    32.14  1:11.35  1:56.53    2:32.02   
Lukas Gunnarsson  1998  Simklubben Lödde    31.40  1:11.84  1:59.68    2:33.32   
Gustav Östlund  2000  Simklubben Lödde    31.91  1:12.22  2:00.27    2:34.10   
10  Sigge Ivarsson  1999  Simklubben Poseidon    35.40  1:17.32  2:02.83    2:38.52   
11  Simon Pettersson  1998  Simklubben Poseidon    32.40  1:17.65  2:04.17    2:40.25   
12  Andreas Aminoff  2000  Simklubben Hajen    35.12  1:14.40  2:03.64    2:40.65   
13  Tobias Ranevi  1999  Simklubben Lödde    34.61  1:16.68  2:04.26    2:41.26   
14  Christoffer Dellhede  2001  Simsällskapet Iden    36.73  1:20.06  2:13.53    2:51.15   
15  Philip Andersson  2001  Ängelholms Simsällskap    38.98  1:23.49  2:19.06    2:59.83   
16  Hampus Malm  1999  Helsingborgs Simsällskap    40.77  1:26.79  2:23.91    3:04.13   
17  Joel von Post  2001  Simsällskapet Iden    39.75  1:30.32  2:26.25    3:12.66   
18  Oscar Grönborg  2002  Ängelholms Simsällskap    46.66  1:37.56  2:36.02    3:20.65   
19  Gustav Lidbäck  2002  Simsällskapet Iden    47.42  1:38.01  2:39.84    3:22.27   
20  Esben Metzsch  2002  Simklubben Poseidon    48.67  1:42.83  2:41.48    3:32.50   
                     
 
Gren 5, 200m Bröstsim Damer, Finaler 
Sponsor: Färs och Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Louise Ranevi  1999  Simklubben Lödde    37.21  1:21.06  2:05.32    2:48.67   
Matilda Andersson  1999  Ängelholms Simsällskap    40.42  1:26.88  2:14.21    3:01.56   
Louise Grönborg  1999  Ängelholms Simsällskap    42.21  1:30.42  2:19.46    3:08.65   
Aliah Moberg  2003  Simklubben Hajen    46.08  1:35.79  2:25.30    3:14.14   
Tova Hegardt  2002  Simklubben Poseidon    45.06  1:36.57  2:26.97    3:16.84   
Saga Miderbäck  2000  Simklubben Lödde    46.75  1:39.93  2:33.14    3:27.86   
Kajsa Persson  2000  Simsällskapet Iden    46.59  1:38.89  2:33.24    3:28.00   
Amanda Önnestam  2001  Simklubben Lödde    47.57  1:41.30  2:37.38    3:31.13   
Olivia Skog  2002  Simklubben Lödde    47.92  1:42.81  2:38.28    3:31.56   
10  Agnes Bonnevier  2000  Simklubben Poseidon    49.75  1:43.28  2:37.78    3:32.56   
                     
 
Gren 6, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 
Sponsor: Kävlinge Zoo 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hugo Cedervall  1997  Simklubben Poseidon    28.20        1:00.24   
Jesper Olsson  1998  Simklubben Poseidon    28.06        1:00.78   
Marcus Henriksson  1997  Simklubben Hajen    30.28        1:04.77   
Simon Pettersson  1998  Simklubben Poseidon    31.50        1:06.14   
Lukas Gunnarsson  1998  Simklubben Lödde    31.28        1:07.10   
Tobias Ranevi  1999  Simklubben Lödde    35.03        1:16.08   
Tim Brinkhagen  2001  Simklubben Lödde    37.24        1:19.23   
Linus Ljunghusen  2000  Simklubben Poseidon    37.40        1:19.72   
Philip Andersson  2001  Ängelholms Simsällskap    39.94        1:25.83   
10  Ian Hangård  2002  Simklubben Lödde    38.76        1:25.87   
11  Joel von Post  2001  Simsällskapet Iden    42.23        1:35.22   
12  Isak Paulsson  2002  Simklubben Lödde    44.03        1:37.04   
13  Lukas Miderbäck  2003  Simklubben Lödde    45.69        1:41.42   
Nils Wergeland  2002  Simklubben Lödde            DSQ   
                     
 
Gren 7, 50m Frisim Damer, Finaler 
Sponsor: EDCON redovisning 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Maria Persson  1993  Simklubben Poseidon            27.79   
Louise Ranevi  1999  Simklubben Lödde            29.10   
Amanda Karlsson  1998  Simklubben Hajen            29.15   
Sara Edenfelt  1992  Simklubben Hajen            29.60   
Elin Moberg  1999  Simklubben Poseidon            30.18   
Rebecca Nordberg  1996  Simklubben Poseidon            30.85   
Vivianne Olsson  2000  Simklubben Lödde            31.61   
Elin Lackegård  2000  Simklubben Hajen            31.75   
Sara Sällberg  2001  Simklubben Lödde            32.37   
10  Ditte Oredsson  2003  Simklubben Poseidon            32.49   
11  Saga Miderbäck  2000  Simklubben Lödde            32.54   
12  Julia Forell  2000  Simklubben Lödde            32.98   
13  Matilda Johansdotter  2000  Simklubben Lödde            33.05   
14  Tova Hegardt  2002  Simklubben Poseidon            33.11   
15  Erika Nilsson  1998  Helsingborgs Simsällskap            33.29   
16  Hanna Nilsson  2000  Simklubben Hajen            33.38   
17  Elin Hansen  2000  Simsällskapet Iden            33.39   
18  Linnea Carlsén  2000  Simklubben Poseidon            33.64   
19  Linn Tufvesson  2001  Simklubben Poseidon            33.74   
20  Tove Sjunnesson  2000  Helsingborgs Simsällskap            35.12   
21  Elly Palm  2001  Helsingborgs Simsällskap            35.28   
22  Roxana Terani-Manesh  1998  Helsingborgs Simsällskap            35.36   
23  Felicia Holmvik  2000  Helsingborgs Simsällskap            35.46   
24  Ella Laurén  2001  Simklubben Hajen            35.63   
25  Serena Gravrogk-Linde  2000  Simklubben Poseidon            35.66   
26  Sandra Metzsch  1999  Simklubben Poseidon            36.24   
27  Anna Lapadatovic  2001  Helsingborgs Simsällskap            36.27   
28  Thea Dahlqvist  2003  Simklubben Hajen            36.41   
29  Viktoria Dellhede  2003  Simsällskapet Iden            36.73   
30  Isabelle Bengtsson  2002  Simklubben Poseidon            36.81   
31  Emilia Ohlsson  2001  Simklubben Poseidon            37.50   
32  Matilda Carlberg  2002  Simklubben Poseidon            37.51   
33  Pauline Hansson  2001  Helsingborgs Simsällskap            38.29   
34  Veronica Santrac  2000  Simklubben Poseidon            39.57   
35  Tuva Rosén Sundström  2002  Simsällskapet Iden            40.14   
36  My Morin  2001  Simsällskapet Iden            40.84   
37  Anna Twedberg  2003  Simsällskapet Iden            42.15   
38  Angelica Böhme  2003  Simsällskapet Iden            45.80   
39  Natalie Israelsson  2001  Simsällskapet Iden            48.29   
40  Elin Westerhult  2002  Simsällskapet Iden            49.83   
Josefine Lundquist  1998  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
Siri Gunnarsson  2002  Simsällskapet Iden            DSQ   
                     
 
Gren 8, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 
Sponsor: STANNO 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Johan Jönsson  1995  Simklubben Hajen    33.12  1:07.90  1:43.88    2:19.15   
Gustav Östlund  1997  Simklubben Poseidon    33.42  1:09.96  1:47.05    2:24.10   
Andreas Aminoff  2000  Simklubben Hajen    36.73  1:14.85  1:52.79    2:30.03   
Alexander Dahlén  1999  Simsällskapet Iden    35.23  1:13.56  1:52.41    2:30.14   
Christoffer Dellhede  2001  Simsällskapet Iden    40.47  1:23.99  2:07.34    2:49.07   
Elliot Larsson  2000  Simklubben Lödde    39.56  1:23.71  2:09.28    2:52.69   
Philip Andersson  2001  Ängelholms Simsällskap    41.40  1:25.97  2:10.63    2:54.21   
Gustav Lidbäck  2002  Simsällskapet Iden    45.29  1:34.96  2:26.43    3:15.64   
Elliot Jönsson  2001  Simklubben Lödde    50.65  1:43.97  2:37.88    3:28.50   
10  Måns Wiking  2001  Simklubben Lödde    51.62  1:47.92  2:46.25    3:39.45   
Esben Metzsch  2002  Simklubben Poseidon            DSQ   
                     
 
Gren 9, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 
Sponsor: KEPA TRYCK 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Li Björner Oh  1998  Simklubben Hajen    34.36  1:15.23  1:58.77    2:43.12   
Carolina Åsberg  2002  Simklubben Lödde    46.83  1:44.06  2:43.31    3:39.35   
Serena Gravrogk-Linde  2000  Simklubben Poseidon    46.19  1:44.23  2:43.07    3:40.20   
                     
 
Gren 10, 200m Frisim Herrar, Finaler 
Sponsor: MAX 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Hugo Cedervall  1997  Simklubben Poseidon    27.75  58.06  1:28.12    1:58.42   
Oskar Strömberg  1994  Simklubben Lödde    27.00  57.61  1:29.04    2:00.10   
Martin Rogmark  1996  Simklubben Hajen    27.41  58.09  1:30.57    2:03.34   
Gustav Östlund  1997  Simklubben Poseidon    28.57  59.54  1:31.82    2:03.35   
Jesper Olsson  1998  Simklubben Poseidon    29.69  1:02.80  1:35.87    2:06.94   
Johan Jönsson  1995  Simklubben Hajen    29.23  1:01.12  1:34.15    2:07.47   
Petter Hansson  1995  Simklubben Poseidon    29.70  1:02.18  1:35.39    2:07.92   
Marko Vasilijevic  1999  Simklubben Poseidon    30.94  1:04.36  1:36.63    2:09.05   
Julius Ekstrand  1998  Simklubben Poseidon    29.84  1:02.97  1:37.25    2:10.37   
10  Marcus Henriksson  1997  Simklubben Hajen    30.71  1:04.72  1:39.40    2:13.70   
11  Alexander Dahlén  1999  Simsällskapet Iden    30.43  1:05.46  1:41.97    2:16.68   
12  Simon Pettersson  1998  Simklubben Poseidon    31.33  1:06.25  1:42.06    2:17.49   
13  Andreas Aminoff  2000  Simklubben Hajen    31.57  1:05.80  1:41.88    2:17.72   
14  Hugo Rogmark  1999  Simklubben Hajen    33.52  1:10.71  1:48.97    2:26.32   
15  Tim Brinkhagen  2001  Simklubben Lödde    34.32  1:12.96  1:52.14    2:28.46   
16  Christoffer Dellhede  2001  Simsällskapet Iden    34.83  1:13.21  1:53.31    2:30.76   
17  Hampus Malm  1999  Helsingborgs Simsällskap    34.81  1:13.29  1:53.75    2:34.69   
18  Philip Andersson  2001  Ängelholms Simsällskap    36.19  1:17.21  1:59.57    2:39.87   
19  Gustav Lidbäck  2002  Simsällskapet Iden    37.39  1:20.91  2:05.02    2:46.68   
20  Joar Modigh  2001  Simklubben Hajen    38.75  1:22.80  2:04.12    2:47.32   
21  Joel von Post  2001  Simsällskapet Iden    37.70  1:23.36  2:09.77    2:54.46   
                     
 
Gren 11, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
Sponsor: Peter Landgren & co 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Matilda Andersson  1999  Ängelholms Simsällskap    35.72        1:13.41   
Sara Sällberg  2001  Simklubben Lödde    37.43        1:16.94   
Erica Johnsson  1996  Simklubben Lödde    38.15        1:18.61   
Louise Grönborg  1999  Ängelholms Simsällskap    39.18        1:20.75   
Linn Tufvesson  2001  Simklubben Poseidon    40.03        1:21.43   
Linnea Andersson  1998  Helsingborgs Simsällskap    39.56        1:22.37   
Elin Hansen  2000  Simsällskapet Iden    41.04        1:27.87   
Amanda Önnestam  2001  Simklubben Lödde    43.38        1:28.26   
Josefin Dellhede  2003  Simsällskapet Iden    43.81        1:28.46   
10  Elsa Bitzén  2003  Simklubben Hajen    43.06        1:29.37   
11  Olivia Skog  2002  Simklubben Lödde    43.92        1:29.95   
12  Elly Palm  2001  Helsingborgs Simsällskap    44.44        1:30.79   
13  Tove Sjunnesson  2000  Helsingborgs Simsällskap    44.36        1:31.74   
14  Astrid Hemmingsson  2000  Simklubben Poseidon    45.39        1:31.88   
15  Minna Molin  2000  Simklubben Hajen    45.38        1:33.10   
16  Filippa Dihle  2003  Simklubben Lödde    46.17        1:34.52   
17  Thea Dahlqvist  2003  Simklubben Hajen    45.76        1:34.71   
18  Anna Lapadatovic  2001  Helsingborgs Simsällskap    46.15        1:36.17   
19  Carolina Åsberg  2002  Simklubben Lödde    48.42        1:39.11   
20  Loella Hansson  1999  Helsingborgs Simsällskap    47.42        1:41.30   
21  Agnes Dansdotter  2002  Simklubben Lödde    51.66        1:43.07   
22  Siri Gunnarsson  2002  Simsällskapet Iden    50.96        1:49.61   
23  Natalie Israelsson  2001  Simsällskapet Iden    55.69        1:55.06   
Pauline Hansson  2001  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 12, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
Sponsor: Team Sportia 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jesper Olsson  1998  Simklubben Poseidon            27.52   
Marcus Henriksson  1997  Simklubben Hajen            28.94   
Lukas Gunnarsson  1998  Simklubben Lödde            29.21   
Gustav Östlund  2000  Simklubben Lödde            29.23   
Simon Pettersson  1998  Simklubben Poseidon            30.36   
Alexander Dahlén  1999  Simsällskapet Iden            31.28   
Tobias Ranevi  1999  Simklubben Lödde            33.59   
Linus Ljunghusen  2000  Simklubben Poseidon            35.31   
Elliot Larsson  2000  Simklubben Lödde            35.88   
10  Philip Andersson  2001  Ängelholms Simsällskap            37.16   
11  Joel von Post  2001  Simsällskapet Iden            37.84   
12  Ian Hangård  2002  Simklubben Lödde            37.86   
13  Isak Paulsson  2002  Simklubben Lödde            38.72   
14  Joar Modigh  2001  Simklubben Hajen            39.25   
15  Hampus Malm  1999  Helsingborgs Simsällskap            40.42   
16  Lukas Miderbäck  2003  Simklubben Lödde            40.46   
17  Lukas Fajerson  1998  Simsällskapet Iden            51.34   
Elliot Jönsson  2001  Simklubben Lödde            DSQ   
Måns Wiking  2001  Simklubben Lödde            DSQ   
Nils Wergeland  2002  Simklubben Lödde            DSQ   
                     
 
Gren 13, 100m Medley Damer, Finaler 
Sponsor: HEAD 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elin Lundgren  1995  Simklubben Hajen    31.85        1:09.01   
Amanda Karlsson  1998  Simklubben Hajen    34.79        1:13.72   
Johanna Holmberg  1993  Simklubben Lödde    33.47        1:13.80   
Louise Ranevi  1999  Simklubben Lödde    35.35        1:13.84   
Matilda Andersson  1999  Ängelholms Simsällskap    34.87        1:14.81   
Li Björner Oh  1998  Simklubben Hajen    34.70        1:14.85   
Julia Forell  2000  Simklubben Lödde    37.64        1:19.76   
Saga Miderbäck  2000  Simklubben Lödde    38.41        1:23.81   
Elly Palm  2001  Helsingborgs Simsällskap    41.21        1:26.85   
10  Tove Sjunnesson  2000  Helsingborgs Simsällskap    41.29        1:27.83   
11  Louise Lindoff  2001  Simklubben Lödde    40.88        1:28.27   
12  Elin Hansen  2000  Simsällskapet Iden    39.83        1:28.59   
13  Felicia Holmvik  2000  Helsingborgs Simsällskap    41.17        1:29.92   
14  Olivia Skog  2002  Simklubben Lödde    42.96        1:31.10   
15  Kajsa Persson  2000  Simsällskapet Iden    42.34        1:31.12   
16  Anna Lapadatovic  2001  Helsingborgs Simsällskap    43.88        1:32.09   
17  Viktoria Dellhede  2003  Simsällskapet Iden    44.70        1:32.33   
18  Linnea Moberg  2001  Simklubben Poseidon    43.36        1:32.76   
19  Astrid Hemmingsson  2000  Simklubben Poseidon    43.68        1:33.07   
20  Emilia Ohlsson  2001  Simklubben Poseidon    43.17        1:34.78   
21  Pauline Hansson  2001  Helsingborgs Simsällskap    44.80        1:34.91   
22  Josefin Dellhede  2003  Simsällskapet Iden    44.02        1:35.89   
23  Carolina Åsberg  2002  Simklubben Lödde    45.09        1:36.09   
24  Veronica Santrac  2000  Simklubben Poseidon    43.96        1:37.09   
25  Loella Hansson  1999  Helsingborgs Simsällskap    48.69        1:40.04   
26  Filippa Dihle  2003  Simklubben Lödde    46.92        1:43.03   
27  Agnes Dansdotter  2002  Simklubben Lödde    48.87        1:44.09   
28  Siri Gunnarsson  2002  Simsällskapet Iden    51.15        1:46.21   
Anna Twedberg  2003  Simsällskapet Iden            DSQ   
Linn Tufvesson  2001  Simklubben Poseidon            DSQ   
Natalie Israelsson  2001  Simsällskapet Iden            DSQ   
                     
 
Gren 14, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 
Sponsor: Coca-Cola 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Martin Rogmark  1996  Simklubben Hajen    34.45  1:14.34  1:55.25    2:35.77   
Petter Hansson  1995  Simklubben Poseidon    35.93  1:16.36  1:57.77    2:38.96   
Julius Ekstrand  1998  Simklubben Poseidon    36.81  1:18.79  2:01.89    2:45.82   
Sigge Ivarsson  1999  Simklubben Poseidon    38.27  1:22.09  2:07.20    2:51.41   
Linus Ljunghusen  2000  Simklubben Poseidon    40.91  1:26.39  2:12.92    2:59.28   
Tobias Ranevi  1999  Simklubben Lödde    40.47  1:27.56  2:15.20    3:02.01   
Joel von Post  2001  Simsällskapet Iden    47.35  1:42.97  2:39.25    3:34.16   
                     
 
Gren 15, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
Sponsor: Commershuset 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Louise Ranevi  1999  Simklubben Lödde    36.23        1:17.97   
Elin Lundgren  1995  Simklubben Hajen    38.10        1:19.11   
Sara Edenfelt  1992  Simklubben Hajen    37.83        1:22.19   
Matilda Andersson  1999  Ängelholms Simsällskap    40.39        1:24.46   
Louise Grönborg  1999  Ängelholms Simsällskap    40.88        1:27.58   
Vivianne Olsson  2000  Simklubben Lödde    41.30        1:27.85   
Julia Forell  2000  Simklubben Lödde    41.81        1:28.57   
Elsa Bitzén  2003  Simklubben Hajen    45.97        1:35.71   
Aliah Moberg  2003  Simklubben Hajen    45.68        1:35.77   
10  Elly Palm  2001  Helsingborgs Simsällskap    45.39        1:35.81   
11  Amanda Önnestam  2001  Simklubben Lödde    45.96        1:37.00   
12  Tove Sjunnesson  2000  Helsingborgs Simsällskap    47.41        1:38.20   
13  Kajsa Persson  2000  Simsällskapet Iden    46.46        1:38.23   
14  Anna Lapadatovic  2001  Helsingborgs Simsällskap    50.37        1:44.29   
15  Linnea Moberg  2001  Simklubben Poseidon    49.89        1:45.69   
16  Astrid Hemmingsson  2000  Simklubben Poseidon    51.20        1:47.42   
17  Minna Molin  2000  Simklubben Hajen    50.58        1:47.60   
18  Loella Hansson  1999  Helsingborgs Simsällskap    51.56        1:49.20   
19  Pauline Hansson  2001  Helsingborgs Simsällskap    51.74        1:49.96   
                     
 
Gren 16, 50m Frisim Herrar, Finaler 
Sponsor: Kronans Droghandel 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oskar Strömberg  1994  Simklubben Lödde            24.47   
Hugo Cedervall  1997  Simklubben Poseidon            25.23   
Julius Ekstrand  1998  Simklubben Poseidon            25.73   
Gustav Östlund  1997  Simklubben Poseidon            26.60   
Gustav Östlund  2000  Simklubben Lödde            26.60   
Marko Vasilijevic  1999  Simklubben Poseidon            26.65   
Johan Jönsson  1995  Simklubben Hajen            26.85   
Martin Rogmark  1996  Simklubben Hajen            27.15   
Lukas Gunnarsson  1998  Simklubben Lödde            27.61   
Marcus Henriksson  1997  Simklubben Hajen            27.61   
11  Simon Pettersson  1998  Simklubben Poseidon            28.02   
12  Alexander Dahlén  1999  Simsällskapet Iden            28.55   
13  Andreas Aminoff  2000  Simklubben Hajen            28.85   
14  Sigge Ivarsson  1999  Simklubben Poseidon            29.17   
15  Tobias Ranevi  1999  Simklubben Lödde            30.09   
16  Hugo Rogmark  1999  Simklubben Hajen            30.93   
17  Elliot Larsson  2000  Simklubben Lödde            32.32   
18  Philip Andersson  2001  Ängelholms Simsällskap            32.78   
19  Isak Paulsson  2002  Simklubben Lödde            33.03   
20  Gustav Lidbäck  2002  Simsällskapet Iden            33.44   
21  Ian Hangård  2002  Simklubben Lödde            33.90   
22  Lukas Miderbäck  2003  Simklubben Lödde            34.01   
23  Joel von Post  2001  Simsällskapet Iden            34.33   
24  Joar Modigh  2001  Simklubben Hajen            34.64   
25  Nils Wergeland  2002  Simklubben Lödde            35.34   
26  Elliot Jönsson  2001  Simklubben Lödde            36.66   
27  Lukas Fajerson  1998  Simsällskapet Iden            36.76   
28  Joel Härstedt  2001  Helsingborgs Simsällskap            37.39   
29  Måns Wiking  2001  Simklubben Lödde            44.10   
30  Joel Ohlsson Dahlström  2002  Simsällskapet Iden            50.06   
31  Jakob Kristersson  2003  Simsällskapet Iden            51.43   
Hampus Malm  1999  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 17, 200m Frisim Damer, Finaler 
Sponsor: Håkantorp Däck 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Johanna Holmberg  1993  Simklubben Lödde    32.73  1:08.46  1:44.46    2:20.78   
Erica Johnsson  1996  Simklubben Lödde    35.56  1:13.74  1:52.76    2:31.25   
Linn Tufvesson  2001  Simklubben Poseidon    36.17  1:15.38  1:54.90    2:34.46   
Hanna Nilsson  2000  Simklubben Hajen    35.82  1:15.73  1:57.91    2:40.76   
Linnea Andersson  1998  Helsingborgs Simsällskap    36.32  1:18.42  2:02.68    2:46.45   
Moa Törneman  2001  Simsällskapet Iden    36.77  1:18.89  2:02.51    2:46.69   
Josefin Dellhede  2003  Simsällskapet Iden    40.42  1:24.63  2:09.64    2:50.76   
Astrid Hemmingsson  2000  Simklubben Poseidon    39.88  1:23.97  2:08.63    2:50.80   
Emilia Ohlsson  2001  Simklubben Poseidon    41.39  1:28.10  2:16.02    3:01.50   
10  Veronica Santrac  2000  Simklubben Poseidon    42.14  1:29.53  2:18.06    3:05.76   
11  Siri Gunnarsson  2002  Simsällskapet Iden    43.98  1:35.88  2:29.04    3:17.78   
                     
 
Gren 18, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jesper Olsson  1998  Simklubben Poseidon    31.49  1:09.15  1:47.34    2:27.87   
Lukas Gunnarsson  1998  Simklubben Lödde    32.55  1:11.28  1:52.42    2:32.02   
Simon Pettersson  1998  Simklubben Poseidon    34.67  1:14.56  1:55.22    2:35.63   
                     
 
Gren 19, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
Sponsor: Kartguiden 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Julius Ekstrand  1998  Simklubben Poseidon            31.41   
Luke Postema  1995  Simklubben Poseidon            31.69   
Martin Rogmark  1996  Simklubben Hajen            31.98   
Marko Vasilijevic  1999  Simklubben Poseidon            34.49   
Sigge Ivarsson  1999  Simklubben Poseidon            36.62   
Tim Brinkhagen  2001  Simklubben Lödde            39.48   
Linus Ljunghusen  2000  Simklubben Poseidon            39.68   
Simon Ljungbeck  2000  Simsällskapet Iden            41.13   
Joel von Post  2001  Simsällskapet Iden            44.68   
10  Emil Wiberg  2001  Helsingborgs Simsällskap            53.70   
11  Joel Härstedt  2001  Helsingborgs Simsällskap            56.55   
Jakob Kristersson  2003  Simsällskapet Iden            DSQ   
                     
 
Gren 20, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
Sponsor: KKB Fastigheter AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Louise Ranevi  1999  Simklubben Lödde            35.56   
Natalie Varady  1997  Simklubben Poseidon            36.70   
Sara Edenfelt  1992  Simklubben Hajen            37.20   
Vivianne Olsson  2000  Simklubben Lödde            40.65   
Louise Grönborg  1999  Ängelholms Simsällskap            40.69   
Julia Forell  2000  Simklubben Lödde            41.08   
Saga Miderbäck  2000  Simklubben Lödde            41.33   
Matilda Johansdotter  2000  Simklubben Lödde            44.43   
Linnea Andersson  1998  Helsingborgs Simsällskap            44.81   
10  Louise Lindoff  2001  Simklubben Lödde            45.21   
11  Olivia Skog  2002  Simklubben Lödde            45.45   
12  Victoria Björnstedt  2001  Simklubben Spiggarna            47.97   
13  Linnea Dolmark  2002  Simklubben Hajen            49.29   
14  Siri Gunnarsson  2002  Simsällskapet Iden            49.53   
15  Agnes Dansdotter  2002  Simklubben Lödde            50.92   
16  Viktoria Dellhede  2003  Simsällskapet Iden            51.14   
17  Anna Twedberg  2003  Simsällskapet Iden            55.19   
18  Filippa Dihle  2003  Simklubben Lödde            55.46   
19  Natalie Israelsson  2001  Simsällskapet Iden            59.60   
Carolina Åsberg  2002  Simklubben Lödde            DSQ   
Emilia Ohlsson  2001  Simklubben Poseidon            DSQ   
Patricia Tibemo  2002  Simklubben Spiggarna            DSQ   
                     
 
Gren 21, 100m Frisim Herrar, Finaler 
Sponsor: Färs & Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Oskar Strömberg  1994  Simklubben Lödde    25.81        53.72   
Hugo Cedervall  1997  Simklubben Poseidon    26.51        54.09   
Gustav Östlund  1997  Simklubben Poseidon    27.74        57.17   
Jesper Olsson  1998  Simklubben Poseidon    27.16        57.49   
Martin Rogmark  1996  Simklubben Hajen    27.69        57.54   
Gustav Östlund  2000  Simklubben Lödde    27.51        57.67   
Johan Jönsson  1995  Simklubben Hajen    28.50        58.80   
Marko Vasilijevic  1999  Simklubben Poseidon    29.22        1:01.45   
Marcus Henriksson  1997  Simklubben Hajen    29.75        1:01.53   
10  Simon Pettersson  1998  Simklubben Poseidon    29.99        1:03.48   
11  Sigge Ivarsson  1999  Simklubben Poseidon    30.40        1:03.57   
12  Tobias Ranevi  1999  Simklubben Lödde    31.63        1:05.13   
13  Hugo Rogmark  1999  Simklubben Hajen    32.56        1:06.86   
14  Hampus Malm  1999  Helsingborgs Simsällskap    32.59        1:07.63   
15  Simon Ljungbeck  2000  Simsällskapet Iden    32.68        1:08.79   
16  Philip Andersson  2001  Ängelholms Simsällskap    34.78        1:13.34   
17  Gustav Lidbäck  2002  Simsällskapet Iden    35.14        1:13.93   
18  Joel von Post  2001  Simsällskapet Iden    38.92        1:22.48   
19  Joel Härstedt  2001  Helsingborgs Simsällskap    40.23        1:24.74   
20  Emil Wiberg  2001  Helsingborgs Simsällskap    46.26        1:36.99   
                     
 
Gren 22, 200m Ryggsim Damer, Finaler 
Sponsor: Tetra Pak 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Matilda Andersson  1999  Ängelholms Simsällskap    36.17  1:15.94  1:57.68    2:37.78   
Linn Tufvesson  2001  Simklubben Poseidon    40.80  1:25.08  2:08.26    2:51.12   
Linnea Andersson  1998  Helsingborgs Simsällskap    40.75  1:24.89  2:11.68    2:58.94   
Josefin Dellhede  2003  Simsällskapet Iden    45.12  1:33.97  2:22.87    3:09.12   
                     
 
Gren 23, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
Sponsor: EDCON Redovisning 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Gustav Östlund  1997  Simklubben Poseidon    31.16        1:04.39   
Alexander Dahlén  1999  Simsällskapet Iden    33.14        1:08.23   
Andreas Aminoff  2000  Simklubben Hajen    33.71        1:09.59   
Tobias Ranevi  1999  Simklubben Lödde    37.58        1:15.73   
Christoffer Dellhede  2001  Simsällskapet Iden    36.53        1:16.02   
Philip Andersson  2001  Ängelholms Simsällskap    38.55        1:19.44   
Elliot Larsson  2000  Simklubben Lödde    38.07        1:21.07   
Tim Brinkhagen  2001  Simklubben Lödde    39.98        1:21.76   
Hampus Malm  1999  Helsingborgs Simsällskap    40.30        1:23.26   
10  Lukas Miderbäck  2003  Simklubben Lödde    42.10        1:25.95   
11  Nils Wergeland  2002  Simklubben Lödde    43.32        1:26.87   
12  Gustav Lidbäck  2002  Simsällskapet Iden    43.00        1:27.59   
13  Isak Paulsson  2002  Simklubben Lödde    43.28        1:28.77   
14  Ian Hangård  2002  Simklubben Lödde    44.00        1:29.30   
15  Joel von Post  2001  Simsällskapet Iden    45.54        1:33.48   
16  Elliot Jönsson  2001  Simklubben Lödde    47.75        1:35.42   
17  Emil Wiberg  2001  Helsingborgs Simsällskap    49.04        1:38.56   
Måns Wiking  2001  Simklubben Lödde            DSQ   
                     
 
Gren 24, 200m Medley Damer, Finaler 
Sponsor: Kävlinge Zoo 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elin Lundgren  1995  Simklubben Hajen    31.71  1:09.31  1:53.18    2:27.65   
Johanna Holmberg  1993  Simklubben Lödde    33.00  1:14.98  2:01.26    2:37.76   
Matilda Andersson  1999  Ängelholms Simsällskap    35.70  1:16.30  2:02.83    2:40.14   
Louise Grönborg  1999  Ängelholms Simsällskap    37.20  1:22.13  2:10.34    2:50.90   
Julia Forell  2000  Simklubben Lödde    35.84  1:21.74  2:11.76    2:52.39   
Amanda Önnestam  2001  Simklubben Lödde    43.06  1:29.82  2:24.72    3:10.40   
Olivia Skog  2002  Simklubben Lödde    46.78  1:36.27  2:33.53    3:20.38   
Carolina Åsberg  2002  Simklubben Lödde    46.95  1:41.02  2:43.88    3:30.24   
Agnes Dansdotter  2002  Simklubben Lödde    54.35  1:52.17  2:56.10    3:47.80   
Natalie Israelsson  2001  Simsällskapet Iden            DSQ   
Siri Gunnarsson  2002  Simsällskapet Iden            DSQ   
                     
 
Gren 25, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
Sponsor: STANNO 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Christoffer Dellhede  2001  Simsällskapet Iden            34.79   
Elliot Larsson  2000  Simklubben Lödde            35.74   
Simon Ljungbeck  2000  Simsällskapet Iden            36.79   
Joel von Post  2001  Simsällskapet Iden            44.28   
Jakob Kristersson  2003  Simsällskapet Iden            1:07.80   
                     
 
Gren 26, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
Sponsor: KEPA TRYCK 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Louise Ranevi  1999  Simklubben Lödde            34.45   
Natalie Varady  1997  Simklubben Poseidon            37.11   
Louise Grönborg  1999  Ängelholms Simsällskap            37.70   
Matilda Johansdotter  2000  Simklubben Lödde            38.51   
Linn Tufvesson  2001  Simklubben Poseidon            39.21   
Linnea Andersson  1998  Helsingborgs Simsällskap            39.24   
Louise Lindoff  2001  Simklubben Lödde            39.62   
Minna Molin  2000  Simklubben Hajen            42.51   
Thea Dahlqvist  2003  Simklubben Hajen            42.68   
10  Linnea Dolmark  2002  Simklubben Hajen            43.81   
11  Emilia Ohlsson  2001  Simklubben Poseidon            44.22   
12  Anna Twedberg  2003  Simsällskapet Iden            46.01   
13  Victoria Björnstedt  2001  Simklubben Spiggarna            49.42   
14  Patricia Tibemo  2002  Simklubben Spiggarna            49.99   
15  Siri Gunnarsson  2002  Simsällskapet Iden            51.30   
16  Natalie Israelsson  2001  Simsällskapet Iden            56.81   
                     
 
Gren 27, 100m Medley Herrar, Finaler 
Sponsor: MAX 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hugo Cedervall  1997  Simklubben Poseidon    28.40        1:03.57   
Jesper Olsson  1998  Simklubben Poseidon    29.85        1:05.54   
Julius Ekstrand  1998  Simklubben Poseidon    33.44        1:06.02   
Marcus Henriksson  1997  Simklubben Hajen    30.44        1:07.21   
Marko Vasilijevic  1999  Simklubben Poseidon    32.61        1:08.75   
Gustav Östlund  2000  Simklubben Lödde    32.51        1:09.41   
Alexander Dahlén  1999  Simsällskapet Iden    32.02        1:09.71   
Simon Pettersson  1998  Simklubben Poseidon    34.15        1:12.90   
Simon Ljungbeck  2000  Simsällskapet Iden    36.58        1:20.87   
10  Hugo Rogmark  1999  Simklubben Hajen    38.52        1:22.18   
11  Linus Ljunghusen  2000  Simklubben Poseidon    40.83        1:22.53   
12  Nils Wergeland  2002  Simklubben Lödde    39.13        1:23.75   
13  Philip Andersson  2001  Ängelholms Simsällskap    38.62        1:24.51   
14  Ian Hangård  2002  Simklubben Lödde    39.83        1:25.64   
15  Isak Paulsson  2002  Simklubben Lödde    41.17        1:26.46   
16  Joel von Post  2001  Simsällskapet Iden    41.54        1:27.32   
17  Elliot Jönsson  2001  Simklubben Lödde    44.99        1:33.43   
18  Lukas Miderbäck  2003  Simklubben Lödde    41.53        1:34.65   
Måns Wiking  2001  Simklubben Lödde            DSQ   
                     
 
Gren 28, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 
Sponsor: HEAD 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elin Lundgren  1995  Simklubben Hajen    31.94        1:07.27   
Li Björner Oh  1998  Simklubben Hajen    32.72        1:11.22   
Matilda Andersson  1999  Ängelholms Simsällskap    36.60        1:18.77   
Moa Törneman  2001  Simsällskapet Iden    39.71        1:28.12   
Linnea Dolmark  2002  Simklubben Hajen    47.36        1:43.95   
                     
 
Gren 29, 400m Frisim Herrar, Finaler 
Sponsor: Kronans Droghandel 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Johan Jönsson  1995  Simklubben Hajen    1:04.36  2:13.92  3:23.18    4:31.41   
Petter Hansson  1995  Simklubben Poseidon    1:04.82  2:14.07  3:23.94    4:31.43   
Tobias Ranevi  1999  Simklubben Lödde    1:08.57  2:20.81  3:34.55    4:47.42   
Andreas Aminoff  2000  Simklubben Hajen    1:09.23  2:24.43  3:41.75    4:57.96   
Philip Andersson  2001  Ängelholms Simsällskap    1:17.31  2:40.96  4:03.61    5:25.98   
Christoffer Dellhede  2001  Simsällskapet Iden    1:16.24  2:40.49  4:05.56    5:27.09   
Gustav Lidbäck  2002  Simsällskapet Iden    1:26.36  3:02.37  4:39.56    6:10.60   
Joel von Post  2001  Simsällskapet Iden    1:32.75  3:17.09  5:01.34    6:42.52   
                     
 
Gren 30, 400m Frisim Damer, Finaler 
Sponsor: MAX 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Amanda Karlsson  1998  Simklubben Hajen    1:07.79  2:22.97  3:36.88    4:48.19   
Hanna Nilsson  2000  Simklubben Hajen    1:18.96  2:48.52  4:19.70    5:48.88   
Josefin Dellhede  2003  Simsällskapet Iden    1:28.68  3:06.25  4:46.02    6:18.93   
Siri Gunnarsson  2002  Simsällskapet Iden    1:37.71  3:28.55  5:22.93    7:08.59   
Victoria Björnstedt  2001  Simklubben Spiggarna    1:36.29  3:29.10  5:23.63    7:10.65   
Natalie Israelsson  2001  Simsällskapet Iden            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  02 mars 2014 
Licensierad till: Simklubben Lödde  Utskriftstid  17:14