Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Lödde Cup    Utskriftsdatum  05 oktober 2014   
  Tävlingsort  Löddeköpinge    Utskriftstid  22:07   
  Arrangör  SK Lödde         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 oktober 2014         
 
 
Gren 1, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 
Sponsor: Håkantorp Däck 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Clara Vater  1997  Landskrona Simsällskap    29.95        1:03.99   
Wanda Dollmayer  1996  Simklubben Ran    30.79        1:08.41   
Elin Lundgren  1995  Simklubben Hajen    32.56        1:08.88   
Caroline Andersson-Ekström  1994  Simklubben Sydsim    31.87        1:10.18   
Jenny Christensson  1996  Simsällskapet Iden    31.49        1:10.18   
Michelle Lövdahl  1995  Simklubben Lödde    32.74        1:10.82   
Frida Nordefell  2000  Simklubben Sydsim    33.73        1:12.44   
Julia Brinkhagen  1999  Simklubben Lödde    34.09        1:12.68   
Vilma Flodfält  1999  Simklubben Sydsim    34.25        1:13.46   
10  Hanna Bergman  2001  Simklubben Poseidon    33.95        1:14.09   
11  Erika Sällberg  1997  Simklubben Lödde    34.30        1:14.50   
12  Elin Johannesson  1999  Simklubben Lödde    33.80        1:15.46   
13  Viktoria Ramkvist  1996  Simklubben Lödde    35.33        1:16.64   
14  Mary Lagoguez  2001  Simklubben Poseidon    35.34        1:19.62   
15  Linnéa Persson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    37.48        1:20.38   
16  Sara Nilsson  1998  Simsällskapet Iden    37.33        1:21.53   
17  Ella Laurén  2001  Simklubben Hajen    39.70        1:22.77   
18  Moa Törneman  2001  Simsällskapet Iden    37.96        1:25.64   
19  Noemi Karlsson  2001  Simklubben Poseidon    39.23        1:27.27   
20  Thea Dahlqvist  2003  Simklubben Hajen    43.40        1:37.64   
Wilma Heij-Lindholm  1999  Simklubben Sydsim            DSQ   
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 
Sponsor: Håkantorp Däck 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alfred Christensson  1998  Landskrona Simsällskap    26.72        57.36   
Jesper Olsson  1998  Simklubben Poseidon    27.61        59.76   
Oskar Hoff  1998  Landskrona Simsällskap    28.13        1:00.16   
Jonatan Wede  1988  Simsällskapet Iden    28.01        1:02.27   
Lukas Gunnarsson  1998  Simklubben Lödde    30.20        1:04.09   
Jimmy Lu  1997  Simklubben Sydsim    29.58        1:04.38   
Marcus Henriksson  1997  Simklubben Hajen    30.14        1:04.57   
Johan Norén  1986  Landskrona Simsällskap    29.72        1:04.73   
Gustav Östlund  2000  Simklubben Poseidon    30.42        1:05.24   
10  Alexander Dahlén  1999  Simsällskapet Iden    30.28        1:05.98   
11  Sebastian Andersson  1999  Simklubben Poseidon    30.25        1:06.01   
12  Alexander Hedre  1999  Simklubben Lödde    30.39        1:06.70   
13  Daniel Olsson-Shirazi  1997  Simklubben Ran    30.72        1:06.88   
14  Teodor Cvijic  1999  Simklubben Sydsim    30.91        1:07.01   
15  Simon Pettersson  1998  Simklubben Poseidon    31.01        1:07.49   
16  Erik Nilsson  1996  Simklubben Sydsim    31.05        1:07.71   
17  William Latak  1999  Simklubben Poseidon    31.94        1:09.93   
18  Simon Persson  2003  Kappsimningsklubben Karpen    37.30        1:25.00   
19  Jonathan Fröjd  2004  Simklubben Sydsim    45.27        1:36.75   
                     
 
Gren 3, 100m Fjärilsim Fl 14-15, Finaler 
Sponsor: Kartguiden 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Vilma Rodman  1999  Simklubben Lödde    34.62        1:16.39   
Elin Lackegård  2000  Simklubben Hajen    35.38        1:16.49   
Jenny Le  2000  Simklubben Poseidon    38.00        1:22.12   
Kajsa Persson  2000  Simsällskapet Iden    39.74        1:26.67   
Elin Melin  2000  Simklubben Poseidon    37.28        1:27.17   
Cajsa Lindberg  2000  Simklubben Poseidon    39.15        1:27.44   
Linnea Carlsén  2000  Simklubben Poseidon    40.00        1:28.42   
Matilda Johansdotter  2000  Simklubben Lödde    39.84        1:32.55   
Astrid Hemmingsson  2000  Simklubben Poseidon    42.97        1:32.98   
                     
 
Gren 4, 100m Fjärilsim Po 14-15, Finaler 
Sponsor: KKB fastigheter AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Marko Vasilijevic  1999  Simklubben Poseidon    31.51        1:08.62   
Roy Hangård  1999  Simklubben Lödde    33.06        1:13.07   
Linus Ljunghusen  2000  Simklubben Poseidon    33.99        1:13.66   
Tobias Ranevi  1999  Simklubben Lödde    33.43        1:14.79   
Oscar Johansson  2000  Simklubben Poseidon    35.66        1:18.43   
Simon Ljungbeck  2000  Simsällskapet Iden    34.54        1:18.77   
Melvin Sihlén  2000  Simklubben Sydsim    36.15        1:25.25   
Elliot Larsson  2000  Simklubben Lödde    36.67        1:26.54   
                     
 
Gren 5, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
Sponsor: Team Sportia 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Clara Vater  1997  Landskrona Simsällskap    31.11        1:03.96   
Emma Persson  1999  Simklubben Lödde    34.63        1:12.02   
Amanda Hörberg-Zdanowski  1996  Simsällskapet Iden    35.35        1:12.45   
Wanda Dollmayer  1996  Simklubben Ran    34.79        1:12.49   
Amanda Björkman  2001  Simklubben Poseidon    37.07        1:14.73   
Frida Nordefell  2000  Simklubben Sydsim    36.76        1:14.88   
Vilma Flodfält  1999  Simklubben Sydsim    37.03        1:15.31   
Klara Johansson  2001  Simklubben Sydsim    36.67        1:15.84   
Hanna Bergman  2001  Simklubben Poseidon    37.96        1:16.18   
10  Wilma Heij-Lindholm  1999  Simklubben Sydsim    38.01        1:17.71   
11  Sara Sällberg  2001  Simklubben Lödde    38.59        1:17.77   
12  Isabella Lagnerup  2000  Simklubben Sydsim    39.00        1:19.09   
13  Kajsa-Elsa Lindestam  2000  Simklubben Sydsim    39.26        1:19.96   
14  Linn Tufvesson  2001  Simklubben Poseidon    39.60        1:21.15   
15  Tilda Vesterlund Kocsis  1999  Simklubben Sydsim    39.50        1:21.56   
16  Viktoria Ramkvist  1996  Simklubben Lödde    39.88        1:23.54   
17  Elsa Bitzén  2003  Simklubben Hajen    40.01        1:24.77   
18  Josefin Dellhede  2003  Simsällskapet Iden    41.29        1:25.08   
19  Ellinor Ahlgren  2001  Simklubben Hajen    41.84        1:25.37   
20  Freja Werker  2003  Simklubben Hajen    43.18        1:29.25   
21  Thea Dahlqvist  2003  Simklubben Hajen    44.12        1:33.34   
22  Isabell Tretinjak  2003  Simklubben Hajen    47.58        1:38.45   
                     
 
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
Sponsor: Kartguiden 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Petter Fredriksson  1997  Simklubben Hajen    28.89        1:00.21   
Emil Hassling  2000  Landskrona Simsällskap    30.33        1:03.64   
Ali Hariri  1996  Simklubben Ran    30.95        1:03.93   
Gustav Östlund  1997  Simklubben Poseidon    31.48        1:05.81   
Alexander Hedre  1999  Simklubben Lödde    31.87        1:06.02   
Fredrik Hansen  1992  Simsällskapet Iden    31.53        1:06.54   
Andreas Aminoff  2000  Simklubben Hajen    32.65        1:07.76   
Alexander Dahlén  1999  Simsällskapet Iden    32.87        1:08.15   
Christoffer Dellhede  2001  Simsällskapet Iden    34.51        1:10.36   
10  Teodor Cvijic  1999  Simklubben Sydsim    34.76        1:11.81   
11  Erik Nilsson  1996  Simklubben Sydsim    34.60        1:11.97   
12  Erik Boos  1999  Simklubben Sydsim    34.37        1:13.06   
13  Eddie Halilovic  1999  Simklubben Sydsim    35.00        1:13.28   
14  Elias Mårtensson  1997  Simklubben Lödde    38.05        1:19.78   
15  Oliver Pavkovic  2001  Kristianstads SLS    46.53        1:35.27   
Lukas Fajerson  1998  Simsällskapet Iden            DNS   
Filip Wejfeldt  1997  Simsällskapet Iden            DSQ   
James Nguyen  2001  Kristianstads SLS            DSQ   
                     
 
Gren 7, 100m Ryggsim Fl 14-15, Finaler 
Sponsor: Färs & Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Louise Ranevi  1999  Simklubben Lödde    36.50        1:16.17   
Louise Dellhede  1999  Simsällskapet Iden    37.06        1:16.29   
Elin Lackegård  2000  Simklubben Hajen    38.95        1:18.57   
Malin Svensson  1999  Simklubben Hajen    38.45        1:18.65   
Sara Jendbro  2000  Simklubben Poseidon    39.46        1:19.98   
Annamaria Bontidean  2000  Simklubben Poseidon    38.67        1:20.28   
Saga Palmgren  1999  Simklubben Lödde    38.71        1:20.92   
Saga Miderbäck  2000  Simklubben Lödde    41.32        1:25.27   
Elin Melin  2000  Simklubben Poseidon    41.50        1:25.55   
10  Serena Gravrogk-Linde  2000  Simklubben Poseidon    41.47        1:26.33   
11  Linnea Carlsén  2000  Simklubben Poseidon    42.56        1:30.21   
12  Cajsa Lindberg  2000  Simklubben Poseidon    44.88        1:31.79   
13  Astrid Hemmingsson  2000  Simklubben Poseidon    45.82        1:32.54   
14  Kajsa Persson  2000  Simsällskapet Iden    44.68        1:33.21   
Matilda Johansdotter  2000  Simklubben Lödde            DSQ   
                     
 
Gren 8, 100m Ryggsim Po 14-15, Finaler 
Sponsor: Kronans Droghandel 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Tobias Ranevi  1999  Simklubben Lödde    36.57        1:14.74   
Elliot Larsson  2000  Simklubben Lödde    37.63        1:20.44   
Nicodemos Abraha  2000  Simklubben Poseidon    42.68        1:28.66   
Melvin Sihlén  2000  Simklubben Sydsim            DSQ   
                     
 
Gren 9, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
Sponsor: Peter Landgren & Co 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jenny Christensson  1996  Simsällskapet Iden    33.88        1:11.61   
Louise Ranevi  1999  Simklubben Lödde    36.69        1:18.63   
Jenny Le  2000  Simklubben Poseidon    39.67        1:23.94   
Sara Jendbro  2000  Simklubben Poseidon    39.99        1:24.38   
Sara Edenfelt  1992  Simklubben Hajen    39.19        1:24.49   
Ninwa Somi  1998  Landskrona Simsällskap    39.64        1:25.90   
Vilma Rodman  1999  Simklubben Lödde    40.69        1:25.90   
Vivianne Olsson  2000  Simklubben Lödde    42.31        1:27.51   
Aliah Moberg  2003  Simklubben Hajen    42.52        1:29.23   
10  Elsa Bitzén  2003  Simklubben Hajen    43.11        1:29.72   
11  Wilma Heij-Lindholm  1999  Simklubben Sydsim    42.68        1:30.03   
12  Isabella Lagnerup  2000  Simklubben Sydsim    43.64        1:31.38   
13  Amanda Björkman  2001  Simklubben Poseidon    43.91        1:31.97   
14  Tilda Vesterlund Kocsis  1999  Simklubben Sydsim    44.91        1:35.88   
15  Thea Dahlqvist  2003  Simklubben Hajen    46.75        1:40.72   
16  Alice Carlqvist-Seger  2004  Kristianstads SLS    57.82        1:57.95   
Tilda Fredriksson  2003  Simklubben Hajen            DSQ   
                     
 
Gren 10, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
Sponsor: STANNO 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emil Hassling  2000  Landskrona Simsällskap    32.44        1:08.54   
Martin Rogmark  1996  Simklubben Hajen    33.10        1:09.26   
Filip Wejfeldt  1997  Simsällskapet Iden    34.09        1:12.61   
Sebastian Andersson  1999  Simklubben Poseidon    33.94        1:13.23   
Marko Vasilijevic  1999  Simklubben Poseidon    34.54        1:13.85   
Jonatan Wede  1988  Simsällskapet Iden    34.27        1:14.38   
Alexander Hedre  1999  Simklubben Lödde    34.86        1:15.17   
Erik Boos  1999  Simklubben Sydsim    35.40        1:15.17   
Oskar Strömberg  1994  Simklubben Lödde    34.81        1:15.75   
10  Jimmy Lu  1997  Simklubben Sydsim    35.22        1:16.03   
11  Jonathan Hiltonsson  2000  Simklubben Sydsim    36.32        1:16.91   
12  Ali Raeisi  1998  Landskrona Simsällskap    36.13        1:18.62   
13  Sigge Ivarsson  1999  Simklubben Poseidon    37.57        1:19.27   
14  Georg Emmanouilidis  2000  Simklubben Sydsim    38.16        1:21.55   
15  Eddie Halilovic  1999  Simklubben Sydsim    38.08        1:23.55   
16  Hugo Rogmark  1999  Simklubben Hajen    40.10        1:27.10   
17  Oliver Pavkovic  2001  Kristianstads SLS    51.98        1:50.44   
Julius Ekstrand  1998  Simklubben Poseidon            DNS   
James Nguyen  2001  Kristianstads SLS            DSQ   
                     
 
Gren 11, 200m Frisim Damer, Finaler 
Sponsor: HEAD 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Wanda Dollmayer  1996  Simklubben Ran    32.15  1:04.99  1:38.07    2:11.27   
Elin Lundgren  1995  Simklubben Hajen    32.13  1:06.28  1:40.98    2:15.09   
Sara Nilsson  1998  Simsällskapet Iden    32.06  1:07.09  1:42.13    2:15.42   
Michelle Lövdahl  1995  Simklubben Lödde    32.41  1:07.78  1:43.69    2:18.58   
Elin Johannesson  1999  Simklubben Lödde    32.35  1:07.57  1:43.52    2:18.86   
Klara Johansson  2001  Simklubben Sydsim    32.38  1:07.79  1:43.39    2:19.33   
Caroline Andersson-Ekström  1994  Simklubben Sydsim    31.63  1:07.37  1:43.94    2:20.43   
Hanna Bergman  2001  Simklubben Poseidon    33.28  1:09.71  1:47.14    2:23.28   
Louise Dellhede  1999  Simsällskapet Iden    34.08  1:10.92  1:48.89    2:25.85   
10  Erika Sällberg  1997  Simklubben Lödde    33.39  1:11.15  1:49.62    2:26.98   
11  Mary Lagoguez  2001  Simklubben Poseidon    33.99  1:11.99  1:50.60    2:28.59   
12  Noemi Karlsson  2001  Simklubben Poseidon    34.42  1:12.67  1:51.91    2:30.36   
13  Vivianne Olsson  2000  Simklubben Lödde    35.86  1:14.29  1:53.93    2:30.47   
14  Sara Jendbro  2000  Simklubben Poseidon    35.45  1:14.23  1:53.48    2:31.39   
15  Amanda Björkman  2001  Simklubben Poseidon    35.22  1:14.46  1:54.25    2:32.66   
16  Saga Miderbäck  2000  Simklubben Lödde    34.72  1:12.53  1:52.58    2:32.68   
17  Linn Tufvesson  2001  Simklubben Poseidon    36.08  1:16.32  1:56.66    2:35.65   
18  Hanna Nilsson  2000  Simklubben Hajen    35.18  1:13.50  1:55.28    2:36.34   
19  Saga Palmgren  1999  Simklubben Lödde    34.60  1:13.78  1:55.83    2:36.80   
20  Serena Gravrogk-Linde  2000  Simklubben Poseidon    35.49  1:16.28  1:58.40    2:39.91   
21  Moa Törneman  2001  Simsällskapet Iden    36.03  1:16.81  1:59.26    2:40.19   
22  Ella Jeppsson  2003  Simklubben Hajen    37.57  1:18.53  2:01.51    2:42.62   
23  Matilda Johansdotter  2000  Simklubben Lödde    37.78  1:19.99  2:05.66    2:50.86   
Ellinor Ahlgren  2001  Simklubben Hajen            DNF   
                     
 
Gren 12, 200m Frisim Herrar, Finaler 
Sponsor: Färs&Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Petter Fredriksson  1997  Simklubben Hajen    27.16  56.69  1:26.83    1:57.22   
Fredrik Hansen  1992  Simsällskapet Iden    27.58  57.47  1:29.40    2:02.32   
Jesper Olsson  1998  Simklubben Poseidon    28.87  1:00.14  1:31.63    2:03.02   
Martin Rogmark  1996  Simklubben Hajen    28.81  59.87  1:31.82    2:03.07   
Alfred Christensson  1998  Landskrona Simsällskap    28.91  1:00.67  1:32.51    2:03.40   
Gustav Östlund  1997  Simklubben Poseidon    28.54  59.78  1:32.79    2:05.47   
Lenny Persson  1977  Simklubben Ran    29.47  1:00.90  1:32.64    2:05.72   
Daniel Olsson-Shirazi  1997  Simklubben Ran    29.20  1:00.35  1:33.04    2:05.84   
Oskar Hoff  1998  Landskrona Simsällskap    29.26  1:01.41  1:34.02    2:06.06   
10  Gustav Östlund  2000  Simklubben Poseidon    29.56  1:01.99  1:35.34    2:07.48   
11  Ali Hariri  1996  Simklubben Ran    29.02  59.62  1:32.29    2:09.61   
12  Marcus Henriksson  1997  Simklubben Hajen    30.81  1:03.90  1:38.80    2:12.05   
13  Andreas Aminoff  2000  Simklubben Hajen    31.24  1:05.18  1:40.00    2:14.69   
14  Simon Pettersson  1998  Simklubben Poseidon    31.13  1:05.45  1:41.36    2:16.00   
15  Johan Norén  1986  Landskrona Simsällskap    30.91  1:05.11  1:41.94    2:19.68   
16  William Latak  1999  Simklubben Poseidon    32.14  1:07.93  1:44.98    2:20.21   
17  Max Andersson  1996  Simklubben Ran    32.33  1:08.28  1:45.42    2:23.02   
18  Christoffer Dellhede  2001  Simsällskapet Iden    33.25  1:09.39  1:46.90    2:24.21   
19  Hugo Rogmark  1999  Simklubben Hajen    33.39  1:11.47  1:50.88    2:30.18   
20  Oscar Johansson  2000  Simklubben Poseidon    34.33  1:13.30  1:53.18    2:31.75   
21  Simon Ljungbeck  2000  Simsällskapet Iden    33.22  1:11.12  1:51.84    2:33.70   
22  Elliot Larsson  2000  Simklubben Lödde    34.50  1:13.78  1:56.46    2:38.83   
23  Oliver Pavkovic  2001  Kristianstads SLS    42.88  1:31.35  2:21.37    3:08.17   
Lukas Fajerson  1998  Simsällskapet Iden            DNS   
                     
 
Gren 13, 100m Medley Damer, Finaler 
Sponsor: MAX 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jenny Christensson  1996  Simsällskapet Iden    31.74        1:06.69   
Elin Lundgren  1995  Simklubben Hajen    33.06        1:10.09   
Wanda Dollmayer  1996  Simklubben Ran    32.12        1:10.26   
Julia Brinkhagen  1999  Simklubben Lödde    34.04        1:11.83   
Sara Nilsson  1998  Simsällskapet Iden    33.97        1:11.87   
Louise Westergren  1989  Simklubben Ran    33.99        1:12.20   
Frida Nordefell  2000  Simklubben Sydsim    34.38        1:14.50   
Hanna Bergman  2001  Simklubben Poseidon    34.70        1:14.52   
Emma Persson  1999  Simklubben Lödde    34.47        1:14.60   
10  Wilma Heij-Lindholm  1999  Simklubben Sydsim    33.94        1:15.98   
11  Caroline Andersson-Ekström  1994  Simklubben Sydsim    33.73        1:16.23   
12  Sara Edenfelt  1992  Simklubben Hajen    35.93        1:17.00   
13  Klara Johansson  2001  Simklubben Sydsim    34.72        1:17.08   
14  Sara Jendbro  2000  Simklubben Poseidon    36.35        1:17.38   
15  Vilma Rodman  1999  Simklubben Lödde    38.08        1:18.30   
16  Jenny Le  2000  Simklubben Poseidon    37.64        1:18.87   
17  Elin Lackegård  2000  Simklubben Hajen    36.15        1:18.88   
18  Viktoria Ramkvist  1996  Simklubben Lödde    36.35        1:20.10   
19  Mary Lagoguez  2001  Simklubben Poseidon    36.08        1:20.52   
20  Tilda Vesterlund Kocsis  1999  Simklubben Sydsim    38.38        1:21.97   
21  Noemi Karlsson  2001  Simklubben Poseidon    39.59        1:23.04   
22  Amanda Björkman  2001  Simklubben Poseidon    39.19        1:23.37   
23  Tova Hegardt  2002  Simklubben Poseidon    40.01        1:24.06   
24  Kajsa-Elsa Lindestam  2000  Simklubben Sydsim    39.09        1:24.29   
25  Elin Melin  2000  Simklubben Poseidon    37.37        1:24.40   
26  Annamaria Bontidean  2000  Simklubben Poseidon    37.48        1:24.44   
27  Elsa Bitzén  2003  Simklubben Hajen    38.84        1:25.12   
28  Linn Tufvesson  2001  Simklubben Poseidon    41.67        1:26.65   
29  Kajsa Persson  2000  Simsällskapet Iden    41.25        1:26.80   
30  Viktoria Dellhede  2003  Simsällskapet Iden    40.85        1:27.11   
31  Thea Dahlqvist  2003  Simklubben Hajen    43.02        1:28.28   
32  Freja Werker  2003  Simklubben Hajen    40.80        1:28.69   
33  Aliah Moberg  2003  Simklubben Hajen    43.30        1:30.55   
34  Tilda Fredriksson  2003  Simklubben Hajen    45.45        1:34.86   
35  Angelica Böhme  2003  Simsällskapet Iden    54.61        1:52.30   
36  Alice Carlqvist-Seger  2004  Kristianstads SLS    1:00.63        2:01.52   
Isabella Lagnerup  2000  Simklubben Sydsim            DSQ   
                     
 
Gren 14, 100m Medley Herrar, Finaler 
Sponsor: MAX 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ali Hariri  1996  Simklubben Ran    29.64        1:03.69   
Filip Wejfeldt  1997  Simsällskapet Iden    29.84        1:03.98   
Oskar Strömberg  1994  Simklubben Lödde    30.43        1:04.73   
Marko Vasilijevic  1999  Simklubben Poseidon    31.29        1:06.68   
Jimmy Lu  1997  Simklubben Sydsim    30.05        1:07.43   
Alexander Dahlén  1999  Simsällskapet Iden    30.83        1:08.00   
Lukas Gunnarsson  1998  Simklubben Lödde    31.66        1:08.73   
Erik Nilsson  1996  Simklubben Sydsim    32.05        1:09.63   
Erik Boos  1999  Simklubben Sydsim    32.27        1:09.73   
10  Teodor Cvijic  1999  Simklubben Sydsim    31.65        1:10.24   
11  Sigge Ivarsson  1999  Simklubben Poseidon    33.73        1:11.28   
12  Roy Hangård  1999  Simklubben Lödde    34.41        1:12.47   
13  Eddie Halilovic  1999  Simklubben Sydsim    32.99        1:12.70   
14  Jonathan Hiltonsson  2000  Simklubben Sydsim    35.93        1:12.77   
15  Christoffer Dellhede  2001  Simsällskapet Iden    34.21        1:13.28   
16  Tobias Ranevi  1999  Simklubben Lödde    34.30        1:14.18   
17  Max Andersson  1996  Simklubben Ran    34.18        1:14.45   
18  Tim Brinkhagen  2001  Simklubben Lödde    35.84        1:15.26   
19  Simon Ljungbeck  2000  Simsällskapet Iden    34.10        1:16.20   
20  Linus Ljunghusen  2000  Simklubben Poseidon    37.93        1:18.09   
21  Georg Emmanouilidis  2000  Simklubben Sydsim    38.93        1:18.42   
22  Oscar Johansson  2000  Simklubben Poseidon    36.85        1:19.34   
23  Pascal Björkman  2001  Simklubben Poseidon    39.14        1:21.38   
24  Elias Mårtensson  1997  Simklubben Lödde    35.88        1:22.92   
25  Jonathan Fröjd  2004  Simklubben Sydsim    42.48        1:29.12   
26  Felix Rosenkvist  2004  Simklubben Sydsim    41.39        1:33.48   
27  Oliver Pavkovic  2001  Kristianstads SLS    45.83        1:38.64   
Julius Ekstrand  1998  Simklubben Poseidon            DNS   
Lukas Fajerson  1998  Simsällskapet Iden            DNS   
Daniel Olsson-Shirazi  1997  Simklubben Ran            DSQ   
James Nguyen  2001  Kristianstads SLS            DSQ   
                     
 
Gren 15, 4X100m Frisim Damer, Finaler 
Sponsor: Kronans droghandel 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
SS Iden Damer  Simsällskapet Iden            4:10.60   
  Jenny Christensson  1996      28.87  59.87      59.87   
  Louise Dellhede  1999      31.59  1:06.25      2:06.12   
  Amanda Hörberg-Zdanowski  1996      29.72  1:02.56      3:08.68   
  Sara Nilsson  1998      29.48  1:01.92      4:10.60   
                     
SK Lödde Damer  Simklubben Lödde            4:20.23   
  Elin Johannesson  1999      31.45  1:05.57      1:05.57   
  Michelle Lövdahl  1995      29.34  1:01.03      2:06.60   
  Erika Sällberg  1997      32.42  1:08.14      3:14.74   
  Emma Persson  1999      31.04  1:05.49      4:20.23   
                     
Sydsim Damer Lag 1  Simklubben Sydsim            4:21.74   
  Caroline Andersson-Ekström  1994      30.79  1:04.88      1:04.88   
  Klara Johansson  2001      31.26  1:05.68      2:10.56   
  Frida Nordefell  2000      30.71  1:04.32      3:14.88   
  Tilda Vesterlund Kocsis  1999      31.55  1:06.86      4:21.74   
                     
SK Hajen Lag 1  2012  Simklubben Hajen            4:32.60   
  Elin Lundgren  1995      30.90  1:02.98      1:02.98   
  Malin Svensson  1999      32.52  1:08.78      2:11.76   
  Sara Edenfelt  1992      33.09  1:11.03      3:22.79   
  Elin Lackegård  2000      33.82  1:09.81      4:32.60   
                     
Poseidon Damer  Simklubben Poseidon            4:34.79   
  Hanna Bergman  2001      31.20  1:06.00      1:06.00   
  Sara Jendbro  2000      33.22  1:09.34      2:15.34   
  Mary Lagoguez  2001      32.71  1:07.54      3:22.88   
  Amanda Björkman  2001      34.46  1:11.91      4:34.79   
                     
Poseidon Damer Lag3  Simklubben Poseidon            4:58.70   
  Elin Melin  2000      33.44  1:10.62      1:10.62   
  Serena Gravrogk-Linde  2000      34.16  1:14.42      2:25.04   
  Astrid Hemmingsson  2000      37.19  1:17.39      3:42.43   
  Cajsa Lindberg  2000      35.40  1:16.27      4:58.70   
                     
SK Hajen Lag 2  2012  Simklubben Hajen            5:06.07   
  Hanna Nilsson  2000      34.34  1:12.13      1:12.13   
  Ella Jeppsson  2003      36.52  1:16.47      2:28.60   
  Ellinor Ahlgren  2001      37.51  1:19.10      3:47.70   
  Elsa Bitzén  2003      36.13  1:18.37      5:06.07   
                     
SK Hajen Lag 3  2012  Simklubben Hajen            5:31.09   
  Freja Werker  2003      37.84  1:20.57      1:20.57   
  Aliah Moberg  2003      40.68  1:24.06      2:44.63   
  Isabell Tretinjak  2003      41.19  1:28.88      4:13.51   
  Thea Dahlqvist  2003      35.76  1:17.58      5:31.09   
                     
Poseidon Damer Lag2  Simklubben Poseidon            DSQ   
  Noemi Karlsson  2001      34.27  1:10.14      1:10.14   
  Tova Hegardt  2002              2:19.86   
                     
                     
 
Gren 16, 4X100m Frisim Herrar, Finaler 
Sponsor: STANNO 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Landskrona Herrar  Landskrona Simsällskap            3:49.02   
  Oskar Hoff  1998      28.46  58.76      58.76   
  Emil Hassling  2000      26.26  55.36      1:54.12   
  Johan Norén  1986      28.79  1:01.26      2:55.38   
  Alfred Christensson  1998      25.71  53.64      3:49.02   
                     
Lag 1 SK Hajen  2001  Simklubben Hajen            3:50.23   
  Martin Rogmark  1996      28.30  58.86      58.86   
  Petter Fredriksson  1997      26.14  53.63      1:52.49   
  Marcus Henriksson  1997      27.85  58.09      2:50.58   
  Andreas Aminoff  2000      28.36  59.65      3:50.23   
                     
SS Iden Herrar  Simsällskapet Iden            3:55.84   
  Jonatan Wede  1988      28.58  1:00.96      1:00.96   
  Christoffer Dellhede  2001      29.92  1:02.05      2:03.01   
  Filip Wejfeldt  1997      27.25  58.06      3:01.07   
  Fredrik Hansen  1992      26.24  54.77      3:55.84   
                     
Poseidon Herrar Lag2  Simklubben Poseidon            3:56.05   
  Jesper Olsson  1998      27.22  57.38      57.38   
  Simon Pettersson  1998      29.27  1:01.91      1:59.29   
  Sebastian Andersson  1999      28.33  1:00.39      2:59.68   
  Gustav Östlund  1997      26.63  56.37      3:56.05   
                     
SK Ran Pågar  Simklubben Ran            3:57.32   
  Daniel Olsson-Shirazi  1997      28.93  59.73      59.73   
  Ali Hariri  1996      27.07  56.62      1:56.35   
  Max Andersson  1996      30.24  1:04.03      3:00.38   
  Lenny Persson  1977      27.89  56.94      3:57.32   
                     
Poseidon Herrar Lag1  Simklubben Poseidon            3:57.74   
  Jonas Andersson  1996      27.32  56.99      56.99   
  Gustav Östlund  2000      26.61  56.76      1:53.75   
  Marko Vasilijevic  1999      27.52  57.20      2:50.95   
  Pascal Björkman  2001      31.48  1:06.79      3:57.74   
                     
SK Lödde Herrar  Simklubben Lödde            3:58.01   
  Lukas Gunnarsson  1998      29.26  1:00.07      1:00.07   
  Oskar Strömberg  1994      26.36  55.41      1:55.48   
  Alexander Hedre  1999      28.25  1:00.29      2:55.77   
  Roy Hangård  1999      29.49  1:02.24      3:58.01   
                     
Sydsim Herrar Lag 1  Simklubben Sydsim            4:07.92   
  Erik Nilsson  1996      28.74  1:00.20      1:00.20   
  Jimmy Lu  1997      29.46  1:01.97      2:02.17   
  Teodor Cvijic  1999      28.70  59.53      3:01.70   
  Erik Boos  1999      31.15  1:06.22      4:07.92   
                     
Poseidon Herrar Lag3  Simklubben Poseidon            4:27.64   
  Sigge Ivarsson  1999      30.42  1:02.44      1:02.44   
  William Latak  1999      31.35  1:05.78      2:08.22   
  Oscar Johansson  2000      33.16  1:09.46      3:17.68   
  Linus Ljunghusen  2000      33.29  1:09.96      4:27.64   
                     
                     
 
Gren 17, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 
Sponsor: TEAM SPORTIA 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Julia Brinkhagen  1999  Simklubben Lödde    34.77  1:14.53  1:55.36    2:36.33   
Caroline Andersson-Ekström  1994  Simklubben Sydsim    34.84  1:15.85  1:58.46    2:41.92   
Li Björner Oh  1998  Simklubben Hajen    34.77  1:15.66  1:59.75    2:46.63   
Vilma Flodfält  1999  Simklubben Sydsim    36.19  1:19.63  2:03.34    2:46.91   
                     
 
Gren 18, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 
Sponsor: HEAD 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Oskar Hoff  1998  Landskrona Simsällskap    30.64  1:06.63  1:43.66    2:17.44   
Jesper Olsson  1998  Simklubben Poseidon    31.34  1:08.12  1:44.64    2:17.80   
Lukas Gunnarsson  1998  Simklubben Lödde    33.20  1:11.97  1:52.21    2:30.40   
William Latak  1999  Simklubben Poseidon    32.94  1:11.22  1:52.14    2:32.63   
Marcus Henriksson  1997  Simklubben Hajen    33.85  1:12.36  1:52.68    2:32.75   
Simon Pettersson  1998  Simklubben Poseidon    34.34  1:13.24  1:52.91    2:33.79   
Alexander Hedre  1999  Simklubben Lödde    31.89  1:10.96  1:54.09    2:39.93   
Teodor Cvijic  1999  Simklubben Sydsim    33.78  1:13.67  1:58.07    2:46.19   
                     
 
Gren 19, 200m Ryggsim Damer, Finaler 
Sponsor: KKB Fastigheter AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Clara Vater  1997  Landskrona Simsällskap    32.68  1:08.46  1:45.04    2:20.86   
Malin Johansson  1997  Simklubben Sydsim    34.64  1:11.91  1:50.16    2:27.99   
Emma Persson  1999  Simklubben Lödde    36.07  1:15.07  1:54.88    2:35.00   
Amanda Björkman  2001  Simklubben Poseidon    38.36  1:19.25  2:01.27    2:42.59   
Klara Johansson  2001  Simklubben Sydsim    38.60  1:20.69  2:02.63    2:44.39   
Elin Johannesson  1999  Simklubben Lödde    38.64  1:21.03  2:04.46    2:45.47   
Louise Dellhede  1999  Simsällskapet Iden    39.32  1:21.12  2:03.98    2:46.50   
Kajsa-Elsa Lindestam  2000  Simklubben Sydsim    40.85  1:22.87  2:06.27    2:48.29   
Tilda Vesterlund Kocsis  1999  Simklubben Sydsim    41.35  1:25.83  2:10.98    2:54.42   
10  Josefin Dellhede  2003  Simsällskapet Iden    43.51  1:28.89  2:14.51    2:57.85   
11  Linn Tufvesson  2001  Simklubben Poseidon    42.54  1:29.48  2:15.21    2:58.39   
12  Josefine Franzén  2000  Simklubben Sydsim    43.70  1:33.28  2:24.57    3:15.31   
                     
 
Gren 20, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 
Sponsor: Håkantorp Däck 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Petter Fredriksson  1997  Simklubben Hajen    29.32  1:01.96  1:35.52    2:07.91   
Ali Hariri  1996  Simklubben Ran    32.26  1:07.31  1:43.27    2:18.40   
Jonatan Wede  1988  Simsällskapet Iden    33.64  1:09.92  1:47.03    2:23.29   
Filip Wejfeldt  1997  Simsällskapet Iden    32.42  1:09.68  1:48.31    2:25.13   
Gustav Östlund  2000  Simklubben Poseidon    34.32  1:11.51  1:50.13    2:28.29   
Andreas Aminoff  2000  Simklubben Hajen    35.49  1:12.91  1:51.71    2:30.26   
Jimmy Lu  1997  Simklubben Sydsim    35.66  1:16.18  1:57.05    2:36.82   
Max Andersson  1996  Simklubben Ran    37.04  1:16.79  1:58.46    2:39.35   
Eddie Halilovic  1999  Simklubben Sydsim    37.13  1:17.63  1:58.94    2:39.87   
10  Christoffer Dellhede  2001  Simsällskapet Iden    39.16  1:20.10  2:01.93    2:43.27   
11  Elliot Larsson  2000  Simklubben Lödde    38.35  1:21.26  2:07.17    2:51.44   
                     
 
Gren 21, 200m Bröstsim Damer, Finaler 
Sponsor: Kartguiden 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jenny Christensson  1996  Simsällskapet Iden    35.08  1:15.65  1:58.38    2:40.97   
Louise Ranevi  1999  Simklubben Lödde    38.49  1:23.25  2:08.91    2:54.29   
Sara Jendbro  2000  Simklubben Poseidon    41.40  1:27.12  2:12.92    2:58.73   
Jenny Le  2000  Simklubben Poseidon    41.10  1:27.85  2:14.77    3:01.54   
Tova Hegardt  2002  Simklubben Poseidon    42.61  1:30.86  2:18.92    3:06.81   
Vivianne Olsson  2000  Simklubben Lödde    43.49  1:30.68  2:18.65    3:06.98   
Aliah Moberg  2003  Simklubben Hajen    44.80  1:33.77  2:23.56    3:12.28   
Isabella Lagnerup  2000  Simklubben Sydsim    44.15  1:33.99  2:25.24    3:15.72   
Kajsa Persson  2000  Simsällskapet Iden    44.99  1:34.45  2:25.22    3:16.03   
                     
 
Gren 22, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 
Sponsor: KKB Fastigheter AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Martin Rogmark  1996  Simklubben Hajen    33.36  1:10.95  1:49.36    2:26.44   
Emil Hassling  2000  Landskrona Simsällskap    33.45  1:11.07  1:49.37    2:26.48   
Sebastian Andersson  1999  Simklubben Poseidon    35.00  1:16.81  1:59.24    2:41.06   
Erik Boos  1999  Simklubben Sydsim    36.52  1:18.82  2:02.19    2:43.45   
Filip Wejfeldt  1997  Simsällskapet Iden    36.24  1:18.20  2:01.21    2:43.56   
Lenny Persson  1977  Simklubben Ran    37.88  1:20.64  2:03.95    2:47.22   
Jonathan Hiltonsson  2000  Simklubben Sydsim    37.84  1:21.58  2:05.78    2:49.36   
Alexander Hedre  1999  Simklubben Lödde    36.88  1:20.06  2:06.27    2:51.42   
Sigge Ivarsson  1999  Simklubben Poseidon    39.35  1:25.45  2:11.33    2:55.55   
10  Roy Hangård  1999  Simklubben Lödde    41.63  1:26.69  2:11.33    2:55.98   
11  Tim Brinkhagen  2001  Simklubben Lödde    41.17  1:27.17  2:13.26    2:59.17   
12  Linus Ljunghusen  2000  Simklubben Poseidon    41.33  1:26.88  2:13.29    2:59.49   
13  Hugo Rogmark  1999  Simklubben Hajen    40.07  1:26.77  2:14.39    3:00.18   
14  Georg Emmanouilidis  2000  Simklubben Sydsim    42.46  1:29.51  2:17.08    3:04.00   
15  Simon Ljungbeck  2000  Simsällskapet Iden    41.36  1:28.52  2:17.80    3:08.16   
16  Melvin Sihlén  2000  Simklubben Sydsim    42.72  1:31.72  2:24.59    3:18.83   
                     
 
Gren 23, 100m Bröstsim Fl 14-15, Finaler 
Sponsor: Team Sportia 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Cajsa Lindberg  2000  Simklubben Poseidon    42.42        1:29.88   
Astrid Hemmingsson  2000  Simklubben Poseidon    49.96        1:44.20   
Saga Miderbäck  2000  Simklubben Lödde            DSQ   
                     
 
Gren 24, 100m Bröstsim Po 14-15, Finaler 
Sponsor: Peter Landgren & Co 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linus Ljunghusen  2000  Simklubben Poseidon    38.45        1:20.21   
Roy Hangård  1999  Simklubben Lödde    39.74        1:23.45   
Simon Ljungbeck  2000  Simsällskapet Iden    39.98        1:24.85   
Tobias Ranevi  1999  Simklubben Lödde    40.52        1:26.40   
Melvin Sihlén  2000  Simklubben Sydsim    42.39        1:32.50   
Nicodemos Abraha  2000  Simklubben Poseidon    46.69        1:40.04   
Elliot Larsson  2000  Simklubben Lödde    45.53        1:40.52   
                     
 
Gren 25, 100m Frisim Damer, Finaler 
Sponsor: HEAD 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jenny Christensson  1996  Simsällskapet Iden    29.58        1:01.39   
My Grewell  1998  Simklubben Sydsim    29.66        1:01.46   
Michelle Lövdahl  1995  Simklubben Lödde    30.10        1:01.65   
Elin Lundgren  1995  Simklubben Hajen    30.50        1:02.01   
Malin Johansson  1997  Simklubben Sydsim    30.26        1:02.73   
Louise Westergren  1989  Simklubben Ran    30.13        1:02.88   
Frida Nordefell  2000  Simklubben Sydsim    31.05        1:03.24   
Amanda Karlsson  1998  Simklubben Hajen    30.96        1:04.16   
Hanna Bergman  2001  Simklubben Poseidon    30.85        1:04.23   
10  Sara Nilsson  1998  Simsällskapet Iden    31.08        1:04.57   
11  Li Björner Oh  1998  Simklubben Hajen    31.42        1:04.64   
12  Elin Johannesson  1999  Simklubben Lödde    31.53        1:04.95   
13  Caroline Andersson-Ekström  1994  Simklubben Sydsim    30.72        1:05.36   
14  Emma Persson  1999  Simklubben Lödde    31.62        1:06.02   
15  Mary Lagoguez  2001  Simklubben Poseidon    31.65        1:06.19   
16  Klara Johansson  2001  Simklubben Sydsim    32.18        1:07.26   
17  Tilda Vesterlund Kocsis  1999  Simklubben Sydsim    32.60        1:07.87   
18  Erika Sällberg  1997  Simklubben Lödde    31.96        1:08.17   
19  Amanda Björkman  2001  Simklubben Poseidon    33.66        1:10.03   
20  Isabella Lagnerup  2000  Simklubben Sydsim    35.26        1:12.47   
21  Kajsa-Elsa Lindestam  2000  Simklubben Sydsim    35.57        1:13.14   
22  Linn Tufvesson  2001  Simklubben Poseidon    35.25        1:13.15   
23  Elsa Bitzén  2003  Simklubben Hajen    36.66        1:14.13   
24  Josefine Franzén  2000  Simklubben Sydsim    35.25        1:14.14   
25  Ninwa Somi  1998  Landskrona Simsällskap    35.07        1:14.38   
26  Josefin Dellhede  2003  Simsällskapet Iden    37.23        1:16.72   
27  Viktoria Dellhede  2003  Simsällskapet Iden    37.43        1:16.83   
28  Ellinor Ahlgren  2001  Simklubben Hajen    37.00        1:16.97   
29  Thea Dahlqvist  2003  Simklubben Hajen    36.54        1:17.04   
30  Freja Werker  2003  Simklubben Hajen    38.75        1:21.36   
31  Isabell Tretinjak  2003  Simklubben Hajen    42.36        1:29.44   
32  Angelica Böhme  2003  Simsällskapet Iden    45.92        1:36.64   
                     
 
Gren 26, 100m Frisim Herrar, Finaler 
Sponsor: Färs & Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alfred Christensson  1998  Landskrona Simsällskap    25.78        53.47   
Adam Schön-Svensson  1991  Malmö Kappsimningsklubb    25.83        54.19   
Petter Fredriksson  1997  Simklubben Hajen    26.52        54.60   
Oskar Strömberg  1994  Simklubben Lödde    26.83        56.15   
Gustav Östlund  1997  Simklubben Poseidon    27.60        56.50   
Fredrik Hansen  1992  Simsällskapet Iden    26.97        56.58   
Ali Hariri  1996  Simklubben Ran    27.46        56.80   
Jesper Olsson  1998  Simklubben Poseidon    26.97        57.00   
Martin Rogmark  1996  Simklubben Hajen    27.94        57.26   
10  Lenny Persson  1977  Simklubben Ran    27.72        57.66   
11  Gustav Östlund  2000  Simklubben Poseidon    27.93        58.03   
12  Marko Vasilijevic  1999  Simklubben Poseidon    28.01        58.16   
13  Alexander Dahlén  1999  Simsällskapet Iden    27.81        58.77   
14  Marcus Henriksson  1997  Simklubben Hajen    28.76        59.16   
15  Filip Wejfeldt  1997  Simsällskapet Iden    28.04        1:00.22   
16  Lukas Gunnarsson  1998  Simklubben Lödde    29.23        1:00.67   
16  Sebastian Andersson  1999  Simklubben Poseidon    29.12        1:00.67   
18  Teodor Cvijic  1999  Simklubben Sydsim    28.66        1:00.97   
19  Daniel Olsson-Shirazi  1997  Simklubben Ran    29.47        1:01.27   
20  Alexander Hedre  1999  Simklubben Lödde    29.78        1:01.59   
21  Eddie Halilovic  1999  Simklubben Sydsim    30.22        1:02.33   
22  Sigge Ivarsson  1999  Simklubben Poseidon    30.08        1:02.39   
23  Jimmy Lu  1997  Simklubben Sydsim    30.46        1:03.03   
24  Simon Pettersson  1998  Simklubben Poseidon    30.84        1:03.36   
25  Erik Boos  1999  Simklubben Sydsim    30.77        1:03.70   
26  Elias Mårtensson  1997  Simklubben Lödde    33.16        1:06.32   
27  Max Andersson  1996  Simklubben Ran    32.10        1:06.82   
28  Georg Emmanouilidis  2000  Simklubben Sydsim    32.65        1:07.09   
29  Pascal Björkman  2001  Simklubben Poseidon    32.90        1:07.68   
30  Jonathan Hiltonsson  2000  Simklubben Sydsim    32.47        1:07.96   
31  Ali Raeisi  1998  Landskrona Simsällskap    32.57        1:09.48   
32  Elliot Larsson  2000  Simklubben Lödde    33.35        1:09.73   
33  Felix Rosenkvist  2004  Simklubben Sydsim    36.72        1:16.94   
Erik Nilsson  1996  Simklubben Sydsim            DSQ   
                     
 
Gren 27, 100m Frisim Fl 14-15, Finaler 
Sponsor: Peter Landgren & Co 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Julia Brinkhagen  1999  Simklubben Lödde    31.37        1:05.02   
Louise Ranevi  1999  Simklubben Lödde    31.39        1:05.27   
Vilma Rodman  1999  Simklubben Lödde    31.75        1:06.20   
Vivianne Olsson  2000  Simklubben Lödde    32.23        1:06.91   
Elin Lackegård  2000  Simklubben Hajen    33.76        1:08.21   
Malin Svensson  1999  Simklubben Hajen    33.59        1:08.25   
Annamaria Bontidean  2000  Simklubben Poseidon    32.56        1:09.21   
Louise Dellhede  1999  Simsällskapet Iden    33.14        1:09.52   
Saga Palmgren  1999  Simklubben Lödde    32.91        1:10.43   
10  Hanna Nilsson  2000  Simklubben Hajen    34.09        1:10.66   
11  Elin Melin  2000  Simklubben Poseidon    34.01        1:11.32   
12  Sara Jendbro  2000  Simklubben Poseidon    34.61        1:11.78   
13  Jenny Le  2000  Simklubben Poseidon    34.69        1:12.43   
14  Saga Miderbäck  2000  Simklubben Lödde    34.71        1:13.05   
15  Linnea Carlsén  2000  Simklubben Poseidon    35.57        1:13.07   
16  Serena Gravrogk-Linde  2000  Simklubben Poseidon    35.74        1:15.56   
17  Cajsa Lindberg  2000  Simklubben Poseidon    36.38        1:16.35   
18  Kajsa Persson  2000  Simsällskapet Iden    37.89        1:18.14   
19  Minna Molin  2000  Simklubben Hajen    38.39        1:18.19   
20  Astrid Hemmingsson  2000  Simklubben Poseidon    38.21        1:18.74   
                     
 
Gren 28, 100m Frisim Po 14-15, Finaler 
Sponsor: Håkantorp Däck 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Andreas Aminoff  2000  Simklubben Hajen    29.43        1:01.62   
Tobias Ranevi  1999  Simklubben Lödde    30.53        1:02.42   
Simon Ljungbeck  2000  Simsällskapet Iden    31.30        1:06.80   
William Latak  1999  Simklubben Poseidon    32.12        1:06.80   
Hugo Rogmark  1999  Simklubben Hajen    32.49        1:08.40   
Linus Ljunghusen  2000  Simklubben Poseidon    33.45        1:09.46   
Melvin Sihlén  2000  Simklubben Sydsim    33.71        1:12.31   
Nicodemos Abraha  2000  Simklubben Poseidon    40.59        1:28.67   
                     
 
Gren 29, 4X100m Medley Damer, Finaler 
Sponsor: Kartguiden 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
SS Iden Damer  Simsällskapet Iden            4:35.45   
  Moa Cronsjö  1998      33.26  1:10.29      1:10.29   
  Jenny Christensson  1996      33.81  1:13.11      2:23.40   
  Amanda Hörberg-Zdanowski  1996      32.11  1:10.20      3:33.60   
  Sara Nilsson  1998      29.56  1:01.85      4:35.45   
                     
SK Hajen Lag 1  2012  Simklubben Hajen            4:55.53   
  Elin Lundgren  1995      35.54  1:12.28      1:12.28   
  Aliah Moberg  2003      42.77  1:29.98      2:42.26   
  Li Björner Oh  1998      32.12  1:11.38      3:53.64   
  Amanda Karlsson  1998      29.53  1:01.89      4:55.53   
                     
SK Lödde Damer  Simklubben Lödde            4:56.00   
  Emma Persson  1999      37.36  1:17.11      1:17.11   
  Julia Brinkhagen  1999      38.23  1:21.60      2:38.71   
  Erika Sällberg  1997      34.98  1:16.24      3:54.95   
  Michelle Lövdahl  1995      29.63  1:01.05      4:56.00   
                     
Poseidon Damer  Simklubben Poseidon            5:04.68   
  Amanda Björkman  2001      37.82  1:18.10      1:18.10   
  Jenny Le  2000      39.33  1:25.44      2:43.54   
  Hanna Bergman  2001      32.89  1:12.20      3:55.74   
  Mary Lagoguez  2001      32.15  1:08.94      5:04.68   
                     
SK Hajen Lag 2  2012  Simklubben Hajen            5:26.57   
  Malin Svensson  1999      40.14  1:21.85      1:21.85   
  Elsa Bitzén  2003      44.11  1:33.12      2:54.97   
  Elin Lackegård  2000      38.22  1:21.41      4:16.38   
  Hanna Nilsson  2000      33.15  1:10.19      5:26.57   
                     
Poseidon Damer Lag3  Simklubben Poseidon            5:49.02   
  Serena Gravrogk-Linde  2000      42.47  1:27.55      1:27.55   
  Cajsa Lindberg  2000      43.44  1:34.36      3:01.91   
  Astrid Hemmingsson  2000      44.02  1:33.64      4:35.55   
  Linnea Carlsén  2000      34.78  1:13.47      5:49.02   
                     
Poseidon Damer Lag2  Simklubben Poseidon            DSQ   
  Annamaria Bontidean  2000      38.62        1:20.00   
                     
Sydsim Damer Lag 1  Simklubben Sydsim            DSQ   
  Malin Johansson  1997      34.26  1:10.15      1:10.15   
  Vilma Flodfält  1999              2:33.04   
                     
                     
 
Gren 30, 4X100m Medley Herrar, Finaler 
Sponsor: Kronans Droghandel 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Poseidon Herrar Lag1  Simklubben Poseidon            4:10.17   
  Jonas Andersson  1996      29.68  1:00.35      1:00.35   
  Sebastian Andersson  1999      33.68  1:14.40      2:14.75   
  Jesper Olsson  1998      27.96  1:00.16      3:14.91   
  Gustav Östlund  1997      26.33  55.26      4:10.17   
                     
Landskrona Herrar  Landskrona Simsällskap            4:13.79   
  Alfred Christensson  1998      30.23  1:03.37      1:03.37   
  Emil Hassling  2000      31.76  1:09.10      2:12.47   
  Oskar Hoff  1998      28.14  1:00.65      3:13.12   
  Ali Raeisi  1998      27.54  1:00.67      4:13.79   
                     
Lag 1 SK Hajen  2001  Simklubben Hajen            4:14.29   
  Petter Fredriksson  1997      28.80  58.79      58.79   
  Martin Rogmark  1996      33.27  1:10.95      2:09.74   
  Marcus Henriksson  1997      29.72  1:04.44      3:14.18   
  Andreas Aminoff  2000      28.60  1:00.11      4:14.29   
                     
SS Iden Herrar  Simsällskapet Iden            4:20.77   
  Christoffer Dellhede  2001      34.70  1:10.89      1:10.89   
  Filip Wejfeldt  1997      33.42  1:11.67      2:22.56   
  Jonatan Wede  1988      27.41  1:01.66      3:24.22   
  Fredrik Hansen  1992      26.56  56.55      4:20.77   
                     
Sydsim Herrar Lag 1  Simklubben Sydsim            4:27.75   
  Jimmy Lu  1997      32.06  1:08.22      1:08.22   
  Erik Boos  1999      34.88  1:14.79      2:23.01   
  Teodor Cvijic  1999      29.85  1:06.77      3:29.78   
  Erik Nilsson  1996      27.47  57.97      4:27.75   
                     
Poseidon Herrar Lag2  Simklubben Poseidon            4:29.60   
  Sigge Ivarsson  1999      35.58  1:11.39      1:11.39   
  Marko Vasilijevic  1999      34.53  1:15.29      2:26.68   
  Simon Pettersson  1998      30.85  1:07.21      3:33.89   
  Gustav Östlund  2000      25.70  55.71      4:29.60   
                     
SK Lödde Herrar  Simklubben Lödde            4:32.51   
  Alexander Hedre  1999      31.93  1:07.12      1:07.12   
  Oskar Strömberg  1994      35.41  1:16.92      2:24.04   
  Lukas Gunnarsson  1998      30.61  1:04.48      3:28.52   
  Roy Hangård  1999      30.17  1:03.99      4:32.51   
                     
SK Ran Pågar  Simklubben Ran            4:37.02   
  Ali Hariri  1996      30.86  1:04.23      1:04.23   
  Lenny Persson  1977      35.13  1:14.96      2:19.19   
  Daniel Olsson-Shirazi  1997      32.86  1:12.68      3:31.87   
  Max Andersson  1996      30.84  1:05.15      4:37.02   
                     
                     
 
Gren 31, 50m Fjärilsim Fl 12-13, Finaler 
Sponsor: STANNO 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emma Cerutti  2002  Simklubben Sydsim            34.04   
Klara Borgqvist  2001  Simklubben Poseidon            35.43   
Sara Sällberg  2001  Simklubben Lödde            36.70   
Lovisa Christerson  2002  Simklubben Hajen            36.85   
Emilia Eek  2001  Simklubben Sydsim            37.31   
Julia Larsson  2002  Simklubben Hajen            38.39   
Noemi Karlsson  2001  Simklubben Poseidon            38.74   
Isabelle Bengtsson  2002  Simklubben Poseidon            38.91   
Lina Ostreus  2002  Simklubben Sydsim            40.17   
10  Patricia Tibemo  2002  Simklubben Spiggarna            40.52   
11  Emilia Ohlsson  2001  Simklubben Poseidon            40.67   
12  Carolina Åsberg  2002  Simklubben Lödde            41.63   
13  Olivia Skog  2002  Simklubben Lödde            41.70   
14  Linnea Dolmark  2002  Simklubben Hajen            41.75   
15  My Morin  2001  Simsällskapet Iden            42.47   
16  Louise Lindoff  2001  Simklubben Lödde            42.51   
17  Cornelia Hökmark  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            43.33   
18  Amanda Önnestam  2001  Simklubben Lödde            44.03   
19  Hanna Paulsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            44.90   
20  Alma Lindberg  2002  Simklubben Poseidon            47.48   
21  Siri Gunnarsson  2002  Simsällskapet Iden            55.74   
Hanna Schulze  2002  Simklubben Sydsim            DSQ   
Sara Nobrell  2002  Simklubben Hajen            DSQ   
                     
 
Gren 32, 50m Fjärilsim Po 12-13, Finaler 
Sponsor: MAX 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Dennie Halilovic  2002  Simklubben Sydsim            33.68   
Ian Hangård  2002  Simklubben Lödde            33.73   
Tim Brinkhagen  2001  Simklubben Lödde            35.37   
Nils Wergeland  2002  Simklubben Lödde            36.01   
Gustav Lidbäck  2002  Simsällskapet Iden            36.97   
Jonathan Seanderdahl  2002  Simklubben Sydsim            37.25   
Isak Paulsson  2002  Simklubben Lödde            37.54   
Elliot Jönsson  2001  Simklubben Lödde            40.78   
Filip Kekeric  2002  Simklubben Sydsim            45.19   
10  Emil Pettersson  2002  Simklubben Poseidon            47.81   
Christoffer Dellhede  2001  Simsällskapet Iden            DSQ   
Jesper Franzén  2002  Simklubben Sydsim            DSQ   
                     
 
Gren 33, 50m Fjärilsim Fl 10-11, Finaler 
Sponsor: HEAD 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isabel Smideberg  2004  Simklubben Lödde            40.56   
Klara Rödin  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            40.74   
Josefin Dellhede  2003  Simsällskapet Iden            41.89   
Milla Andersson  2003  Simklubben Lödde            42.55   
Ella Gutenwik  2004  Simklubben Hajen            42.67   
Clara Huston  2003  Simklubben Hajen            42.83   
Anna Twedberg  2003  Simsällskapet Iden            43.03   
Eva Johansson  2004  Simklubben Sydsim            45.67   
Tilde Thorsson  2003  Simklubben Hajen            45.98   
10  Maya Wallström  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            46.37   
11  Boel Bergquist  2003  Simklubben Poseidon            46.54   
12  Angelica Böhme  2003  Simsällskapet Iden            46.74   
13  Alma Mårtensson  2004  Simklubben Hajen            46.81   
14  Filippa Dihle  2003  Simklubben Lödde            46.91   
15  Isabell Tretinjak  2003  Simklubben Hajen            46.93   
16  Alice Litterfeldt  2003  Simklubben Poseidon            47.22   
17  Lova Persson  2004  Simklubben Hajen            47.41   
18  Nellie Korunovska Skyttma  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            47.78   
19  Siri Vikman  2003  Simklubben Hajen            48.38   
20  Alexandra Ålund  2004  Simklubben Lödde            48.73   
21  Hanna Barnell  2003  Simklubben Hajen            49.36   
22  Olivia Pantzar  2004  Simklubben Hajen            50.94   
23  Alva Bensby  2003  Simklubben Lödde            51.29   
24  Julia Nilsson  2004  Simklubben Lödde            51.33   
25  Emelie Ek-Värn  2004  Landskrona Simsällskap            51.57   
26  Julia Hallengren  2004  Kristianstads SLS            52.58   
27  Emma Bontidean  2003  Simklubben Poseidon            53.42   
28  Wilma Lundius  2004  Landskrona Simsällskap            54.38   
29  Alice Carlqvist-Seger  2004  Kristianstads SLS            1:00.64   
                     
 
Gren 34, 50m Fjärilsim Po 10-11, Finaler 
Sponsor: Kronans Droghandel 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anton Witzell  2004  Simsällskapet Iden            40.27   
Noel Ahlbin  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            40.57   
Hampus Erdös  2003  Simklubben Lödde            41.88   
Måns Burmester-Lysell  2004  Simklubben Hajen            45.33   
Markus Rydgren  2003  Landskrona Simsällskap            47.12   
Joel Henriksson  2003  Simklubben Poseidon            49.05   
Tim Larsson  2003  Simklubben Spiggarna            55.53   
Axel Borgqvist  2003  Simklubben Poseidon            DSQ   
Elliot Hagander  2003  Simklubben Poseidon            DSQ   
Love Offrell  2004  Simklubben Sydsim            DSQ   
                     
 
Gren 35, 25m Fjärilsim Fl 0-9, Finaler 
Sponsor: STANNO 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
My Pettersson  2006  Landskrona Simsällskap            22.29   
Ella Röiseth  2005  Landskrona Simsällskap            25.64   
Tyra Sivtoft  2006  Simklubben Lödde            26.44   
Saga Lundgren  2005  Landskrona Simsällskap            40.85   
                     
 
Gren 36, 25m Fjärilsim Po 0-9, Finaler 
Sponsor: Färs&Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Felix Tjärnberg  2005  Simklubben Spiggarna            18.31   
Olof Larsson  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            20.44   
Jacob Glans  2006  Kristianstads SLS            21.17   
Ludvig Hoff  2005  Landskrona Simsällskap            21.40   
Carl Larmark  2005  Landskrona Simsällskap            DSQ   
Karl Svensson  2006  Simklubben Sydsim            DSQ   
                     
 
Gren 37, 100m Ryggsim Fl 12-13, Finaler 
Sponsor: HEAD 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emma Cerutti  2002  Simklubben Sydsim    39.07        1:21.15   
Julia Larsson  2002  Simklubben Hajen    41.18        1:22.69   
Noemi Karlsson  2001  Simklubben Poseidon    40.12        1:22.75   
Emilia Eek  2001  Simklubben Sydsim    40.03        1:24.51   
Ella Laurén  2001  Simklubben Hajen    41.39        1:25.30   
Klara Borgqvist  2001  Simklubben Poseidon    41.91        1:25.81   
Lina Ostreus  2002  Simklubben Sydsim    41.75        1:26.08   
Olivia Skog  2002  Simklubben Lödde    42.94        1:26.44   
Sonja Boos  2001  Simklubben Sydsim    41.84        1:26.51   
10  Louise Lindoff  2001  Simklubben Lödde    42.43        1:27.61   
11  Emilia Ohlsson  2001  Simklubben Poseidon    43.21        1:28.43   
12  Isabelle Bengtsson  2002  Simklubben Poseidon    43.39        1:29.18   
13  Amanda Önnestam  2001  Simklubben Lödde    44.71        1:29.56   
14  Linnea Dolmark  2002  Simklubben Hajen    44.89        1:31.64   
15  Carolina Åsberg  2002  Simklubben Lödde    45.42        1:32.42   
16  Hanna Schulze  2002  Simklubben Sydsim    47.61        1:36.86   
17  Patricia Tibemo  2002  Simklubben Spiggarna    48.96        1:39.91   
18  Hanna Paulsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    48.69        1:40.48   
19  Cornelia Hökmark  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    48.84        1:41.22   
20  Natalie Israelsson  2001  Simsällskapet Iden    50.27        1:43.46   
21  My Morin  2001  Simsällskapet Iden    49.04        1:45.48   
22  Siri Gunnarsson  2002  Simsällskapet Iden    50.16        1:45.95   
Alma Lindberg  2002  Simklubben Poseidon            DSQ   
Kajsa Ahlesten  2002  Landskrona Simsällskap            DSQ   
Lovisa Christerson  2002  Simklubben Hajen            DSQ   
Victoria Olsson  2002  Simklubben Lödde            DSQ   
                     
 
Gren 38, 100m Ryggsim Po 12-13, Finaler 
Sponsor: KKB Fastigheter AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Tim Brinkhagen  2001  Simklubben Lödde    38.25        1:17.61   
Andreas Bendrén  2001  Simsällskapet Iden    37.91        1:17.72   
Gustav Lidbäck  2002  Simsällskapet Iden    38.77        1:18.55   
Nils Wergeland  2002  Simklubben Lödde    39.16        1:19.00   
Isak Paulsson  2002  Simklubben Lödde    40.54        1:23.20   
Jonathan Seanderdahl  2002  Simklubben Sydsim    42.21        1:25.96   
Ian Hangård  2002  Simklubben Lödde    42.21        1:27.72   
Elliot Jönsson  2001  Simklubben Lödde    47.84        1:35.05   
Jesper Franzén  2002  Simklubben Sydsim    45.29        1:36.01   
10  Emil Pettersson  2002  Simklubben Poseidon    48.56        1:39.20   
11  Jacob Hansson  2002  Simklubben Hajen    54.53        1:51.82   
Alfred Thunell  2002  Landskrona Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 39, 50m Ryggsim Fl 10-11, Finaler 
Sponsor: Kartguiden 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Klara Rödin  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            41.92   
Anna Twedberg  2003  Simsällskapet Iden            42.93   
Olivia Pantzar  2004  Simklubben Hajen            43.47   
Isabel Smideberg  2004  Simklubben Lödde            44.59   
Alva Bensby  2003  Simklubben Lödde            44.74   
Alessandra Påhlsson  2003  Simklubben Lödde            45.03   
Isabell Tretinjak  2003  Simklubben Hajen            45.20   
Lova Persson  2004  Simklubben Hajen            45.21   
Tilda Fredriksson  2003  Simklubben Hajen            45.27   
10  Alexandra Ålund  2004  Simklubben Lödde            45.57   
11  Julia Nilsson  2004  Simklubben Lödde            46.07   
12  Boel Bergquist  2003  Simklubben Poseidon            46.13   
13  Emelie Ek-Värn  2004  Landskrona Simsällskap            46.17   
14  Tilde Thorsson  2003  Simklubben Hajen            46.60   
15  Nellie Korunovska Skyttma  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            46.97   
16  Milla Andersson  2003  Simklubben Lödde            47.55   
17  Eva Johansson  2004  Simklubben Sydsim            47.66   
18  Alice Litterfeldt  2003  Simklubben Poseidon            47.72   
18  Alma Mårtensson  2004  Simklubben Hajen            47.72   
20  Hanna Barnell  2003  Simklubben Hajen            48.29   
21  Maya Wallström  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            48.47   
22  Emma Bontidean  2003  Simklubben Poseidon            48.65   
23  Nike Källkvist  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            49.55   
24  Angelica Böhme  2003  Simsällskapet Iden            50.10   
25  Hanna Johansson  2004  Simklubben Sydsim            51.31   
26  Wilma Lundius  2004  Landskrona Simsällskap            52.47   
27  Julia Hallengren  2004  Kristianstads SLS            52.56   
28  Siri Vikman  2003  Simklubben Hajen            53.63   
29  Emma Martinsson  2004  Simklubben Lödde            54.95   
30  Emelie Rosquist  2004  Simklubben Lödde            55.38   
31  Alice Carlqvist-Seger  2004  Kristianstads SLS            55.89   
32  Rakel Johannisson  2004  Simklubben Sydsim            56.01   
Alice Skoglund  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
Elsa Thell  2004  Landskrona Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 40, 50m Ryggsim Po 10-11, Finaler 
Sponsor: Team Sportia 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Joel Henriksson  2003  Simklubben Poseidon            41.91   
Noel Ahlbin  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            43.82   
Anton Witzell  2004  Simsällskapet Iden            44.54   
Malte Laurén  2004  Simklubben Hajen            45.67   
Melvin Andersson  2003  Simklubben Sydsim            46.71   
Hampus Erdös  2003  Simklubben Lödde            47.50   
Filip Nilsson  2004  Landskrona Simsällskap            51.98   
Love Offrell  2004  Simklubben Sydsim            53.29   
Markus Rydgren  2003  Landskrona Simsällskap            54.01   
10  Viggo Thomsen  2004  Landskrona Simsällskap            54.26   
11  Axel Borgqvist  2003  Simklubben Poseidon            55.52   
12  Elliot Hagander  2003  Simklubben Poseidon            57.26   
13  Rasmus Pedersen  2003  Landskrona Simsällskap            57.57   
Ivan Sivolov  2003  Simklubben Poseidon            DSQ   
Linas Zigmantas  2004  Simklubben Hajen            DSQ   
Tim Larsson  2003  Simklubben Spiggarna            DSQ   
William Telander  2003  Simklubben Sydsim            DSQ   
                     
 
Gren 41, 50m Ryggsim Fl 0-9, Finaler 
Sponsor: Team Sportia 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ella Röiseth  2005  Landskrona Simsällskap            49.20   
Livia Sjunnesson  2005  Landskrona Simsällskap            49.46   
Yasmine Strandh  2006  Landskrona Simsällskap            54.99   
My Pettersson  2006  Landskrona Simsällskap            56.39   
Moa Ellemark Gram  2005  Simklubben Lödde            59.12   
Filippa Schön  2006  Landskrona Simsällskap            59.27   
Elsa Winberg  2006  Simklubben Hajen            1:08.76   
Saga Lundgren  2005  Landskrona Simsällskap            DSQ   
Tova Sivertsson  2005  Landskrona Simsällskap            DSQ   
Tyra Sivtoft  2006  Simklubben Lödde            DSQ   
                     
 
Gren 42, 50m Ryggsim Po 0-9, Finaler 
Sponsor: MAX 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Carl Larmark  2005  Landskrona Simsällskap            49.57   
Olof Larsson  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            51.34   
Hugo Skölderud  2006  Simklubben Sydsim            52.55   
Erik Komstedt  2005  Simklubben Sydsim            57.27   
Elias Berg  2005  Landskrona Simsällskap            58.55   
Elias Stridh  2005  Simklubben Lödde            59.40   
Axel Wergeland  2006  Simklubben Lödde            1:04.77   
Gabriel Tasin  2005  Simklubben Hajen            DNS   
Johan Dahlberg  2005  Kristianstads SLS            DSQ   
Karl Svensson  2006  Simklubben Sydsim            DSQ   
                     
 
Gren 43, 4X50m Frisim Fl 12-13, Finaler 
Sponsor: Färs&Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sydsim Damer Lag 2  2001  Simklubben Sydsim            2:14.03   
  Emma Cerutti  2002      32.57        32.57   
  Emilia Eek  2001      33.47        1:06.04   
  Lina Ostreus  2002      34.74        1:40.78   
  Sonja Boos  2001      33.25        2:14.03   
                     
Lag 1 SK Hajen  2001  Simklubben Hajen            2:15.11   
  Lovisa Christerson  2002      32.62        32.62   
  Ella Laurén  2001      34.87        1:07.49   
  Julia Larsson  2002      34.29        1:41.78   
  Sara Nobrell  2002      33.33        2:15.11   
                     
SK Lödde Damer [2001]  2001  Simklubben Lödde            2:17.50   
  Sara Sällberg  2001      32.69        32.69   
  Louise Lindoff  2001      33.85        1:06.54   
  Olivia Skog  2002      35.44        1:41.98   
  Amanda Önnestam  2001      35.52        2:17.50   
                     
Poseidon Damer [2001]lag1  2001  Simklubben Poseidon            2:20.08   
  Klara Borgqvist  2001      33.72        33.72   
  Noemi Karlsson  2001      32.35        1:06.07   
  Isabelle Bengtsson  2002      37.51        1:43.58   
  Emilia Ohlsson  2001      36.50        2:20.08   
                     
                     
 
Gren 44, 4X50m Frisim Po 12-13, Finaler 
Sponsor: Håkantorp Däck 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
SK Lödde Herrar [2001]  2001  Simklubben Lödde            2:05.87   
  Tim Brinkhagen  2001      30.45        30.45   
  Isak Paulsson  2002      31.58        1:02.03   
  Ian Hangård  2002      32.60        1:34.63   
  Nils Wergeland  2002      31.24        2:05.87   
                     
SS Iden Pojkar[2001]  2001  Simsällskapet Iden            2:12.15   
  Christoffer Dellhede  2001      28.90        28.90   
  Andreas Bendrén  2001      31.39        1:00.29   
  Anton Witzell  2004      39.55        1:39.84   
  Gustav Lidbäck  2002      32.31        2:12.15   
                     
Sydsim Herrar Lag 2  2001  Simklubben Sydsim            2:17.48   
  Dennie Halilovic  2002      28.65        28.65   
  Filip Kekeric  2002      37.17        1:05.82   
  Jonathan Seanderdahl  2002      32.31        1:38.13   
  Jesper Franzén  2002      39.35        2:17.48   
                     
                     
 
Gren 45, 4X50m Frisim Fl 0-11, Finaler 
Sponsor: Peter Landgren & Co 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
SS Iden Damer [2003]  2003  Simsällskapet Iden            2:27.69   
  Josefin Dellhede  2003      35.29        35.29   
  Anna Twedberg  2003      37.44        1:12.73   
  Angelica Böhme  2003      41.55        1:54.28   
  Viktoria Dellhede  2003      33.41        2:27.69   
                     
SK Hajen Lag 1  2012  Simklubben Hajen            2:30.53   
  Tilde Thorsson  2003      37.75        37.75   
  Isabell Tretinjak  2003      39.72        1:17.47   
  Tilda Fredriksson  2003      37.98        1:55.45   
  Ella Gutenwik  2004      35.08        2:30.53   
                     
SK Lödde Damer 1 [2003]  2003  Simklubben Lödde            2:31.73   
  Filippa Dihle  2003      36.14        36.14   
  Isabel Smideberg  2004      36.46        1:12.60   
  Julia Nilsson  2004      40.56        1:53.16   
  Alessandra Påhlsson  2003      38.57        2:31.73   
                     
Vnsk  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            2:38.65   
  Klara Rödin  2003      36.86        36.86   
  Nellie Korunovska Skyttma  2004      41.27        1:18.13   
  Alice Skoglund  2003      40.53        1:58.66   
  Nike Källkvist  2004      39.99        2:38.65   
                     
SK Hajen Lag 2  2012  Simklubben Hajen            2:45.11   
  Olivia Pantzar  2004      43.08        43.08   
  Alma Mårtensson  2004      40.24        1:23.32   
  Johanna Ebbinghaus  2004      41.98        2:05.30   
  Lova Persson  2004      39.81        2:45.11   
                     
SK Lödde Damer 2 [2003]  2003  Simklubben Lödde            2:50.74   
  Alexandra Ålund  2004      39.44        39.44   
  Alva Bensby  2003      41.95        1:21.39   
  Milla Andersson  2003      40.61        2:02.00   
  Emma Martinsson  2004      48.74        2:50.74   
                     
Landskrona Damer [2003]  2003  Landskrona Simsällskap            2:53.11   
  Emelie Ek-Värn  2004      42.35        42.35   
  Livia Sjunnesson  2005      41.77        1:24.12   
  Wilma Lundius  2004      45.59        2:09.71   
  Ella Röiseth  2005      43.40        2:53.11   
                     
SK Hajen Lag 3  2012  Simklubben Hajen            3:01.87   
  Hanna Barnell  2003      44.28        44.28   
  Siri Vikman  2003      45.18        1:29.46   
  Sofie Ahlgren  2004      52.49        2:21.95   
  Julia Henriksson  2005      39.92        3:01.87   
                     
Sydsim Damer Lag 3  2003  Simklubben Sydsim            3:02.13   
  Eva Johansson  2004      40.06        40.06   
  Rakel Johannisson  2004      51.92        1:31.98   
  Hanna Johansson  2004      45.59        2:17.57   
  Linnea Dahlin  2003      44.56        3:02.13   
                     
10  Landskrona Damer [2004]  2003  Landskrona Simsällskap            3:25.06   
  Tova Sivertsson  2005      43.91        43.91   
  My Pettersson  2006      45.49        1:29.40   
  Yasmine Strandh  2006      51.87        2:21.27   
  Saga Lundgren  2005      1:03.79        3:25.06   
                     
                     
 
Gren 46, 4X50m Frisim Po 0-11, Finaler 
Sponsor: Kartguiden 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Poseidon 03  2003  Simklubben Poseidon            2:32.45   
  Nils Tired  2003      32.12        32.12   
  Ivan Sivolov  2003      36.18        1:08.30   
  Joel Henriksson  2003      41.99        1:50.29   
  Elliot Hagander  2003      42.16        2:32.45   
                     
Sydsim Herrar Lag 3  2003  Simklubben Sydsim            2:33.13   
  Felix Rosenkvist  2004      33.47        33.47   
  Jonathan Fröjd  2004      34.72        1:08.19   
  Love Offrell  2004      44.29        1:52.48   
  Melvin Andersson  2003      40.65        2:33.13   
                     
Landskrona Herrar [2003]  2003  Landskrona Simsällskap            3:00.04   
  Markus Rydgren  2003      40.73        40.73   
  Ludvig Hoff  2005      43.50        1:24.23   
  Rasmus Pedersen  2003      48.56        2:12.79   
  Viggo Thomsen  2004      47.25        3:00.04   
                     
SK Lödde Herrar [2003]  2003  Simklubben Lödde            3:03.64   
  Hampus Erdös  2003      36.48        36.48   
  Axel Wergeland  2006      56.96        1:33.44   
  Aron Paulsson  2006      38.88        2:12.32   
  Elias Stridh  2005      51.32        3:03.64   
                     
                     
 
Gren 47, 100m Bröstsim Fl 12-13, Finaler 
Sponsor: HEAD 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lovisa Vesterlund Kocsis  2002  Simklubben Sydsim    41.22        1:27.52   
Klara Borgqvist  2001  Simklubben Poseidon    42.00        1:28.97   
Sonja Boos  2001  Simklubben Sydsim    44.21        1:31.95   
Lovisa Christerson  2002  Simklubben Hajen    44.17        1:32.91   
Olivia Skog  2002  Simklubben Lödde    44.41        1:32.98   
Julia Larsson  2002  Simklubben Hajen    45.87        1:34.85   
Emilia Eek  2001  Simklubben Sydsim    45.30        1:35.89   
Ella Laurén  2001  Simklubben Hajen    46.03        1:36.11   
Amanda Önnestam  2001  Simklubben Lödde    47.20        1:36.89   
10  Louise Lindoff  2001  Simklubben Lödde    46.62        1:38.00   
11  Noemi Karlsson  2001  Simklubben Poseidon    45.91        1:38.26   
12  Linnea Dolmark  2002  Simklubben Hajen    48.12        1:40.49   
13  Carolina Åsberg  2002  Simklubben Lödde    47.90        1:42.14   
14  Lina Ostreus  2002  Simklubben Sydsim    48.97        1:42.93   
15  Siri Hägg  2002  Simklubben Poseidon    48.88        1:43.89   
16  Kajsa Ahlesten  2002  Landskrona Simsällskap    50.74        1:46.58   
17  Hanna Paulsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    50.12        1:48.14   
18  Cornelia Hökmark  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    51.33        1:48.59   
19  Isabelle Bengtsson  2002  Simklubben Poseidon    50.79        1:48.62   
20  Emilia Ohlsson  2001  Simklubben Poseidon    51.33        1:49.41   
21  My Morin  2001  Simsällskapet Iden    51.69        1:50.71   
22  Alma Lindberg  2002  Simklubben Poseidon    51.61        1:50.85   
23  Clara Ivarsson  2002  Simklubben Poseidon    52.87        1:50.88   
24  Patricia Tibemo  2002  Simklubben Spiggarna    53.60        1:52.59   
25  Hanna Schulze  2002  Simklubben Sydsim    53.83        1:53.83   
26  Siri Gunnarsson  2002  Simsällskapet Iden    54.40        1:57.20   
27  Natalie Israelsson  2001  Simsällskapet Iden    57.68        2:03.49   
Victoria Olsson  2002  Simklubben Lödde            DSQ   
                     
 
Gren 48, 100m Bröstsim Po 12-13, Finaler 
Sponsor: Färs&Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Tim Brinkhagen  2001  Simklubben Lödde    38.44        1:21.99   
Christoffer Dellhede  2001  Simsällskapet Iden    41.41        1:27.02   
Dennie Halilovic  2002  Simklubben Sydsim    42.21        1:30.05   
Nils Wergeland  2002  Simklubben Lödde    43.78        1:31.91   
Isak Paulsson  2002  Simklubben Lödde    44.91        1:34.61   
Ian Hangård  2002  Simklubben Lödde    46.65        1:35.25   
Elliot Jönsson  2001  Simklubben Lödde    45.35        1:35.49   
Jonathan Seanderdahl  2002  Simklubben Sydsim    45.20        1:36.22   
Andreas Bendrén  2001  Simsällskapet Iden    47.45        1:41.31   
10  Emil Pettersson  2002  Simklubben Poseidon    52.07        1:50.47   
11  Filip Kekeric  2002  Simklubben Sydsim    54.18        1:51.27   
12  Jacob Hansson  2002  Simklubben Hajen    54.72        1:52.69   
13  Alfred Thunell  2002  Landskrona Simsällskap    54.95        1:53.66   
                     
 
Gren 49, 50m Bröstsim Fl 10-11, Finaler 
Sponsor: MAX 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Klara Rödin  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            45.25   
Hanne Husby  2004  Simklubben Lödde            46.44   
Isabel Smideberg  2004  Simklubben Lödde            47.25   
Tilde Thorsson  2003  Simklubben Hajen            47.49   
Viktoria Dellhede  2003  Simsällskapet Iden            47.95   
Nike Källkvist  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            48.32   
Ella Gutenwik  2004  Simklubben Hajen            48.55   
Julia Nilsson  2004  Simklubben Lödde            48.75   
Lova Persson  2004  Simklubben Hajen            49.19   
10  Anna Twedberg  2003  Simsällskapet Iden            49.43   
11  Olivia Pantzar  2004  Simklubben Hajen            49.45   
12  Clara Huston  2003  Simklubben Hajen            49.57   
13  Boel Bergquist  2003  Simklubben Poseidon            49.67   
14  Alexandra Ålund  2004  Simklubben Lödde            49.83   
15  Milla Andersson  2003  Simklubben Lödde            50.17   
16  Alice Skoglund  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            50.19   
17  Alma Mårtensson  2004  Simklubben Hajen            51.75   
18  Wilma Lundius  2004  Landskrona Simsällskap            51.76   
19  Josefin Dellhede  2003  Simsällskapet Iden            51.83   
20  Ella Rydström  2003  Simklubben Poseidon            52.42   
21  Wilma Ekstrand  2004  Simklubben Spiggarna            53.17   
22  Eva Johansson  2004  Simklubben Sydsim            53.38   
23  Filippa Dihle  2003  Simklubben Lödde            53.41   
24  Julia Hallengren  2004  Kristianstads SLS            53.72   
25  Alice Carlqvist-Seger  2004  Kristianstads SLS            54.40   
26  Emma Bontidean  2003  Simklubben Poseidon            54.44   
27  Linnea Dahlin  2003  Simklubben Sydsim            54.98   
28  Alva Bensby  2003  Simklubben Lödde            55.08   
29  Emelie Ek-Värn  2004  Landskrona Simsällskap            55.21   
30  Nellie Korunovska Skyttma  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            55.23   
31  Sofie Ahlgren  2004  Simklubben Hajen            55.75   
32  Cajsa Fredriksson  2003  Simklubben Spiggarna            56.10   
33  Alice Litterfeldt  2003  Simklubben Poseidon            56.21   
34  Hanna Barnell  2003  Simklubben Hajen            56.31   
35  Maya Wallström  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            56.68   
36  Elsa Thell  2004  Landskrona Simsällskap            57.27   
37  Emelie Rosquist  2004  Simklubben Lödde            57.37   
38  Emma Martinsson  2004  Simklubben Lödde            58.03   
39  Alessandra Påhlsson  2003  Simklubben Lödde            58.82   
40  Siri Wibert  2004  Simklubben Sydsim            58.97   
41  Angelica Böhme  2003  Simsällskapet Iden            59.60   
42  Siri Vikman  2003  Simklubben Hajen            1:00.36   
43  Nelly Gustavsson  2004  Landskrona Simsällskap            1:04.78   
Emilia Sandström  2004  Simklubben Sydsim            DSQ   
Hanna Johansson  2004  Simklubben Sydsim            DSQ   
Johanna Ebbinghaus  2004  Simklubben Hajen            DSQ   
Rakel Johannisson  2004  Simklubben Sydsim            DSQ   
Thea Söderstjärna  2003  Simklubben Poseidon            DSQ   
                     
 
Gren 50, 50m Bröstsim Po 10-11, Finaler 
Sponsor: MAX 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ivan Sivolov  2003  Simklubben Poseidon            48.06   
Joel Henriksson  2003  Simklubben Poseidon            48.37   
Hampus Erdös  2003  Simklubben Lödde            48.47   
Jonathan Fröjd  2004  Simklubben Sydsim            49.70   
Albert Sivtoft  2004  Simklubben Lödde            49.89   
Noel Ahlbin  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            51.76   
Viggo Thomsen  2004  Landskrona Simsällskap            52.25   
Malte Laurén  2004  Simklubben Hajen            53.47   
Melvin Andersson  2003  Simklubben Sydsim            53.96   
10  Axel Borgqvist  2003  Simklubben Poseidon            54.04   
11  Måns Burmester-Lysell  2004  Simklubben Hajen            54.28   
12  Rasmus Pedersen  2003  Landskrona Simsällskap            56.20   
13  Markus Rydgren  2003  Landskrona Simsällskap            56.28   
14  Anton Witzell  2004  Simsällskapet Iden            56.76   
15  Elliot Hagander  2003  Simklubben Poseidon            57.60   
16  Felix Rosenkvist  2004  Simklubben Sydsim            58.00   
Filip Nilsson  2004  Landskrona Simsällskap            DSQ   
Love Offrell  2004  Simklubben Sydsim            DSQ   
Tim Larsson  2003  Simklubben Spiggarna            DSQ   
William Telander  2003  Simklubben Sydsim            DSQ   
                     
 
Gren 51, 50m Bröstsim Fl 0-9, Finaler 
Sponsor: Kronans Droghandel 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Livia Sjunnesson  2005  Landskrona Simsällskap            48.67   
Julia Henriksson  2005  Simklubben Hajen            53.66   
My Pettersson  2006  Landskrona Simsällskap            54.93   
Ella Röiseth  2005  Landskrona Simsällskap            55.07   
Moa Ellemark Gram  2005  Simklubben Lödde            57.83   
Filippa Schön  2006  Landskrona Simsällskap            59.11   
Tova Sivertsson  2005  Landskrona Simsällskap            1:00.67   
Elsa Winberg  2006  Simklubben Hajen            1:01.12   
Saga Lundgren  2005  Landskrona Simsällskap            1:08.40   
10  Yasmine Sörensen  2005  Landskrona Simsällskap            1:09.68   
Maja Sylvan  2005  Simklubben Hajen            DSQ   
Moa Ekberg  2006  Landskrona Simsällskap            DSQ   
Tyra Sivtoft  2006  Simklubben Lödde            DSQ   
Yasmine Strandh  2006  Landskrona Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 52, 50m Bröstsim Po 0-9, Finaler 
Sponsor: STANNO 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ludvig Hoff  2005  Landskrona Simsällskap            51.90   
Erik Komstedt  2005  Simklubben Sydsim            55.91   
Johan Dahlberg  2005  Kristianstads SLS            56.70   
Jacob Glans  2006  Kristianstads SLS            58.24   
Viggo Lindestam  2005  Simklubben Sydsim            59.89   
Elias Stridh  2005  Simklubben Lödde            1:00.96   
Axel Wergeland  2006  Simklubben Lödde            1:00.98   
Carl Larmark  2005  Landskrona Simsällskap            DSQ   
Elias Berg  2005  Landskrona Simsällskap            DSQ   
Olof Larsson  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 53, 100m Frisim Fl 12-13, Finaler 
Sponsor: TEAM SPORTIA 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emma Cerutti  2002  Simklubben Sydsim    33.11        1:08.72   
Lovisa Vesterlund Kocsis  2002  Simklubben Sydsim    32.57        1:08.77   
Moa Törneman  2001  Simsällskapet Iden    32.76        1:09.33   
Lovisa Christerson  2002  Simklubben Hajen    33.82        1:09.94   
Noemi Karlsson  2001  Simklubben Poseidon    33.58        1:10.14   
Sara Sällberg  2001  Simklubben Lödde    34.03        1:12.76   
Klara Borgqvist  2001  Simklubben Poseidon    34.93        1:13.23   
Emilia Eek  2001  Simklubben Sydsim    36.11        1:14.56   
Sara Nobrell  2002  Simklubben Hajen    35.22        1:15.03   
10  Julia Larsson  2002  Simklubben Hajen    37.04        1:15.14   
11  Ella Laurén  2001  Simklubben Hajen    37.01        1:15.80   
12  Sonja Boos  2001  Simklubben Sydsim    36.79        1:15.99   
13  Lina Ostreus  2002  Simklubben Sydsim    36.74        1:16.23   
14  Linnea Dolmark  2002  Simklubben Hajen    37.22        1:17.26   
15  Carolina Åsberg  2002  Simklubben Lödde    37.47        1:17.41   
16  Amanda Önnestam  2001  Simklubben Lödde    38.50        1:18.17   
17  Olivia Skog  2002  Simklubben Lödde    38.16        1:19.01   
18  Emilia Ohlsson  2001  Simklubben Poseidon    38.99        1:23.41   
19  Patricia Tibemo  2002  Simklubben Spiggarna    40.18        1:23.94   
20  Clara Ivarsson  2002  Simklubben Poseidon    41.01        1:24.00   
21  Hanna Paulsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    40.08        1:24.53   
22  Isabelle Bengtsson  2002  Simklubben Poseidon    38.89        1:25.34   
23  Cornelia Hökmark  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    42.10        1:28.39   
24  Hanna Schulze  2002  Simklubben Sydsim    43.26        1:30.53   
25  My Morin  2001  Simsällskapet Iden    43.61        1:30.99   
26  Victoria Olsson  2002  Simklubben Lödde    44.30        1:32.76   
27  Siri Hägg  2002  Simklubben Poseidon    43.95        1:35.13   
28  Kajsa Ahlesten  2002  Landskrona Simsällskap    44.55        1:38.45   
29  Alma Lindberg  2002  Simklubben Poseidon    44.52        1:38.93   
Siri Gunnarsson  2002  Simsällskapet Iden            DSQ   
                     
 
Gren 54, 100m Frisim Po 12-13, Finaler 
Sponsor: HEAD 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Tim Brinkhagen  2001  Simklubben Lödde    31.61        1:06.46   
Andreas Bendrén  2001  Simsällskapet Iden    33.04        1:10.16   
Nils Wergeland  2002  Simklubben Lödde    34.41        1:11.20   
Gustav Lidbäck  2002  Simsällskapet Iden    34.21        1:11.50   
Isak Paulsson  2002  Simklubben Lödde    34.54        1:13.80   
Ian Hangård  2002  Simklubben Lödde    35.20        1:16.21   
Jonathan Seanderdahl  2002  Simklubben Sydsim    36.77        1:16.35   
Elliot Jönsson  2001  Simklubben Lödde    37.68        1:18.29   
Filip Kekeric  2002  Simklubben Sydsim    38.45        1:21.51   
10  Jesper Franzén  2002  Simklubben Sydsim    41.06        1:27.39   
11  Emil Pettersson  2002  Simklubben Poseidon    42.20        1:28.54   
12  Jacob Hansson  2002  Simklubben Hajen    47.88        1:41.50   
                     
 
Gren 55, 50m Frisim Fl 10-11, Finaler 
Sponsor: KKB Fastigheter AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Josefin Dellhede  2003  Simsällskapet Iden            35.28   
Klara Rödin  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            35.60   
Isabel Smideberg  2004  Simklubben Lödde            36.12   
Ella Gutenwik  2004  Simklubben Hajen            36.66   
Filippa Dihle  2003  Simklubben Lödde            37.06   
Anna Twedberg  2003  Simsällskapet Iden            37.26   
Tilda Fredriksson  2003  Simklubben Hajen            37.65   
Tilde Thorsson  2003  Simklubben Hajen            37.71   
Clara Huston  2003  Simklubben Hajen            38.14   
10  Ella Rydström  2003  Simklubben Poseidon            38.17   
11  Hanne Husby  2004  Simklubben Lödde            38.60   
12  Boel Bergquist  2003  Simklubben Poseidon            38.73   
13  Alexandra Ålund  2004  Simklubben Lödde            38.88   
14  Emelie Ek-Värn  2004  Landskrona Simsällskap            39.17   
15  Alice Skoglund  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            39.23   
16  Nike Källkvist  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            39.54   
17  Maya Wallström  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            39.89   
18  Isabell Tretinjak  2003  Simklubben Hajen            39.96   
19  Lova Persson  2004  Simklubben Hajen            39.98   
20  Nellie Korunovska Skyttma  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            40.06   
21  Milla Andersson  2003  Simklubben Lödde            40.16   
22  Alice Litterfeldt  2003  Simklubben Poseidon            40.70   
23  Alma Mårtensson  2004  Simklubben Hajen            41.12   
24  Wilma Ekstrand  2004  Simklubben Spiggarna            41.20   
25  Thea Söderstjärna  2003  Simklubben Poseidon            41.43   
26  Emma Bontidean  2003  Simklubben Poseidon            41.94   
27  Eva Johansson  2004  Simklubben Sydsim            42.02   
28  Alva Bensby  2003  Simklubben Lödde            42.04   
29  Johanna Ebbinghaus  2004  Simklubben Hajen            42.27   
30  Olivia Pantzar  2004  Simklubben Hajen            42.78   
31  Hanna Johansson  2004  Simklubben Sydsim            42.90   
32  Julia Nilsson  2004  Simklubben Lödde            43.08   
33  Cajsa Fredriksson  2003  Simklubben Spiggarna            43.12   
34  Alessandra Påhlsson  2003  Simklubben Lödde            43.38   
35  Linnea Dahlin  2003  Simklubben Sydsim            43.43   
36  Angelica Böhme  2003  Simsällskapet Iden            43.92   
37  Hanna Barnell  2003  Simklubben Hajen            44.45   
38  Siri Vikman  2003  Simklubben Hajen            44.66   
39  Wilma Lundius  2004  Landskrona Simsällskap            45.59   
40  Elsa Thell  2004  Landskrona Simsällskap            48.83   
41  Julia Hallengren  2004  Kristianstads SLS            49.00   
42  Emelie Rosquist  2004  Simklubben Lödde            49.95   
43  Alice Carlqvist-Seger  2004  Kristianstads SLS            50.77   
44  Rakel Johannisson  2004  Simklubben Sydsim            50.89   
45  Sofie Ahlgren  2004  Simklubben Hajen            51.99   
46  Emma Martinsson  2004  Simklubben Lödde            53.15   
47  Siri Wibert  2004  Simklubben Sydsim            55.61   
48  Nelly Gustavsson  2004  Landskrona Simsällskap            58.49   
49  Emilia Sandström  2004  Simklubben Sydsim            1:04.45   
                     
 
Gren 56, 50m Frisim Po 10-11, Finaler 
Sponsor: Håkantorp Däck 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anton Witzell  2004  Simsällskapet Iden            36.84   
Noel Ahlbin  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            37.44   
Markus Rydgren  2003  Landskrona Simsällskap            39.38   
Joel Henriksson  2003  Simklubben Poseidon            41.46   
Tim Larsson  2003  Simklubben Spiggarna            42.66   
Melvin Andersson  2003  Simklubben Sydsim            43.05   
Malte Laurén  2004  Simklubben Hajen            43.59   
Viggo Thomsen  2004  Landskrona Simsällskap            44.40   
Axel Borgqvist  2003  Simklubben Poseidon            44.90   
10  Linas Zigmantas  2004  Simklubben Hajen            46.17   
11  Elliot Hagander  2003  Simklubben Poseidon            46.24   
12  Rasmus Pedersen  2003  Landskrona Simsällskap            47.29   
13  Filip Nilsson  2004  Landskrona Simsällskap            48.18   
William Telander  2003  Simklubben Sydsim            DSQ   
                     
 
Gren 57, 50m Frisim Fl 0-9, Finaler 
Sponsor: Kartguiden 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Julia Henriksson  2005  Simklubben Hajen            41.21   
Livia Sjunnesson  2005  Landskrona Simsällskap            41.40   
Ella Röiseth  2005  Landskrona Simsällskap            42.19   
Tova Sivertsson  2005  Landskrona Simsällskap            44.52   
My Pettersson  2006  Landskrona Simsällskap            46.33   
Yasmine Sörensen  2005  Landskrona Simsällskap            49.41   
Yasmine Strandh  2006  Landskrona Simsällskap            49.48   
Maja Sylvan  2005  Simklubben Hajen            50.38   
Moa Ellemark Gram  2005  Simklubben Lödde            53.95   
10  Thowe Eliasson  2006  Landskrona Simsällskap            54.55   
11  Tyra Sivtoft  2006  Simklubben Lödde            55.73   
12  Moa Ekberg  2006  Landskrona Simsällskap            56.10   
13  Filippa Schön  2006  Landskrona Simsällskap            58.06   
14  Saga Lundgren  2005  Landskrona Simsällskap            1:04.74   
Elsa Winberg  2006  Simklubben Hajen            DSQ   
                     
 
Gren 58, 50m Frisim Po 0-9, Finaler 
Sponsor: KKB Fastigheter AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jacob Glans  2006  Kristianstads SLS            40.85   
Olof Larsson  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            42.16   
Ludvig Hoff  2005  Landskrona Simsällskap            42.30   
Viggo Lindestam  2005  Simklubben Sydsim            45.46   
Carl Larmark  2005  Landskrona Simsällskap            45.66   
Karl Svensson  2006  Simklubben Sydsim            46.83   
Erik Komstedt  2005  Simklubben Sydsim            51.09   
Johan Dahlberg  2005  Kristianstads SLS            53.77   
Axel Wergeland  2006  Simklubben Lödde            55.76   
10  Elias Stridh  2005  Simklubben Lödde            56.00   
11  Elias Berg  2005  Landskrona Simsällskap            1:01.06   
Gabriel Tasin  2005  Simklubben Hajen            DSQ   
Hugo Skölderud  2006  Simklubben Sydsim            DSQ   
                     
 
Gren 59, 4X50m Medley Fl 12-13, Finaler 
Sponsor: Team Sportia 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sydsim Damer Lag 2  2001  Simklubben Sydsim            2:26.10   
  Emilia Eek  2001      39.63        39.63   
  Sonja Boos  2001      42.38        1:22.01   
  Lovisa Vesterlund Kocsis  2002      32.76        1:54.77   
  Emma Cerutti  2002      31.33        2:26.10   
                     
SK Lödde Damer [2001]  2001  Simklubben Lödde            2:33.30   
  Sara Sällberg  2001      36.76        36.76   
  Olivia Skog  2002      42.79        1:19.55   
  Carolina Åsberg  2002      41.03        2:00.58   
  Louise Lindoff  2001      32.72        2:33.30   
                     
Lag 1 SK Hajen  2001  Simklubben Hajen            2:33.54   
  Lovisa Christerson  2002      38.71        38.71   
  Julia Larsson  2002      44.75        1:23.46   
  Ella Laurén  2001      37.81        2:01.27   
  Sara Nobrell  2002      32.27        2:33.54   
                     
Poseidon Damer [2001]lag1  2001  Simklubben Poseidon            2:41.44   
  Isabelle Bengtsson  2002      42.27        42.27   
  Siri Hägg  2002      48.47        1:30.74   
  Klara Borgqvist  2001      37.18        2:07.92   
  Noemi Karlsson  2001      33.52        2:41.44   
                     
SS Iden Damer [2001]  2001  Simsällskapet Iden            DSQ   
  Natalie Israelsson  2001      50.15        50.15   
                     
                     
 
Gren 60, 4X50m Medley Po 12-13, Finaler 
Sponsor: Peter Landgren & Co 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
SK Lödde Herrar [2001]  2001  Simklubben Lödde            2:23.16   
  Isak Paulsson  2002      38.07        38.07   
  Tim Brinkhagen  2001      37.92        1:15.99   
  Ian Hangård  2002      36.21        1:52.20   
  Nils Wergeland  2002      30.96        2:23.16   
                     
SS Iden Pojkar[2001]  2001  Simsällskapet Iden            2:34.65   
  Christoffer Dellhede  2001      32.61        32.61   
  Andreas Bendrén  2001      45.50        1:18.11   
  Anton Witzell  2004      42.93        2:01.04   
  Gustav Lidbäck  2002      33.61        2:34.65   
                     
Sydsim Herrar Lag 2  2001  Simklubben Sydsim            2:40.69   
  Jesper Franzén  2002      45.62        45.62   
  Jonathan Seanderdahl  2002      42.49        1:28.11   
  Dennie Halilovic  2002      34.71        2:02.82   
  Filip Kekeric  2002      37.87        2:40.69   
                     
                     
 
Gren 61, 4X50m Medley Fl 0-11, Finaler 
Sponsor: Färs&Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
SK Hajen Lag 1  2012  Simklubben Hajen            2:49.07   
  Olivia Pantzar  2004      45.42        45.42   
  Tilda Fredriksson  2003      44.41        1:29.83   
  Ella Gutenwik  2004      42.84        2:12.67   
  Tilde Thorsson  2003      36.40        2:49.07   
                     
SS Iden Damer [2003]  2003  Simsällskapet Iden            2:49.24   
  Josefin Dellhede  2003      41.50        41.50   
  Anna Twedberg  2003      48.71        1:30.21   
  Angelica Böhme  2003      45.22        2:15.43   
  Viktoria Dellhede  2003      33.81        2:49.24   
                     
SK Lödde Damer 1 [2003]  2003  Simklubben Lödde            2:50.35   
  Filippa Dihle  2003      44.41        44.41   
  Hanne Husby  2004      45.93        1:30.34   
  Isabel Smideberg  2004      40.43        2:10.77   
  Alessandra Påhlsson  2003      39.58        2:50.35   
                     
Vnsk  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            2:54.86   
  Alice Skoglund  2003      43.57        43.57   
  Klara Rödin  2003      46.37        1:29.94   
  Maya Wallström  2004      45.76        2:15.70   
  Nike Källkvist  2004      39.16        2:54.86   
                     
SK Lödde Damer 2 [2003]  2003  Simklubben Lödde            2:58.97   
  Alva Bensby  2003      46.57        46.57   
  Julia Nilsson  2004      49.84        1:36.41   
  Milla Andersson  2003      43.44        2:19.85   
  Alexandra Ålund  2004      39.12        2:58.97   
                     
Poseidon Damer Lag3  2003  Simklubben Poseidon            3:05.31   
  Ella Rydström  2003      42.15        42.15   
  Alice Litterfeldt  2003      55.77        1:37.92   
  Boel Bergquist  2003      45.91        2:23.83   
  Emma Bontidean  2003      41.48        3:05.31   
                     
SK Hajen Lag 2  2012  Simklubben Hajen            3:08.77   
  Alma Mårtensson  2004      47.75        47.75   
  Lova Persson  2004      49.72        1:37.47   
  Isabell Tretinjak  2003      48.78        2:26.25   
  Johanna Ebbinghaus  2004      42.52        3:08.77   
                     
Sydsim Damer Lag 3  2003  Simklubben Sydsim            3:25.64   
  Linnea Dahlin  2003      55.02        55.02   
  Siri Wibert  2004      59.91        1:54.93   
  Eva Johansson  2004      47.44        2:42.37   
  Hanna Johansson  2004      43.27        3:25.64   
                     
Landskrona Damer [2003]  2003  Landskrona Simsällskap            DSQ   
  Emelie Ek-Värn  2004      46.29        46.29   
                     
                     
 
Gren 62, 4X50m Medley Po 0-11, Finaler 
Sponsor: Peter Landgren & Co 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Poseidon Herrar Lag4  2003  Simklubben Poseidon            2:51.59   
  Joel Henriksson  2003      42.69        42.69   
  Elliot Hagander  2003      56.06        1:38.75   
  Nils Tired  2003      36.78        2:15.53   
  Ivan Sivolov  2003      36.06        2:51.59   
                     
Sydsim Herrar Lag 3  2003  Simklubben Sydsim            2:55.65   
  Felix Rosenkvist  2004      40.09        40.09   
  Erik Komstedt  2005      54.82        1:34.91   
  Jonathan Fröjd  2004      38.92        2:13.83   
  Melvin Andersson  2003      41.82        2:55.65   
                     
SK Lödde Herrar [2003]  2003  Simklubben Lödde            3:04.07   
  Albert Sivtoft  2004      42.78        42.78   
  Elias Stridh  2005      1:00.52        1:43.30   
  Aron Paulsson  2006      43.51        2:26.81   
  Hampus Erdös  2003      37.26        3:04.07   
                     
Landskrona Herrar 03  2003  Landskrona Simsällskap            3:22.81   
  Ludvig Hoff  2005      50.42        50.42   
  Viggo Thomsen  2004      55.29        1:45.71   
  Markus Rydgren  2003      48.30        2:34.01   
  Filip Nilsson  2004      48.80        3:22.81   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  05 oktober 2014 
Licensierad till: Simklubben Lödde  Utskriftstid  22:07