Resultat Totalt - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  LH-Games 2014    Utskriftsdatum  29 juni 2014   
  Tävlingsort  Landskrona    Utskriftstid  18:36   
  Arrangör  Helsingborg S & Landskrona S         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  27 juni 2014         
 
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 år och äldre 
Sponsor: Head 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sebastian Bergenzaun  1991  Simklubben Poseidon            26.80   
Jonatan Wede  1988  Simsällskapet Iden            26.86   
Gergö Nagy  1995  Ljungby Simsällskap            28.34   
Luke Postema  1995  Simklubben Poseidon            28.42   
Marcus Henriksson  1997  Simklubben Hajen            29.39   
Oscar Al-Sudany  1997  Ljungby Simsällskap            29.55   
Adrian Aasheim  1996  Lambertseter Svømmeklubb            29.74   
Måns Tangvald  1995  Simklubben Sydsim            29.91   
Adam Palmqvist  1997  Oskarshamns Simsällskap            30.04   
10  Erik Nilsson  1996  Simklubben Sydsim            30.51   
11  Per Aleksander Lindkvist Lefdalsnes  1997  Lambertseter Svømmeklubb            30.81   
12  Andreas Nordh  1991  Osby Simsällskap            32.82   
13  Arvid Lundgren  1997  Alingsås SLS            33.53   
                     
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: Head 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
David Kurilenko  1999  Ljungby Simsällskap            26.98   
Gustav Arvidsson  1998  Helsingborgs Simsällskap            28.71   
Erling Syversveen Lie  1999  Bærumsvømmerne            28.72   
Jon Olav Båtbukt  1998  Trondhjem SLK            28.88   
Edvin Paul  1998  Simklubben Poseidon            29.21   
Viktor Husø Richardsen  1998  Lambertseter Svømmeklubb            29.45   
Morten Olden Larsen  1998  Trondhjem SLK            29.48   
Emil Östrand  1998  Järfälla Simsällskap            30.14   
Philip Bergstedt  1998  Alingsås SLS            30.39   
10  Salim Celikovic  1998  Landskrona Simsällskap            30.43   
11  Oscar Tollefsrud Rypestøl  1998  Lambertseter Svømmeklubb            30.47   
12  Jørgen Rødseth  1999  Stavanger Svømme Club            30.50   
13  Victor Schagerlöf  1998  Landskrona Simsällskap            30.71   
14  Samuel Bladin  1999  Järfälla Simsällskap            30.93   
15  Eddie Halilovic  1999  Simklubben Sydsim            30.96   
16  Zebastian Bondesson-Torgnusson  1998  Emmaboda Simsällskap            31.24   
17  Sindre Nogva Vik  1999  Bærumsvømmerne            31.45   
18  Joakim Gjerde  1998  Trondhjem SLK            31.72   
19  Erik Salomonsson  1998  Ljungby Simsällskap            32.45   
20  Andreas Lea Monslaup  1999  Stavanger Svømme Club            33.54   
21  Andreas Edman  1999  Helsingborgs Simsällskap            34.35   
22  Sondre Lea Monslaup  1999  Stavanger Svømme Club            34.44   
23  Emil Fiskå  1999  Stavanger Svømme Club            34.61   
24  Albin Andersson  1998  Emmaboda Simsällskap            34.92   
25  Daniel Dahlén  1999  Simsällskapet Iden            35.80   
26  Victor Jacobsson  1999  Växjö Simsällskap            38.01   
Elis Ingvarsson  1999  Helsingborgs Simsällskap            DNS   
Hampus Malm  1999  Helsingborgs Simsällskap            DNS   
Robin Rundberg  1999  Helsingborgs Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: Head 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tomoe Zenimoto Hvas  2000  Bærumsvømmerne            28.72   
Garri Svensson  2000  Ljungby Simsällskap            29.06   
Filip Olaussen  2000  Bærumsvømmerne            29.40   
Nicholas Lia  2001  Bærumsvømmerne            30.67   
Anders Norheim  2000  Bærumsvømmerne            30.94   
Martin Wold  2000  Lambertseter Svømmeklubb            31.16   
Felix Wetterborg  2001  Simklubben Triton            31.46   
Johan Alderbrink  2001  Helsingborgs Simsällskap            31.77   
Nikolaus Siotis  2000  Järfälla Simsällskap            32.11   
10  Dante Vollmer  2001  Helsingborgs Simsällskap            32.15   
11  Jonas Fiskaa Barstad  2000  Trondhjem SLK            32.16   
12  Kristoffer Loeng  2001  Trondhjem SLK            32.21   
13  Ricky Barabas  2000  Helsingborgs Simsällskap            32.31   
14  Rasmus Pettersson-Dahlberg  2000  Järfälla Simsällskap            32.66   
15  Victor Åberg  2001  Helsingborgs Simsällskap            32.70   
16  Henrik Brønner Arnestad  2000  Lambertseter Svømmeklubb            32.82   
17  Simon Moe  2001  Trondhjem SLK            32.99   
18  Tommy Barabas  2000  Helsingborgs Simsällskap            33.19   
19  Pontus Westberg  2000  Järfälla Simsällskap            33.37   
20  Lukas Mirsch  2001  Helsingborgs Simsällskap            33.40   
21  Philip Stenberg  2001  Simklubben Triton            33.41   
22  Julius Rosmo  2001  Lambertseter Svømmeklubb            33.44   
23  Linus Ljunghusen  2000  Simklubben Poseidon            33.53   
24  Joel Johnsson  2000  Kristianstads SLS            33.56   
25  Benjamin Boros  2000  Ljungby Simsällskap            34.29   
26  Oscar Johansson  2000  Simklubben Poseidon            34.30   
27  David Säll  2000  Järfälla Simsällskap            34.39   
28  Isac Lindén  2001  Helsingborgs Simsällskap            34.99   
29  Anton Adelöw  2001  Järfälla Simsällskap            35.05   
30  Filip Tanaskovic  2000  Helsingborgs Simsällskap            35.76   
31  Mathias Gundersen Førsund  2000  Bærumsvømmerne            35.89   
32  André Philipsson Eriksson  2001  Helsingborgs Simsällskap            36.05   
33  Martin Aasheim  2000  Lambertseter Svømmeklubb            36.16   
34  Joel von Post  2001  Simsällskapet Iden            36.49   
35  Christoffer Dellhede  2001  Simsällskapet Iden            36.74   
36  Agmund Riiser  2001  Bærumsvømmerne            37.89   
37  Lucas Lindblom  2000  Landskrona Simsällskap            38.03   
38  Douglas Romare  2001  Trelleborg Sim            38.28   
39  Joar Modigh  2001  Simklubben Hajen            38.60   
40  Pascal Björkman  2001  Simklubben Poseidon            39.49   
41  Dzevad Celikovic  2001  Landskrona Simsällskap            39.60   
42  Jerlow Lytomt Jacobsen  2001  Stavanger Svømme Club            40.09   
43  Linus Nykvist  2001  Järfälla Simsällskap            40.83   
44  Tobias Dahlberg  2001  Kristianstads SLS            41.15   
45  Hugo Malmberg  2001  Järfälla Simsällskap            41.92   
46  Sebastian Ajmi  2001  Stavanger Svømme Club            43.04   
47  Casper Svärd  2001  Landskrona Simsällskap            43.23   
48  Magnus Geijer Hovin  2001  Stavanger Svømme Club            45.67   
49  Johan Bull  2000  Stavanger Svømme Club            47.82   
Albert Gudermanis  2000  Simklubben Ran            DNS   
Douglas Thulin Ahlström  2001  Simklubben Ran            DNS   
Leonidas Athanasoulias  2001  Simklubben Ran            DNS   
Paul Fevang  2000  Stavanger Svømme Club            DSQ   
Primus Olsson  2000  Simklubben Ran            DSQ   
                     
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
Sponsor: Head 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
William Bevréus  2003  S71            33.41   
Oliver Stålbrand  2002  Helsingborgs Simsällskap            34.11   
Dennie Halilovic  2002  Simklubben Sydsim            34.19   
Simon Fröde  2003  Järfälla Simsällskap            34.38   
Rasmus Hanson  2003  Järfälla Simsällskap            35.46   
Jacob Söderberg  2003  Helsingborgs Simsällskap            35.91   
Erik Almvret  2002  Järfälla Simsällskap            37.05   
Jonathan Seanderdahl  2002  Simklubben Sydsim            38.31   
Kristian Hillesøy Torgers  2002  Stavanger Svømme Club            39.27   
10  Nils Tired  2003  Simklubben Poseidon            39.58   
11  Gustav Hammarstedt  2002  Växjö Simsällskap            39.85   
12  Viktor Henrysson  2003  Oskarshamns Simsällskap            41.28   
13  Noah Emanuelsson  2003  Alingsås SLS            41.57   
14  Gösta Björn  2003  Växjö Simsällskap            41.78   
15  Harry Petersson  2002  Kristianstads SLS            42.81   
16  Jesper Ring  2003  Landskrona Simsällskap            43.45   
17  Emanuel Tidåsen  2002  Växjö Simsällskap            43.54   
18  Philip Primetta  2002  Trelleborg Sim            43.71   
19  Stian Pettersen  2003  Stavanger Svømme Club            46.61   
20  Otto Svensson  2002  Växjö Simsällskap            48.16   
21  Carl Löfgren  2003  Oskarshamns Simsällskap            49.11   
22  Eric Cochinescu  2002  Helsingborgs Simsällskap            49.31   
23  Alvin Eriksson  2003  Växjö Simsällskap            53.81   
24  Mohamad Hariri  2002  Simklubben Ran            53.99   
25  Ossian Lagström  2003  Oskarshamns Simsällskap            54.85   
Alexander Acevski  2002  Simklubben Ran            DNS   
Oscar Klittbo  2002  Trelleborg Sim            DSQ   
                     
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
Sponsor: Head 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jonathan Fröjd  2004  Simklubben Sydsim            39.39   
Noa Rydén  2004  Ängelholms Simsällskap            43.28   
Ludvig Romare  2004  Trelleborg Sim            45.91   
Marcus Nykvist  2004  Järfälla Simsällskap            46.07   
Noah Malmgren  2004  S71            46.73   
Max Ringström  2004  Trelleborg Sim            49.17   
Oscar Bevréus  2006  S71            52.81   
Ludvig Hoff  2005  Landskrona Simsällskap            57.90   
Gustaf Stokholm  2004  Ängelholms Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 2, 400m Frisim Damer, Finaler 17 år och äldre 
Sponsor: Anderson städ 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Ylva Solbakken Dyngeland  1997  Trondhjem SLK    1:07.87  2:22.68  3:38.35    4:53.39   
Nellie Kronmar  1997  Emmaboda Simsällskap    1:22.75  2:56.95  4:34.93    6:08.66   
Amanda Bergkvist  1996  Landskrona Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 2, 400m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: Anderson städ 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Sara Nilsson  1998  Simsällskapet Iden    1:09.56  2:24.30  3:39.92    4:53.76   
Amanda Karlsson  1998  Simklubben Hajen    1:09.33  2:26.64  3:45.07    4:58.45   
Amalie Marie Foosnæs  1999  Bærumsvømmerne    1:12.73  2:35.11  3:56.04    5:16.09   
Hanna Holmqvist  1998  Helsingborgs Simsällskap    1:16.62  2:37.91  3:59.72    5:18.50   
Solveig Natvig Lövseth  1999  Trondhjem SLK    1:16.69  2:37.78  3:59.67    5:20.66   
Jenny Natvik  1999  Trondhjem SLK    1:19.57  2:44.63  4:09.60    5:32.29   
Hedda Othilie Hagen  1999  Stavanger Svømme Club    1:19.84  2:47.48  4:13.46    5:35.89   
Camilla Dahle-Öfsti  1999  Trondhjem SLK    1:21.08  2:51.26  4:23.35    5:52.15   
Cajsa Andersson  1999  Landskrona Simsällskap    1:26.88  3:00.58  4:35.92    6:08.81   
10  Ellen Ronnebring  1999  Växjö Simsällskap    1:29.93  3:10.03  4:52.62    6:33.51   
                     
 
Gren 2, 400m Frisim Damer, Finaler 14 år och yngre 
Sponsor: Anderson städ 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Elin Södersten  2000  Järfälla Simsällskap    1:09.73  2:25.67  3:40.62    4:53.48   
Linneá Larsson  2000  Järfälla Simsällskap    1:09.56  2:25.67  3:40.47    4:55.01   
Josefin Wensmark  2001  Järfälla Simsällskap    1:10.65  2:27.88  3:46.07    5:02.23   
Marie Hinna  2000  Stavanger Svømme Club    1:10.71  2:29.03  3:49.05    5:06.82   
Charlotte Lia  2000  Bærumsvømmerne    1:11.72  2:32.01  3:51.09    5:07.54   
Cora Linn H. Auganes  2001  Lambertseter Svømmeklubb    1:13.94  2:32.65  3:51.55    5:08.05   
Maud Steinsdotter Nestgaard  2000  Trondhjem SLK    1:13.72  2:33.50  3:51.56    5:08.08   
Tilde Levander  2000  Järfälla Simsällskap    1:12.29  2:31.79  3:51.89    5:11.70   
Hanna Bergman  2001  Simklubben Poseidon    1:13.26  2:33.64  3:53.95    5:11.79   
10  Simone Karlsson  2001  Osby Simsällskap    1:11.14  2:32.07  3:53.57    5:11.92   
11  Andrea Arstad Helmersen  2001  Lambertseter Svømmeklubb    1:13.47  2:33.18  3:53.65    5:13.07   
12  Linn Tufvesson  2001  Simklubben Poseidon    1:14.07  2:36.52  3:59.86    5:22.34   
13  Annamaria Bontidean  2000  Simklubben Poseidon    1:11.21  2:33.18  3:57.35    5:22.52   
14  Moa Karlsson  2002  S71    1:14.25  3:18.73  4:42.85    5:22.71   
15  Felicia Lejox  2002  Simklubben Triton    1:15.68  2:38.73  4:04.36    5:27.44   
16  Tia Sauthon  2003  Oslo Idrettslag    1:26.67  3:02.18  4:37.37    6:07.55   
Hanna Lindahl  2000  Helsingborgs Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 3, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 17 år och äldre 
Sponsor: Salong F Rydebäck 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ali Hariri  1996  Simklubben Ran    33.10  1:09.53  1:50.08    2:30.20   
Andreas Nordh  1991  Osby Simsällskap    38.14  1:19.70  2:01.42    2:42.72   
Max Andersson  1996  Simklubben Ran    38.02  1:20.16  2:05.41    2:48.98   
                     
 
Gren 3, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: Salong F Rydebäck 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emil Östrand  1998  Järfälla Simsällskap    33.03  1:10.15  1:48.58    2:25.70   
Sindre Nogva Vik  1999  Bærumsvømmerne    35.35  1:14.37  1:53.04    2:32.34   
Alexander Dahlén  1999  Simsällskapet Iden    36.19  1:14.89  1:56.96    2:38.73   
Sondre Lea Monslaup  1999  Stavanger Svømme Club    39.32  1:22.85  2:07.52    2:51.33   
Marcus Karlin-Reteike  1999  Simklubben Ran            DNS   
Philip Karlin-Reteike  1999  Simklubben Ran            DNS   
                     
 
Gren 3, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år och yngre 
Sponsor: Salong F Rydebäck 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Teo Sauthon  2000  Bærumsvømmerne    35.18  1:13.68  1:53.29    2:32.62   
Gustaf Hansson  2001  Helsingborgs Simsällskap    35.93  1:18.06  1:59.33    2:38.92   
Linus Nykvist  2001  Järfälla Simsällskap    37.66  1:18.89  1:59.60    2:39.92   
Nicholas Lia  2001  Bærumsvømmerne    38.59  1:23.22  2:05.56    2:46.98   
Anders Norheim  2000  Bærumsvømmerne    38.13  1:20.56  2:04.59    2:48.05   
David Säll  2000  Järfälla Simsällskap    37.94  1:19.96  2:04.20    2:48.31   
Philip Andersson  2001  Ängelholms Simsällskap    40.42  1:24.32  2:08.36    2:50.91   
Mathias Gundersen Førsund  2000  Bærumsvømmerne    40.19  1:23.87  2:08.71    2:53.36   
Oscar Klittbo  2002  Trelleborg Sim    42.09  1:27.09  2:12.21    2:56.63   
10  Leonardo Nilsson  2000  Simklubben Ran    42.11  1:26.01  2:11.37    2:57.22   
11  Bertil Björn  2001  Växjö Simsällskap    41.78  1:30.35  2:20.21    3:06.96   
12  Nils Tired  2003  Simklubben Poseidon    43.57  1:33.44  2:22.03    3:09.42   
13  Jerlow Lytomt Jacobsen  2001  Stavanger Svømme Club    44.89  1:33.84  2:22.07    3:09.70   
14  Magnus Geijer Hovin  2001  Stavanger Svømme Club    46.45  1:37.24  2:29.97    3:21.50   
15  Emanuel Tidåsen  2002  Växjö Simsällskap    47.49  1:42.52  2:36.71    3:27.83   
16  Jesper Franzén  2002  Simklubben Sydsim    47.50  1:42.17  2:36.55    3:32.76   
Eilert Juul Wolfgang  2000  Trondhjem SLK            DNS   
Joel Dahlgren  2002  Simklubben Ran            DNS   
Michael Birkeberg  2000  Simklubben Ran            DNS   
Stian Pettersen  2003  Stavanger Svømme Club            DNS   
Agmund Riiser  2001  Bærumsvømmerne            DSQ   
Viktor Henrysson  2003  Oskarshamns Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 100m Ryggsim Damer, Finaler 17 år och äldre 
Sponsor: Rya Golfklubb 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Åse Vigdisdatter Nytrö  1997  Trondhjem SLK    35.65        1:12.54   
Lisa Rigby  1994  Helsingborgs Simsällskap    35.15        1:13.89   
Hanna Erléus  1997  Karlshamns Simklubb    36.38        1:16.66   
Maria Persson  1993  Simklubben Poseidon    35.61        1:17.03   
Ada-Emilie Bekk Berggren  1996  Lambertseter Svømmeklubb    37.77        1:17.98   
Anna Björnberg  1992  Simklubben Poseidon    37.09        1:18.15   
Kristin Paulsen Lindgård  1997  Lambertseter Svømmeklubb    38.92        1:20.45   
Hanna Dahl  1991  Simsällskapet Iden    41.46        1:25.57   
                     
 
Gren 4, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: Rya Golfklubb 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Moa Cronsjö  1998  Simsällskapet Iden    34.94        1:12.83   
Fanny Elingfors  1998  Växjö Simsällskap    36.29        1:14.99   
Rebecka Östlund  1999  Simklubben Poseidon    37.99        1:20.48   
Ebba Steen  1999  Järfälla Simsällskap    38.78        1:21.85   
Andrea Marki Mork  1998  Stavanger Svømme Club    37.59        1:22.31   
Malin Svensson  1999  Simklubben Hajen    39.78        1:22.77   
Hanna Holmqvist  1998  Helsingborgs Simsällskap    40.36        1:23.27   
Aurora Moen Wannebo  1998  Trondhjem SLK    40.30        1:23.29   
Elin Nilsson  1999  Oskarshamns Simsällskap    41.02        1:24.37   
10  Andrea Håvarstein  1999  Stavanger Svømme Club    39.87        1:24.53   
11  Ida Askeland  1998  Stavanger Svømme Club    37.49        1:24.62   
12  Ninwa Somi  1998  Landskrona Simsällskap    41.51        1:26.20   
13  Synnøve Døskeland  1998  Stavanger Svømme Club    41.11        1:26.69   
14  Jenny Natvik  1999  Trondhjem SLK    42.60        1:27.45   
15  Olivia Essebo  1998  Bærumsvømmerne    43.37        1:27.70   
16  Hedda Othilie Hagen  1999  Stavanger Svømme Club    44.61        1:30.85   
17  Biborka Nagy  1998  Ljungby Simsällskap    43.73        1:33.20   
18  Loella Hansson  1999  Helsingborgs Simsällskap    48.75        1:40.01   
19  Heidi Thorsdalen  1999  Stavanger Svømme Club    1:41.86        1:41.86   
Amalie Marie Foosnæs  1999  Bærumsvømmerne            DNS   
Erica Birkeberg  1998  Simklubben Ran            DNS   
Philippa Revstedt  1999  Simklubben Ran            DNS   
                     
 
Gren 4, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: Rya Golfklubb 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Amanda Dittlau  2000  Helsingborgs Simsällskap    35.57        1:15.16   
Josefine Arvidsson  2001  Helsingborgs Simsällskap    35.68        1:15.62   
Amanda Björkman  2001  Simklubben Poseidon    37.66        1:17.19   
Mathilda Linné  2001  Landskrona Simsällskap    37.69        1:18.20   
Klara Johansson  2001  Simklubben Sydsim    37.75        1:18.22   
Emmie Lennberger  2000  Helsingborgs Simsällskap    38.79        1:18.46   
Linneá Larsson  2000  Järfälla Simsällskap    37.32        1:18.54   
Kajsa-Elsa Lindestam  2000  Simklubben Sydsim    38.80        1:19.31   
Karoline Volden  2001  Trondhjem SLK    38.33        1:19.42   
10  Hedda Mørk  2001  Lambertseter Svømmeklubb    38.73        1:20.62   
11  Sara Jendbro  2000  Simklubben Poseidon    38.86        1:20.85   
12  Josefin Wensmark  2001  Järfälla Simsällskap    38.60        1:20.86   
13  Felicia Bremark  2000  Växjö Simsällskap    39.32        1:21.51   
14  Clara Thomasson  2001  Helsingborgs Simsällskap    38.85        1:21.82   
15  Agnes Cato  2001  Osby Simsällskap    38.91        1:22.96   
16  Natalie Almasi  2001  Simklubben Sydsim    39.67        1:23.09   
17  Maud Steinsdotter Nestgaard  2000  Trondhjem SLK    40.42        1:23.37   
18  Elin Melin  2000  Simklubben Poseidon    40.36        1:23.75   
19  Julie Bjordal  2001  Trondhjem SLK    42.13        1:24.82   
20  Annamaria Bontidean  2000  Simklubben Poseidon    41.53        1:24.88   
21  Alva Nilsson  2001  Trelleborg Sim    41.59        1:24.96   
22  Tilde Levander  2000  Järfälla Simsällskap    40.99        1:25.03   
23  Linn Tufvesson  2001  Simklubben Poseidon    41.22        1:25.53   
24  Elin Södersten  2000  Järfälla Simsällskap    40.92        1:25.73   
25  Simone Karlsson  2001  Osby Simsällskap    40.63        1:25.83   
26  Ingrid Elverum  2000  Trondhjem SLK    42.45        1:27.11   
Elin Lackegård  2000  Simklubben Hajen            DNS   
Wilma Klaesson  2000  Emmaboda Simsällskap            DNF   
                     
 
Gren 4, 100m Ryggsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
Sponsor: Rya Golfklubb 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linn Rosenius  2002  Karlshamns Simklubb    36.27        1:16.13   
Vilde Skaug  2002  Bærumsvømmerne    37.47        1:17.70   
Natalie Noreblad  2002  Växjö Simsällskap    38.70        1:19.81   
Ida Persson  2002  Ljungby Simsällskap    39.93        1:21.35   
Ella Arrhén Andersson  2002  Järfälla Simsällskap    40.57        1:22.34   
Lilly Lundgren  2002  Järfälla Simsällskap    41.04        1:22.89   
Emma Hansson  2002  Järfälla Simsällskap    39.16        1:23.10   
Saga Bodsjö  2002  Växjö Simsällskap    40.17        1:23.18   
Felicia Lejox  2002  Simklubben Triton    39.23        1:23.84   
10  Heidi Palencsar  2002  Ljungby Simsällskap    42.07        1:23.98   
11  Hannah Olsson-Lindhé  2003  Trelleborg Sim    40.41        1:24.07   
12  Ebba Jälminger  2002  Helsingborgs Simsällskap    41.15        1:24.25   
13  Ebba Edbom  2002  Järfälla Simsällskap    40.86        1:24.36   
14  Sara Strand  2002  Järfälla Simsällskap    40.75        1:25.12   
15  Lisa Bengtsson  2002  Helsingborgs Simsällskap    42.16        1:26.51   
16  Sanna Bodsjö  2003  Växjö Simsällskap    42.45        1:26.60   
17  Annie Johansson  2002  Karlshamns Simklubb    42.13        1:27.50   
18  Rebecca Policastro  2003  Järfälla Simsällskap    41.71        1:27.75   
19  Ellinor Stenhård  2002  Helsingborgs Simsällskap    41.93        1:29.22   
20  Sara Hertegren  2002  Järfälla Simsällskap    43.53        1:29.92   
21  Elsa Bitzén  2003  Simklubben Hajen    42.77        1:30.21   
22  Sofia Juliusson  2002  Helsingborgs Simsällskap    42.74        1:30.30   
23  Beatrice Pap  2003  Ljungby Simsällskap    1:30.60        1:30.60   
24  Aliah Moberg  2003  Simklubben Hajen    46.27        1:33.44   
25  Alice Persson  2003  Helsingborgs Simsällskap    44.09        1:34.24   
26  Wilma Rundblad  2003  Landskrona Simsällskap    44.82        1:34.66   
                     
 
Gren 4, 100m Ryggsim Damer, Finaler 10 år och yngre 
Sponsor: Rya Golfklubb 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Bella Edvardsson  2005  Växjö Simsällskap    54.17        1:52.63   
Zandra Hultqvist  2004  Växjö Simsällskap    54.90        1:56.69   
Elin Cronqvist  2005  Växjö Simsällskap    59.60        2:05.83   
                     
 
Gren 5, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 17 år och äldre 
Sponsor: Motorcenter i Svalöv 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Luke Postema  1995  Simklubben Poseidon    31.61        1:10.07   
Petter Hansson  1995  Simklubben Poseidon    35.18        1:15.74   
Ali Hariri  1996  Simklubben Ran    36.33        1:18.44   
Adrian Aasheim  1996  Lambertseter Svømmeklubb    37.52        1:20.45   
Arvid Lundgren  1997  Alingsås SLS    38.11        1:22.19   
Daniel Olsson-Shirazi  1997  Simklubben Ran    38.74        1:23.24   
Adam Palmqvist  1997  Oskarshamns Simsällskap            DNS   
Max Andersson  1996  Simklubben Ran            DNS   
                     
 
Gren 5, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: Motorcenter i Svalöv 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Mathias Lamo Kristensen  1998  Stavanger Svømme Club    34.32        1:13.40   
Erling Syversveen Lie  1999  Bærumsvømmerne    35.24        1:17.13   
Sindre Nogva Vik  1999  Bærumsvømmerne    37.36        1:19.35   
Morten Olden Larsen  1998  Trondhjem SLK    37.32        1:19.41   
Kristian Volden  1998  Trondhjem SLK    36.95        1:19.57   
Richard Berg  1998  Simklubben Ran    37.44        1:20.25   
Andreas Edman  1999  Helsingborgs Simsällskap    37.07        1:20.66   
Ali Raeisi  1998  Landskrona Simsällskap    38.44        1:24.63   
Jon Olav Båtbukt  1998  Trondhjem SLK    39.47        1:24.68   
10  Salim Celikovic  1998  Landskrona Simsällskap    38.47        1:24.80   
11  Andreas Lea Monslaup  1999  Stavanger Svømme Club    42.82        1:29.80   
12  Eddie Halilovic  1999  Simklubben Sydsim    42.09        1:29.83   
13  Roy Hangård  1999  Simsällskapet Iden    42.56        1:29.87   
14  Daniel Dahlén  1999  Simsällskapet Iden    42.11        1:31.19   
15  Erik Salomonsson  1998  Ljungby Simsällskap    41.19        1:31.89   
Hampus Malm  1999  Helsingborgs Simsällskap            DNS   
Marcus Karlin-Reteike  1999  Simklubben Ran            DNS   
Philip Karlin-Reteike  1999  Simklubben Ran            DNS   
Robin Rundberg  1999  Helsingborgs Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 5, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: Motorcenter i Svalöv 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Tomoe Zenimoto Hvas  2000  Bærumsvømmerne    32.92        1:10.28   
Filip Olaussen  2000  Bærumsvømmerne    35.37        1:17.54   
Teo Sauthon  2000  Bærumsvømmerne    37.09        1:19.20   
Julius Rosmo  2001  Lambertseter Svømmeklubb    38.11        1:21.11   
Martin Wold  2000  Lambertseter Svømmeklubb    37.56        1:21.24   
Martin Aasheim  2000  Lambertseter Svømmeklubb    39.18        1:22.30   
Ricky Barabas  2000  Helsingborgs Simsällskap    38.38        1:22.32   
Linus Ljunghusen  2000  Simklubben Poseidon    39.43        1:22.71   
Johan Alderbrink  2001  Helsingborgs Simsällskap    38.24        1:22.72   
10  Nikolaus Siotis  2000  Järfälla Simsällskap    38.53        1:23.26   
11  Nicholas Lia  2001  Bærumsvømmerne    39.21        1:24.70   
12  Victor Åberg  2001  Helsingborgs Simsällskap    40.70        1:26.51   
13  Benjamin Boros  2000  Ljungby Simsällskap    40.05        1:26.67   
14  Pontus Westberg  2000  Järfälla Simsällskap    40.61        1:26.90   
15  Felix Wetterborg  2001  Simklubben Triton    40.81        1:27.01   
16  Tommy Barabas  2000  Helsingborgs Simsällskap    40.53        1:28.07   
17  Henrik Brønner Arnestad  2000  Lambertseter Svømmeklubb    42.29        1:29.99   
18  Lucas Lindblom  2000  Landskrona Simsällskap    42.75        1:31.45   
19  Mathias Gundersen Førsund  2000  Bærumsvømmerne    43.71        1:31.54   
20  Rasmus Pettersson-Dahlberg  2000  Järfälla Simsällskap    42.90        1:32.25   
21  Tobias Dahlberg  2001  Kristianstads SLS    43.04        1:32.66   
22  Anders Norheim  2000  Bærumsvømmerne    43.30        1:32.87   
23  Joel Johnsson  2000  Kristianstads SLS    44.21        1:33.03   
24  Lukas Mirsch  2001  Helsingborgs Simsällskap    43.54        1:34.12   
25  Bertil Björn  2001  Växjö Simsällskap    45.02        1:35.23   
                     
 
Gren 5, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
Sponsor: Motorcenter i Svalöv 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Erik Almvret  2002  Järfälla Simsällskap    42.47        1:29.07   
Simon Fröde  2003  Järfälla Simsällskap    43.85        1:31.00   
Oskar Axandersson  2002  Växjö Simsällskap    42.41        1:32.04   
William Bevréus  2003  S71    43.85        1:33.68   
Dennie Halilovic  2002  Simklubben Sydsim    45.45        1:35.86   
Kristian Hillesøy Torgers  2002  Stavanger Svømme Club    45.10        1:38.72   
Pontus Larsson  2002  Simklubben Triton    47.01        1:39.48   
Markus Larsson  2002  Järfälla Simsällskap    46.15        1:40.48   
Erik Dahlberg  2002  Kristianstads SLS    47.27        1:40.52   
10  Oscar Klittbo  2002  Trelleborg Sim    48.74        1:41.35   
11  Philip Primetta  2002  Trelleborg Sim    48.77        1:42.21   
12  Jonathan Seanderdahl  2002  Simklubben Sydsim    48.56        1:43.43   
13  Gustav Hammarstedt  2002  Växjö Simsällskap    49.19        1:44.08   
14  Noah Emanuelsson  2003  Alingsås SLS    49.48        1:44.70   
15  Harry Petersson  2002  Kristianstads SLS    50.84        1:47.48   
16  Gösta Björn  2003  Växjö Simsällskap    51.25        1:51.22   
17  Otto Svensson  2002  Växjö Simsällskap    53.15        1:53.70   
18  Nils Tired  2003  Simklubben Poseidon    54.37        1:55.19   
19  Mohamad Hariri  2002  Simklubben Ran    55.05        1:58.20   
Alexander Acevski  2002  Simklubben Ran            DNS   
Alexander Larsson  2003  Helsingborgs Simsällskap            DNS   
Alfred Thunell  2002  Landskrona Simsällskap            DNS   
David Elfvin  2002  Simklubben Ran            DNS   
Joel Dahlgren  2002  Simklubben Ran            DNS   
                     
 
Gren 5, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
Sponsor: Motorcenter i Svalöv 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Marcus Nykvist  2004  Järfälla Simsällskap    48.73        1:43.49   
Lukas Kjellnäs  2004  Helsingborgs Simsällskap    50.90        1:49.31   
William Lundblad  2004  Helsingborgs Simsällskap    51.47        1:49.78   
Ludvig Romare  2004  Trelleborg Sim    52.34        1:50.95   
Noa Rydén  2004  Ängelholms Simsällskap    53.44        1:52.97   
Noah Malmgren  2004  S71    53.02        1:53.57   
Adam Olsson-Lindhé  2004  Trelleborg Sim    57.10        1:57.63   
Max Ringström  2004  Trelleborg Sim    55.11        1:58.50   
Ludvig Hoff  2005  Landskrona Simsällskap    57.59        2:01.00   
10  Viggo Thomsen  2004  Landskrona Simsällskap    57.54        2:02.33   
11  Jack Wiveus  2004  Landskrona Simsällskap    58.36        2:10.54   
Johan Hjelmberg  2005  Växjö Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 6, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 17 år och äldre 
Sponsor: Landskrona hem 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Maren Øie  1997  Stavanger Svømme Club    34.57  1:15.72  2:01.36    2:50.22   
                     
 
Gren 6, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: Landskrona hem 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Kristin Xin Øie  1999  Stavanger Svømme Club    35.95  1:19.45  2:06.95    2:54.52   
Thea Jensen  1998  Bærumsvømmerne    36.39  1:21.11  2:07.15    2:57.39   
Mari Solemslie Sæther  1999  Bærumsvømmerne    38.19  1:25.73  2:16.63    3:07.10   
Amalie Marie Foosnæs  1999  Bærumsvømmerne    38.72  1:29.00  2:20.41    3:10.14   
Philippa Revstedt  1999  Simklubben Ran            DNS   
                     
 
Gren 6, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år och yngre 
Sponsor: Landskrona hem 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Linn Rosenius  2002  Karlshamns Simklubb    36.01  1:17.63  2:01.31    2:43.66   
Linneá Larsson  2000  Järfälla Simsällskap    35.85  1:16.74  2:02.85    2:45.86   
Erica Pihlblad-Swahn  2001  Järfälla Simsällskap    34.76  1:17.96  2:04.79    2:53.09   
Charlotte Lia  2000  Bærumsvømmerne    35.74  1:20.10  2:07.63    2:53.68   
Klara Borgqvist  2001  Simklubben Poseidon    38.61  1:24.74  2:12.18    2:59.83   
Amanda Husan Ernholm  2000  Trondhjem SLK    36.98  1:23.82  2:15.72    3:08.62   
Agnes Cato  2001  Osby Simsällskap    37.46  1:26.53  2:20.33    3:11.40   
Vilde Skaug  2002  Bærumsvømmerne    40.58  1:29.57  2:21.43    3:14.19   
Karin Sofie Syversveen Li  2001  Bærumsvømmerne    40.37  1:35.16  2:31.06    3:24.24   
10  Ylva Hoffart  2001  Bærumsvømmerne    41.76  1:34.99  2:28.69    3:25.80   
11  Moa Karlsson  2002  S71    41.96  1:33.47  2:30.28    3:26.66   
12  Tia Sauthon  2003  Oslo Idrettslag    43.41  1:37.07  2:31.40    3:27.10   
13  Astrid Hillesøy  2001  Bærumsvømmerne    43.86  1:39.00  2:37.87    3:37.74   
14  Embla Gudbrandsen  2002  Stavanger Svømme Club    48.50  1:46.29  2:43.99    3:40.97   
15  Caroline Blydt Bjerkaas  2001  Bærumsvømmerne    44.83  1:44.00  2:45.21    3:46.16   
16  Sunniva Moe Klævahaugen  2001  Bærumsvømmerne    52.57  1:57.69  3:02.49    4:06.35   
                     
 
Gren 7, 200m Frisim Herrar, Finaler 17 år och äldre 
Sponsor: Ica Borstahusen 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Alexander Olsson  1996  Simklubben Poseidon    29.32  1:01.68  1:35.18    2:08.83   
Ali Hariri  1996  Simklubben Ran    29.93  1:03.59  1:38.33    2:10.39   
Sebastian Bergenzaun  1991  Simklubben Poseidon    30.12  1:02.11  1:41.07    2:13.13   
Oscar Al-Sudany  1997  Ljungby Simsällskap    30.68  1:05.50  1:40.66    2:14.80   
Daniel Olsson-Shirazi  1997  Simklubben Ran    29.81  1:04.22  1:38.83    2:15.12   
Petter Hansson  1995  Simklubben Poseidon    31.19  1:05.60  1:42.20    2:19.26   
Erik Nilsson  1996  Simklubben Sydsim    31.34  1:07.04  1:43.55    2:19.29   
Marcus Henriksson  1997  Simklubben Hajen    30.04  1:04.97  1:41.75    2:19.83   
Andreas Nordh  1991  Osby Simsällskap    31.92  1:08.29  1:46.22    2:24.03   
Max Andersson  1996  Simklubben Ran            DNS   
                     
 
Gren 7, 200m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: Ica Borstahusen 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Kristian Volden  1998  Trondhjem SLK    29.18  1:01.99  1:36.26    2:09.53   
Philip Bergstedt  1998  Alingsås SLS    30.30  1:03.32  1:37.51    2:10.08   
Sondre Henningsen  1999  Stavanger Svømme Club    29.83  1:02.41  1:36.75    2:10.33   
Erling Syversveen Lie  1999  Bærumsvømmerne    29.84  1:02.47  1:36.98    2:10.84   
Gustav Arvidsson  1998  Helsingborgs Simsällskap    30.17  1:03.38  1:37.90    2:11.17   
Jørgen Rødseth  1999  Stavanger Svømme Club    30.54  1:04.92  1:39.87    2:12.43   
Emil Östrand  1998  Järfälla Simsällskap    29.94  1:03.47  1:38.20    2:13.11   
Viktor Husø Richardsen  1998  Lambertseter Svømmeklubb    30.52  1:03.94  1:38.58    2:13.41   
Ole Jørmeland  1998  Stavanger Svømme Club    30.97  1:04.87  1:39.71    2:14.57   
10  Simon Pettersson  1998  Simklubben Poseidon    30.25  1:04.90  1:41.31    2:18.22   
11  Joakim Gjerde  1998  Trondhjem SLK    31.55  1:07.72  1:45.28    2:21.32   
12  Emil Fiskå  1999  Stavanger Svømme Club    31.74  1:10.46  1:49.09    2:25.40   
13  Zebastian Bondesson-Torgnusson  1998  Emmaboda Simsällskap    31.80  1:09.08  1:48.68    2:27.25   
14  Erik Salomonsson  1998  Ljungby Simsällskap    33.05  1:12.61  1:53.25    2:31.80   
15  Victor Jacobsson  1999  Växjö Simsällskap    36.24  1:17.09  1:59.59    2:40.04   
Elis Ingvarsson  1999  Helsingborgs Simsällskap            DNS   
Hampus Malm  1999  Helsingborgs Simsällskap            DNS   
Marcus Karlin-Reteike  1999  Simklubben Ran            DNS   
Philip Karlin-Reteike  1999  Simklubben Ran            DNS   
Robin Rundberg  1999  Helsingborgs Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 7, 200m Frisim Herrar, Finaler 14 år och yngre 
Sponsor: Ica Borstahusen 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Tomoe Zenimoto Hvas  2000  Bærumsvømmerne    28.35  1:00.00  1:33.72    2:06.78   
Jonas Fiskaa Barstad  2000  Trondhjem SLK    31.51  1:05.71  1:41.06    2:15.06   
Martin Wold  2000  Lambertseter Svømmeklubb    30.67  1:04.66  1:40.54    2:16.66   
Philip Stenberg  2001  Simklubben Triton    31.43  1:07.33  1:44.63    2:20.39   
Nikolaus Siotis  2000  Järfälla Simsällskap    32.29  1:07.64  1:44.38    2:20.71   
Pontus Westberg  2000  Järfälla Simsällskap    31.96  1:08.65  1:45.91    2:21.13   
Gustaf Hansson  2001  Helsingborgs Simsällskap    32.70  1:09.21  1:46.90    2:22.52   
Simon Moe  2001  Trondhjem SLK    33.15  1:10.17  2:23.35    2:23.35   
Primus Olsson  2000  Simklubben Ran    31.30  1:07.68  1:46.62    2:23.36   
10  David Säll  2000  Järfälla Simsällskap    32.52  1:10.60  2:26.82    2:26.82   
11  Simon Fröde  2003  Järfälla Simsällskap    33.39  1:11.18  1:50.03    2:28.19   
12  Rasmus Hanson  2003  Järfälla Simsällskap    34.07  1:13.18  1:51.28    2:28.26   
13  Oscar Johansson  2000  Simklubben Poseidon    33.15  1:10.66  1:49.52    2:28.39   
14  Nicholas Lia  2001  Bærumsvømmerne    33.27  1:11.95  1:51.91    2:29.19   
15  Anders Norheim  2000  Bærumsvømmerne    34.04  1:13.54  1:53.72    2:30.68   
16  Markus Larsson  2002  Järfälla Simsällskap    33.93  1:13.41  1:52.87    2:32.10   
17  Rasmus Pettersson-Dahlberg  2000  Järfälla Simsällskap    34.35  1:13.51  1:54.12    2:32.63   
18  Oliver Larsson  2001  Landskrona Simsällskap    34.21  1:13.48  1:54.58    2:32.79   
19  Mathias Gundersen Førsund  2000  Bærumsvømmerne    34.36  1:12.75  1:53.48    2:33.03   
20  Erik Almvret  2002  Järfälla Simsällskap    35.67  1:16.82  1:58.14    2:33.87   
21  Philip Andersson  2001  Ängelholms Simsällskap    35.56  1:17.07  1:56.58    2:34.01   
22  Leonardo Nilsson  2000  Simklubben Ran    35.70  1:17.41  1:59.21    2:36.53   
23  Jerlow Lytomt Jacobsen  2001  Stavanger Svømme Club    36.65  1:17.33  1:58.15    2:36.81   
24  Pascal Björkman  2001  Simklubben Poseidon    34.92  1:15.62  1:56.72    2:36.88   
25  Christoffer Dellhede  2001  Simsällskapet Iden    35.61  1:15.89  1:56.19    2:36.91   
26  Sebastian Ajmi  2001  Stavanger Svømme Club    35.34  1:15.68  1:57.32    2:37.99   
27  Joel Johnsson  2000  Kristianstads SLS    35.75  1:15.44  2:38.96    2:38.96   
28  Hugo Malmberg  2001  Järfälla Simsällskap    35.92  1:17.49  2:00.01    2:39.19   
29  Anton Adelöw  2001  Järfälla Simsällskap    34.73  1:15.84  1:59.22    2:40.25   
30  Melvin Sihlén  2000  Simklubben Sydsim    34.50  1:15.25  1:58.79    2:42.15   
31  Benjamin Boros  2000  Ljungby Simsällskap    33.69  1:13.93  1:57.18    2:42.69   
32  Lucas Lindblom  2000  Landskrona Simsällskap    35.91  1:18.27  2:01.33    2:42.89   
33  Agmund Riiser  2001  Bærumsvømmerne    34.63  1:15.91  2:00.84    2:46.88   
34  Paul Fevang  2000  Stavanger Svømme Club    38.44  1:20.81  2:05.55    2:47.94   
35  Oscar Klittbo  2002  Trelleborg Sim    37.59  1:21.88  2:06.94    2:48.21   
36  Jacob Söderberg  2003  Helsingborgs Simsällskap    36.81  1:21.34  2:06.63    2:48.85   
37  Dzevad Celikovic  2001  Landskrona Simsällskap    35.86  1:20.48  2:06.20    2:49.04   
38  Casper Svärd  2001  Landskrona Simsällskap    37.18  1:21.47  2:08.14    2:52.43   
39  Gustav Hammarstedt  2002  Växjö Simsällskap    37.79  1:22.68  2:09.81    2:54.39   
40  Ossian Lagström  2003  Oskarshamns Simsällskap    39.70  1:24.85  2:11.46    2:56.57   
41  Stian Pettersen  2003  Stavanger Svømme Club    39.07  1:25.91  2:12.58    2:57.04   
42  Johan Bull  2000  Stavanger Svømme Club    38.72  1:25.25  2:12.62    2:57.88   
43  Philip Primetta  2002  Trelleborg Sim    40.22  1:31.07  2:22.24    3:12.44   
44  Otto Svensson  2002  Växjö Simsällskap    41.52  1:32.58  2:25.45    3:16.97   
45  Jesper Franzén  2002  Simklubben Sydsim    42.60  1:33.77  2:27.59    3:20.45   
46  Emanuel Tidåsen  2002  Växjö Simsällskap    44.66  1:39.49  2:34.13    3:26.72   
47  Adam Olsson-Lindhé  2004  Trelleborg Sim    47.05  1:42.46  2:38.83    3:29.06   
48  Ludvig Hallum  2003  Växjö Simsällskap    41.32  1:35.01  2:33.48    3:30.99   
49  Mohamad Hariri  2002  Simklubben Ran    45.87  1:41.37  2:38.14    3:34.64   
Albert Gudermanis  2000  Simklubben Ran            DNS   
Amir Salameh  2001  Simklubben Ran            DNS   
Björn Wallenius  2001  Simklubben Ran            DNS   
Douglas Thulin Ahlström  2001  Simklubben Ran            DNS   
Eilert Juul Wolfgang  2000  Trondhjem SLK            DNS   
Joel Dahlgren  2002  Simklubben Ran            DNS   
Kristoffer Loeng  2001  Trondhjem SLK            DNS   
Leonidas Athanasoulias  2001  Simklubben Ran            DNS   
Michael Birkeberg  2000  Simklubben Ran            DNS   
                     
 
Gren 8, 4X50m Frisim D 15år oä, Finaler 0 år och äldre 
Sponsor: Freker Sport 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Poseidon Damer  1900  Simklubben Poseidon            1:55.92   
  Maria Persson  1993      28.00        28.00   
  Natalie Varady  1997      28.74        56.74   
  Rebecca Nordberg  1996      30.30        1:27.04   
  Anna Björnberg  1992      28.88        1:55.92   
                     
SK Hajen Damer  1971  Simklubben Hajen            1:58.21   
  Li Björner Oh  1998      28.63        28.63   
  Sara Edenfelt  1992      29.94        58.57   
  Malin Svensson  1999      30.24        1:28.81   
  Amanda Karlsson  1998      29.40        1:58.21   
                     
SS Iden Damer  Simsällskapet Iden            1:58.43   
  Moa Cronsjö  1998      30.37        30.37   
  Louise Dellhede  1999      31.08        1:01.45   
  Jenny Christensson  1996      27.60        1:29.05   
  Sara Nilsson  1998      29.38        1:58.43   
                     
Trondhejms SLK Lag 1  Trondhjem SLK            1:59.70   
  Malin Schanke Tömmervik  1994      29.42        29.42   
  Åse Vigdisdatter Nytrö  1997      29.49        58.91   
  Aurora Moen Wannebo  1998      30.62        1:29.53   
  Ylva Solbakken Dyngeland  1997      30.17        1:59.70   
                     
Stavanger Sc J1 Jr.  Stavanger Svømme Club            2:01.62   
  Maren Øie  1997      29.02        29.02   
  Andrea Marki Mork  1998      29.58        58.60   
  Ida Askeland  1998      31.90        1:30.50   
  Synnøve Døskeland  1998      31.12        2:01.62   
                     
Baerumssvömmerne  Bærumsvømmerne            2:02.00   
  Kine Hvidtsten  1997      29.37        29.37   
  Thea Jensen  1998      31.03        1:00.40   
  Amalie Marie Foosnæs  1999      30.84        1:31.24   
  Mari Solemslie Sæther  1999      30.76        2:02.00   
                     
Järfälla S Damer Lag 1  Järfälla Simsällskap            2:03.66   
  Linneá Larsson  2000      29.09        29.09   
  Elin Södersten  2000      30.55        59.64   
  Tilde Levander  2000      31.75        1:31.39   
  Ebba Steen  1999      32.27        2:03.66   
                     
Stavanger Sc J2 Jr.  Stavanger Svømme Club            2:10.80   
  Kristin Xin Øie  1999      32.60        32.60   
  Hedda Othilie Hagen  1999      32.27        1:04.87   
  Andrea Håvarstein  1999      30.71        1:35.58   
  Johanne Jørmeland  2002      35.22        2:10.80   
                     
Trondhejms SLK Lag 2  Trondhjem SLK            2:11.47   
  Kristina Björklund Mora  1997      31.45        31.45   
  Camilla Dahle-Öfsti  1999      33.95        1:05.40   
  Jenny Natvik  1999      33.13        1:38.53   
  Solveig Natvig Lövseth  1999      32.94        2:11.47   
                     
10  Oskarshamn Damer [1999]  1999  Oskarshamns Simsällskap            2:17.76   
  Matilda Johansson  2001      34.94        34.94   
  Linnéa Skärkarl  2001      36.80        1:11.74   
  Stina Pernius  2002      33.53        1:45.27   
  Elin Nilsson  1999      32.49        2:17.76   
                     
                     
 
Gren 9, 4X50m Frisim H 15år oä, Finaler 0 år och äldre 
Sponsor: HT emballage 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ljungby SS  Ljungby Simsällskap            1:45.46   
  Gergö Nagy  1995      26.82        26.82   
  Garri Svensson  2000      26.95        53.77   
  David Kurilenko  1999      25.76        1:19.53   
  Oscar Al-Sudany  1997      25.93        1:45.46   
                     
SS Iden Herrar Lag 1  Simsällskapet Iden            1:47.41   
  Fredrik Hansen  1992      25.60        25.60   
  Jonatan Wede  1988      25.64        51.24   
  Roy Hangård  1999      29.39        1:20.63   
  Tom Hangård  1996      26.78        1:47.41   
                     
Poseidon Herrar  1940  Simklubben Poseidon            1:47.92   
  Luke Postema  1995      26.24        26.24   
  Petter Hansson  1995      28.72        54.96   
  Simon Pettersson  1998      27.80        1:22.76   
  Sebastian Bergenzaun  1991      25.16        1:47.92   
                     
Trondhejms SLK Lag 1  Trondhjem SLK            1:48.70   
  Kristian Volden  1998      26.97        26.97   
  Jon Olav Båtbukt  1998      26.30        53.27   
  Joakim Gjerde  1998      28.69        1:21.96   
  Morten Olden Larsen  1998      26.74        1:48.70   
                     
Stavanger Sc G1 Jr.  Stavanger Svømme Club            1:50.99   
  Sondre Henningsen  1999      27.80        27.80   
  Jørgen Rødseth  1999      27.97        55.77   
  Ole Jørmeland  1998      27.73        1:23.50   
  Mathias Lamo Kristensen  1998      27.49        1:50.99   
                     
SK Ran Herrar  Simklubben Ran            1:51.58   
  Max Andersson  1996      29.65        29.65   
  Richard Berg  1998      27.21        56.86   
  Ali Hariri  1996      26.72        1:23.58   
  Daniel Olsson-Shirazi  1997      28.00        1:51.58   
                     
Lambertseter SK G 98/99  Lambertseter Svømmeklubb            1:51.66   
  Viktor Husø Richardsen  1998      28.04        28.04   
  Adrian Aasheim  1996      27.24        55.28   
  Oscar Tollefsrud Rypestøl  1998      28.65        1:23.93   
  Per Aleksander Lindkvist Lefdalsnes  1997      27.73        1:51.66   
                     
Hs Lag 1  Helsingborgs Simsällskap            1:54.90   
  Gustav Arvidsson  1998      27.88        27.88   
  Andreas Edman  1999      28.77        56.65   
  Ricky Barabas  2000      29.23        1:25.88   
  Tommy Barabas  2000      29.02        1:54.90   
                     
Järfälla S Herrar  1999  Järfälla Simsällskap            1:57.23   
  Emil Östrand  1998      28.75        28.75   
  Samuel Bladin  1999      28.07        56.82   
  Nikolaus Siotis  2000      30.18        1:27.00   
  Pontus Westberg  2000      30.23        1:57.23   
                     
10  Stavanger Sc G2 Jr.  Stavanger Svømme Club            2:07.11   
  Emil Fiskå  1999      29.92        29.92   
  Sondre Lea Monslaup  1999      29.97        59.89   
  Andreas Lea Monslaup  1999      31.96        1:31.85   
  Johan Bull  2000      35.26        2:07.11   
                     
11  Oskarshamn Herrar [1999]  1999  Oskarshamns Simsällskap            2:19.83   
  Adam Palmqvist  1997      27.38        27.38   
  Carl Löfgren  2003      36.23        1:03.61   
  Ossian Lagström  2003      38.99        1:42.60   
  Viktor Henrysson  2003      37.23        2:19.83   
                     
                     
 
Gren 10, 50m Ryggsim Damer, Finaler 17 år och äldre 
Sponsor: Genarps Lådfabrik 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jenny Christensson  1996  Simsällskapet Iden            32.37   
Åse Vigdisdatter Nytrö  1997  Trondhjem SLK            33.47   
Lisa Rigby  1994  Helsingborgs Simsällskap            33.83   
Maria Persson  1993  Simklubben Poseidon            34.54   
Hanna Erléus  1997  Karlshamns Simklubb            35.56   
Ada-Emilie Bekk Berggren  1996  Lambertseter Svømmeklubb            35.57   
Rebecca Nordberg  1996  Simklubben Poseidon            39.00   
Kristin Paulsen Lindgård  1997  Lambertseter Svømmeklubb            39.09   
Natalie Varady  1997  Simklubben Poseidon            39.89   
10  Hanna Dahl  1991  Simsällskapet Iden            41.67   
                     
 
Gren 10, 50m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: Genarps Lådfabrik 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Moa Cronsjö  1998  Simsällskapet Iden            34.15   
Fanny Elingfors  1998  Växjö Simsällskap            34.74   
Thea Jensen  1998  Bærumsvømmerne            35.27   
Matilda Andersson  1999  Ängelholms Simsällskap            35.81   
Rebecka Östlund  1999  Simklubben Poseidon            37.79   
Ida Askeland  1998  Stavanger Svømme Club            37.82   
Malin Svensson  1999  Simklubben Hajen            38.09   
Ebba Steen  1999  Järfälla Simsällskap            38.10   
Kristin Xin Øie  1999  Stavanger Svømme Club            38.38   
10  Louise Dellhede  1999  Simsällskapet Iden            38.59   
11  Maja Danielsson  1999  Helsingborgs Simsällskap            39.03   
12  Synnøve Døskeland  1998  Stavanger Svømme Club            39.24   
13  Louise Grönborg  1999  Ängelholms Simsällskap            39.50   
14  Aurora Moen Wannebo  1998  Trondhjem SLK            39.63   
15  Linnea Andersson  1998  Helsingborgs Simsällskap            39.66   
16  Jenny Natvik  1999  Trondhjem SLK            39.67   
17  Andrea Håvarstein  1999  Stavanger Svømme Club            39.69   
18  Olivia Essebo  1998  Bærumsvømmerne            39.93   
19  Camilla Dahle-Öfsti  1999  Trondhjem SLK            40.33   
20  Amalie Marie Foosnæs  1999  Bærumsvømmerne            40.35   
21  Tilda Vesterlund Kocsis  1999  Simklubben Sydsim            40.72   
22  Ninwa Somi  1998  Landskrona Simsällskap            40.85   
23  Hedda Othilie Hagen  1999  Stavanger Svømme Club            41.51   
24  Biborka Nagy  1998  Ljungby Simsällskap            44.33   
25  Emma Tegstam  1998  Alingsås SLS            44.69   
26  Loella Hansson  1999  Helsingborgs Simsällskap            45.58   
27  Heidi Thorsdalen  1999  Stavanger Svømme Club            47.24   
Elin Nilsson  1999  Oskarshamns Simsällskap            DNS   
Josefine Lundquist  1998  Helsingborgs Simsällskap            DNS   
Roxana Terani-Manesh  1998  Helsingborgs Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 10, 50m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: Genarps Lådfabrik 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Amanda Dittlau  2000  Helsingborgs Simsällskap            34.67   
Josefine Arvidsson  2001  Helsingborgs Simsällskap            34.87   
Linneá Larsson  2000  Järfälla Simsällskap            35.84   
Natalie Almasi  2001  Simklubben Sydsim            36.05   
Thea Lindström  2000  Simklubben Triton            36.40   
Karoline Volden  2001  Trondhjem SLK            36.45   
Klara Johansson  2001  Simklubben Sydsim            36.55   
Ylva Hoffart  2001  Bærumsvømmerne            36.58   
Erica Pihlblad-Swahn  2001  Järfälla Simsällskap            36.59   
10  Andrea Arstad Helmersen  2001  Lambertseter Svømmeklubb            36.67   
11  Josefin Wensmark  2001  Järfälla Simsällskap            37.02   
12  Mathilda Linné  2001  Landskrona Simsällskap            37.04   
13  Agnes Cato  2001  Osby Simsällskap            37.29   
14  Hedda Mørk  2001  Lambertseter Svømmeklubb            37.56   
15  Felicia Bremark  2000  Växjö Simsällskap            37.72   
16  Jenny Le  2000  Simklubben Poseidon            37.77   
17  Elin Södersten  2000  Järfälla Simsällskap            37.78   
18  Sarah Sejr Aagaard  2000  Farum Svømmeklub            38.08   
19  Amalia Degler  2001  Simklubben Triton            38.22   
20  Annamaria Bontidean  2000  Simklubben Poseidon            38.27   
21  Emmie Lennberger  2000  Helsingborgs Simsällskap            38.28   
22  Simone Karlsson  2001  Osby Simsällskap            38.31   
23  Marie Hinna  2000  Stavanger Svømme Club            38.37   
24  Kajsa-Elsa Lindestam  2000  Simklubben Sydsim            38.50   
25  Oda Sem Austmo  2000  Trondhjem SLK            39.22   
26  Vendela Augustsson  2000  Växjö Simsällskap            39.64   
27  Linn Tufvesson  2001  Simklubben Poseidon            39.66   
28  Sol Wännman  2001  Järfälla Simsällskap            39.76   
29  Andrea Prai  2001  Osby Simsällskap            39.78   
30  Sara Leite  2001  Lambertseter Svømmeklubb            39.84   
31  Celine Abrahamsen  2001  Stavanger Svømme Club            39.87   
32  Isabelle Moreau  2001  Landskrona Simsällskap            40.02   
33  Wilma Klaesson  2000  Emmaboda Simsällskap            40.13   
34  Kathrine Pii Frederiksen  2000  Farum Svømmeklub            40.15   
35  Carolina Sahl Rasmussen  2001  Farum Svømmeklub            40.20   
36  Klara Flodmark  2001  Föreningen Sim Team Engelholm            40.26   
37  Selma El Hajji  2001  Järfälla Simsällskap            40.30   
37  Thilde Lantz  2001  Kristianstads SLS            40.30   
39  Caroline Blydt Bjerkaas  2001  Bærumsvømmerne            40.36   
40  Maja Jönsson  2001  Helsingborgs Simsällskap            40.40   
41  Catherine Waly  2001  Stavanger Svømme Club            40.54   
42  Kajsa Gustavsson  2001  Helsingborgs Simsällskap            40.59   
43  Eva Kummen  2001  Lambertseter Svømmeklubb            40.68   
44  Nellie Briskog  2001  Karlshamns Simklubb            40.73   
45  Carina Aadahl  2000  Trondhjem SLK            40.75   
46  Amanda Gunnarsson-Jonsson  2000  Järfälla Simsällskap            40.87   
47  Wilma Ohlsson  2000  Simklubben Triton            41.01   
48  Celina Enholm Carlmark  2000  Stavanger Svømme Club            41.08   
49  Rebekka Valvik Christiansen  2001  Lambertseter Svømmeklubb            41.14   
50  Karin Sofie Syversveen Li  2001  Bærumsvømmerne            41.24   
51  Anne Rødseth  2001  Stavanger Svømme Club            41.39   
52  Pauline Hansson  2001  Helsingborgs Simsällskap            41.92   
53  Elin Hansen  2000  Simsällskapet Iden            41.98   
54  Lisa Andersson  2001  Emmaboda Simsällskap            42.00   
55  Anna Lapadatovic  2001  Helsingborgs Simsällskap            42.19   
56  Sonja Boos  2001  Simklubben Sydsim            42.40   
57  Melinda Andersson  2000  Landskrona Simsällskap            42.51   
58  Hanna Maigren  2001  Helsingborgs Simsällskap            42.61   
59  Astrid Hillesøy  2001  Bærumsvømmerne            42.74   
60  Tova Persson  2000  Helsingborgs Simsällskap            43.18   
61  Agnes Bonnevier  2000  Simklubben Poseidon            43.19   
62  Anna Viklund  2001  Järfälla Simsällskap            43.68   
63  Matilda Johansson  2001  Oskarshamns Simsällskap            43.98   
64  Sara Edman  2001  Helsingborgs Simsällskap            44.16   
65  Laura Dorenda  2001  Landskrona Simsällskap            44.47   
66  Tilde Karlsson  2000  Simklubben Spiggarna            44.52   
67  Linnea Wall  2001  Järfälla Simsällskap            44.93   
68  Ellinor Ahlgren  2001  Simklubben Hajen            46.00   
69  Esmeralda Leo  2001  Helsingborgs Simsällskap            46.07   
70  Maja Fling  2001  Kristianstads SLS            46.83   
71  Sunniva Moe Klævahaugen  2001  Bærumsvømmerne            47.45   
72  Linnéa Skärkarl  2001  Oskarshamns Simsällskap            47.86   
73  Victoria Björnstedt  2001  Simklubben Spiggarna            49.76   
74  Natalie Israelsson  2001  Simsällskapet Iden            52.39   
Clara Thomasson  2001  Helsingborgs Simsällskap            DNS   
Ella Karvonen  2000  Helsingborgs Simsällskap            DNS   
Elly Palm  2001  Helsingborgs Simsällskap            DNS   
Josefine Lyngemark  2001  Ängelholms Simsällskap            DNS   
Tove Sjunnesson  2000  Helsingborgs Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 10, 50m Ryggsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
Sponsor: Genarps Lådfabrik 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linn Rosenius  2002  Karlshamns Simklubb            35.76   
Vilde Skaug  2002  Bærumsvømmerne            36.47   
Natalie Noreblad  2002  Växjö Simsällskap            36.85   
Stine Saaby Schmidt  2002  Farum Svømmeklub            36.95   
Emilia Rönningdal  2002  S71            37.69   
Ella Arrhén Andersson  2002  Järfälla Simsällskap            38.14   
Sara Kjellnäs  2002  Helsingborgs Simsällskap            38.55   
Felicia Lejox  2002  Simklubben Triton            38.59   
Lilly Lundgren  2002  Järfälla Simsällskap            38.61   
10  Ebba Jälminger  2002  Helsingborgs Simsällskap            38.70   
11  Ida Persson  2002  Ljungby Simsällskap            39.08   
12  Hannah Olsson-Lindhé  2003  Trelleborg Sim            39.41   
13  Ebba Edbom  2002  Järfälla Simsällskap            39.54   
14  Lovisa Vesterlund Kocsis  2002  Simklubben Sydsim            39.58   
15  Heidi Palencsar  2002  Ljungby Simsällskap            39.71   
16  Sara Hertegren  2002  Järfälla Simsällskap            39.78   
17  Emma Hansson  2002  Järfälla Simsällskap            39.94   
18  Tova Nilsson  2002  S71            40.18   
19  Amanda Lindqvist  2002  Järfälla Simsällskap            40.20   
20  Rebecca Policastro  2003  Järfälla Simsällskap            40.51   
21  Ellinor Stenhård  2002  Helsingborgs Simsällskap            40.56   
22  Lovisa Christerson  2002  Simklubben Hajen            40.83   
23  Sara Strand  2002  Järfälla Simsällskap            40.95   
24  Emma Cerutti  2002  Simklubben Sydsim            41.01   
25  Sanna Bodsjö  2003  Växjö Simsällskap            41.14   
26  Olivia Hedenfalk  2002  Växjö Simsällskap            41.32   
27  Ditte Oredsson  2003  Simklubben Poseidon            41.81   
28  Louise Larsson  2002  Järfälla Simsällskap            41.88   
29  Annie Johansson  2002  Karlshamns Simklubb            41.91   
30  Sofia Juliusson  2002  Helsingborgs Simsällskap            42.05   
31  Josefin Dellhede  2003  Simsällskapet Iden            42.30   
31  Mia Krüger  2002  Farum Svømmeklub            42.30   
33  Elsa Bitzén  2003  Simklubben Hajen            42.52   
34  Mims Olsson  2002  Helsingborgs Simsällskap            42.58   
35  Alma Torkelsson  2003  Osby Simsällskap            42.60   
35  Stina Pernius  2002  Oskarshamns Simsällskap            42.60   
37  Johanna Melin  2003  Simklubben Sydsim            42.70   
38  Matilda Hoff  2003  Landskrona Simsällskap            43.25   
39  Anna-Louisa Permarker  2002  S71            43.43   
40  Mathilda Leidersdorff  2002  Trelleborg Sim            43.45   
41  Wilma Rundblad  2003  Landskrona Simsällskap            43.67   
42  Thea Dahlqvist  2003  Simklubben Hajen            43.68   
43  Johanne Jørmeland  2002  Stavanger Svømme Club            44.26   
44  Julia Valanzuolo  2003  Helsingborgs Simsällskap            44.36   
44  Moa Arvehed  2003  Järfälla Simsällskap            44.36   
46  Linnéa Lindh  2003  Landskrona Simsällskap            44.65   
47  Beatrice Pap  2003  Ljungby Simsällskap            44.71   
48  Idun Nilsson  2002  Föreningen Sim Team Engelholm            44.72   
49  Isabelle Bengtsson  2002  Simklubben Poseidon            44.83   
50  Evelina Håkansson  2002  Osby Simsällskap            44.99   
51  Viktoria Dellhede  2003  Simsällskapet Iden            45.18   
52  Anna Nyika  2002  Ljungby Simsällskap            45.28   
53  Tia Sauthon  2003  Oslo Idrettslag            45.44   
54  Ebba Zalamans  2003  Järfälla Simsällskap            45.63   
55  Erika Sjögren  2002  Simklubben Ran            45.96   
56  Linnea Zetterlund  2003  Järfälla Simsällskap            45.99   
57  Edith Lind  2002  Stavanger Svømme Club            46.19   
58  Cecilia P Kinberg  2003  Helsingborgs Simsällskap            46.21   
59  Malin B Berg  2002  Stavanger Svømme Club            46.22   
60  Kari Lærdal  2003  Stavanger Svømme Club            46.26   
61  Embla Hajdari  2002  Simklubben Ran            46.36   
62  Aliah Moberg  2003  Simklubben Hajen            46.37   
63  Michelle Nguyen  2002  Kristianstads SLS            47.32   
64  Emilia Nordén  2003  Helsingborgs Simsällskap            47.34   
65  Anna Twedberg  2003  Simsällskapet Iden            47.39   
66  Kriszta Vorszak  2003  Ljungby Simsällskap            47.52   
67  Ida Karlsson  2002  Karlshamns Simklubb            47.88   
68  Alva Stenebo  2003  S71            50.16   
69  Tova Borg  2003  Osby Simsällskap            50.31   
70  Felicia Karlsson  2003  Osby Simsällskap            50.36   
70  Filippa Philipsson Erikss  2003  Helsingborgs Simsällskap            50.36   
72  Isabelle Erneland  2002  Karlshamns Simklubb            50.62   
73  Mira Ahlberg  2003  Simklubben Triton            50.68   
74  Tilda Arthursson  2003  Växjö Simsällskap            51.17   
75  Thea Wallén  2002  Simsällskapet Iden            51.67   
76  Fanny Moreau  2003  Landskrona Simsällskap            53.83   
77  Kajsa Ahlesten  2002  Landskrona Simsällskap            58.37   
78  Filippa Andersson  2002  Landskrona Simsällskap            59.28   
Anna Nilsson  2003  Helsingborgs Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 10, 50m Ryggsim Damer, Finaler 10 år och yngre 
Sponsor: Genarps Lådfabrik 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linnea Liljenfors  2004  Trelleborg Sim            44.17   
Wilma Nilsson  2004  S71            45.31   
Alicia Sjögren  2005  Trelleborg Sim            46.44   
Frida Pekberg  2004  Ängelholms Simsällskap            46.53   
Vilma Andersson  2004  Trelleborg Sim            48.11   
Emma Hassling  2004  Landskrona Simsällskap            48.25   
Emelie Ek-Värn  2004  Landskrona Simsällskap            48.45   
Wilma Ekstrand  2004  Simklubben Spiggarna            49.03   
Fanny Hess  2004  Landskrona Simsällskap            49.09   
10  Nelly Hansson  2004  Ängelholms Simsällskap            49.33   
11  Zandra Hultqvist  2004  Växjö Simsällskap            49.59   
12  Maja Blomliden  2004  Simklubben Triton            50.28   
13  Ebba Ringström  2004  Simklubben Triton            51.91   
14  Livia Sjunnesson  2005  Landskrona Simsällskap            53.00   
15  Saskia Kaminski  2004  Föreningen Sim Team Engelholm            53.37   
16  Elsa Hjelmgren  2004  Helsingborgs Simsällskap            53.68   
17  Elina Holgersson  2005  Osby Simsällskap            54.00   
18  Lovisa Håkansson  2005  Osby Simsällskap            54.21   
19  Tilda Persson  2004  Helsingborgs Simsällskap            54.45   
20  Bella Edvardsson  2005  Växjö Simsällskap            54.55   
21  Tova Sivertsson  2005  Landskrona Simsällskap            55.00   
22  Filippa Wigren  2004  Simsällskapet Iden            55.54   
23  Liv Malmus  2004  Helsingborgs Simsällskap            55.89   
24  Antonia Leidersdorff  2005  Trelleborg Sim            58.31   
25  Elsa Thell  2004  Landskrona Simsällskap            59.62   
26  Elin Cronqvist  2005  Växjö Simsällskap            1:01.05   
27  Yasmine Strandh  2006  Landskrona Simsällskap            1:01.77   
28  Alicia Arvidsson  2005  Helsingborgs Simsällskap            1:01.87   
29  Alicia Hart  2005  S71            1:01.88   
30  Klara Harrysson  2004  Ängelholms Simsällskap            1:07.69   
31  Linn Bengtsson  2007  Järfälla Simsällskap            1:08.48   
32  Saga Lundgren  2005  Landskrona Simsällskap            1:09.80   
                     
 
Gren 11, 50m Frisim Herrar, Finaler 17 år och äldre 
Sponsor: Salong Figaro             
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Fredrik Hansen  1992  Simsällskapet Iden            25.59   
Emil Davidsson  1990  Ängelholms Simsällskap            25.81   
Jonatan Wede  1988  Simsällskapet Iden            26.10   
Sebastian Bergenzaun  1991  Simklubben Poseidon            26.38   
Gergö Nagy  1995  Ljungby Simsällskap            26.57   
Linus Davidsson  1994  Helsingborgs Simsällskap            26.64   
Simon Hansson  1997  Helsingborgs Simsällskap            27.06   
Oscar Al-Sudany  1997  Ljungby Simsällskap            27.25   
Emil Fritz  1990  Växjö Simsällskap            27.32   
10  Pontus Jörgensen  1994  Ängelholms Simsällskap            27.64   
11  Måns Tangvald  1995  Simklubben Sydsim            27.66   
12  Adam Palmqvist  1997  Oskarshamns Simsällskap            27.96   
13  Erik Nilsson  1996  Simklubben Sydsim            27.98   
14  Adrian Aasheim  1996  Lambertseter Svømmeklubb            28.07   
15  Joel Hansson  1997  Simklubben Triton            28.21   
16  Per Aleksander Lindkvist Lefdalsnes  1997  Lambertseter Svømmeklubb            28.78   
17  Andreas Nordh  1991  Osby Simsällskap            28.97   
18  Arvid Lundgren  1997  Alingsås SLS            30.07   
19  Henrik Johansson  1996  Simklubben Sydsim            30.44   
                     
 
Gren 11, 50m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: Salong Figaro             
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jon Olav Båtbukt  1998  Trondhjem SLK            26.76   
Kristian Volden  1998  Trondhjem SLK            27.04   
Gustav Arvidsson  1998  Helsingborgs Simsällskap            27.11   
Erling Syversveen Lie  1999  Bærumsvømmerne            27.19   
Morten Olden Larsen  1998  Trondhjem SLK            27.37   
Oskar Rasmusson  1999  Helsingborgs Simsällskap            27.71   
Sondre Henningsen  1999  Stavanger Svømme Club            27.85   
Sindre Nogva Vik  1999  Bærumsvømmerne            27.96   
Viktor Husø Richardsen  1998  Lambertseter Svømmeklubb            27.97   
10  Edvin Paul  1998  Simklubben Poseidon            28.12   
11  Ali Raeisi  1998  Landskrona Simsällskap            28.17   
12  Emil Östrand  1998  Järfälla Simsällskap            28.21   
12  Philip Bergstedt  1998  Alingsås SLS            28.21   
14  Alexander Dahlén  1999  Simsällskapet Iden            28.35   
15  Oscar Tollefsrud Rypestøl  1998  Lambertseter Svømmeklubb            28.39   
16  Ole Jørmeland  1998  Stavanger Svømme Club            28.46   
17  Joakim Gjerde  1998  Trondhjem SLK            28.50   
18  Samuel Bladin  1999  Järfälla Simsällskap            28.52   
19  Mathias Lamo Kristensen  1998  Stavanger Svømme Club            28.54   
20  Jørgen Rødseth  1999  Stavanger Svømme Club            28.59   
21  Victor Schagerlöf  1998  Landskrona Simsällskap            28.77   
22  Erik Salomonsson  1998  Ljungby Simsällskap            29.49   
23  Salim Celikovic  1998  Landskrona Simsällskap            29.59   
23  Samuel Moor  1998  Helsingborgs Simsällskap            29.59   
25  Andreas Edman  1999  Helsingborgs Simsällskap            29.73   
26  Emil Fiskå  1999  Stavanger Svømme Club            29.80   
27  Sondre Lea Monslaup  1999  Stavanger Svømme Club            30.64   
28  Zebastian Bondesson-Torgnusson  1998  Emmaboda Simsällskap            30.83   
29  Andreas Lea Monslaup  1999  Stavanger Svømme Club            31.66   
30  Victor Jacobsson  1999  Växjö Simsällskap            33.61   
Roy Hangård  1999  Simsällskapet Iden            DSQ   
                     
 
Gren 11, 50m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: Salong Figaro             
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tomoe Zenimoto Hvas  2000  Bærumsvømmerne            26.56   
Martin Wold  2000  Lambertseter Svømmeklubb            27.70   
Felix Wetterborg  2001  Simklubben Triton            28.47   
Filip Olaussen  2000  Bærumsvømmerne            28.49   
Primus Olsson  2000  Simklubben Ran            28.65   
Tommy Barabas  2000  Helsingborgs Simsällskap            29.19   
Teo Sauthon  2000  Bærumsvømmerne            29.26   
Nicholas Lia  2001  Bærumsvømmerne            29.37   
Ricky Barabas  2000  Helsingborgs Simsällskap            29.48   
10  Henrik Brønner Arnestad  2000  Lambertseter Svømmeklubb            29.56   
11  Johan Alderbrink  2001  Helsingborgs Simsällskap            29.59   
12  Jonas Fiskaa Barstad  2000  Trondhjem SLK            29.78   
13  Nikolaus Siotis  2000  Järfälla Simsällskap            29.83   
14  Anders Norheim  2000  Bærumsvømmerne            29.88   
15  Lukas Mirsch  2001  Helsingborgs Simsällskap            29.94   
15  Victor Åberg  2001  Helsingborgs Simsällskap            29.94   
17  Kristoffer Loeng  2001  Trondhjem SLK            30.08   
18  Pontus Westberg  2000  Järfälla Simsällskap            30.23   
19  André Philipsson Eriksson  2001  Helsingborgs Simsällskap            30.25   
20  Malthe Letting  2001  Farum Svømmeklub            30.34   
21  Gustaf Hansson  2001  Helsingborgs Simsällskap            30.36   
21  Simon Bonnevier  2001  Helsingborgs Simsällskap            30.36   
23  Simon Moe  2001  Trondhjem SLK            30.65   
24  Philip Stenberg  2001  Simklubben Triton            30.83   
25  Christoffer Dellhede  2001  Simsällskapet Iden            31.02   
26  David Säll  2000  Järfälla Simsällskap            31.18   
27  Martin Aasheim  2000  Lambertseter Svømmeklubb            31.19   
28  Anton Adelöw  2001  Järfälla Simsällskap            31.35   
29  Anders Christian Damgaard  2000  Farum Svømmeklub            31.40   
30  Benjamin Boros  2000  Ljungby Simsällskap            31.46   
31  Mathias Gundersen Førsund  2000  Bærumsvømmerne            31.78   
32  Isac Lindén  2001  Helsingborgs Simsällskap            31.94   
33  Filip Tanaskovic  2000  Helsingborgs Simsällskap            32.08   
34  Melvin Sihlén  2000  Simklubben Sydsim            32.13   
35  Linus Ljunghusen  2000  Simklubben Poseidon            32.39   
36  Rasmus Pettersson-Dahlberg  2000  Järfälla Simsällskap            32.40   
37  Hugo Malmberg  2001  Järfälla Simsällskap            32.44   
38  Linus Nykvist  2001  Järfälla Simsällskap            32.48   
39  Joar Modigh  2001  Simklubben Hajen            32.66   
40  Magnus Geijer Hovin  2001  Stavanger Svømme Club            33.10   
41  Joel Johnsson  2000  Kristianstads SLS            33.16   
42  Joel von Post  2001  Simsällskapet Iden            33.37   
43  Bertil Björn  2001  Växjö Simsällskap            33.43   
44  Agmund Riiser  2001  Bærumsvømmerne            33.44   
45  Lucas Lindblom  2000  Landskrona Simsällskap            33.70   
46  Dzevad Celikovic  2001  Landskrona Simsällskap            33.85   
47  Albert Ingelsson  2001  Helsingborgs Simsällskap            34.07   
48  Tobias Dahlberg  2001  Kristianstads SLS            34.21   
49  Filip Nilsson  2001  Ängelholms Simsällskap            34.26   
50  Sebastian Ajmi  2001  Stavanger Svømme Club            34.33   
51  Douglas Romare  2001  Trelleborg Sim            34.63   
52  Jerlow Lytomt Jacobsen  2001  Stavanger Svømme Club            34.69   
53  Casper Svärd  2001  Landskrona Simsällskap            35.31   
54  Paul Fevang  2000  Stavanger Svømme Club            35.52   
55  Johan Bull  2000  Stavanger Svømme Club            36.27   
Eilert Juul Wolfgang  2000  Trondhjem SLK            DNS   
Emil Wiberg  2001  Helsingborgs Simsällskap            DNS   
Joel Härstedt  2001  Helsingborgs Simsällskap            DNS   
Oliver Larsson  2001  Landskrona Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 11, 50m Frisim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
Sponsor: Salong Figaro             
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Dennie Halilovic  2002  Simklubben Sydsim            29.25   
Daniel Fischer  2002  Helsingborgs Simsällskap            29.92   
Oliver Stålbrand  2002  Helsingborgs Simsällskap            30.45   
Erik Almvret  2002  Järfälla Simsällskap            30.49   
Simon Fröde  2003  Järfälla Simsällskap            30.54   
Rasmus Hanson  2003  Järfälla Simsällskap            31.21   
Markus Larsson  2002  Järfälla Simsällskap            32.35   
Jacob Söderberg  2003  Helsingborgs Simsällskap            33.24   
Gustav Lidbäck  2002  Simsällskapet Iden            33.25   
10  Fredrik Nilsson  2002  Simklubben Triton            33.33   
11  Jonathan Seanderdahl  2002  Simklubben Sydsim            34.57   
12  Leo Pekberg  2002  Ängelholms Simsällskap            34.61   
13  Noah Emanuelsson  2003  Alingsås SLS            34.82   
14  Harry Petersson  2002  Kristianstads SLS            34.99   
15  Oskar Axandersson  2002  Växjö Simsällskap            35.07   
16  Oscar Grönborg  2002  Ängelholms Simsällskap            35.08   
17  Kristian Hillesøy Torgers  2002  Stavanger Svømme Club            35.11   
18  Oscar Elfers  2002  Helsingborgs Simsällskap            35.17   
19  Kemal Cikota  2002  Växjö Simsällskap            35.19   
20  Erik Dahlberg  2002  Kristianstads SLS            35.26   
21  Stian Pettersen  2003  Stavanger Svømme Club            35.92   
22  Carl Löfgren  2003  Oskarshamns Simsällskap            36.31   
23  Gustav Hammarstedt  2002  Växjö Simsällskap            36.33   
24  Oscar Klittbo  2002  Trelleborg Sim            36.42   
25  Vlad Lupu  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            36.44   
26  Pontus Larsson  2002  Simklubben Triton            36.71   
27  Philip Primetta  2002  Trelleborg Sim            37.16   
28  Jesper Ring  2003  Landskrona Simsällskap            37.33   
29  Felix Cochinescu  2003  Helsingborgs Simsällskap            37.50   
30  Emanuel Tidåsen  2002  Växjö Simsällskap            37.75   
31  Viktor Henrysson  2003  Oskarshamns Simsällskap            37.98   
32  Gösta Björn  2003  Växjö Simsällskap            38.06   
33  Otto Svensson  2002  Växjö Simsällskap            38.87   
34  Ossian Lagström  2003  Oskarshamns Simsällskap            39.20   
35  Ludvig Hallum  2003  Växjö Simsällskap            39.57   
36  Mohamad Hariri  2002  Simklubben Ran            40.04   
37  Herman Modig  2003  Kristianstads SLS            40.66   
38  Alexander Larsson  2003  Helsingborgs Simsällskap            41.76   
39  Markus Rydgren  2003  Landskrona Simsällskap            42.77   
40  Alvin Eriksson  2003  Växjö Simsällskap            42.81   
41  Erik Rasmusson  2003  Helsingborgs Simsällskap            44.16   
42  Filip af Klinteberg  2003  Simklubben Triton            49.03   
Alexander Tengberg  2003  Landskrona Simsällskap            DNS   
Filip Cederholm  2003  Helsingborgs Simsällskap            DNS   
Rasmus Pedersen  2003  Landskrona Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 11, 50m Frisim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
Sponsor: Salong Figaro             
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
William Lundblad  2004  Helsingborgs Simsällskap            35.28   
Felix Tjärnberg  2005  Simklubben Spiggarna            35.61   
Jonathan Fröjd  2004  Simklubben Sydsim            35.99   
Gustaf Stokholm  2004  Ängelholms Simsällskap            36.43   
Ludvig Romare  2004  Trelleborg Sim            36.79   
Marcus Nykvist  2004  Järfälla Simsällskap            36.98   
Noah Malmgren  2004  S71            37.84   
Alan Jovic  2004  Helsingborgs Simsällskap            38.43   
Noa Rydén  2004  Ängelholms Simsällskap            38.75   
10  Max Ringström  2004  Trelleborg Sim            39.17   
11  Lukas Kjellnäs  2004  Helsingborgs Simsällskap            39.77   
12  Ludvig Hoff  2005  Landskrona Simsällskap            41.08   
13  Jakob Nilsson  2004  Ängelholms Simsällskap            42.04   
14  Jack Wiveus  2004  Landskrona Simsällskap            42.75   
15  Johan Hjelmberg  2005  Växjö Simsällskap            43.90   
16  Vincent Lindkvist  2004  Osby Simsällskap            44.01   
17  Markus Qvarfordh  2004  Simklubben Triton            44.39   
18  Malte Rönningdal  2005  S71            44.84   
19  Adam Olsson-Lindhé  2004  Trelleborg Sim            44.99   
20  Oscar Bevréus  2006  S71            45.08   
21  Carl Larmark  2005  Landskrona Simsällskap            46.50   
22  Marcus Hansson  2005  Järfälla Simsällskap            46.65   
23  Adam Juliusson  2004  Helsingborgs Simsällskap            46.81   
24  Johannes Roslund  2004  Helsingborgs Simsällskap            46.84   
25  Viggo Thomsen  2004  Landskrona Simsällskap            47.00   
26  Viggo Lindestam  2005  Simklubben Sydsim            47.08   
27  Leo Gränse  2004  Helsingborgs Simsällskap            48.31   
Ville Nordqvist  2004  S71            DNS   
                     
 
Gren 12, 200m Frisim Damer, Finaler 17 år och äldre 
Sponsor: Dito Byggkraft AB         
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Rebecka Winquist  1996  Markaryds Simsällskap    30.91  1:05.44  1:41.07    2:15.48   
Johanna Nilsson  1996  Simklubben Triton    31.03  1:05.45  1:40.58    2:16.14   
Ylva Solbakken Dyngeland  1997  Trondhjem SLK    32.91  1:07.16  1:42.54    2:17.31   
Amanda Hörberg-Zdanowski  1996  Simsällskapet Iden    31.83  1:06.95  1:42.82    2:19.56   
Malin Schanke Tömmervik  1994  Trondhjem SLK    31.65  1:06.56  1:43.74    2:22.13   
Kristina Björklund Mora  1997  Trondhjem SLK    34.72  1:12.47  1:52.62    2:31.06   
Ada-Emilie Bekk Berggren  1996  Lambertseter Svømmeklubb    34.91  1:13.22  1:54.13    2:33.60   
Nellie Kronmar  1997  Emmaboda Simsällskap    39.00  1:23.57  2:09.76    2:54.86   
                     
 
Gren 12, 200m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: Dito Byggkraft AB         
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Sara Nilsson  1998  Simsällskapet Iden    32.11  1:07.92  1:44.55    2:19.92   
Mari Solemslie Sæther  1999  Bærumsvømmerne    33.49  1:09.76  1:47.80    2:25.25   
Louise Dellhede  1999  Simsällskapet Iden    34.22  1:11.66  1:49.94    2:28.03   
Malin Svensson  1999  Simklubben Hajen    34.58  1:12.45  1:53.13    2:32.11   
Amalie Marie Foosnæs  1999  Bærumsvømmerne    34.55  1:13.91  1:55.19    2:33.13   
Fanny Elingfors  1998  Växjö Simsällskap    35.16  1:14.08  1:54.25    2:33.53   
Tilda Vesterlund Kocsis  1999  Simklubben Sydsim    35.16  1:14.95  1:56.46    2:35.77   
Jenny Natvik  1999  Trondhjem SLK    36.66  1:16.92  1:57.77    2:37.26   
Erica Birkeberg  1998  Simklubben Ran    35.80  1:15.30  1:57.29    2:39.41   
10  Philippa Revstedt  1999  Simklubben Ran    37.79  1:19.28  2:00.42    2:42.71   
11  Camilla Dahle-Öfsti  1999  Trondhjem SLK    38.70  1:22.82  2:06.91    2:48.36   
12  Linnea Andersson  1998  Helsingborgs Simsällskap    37.61  1:20.67  2:07.23    2:54.60   
13  Aurora Moen Wannebo  1998  Trondhjem SLK    41.04  1:26.74  2:13.00    2:59.03   
14  Ellen Ronnebring  1999  Växjö Simsällskap    41.63  1:29.02  2:20.43    3:08.25   
Fredrika Beckman  1998  Helsingborgs Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 12, 200m Frisim Damer, Finaler 14 år och yngre 
Sponsor: Dito Byggkraft AB         
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Linneá Larsson  2000  Järfälla Simsällskap    32.21  1:08.35  1:45.27    2:20.95   
Elin Södersten  2000  Järfälla Simsällskap    32.47  1:08.55  1:45.40    2:21.71   
Maud Steinsdotter Nestgaard  2000  Trondhjem SLK    32.90  1:10.16  1:47.75    2:23.52   
Marie Hinna  2000  Stavanger Svømme Club    33.20  1:09.89  1:47.66    2:24.14   
Alva Ericsson  2000  Helsingborgs Simsällskap    32.81  1:09.46  1:47.23    2:24.24   
Maren Helene Røsholm  2001  Lambertseter Svømmeklubb    33.12  1:09.75  1:47.22    2:24.43   
Klara Johansson  2001  Simklubben Sydsim    33.03  1:08.94  1:47.15    2:24.70   
Hanna Bergman  2001  Simklubben Poseidon    33.69  1:11.06  1:49.09    2:24.86   
Thea Lindström  2000  Simklubben Triton    32.95  1:10.03  1:48.76    2:27.18   
10  Simone Karlsson  2001  Osby Simsällskap    33.16  1:11.73  1:50.41    2:27.52   
11  Erica Pihlblad-Swahn  2001  Järfälla Simsällskap    33.28  1:11.69  1:50.36    2:28.10   
12  Emmie Lennberger  2000  Helsingborgs Simsällskap    34.34  1:11.58  1:50.67    2:28.21   
13  Josefin Wensmark  2001  Järfälla Simsällskap    34.14  1:12.33  1:50.89    2:28.45   
14  Tilde Levander  2000  Järfälla Simsällskap    33.88  1:11.64  1:50.24    2:29.08   
15  Felicia Lejox  2002  Simklubben Triton    33.71  1:11.69  1:51.50    2:31.10   
16  Kajsa-Elsa Lindestam  2000  Simklubben Sydsim    34.96  1:13.19  1:53.68    2:34.03   
17  Sara Jendbro  2000  Simklubben Poseidon    35.21  1:14.57  1:55.56    2:34.17   
18  Annamaria Bontidean  2000  Simklubben Poseidon    33.81  1:12.10  1:53.05    2:34.37   
19  Ella Arrhén Andersson  2002  Järfälla Simsällskap    35.06  1:14.42  1:55.86    2:34.91   
20  Saga Bodsjö  2002  Växjö Simsällskap    35.34  1:14.62  1:55.52    2:35.45   
21  Ingrid Elverum  2000  Trondhjem SLK    35.68  1:15.07  1:55.56    2:35.54   
22  Julise Llupa  2002  Helsingborgs Simsällskap    35.44  1:15.12  1:56.96    2:36.51   
23  Karoline Volden  2001  Trondhjem SLK    36.25  1:17.34  1:58.90    2:37.20   
24  Carina Aadahl  2000  Trondhjem SLK    36.56  1:17.09  1:58.76    2:37.38   
25  Isabelle Moreau  2001  Landskrona Simsällskap    35.79  1:15.51  1:57.61    2:39.45   
                     
 
Gren 13, 200m Medley Herrar, Finaler 17 år och äldre 
Sponsor: KK autocenter Landskrona  
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Fredrik Hansen  1992  Simsällskapet Iden    28.82  1:06.68  1:51.22    2:23.65   
Ali Hariri  1996  Simklubben Ran    31.18  1:08.01  1:53.76    2:27.57   
Marcus Henriksson  1997  Simklubben Hajen    30.78  1:08.46  1:53.88    2:30.18   
Sebastian Bergenzaun  1991  Simklubben Poseidon    28.03  1:10.28  1:56.67    2:30.93   
Daniel Olsson-Shirazi  1997  Simklubben Ran    32.02  1:11.70  1:59.76    2:35.76   
Måns Tangvald  1995  Simklubben Sydsim    32.64  1:13.65  2:00.89    2:36.83   
Petter Hansson  1995  Simklubben Poseidon    32.71  1:16.19  2:00.58    2:38.84   
Andreas Nordh  1991  Osby Simsällskap    34.99  1:16.41  2:03.96    2:40.15   
Per Aleksander Lindkvist Lefdalsnes  1997  Lambertseter Svømmeklubb    31.58  1:14.78  2:04.79    2:42.85   
10  Arvid Lundgren  1997  Alingsås SLS    34.40  1:22.10  2:07.55    2:45.97   
Alexander Olsson  1996  Simklubben Poseidon            DSQ   
                     
 
Gren 13, 200m Medley Herrar, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: KK autocenter Landskrona  
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Erling Syversveen Lie  1999  Bærumsvømmerne    30.50  1:09.65  1:52.47    2:26.36   
Kristian Volden  1998  Trondhjem SLK    31.12  1:08.77  1:53.24    2:28.75   
Philip Bergstedt  1998  Alingsås SLS    30.99  1:10.69  1:56.26    2:30.02   
Sindre Nogva Vik  1999  Bærumsvømmerne    32.81  1:12.33  1:56.54    2:31.87   
Emil Östrand  1998  Järfälla Simsällskap    31.25  1:09.70  1:57.02    2:32.78   
Richard Berg  1998  Simklubben Ran    31.59  1:11.05  1:56.56    2:34.01   
Ole Jørmeland  1998  Stavanger Svømme Club    34.04  1:15.19  2:03.17    2:36.94   
Simon Pettersson  1998  Simklubben Poseidon    32.02  1:15.90  2:02.64    2:36.97   
Alexander Dahlén  1999  Simsällskapet Iden    32.28  1:12.16  2:00.72    2:38.09   
10  Samuel Moor  1998  Helsingborgs Simsällskap    33.78  1:15.70  2:04.68    2:43.40   
11  Oscar Tollefsrud Rypestøl  1998  Lambertseter Svømmeklubb    34.48  1:19.93  2:11.92    2:48.29   
12  Sondre Lea Monslaup  1999  Stavanger Svømme Club    36.00  1:19.57  2:11.64    2:50.26   
13  Samuel Bladin  1999  Järfälla Simsällskap    31.83  1:20.63  2:12.52    2:50.83   
14  Andreas Lea Monslaup  1999  Stavanger Svømme Club    35.79  1:25.04  2:13.29    2:53.44   
Erik Salomonsson  1998  Ljungby Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 13, 200m Medley Herrar, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: KK autocenter Landskrona  
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Tomoe Zenimoto Hvas  2000  Bærumsvømmerne    29.94  1:06.17  1:47.24    2:19.63   
Teo Sauthon  2000  Bærumsvømmerne    31.14  1:09.64  1:51.16    2:23.94   
Julius Rosmo  2001  Lambertseter Svømmeklubb    33.97  1:12.95  1:59.37    2:34.12   
Gustaf Hansson  2001  Helsingborgs Simsällskap    33.72  1:15.21  2:01.13    2:37.04   
Nikolaus Siotis  2000  Järfälla Simsällskap    33.47  1:14.41  2:01.67    2:38.90   
Victor Åberg  2001  Helsingborgs Simsällskap    34.27  1:18.01  2:04.75    2:40.17   
Pontus Westberg  2000  Järfälla Simsällskap    36.32  1:17.10  2:06.21    2:40.67   
Ricky Barabas  2000  Helsingborgs Simsällskap    33.84  1:16.62  2:03.88    2:42.95   
Johan Alderbrink  2001  Helsingborgs Simsällskap    33.31  1:19.22  2:06.72    2:44.72   
10  Dante Vollmer  2001  Helsingborgs Simsällskap    34.09  1:18.22  2:08.75    2:45.65   
11  David Säll  2000  Järfälla Simsällskap    34.88  1:18.61  2:11.35    2:48.28   
12  Nicholas Lia  2001  Bærumsvømmerne    33.02  1:17.30  2:07.66    2:48.89   
13  Mathias Gundersen Førsund  2000  Bærumsvømmerne    36.03  1:19.73  2:10.17    2:48.90   
14  Anders Norheim  2000  Bærumsvømmerne    35.76  1:19.88  2:12.11    2:52.41   
15  Philip Andersson  2001  Ängelholms Simsällskap    37.98  1:23.44  2:19.11    2:56.65   
16  André Philipsson Eriksson  2001  Helsingborgs Simsällskap    38.87  1:25.56  2:19.18    2:58.06   
17  Melvin Sihlén  2000  Simklubben Sydsim    40.02  1:29.30  2:25.53    3:08.55   
Oscar Johansson  2000  Simklubben Poseidon            DNS   
Tommy Barabas  2000  Helsingborgs Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 13, 200m Medley Herrar, Finaler 11 - 12 år 
Sponsor: KK autocenter Landskrona  
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Daniel Fischer  2002  Helsingborgs Simsällskap    34.76  1:16.94  2:05.44    2:43.77   
Simon Fröde  2003  Järfälla Simsällskap    35.18  1:17.37  2:07.61    2:47.19   
William Bevréus  2003  S71    34.71  1:18.32  2:10.32    2:48.60   
Erik Almvret  2002  Järfälla Simsällskap    39.24  1:28.64  2:20.32    2:56.88   
Dennie Halilovic  2002  Simklubben Sydsim    37.51  1:22.90  2:16.71    2:57.35   
Markus Larsson  2002  Järfälla Simsällskap    40.19  1:26.54  2:24.12    3:04.51   
Oliver Stålbrand  2002  Helsingborgs Simsällskap    36.97  1:28.95  2:24.75    3:05.25   
Jacob Söderberg  2003  Helsingborgs Simsällskap    38.82  1:26.17  2:26.51    3:05.56   
Oscar Klittbo  2002  Trelleborg Sim    40.89  1:26.86  2:24.25    3:06.40   
10  Leo Pekberg  2002  Ängelholms Simsällskap    45.72  1:38.21  2:32.43    3:13.20   
11  Jonathan Seanderdahl  2002  Simklubben Sydsim    43.02  1:34.97  2:30.50    3:14.12   
12  Gustav Lidbäck  2002  Simsällskapet Iden    43.74  1:32.50  2:35.34    3:15.16   
13  Oscar Grönborg  2002  Ängelholms Simsällskap    43.03  1:35.64  2:31.15    3:15.69   
14  Gustav Hammarstedt  2002  Växjö Simsällskap    43.29  1:35.91  2:33.98    3:18.54   
15  Kristian Hillesøy Torgers  2002  Stavanger Svømme Club    43.01  1:35.67  2:33.98    3:21.26   
16  Stian Pettersen  2003  Stavanger Svømme Club    51.03  1:42.97  2:46.62    3:31.27   
17  Eric Cochinescu  2002  Helsingborgs Simsällskap    50.99  1:45.75  2:48.03    3:35.30   
18  Philip Primetta  2002  Trelleborg Sim    48.20  1:46.05  2:46.78    3:35.76   
19  Mohamad Hariri  2002  Simklubben Ran    57.97  1:55.99  3:02.60    3:56.93   
Fredrik Nilsson  2002  Simklubben Triton            DSQ   
                     
 
Gren 13, 200m Medley Herrar, Finaler 10 år och yngre 
Sponsor: KK autocenter Landskrona  
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jonathan Fröjd  2004  Simklubben Sydsim    44.39  1:35.67  2:39.06    3:21.48   
Noah Malmgren  2004  S71    53.13  1:47.32  2:48.22    3:40.03   
Max Ringström  2004  Trelleborg Sim    53.58  1:52.57  2:59.36    3:46.35   
Gustaf Stokholm  2004  Ängelholms Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 14, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 17 år och äldre 
Sponsor: Norrvidinge maskinstation 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emma Nilsson  1995  Helsingborgs Simsällskap            29.87   
Rebecka Winquist  1996  Markaryds Simsällskap            30.26   
Lisa Rigby  1994  Helsingborgs Simsällskap            30.60   
Sara Edenfelt  1992  Simklubben Hajen            31.38   
Åse Vigdisdatter Nytrö  1997  Trondhjem SLK            31.42   
Natalie Varady  1997  Simklubben Poseidon            31.79   
Amanda Hörberg-Zdanowski  1996  Simsällskapet Iden            31.83   
Maria Persson  1993  Simklubben Poseidon            31.90   
Johanna Nilsson  1996  Simklubben Triton            32.39   
10  Hanna Erléus  1997  Karlshamns Simklubb            32.65   
11  Rebecca Nordberg  1996  Simklubben Poseidon            32.92   
12  Julia Ström  1997  Trelleborg Sim            35.30   
13  Kristina Björklund Mora  1997  Trondhjem SLK            35.90   
14  Hanna Dahl  1991  Simsällskapet Iden            36.25   
15  Kristin Paulsen Lindgård  1997  Lambertseter Svømmeklubb            37.63   
16  Nellie Kronmar  1997  Emmaboda Simsällskap            44.72   
                     
 
Gren 14, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: Norrvidinge maskinstation 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Li Björner Oh  1998  Simklubben Hajen            30.55   
Andrea Marki Mork  1998  Stavanger Svømme Club            32.12   
Moa Cronsjö  1998  Simsällskapet Iden            33.04   
Amalie Marie Foosnæs  1999  Bærumsvømmerne            34.02   
Maja Danielsson  1999  Helsingborgs Simsällskap            34.05   
Andrea Håvarstein  1999  Stavanger Svømme Club            34.15   
Thea Jensen  1998  Bærumsvømmerne            34.21   
Kristin Xin Øie  1999  Stavanger Svømme Club            34.71   
Synnøve Døskeland  1998  Stavanger Svømme Club            34.89   
10  Matilda Andersson  1999  Ängelholms Simsällskap            34.94   
11  Aurora Moen Wannebo  1998  Trondhjem SLK            35.02   
12  Sara Nilsson  1998  Simsällskapet Iden            35.19   
13  Rebecka Östlund  1999  Simklubben Poseidon            35.21   
14  Elin Nilsson  1999  Oskarshamns Simsällskap            36.24   
15  Ninwa Somi  1998  Landskrona Simsällskap            36.43   
16  Louise Grönborg  1999  Ängelholms Simsällskap            36.75   
17  Ebba Steen  1999  Järfälla Simsällskap            36.82   
18  Ida Askeland  1998  Stavanger Svømme Club            37.24   
19  Olivia Essebo  1998  Bærumsvømmerne            37.27   
20  Emma Johannesson  1998  Simklubben Triton            37.60   
21  Tilda Vesterlund Kocsis  1999  Simklubben Sydsim            37.82   
22  Hedda Othilie Hagen  1999  Stavanger Svømme Club            39.95   
23  Emma Tegstam  1998  Alingsås SLS            40.66   
24  Heidi Thorsdalen  1999  Stavanger Svømme Club            45.39   
25  Loella Hansson  1999  Helsingborgs Simsällskap            52.17   
                     
 
Gren 14, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: Norrvidinge maskinstation 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linneá Larsson  2000  Järfälla Simsällskap            31.57   
Erica Pihlblad-Swahn  2001  Järfälla Simsällskap            32.25   
Moa Nilsson  2001  Helsingborgs Simsällskap            32.62   
Klara Johansson  2001  Simklubben Sydsim            32.63   
Amanda Husan Ernholm  2000  Trondhjem SLK            32.86   
Amanda Dittlau  2000  Helsingborgs Simsällskap            32.92   
Natalie Almasi  2001  Simklubben Sydsim            33.22   
Josefine Arvidsson  2001  Helsingborgs Simsällskap            33.28   
Hanna Bergman  2001  Simklubben Poseidon            33.32   
10  Alva Ericsson  2000  Helsingborgs Simsällskap            33.48   
11  Agnes Cato  2001  Osby Simsällskap            34.00   
12  Charlotte Lia  2000  Bærumsvømmerne            34.32   
13  Andrea Arstad Helmersen  2001  Lambertseter Svømmeklubb            34.50   
14  Mathilda Linné  2001  Landskrona Simsällskap            34.89   
15  Maud Steinsdotter Nestgaard  2000  Trondhjem SLK            34.90   
16  Simone Karlsson  2001  Osby Simsällskap            35.18   
17  Ellen Torkelsson  2000  Osby Simsällskap            35.48   
18  Maren Helene Røsholm  2001  Lambertseter Svømmeklubb            35.63   
19  Ylva Hoffart  2001  Bærumsvømmerne            35.77   
20  Karin Sofie Syversveen Li  2001  Bærumsvømmerne            35.83   
21  Hedda Mørk  2001  Lambertseter Svømmeklubb            35.90   
22  Tova Persson  2000  Helsingborgs Simsällskap            36.12   
23  Ida Kroon  2001  Helsingborgs Simsällskap            36.16   
24  Maja Jönsson  2001  Helsingborgs Simsällskap            36.28   
25  Rebekka Valvik Christiansen  2001  Lambertseter Svømmeklubb            36.38   
25  Wilma Ohlsson  2000  Simklubben Triton            36.38   
27  Sol Wännman  2001  Järfälla Simsällskap            36.48   
28  Oda Sem Austmo  2000  Trondhjem SLK            36.69   
29  Josefin Wensmark  2001  Järfälla Simsällskap            36.72   
30  Elsa Assarsson  2001  Landskrona Simsällskap            36.77   
31  Amanda Trägårdh  2001  Helsingborgs Simsällskap            36.78   
32  Kajsa Gustavsson  2001  Helsingborgs Simsällskap            36.80   
33  Elin Sjö  2001  Simsällskapet Iden            36.87   
34  Hanna Maigren  2001  Helsingborgs Simsällskap            36.93   
35  Kajsa Persson  2000  Simsällskapet Iden            37.07   
36  Katharina Husveg Jørgense  2000  Stavanger Svømme Club            37.08   
37  Andrea Prai  2001  Osby Simsällskap            37.12   
38  Celine Abrahamsen  2001  Stavanger Svømme Club            37.13   
39  Elin Södersten  2000  Järfälla Simsällskap            37.58   
40  Nellie Briskog  2001  Karlshamns Simklubb            37.60   
41  Moa Törneman  2001  Simsällskapet Iden            37.68   
42  Klara Flodmark  2001  Föreningen Sim Team Engelholm            38.13   
43  Caroline Blydt Bjerkaas  2001  Bærumsvømmerne            38.25   
44  Thilde Lantz  2001  Kristianstads SLS            38.29   
45  Selma El Hajji  2001  Järfälla Simsällskap            38.38   
45  Vendela Augustsson  2000  Växjö Simsällskap            38.38   
47  Sara Leite  2001  Lambertseter Svømmeklubb            38.40   
48  Catherine Waly  2001  Stavanger Svømme Club            38.54   
49  Rosana Fayazzadh  2000  Lambertseter Svømmeklubb            38.61   
50  Linnea Carlsén  2000  Simklubben Poseidon            38.79   
51  Celina Enholm Carlmark  2000  Stavanger Svømme Club            39.04   
52  Hedvig Wathne  2001  Stavanger Svømme Club            39.25   
53  Marie Hinna  2000  Stavanger Svømme Club            39.62   
53  Tilde Karlsson  2000  Simklubben Spiggarna            39.62   
55  Amanda Gunnarsson-Jonsson  2000  Järfälla Simsällskap            39.72   
56  Wilma Klaesson  2000  Emmaboda Simsällskap            39.79   
57  Linnea Wall  2001  Järfälla Simsällskap            40.01   
58  Elin Hansen  2000  Simsällskapet Iden            40.05   
59  Anne Rødseth  2001  Stavanger Svømme Club            40.55   
60  Astrid Hillesøy  2001  Bærumsvømmerne            40.85   
61  Anna Lapadatovic  2001  Helsingborgs Simsällskap            41.40   
62  Alva Nilsson  2001  Trelleborg Sim            41.58   
63  Lisa Andersson  2001  Emmaboda Simsällskap            41.69   
64  Agnes Bonnevier  2000  Simklubben Poseidon            41.90   
65  Pauline Hansson  2001  Helsingborgs Simsällskap            41.96   
66  Anna Viklund  2001  Järfälla Simsällskap            44.17   
67  Matilda Johansson  2001  Oskarshamns Simsällskap            44.62   
68  Maja Fling  2001  Kristianstads SLS            45.99   
69  Sunniva Moe Klævahaugen  2001  Bærumsvømmerne            47.53   
Ella Karvonen  2000  Helsingborgs Simsällskap            DNS   
Elly Palm  2001  Helsingborgs Simsällskap            DNS   
Josefine Lyngemark  2001  Ängelholms Simsällskap            DNS   
Tove Sjunnesson  2000  Helsingborgs Simsällskap            DNS   
Natalie Israelsson  2001  Simsällskapet Iden            DSQ   
                     
 
Gren 14, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
Sponsor: Norrvidinge maskinstation 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Vilde Skaug  2002  Bærumsvømmerne            33.54   
Ida Persson  2002  Ljungby Simsällskap            33.60   
Lovisa Vesterlund Kocsis  2002  Simklubben Sydsim            33.65   
Stine Saaby Schmidt  2002  Farum Svømmeklub            33.86   
Linn Rosenius  2002  Karlshamns Simklubb            33.97   
Edit Wiesel-Axelsson  2002  Ljungby Simsällskap            34.06   
Alma Sandberg  2002  Föreningen Sim Team Engelholm            34.60   
Alma Torkelsson  2003  Osby Simsällskap            35.56   
Sara Hertegren  2002  Järfälla Simsällskap            35.87   
10  Saga Bodsjö  2002  Växjö Simsällskap            36.22   
11  Annie Johansson  2002  Karlshamns Simklubb            36.27   
12  Ebba Edbom  2002  Järfälla Simsällskap            36.53   
13  Hannah Olsson-Lindhé  2003  Trelleborg Sim            36.57   
13  Heidi Palencsar  2002  Ljungby Simsällskap            36.57   
15  Julise Llupa  2002  Helsingborgs Simsällskap            36.58   
16  Rebecca Policastro  2003  Järfälla Simsällskap            36.98   
17  Sara Strand  2002  Järfälla Simsällskap            36.99   
18  Emma Andersson  2002  Helsingborgs Simsällskap            37.18   
19  Anna-Louisa Permarker  2002  S71            37.23   
20  Emma Cerutti  2002  Simklubben Sydsim            37.28   
21  Stina Pernius  2002  Oskarshamns Simsällskap            37.34   
22  Moa Olofsson  2002  Osby Simsällskap            37.48   
23  Ditte Oredsson  2003  Simklubben Poseidon            37.51   
24  Tova Nilsson  2002  S71            38.16   
25  Ebba Jälminger  2002  Helsingborgs Simsällskap            38.48   
26  Lovisa Christerson  2002  Simklubben Hajen            38.70   
27  Ella Arrhén Andersson  2002  Järfälla Simsällskap            38.71   
28  Elsa Bitzén  2003  Simklubben Hajen            38.79   
29  Louise Larsson  2002  Järfälla Simsällskap            39.00   
30  Sanna Bodsjö  2003  Växjö Simsällskap            39.05   
31  Alice Persson  2003  Helsingborgs Simsällskap            39.25   
32  Amanda Lindqvist  2002  Järfälla Simsällskap            39.39   
33  Mia Krüger  2002  Farum Svømmeklub            39.63   
34  Julia Valanzuolo  2003  Helsingborgs Simsällskap            39.83   
35  Lilly Lundgren  2002  Järfälla Simsällskap            40.54   
36  Evelina Håkansson  2002  Osby Simsällskap            40.60   
37  Emma Hansson  2002  Järfälla Simsällskap            41.18   
38  Moa Arvehed  2003  Järfälla Simsällskap            41.84   
39  Ellinor Stenhård  2002  Helsingborgs Simsällskap            41.94   
40  Tia Sauthon  2003  Oslo Idrettslag            42.22   
41  Idun Nilsson  2002  Föreningen Sim Team Engelholm            42.24   
42  Enya Holgersson  2002  Osby Simsällskap            42.73   
43  Cecilia P Kinberg  2003  Helsingborgs Simsällskap            42.88   
44  Sofia Juliusson  2002  Helsingborgs Simsällskap            43.25   
45  Viktoria Dellhede  2003  Simsällskapet Iden            43.32   
46  Olivia Hedenfalk  2002  Växjö Simsällskap            43.63   
47  Mims Olsson  2002  Helsingborgs Simsällskap            43.65   
48  Wilma Rundblad  2003  Landskrona Simsällskap            43.66   
49  Julia Stenström  2002  Simklubben Triton            43.75   
50  Aliah Moberg  2003  Simklubben Hajen            43.81   
51  Michelle Nguyen  2002  Kristianstads SLS            44.12   
52  Aud Sofie Danielsen  2002  Stavanger Svømme Club            44.41   
53  Beatrice Pap  2003  Ljungby Simsällskap            45.15   
54  Ebba Zalamans  2003  Järfälla Simsällskap            45.21   
55  Kari Lærdal  2003  Stavanger Svømme Club            45.27   
56  Embla Hajdari  2002  Simklubben Ran            45.68   
57  Matilda Hoff  2003  Landskrona Simsällskap            45.80   
58  Isabelle Erneland  2002  Karlshamns Simklubb            46.59   
59  Mathilda Leidersdorff  2002  Trelleborg Sim            46.70   
60  Emelie Persson  2003  Simsällskapet Iden            46.80   
61  Linnea Zetterlund  2003  Järfälla Simsällskap            47.89   
62  Anna Twedberg  2003  Simsällskapet Iden            48.57   
63  Anna Nyika  2002  Ljungby Simsällskap            48.64   
64  Erika Sjögren  2002  Simklubben Ran            49.32   
65  Kriszta Vorszak  2003  Ljungby Simsällskap            49.74   
66  Johanna Melin  2003  Simklubben Sydsim            49.84   
67  Fanny Moreau  2003  Landskrona Simsällskap            51.47   
68  Felicia Karlsson  2003  Osby Simsällskap            52.93   
69  Tova Borg  2003  Osby Simsällskap            53.57   
70  Thea Wallén  2002  Simsällskapet Iden            54.57   
71  Kajsa Ahlesten  2002  Landskrona Simsällskap            55.53   
72  Ida Karlsson  2002  Karlshamns Simklubb            55.57   
73  Filippa Andersson  2002  Landskrona Simsällskap            1:03.61   
Victoria Jablonski  2003  Helsingborgs Simsällskap            DNS   
Isabelle Bengtsson  2002  Simklubben Poseidon            DSQ   
                     
 
Gren 14, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 10 år och yngre 
Sponsor: Norrvidinge maskinstation 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linnea Liljenfors  2004  Trelleborg Sim            40.28   
Emma Hassling  2004  Landskrona Simsällskap            45.10   
Vilma Andersson  2004  Trelleborg Sim            46.05   
Alicia Sjögren  2005  Trelleborg Sim            47.06   
Fanny Hess  2004  Landskrona Simsällskap            50.41   
Emelie Ek-Värn  2004  Landskrona Simsällskap            52.52   
Elin Cronqvist  2005  Växjö Simsällskap            54.25   
Wilma Ekstrand  2004  Simklubben Spiggarna            55.45   
Bella Edvardsson  2005  Växjö Simsällskap            56.70   
10  Zandra Hultqvist  2004  Växjö Simsällskap            58.34   
11  Saskia Kaminski  2004  Föreningen Sim Team Engelholm            59.12   
12  Elina Holgersson  2005  Osby Simsällskap            59.96   
13  Tova Sivertsson  2005  Landskrona Simsällskap            1:00.91   
14  Lovisa Håkansson  2005  Osby Simsällskap            1:01.12   
Anna Stenberg  2005  Simklubben Triton            DSQ   
                     
 
Gren 15, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 år och äldre 
Sponsor: Head 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emil Davidsson  1990  Ängelholms Simsällskap    31.45  1:07.75  1:46.15    2:24.80   
Alexander Olsson  1996  Simklubben Poseidon    32.67  1:10.15  1:50.16    2:30.25   
Jonatan Wede  1988  Simsällskapet Iden    29.26  1:06.68  1:48.84    2:33.00   
Pontus Jörgensen  1994  Ängelholms Simsällskap    32.30  1:10.51  1:51.96    2:35.40   
Petter Hansson  1995  Simklubben Poseidon    34.73  1:15.81  1:58.79    2:44.59   
Daniel Olsson-Shirazi  1997  Simklubben Ran    32.86  1:14.29  2:03.10    2:56.71   
Joel Hansson  1997  Simklubben Triton    37.37  1:22.03  2:12.54    3:07.11   
                     
 
Gren 15, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: Head 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Richard Berg  1998  Simklubben Ran    32.38  1:11.54  1:52.42    2:34.29   
Jørgen Rødseth  1999  Stavanger Svømme Club    35.71  1:18.75  2:03.27    2:46.98   
Simon Pettersson  1998  Simklubben Poseidon    34.95  1:16.51  2:02.84    2:47.51   
Joakim Gjerde  1998  Trondhjem SLK            DNS   
                     
 
Gren 15, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år och yngre 
Sponsor: Head 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Filip Olaussen  2000  Bærumsvømmerne    31.79  1:09.52  1:48.26    2:26.96   
Rasmus Pettersson-Dahlberg  2000  Järfälla Simsällskap    35.61  1:15.68  2:00.62    2:49.08   
Nikolaus Siotis  2000  Järfälla Simsällskap    34.35  1:16.64  2:05.08    2:51.37   
Nicholas Lia  2001  Bærumsvømmerne    36.40  1:22.11  2:11.34    3:00.78   
Philip Andersson  2001  Ängelholms Simsällskap    39.33  1:26.42  2:15.79    3:01.40   
Agmund Riiser  2001  Bærumsvømmerne    38.70  1:24.42  2:13.68    3:05.03   
Rasmus Hanson  2003  Järfälla Simsällskap    37.53  1:26.94  2:17.71    3:05.64   
Simon Moe  2001  Trondhjem SLK    42.29  1:30.41  2:20.46    3:09.98   
Douglas Romare  2001  Trelleborg Sim    42.85  1:32.46  2:25.13    3:14.22   
10  Anders Norheim  2000  Bærumsvømmerne    39.17  1:31.77  2:27.79    3:21.05   
11  Mathias Gundersen Førsund  2000  Bærumsvømmerne    41.14  1:31.40  2:27.70    3:23.73   
                     
 
Gren 16, 200m Bröstsim Damer, Finaler 17 år och äldre 
Sponsor: Anderson städ 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Maren Øie  1997  Stavanger Svømme Club    41.19  1:26.97  2:13.43    2:59.45   
                     
 
Gren 16, 200m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: Anderson städ 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Amalie Marie Foosnæs  1999  Bærumsvømmerne    39.70  1:25.60  2:12.08    2:57.25   
Hedda Othilie Hagen  1999  Stavanger Svømme Club    41.88  1:29.02  2:17.97    3:07.25   
Solveig Natvig Lövseth  1999  Trondhjem SLK    45.26  1:35.32  2:26.30    3:16.80   
Emma Johannesson  1998  Simklubben Triton    44.95  1:35.30  2:27.56    3:17.48   
Louise Grönborg  1999  Ängelholms Simsällskap    45.12  1:36.10  2:27.58    3:17.49   
Mari Solemslie Sæther  1999  Bærumsvømmerne    45.15  1:36.94  2:29.68    3:22.00   
Olivia Essebo  1998  Bærumsvømmerne    47.14  1:39.80  2:32.10    3:23.69   
Erica Birkeberg  1998  Simklubben Ran    47.02  1:40.41  2:34.12    3:27.57   
Biborka Nagy  1998  Ljungby Simsällskap    47.55  1:42.63  2:38.93    3:34.59   
10  Linnea Andersson  1998  Helsingborgs Simsällskap    46.99  1:40.06  2:37.92    3:36.27   
11  Ellen Ronnebring  1999  Växjö Simsällskap    49.54  1:45.90  2:45.23    3:43.47   
12  Heidi Thorsdalen  1999  Stavanger Svømme Club    53.30  1:50.17  2:53.78    3:52.54   
                     
 
Gren 16, 200m Bröstsim Damer, Finaler 14 år och yngre 
Sponsor: Anderson städ 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Charlotte Lia  2000  Bærumsvømmerne    38.54  1:21.84  2:06.56    2:51.45   
Eva Kummen  2001  Lambertseter Svømmeklubb    42.19  1:28.68  2:15.29    3:01.37   
Jenny Le  2000  Simklubben Poseidon    40.61  1:27.19  2:14.59    3:02.19   
Amanda Husan Ernholm  2000  Trondhjem SLK    40.87  1:26.84  2:14.07    3:02.24   
Clara Örnhem  2002  Växjö Simsällskap    41.71  1:28.12