Resultat Totalt - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Klippan Swim Cup    Utskriftsdatum  28 september 2014   
  Tävlingsort  Klippan    Utskriftstid  17:20   
  Arrangör  Klippans Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  28 september 2014         
 
 
Gren 1, 100m Medley Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Tyra Littorin  2004  Helsingborgs Simsällskap    39.46        1:26.58   
Frida Pekberg  2004  Ängelholms Simsällskap    43.37        1:32.81   
Tuva Edvinsson  2004  Klippans Simsällskap    44.30        1:33.64   
Alice Troedsson  2004  Ängelholms Simsällskap    43.17        1:33.84   
Emma Nilsson  2004  Helsingborgs Simsällskap    44.93        1:35.59   
Tindra D´aubiginé  2004  Höörs Simsällskap    48.19        1:42.12   
Saskia Kaminski  2004  Föreningen Sim Team Engelholm    47.58        1:42.86   
Nelly Hansson  2004  Ängelholms Simsällskap    47.31        1:45.50   
Ella Persson  2004  Ängelholms Simsällskap    49.93        1:45.60   
10  Wilma Ekstrand  2004  Simklubben Spiggarna    53.80        1:49.55   
11  Caisa Renström  2004  Ängelholms Simsällskap    56.42        1:55.19   
12  Leah Ljungerud  2006  Ängelholms Simsällskap    55.88        1:56.41   
13  Tyra Jarvi  2004  Simsällskapet Iden    53.04        1:59.77   
14  Ebba Havdrup  2004  Ängelholms Simsällskap    58.45        2:00.27   
15  Mathilda Abrahamsson Dele  2004  Kappsimningsklubben Karpen    1:02.20        2:08.03   
16  Klara Harrysson  2004  Ängelholms Simsällskap    1:09.68        2:16.29   
Elin Kronkvist  2004  Ängelholms Simsällskap            DNF   
                     
 
Gren 1, 100m Medley Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alma Sandberg  2002  Föreningen Sim Team Engelholm    35.93        1:18.07   
Linnéa Persson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    37.09        1:19.02   
Amanda Troedsson  2002  Ängelholms Simsällskap    38.15        1:21.10   
Clara Aronsson  2002  Tyringe Simsällskap    39.24        1:21.28   
Emilia Cokalic  2002  Helsingborgs Simsällskap    38.54        1:22.88   
Wilma Svensson  2002  Helsingborgs Simsällskap    39.78        1:24.07   
Alicia Johansson  2003  Helsingborgs Simsällskap    38.78        1:24.99   
Ellen Rosdahl  2002  Helsingborgs Simsällskap    41.61        1:25.01   
Hanna P Kinberg  2003  Helsingborgs Simsällskap    40.54        1:26.16   
10  Sofia Juliusson  2002  Helsingborgs Simsällskap    40.20        1:27.39   
11  Vilma Rudolf  2002  Kappsimningsklubben Karpen    42.38        1:27.53   
12  Emilia Olsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    41.44        1:28.36   
13  Telma Maltesjö  2002  Helsingborgs Simsällskap    43.72        1:28.46   
14  Victoria Vulic  2002  Helsingborgs Simsällskap    40.47        1:28.83   
15  Ellinor Stenhård  2002  Helsingborgs Simsällskap    40.06        1:29.52   
16  Idun Nilsson  2002  Föreningen Sim Team Engelholm    41.98        1:29.58   
17  Wilma Sjölin  2002  Helsingborgs Simsällskap    42.47        1:29.69   
18  Mimmi Johansson  2002  Klippans Simsällskap    43.21        1:29.86   
19  Karla Stjepanetic  2003  Helsingborgs Simsällskap    41.36        1:30.09   
20  Hilja Volmberg  2003  Simsällskapet Stimmet    43.56        1:31.58   
21  Angelina Agrell  2003  Helsingborgs Simsällskap    41.06        1:32.26   
22  Emilia Nordén  2003  Helsingborgs Simsällskap    43.64        1:32.27   
23  Lisa Vetterlein  2003  Föreningen Sim Team Engelholm    42.63        1:33.57   
24  Anna Nilsson  2003  Helsingborgs Simsällskap    44.70        1:33.75   
25  Bianca Jarbsjö  2003  Helsingborgs Simsällskap    43.47        1:33.80   
26  Ingrid Norstedt  2002  Helsingborgs Simsällskap    45.54        1:34.18   
27  Victoria Jablonski  2003  Helsingborgs Simsällskap    45.95        1:35.29   
28  Agnes Delen Abrahamsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    45.23        1:36.45   
29  Filippa Philipsson Erikss  2003  Helsingborgs Simsällskap    45.19        1:36.56   
30  Annie Ottosson  2002  Simsällskapet Stimmet    44.45        1:36.63   
31  Emilia Johansson  2003  Föreningen Sim Team Engelholm    47.68        1:39.57   
32  Emmie Andersson  2003  Ängelholms Simsällskap    48.03        1:40.07   
33  Vilma Johansson  2003  Höörs Simsällskap    46.38        1:41.24   
34  Tekla Hult  2003  Föreningen Sim Team Engelholm    46.24        1:41.98   
35  Matilda Olsson  2003  Simklubben Spiggarna    49.02        1:42.68   
36  Ellen Feldman  2002  Simsällskapet Iden    48.19        1:43.51   
37  Estelle Allard  2003  Helsingborgs Simsällskap    45.76        1:43.98   
38  Thea Wallén  2002  Simsällskapet Iden    47.94        1:44.57   
39  Ella Henriksson  2003  Ängelholms Simsällskap    51.02        1:46.27   
40  Felicia Adler  2002  Höörs Simsällskap    51.72        1:49.41   
41  Elina Pålsson  2002  Höörs Simsällskap    50.84        1:53.18   
42  Moa Fagerström  2003  Simsällskapet Stimmet    1:00.70        2:05.42   
Miranda Bengtsson  2002  Tyringe Simsällskap            DSQ   
Thilda Andreasson  2003  Klippans Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 2, 100m Medley Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
William Lundblad  2004  Helsingborgs Simsällskap    42.07        1:29.63   
Gustaf Stokholm  2004  Ängelholms Simsällskap    40.95        1:32.69   
Alan Jovic  2004  Helsingborgs Simsällskap    42.91        1:37.14   
Noa Rydén  2004  Ängelholms Simsällskap    47.27        1:40.35   
Samuel Ottosson  2004  Simsällskapet Stimmet    53.21        1:51.27   
Anton Persson  2006  Kappsimningsklubben Karpen    1:07.99        2:11.54   
Jakob Nilsson  2004  Ängelholms Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 2, 100m Medley Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Oliver Stålbrand  2002  Helsingborgs Simsällskap    38.15        1:20.35   
Gustav Lidbäck  2002  Simsällskapet Iden    36.55        1:22.49   
Simon Persson  2003  Kappsimningsklubben Karpen    38.22        1:23.57   
Jacob Söderberg  2003  Helsingborgs Simsällskap    38.02        1:24.94   
Oscar Grönborg  2002  Ängelholms Simsällskap    41.85        1:26.85   
Leo Pekberg  2002  Ängelholms Simsällskap    41.53        1:27.01   
Oscar Elfers  2002  Helsingborgs Simsällskap    43.38        1:30.55   
Wilmer Ingvarsson  2003  Ängelholms Simsällskap    40.80        1:30.80   
David Hultberg  2002  Simsällskapet Stimmet    41.82        1:31.56   
10  Henning Cederlund  2003  Helsingborgs Simsällskap    42.55        1:31.60   
11  Albin Nilsson  2002  Klippans Simsällskap    42.45        1:32.36   
12  Kalle Edelhamre  2003  Helsingborgs Simsällskap    42.49        1:33.71   
13  Alexander Larsson  2003  Helsingborgs Simsällskap    46.03        1:38.13   
14  Isak Christiansson  2003  Tyringe Simsällskap    45.81        1:39.11   
15  Simon Gunnarsson  2002  Simsällskapet Stimmet    48.28        1:39.50   
16  Filip Cederholm  2003  Helsingborgs Simsällskap    46.98        1:40.93   
17  Carl Dahlén  2002  Klippans Simsällskap    48.18        1:46.71   
18  Daniel von Post  2003  Simsällskapet Iden    51.73        1:47.06   
19  Stig Greiner  2003  Föreningen Sim Team Engelholm    51.00        1:50.98   
20  Anton Molin  2002  Klippans Simsällskap    1:01.05        2:08.38   
Tim Larsson  2003  Simklubben Spiggarna            DSQ   
Vlad Lupu  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            DSQ   
                     
 
Gren 3, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Klara Stigsson  2001  Simsällskapet Stimmet            35.21   
Gabriella Henriksson  2000  Klippans Simsällskap            35.35   
Alice Bengtsson  2000  Klippans Simsällskap            36.43   
Elin Sjö  2001  Simsällskapet Iden            36.54   
Moa Törneman  2001  Simsällskapet Iden            37.51   
Kajsa Persson  2000  Simsällskapet Iden            37.82   
Jennie Johansson  2001  Klippans Simsällskap            38.26   
Therese Baltzarsson  2001  Simsällskapet Stimmet            38.33   
Klara Flodmark  2001  Föreningen Sim Team Engelholm            38.39   
10  Kinga Szczesniak  2001  Simsällskapet Stimmet            38.43   
11  Tilde Karlsson  2000  Simklubben Spiggarna            38.96   
12  Thea Aronsson  2000  Tyringe Simsällskap            39.02   
13  Elin Hansen  2000  Simsällskapet Iden            39.21   
14  Ellen Thunberg  2001  Föreningen Sim Team Engelholm            39.70   
15  Belinda Vedlugaite  2000  Klippans Simsällskap            42.41   
16  Josefine Lyngemark  2001  Ängelholms Simsällskap            42.66   
17  Madelene Tobar  2001  Klippans Simsällskap            46.15   
                     
 
Gren 3, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sara Nilsson  1998  Simsällskapet Iden            31.75   
Moa Cronsjö  1998  Simsällskapet Iden            32.22   
Emma Bengtsson  1999  Simklubben Spiggarna            34.26   
Louise Dellhede  1999  Simsällskapet Iden            36.16   
Maria Dahlén  1999  Klippans Simsällskap            37.35   
                     
 
Gren 4, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Robin Johansson  2000  Simsällskapet Stimmet            31.92   
Simon Ljungbeck  2000  Simsällskapet Iden            32.60   
Jonathan Skog  2000  Klippans Simsällskap            33.33   
Christoffer Dellhede  2001  Simsällskapet Iden            34.01   
Albin Bengtsson  2000  Klippans Simsällskap            37.95   
Carl Uddgren  2001  Simsällskapet Stimmet            38.31   
Max van Loenen  2001  Ängelholms Simsällskap            39.59   
Filip Nilsson  2001  Ängelholms Simsällskap            40.79   
                     
 
Gren 4, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erik Kronkvist  1999  Klippans Simsällskap            32.06   
Kevin Henriksson  1998  Klippans Simsällskap            39.17   
                     
 
Gren 5, 50m Frisim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tyra Littorin  2004  Helsingborgs Simsällskap            34.40   
Tuva Edvinsson  2004  Klippans Simsällskap            35.56   
Alice Troedsson  2004  Ängelholms Simsällskap            37.84   
Elsa Andersson  2004  Helsingborgs Simsällskap            38.98   
Saskia Kaminski  2004  Föreningen Sim Team Engelholm            39.83   
Frida Pekberg  2004  Ängelholms Simsällskap            39.84   
Wilma Ekstrand  2004  Simklubben Spiggarna            40.67   
Ella Persson  2004  Ängelholms Simsällskap            41.39   
Tindra D´aubiginé  2004  Höörs Simsällskap            41.48   
10  Elsa Hjelmgren  2004  Helsingborgs Simsällskap            42.35   
11  Nelly Hansson  2004  Ängelholms Simsällskap            42.91   
12  Johanna Hofvendahl  2004  Helsingborgs Simsällskap            43.08   
13  Nea Widell  2004  Tyringe Simsällskap            45.32   
14  Wilde Hedin  2004  Klippans Simsällskap            45.37   
15  Elin Kronkvist  2004  Ängelholms Simsällskap            45.61   
16  Ebba Havdrup  2004  Ängelholms Simsällskap            46.01   
17  Leah Ljungerud  2006  Ängelholms Simsällskap            46.66   
18  Torun Hedin  2004  Klippans Simsällskap            46.99   
19  Caisa Renström  2004  Ängelholms Simsällskap            47.97   
20  Tyra Jarvi  2004  Simsällskapet Iden            50.77   
21  Ella Persson  2004  Simsällskapet Iden            51.18   
22  Ebba Johansson  2004  Klippans Simsällskap            51.39   
23  Elin Lindell  2004  Ängelholms Simsällskap            53.04   
24  Klara Harrysson  2004  Ängelholms Simsällskap            53.95   
25  Thea Klemedsen  2006  Klippans Simsällskap            1:05.87   
Emma Nilsson  2004  Helsingborgs Simsällskap            DNS   
Mathilda Abrahamsson Dele  2004  Kappsimningsklubben Karpen            DNS   
Rebecca Kokko  2004  Kappsimningsklubben Karpen            DNS   
                     
 
Gren 5, 50m Frisim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Clara Aronsson  2002  Tyringe Simsällskap            31.06   
Alma Sandberg  2002  Föreningen Sim Team Engelholm            31.22   
Linnéa Persson  2002  Kappsimningsklubben Karpen            31.80   
Emilia Cokalic  2002  Helsingborgs Simsällskap            32.20   
Miranda Bengtsson  2002  Tyringe Simsällskap            33.13   
Amanda Troedsson  2002  Ängelholms Simsällskap            33.16   
Angelina Agrell  2003  Helsingborgs Simsällskap            33.43   
Hanna P Kinberg  2003  Helsingborgs Simsällskap            33.62   
Alicia Johansson  2003  Helsingborgs Simsällskap            34.30   
10  Cornelia Bernspång  2003  Tyringe Simsällskap            34.54   
11  Wilma Sjölin  2002  Helsingborgs Simsällskap            34.68   
12  Emilia Olsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen            34.97   
13  Victoria Vulic  2002  Helsingborgs Simsällskap            35.05   
14  Telma Maltesjö  2002  Helsingborgs Simsällskap            35.20   
15  Anna Nilsson  2003  Helsingborgs Simsällskap            35.36   
16  Idun Nilsson  2002  Föreningen Sim Team Engelholm            35.54   
17  Ingrid Norstedt  2002  Helsingborgs Simsällskap            35.83   
17  Karla Stjepanetic  2003  Helsingborgs Simsällskap            35.83   
19  Ellinor Stenhård  2002  Helsingborgs Simsällskap            36.01   
20  Vilma Rudolf  2002  Kappsimningsklubben Karpen            36.10   
21  Bianca Jarbsjö  2003  Helsingborgs Simsällskap            36.21   
22  Emilia Nordén  2003  Helsingborgs Simsällskap            36.48   
23  Patricia Tibemo  2002  Simklubben Spiggarna            36.72   
24  Hilja Volmberg  2003  Simsällskapet Stimmet            37.24   
25  Victoria Jablonski  2003  Helsingborgs Simsällskap            37.27   
26  Agnes Delen Abrahamsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen            37.32   
27  Anja Schönbäck  2003  Simklubben Spiggarna            37.78   
28  Lisa Vetterlein  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            38.31   
29  Emilia Johansson  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            38.62   
30  Annie Ottosson  2002  Simsällskapet Stimmet            39.04   
31  Lina Nilsson  2002  Tyringe Simsällskap            39.79   
32  Tekla Hult  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            39.92   
33  Thea Wallén  2002  Simsällskapet Iden            40.07   
34  Estelle Allard  2003  Helsingborgs Simsällskap            40.30   
35  Filippa Philipsson Erikss  2003  Helsingborgs Simsällskap            40.34   
36  Ellen Feldman  2002  Simsällskapet Iden            41.42   
37  Emmie Andersson  2003  Ängelholms Simsällskap            41.44   
38  Felicia Adler  2002  Höörs Simsällskap            42.32   
39  Thilda Andreasson  2003  Klippans Simsällskap            42.69   
40  Vilma Johansson  2003  Höörs Simsällskap            43.31   
41  Elina Pålsson  2002  Höörs Simsällskap            43.76   
42  Klara Bokelund  2003  Ängelholms Simsällskap            44.30   
43  Ella Henriksson  2003  Ängelholms Simsällskap            44.68   
44  Moa Fagerström  2003  Simsällskapet Stimmet            50.41   
Matilda Olsson  2003  Simklubben Spiggarna            DSQ   
                     
 
Gren 6, 50m Frisim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
William Lundblad  2004  Helsingborgs Simsällskap            34.31   
Gustaf Stokholm  2004  Ängelholms Simsällskap            35.02   
Felix Tjärnberg  2005  Simklubben Spiggarna            35.37   
Noa Rydén  2004  Ängelholms Simsällskap            37.59   
Alan Jovic  2004  Helsingborgs Simsällskap            38.66   
Jakob Nilsson  2004  Ängelholms Simsällskap            39.29   
Anthon Huasson  2004  Höörs Simsällskap            40.81   
Isak Nordström  2004  Helsingborgs Simsällskap            41.05   
Adam Juliusson  2004  Helsingborgs Simsällskap            42.47   
10  Noah Andersen  2005  Föreningen Sim Team Engelholm            42.64   
11  Ludwig Bengtsson  2004  Klippans Simsällskap            43.28   
12  Leo Gränse  2004  Helsingborgs Simsällskap            44.00   
13  Kasper Nygren  2004  Helsingborgs Simsällskap            44.34   
14  Samuel Ottosson  2004  Simsällskapet Stimmet            44.87   
15  Joel Nilsson  2005  Klippans Simsällskap            46.69   
16  Anton Persson  2006  Kappsimningsklubben Karpen            51.34   
17  Axel Jellbom  2004  Kappsimningsklubben Karpen            52.49   
                     
 
Gren 6, 50m Frisim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oliver Stålbrand  2002  Helsingborgs Simsällskap            31.80   
Gustav Lidbäck  2002  Simsällskapet Iden            32.49   
Jacob Söderberg  2003  Helsingborgs Simsällskap            33.32   
Oscar Grönborg  2002  Ängelholms Simsällskap            33.62   
Henning Cederlund  2003  Helsingborgs Simsällskap            33.67   
Simon Persson  2003  Kappsimningsklubben Karpen            34.05   
Leo Pekberg  2002  Ängelholms Simsällskap            34.33   
David Hultberg  2002  Simsällskapet Stimmet            34.46   
Vlad Lupu  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            34.98   
10  Oscar Elfers  2002  Helsingborgs Simsällskap            35.35   
11  Wilmer Ingvarsson  2003  Ängelholms Simsällskap            35.87   
12  Isak Christiansson  2003  Tyringe Simsällskap            36.06   
13  Albin Nilsson  2002  Klippans Simsällskap            36.37   
14  Kalle Edelhamre  2003  Helsingborgs Simsällskap            37.07   
15  Alexander Larsson  2003  Helsingborgs Simsällskap            38.70   
16  Filip Cederholm  2003  Helsingborgs Simsällskap            38.84   
17  Simon Gunnarsson  2002  Simsällskapet Stimmet            40.29   
18  Carl Dahlén  2002  Klippans Simsällskap            41.19   
19  Emil Edvinsson  2003  Klippans Simsällskap            41.58   
20  Erik Rasmusson  2003  Helsingborgs Simsällskap            42.74   
21  Stig Greiner  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            44.07   
22  Tim Larsson  2003  Simklubben Spiggarna            44.58   
23  Anton Molin  2002  Klippans Simsällskap            44.59   
24  Daniel von Post  2003  Simsällskapet Iden            45.76   
25  Oscar Wifralius  2003  Ängelholms Simsällskap            47.45   
26  Edwin Larsson  2002  Klippans Simsällskap            57.04   
                     
 
Gren 7, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Gabriella Henriksson  2000  Klippans Simsällskap    40.14        1:21.11   
Klara Flodmark  2001  Föreningen Sim Team Engelholm    39.44        1:21.29   
Alice Bengtsson  2000  Klippans Simsällskap    40.33        1:21.33   
Therese Baltzarsson  2001  Simsällskapet Stimmet    40.06        1:22.81   
Kinga Szczesniak  2001  Simsällskapet Stimmet    42.18        1:24.92   
Ellen Thunberg  2001  Föreningen Sim Team Engelholm    41.16        1:25.82   
Elin Hansen  2000  Simsällskapet Iden    41.72        1:26.85   
Thea Aronsson  2000  Tyringe Simsällskap    42.74        1:28.37   
Jennie Johansson  2001  Klippans Simsällskap    42.64        1:28.59   
10  Belinda Vedlugaite  2000  Klippans Simsällskap    42.82        1:30.25   
11  Elin Sjö  2001  Simsällskapet Iden    43.78        1:32.11   
12  Madelene Tobar  2001  Klippans Simsällskap    47.49        1:34.44   
13  Kajsa Persson  2000  Simsällskapet Iden    46.05        1:36.04   
14  Josefine Lyngemark  2001  Ängelholms Simsällskap    49.38        1:42.51   
Klara Stigsson  2001  Simsällskapet Stimmet            DSQ   
                     
 
Gren 7, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Moa Cronsjö  1998  Simsällskapet Iden    33.93        1:09.93   
Sara Nilsson  1998  Simsällskapet Iden    35.04        1:12.46   
Louise Dellhede  1999  Simsällskapet Iden    37.97        1:18.19   
Maria Dahlén  1999  Klippans Simsällskap    45.45        1:32.17   
                     
 
Gren 8, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Robin Johansson  2000  Simsällskapet Stimmet    33.28        1:07.69   
Christoffer Dellhede  2001  Simsällskapet Iden    35.57        1:11.92   
Simon Ljungbeck  2000  Simsällskapet Iden    38.84        1:20.04   
Jonathan Skog  2000  Klippans Simsällskap    39.70        1:22.51   
Carl Uddgren  2001  Simsällskapet Stimmet    41.44        1:24.05   
Max van Loenen  2001  Ängelholms Simsällskap    40.58        1:24.46   
Albin Bengtsson  2000  Klippans Simsällskap    41.69        1:25.57   
Filip Nilsson  2001  Ängelholms Simsällskap    44.07        1:30.47   
                     
 
Gren 8, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Erik Kronkvist  1999  Klippans Simsällskap    36.37        1:14.15   
Kevin Henriksson  1998  Klippans Simsällskap    41.62        1:25.41   
                     
 
Gren 9, 50m Bröstsim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alice Troedsson  2004  Ängelholms Simsällskap            46.52   
Tyra Littorin  2004  Helsingborgs Simsällskap            46.70   
Emma Nilsson  2004  Helsingborgs Simsällskap            47.78   
Elsa Hjelmgren  2004  Helsingborgs Simsällskap            47.98   
Frida Pekberg  2004  Ängelholms Simsällskap            48.18   
Tuva Edvinsson  2004  Klippans Simsällskap            49.15   
Tindra D´aubiginé  2004  Höörs Simsällskap            49.59   
Caisa Renström  2004  Ängelholms Simsällskap            51.68   
Ella Persson  2004  Simsällskapet Iden            54.06   
10  Ella Persson  2004  Ängelholms Simsällskap            54.44   
11  Wilma Ekstrand  2004  Simklubben Spiggarna            54.67   
12  Saskia Kaminski  2004  Föreningen Sim Team Engelholm            55.02   
13  Johanna Hofvendahl  2004  Helsingborgs Simsällskap            55.12   
14  Ebba Havdrup  2004  Ängelholms Simsällskap            56.49   
15  Elin Kronkvist  2004  Ängelholms Simsällskap            56.55   
16  Wilde Hedin  2004  Klippans Simsällskap            56.58   
17  Nelly Hansson  2004  Ängelholms Simsällskap            56.73   
18  Torun Hedin  2004  Klippans Simsällskap            57.24   
19  Nea Widell  2004  Tyringe Simsällskap            57.69   
20  Elsa Andersson  2004  Helsingborgs Simsällskap            57.75   
21  Klara Harrysson  2004  Ängelholms Simsällskap            1:00.76   
22  Tyra Jarvi  2004  Simsällskapet Iden            1:01.56   
23  Ebba Johansson  2004  Klippans Simsällskap            1:07.43   
24  Elin Lindell  2004  Ängelholms Simsällskap            1:10.59   
25  Thea Klemedsen  2006  Klippans Simsällskap            1:12.63   
Rebecca Kokko  2004  Kappsimningsklubben Karpen            DNS   
Leah Ljungerud  2006  Ängelholms Simsällskap            DSQ   
Mathilda Abrahamsson Dele  2004  Kappsimningsklubben Karpen            DSQ   
                     
 
Gren 9, 50m Bröstsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alma Sandberg  2002  Föreningen Sim Team Engelholm            39.01   
Amanda Troedsson  2002  Ängelholms Simsällskap            40.80   
Linnéa Persson  2002  Kappsimningsklubben Karpen            41.42   
Vilma Rudolf  2002  Kappsimningsklubben Karpen            41.60   
Telma Maltesjö  2002  Helsingborgs Simsällskap            42.23   
Miranda Bengtsson  2002  Tyringe Simsällskap            42.45   
Wilma Svensson  2002  Helsingborgs Simsällskap            42.65   
Ellen Rosdahl  2002  Helsingborgs Simsällskap            42.76   
Clara Aronsson  2002  Tyringe Simsällskap            42.96   
10  Hanna P Kinberg  2003  Helsingborgs Simsällskap            44.68   
11  Ingrid Norstedt  2002  Helsingborgs Simsällskap            45.10   
12  Mimmi Johansson  2002  Klippans Simsällskap            45.19   
13  Sofia Juliusson  2002  Helsingborgs Simsällskap            45.24   
14  Hilja Volmberg  2003  Simsällskapet Stimmet            45.66   
15  Alicia Johansson  2003  Helsingborgs Simsällskap            46.21   
16  Emilia Olsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen            46.69   
17  Bianca Jarbsjö  2003  Helsingborgs Simsällskap            46.88   
18  Emilia Nordén  2003  Helsingborgs Simsällskap            47.03   
19  Idun Nilsson  2002  Föreningen Sim Team Engelholm            47.21   
20  Wilma Sjölin  2002  Helsingborgs Simsällskap            48.12   
21  Karla Stjepanetic  2003  Helsingborgs Simsällskap            48.18   
22  Filippa Philipsson Erikss  2003  Helsingborgs Simsällskap            48.31   
23  Agnes Delen Abrahamsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen            48.48   
24  Matilda Olsson  2003  Simklubben Spiggarna            48.56   
25  Anna Nilsson  2003  Helsingborgs Simsällskap            48.58   
26  Ellinor Stenhård  2002  Helsingborgs Simsällskap            48.81   
27  Lina Nilsson  2002  Tyringe Simsällskap            49.14   
28  Irene Truong  2003  Helsingborgs Simsällskap            49.47   
29  Cornelia Bernspång  2003  Tyringe Simsällskap            50.04   
30  Patricia Tibemo  2002  Simklubben Spiggarna            50.63   
31  Emmie Andersson  2003  Ängelholms Simsällskap            50.77   
32  Victoria Jablonski  2003  Helsingborgs Simsällskap            50.89   
33  Anja Schönbäck  2003  Simklubben Spiggarna            51.94   
34  Tekla Hult  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            52.49   
35  Lisa Vetterlein  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            52.66   
36  Thea Wallén  2002  Simsällskapet Iden            52.69   
37  Annie Ottosson  2002  Simsällskapet Stimmet            52.97   
38  Ellen Feldman  2002  Simsällskapet Iden            53.54   
39  Klara Bokelund  2003  Ängelholms Simsällskap            54.33   
40  Estelle Allard  2003  Helsingborgs Simsällskap            54.87   
41  Ella Henriksson  2003  Ängelholms Simsällskap            56.04   
42  Viktoria Andersson  2003  Ängelholms Simsällskap            56.45   
43  Felicia Adler  2002  Höörs Simsällskap            56.61   
44  Johanna Andersson  2003  Ängelholms Simsällskap            58.68   
45  Vilma Johansson  2003  Höörs Simsällskap            59.12   
46  Elina Pålsson  2002  Höörs Simsällskap            1:00.19   
47  Moa Fagerström  2003  Simsällskapet Stimmet            1:01.37   
Emilia Johansson  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            DSQ   
                     
 
Gren 10, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
William Lundblad  2004  Helsingborgs Simsällskap            49.82   
Noa Rydén  2004  Ängelholms Simsällskap            51.01   
Anthon Huasson  2004  Höörs Simsällskap            51.27   
Gustaf Stokholm  2004  Ängelholms Simsällskap            51.42   
Alan Jovic  2004  Helsingborgs Simsällskap            52.50   
Adam Juliusson  2004  Helsingborgs Simsällskap            54.54   
Noah Andersen  2005  Föreningen Sim Team Engelholm            55.10   
Kasper Nygren  2004  Helsingborgs Simsällskap            56.79   
Isak Nordström  2004  Helsingborgs Simsällskap            58.37   
10  Leo Gränse  2004  Helsingborgs Simsällskap            58.79   
11  Samuel Ottosson  2004  Simsällskapet Stimmet            1:00.81   
12  Joel Nilsson  2005  Klippans Simsällskap            1:02.63   
13  Axel Jellbom  2004  Kappsimningsklubben Karpen            1:05.58   
14  Ludwig Bengtsson  2004  Klippans Simsällskap            1:06.73   
15  Anton Persson  2006  Kappsimningsklubben Karpen            1:13.18   
Jakob Nilsson  2004  Ängelholms Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 10, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oscar Grönborg  2002  Ängelholms Simsällskap            42.38   
Simon Persson  2003  Kappsimningsklubben Karpen            44.15   
Albin Nilsson  2002  Klippans Simsällskap            44.87   
Kalle Edelhamre  2003  Helsingborgs Simsällskap            45.32   
Leo Pekberg  2002  Ängelholms Simsällskap            45.35   
Filip Cederholm  2003  Helsingborgs Simsällskap            46.28   
Vlad Lupu  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            47.29   
David Hultberg  2002  Simsällskapet Stimmet            47.77   
Wilmer Ingvarsson  2003  Ängelholms Simsällskap            48.79   
10  Simon Gunnarsson  2002  Simsällskapet Stimmet            49.05   
11  Daniel von Post  2003  Simsällskapet Iden            49.36   
12  Alexander Larsson  2003  Helsingborgs Simsällskap            49.98   
13  Oliver Kock  2003  Landskrona Simsällskap            51.74   
14  Isak Christiansson  2003  Tyringe Simsällskap            52.91   
15  Stig Greiner  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            58.26   
16  Erik Rasmusson  2003  Helsingborgs Simsällskap            58.42   
17  Oscar Wifralius  2003  Ängelholms Simsällskap            1:01.37   
18  Edwin Larsson  2002  Klippans Simsällskap            1:03.57   
Tim Larsson  2003  Simklubben Spiggarna            DSQ   
                     
 
Gren 11, 100m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alice Bengtsson  2000  Klippans Simsällskap    37.22        1:19.55   
Gabriella Henriksson  2000  Klippans Simsällskap    37.28        1:20.20   
Klara Stigsson  2001  Simsällskapet Stimmet    37.57        1:21.02   
Alicia Darell  2000  Simklubben Spiggarna    39.26        1:21.80   
Klara Flodmark  2001  Föreningen Sim Team Engelholm    39.26        1:23.27   
Ellen Thunberg  2001  Föreningen Sim Team Engelholm    39.18        1:23.93   
Thea Aronsson  2000  Tyringe Simsällskap    40.09        1:24.32   
Kinga Szczesniak  2001  Simsällskapet Stimmet    41.31        1:24.49   
Therese Baltzarsson  2001  Simsällskapet Stimmet    39.11        1:26.23   
10  Elin Hansen  2000  Simsällskapet Iden    39.28        1:26.59   
11  Kajsa Persson  2000  Simsällskapet Iden    41.50        1:27.20   
12  Elin Sjö  2001  Simsällskapet Iden    39.48        1:27.76   
13  Belinda Vedlugaite  2000  Klippans Simsällskap    41.88        1:29.33   
14  Madelene Tobar  2001  Klippans Simsällskap    45.09        1:37.76   
15  Josefine Lyngemark  2001  Ängelholms Simsällskap    47.72        1:37.99   
                     
 
Gren 11, 100m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sara Nilsson  1998  Simsällskapet Iden    33.63        1:11.53   
Moa Cronsjö  1998  Simsällskapet Iden    33.96        1:14.91   
Emma Bengtsson  1999  Simklubben Spiggarna    35.60        1:18.57   
Louise Dellhede  1999  Simsällskapet Iden    36.26        1:19.96   
Maria Dahlén  1999  Klippans Simsällskap    40.90        1:27.28   
                     
 
Gren 12, 100m Medley Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Robin Johansson  2000  Simsällskapet Stimmet    33.30        1:12.82   
Christoffer Dellhede  2001  Simsällskapet Iden    34.64        1:13.80   
Simon Ljungbeck  2000  Simsällskapet Iden    34.05        1:16.17   
Carl Uddgren  2001  Simsällskapet Stimmet    38.36        1:18.52   
Max van Loenen  2001  Ängelholms Simsällskap    37.76        1:22.17   
Filip Nilsson  2001  Ängelholms Simsällskap    41.25        1:25.67   
                     
 
Gren 12, 100m Medley Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Kevin Fransson  1999  Simklubben Spiggarna    35.05        1:17.74   
Kevin Henriksson  1998  Klippans Simsällskap    37.99        1:24.18   
                     
 
Gren 13, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tyra Littorin  2004  Helsingborgs Simsällskap            40.34   
Alice Troedsson  2004  Ängelholms Simsällskap            41.89   
Tuva Edvinsson  2004  Klippans Simsällskap            48.23   
Tindra D´aubiginé  2004  Höörs Simsällskap            48.95   
Wilma Ekstrand  2004  Simklubben Spiggarna            54.78   
Elin Kronkvist  2004  Ängelholms Simsällskap            55.08   
                     
 
Gren 13, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alma Sandberg  2002  Föreningen Sim Team Engelholm            32.78   
Linnéa Persson  2002  Kappsimningsklubben Karpen            33.14   
Amanda Troedsson  2002  Ängelholms Simsällskap            35.90   
Clara Aronsson  2002  Tyringe Simsällskap            37.75   
Emilia Cokalic  2002  Helsingborgs Simsällskap            37.81   
Alicia Johansson  2003  Helsingborgs Simsällskap            38.23   
Hanna P Kinberg  2003  Helsingborgs Simsällskap            38.33   
Wilma Svensson  2002  Helsingborgs Simsällskap            38.43   
Angelina Agrell  2003  Helsingborgs Simsällskap            38.61   
10  Miranda Bengtsson  2002  Tyringe Simsällskap            39.26   
11  Victoria Vulic  2002  Helsingborgs Simsällskap            39.36   
12  Emilia Olsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen            40.17   
13  Ellen Rosdahl  2002  Helsingborgs Simsällskap            40.38   
14  Idun Nilsson  2002  Föreningen Sim Team Engelholm            40.43   
15  Cornelia Bernspång  2003  Tyringe Simsällskap            40.62   
16  Sofia Juliusson  2002  Helsingborgs Simsällskap            41.06   
17  Bianca Jarbsjö  2003  Helsingborgs Simsällskap            41.15   
18  Victoria Jablonski  2003  Helsingborgs Simsällskap            41.57   
19  Patricia Tibemo  2002  Simklubben Spiggarna            42.28   
20  Mimmi Johansson  2002  Klippans Simsällskap            42.60   
21  Agnes Delen Abrahamsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen            42.84   
22  Wilma Sjölin  2002  Helsingborgs Simsällskap            43.40   
23  Lisa Vetterlein  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            43.91   
24  Filippa Philipsson Erikss  2003  Helsingborgs Simsällskap            45.31   
25  Telma Maltesjö  2002  Helsingborgs Simsällskap            45.49   
26  Hilja Volmberg  2003  Simsällskapet Stimmet            45.51   
27  Vilma Rudolf  2002  Kappsimningsklubben Karpen            45.66   
28  Estelle Allard  2003  Helsingborgs Simsällskap            47.26   
29  Tekla Hult  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            48.33   
30  Ellen Feldman  2002  Simsällskapet Iden            48.99   
31  Vilma Johansson  2003  Höörs Simsällskap            50.22   
32  Thea Wallén  2002  Simsällskapet Iden            53.56   
Matilda Olsson  2003  Simklubben Spiggarna            DSQ   
                     
 
Gren 14, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gustaf Stokholm  2004  Ängelholms Simsällskap            39.41   
William Lundblad  2004  Helsingborgs Simsällskap            39.41   
Noa Rydén  2004  Ängelholms Simsällskap            43.18   
Felix Tjärnberg  2005  Simklubben Spiggarna            44.93   
Anthon Huasson  2004  Höörs Simsällskap            46.06   
Anton Persson  2006  Kappsimningsklubben Karpen            1:21.38   
                     
 
Gren 14, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oliver Stålbrand  2002  Helsingborgs Simsällskap            34.42   
Simon Persson  2003  Kappsimningsklubben Karpen            34.66   
Gustav Lidbäck  2002  Simsällskapet Iden            36.43   
Jacob Söderberg  2003  Helsingborgs Simsällskap            37.63   
Oscar Grönborg  2002  Ängelholms Simsällskap            41.08   
Leo Pekberg  2002  Ängelholms Simsällskap            41.20   
Henning Cederlund  2003  Helsingborgs Simsällskap            41.28   
Albin Nilsson  2002  Klippans Simsällskap            41.99   
Wilmer Ingvarsson  2003  Ängelholms Simsällskap            42.18   
10  Kalle Edelhamre  2003  Helsingborgs Simsällskap            44.10   
11  Vlad Lupu  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            44.41   
12  David Hultberg  2002  Simsällskapet Stimmet            46.58   
13  Isak Christiansson  2003  Tyringe Simsällskap            48.44   
14  Stig Greiner  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            49.72   
15  Carl Dahlén  2002  Klippans Simsällskap            52.10   
16  Simon Gunnarsson  2002  Simsällskapet Stimmet            52.28   
Tim Larsson  2003  Simklubben Spiggarna            DSQ   
                     
 
Gren 15, 100m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Klara Stigsson  2001  Simsällskapet Stimmet    32.96        1:07.41   
Gabriella Henriksson  2000  Klippans Simsällskap    32.48        1:07.78   
Alice Bengtsson  2000  Klippans Simsällskap    34.11        1:09.94   
Moa Törneman  2001  Simsällskapet Iden    33.32        1:10.20   
Klara Flodmark  2001  Föreningen Sim Team Engelholm    34.25        1:10.24   
Jennie Johansson  2001  Klippans Simsällskap    34.32        1:10.84   
Ellen Thunberg  2001  Föreningen Sim Team Engelholm    34.54        1:12.60   
Therese Baltzarsson  2001  Simsällskapet Stimmet    35.22        1:14.60   
Elin Hansen  2000  Simsällskapet Iden    35.40        1:14.99   
10  Belinda Vedlugaite  2000  Klippans Simsällskap    35.24        1:15.34   
11  Moa Lundgren  2000  Simklubben Spiggarna    36.56        1:16.76   
12  Elin Sjö  2001  Simsällskapet Iden    36.77        1:17.20   
13  Kinga Szczesniak  2001  Simsällskapet Stimmet    36.91        1:17.49   
14  Thea Aronsson  2000  Tyringe Simsällskap    37.65        1:17.85   
15  Louise Andersson  2001  Simklubben Spiggarna    38.22        1:23.67   
16  Josefine Lyngemark  2001  Ängelholms Simsällskap    41.30        1:29.25   
Kajsa Persson  2000  Simsällskapet Iden            DNS   
                     
 
Gren 15, 100m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sara Nilsson  1998  Simsällskapet Iden    30.61        1:02.54   
Moa Cronsjö  1998  Simsällskapet Iden    31.41        1:05.17   
Louise Dellhede  1999  Simsällskapet Iden    32.57        1:07.19   
Emma Bengtsson  1999  Simklubben Spiggarna    33.17        1:07.55   
Maria Dahlén  1999  Klippans Simsällskap    36.20        1:15.79   
                     
 
Gren 16, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jonathan Skog  2000  Klippans Simsällskap    30.60        1:02.27   
Christoffer Dellhede  2001  Simsällskapet Iden    31.09        1:03.77   
Robin Johansson  2000  Simsällskapet Stimmet    30.47        1:03.79   
Simon Ljungbeck  2000  Simsällskapet Iden    31.08        1:05.76   
Albin Bengtsson  2000  Klippans Simsällskap    35.00        1:12.47   
Carl Uddgren  2001  Simsällskapet Stimmet    35.00        1:12.87   
Max van Loenen  2001  Ängelholms Simsällskap    34.79        1:13.10   
Filip Nilsson  2001  Ängelholms Simsällskap    35.32        1:13.59   
                     
 
Gren 16, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Erik Kronkvist  1999  Klippans Simsällskap    28.85        1:00.52   
Kevin Fransson  1999  Simklubben Spiggarna    32.39        1:07.86   
Kevin Henriksson  1998  Klippans Simsällskap    35.68        1:13.78   
                     
 
Gren 17, 50m Ryggsim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emma Nilsson  2004  Helsingborgs Simsällskap            42.11   
Tyra Littorin  2004  Helsingborgs Simsällskap            42.76   
Alice Troedsson  2004  Ängelholms Simsällskap            42.79   
Frida Pekberg  2004  Ängelholms Simsällskap            44.15   
Tuva Edvinsson  2004  Klippans Simsällskap            44.18   
Wilma Ekstrand  2004  Simklubben Spiggarna            45.93   
Ella Persson  2004  Ängelholms Simsällskap            47.26   
Saskia Kaminski  2004  Föreningen Sim Team Engelholm            47.90   
Elsa Andersson  2004  Helsingborgs Simsällskap            48.02   
10  Johanna Hofvendahl  2004  Helsingborgs Simsällskap            49.41   
11  Tindra D´aubiginé  2004  Höörs Simsällskap            49.82   
12  Elsa Hjelmgren  2004  Helsingborgs Simsällskap            50.07   
13  Tyra Jarvi  2004  Simsällskapet Iden            50.87   
14  Elin Kronkvist  2004  Ängelholms Simsällskap            51.38   
15  Ebba Havdrup  2004  Ängelholms Simsällskap            53.43   
16  Caisa Renström  2004  Ängelholms Simsällskap            53.67   
17  Ella Persson  2004  Simsällskapet Iden            56.69   
18  Mathilda Abrahamsson Dele  2004  Kappsimningsklubben Karpen            1:00.24   
                     
 
Gren 17, 50m Ryggsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alma Sandberg  2002  Föreningen Sim Team Engelholm            37.35   
Alicia Johansson  2003  Helsingborgs Simsällskap            38.24   
Emilia Olsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen            38.40   
Linnéa Persson  2002  Kappsimningsklubben Karpen            39.11   
Wilma Svensson  2002  Helsingborgs Simsällskap            39.34   
Amanda Troedsson  2002  Ängelholms Simsällskap            39.78   
Clara Aronsson  2002  Tyringe Simsällskap            39.89   
Emilia Cokalic  2002  Helsingborgs Simsällskap            39.90   
Angelina Agrell  2003  Helsingborgs Simsällskap            39.99   
10  Sofia Juliusson  2002  Helsingborgs Simsällskap            40.67   
11  Hanna P Kinberg  2003  Helsingborgs Simsällskap            40.74   
12  Cornelia Bernspång  2003  Tyringe Simsällskap            41.11   
13  Mimmi Johansson  2002  Klippans Simsällskap            41.37   
14  Ellen Rosdahl  2002  Helsingborgs Simsällskap            41.61   
15  Miranda Bengtsson  2002  Tyringe Simsällskap            41.69   
16  Wilma Sjölin  2002  Helsingborgs Simsällskap            42.30   
17  Emilia Nordén  2003  Helsingborgs Simsällskap            42.74   
18  Idun Nilsson  2002  Föreningen Sim Team Engelholm            43.10   
19  Vilma Rudolf  2002  Kappsimningsklubben Karpen            43.28   
20  Karla Stjepanetic  2003  Helsingborgs Simsällskap            43.56   
21  Agnes Delen Abrahamsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen            43.66   
22  Anna Nilsson  2003  Helsingborgs Simsällskap            44.21   
23  Telma Maltesjö  2002  Helsingborgs Simsällskap            44.31   
24  Annie Ottosson  2002  Simsällskapet Stimmet            44.34   
25  Lisa Vetterlein  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            44.72   
26  Hilja Volmberg  2003  Simsällskapet Stimmet            45.44   
27  Emilia Johansson  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            45.67   
28  Bianca Jarbsjö  2003  Helsingborgs Simsällskap            45.93   
29  Tekla Hult  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            46.39   
30  Vilma Johansson  2003  Höörs Simsällskap            46.62   
31  Irene Truong  2003  Helsingborgs Simsällskap            47.23   
32  Estelle Allard  2003  Helsingborgs Simsällskap            47.28   
33  Elina Pålsson  2002  Höörs Simsällskap            47.72   
34  Emmie Andersson  2003  Ängelholms Simsällskap            47.87   
35  Matilda Olsson  2003  Simklubben Spiggarna            48.89   
36  Thea Wallén  2002  Simsällskapet Iden            51.37   
37  Ellen Feldman  2002  Simsällskapet Iden            51.92   
38  Moa Fagerström  2003  Simsällskapet Stimmet            54.41   
39  Thilda Andreasson  2003  Klippans Simsällskap            54.83   
                     
 
Gren 18, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gustaf Stokholm  2004  Ängelholms Simsällskap            40.36   
Alan Jovic  2004  Helsingborgs Simsällskap            42.61   
William Lundblad  2004  Helsingborgs Simsällskap            42.80   
Felix Tjärnberg  2005  Simklubben Spiggarna            43.49   
Adam Juliusson  2004  Helsingborgs Simsällskap            44.92   
Anthon Huasson  2004  Höörs Simsällskap            46.37   
Noa Rydén  2004  Ängelholms Simsällskap            47.06   
Samuel Ottosson  2004  Simsällskapet Stimmet            50.34   
Leo Gränse  2004  Helsingborgs Simsällskap            51.04   
10  Kasper Nygren  2004  Helsingborgs Simsällskap            52.94   
11  Ludwig Bengtsson  2004  Klippans Simsällskap            54.59   
12  Axel Jellbom  2004  Kappsimningsklubben Karpen            57.29   
13  Anton Persson  2006  Kappsimningsklubben Karpen            57.51   
Jakob Nilsson  2004  Ängelholms Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 18, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gustav Lidbäck  2002  Simsällskapet Iden            37.23   
Jacob Söderberg  2003  Helsingborgs Simsällskap            38.57   
Oliver Stålbrand  2002  Helsingborgs Simsällskap            38.71   
Wilmer Ingvarsson  2003  Ängelholms Simsällskap            39.80   
David Hultberg  2002  Simsällskapet Stimmet            40.33   
Simon Persson  2003  Kappsimningsklubben Karpen            40.40   
Henning Cederlund  2003  Helsingborgs Simsällskap            41.22   
Leo Pekberg  2002  Ängelholms Simsällskap            41.61   
Oscar Grönborg  2002  Ängelholms Simsällskap            42.49   
10  Filip Cederholm  2003  Helsingborgs Simsällskap            42.65   
11  Vlad Lupu  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            43.25   
12  Isak Christiansson  2003  Tyringe Simsällskap            45.04   
13  Alexander Larsson  2003  Helsingborgs Simsällskap            47.38   
14  Stig Greiner  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            47.72   
15  Erik Rasmusson  2003  Helsingborgs Simsällskap            48.38   
16  Simon Gunnarsson  2002  Simsällskapet Stimmet            48.43   
17  Carl Dahlén  2002  Klippans Simsällskap            50.64   
18  Oliver Kock  2003  Landskrona Simsällskap            52.24   
19  Emil Edvinsson  2003  Klippans Simsällskap            56.60   
20  Tim Larsson  2003  Simklubben Spiggarna            58.93   
                     
 
Gren 19, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alicia Darell  2000  Simklubben Spiggarna    42.84        1:30.10   
Jennie Johansson  2001  Klippans Simsällskap    43.30        1:31.97   
Thea Aronsson  2000  Tyringe Simsällskap    43.80        1:33.24   
Kajsa Persson  2000  Simsällskapet Iden    44.01        1:33.36   
Therese Baltzarsson  2001  Simsällskapet Stimmet    44.29        1:37.16   
Ellen Thunberg  2001  Föreningen Sim Team Engelholm    45.82        1:37.27   
Moa Lundgren  2000  Simklubben Spiggarna    45.90        1:37.40   
Klara Flodmark  2001  Föreningen Sim Team Engelholm    46.53        1:39.44   
Tilde Karlsson  2000  Simklubben Spiggarna    45.63        1:39.98   
10  Elin Hansen  2000  Simsällskapet Iden    46.24        1:40.05   
11  Klara Stigsson  2001  Simsällskapet Stimmet    46.99        1:40.36   
12  Kinga Szczesniak  2001  Simsällskapet Stimmet    47.11        1:42.63   
13  Madelene Tobar  2001  Klippans Simsällskap    53.00        1:50.51   
14  Josefine Lyngemark  2001  Ängelholms Simsällskap    52.18        1:50.95   
15  Louise Andersson  2001  Simklubben Spiggarna    54.31        1:56.10   
                     
 
Gren 19, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sara Nilsson  1998  Simsällskapet Iden    39.59        1:22.88   
Jenny Vagerstam  1998  Kappsimningsklubben Karpen    42.35        1:29.63   
Louise Dellhede  1999  Simsällskapet Iden    46.01        1:36.91   
                     
 
Gren 20, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jonathan Skog  2000  Klippans Simsällskap    36.84        1:18.47   
Carl Uddgren  2001  Simsällskapet Stimmet    38.94        1:21.81   
Simon Ljungbeck  2000  Simsällskapet Iden    38.94        1:23.67   
Robin Johansson  2000  Simsällskapet Stimmet    40.74        1:25.39   
Christoffer Dellhede  2001  Simsällskapet Iden    42.82        1:29.79   
Filip Nilsson  2001  Ängelholms Simsällskap    43.39        1:32.25   
Albin Bengtsson  2000  Klippans Simsällskap    46.77        1:37.86   
Max van Loenen  2001  Ängelholms Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 20, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Erik Kronkvist  1999  Klippans Simsällskap    40.05        1:24.37   
                     
 
Gren 21, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Klara Stigsson  2001  Simsällskapet Stimmet    37.36        1:21.37   
                     
 
Gren 22, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Robin Johansson  2000  Simsällskapet Stimmet    34.07        1:12.48   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  28 september 2014 
Licensierad till: Klippans Simsällskap  Utskriftstid  17:20