Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Karpsimmet 2014    Utskriftsdatum  08 november 2014   
  Tävlingsort  Perstorp    Utskriftstid  18:18   
  Arrangör  KK Karpen         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 1, 100m Frisim Fli 14oåä, Finaler 
Sponsor: HEAD 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ida Persson  1999  Sösdala Simsällskap            1:10.26   
Wilma Carlsson  2000  Föreningen Sim Team Engelholm            1:14.33   
Thea Aronsson  2000  Tyringe Simsällskap            1:15.54   
Moa Lundgren  2000  Simklubben Spiggarna            1:17.15   
Linn Svensson  1999  Sösdala Simsällskap            1:17.47   
Rebecka Nilsson  1999  Sösdala Simsällskap            1:17.56   
Elinor Schwartz  2000  Föreningen Sim Team Engelholm            1:22.38   
                     
 
Gren 2, 100m Frisim Poj 14åoä, Finaler 
Sponsor: Allt i El 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Philip Rantzow  1999  Tyringe Simsällskap            1:00.49   
Maximilian Jahnke  1998  Sösdala Simsällskap            1:05.60   
Felix Jahnke  1998  Sösdala Simsällskap            1:05.62   
Andreas Wilson  1999  Sösdala Simsällskap            1:09.13   
Gustav Lundvall  2000  Helsingborgs Simsällskap            1:17.93   
Casper Aadli  2000  Klippans Simsällskap            1:17.95   
                     
 
Gren 3, 100m Frisim Fli 12-13 år, Finaler 
Sponsor: Perstorps Pappershandel 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Fanny Lindfors  2002  S71            1:07.67   
Clara Aronsson  2002  Tyringe Simsällskap            1:07.74   
Klara Flodmark  2001  Föreningen Sim Team Engelholm            1:08.60   
Ellen Thunberg  2001  Föreningen Sim Team Engelholm            1:09.26   
Linnéa Persson  2002  Kappsimningsklubben Karpen            1:09.36   
Ebba Jälminger  2002  Helsingborgs Simsällskap            1:09.94   
Emma Andersson  2002  Helsingborgs Simsällskap            1:10.58   
Emilia Cokalic  2002  Helsingborgs Simsällskap            1:11.61   
Anna-Louisa Permarker  2002  S71            1:12.28   
10  Ellen Rosdahl  2002  Helsingborgs Simsällskap            1:12.37   
11  Jennie Johansson  2001  Klippans Simsällskap            1:12.45   
12  Wilma Svensson  2002  Helsingborgs Simsällskap            1:12.91   
13  Astina Haxhiu  2002  Ronneby Simsällskap            1:13.43   
14  Emilia Olsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen            1:14.10   
15  Wilma Sjölin  2002  Helsingborgs Simsällskap            1:15.39   
16  Amanda Troedsson  2002  Ängelholms Simsällskap            1:15.45   
17  Idun Nilsson  2002  Föreningen Sim Team Engelholm            1:15.77   
18  Tilda Ericsson  2002  S71            1:16.16   
19  Vilma Rudolf  2002  Kappsimningsklubben Karpen            1:16.32   
20  Ingrid Norstedt  2002  Helsingborgs Simsällskap            1:16.47   
21  Erika Persson Bivall  2001  Sösdala Simsällskap            1:17.25   
22  Sofia Juliusson  2002  Helsingborgs Simsällskap            1:17.71   
23  Ellinor Stenhård  2002  Helsingborgs Simsällskap            1:17.94   
24  Telma Maltesjö  2002  Helsingborgs Simsällskap            1:18.19   
25  Mims Olsson  2002  Helsingborgs Simsällskap            1:19.25   
26  Alessia Bozzano  2002  Helsingborgs Simsällskap            1:20.29   
27  Agnes Delen Abrahamsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen            1:21.47   
28  Louise Andersson  2001  Simklubben Spiggarna            1:23.97   
29  Josefine Lyngemark  2001  Ängelholms Simsällskap            1:28.73   
30  Torun Ulinder  2002  Helsingborgs Simsällskap            1:28.76   
31  Tilda Boije  2001  Helsingborgs Simsällskap            1:29.11   
32  Stephanie Schön  2001  Helsingborgs Simsällskap            1:31.29   
33  Sofia Åkerblom  2002  Helsingborgs Simsällskap            1:31.54   
34  Sandra Tran  2001  Helsingborgs Simsällskap            1:33.30   
35  Moa Danielsson  2002  Simklubben Spiggarna            1:47.57   
Stella Heffler  2001  Helsingborgs Simsällskap            DNF   
                     
 
Gren 4, 100m Frisim Poj 12-13år, Finaler 
Sponsor: Isover AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Oliver Stålbrand  2002  Helsingborgs Simsällskap            1:08.60   
Max van Loenen  2001  Ängelholms Simsällskap            1:12.17   
Filip Nilsson  2001  Ängelholms Simsällskap            1:13.19   
Leo Pekberg  2002  Ängelholms Simsällskap            1:16.32   
Pontus Andersson  2002  Ronneby Simsällskap            1:17.67   
David Sandström  2002  Helsingborgs Simsällskap            1:17.71   
Oscar Grönborg  2002  Ängelholms Simsällskap            1:19.11   
Hugo Olsson  2001  Tyringe Simsällskap            1:21.06   
Casper Hannen  2001  Tyringe Simsällskap            1:21.17   
10  Albin Nilsson  2002  Klippans Simsällskap            1:22.25   
11  Oliwer Budak  2001  Helsingborgs Simsällskap            1:22.81   
12  Samuel Aadli  2001  Klippans Simsällskap            1:26.23   
13  Anton Persson  2002  Helsingborgs Simsällskap            1:32.16   
14  Anton Sjödoff  2002  Helsingborgs Simsällskap            1:40.37   
                     
 
Gren 5, 50m Frisim Fli 11år, Finaler 
Sponsor: Perstorp AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Angelina Agrell  2003  Helsingborgs Simsällskap            32.17   
Cornelia Bernspång  2003  Tyringe Simsällskap            32.97   
Hanna P Kinberg  2003  Helsingborgs Simsällskap            34.10   
Alicia Johansson  2003  Helsingborgs Simsällskap            34.36   
Emilia Nordén  2003  Helsingborgs Simsällskap            34.45   
Julia Valanzuolo  2003  Helsingborgs Simsällskap            34.64   
Anna Nilsson  2003  Helsingborgs Simsällskap            35.00   
Karla Stjepanetic  2003  Helsingborgs Simsällskap            35.00   
Bianca Jarbsjö  2003  Helsingborgs Simsällskap            35.41   
10  Cecilia P Kinberg  2003  Helsingborgs Simsällskap            35.47   
11  Alice Persson  2003  Helsingborgs Simsällskap            36.25   
12  Victoria Jablonski  2003  Helsingborgs Simsällskap            36.35   
13  Lisa Vetterlein  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            36.51   
14  Michaela Ruzic  2003  S71            37.95   
15  Mila Lamminsaari  2003  Tyringe Simsällskap            37.98   
16  Matilda Olsson  2003  Simklubben Spiggarna            39.10   
17  Filippa Philipsson Erikss  2003  Helsingborgs Simsällskap            39.20   
18  Irene Truong  2003  Helsingborgs Simsällskap            39.61   
19  Estelle Allard  2003  Helsingborgs Simsällskap            39.62   
20  Emilia Sandell  2003  Kappsimningsklubben Karpen            40.36   
21  Alva Stenebo  2003  S71            41.61   
22  Emmie Andersson  2003  Ängelholms Simsällskap            42.78   
23  Ellen Johansson  2003  Ängelholms Simsällskap            44.55   
24  Mira Olsson  2003  Tyringe Simsällskap            44.57   
25  Elsa Kulatunga  2003  Helsingborgs Simsällskap            45.29   
26  Celicia Hansson  2003  Helsingborgs Simsällskap            46.02   
27  Wailam Ngo  2003  S71            46.09   
28  Petrea Hallberg  2003  Helsingborgs Simsällskap            47.02   
29  Frida Christiansen  2003  S71            47.21   
30  Suzi Nuri Mrad  2003  Kappsimningsklubben Karpen            55.13   
Ella Henriksson  2003  Ängelholms Simsällskap            DNS   
Linn Andersson  2003  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 6, 50m Frisim Poj 11år, Finaler 
Sponsor: Hässleholm Låssmed 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jacob Söderberg  2003  Helsingborgs Simsällskap            32.64   
Henning Cederlund  2003  Helsingborgs Simsällskap            33.15   
Vlad Lupu  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            33.15   
Niels Kwant  2003  Tyringe Simsällskap            34.99   
Kalle Edelhamre  2003  Helsingborgs Simsällskap            35.95   
Filip Cederholm  2003  Helsingborgs Simsällskap            36.34   
Wilmer Ingvarsson  2003  Ängelholms Simsällskap            36.42   
Arvid Svensson  2003  Ronneby Simsällskap            36.55   
Isak Christiansson  2003  Tyringe Simsällskap            36.67   
10  Olle Rasmusson  2003  Helsingborgs Simsällskap            37.40   
11  Alexander Larsson  2003  Helsingborgs Simsällskap            37.67   
12  Olle Wiberg  2003  Tyringe Simsällskap            39.32   
13  Stig Greiner  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            39.52   
14  Loke Ranerup  2003  Kappsimningsklubben Karpen            40.54   
15  Andre Wester  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            40.62   
16  Tim Larsson  2003  Simklubben Spiggarna            41.43   
17  Emil Edvinsson  2003  Klippans Simsällskap            41.48   
18  Erik Rasmusson  2003  Helsingborgs Simsällskap            44.02   
19  Liam Lesmac  2003  Kappsimningsklubben Karpen            44.08   
20  Mattias Wilson  2003  Sösdala Simsällskap            47.58   
                     
 
Gren 7, 50m Frisim Fli 10 åroy, Finaler 
Sponsor: Einar Dahls Byggnads AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tyra Littorin  2004  Helsingborgs Simsällskap            32.75   
Emma Nilsson  2004  Helsingborgs Simsällskap            35.99   
Tuva Edvinsson  2004  Klippans Simsällskap            36.14   
Wilma Nilsson  2004  S71            36.43   
Alice Troedsson  2004  Ängelholms Simsällskap            36.98   
Elsa Andersson  2004  Helsingborgs Simsällskap            38.38   
Saskia Kaminski  2004  Föreningen Sim Team Engelholm            38.61   
Waijy Ngo  2004  S71            39.29   
Ella Persson  2004  Ängelholms Simsällskap            39.37   
10  Saga Extergren  2004  Helsingborgs Simsällskap            39.43   
11  Wilma Ekstrand  2004  Simklubben Spiggarna            39.68   
12  Natasha Olsson  2005  Helsingborgs Simsällskap            40.17   
13  Hildur Andersson  2005  Helsingborgs Simsällskap            40.30   
14  Cajsa Wöhl  2004  Helsingborgs Simsällskap            40.44   
15  Vega Vollmer  2005  Helsingborgs Simsällskap            40.46   
16  Maja Nilsson  2004  Kappsimningsklubben Karpen            40.61   
17  Amanda Jälminger  2005  Helsingborgs Simsällskap            40.65   
18  Alva Landälv  2005  Helsingborgs Simsällskap            40.72   
19  Elsa Hjelmgren  2004  Helsingborgs Simsällskap            40.83   
20  Bea Sprung  2005  Helsingborgs Simsällskap            41.14   
21  Nelly Hansson  2004  Ängelholms Simsällskap            41.23   
22  Ammie Axelsson  2004  Ängelholms Simsällskap            41.25   
23  Svea Raihle  2004  Helsingborgs Simsällskap            41.89   
24  Izabelle Agrell  2006  Helsingborgs Simsällskap            42.30   
25  Rebecca Kokko  2004  Kappsimningsklubben Karpen            42.52   
26  Liv Malmus  2004  Helsingborgs Simsällskap            42.55   
27  Johanna Hofvendahl  2004  Helsingborgs Simsällskap            42.91   
28  Elin Kronkvist  2004  Ängelholms Simsällskap            43.11   
29  Caisa Renström  2004  Ängelholms Simsällskap            43.26   
30  Lovisa Rohlin  2004  Kappsimningsklubben Karpen            43.39   
31  Leah Ljungerud  2006  Ängelholms Simsällskap            43.61   
32  Patrisia Lindén  2005  Helsingborgs Simsällskap            44.30   
33  Mathilda Abrahamsson Delen  2004  Kappsimningsklubben Karpen            45.36   
34  Veronika Rusic  2006  S71            45.43   
35  Melina Hörgerud  2005  Tyringe Simsällskap            45.69   
36  Klara Pantev  2005  Helsingborgs Simsällskap            46.86   
37  Ebba Jönsson  2005  Helsingborgs Simsällskap            47.26   
38  Ebba Johansson  2004  Klippans Simsällskap            48.12   
39  Molly Bengtsson  2005  Tyringe Simsällskap            55.21   
40  Klara Harrysson  2004  Ängelholms Simsällskap            55.70   
41  Molly Adamsson  2005  Tyringe Simsällskap            56.42   
42  Signe Delen Abrahamsson  2006  Kappsimningsklubben Karpen            57.05   
43  Nelly Ribbert  2004  Tyringe Simsällskap            1:01.57   
Linn Axelsson  2006  Ängelholms Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 8, 50m Frisim Poj 10åroy, Finaler 
Sponsor: Perstorps Glasmästeri 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
William Lundblad  2004  Helsingborgs Simsällskap            32.80   
Gustaf Stokholm  2004  Ängelholms Simsällskap            33.77   
Hannes Wrenne  2004  Ronneby Simsällskap            34.96   
Noa Rydén  2004  Ängelholms Simsällskap            36.67   
Noah Malmgren  2004  S71            36.94   
Anthon Huasson  2004  Höörs Simsällskap            37.90   
Jakob Nilsson  2004  Ängelholms Simsällskap            38.11   
Lukas Kjellnäs  2004  Helsingborgs Simsällskap            38.26   
Alan Jovic  2004  Helsingborgs Simsällskap            38.31   
10  Oscar Bevréus  2006  S71            38.85   
11  Adam Juliusson  2004  Helsingborgs Simsällskap            40.98   
12  Ludwig Bengtsson  2004  Klippans Simsällskap            41.24   
13  Johannes Roslund  2004  Helsingborgs Simsällskap            42.09   
14  Niklas Andersson  2005  Helsingborgs Simsällskap            42.42   
15  Olle Olsson  2004  Helsingborgs Simsällskap            43.15   
16  Malte Rönningdal  2005  S71            43.64   
17  Jacob Langell  2005  Helsingborgs Simsällskap            44.44   
18  Kasper Nygren  2004  Helsingborgs Simsällskap            44.70   
19  Joel Nilsson  2005  Klippans Simsällskap            44.97   
20  Axel Jellbom  2004  Kappsimningsklubben Karpen            47.40   
21  Ville Nordqvist  2004  S71            48.28   
22  Ludvig Rohlin  2006  Kappsimningsklubben Karpen            1:10.67   
Felix Tjärnberg  2005  Simklubben Spiggarna            DNF   
                     
 
Gren 9, 200m Ryggsim Fli öppen kl, Finaler 
Sponsor: Perstorps Fjärrvärme 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Linnéa Persson  2002  Kappsimningsklubben Karpen            2:50.77   
Ebba Jälminger  2002  Helsingborgs Simsällskap            2:51.49   
Emilia Olsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen            2:52.43   
Ellen Thunberg  2001  Föreningen Sim Team Engelholm            2:53.11   
Klara Flodmark  2001  Föreningen Sim Team Engelholm            2:53.29   
Tova Nilsson  2002  S71            2:58.07   
Alicia Johansson  2003  Helsingborgs Simsällskap            2:58.59   
Belinda Vedlugaite  2000  Klippans Simsällskap            3:01.93   
Tilda Ericsson  2002  S71            3:02.10   
10  Vilma Rudolf  2002  Kappsimningsklubben Karpen            3:05.21   
11  Karla Stjepanetic  2003  Helsingborgs Simsällskap            3:08.21   
12  Lisa Vetterlein  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            3:13.67   
13  Agnes Delen Abrahamsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen            3:14.90   
14  Madelene Tobar  2001  Klippans Simsällskap            3:16.93   
Anna-Louisa Permarker  2002  S71            DSQ   
                     
 
Gren 10, 200m Ryggsim Poj öppen kl, Finaler 
Sponsor: Sydspol 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Gustaf Stokholm  2004  Ängelholms Simsällskap            3:06.52   
Hannes Wrenne  2004  Ronneby Simsällskap            3:16.72   
Hugo Olsson  2001  Tyringe Simsällskap            3:18.88   
                     
 
Gren 11, 100m Fjäril Fli öppen kl, Finaler 
Sponsor: Swedbank AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linnéa Persson  2002  Kappsimningsklubben Karpen            1:14.60   
Tove Persson Bivall  1997  S71            1:19.12   
Amanda Troedsson  2002  Ängelholms Simsällskap            1:23.06   
Astina Haxhiu  2002  Ronneby Simsällskap            1:25.99   
Fanny Lindfors  2002  S71            1:30.81   
Ingrid Norstedt  2002  Helsingborgs Simsällskap            1:31.59   
Alicia Johansson  2003  Helsingborgs Simsällskap            1:31.90   
Emilia Olsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen            1:33.79   
Anna-Louisa Permarker  2002  S71            1:34.44   
10  Agnes Delen Abrahamsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen            1:35.84   
11  Bianca Jarbsjö  2003  Helsingborgs Simsällskap            1:45.53   
                     
 
Gren 12, 100m Fjäril Poj öppen kl, Finaler 
Sponsor: Prenad 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Philip Rantzow  1999  Tyringe Simsällskap            1:12.27   
Maximilian Jahnke  1998  Sösdala Simsällskap            1:24.86   
Pontus Andersson  2002  Ronneby Simsällskap            1:41.00   
Arvid Svensson  2003  Ronneby Simsällskap            DSQ   
Leo Pekberg  2002  Ängelholms Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 13, 50m Bröstsim Fli 10 åoy, Finaler 
Sponsor: Oderljunga Mölla 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alice Troedsson  2004  Ängelholms Simsällskap            46.62   
Tyra Littorin  2004  Helsingborgs Simsällskap            46.68   
Wilma Nilsson  2004  S71            46.96   
Elsa Hjelmgren  2004  Helsingborgs Simsällskap            47.94   
Tuva Edvinsson  2004  Klippans Simsällskap            48.27   
Vega Vollmer  2005  Helsingborgs Simsällskap            48.92   
Alva Landälv  2005  Helsingborgs Simsällskap            51.02   
Caisa Renström  2004  Ängelholms Simsällskap            51.09   
Saga Extergren  2004  Helsingborgs Simsällskap            51.22   
10  Maja Nilsson  2004  Kappsimningsklubben Karpen            51.35   
11  Liv Malmus  2004  Helsingborgs Simsällskap            51.57   
12  Natasha Olsson  2005  Helsingborgs Simsällskap            51.87   
13  Waijy Ngo  2004  S71            52.35   
14  Amanda Jälminger  2005  Helsingborgs Simsällskap            52.40   
15  Ella Persson  2004  Ängelholms Simsällskap            52.72   
16  Elsa Andersson  2004  Helsingborgs Simsällskap            53.16   
17  Wilma Ekstrand  2004  Simklubben Spiggarna            55.45   
18  Svea Raihle  2004  Helsingborgs Simsällskap            55.46   
19  Saskia Kaminski  2004  Föreningen Sim Team Engelholm            55.49   
20  Johanna Hofvendahl  2004  Helsingborgs Simsällskap            55.57   
21  Hildur Andersson  2005  Helsingborgs Simsällskap            56.14   
22  Cajsa Wöhl  2004  Helsingborgs Simsällskap            56.31   
23  Bea Sprung  2005  Helsingborgs Simsällskap            56.51   
24  Ammie Axelsson  2004  Ängelholms Simsällskap            56.64   
25  Linn Axelsson  2006  Ängelholms Simsällskap            56.93   
26  Leah Ljungerud  2006  Ängelholms Simsällskap            57.61   
27  Ebba Jönsson  2005  Helsingborgs Simsällskap            58.01   
28  Elin Kronkvist  2004  Ängelholms Simsällskap            58.23   
29  Patrisia Lindén  2005  Helsingborgs Simsällskap            1:01.04   
30  Izabelle Agrell  2006  Helsingborgs Simsällskap            1:01.69   
31  Ebba Johansson  2004  Klippans Simsällskap            1:01.86   
32  Freja Malmgren  2007  S71            1:02.24   
33  Melina Hörgerud  2005  Tyringe Simsällskap            1:02.44   
34  Klara Harrysson  2004  Ängelholms Simsällskap            1:02.94   
35  Molly Adamsson  2005  Tyringe Simsällskap            1:07.78   
36  Molly Bengtsson  2005  Tyringe Simsällskap            1:09.80   
Emma Nilsson  2004  Helsingborgs Simsällskap            DNS   
Mathilda Abrahamsson Delen  2004  Kappsimningsklubben Karpen            DSQ   
Rebecca Kokko  2004  Kappsimningsklubben Karpen            DSQ   
                     
 
Gren 14, 50m Bröstsim Poj 10 åroy, Finaler 
Sponsor: HEAD 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hannes Wrenne  2004  Ronneby Simsällskap            46.70   
Noah Malmgren  2004  S71            46.70   
Jakob Nilsson  2004  Ängelholms Simsällskap            47.17   
Noa Rydén  2004  Ängelholms Simsällskap            47.85   
William Lundblad  2004  Helsingborgs Simsällskap            49.18   
Lukas Kjellnäs  2004  Helsingborgs Simsällskap            49.64   
Gustaf Stokholm  2004  Ängelholms Simsällskap            49.79   
Anthon Huasson  2004  Höörs Simsällskap            50.51   
Niklas Andersson  2005  Helsingborgs Simsällskap            50.57   
10  Alan Jovic  2004  Helsingborgs Simsällskap            51.36   
11  Adam Juliusson  2004  Helsingborgs Simsällskap            52.91   
12  Malte Rönningdal  2005  S71            54.91   
13  Oscar Bevréus  2006  S71            55.65   
14  Kasper Nygren  2004  Helsingborgs Simsällskap            57.36   
15  Olle Olsson  2004  Helsingborgs Simsällskap            57.56   
16  Jacob Langell  2005  Helsingborgs Simsällskap            59.09   
17  Johannes Roslund  2004  Helsingborgs Simsällskap            59.87   
18  Joel Nilsson  2005  Klippans Simsällskap            1:01.63   
19  Axel Jellbom  2004  Kappsimningsklubben Karpen            1:03.89   
20  Ludwig Bengtsson  2004  Klippans Simsällskap            1:09.05   
Ville Nordqvist  2004  S71            DSQ   
                     
 
Gren 15, 50m Bröstsim Fli 11 år, Finaler 
Sponsor: Perstorpsbostäder 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hanna P Kinberg  2003  Helsingborgs Simsällskap            44.60   
Alice Persson  2003  Helsingborgs Simsällskap            44.68   
Cecilia P Kinberg  2003  Helsingborgs Simsällskap            45.43   
Karla Stjepanetic  2003  Helsingborgs Simsällskap            46.62   
Anna Nilsson  2003  Helsingborgs Simsällskap            46.74   
Alicia Johansson  2003  Helsingborgs Simsällskap            46.86   
Filippa Philipsson Erikss  2003  Helsingborgs Simsällskap            46.95   
Emmie Andersson  2003  Ängelholms Simsällskap            47.06   
Emilia Nordén  2003  Helsingborgs Simsällskap            47.34   
10  Bianca Jarbsjö  2003  Helsingborgs Simsällskap            48.63   
11  Irene Truong  2003  Helsingborgs Simsällskap            48.75   
12  Matilda Olsson  2003  Simklubben Spiggarna            49.19   
13  Mila Lamminsaari  2003  Tyringe Simsällskap            50.15   
14  Victoria Jablonski  2003  Helsingborgs Simsällskap            50.58   
15  Linn Andersson  2003  Helsingborgs Simsällskap            52.51   
16  Celicia Hansson  2003  Helsingborgs Simsällskap            53.84   
17  Emilia Sandell  2003  Kappsimningsklubben Karpen            55.16   
18  Wailam Ngo  2003  S71            55.45   
19  Mira Olsson  2003  Tyringe Simsällskap            56.74   
20  Frida Christiansen  2003  S71            57.38   
21  Alva Stenebo  2003  S71            1:00.35   
Ella Henriksson  2003  Ängelholms Simsällskap            DNS   
Angelina Agrell  2003  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
Michaela Ruzic  2003  S71            DSQ   
Petrea Hallberg  2003  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
Suzi Nuri Mrad  2003  Kappsimningsklubben Karpen            DSQ   
                     
 
Gren 16, 50m Bröstsim Poj 11 år, Finaler 
Sponsor: Allt i El 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Kalle Edelhamre  2003  Helsingborgs Simsällskap            43.04   
Filip Cederholm  2003  Helsingborgs Simsällskap            43.99   
Vlad Lupu  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            44.32   
Wilmer Ingvarsson  2003  Ängelholms Simsällskap            46.70   
Jacob Söderberg  2003  Helsingborgs Simsällskap            47.44   
Henning Cederlund  2003  Helsingborgs Simsällskap            48.84   
Olle Rasmusson  2003  Helsingborgs Simsällskap            49.11   
Alexander Larsson  2003  Helsingborgs Simsällskap            50.42   
Isak Christiansson  2003  Tyringe Simsällskap            50.52   
10  Arvid Svensson  2003  Ronneby Simsällskap            52.83   
11  Andre Wester  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            54.17   
12  Olle Wiberg  2003  Tyringe Simsällskap            54.48   
13  Stig Greiner  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            55.13   
14  Erik Rasmusson  2003  Helsingborgs Simsällskap            57.28   
15  Loke Ranerup  2003  Kappsimningsklubben Karpen            58.17   
16  Liam Lesmac  2003  Kappsimningsklubben Karpen            58.48   
17  Mattias Wilson  2003  Sösdala Simsällskap            1:10.69   
Oliver Kock  2003  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 17, 100m Bröstsim Fli 12-13år, Finaler 
Sponsor: Perstorps Pappershandel 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Vilma Rudolf  2002  Kappsimningsklubben Karpen            1:24.11   
Linnéa Persson  2002  Kappsimningsklubben Karpen            1:24.21   
Tova Nilsson  2002  S71            1:25.38   
Ellen Rosdahl  2002  Helsingborgs Simsällskap            1:27.90   
Amanda Troedsson  2002  Ängelholms Simsällskap            1:28.43   
Wilma Svensson  2002  Helsingborgs Simsällskap            1:30.48   
Telma Maltesjö  2002  Helsingborgs Simsällskap            1:31.05   
Jennie Johansson  2001  Klippans Simsällskap            1:34.90   
Clara Aronsson  2002  Tyringe Simsällskap            1:35.45   
10  Erika Persson Bivall  2001  Sösdala Simsällskap            1:36.05   
11  Emilia Cokalic  2002  Helsingborgs Simsällskap            1:36.09   
12  Emilia Olsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen            1:36.21   
13  Sofia Juliusson  2002  Helsingborgs Simsällskap            1:36.52   
14  Alessia Bozzano  2002  Helsingborgs Simsällskap            1:38.87   
15  Torun Ulinder  2002  Helsingborgs Simsällskap            1:39.03   
16  Ingrid Norstedt  2002  Helsingborgs Simsällskap            1:39.16   
17  Wilma Sjölin  2002  Helsingborgs Simsällskap            1:40.27   
18  Astina Haxhiu  2002  Ronneby Simsällskap            1:40.67   
19  Idun Nilsson  2002  Föreningen Sim Team Engelholm            1:43.40   
20  Ellinor Stenhård  2002  Helsingborgs Simsällskap            1:44.06   
21  Sofia Åkerblom  2002  Helsingborgs Simsällskap            1:44.28   
22  Madelene Tobar  2001  Klippans Simsällskap            1:48.94   
23  Josefine Lyngemark  2001  Ängelholms Simsällskap            1:51.16   
24  Mims Olsson  2002  Helsingborgs Simsällskap            1:51.35   
25  Agnes Delen Abrahamsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen            1:51.72   
26  Louise Andersson  2001  Simklubben Spiggarna            1:51.77   
27  Moa Danielsson  2002  Simklubben Spiggarna            2:14.67   
                     
 
Gren 18, 100m Bröstsim Poj 12-13år, Finaler 
Sponsor: Isover AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Oliver Stålbrand  2002  Helsingborgs Simsällskap            1:30.27   
Oscar Grönborg  2002  Ängelholms Simsällskap            1:30.71   
Filip Nilsson  2001  Ängelholms Simsällskap            1:31.19   
Albin Nilsson  2002  Klippans Simsällskap            1:35.48   
Casper Hannen  2001  Tyringe Simsällskap            1:41.37   
Pontus Andersson  2002  Ronneby Simsällskap            1:43.49   
David Sandström  2002  Helsingborgs Simsällskap            1:43.61   
Oliwer Budak  2001  Helsingborgs Simsällskap            1:45.53   
Anton Sjödoff  2002  Helsingborgs Simsällskap            1:48.82   
10  Anton Persson  2002  Helsingborgs Simsällskap            1:51.68   
11  Hugo Olsson  2001  Tyringe Simsällskap            1:55.28   
12  Samuel Aadli  2001  Klippans Simsällskap            2:01.47   
                     
 
Gren 19, 100m Bröstsim Fli 14 åroä, Finaler 
Sponsor: Perstorp AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Tove Persson Bivall  1997  S71            1:26.66   
Thea Aronsson  2000  Tyringe Simsällskap            1:31.89   
Wilma Carlsson  2000  Föreningen Sim Team Engelholm            1:34.93   
Moa Lundgren  2000  Simklubben Spiggarna            1:36.16   
Judith Jahnke  2000  Sösdala Simsällskap            1:36.48   
Rebecka Nilsson  1999  Sösdala Simsällskap            1:38.41   
Linn Svensson  1999  Sösdala Simsällskap            1:42.22   
Elinor Schwartz  2000  Föreningen Sim Team Engelholm            1:53.67   
Belinda Vedlugaite  2000  Klippans Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 20, 100m Bröstsim Poj 14åroä, Finaler 
Sponsor: Hässleholm Låssmed 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Andreas Wilson  1999  Sösdala Simsällskap            1:25.95   
Gustav Lundvall  2000  Helsingborgs Simsällskap            1:29.90   
Casper Aadli  2000  Klippans Simsällskap            1:43.78   
                     
 
Gren 21, 200m Frisim Fli öppen kl, Finaler 
Sponsor: Einar Dahls Byggnads AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jenny Vagerstam  1998  Kappsimningsklubben Karpen    33.07  1:10.04  1:49.22    2:26.35   
Clara Aronsson  2002  Tyringe Simsällskap    34.72  1:13.39  1:52.88    2:29.76   
Ebba Jälminger  2002  Helsingborgs Simsällskap    34.96  1:14.11  1:53.49    2:31.01   
Anna-Louisa Permarker  2002  S71    34.36  1:13.76  1:54.88    2:31.81   
Klara Flodmark  2001  Föreningen Sim Team Engelholm    35.35  1:14.21  1:55.11    2:31.97   
Tilda Ericsson  2002  S71    36.36  1:16.68  1:56.29    2:32.68   
Ellen Thunberg  2001  Föreningen Sim Team Engelholm    35.34  1:14.97  1:55.85    2:32.69   
Emilia Cokalic  2002  Helsingborgs Simsällskap    35.36  1:14.11  1:54.38    2:35.20   
Linnéa Persson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    35.69  1:15.14  1:56.90    2:37.03   
10  Wilma Carlsson  2000  Föreningen Sim Team Engelholm    37.42  1:18.22  1:59.57    2:39.10   
11  Astina Haxhiu  2002  Ronneby Simsällskap    36.63  1:18.20  2:00.77    2:41.55   
12  Emilia Olsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    37.02  1:18.86  2:01.89    2:43.44   
13  Vilma Rudolf  2002  Kappsimningsklubben Karpen    38.50  1:19.44  2:02.27    2:44.39   
14  Cornelia Bernspång  2003  Tyringe Simsällskap    37.39  1:20.46  2:04.98    2:45.29   
15  Amanda Troedsson  2002  Ängelholms Simsällskap    37.42  1:18.60  2:02.89    2:46.31   
16  Wilma Sjölin  2002  Helsingborgs Simsällskap    39.81  1:24.15  1:24.28    2:48.80   
17  Bianca Jarbsjö  2003  Helsingborgs Simsällskap    40.71  1:26.09  2:12.37    2:55.23   
18  Agnes Delen Abrahamsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    39.94  1:25.04  2:10.98    2:55.61   
19  Elinor Schwartz  2000  Föreningen Sim Team Engelholm    37.83  1:23.93  2:11.69    2:59.79   
20  Madelene Tobar  2001  Klippans Simsällskap    40.88  1:27.59  2:13.22    3:01.43   
Victoria Björnstedt  2001  Simklubben Spiggarna            DSQ   
                     
 
Gren 22, 200m Frisim Poj öppen kl, Finaler 
Sponsor: Perstorpbostäder 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Philip Rantzow  1999  Tyringe Simsällskap    30.05  1:03.35  1:38.58    2:13.40   
Felix Jahnke  1998  Sösdala Simsällskap    32.66  1:11.22  1:53.67    2:35.40   
Oliver Stålbrand  2002  Helsingborgs Simsällskap    35.02  1:15.21  1:57.64    2:37.28   
Leo Pekberg  2002  Ängelholms Simsällskap    36.91  1:17.48  1:59.69    2:39.89   
William Lundblad  2004  Helsingborgs Simsällskap    38.83  1:22.27  2:04.01    2:45.19   
Henning Cederlund  2003  Helsingborgs Simsällskap    39.73  1:23.69  2:07.16    2:47.13   
Hannes Wrenne  2004  Ronneby Simsällskap    37.83  1:20.68  2:04.25    2:47.56   
Pontus Andersson  2002  Ronneby Simsällskap    40.66  1:26.10  2:12.34    2:52.95   
Wilmer Ingvarsson  2003  Ängelholms Simsällskap    39.95  1:24.83  2:09.27    2:53.42   
10  Hugo Olsson  2001  Tyringe Simsällskap    42.14  1:32.05  2:21.61    3:07.98   
Oscar Elfers  2002  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 23, 25m Fjärilsim Fli 10 åroy, Finaler 
Sponsor: Perstorps Glasmästeri 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tyra Littorin  2004  Helsingborgs Simsällskap            16.83   
Emma Nilsson  2004  Helsingborgs Simsällskap            17.68   
Alice Troedsson  2004  Ängelholms Simsällskap            18.50   
Elsa Andersson  2004  Helsingborgs Simsällskap            18.71   
Tuva Edvinsson  2004  Klippans Simsällskap            19.00   
Wilma Nilsson  2004  S71            19.02   
Ammie Axelsson  2004  Ängelholms Simsällskap            19.90   
Elsa Hjelmgren  2004  Helsingborgs Simsällskap            20.25   
Saga Extergren  2004  Helsingborgs Simsällskap            20.46   
10  Veronika Rusic  2006  S71            20.47   
11  Svea Raihle  2004  Helsingborgs Simsällskap            20.70   
12  Saskia Kaminski  2004  Föreningen Sim Team Engelholm            20.84   
13  Elin Kronkvist  2004  Ängelholms Simsällskap            21.04   
14  Nelly Hansson  2004  Ängelholms Simsällskap            21.33   
15  Wilma Ekstrand  2004  Simklubben Spiggarna            21.36   
16  Cajsa Wöhl  2004  Helsingborgs Simsällskap            21.62   
17  Rebecca Kokko  2004  Kappsimningsklubben Karpen            22.26   
18  Ella Persson  2004  Ängelholms Simsällskap            23.12   
19  Johanna Hofvendahl  2004  Helsingborgs Simsällskap            23.55   
20  Tyra Hjorth  2005  Klippans Simsällskap            24.78   
21  Caisa Renström  2004  Ängelholms Simsällskap            25.43   
22  Ebba Johansson  2004  Klippans Simsällskap            25.58   
23  Klara Harrysson  2004  Ängelholms Simsällskap            26.65   
24  Maja Nilsson  2004  Kappsimningsklubben Karpen            27.11   
25  Linn Axelsson  2006  Ängelholms Simsällskap            29.44   
26  Mathilda Abrahamsson Delen  2004  Kappsimningsklubben Karpen            30.36   
Lovisa Rohlin  2004  Kappsimningsklubben Karpen            DNS   
Leah Ljungerud  2006  Ängelholms Simsällskap            DSQ   
Liv Malmus  2004  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 24, 25m Fjärilsim Poj 10 åroy, Finaler 
Sponsor: Perstorps Fjärrvärme 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
William Lundblad  2004  Helsingborgs Simsällskap            16.38   
Gustaf Stokholm  2004  Ängelholms Simsällskap            16.95   
Felix Tjärnberg  2005  Simklubben Spiggarna            18.15   
Noah Malmgren  2004  S71            18.56   
Anthon Huasson  2004  Höörs Simsällskap            18.96   
Noa Rydén  2004  Ängelholms Simsällskap            19.16   
Oscar Bevréus  2006  S71            19.28   
Alan Jovic  2004  Helsingborgs Simsällskap            19.91   
Lukas Kjellnäs  2004  Helsingborgs Simsällskap            20.25   
10  Hannes Wrenne  2004  Ronneby Simsällskap            20.58   
11  Adam Juliusson  2004  Helsingborgs Simsällskap            21.83   
12  Olle Olsson  2004  Helsingborgs Simsällskap            24.71   
13  Axel Jellbom  2004  Kappsimningsklubben Karpen            26.04   
14  Ludwig Bengtsson  2004  Klippans Simsällskap            28.18   
15  Kasper Nygren  2004  Helsingborgs Simsällskap            29.11   
Johannes Roslund  2004  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 25, 25m Fjärilsim Fli 11 år, Finaler 
Sponsor: Sydspol 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Julia Valanzuolo  2003  Helsingborgs Simsällskap            16.86   
Hanna P Kinberg  2003  Helsingborgs Simsällskap            17.02   
Alicia Johansson  2003  Helsingborgs Simsällskap            17.59   
Cornelia Bernspång  2003  Tyringe Simsällskap            17.60   
Cecilia P Kinberg  2003  Helsingborgs Simsällskap            17.89   
Lisa Vetterlein  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            17.95   
Emilia Nordén  2003  Helsingborgs Simsällskap            18.03   
Anna Nilsson  2003  Helsingborgs Simsällskap            18.14   
Bianca Jarbsjö  2003  Helsingborgs Simsällskap            18.34   
10  Michaela Ruzic  2003  S71            18.50   
11  Estelle Allard  2003  Helsingborgs Simsällskap            18.86   
12  Irene Truong  2003  Helsingborgs Simsällskap            19.88   
13  Alva Stenebo  2003  S71            21.11   
14  Frida Christiansen  2003  S71            21.76   
15  Matilda Olsson  2003  Simklubben Spiggarna            22.10   
16  Emmie Andersson  2003  Ängelholms Simsällskap            22.51   
17  Elsa Kulatunga  2003  Helsingborgs Simsällskap            22.79   
18  Celicia Hansson  2003  Helsingborgs Simsällskap            24.48   
19  Ellen Johansson  2003  Ängelholms Simsällskap            24.86   
20  Emilia Sandell  2003  Kappsimningsklubben Karpen            25.59   
21  Mira Olsson  2003  Tyringe Simsällskap            26.33   
Alice Persson  2003  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
Angelina Agrell  2003  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
Karla Stjepanetic  2003  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
Victoria Jablonski  2003  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 26, 25m Fjärilsim Poj 11 år, Finaler 
Sponsor: Swedbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jacob Söderberg  2003  Helsingborgs Simsällskap            15.63   
Simon Persson  2003  Kappsimningsklubben Karpen            15.72   
Vlad Lupu  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            17.32   
Kalle Edelhamre  2003  Helsingborgs Simsällskap            18.33   
Wilmer Ingvarsson  2003  Ängelholms Simsällskap            18.39   
Henning Cederlund  2003  Helsingborgs Simsällskap            18.84   
Olle Rasmusson  2003  Helsingborgs Simsällskap            18.87   
Alexander Larsson  2003  Helsingborgs Simsällskap            19.08   
Filip Cederholm  2003  Helsingborgs Simsällskap            19.26   
10  Isak Christiansson  2003  Tyringe Simsällskap            19.35   
11  Stig Greiner  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            19.86   
12  Arvid Svensson  2003  Ronneby Simsällskap            21.89   
13  Olle Wiberg  2003  Tyringe Simsällskap            21.91   
14  Andre Wester  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            22.77   
15  Tim Larsson  2003  Simklubben Spiggarna            24.62   
16  David Alderbrink  2003  Helsingborgs Simsällskap            27.46   
Loke Ranerup  2003  Kappsimningsklubben Karpen            DNS   
Niels Kwant  2003  Tyringe Simsällskap            DNS   
Emil Edvinsson  2003  Klippans Simsällskap            DSQ   
Erik Rasmusson  2003  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
Oliver Kock  2003  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 27, 50m Fjärilsim Fli 12-13år, Finaler 
Sponsor: Prenad 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linnéa Persson  2002  Kappsimningsklubben Karpen            33.88   
Fanny Lindfors  2002  S71            35.34   
Emma Andersson  2002  Helsingborgs Simsällskap            35.37   
Clara Aronsson  2002  Tyringe Simsällskap            35.77   
Amanda Troedsson  2002  Ängelholms Simsällskap            35.86   
Tova Nilsson  2002  S71            36.84   
Wilma Svensson  2002  Helsingborgs Simsällskap            38.06   
Anna-Louisa Permarker  2002  S71            38.22   
Astina Haxhiu  2002  Ronneby Simsällskap            38.82   
10  Ellen Rosdahl  2002  Helsingborgs Simsällskap            39.06   
11  Jennie Johansson  2001  Klippans Simsällskap            39.86   
12  Ellinor Stenhård  2002  Helsingborgs Simsällskap            40.23   
13  Emilia Olsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen            40.29   
14  Erika Persson Bivall  2001  Sösdala Simsällskap            40.31   
15  Agnes Delen Abrahamsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen            42.41   
15  Idun Nilsson  2002  Föreningen Sim Team Engelholm            42.41   
17  Wilma Sjölin  2002  Helsingborgs Simsällskap            42.43   
18  Alessia Bozzano  2002  Helsingborgs Simsällskap            43.65   
19  Sofia Juliusson  2002  Helsingborgs Simsällskap            43.81   
20  Vilma Rudolf  2002  Kappsimningsklubben Karpen            46.20   
21  Sandra Tran  2001  Helsingborgs Simsällskap            48.27   
Stephanie Schön  2001  Helsingborgs Simsällskap            DNS   
Tilda Boije  2001  Helsingborgs Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 28, 50m Fjärilsim Poj 12-13år, Finaler 
Sponsor: HEAD 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oliver Stålbrand  2002  Helsingborgs Simsällskap            34.19   
Oscar Elfers  2002  Helsingborgs Simsällskap            41.55   
Oscar Grönborg  2002  Ängelholms Simsällskap            41.66   
Pontus Andersson  2002  Ronneby Simsällskap            44.15   
Hugo Olsson  2001  Tyringe Simsällskap            48.93   
Carl Dahlén  2002  Klippans Simsällskap            49.25   
Samuel Aadli  2001  Klippans Simsällskap            52.69   
Max van Loenen  2001  Ängelholms Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 29, 50m Fjärilsim Fli 14 åroä, Finaler 
Sponsor: HEAD 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tove Persson Bivall  1997  S71            34.16   
Ida Persson  1999  Sösdala Simsällskap            36.58   
Tilde Karlsson  2000  Simklubben Spiggarna            38.22   
Thea Aronsson  2000  Tyringe Simsällskap            38.40   
Belinda Vedlugaite  2000  Klippans Simsällskap            40.13   
Linn Svensson  1999  Sösdala Simsällskap            40.65   
Judith Jahnke  2000  Sösdala Simsällskap            43.86   
                     
 
Gren 30, 50m Fjärilsim Poj 14åroä, Finaler 
Sponsor: Perstorpsbostäder 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Philip Rantzow  1999  Tyringe Simsällskap            31.90   
Felix Jahnke  1998  Sösdala Simsällskap            33.89   
Maximilian Jahnke  1998  Sösdala Simsällskap            35.39   
Casper Aadli  2000  Klippans Simsällskap            39.99   
                     
 
Gren 31, 50m Ryggsim Fli 10 åroy, Finaler 
Sponsor: Allt i El 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tyra Littorin  2004  Helsingborgs Simsällskap            40.80   
Emma Nilsson  2004  Helsingborgs Simsällskap            41.89   
Alice Troedsson  2004  Ängelholms Simsällskap            43.46   
Wilma Ekstrand  2004  Simklubben Spiggarna            44.13   
Tuva Edvinsson  2004  Klippans Simsällskap            44.19   
Wilma Nilsson  2004  S71            44.47   
Saga Extergren  2004  Helsingborgs Simsällskap            44.85   
Johanna Hofvendahl  2004  Helsingborgs Simsällskap            45.00   
Ella Persson  2004  Ängelholms Simsällskap            45.68   
10  Nelly Hansson  2004  Ängelholms Simsällskap            46.55   
11  Elsa Andersson  2004  Helsingborgs Simsällskap            46.84   
12  Elsa Hjelmgren  2004  Helsingborgs Simsällskap            47.13   
13  Cajsa Wöhl  2004  Helsingborgs Simsällskap            47.43   
14  Saskia Kaminski  2004  Föreningen Sim Team Engelholm            47.77   
15  Svea Raihle  2004  Helsingborgs Simsällskap            48.06   
16  Ammie Axelsson  2004  Ängelholms Simsällskap            48.66   
17  Liv Malmus  2004  Helsingborgs Simsällskap            48.86   
18  Lovisa Rohlin  2004  Kappsimningsklubben Karpen            50.76   
19  Caisa Renström  2004  Ängelholms Simsällskap            51.65   
20  Leah Ljungerud  2006  Ängelholms Simsällskap            52.96   
21  Tyra Hjorth  2005  Klippans Simsällskap            53.14   
22  Maja Nilsson  2004  Kappsimningsklubben Karpen            54.34   
23  Rebecca Kokko  2004  Kappsimningsklubben Karpen            54.63   
24  Mathilda Abrahamsson Delen  2004  Kappsimningsklubben Karpen            57.44   
25  Signe Delen Abrahamsson  2006  Kappsimningsklubben Karpen            1:11.87   
Ebba Johansson  2004  Klippans Simsällskap            DSQ   
Klara Harrysson  2004  Ängelholms Simsällskap            DSQ   
Linn Axelsson  2006  Ängelholms Simsällskap            DSQ   
Molly Adamsson  2005  Tyringe Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 32, 50m Ryggsim Poj 10 åroy, Finaler 
Sponsor: Perstorps Pappershandel 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gustaf Stokholm  2004  Ängelholms Simsällskap            39.03   
Alan Jovic  2004  Helsingborgs Simsällskap            42.18   
William Lundblad  2004  Helsingborgs Simsällskap            42.77   
Noah Malmgren  2004  S71            44.16   
Adam Juliusson  2004  Helsingborgs Simsällskap            44.70   
Anthon Huasson  2004  Höörs Simsällskap            44.71   
Hannes Wrenne  2004  Ronneby Simsällskap            45.67   
Noa Rydén  2004  Ängelholms Simsällskap            46.57   
Olle Olsson  2004  Helsingborgs Simsällskap            48.82   
10  Oscar Bevréus  2006  S71            49.66   
11  Johannes Roslund  2004  Helsingborgs Simsällskap            50.50   
12  Kasper Nygren  2004  Helsingborgs Simsällskap            50.72   
13  Anton Persson  2006  Kappsimningsklubben Karpen            54.84   
14  Ludwig Bengtsson  2004  Klippans Simsällskap            55.24   
15  Isak Olsson  2004  Kappsimningsklubben Karpen            55.47   
16  Axel Jellbom  2004  Kappsimningsklubben Karpen            57.34   
17  Ville Nordqvist  2004  S71            59.42   
18  Ludvig Rohlin  2006  Kappsimningsklubben Karpen            1:02.02   
Felix Tjärnberg  2005  Simklubben Spiggarna            DSQ   
Malte Rönningdal  2005  S71            DSQ   
                     
 
Gren 33, 100m Ryggsim Fli 14 åroä, Finaler 
Sponsor: Perstorp AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jenny Vagerstam  1998  Kappsimningsklubben Karpen    37.04        1:15.56   
Rebecka Nilsson  1999  Sösdala Simsällskap    38.71        1:20.76   
Ida Persson  1999  Sösdala Simsällskap    39.24        1:21.68   
Thea Aronsson  2000  Tyringe Simsällskap    44.61        1:31.25   
Judith Jahnke  2000  Sösdala Simsällskap    44.09        1:32.67   
Linn Svensson  1999  Sösdala Simsällskap    44.47        1:33.35   
                     
 
Gren 34, 100m Ryggsim Poj 14 åroä, Finaler 
Sponsor: Hässleholm Låssmed 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Philip Rantzow  1999  Tyringe Simsällskap    35.37        1:14.45   
Andreas Wilson  1999  Sösdala Simsällskap    36.84        1:19.37   
Felix Jahnke  1998  Sösdala Simsällskap    40.87        1:23.33   
                     
 
Gren 35, 100m Ryggsim Fli 12-13 år, Finaler 
Sponsor: Einar Dahls Byggnads AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linnéa Persson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    39.89        1:21.06   
Ebba Jälminger  2002  Helsingborgs Simsällskap    39.73        1:21.37   
Emilia Olsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    40.23        1:21.89   
Tova Nilsson  2002  S71    39.73        1:22.06   
Fanny Lindfors  2002  S71    40.34        1:22.10   
Emilia Cokalic  2002  Helsingborgs Simsällskap    41.13        1:24.39   
Sofia Juliusson  2002  Helsingborgs Simsällskap    41.28        1:24.45   
Clara Aronsson  2002  Tyringe Simsällskap    41.93        1:25.34   
Erika Persson Bivall  2001  Sösdala Simsällskap    42.37        1:26.01   
10  Ellinor Stenhård  2002  Helsingborgs Simsällskap    41.27        1:26.35   
11  Vilma Rudolf  2002  Kappsimningsklubben Karpen    43.26        1:27.85   
12  Idun Nilsson  2002  Föreningen Sim Team Engelholm    43.34        1:29.11   
13  Agnes Delen Abrahamsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    44.48        1:30.69   
14  Wilma Sjölin  2002  Helsingborgs Simsällskap    45.12        1:32.56   
15  Alessia Bozzano  2002  Helsingborgs Simsällskap    46.31        1:34.92   
16  Sandra Tran  2001  Helsingborgs Simsällskap    48.49        1:41.79   
17  Moa Danielsson  2002  Simklubben Spiggarna    59.68        1:59.25   
Astina Haxhiu  2002  Ronneby Simsällskap            DNS   
Stephanie Schön  2001  Helsingborgs Simsällskap            DNS   
Torun Ulinder  2002  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 36, 100m Ryggsim Poj 12-13 år, Finaler 
Sponsor: Perstorps Glasmästeri 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Max van Loenen  2001  Ängelholms Simsällskap    39.90        1:23.75   
Oscar Elfers  2002  Helsingborgs Simsällskap    41.80        1:25.05   
Leo Pekberg  2002  Ängelholms Simsällskap    43.46        1:27.36   
David Sandström  2002  Helsingborgs Simsällskap    43.04        1:29.07   
Pontus Andersson  2002  Ronneby Simsällskap    46.10        1:34.80   
Hugo Olsson  2001  Tyringe Simsällskap    48.40        1:39.68   
Albin Nilsson  2002  Klippans Simsällskap            DSQ   
Oscar Grönborg  2002  Ängelholms Simsällskap            DSQ   
Samuel Aadli  2001  Klippans Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 37, 50m Ryggsim Fli 11 år, Finaler 
Sponsor: Perstorps Fjärrvärme 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alicia Johansson  2003  Helsingborgs Simsällskap            37.59   
Angelina Agrell  2003  Helsingborgs Simsällskap            38.99   
Alice Persson  2003  Helsingborgs Simsällskap            40.25   
Hanna P Kinberg  2003  Helsingborgs Simsällskap            40.63   
Emilia Nordén  2003  Helsingborgs Simsällskap            40.88   
Cornelia Bernspång  2003  Tyringe Simsällskap            41.09   
Julia Valanzuolo  2003  Helsingborgs Simsällskap            41.34   
Cecilia P Kinberg  2003  Helsingborgs Simsällskap            42.52   
Anna Nilsson  2003  Helsingborgs Simsällskap            42.57   
10  Irene Truong  2003  Helsingborgs Simsällskap            44.31   
11  Estelle Allard  2003  Helsingborgs Simsällskap            44.94   
12  Emmie Andersson  2003  Ängelholms Simsällskap            45.62   
13  Bianca Jarbsjö  2003  Helsingborgs Simsällskap            46.81   
14  Linn Andersson  2003  Helsingborgs Simsällskap            47.56   
15  Matilda Olsson  2003  Simklubben Spiggarna            47.95   
16  Alva Stenebo  2003  S71            48.56   
17  Michaela Ruzic  2003  S71            49.01   
18  Mira Olsson  2003  Tyringe Simsällskap            51.52   
19  Mila Lamminsaari  2003  Tyringe Simsällskap            52.12   
20  Emilia Sandell  2003  Kappsimningsklubben Karpen            53.46   
21  Elsa Kulatunga  2003  Helsingborgs Simsällskap            53.83   
22  Frida Christiansen  2003  S71            57.47   
Suzi Nuri Mrad  2003  Kappsimningsklubben Karpen            DSQ   
Victoria Jablonski  2003  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 38, 50m Ryggsim Poj 11 år, Finaler 
Sponsor: Sydspol 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jacob Söderberg  2003  Helsingborgs Simsällskap            37.37   
Simon Persson  2003  Kappsimningsklubben Karpen            39.16   
Wilmer Ingvarsson  2003  Ängelholms Simsällskap            39.98   
Henning Cederlund  2003  Helsingborgs Simsällskap            40.23   
Filip Cederholm  2003  Helsingborgs Simsällskap            40.77   
Olle Rasmusson  2003  Helsingborgs Simsällskap            40.77   
Niels Kwant  2003  Tyringe Simsällskap            42.96   
Isak Christiansson  2003  Tyringe Simsällskap            43.73   
Stig Greiner  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            44.49   
10  Kalle Edelhamre  2003  Helsingborgs Simsällskap            45.98   
11  Alexander Larsson  2003  Helsingborgs Simsällskap            46.37   
12  Olle Wiberg  2003  Tyringe Simsällskap            48.56   
13  Erik Rasmusson  2003  Helsingborgs Simsällskap            49.41   
14  Arvid Svensson  2003  Ronneby Simsällskap            49.80   
15  David Alderbrink  2003  Helsingborgs Simsällskap            50.13   
16  Tim Larsson  2003  Simklubben Spiggarna            51.69   
17  Mattias Wilson  2003  Sösdala Simsällskap            51.94   
18  Oliver Kock  2003  Helsingborgs Simsällskap            53.04   
19  Andre Wester  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            53.67   
Loke Ranerup  2003  Kappsimningsklubben Karpen            DNS   
Emil Edvinsson  2003  Klippans Simsällskap            DSQ   
Liam Lesmac  2003  Kappsimningsklubben Karpen            DSQ   
                     
 
Gren 39, 100m Medley Fli öppen kl, Finaler 
Sponsor: Swedbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linnéa Persson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    36.71        1:18.20   
Tove Persson Bivall  1997  S71    36.25        1:19.63   
Fanny Lindfors  2002  S71    38.36        1:20.33   
Wilma Svensson  2002  Helsingborgs Simsällskap    38.31        1:20.38   
Ellen Thunberg  2001  Föreningen Sim Team Engelholm    38.09        1:21.02   
Clara Aronsson  2002  Tyringe Simsällskap    38.19        1:21.09   
Emma Andersson  2002  Helsingborgs Simsällskap    39.73        1:21.32   
Klara Flodmark  2001  Föreningen Sim Team Engelholm    38.72        1:21.59   
Amanda Troedsson  2002  Ängelholms Simsällskap    1:21.79        1:21.79   
10  Ida Persson  1999  Sösdala Simsällskap    38.08        1:22.38   
11  Jenny Vagerstam  1998  Kappsimningsklubben Karpen    36.88        1:23.02   
12  Anna-Louisa Permarker  2002  S71    40.33        1:23.28   
13  Wilma Carlsson  2000  Föreningen Sim Team Engelholm    39.91        1:23.52   
14  Tyra Littorin  2004  Helsingborgs Simsällskap    40.62        1:26.04   
15  Emilia Olsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    40.93        1:26.84   
16  Astina Haxhiu  2002  Ronneby Simsällskap    39.19        1:26.88   
17  Erika Persson Bivall  2001  Sösdala Simsällskap    41.27        1:27.01   
18  Alice Persson  2003  Helsingborgs Simsällskap    40.61        1:27.14   
19  Alicia Johansson  2003  Helsingborgs Simsällskap    42.06        1:27.59   
19  Vilma Rudolf  2002  Kappsimningsklubben Karpen    45.68        1:27.59   
21  Jennie Johansson  2001  Klippans Simsällskap    42.60        1:28.48   
22  Thea Aronsson  2000  Tyringe Simsällskap    42.31        1:28.50   
23  Hanna P Kinberg  2003  Helsingborgs Simsällskap    41.93        1:28.81   
24  Karla Stjepanetic  2003  Helsingborgs Simsällskap    41.59        1:29.47   
25  Rebecka Nilsson  1999  Sösdala Simsällskap    41.97        1:29.49   
26  Ellinor Stenhård  2002  Helsingborgs Simsällskap    41.78        1:29.52   
27  Emilia Nordén  2003  Helsingborgs Simsällskap    42.19        1:29.55   
28  Julia Valanzuolo  2003  Helsingborgs Simsällskap    40.78        1:29.57   
29  Linn Svensson  1999  Sösdala Simsällskap    41.48        1:29.61   
30  Anna Nilsson  2003  Helsingborgs Simsällskap    44.23        1:31.27   
31  Angelina Agrell  2003  Helsingborgs Simsällskap    41.75        1:31.36   
32  Wilma Sjölin  2002  Helsingborgs Simsällskap    43.59        1:31.46   
33  Bianca Jarbsjö  2003  Helsingborgs Simsällskap    44.32        1:31.92   
34  Wilma Nilsson  2004  S71    45.37        1:33.55   
35  Elinor Schwartz  2000  Föreningen Sim Team Engelholm    42.02        1:34.13   
36  Agnes Delen Abrahamsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    43.51        1:34.72   
37  Alice Troedsson  2004  Ängelholms Simsällskap    47.20        1:35.81   
38  Victoria Jablonski  2003  Helsingborgs Simsällskap    45.14        1:36.10   
39  Madelene Tobar  2001  Klippans Simsällskap    46.50        1:36.53   
40  Lisa Vetterlein  2003  Föreningen Sim Team Engelholm    43.37        1:36.92   
41  Michaela Ruzic  2003  S71    47.97        1:40.91   
42  Estelle Allard  2003  Helsingborgs Simsällskap    46.86        1:43.46   
43  Linn Andersson  2003  Helsingborgs Simsällskap    49.86        1:44.12   
44  Emmie Andersson  2003  Ängelholms Simsällskap    51.64        1:44.53   
45  Nelly Hansson  2004  Ängelholms Simsällskap    48.62        1:46.25   
46  Ammie Axelsson  2004  Ängelholms Simsällskap    49.12        1:46.54   
47  Alva Stenebo  2003  S71    51.32        1:47.27   
48  Elin Kronkvist  2004  Ängelholms Simsällskap    51.41        1:47.73   
49  Ella Persson  2004  Ängelholms Simsällskap    52.90        1:50.14   
50  Caisa Renström  2004  Ängelholms Simsällskap    55.33        1:50.79   
51  Rebecca Kokko  2004  Kappsimningsklubben Karpen    54.02        1:55.82   
52  Maja Nilsson  2004  Kappsimningsklubben Karpen    58.91        1:56.62   
53  Klara Harrysson  2004  Ängelholms Simsällskap    1:01.67        2:05.57   
54  Mathilda Abrahamsson Delen  2004  Kappsimningsklubben Karpen    1:05.83        2:10.20   
Cecilia P Kinberg  2003  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
Cornelia Bernspång  2003  Tyringe Simsällskap            DSQ   
Mira Olsson  2003  Tyringe Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 40, 100m Medley Poj öppen kl, Finaler 
Sponsor: Prenad 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Andreas Wilson  1999  Sösdala Simsällskap    36.45        1:17.25   
Felix Jahnke  1998  Sösdala Simsällskap    35.38        1:18.00   
Oliver Stålbrand  2002  Helsingborgs Simsällskap    36.85        1:18.48   
Maximilian Jahnke  1998  Sösdala Simsällskap    37.17        1:18.88   
Max van Loenen  2001  Ängelholms Simsällskap    35.90        1:20.99   
Jacob Söderberg  2003  Helsingborgs Simsällskap    37.38        1:23.51   
Leo Pekberg  2002  Ängelholms Simsällskap    40.48        1:24.29   
Oscar Elfers  2002  Helsingborgs Simsällskap    40.02        1:25.25   
Vlad Lupu  2003  Föreningen Sim Team Engelholm    40.96        1:27.28   
10  Simon Persson  2003  Kappsimningsklubben Karpen    39.26        1:27.29   
11  William Lundblad  2004  Helsingborgs Simsällskap    41.13        1:28.98   
12  Hannes Wrenne  2004  Ronneby Simsällskap    43.51        1:29.25   
13  Pontus Andersson  2002  Ronneby Simsällskap    43.61        1:29.60   
14  Henning Cederlund  2003  Helsingborgs Simsällskap    41.42        1:29.65   
15  Niels Kwant  2003  Tyringe Simsällskap    42.24        1:30.87   
16  Gustaf Stokholm  2004  Ängelholms Simsällskap    42.89        1:31.75   
17  David Sandström  2002  Helsingborgs Simsällskap    41.37        1:32.02   
18  Casper Aadli  2000  Klippans Simsällskap    43.90        1:32.74   
19  Kalle Edelhamre  2003  Helsingborgs Simsällskap    43.73        1:33.53   
20  Albin Nilsson  2002  Klippans Simsällskap    45.12        1:33.75   
21  Noah Malmgren  2004  S71    43.88        1:34.10   
22  Isak Christiansson  2003  Tyringe Simsällskap    44.73        1:35.20   
23  Hugo Olsson  2001  Tyringe Simsällskap    48.00        1:38.51   
24  Alexander Larsson  2003  Helsingborgs Simsällskap    47.05        1:39.02   
25  Arvid Svensson  2003  Ronneby Simsällskap    49.50        1:43.48   
26  Oscar Bevréus  2006  S71    47.58        1:45.73   
27  Olle Wiberg  2003  Tyringe Simsällskap    50.91        1:46.87   
28  Malte Rönningdal  2005  S71    50.27        1:48.40   
29  Carl Dahlén  2002  Klippans Simsällskap    47.57        1:48.82   
30  Axel Jellbom  2004  Kappsimningsklubben Karpen    1:01.20        2:08.45   
31  Anton Persson  2006  Kappsimningsklubben Karpen    1:04.77        2:12.10   
Olle Rasmusson  2003  Helsingborgs Simsällskap            DNS   
Noa Rydén  2004  Ängelholms Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 41, 200m Bröst Fli öppen kl, Finaler 
Sponsor: Oderljunga Mölla 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Vilma Rudolf  2002  Kappsimningsklubben Karpen    44.09  1:31.75  2:19.45    3:06.04   
Ellen Rosdahl  2002  Helsingborgs Simsällskap    43.43  1:31.38  2:19.31    3:06.52   
Tova Nilsson  2002  S71    42.23  1:32.27  2:22.10    3:09.70   
Linnéa Persson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    44.63  1:33.17  2:22.02    3:09.72   
Emilia Olsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    46.46  1:37.56  2:29.07    3:19.12   
Belinda Vedlugaite  2000  Klippans Simsällskap    48.47  1:43.70  2:39.62    3:34.44   
Victoria Björnstedt  2001  Simklubben Spiggarna    46.26  1:40.43  2:38.57    3:34.65   
Hanna P Kinberg  2003  Helsingborgs Simsällskap    47.82  1:43.64  2:41.08    3:35.96   
Michaela Ruzic  2003  S71    51.22  1:47.69  2:46.51    3:47.18   
                     
 
Gren 42, 200m Bröst Poj öppen kl, Finaler 
Sponsor: Isover 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Andreas Wilson  1999  Sösdala Simsällskap    45.15  1:35.44  2:28.97    3:20.73   
Kalle Edelhamre  2003  Helsingborgs Simsällskap    47.54  1:41.19  2:36.46    3:30.26   
Filip Cederholm  2003  Helsingborgs Simsällskap    48.09  1:42.42  2:38.17    3:31.72   
Simon Persson  2003  Kappsimningsklubben Karpen    49.83  1:44.95  2:40.51    3:33.57   
Hannes Wrenne  2004  Ronneby Simsällskap    49.93  1:45.00  2:41.57    3:36.37   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.05  Utskriftsdatum  08 november 2014 
Licensierad till: Kappsimningsklubben Karpen  Utskriftstid  18:18