Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Finn & Fiffi Arena Cup    Utskriftsdatum  25 mars 2014   
  Tävlingsort  Lomma    Utskriftstid  14:08   
  Arrangör  SK Hajen         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 mars 2014         
 
 
Gren 1, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Matilda Liljekvist  2004  Ystads Simsällskap            48.72   
Ella Gutenwik  2004  Simklubben Hajen            50.45   
Lova Persson  2004  Simklubben Hajen            50.59   
Olivia Pantzar  2004  Simklubben Hajen            50.61   
Alma Mårtensson  2004  Simklubben Hajen            52.08   
Julia Osterman  2004  Malmö Kappsimningsklubb            52.43   
Kristina Orban  2004  Malmö Kappsimningsklubb            52.77   
Alexandra Ålund  2004  Simklubben Lödde            52.80   
Johanna Ebbinghaus  2004  Simklubben Hajen            52.82   
10  Anna Gerstenfeld  2004  Malmö Kappsimningsklubb            53.37   
11  Isabel Smideberg  2004  Simklubben Lödde            53.46   
12  Wilma Ekstrand  2004  Simklubben Spiggarna            53.71   
13  Klara Nilsson  2004  Simklubben Hajen            53.82   
14  Ella Persson  2004  Ängelholms Simsällskap            55.14   
15  Ebba Jansson  2004  Simklubben Hajen            55.36   
16  Caisa Renström  2004  Ängelholms Simsällskap            55.77   
17  Ella Persson  2004  Simsällskapet Iden            55.94   
18  Matilda Persson  2004  Malmö Kappsimningsklubb            56.06   
19  Hanna Johansson  2004  Simklubben Sydsim            56.22   
20  Frida Sirhagen  2004  Simklubben Hajen            56.29   
21  Sofie Ahlgren  2004  Simklubben Hajen            56.56   
22  Emelie Stridh  2004  Simklubben Poseidon            56.65   
23  Olivia Olsson  2004  Simklubben Poseidon            57.14   
24  Agnes Ljungberg  2004  Simklubben Lödde            57.66   
25  Ammie Axelsson  2004  Ängelholms Simsällskap            57.84   
26  Anna Melgar  2004  Ystads Simsällskap            57.89   
27  Elvira Alim  2004  Simklubben Poseidon            58.55   
28  Ebba Havdrup  2004  Ängelholms Simsällskap            58.87   
29  Amanda Persson  2005  Malmö Kappsimningsklubb            59.44   
30  Hedda Andréasson  2004  Simklubben Lödde            59.57   
31  Filippa Wigren  2004  Simsällskapet Iden            59.66   
32  Jennie Christiansen  2004  Simklubben Sydsim            59.72   
33  Arianna Hall  2004  Simklubben Poseidon            59.99   
34  Julia Olsson  2004  Föreningen Österlen Sim            1:00.08   
35  Tilde Klehn  2004  Simklubben Lödde            1:00.25   
36  Hilma Sörum  2004  Malmö Kappsimningsklubb            1:00.29   
37  Beatrice Ask  2005  Malmö Kappsimningsklubb            1:00.57   
38  Moa Ellemark Gram  2005  Simklubben Lödde            1:00.91   
39  Nelly Hansson  2004  Ängelholms Simsällskap            1:01.38   
40  Sabina Nilbecker  2004  Simklubben Poseidon            1:01.46   
41  Leah Ljungerud  2006  Ängelholms Simsällskap            1:01.68   
42  Emma Martinsson  2004  Simklubben Lödde            1:02.48   
43  Klara Harrysson  2004  Ängelholms Simsällskap            1:02.70   
44  Vanessa Johansson  2006  Simklubben Poseidon            1:03.41   
45  Siri Wibert  2004  Simklubben Sydsim            1:04.03   
46  Johanna Andersson-Medhani  2005  Simklubben Poseidon            1:04.98   
47  Vilma Håkansson  2004  Simklubben Poseidon            1:05.07   
48  Hanna Marcian  2004  Simklubben Poseidon            1:05.36   
49  Ebba Johansson  2004  Klippans Simsällskap            1:07.15   
50  Ines Hed  2004  Simklubben Sydsim            1:16.72   
Elisa Raminmajd  2006  Simklubben Sydsim            DNS   
Agnes Hegardt  2004  Simklubben Poseidon            DSQ   
Emelie Rosquist  2004  Simklubben Lödde            DSQ   
Emilia Sandström  2004  Simklubben Sydsim            DSQ   
Ida Nordberg  2006  Simklubben Poseidon            DSQ   
Nike Källkvist  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
Tyra Jarvi  2004  Simsällskapet Iden            DSQ   
                     
 
Gren 2, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Måns Burmester-Lysell  2004  Simklubben Hajen            53.30   
Max Jensen  2004  Malmö Kappsimningsklubb            53.38   
Philip Björkman  2005  Simklubben Poseidon            53.55   
Aron Paulsson  2006  Simklubben Lödde            54.39   
Melvin Malm  2004  Simklubben Poseidon            55.05   
Malte Laurén  2004  Simklubben Hajen            55.91   
Vincent Tran  2004  Malmö Kappsimningsklubb            56.20   
Axel Billing  2004  Simklubben Poseidon            56.96   
Hugo Stoltz  2004  Ystads Simsällskap            57.28   
10  Noel Ahlbin  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            57.35   
11  Anton Witzell  2004  Simsällskapet Iden            57.62   
12  Erik Komstedt  2005  Simklubben Sydsim            1:01.92   
13  Lucas Bontidean  2005  Simklubben Poseidon            1:03.34   
14  Ludwig Bengtsson  2004  Klippans Simsällskap            1:05.70   
15  Filip Trönell  2004  Simklubben Sydsim            1:07.72   
16  Björn Wärnmark  2004  Simklubben Poseidon            1:08.95   
17  Joel Nilsson  2005  Klippans Simsällskap            1:09.27   
18  Erik Simonsson  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            1:11.22   
Alvin Magnusson  2004  Simklubben Sydsim            DSQ   
David Olofsson  2004  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Hannes Palmgren  2005  Simklubben Sydsim            DSQ   
Olof Larsson  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 3, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Thea Aronsson  2000  Tyringe Simsällskap            41.21   
Tilde Karlsson  2000  Simklubben Spiggarna            42.00   
Elin Lackegård  2000  Simklubben Hajen            42.47   
Matilda Engström  2001  Klippans Simsällskap            42.74   
Lisa Hansson  2001  Vellinge-Näsets Simklubb            44.96   
Moa Lundgren  2000  Simklubben Spiggarna            45.17   
Kajsa Persson  2000  Simsällskapet Iden            45.29   
Jennie Johansson  2001  Klippans Simsällskap            45.52   
Linn Tufvesson  2001  Simklubben Poseidon            45.54   
10  Elin Hansen  2000  Simsällskapet Iden            45.78   
11  Elin Sjö  2001  Simsällskapet Iden            45.91   
12  Ellinor Ahlgren  2001  Simklubben Hajen            45.96   
13  Heidi Gingsjö  2000  Ystads Simsällskap            46.42   
14  Victoria Björnstedt  2001  Simklubben Spiggarna            47.23   
15  Ella Laurén  2001  Simklubben Hajen            47.55   
16  Linnea Moberg  2001  Simklubben Poseidon            48.03   
17  Belinda Vedlugaite  2000  Klippans Simsällskap            48.41   
18  Serena Gravrogk-Linde  2000  Simklubben Poseidon            49.54   
19  Delina Ande Johannes  2000  Malmö Kappsimningsklubb            50.02   
20  Anna Berisha  2001  Simklubben Sydsim            50.15   
21  Louise Andersson  2001  Simklubben Spiggarna            50.72   
22  Maja Ståhle  2000  Vellinge-Näsets Simklubb            51.01   
23  Minna Molin  2000  Simklubben Hajen            51.08   
24  Filippa Fredbo  2001  Ystads Simsällskap            51.11   
25  Frida Johansson  2001  Ystads Simsällskap            51.16   
26  Emma Stanciu  2000  Ystads Simsällskap            51.26   
27  Josefine Lyngemark  2001  Ängelholms Simsällskap            51.66   
28  My Morin  2001  Simsällskapet Iden            51.86   
29  Michelle Kusnadi  2001  Malmö Kappsimningsklubb            52.48   
30  Emilia Ohlsson  2001  Simklubben Poseidon            52.92   
31  Wiktoria Bujak  2000  Helsingborgs Simsällskap            53.39   
32  Evelina Andersson  2001  Helsingborgs Simsällskap            53.75   
33  Emma Andersson  2001  Simklubben Sydsim            54.09   
34  Stefanie Schön  2001  Helsingborgs Simsällskap            56.71   
35  Annie Runesson  2001  Vellinge-Näsets Simklubb            57.10   
Natalie Israelsson  2001  Simsällskapet Iden            DSQ   
Tilda Boije  2001  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Joel von Post  2001  Simsällskapet Iden            42.05   
Rafael Korowajczyk  2000  Föreningen Österlen Sim            43.48   
Viktor Juhnke  2000  Helsingborgs Simsällskap            45.67   
Johan Axelsson  2000  Simklubben Hajen            46.21   
Ardijan Berisha  2001  Simklubben Sydsim            46.28   
Nicodemos Abraha  2000  Simklubben Poseidon            46.34   
Casper Hannen  2001  Tyringe Simsällskap            46.58   
Emir Ademovski  2001  Malmö Kappsimningsklubb            46.92   
Max van Loenen  2001  Ängelholms Simsällskap            46.98   
10  Axel Ståhl  2000  Vellinge-Näsets Simklubb            47.19   
11  Andreas Bendrén  2001  Simsällskapet Iden            47.55   
12  Jacob Müller  2001  Helsingborgs Simsällskap            48.10   
13  Kayvan Souzani  2001  Simklubben Poseidon            48.13   
14  William Fransson  2000  Ystads Simsällskap            49.48   
15  Albin Bengtsson  2000  Klippans Simsällskap            49.67   
16  Sebastian Björk  2000  Helsingborgs Simsällskap            49.69   
17  Oliwer Budak  2001  Helsingborgs Simsällskap            52.63   
18  Edvin Hansson  2001  Helsingborgs Simsällskap            52.69   
19  Johan Bergman  2001  Malmö Kappsimningsklubb            54.14   
20  Jesper Ingelström  2000  Ystads Simsällskap            54.21   
21  Nima Tehranchi  2001  Simklubben Poseidon            58.50   
Dusan Vilotic  2001  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Gustav Lundvall  2000  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
Isak Holmqvist  2001  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Olivia Pantzar  2004  Simklubben Hajen            20.59   
Alma Mårtensson  2004  Simklubben Hajen            21.08   
Matilda Liljekvist  2004  Ystads Simsällskap            21.31   
Vanessa Johansson  2006  Simklubben Poseidon            21.39   
Lova Persson  2004  Simklubben Hajen            21.64   
Nellie Korunovska Skyttma  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            21.65   
Anna Gerstenfeld  2004  Malmö Kappsimningsklubb            21.99   
Wilma Ekstrand  2004  Simklubben Spiggarna            22.02   
Alexandra Ålund  2004  Simklubben Lödde            22.07   
10  Ebba Jansson  2004  Simklubben Hajen            22.47   
11  Johanna Ebbinghaus  2004  Simklubben Hajen            22.68   
12  Olivia Olsson  2004  Simklubben Poseidon            22.70   
13  Beatrice Ask  2005  Malmö Kappsimningsklubb            23.45   
14  Jennie Christiansen  2004  Simklubben Sydsim            23.47   
15  Frida Sirhagen  2004  Simklubben Hajen            23.80   
16  Ida Nordberg  2006  Simklubben Poseidon            24.09   
17  Nelly Hansson  2004  Ängelholms Simsällskap            24.19   
18  Hilma Sörum  2004  Malmö Kappsimningsklubb            24.28   
19  Kristina Orban  2004  Malmö Kappsimningsklubb            24.53   
20  Julia Osterman  2004  Malmö Kappsimningsklubb            24.64   
21  Vilma Håkansson  2004  Simklubben Poseidon            25.56   
22  Anna Melgar  2004  Ystads Simsällskap            25.57   
23  Sabina Nilbecker  2004  Simklubben Poseidon            25.82   
24  Johanna Andersson-Medhani  2005  Simklubben Poseidon            26.04   
25  Ebba Havdrup  2004  Ängelholms Simsällskap            26.07   
26  Ella Persson  2004  Ängelholms Simsällskap            26.41   
27  Maja Björkman  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            26.73   
28  Tyra Jarvi  2004  Simsällskapet Iden            27.07   
29  Arianna Hall  2004  Simklubben Poseidon            27.59   
30  Elvira Alim  2004  Simklubben Poseidon            27.66   
31  Filippa Wigren  2004  Simsällskapet Iden            28.53   
32  Leah Ljungerud  2006  Ängelholms Simsällskap            29.62   
33  Caisa Renström  2004  Ängelholms Simsällskap            29.72   
34  Hanna Marcian  2004  Simklubben Poseidon            30.98   
35  Klara Harrysson  2004  Ängelholms Simsällskap            35.53   
Tilde Klehn  2004  Simklubben Lödde            DNS   
Agnes Hegardt  2004  Simklubben Poseidon            DSQ   
Emelie Rosquist  2004  Simklubben Lödde            DSQ   
Hanne Husby  2004  Simsällskapet Iden            DSQ   
                     
 
Gren 6, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Albert Sivtoft  2004  Simklubben Lödde            19.71   
Hugo Lennartsson  2004  Malmö Kappsimningsklubb            20.42   
Felix Tjärnberg  2005  Simklubben Spiggarna            21.52   
David Olofsson  2004  Malmö Kappsimningsklubb            21.90   
Philip Björkman  2005  Simklubben Poseidon            22.02   
Aron Paulsson  2006  Simklubben Lödde            22.32   
Olof Larsson  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            22.49   
Melvin Malm  2004  Simklubben Poseidon            23.08   
Måns Burmester-Lysell  2004  Simklubben Hajen            23.82   
10  Jakob Nilsson  2004  Ängelholms Simsällskap            23.93   
11  Tommy Lang  2004  Malmö Kappsimningsklubb            24.31   
12  Axel Billing  2004  Simklubben Poseidon            26.24   
13  Ludwig Bengtsson  2004  Klippans Simsällskap            29.59   
14  Max Jensen  2004  Malmö Kappsimningsklubb            29.80   
Lucas Bontidean  2005  Simklubben Poseidon            DSQ   
Malte Laurén  2004  Simklubben Hajen            DSQ   
                     
 
Gren 7, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linn Tufvesson  2001  Simklubben Poseidon            37.34   
Matilda Engström  2001  Klippans Simsällskap            39.00   
Linn Steen  2000  Simklubben Spiggarna            39.57   
Thea Aronsson  2000  Tyringe Simsällskap            40.31   
Elin Hansen  2000  Simsällskapet Iden            40.57   
Sonja Persson  2001  Ystads Simsällskap            40.92   
Emma Stanciu  2000  Ystads Simsällskap            41.25   
Lisa Hansson  2001  Vellinge-Näsets Simklubb            41.42   
Ellinor Ahlgren  2001  Simklubben Hajen            42.03   
10  Annie Runesson  2001  Vellinge-Näsets Simklubb            42.33   
11  Maja Ståhle  2000  Vellinge-Näsets Simklubb            42.37   
12  Elin Sjö  2001  Simsällskapet Iden            42.53   
13  Belinda Vedlugaite  2000  Klippans Simsällskap            42.56   
14  Ella Laurén  2001  Simklubben Hajen            42.73   
15  Serena Gravrogk-Linde  2000  Simklubben Poseidon            42.79   
16  Victoria Evaldsson  2000  Ystads Simsällskap            42.85   
17  Emilia Ohlsson  2001  Simklubben Poseidon            43.33   
18  Minna Molin  2000  Simklubben Hajen            43.48   
19  Kajsa Persson  2000  Simsällskapet Iden            43.90   
20  Tilde Karlsson  2000  Simklubben Spiggarna            44.61   
21  Nina Wulf-Andersson  2001  Vellinge-Näsets Simklubb            45.57   
22  Anna Berisha  2001  Simklubben Sydsim            46.21   
23  My Morin  2001  Simsällskapet Iden            47.34   
24  Stefanie Schön  2001  Helsingborgs Simsällskap            47.56   
25  Tilda Boije  2001  Helsingborgs Simsällskap            48.22   
26  Josefine Lyngemark  2001  Ängelholms Simsällskap            48.28   
27  Filippa Fredbo  2001  Ystads Simsällskap            48.69   
28  Evelina Andersson  2001  Helsingborgs Simsällskap            49.66   
29  Victoria Björnstedt  2001  Simklubben Spiggarna            49.69   
30  Wiktoria Bujak  2000  Helsingborgs Simsällskap            49.75   
31  Michelle Kusnadi  2001  Malmö Kappsimningsklubb            51.27   
32  Frida Johansson  2001  Ystads Simsällskap            52.58   
33  Natalie Israelsson  2001  Simsällskapet Iden            58.10   
                     
 
Gren 8, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Andreas Bendrén  2001  Simsällskapet Iden            37.63   
Axel Ståhl  2000  Vellinge-Näsets Simklubb            38.49   
Johan Axelsson  2000  Simklubben Hajen            38.71   
Joel von Post  2001  Simsällskapet Iden            40.66   
Linus Ljunghusen  2000  Simklubben Poseidon            41.25   
Max van Loenen  2001  Ängelholms Simsällskap            41.33   
Nicodemos Abraha  2000  Simklubben Poseidon            41.38   
Ardijan Berisha  2001  Simklubben Sydsim            41.60   
Albin Bengtsson  2000  Klippans Simsällskap            42.66   
10  Kayvan Souzani  2001  Simklubben Poseidon            45.44   
11  Emir Ademovski  2001  Malmö Kappsimningsklubb            46.38   
12  William Fransson  2000  Ystads Simsällskap            46.91   
13  Rafael Korowajczyk  2000  Föreningen Österlen Sim            47.03   
14  Gustav Lundvall  2000  Helsingborgs Simsällskap            47.23   
15  Sebastian Björk  2000  Helsingborgs Simsällskap            47.36   
16  Jacob Müller  2001  Helsingborgs Simsällskap            48.59   
17  Oliwer Budak  2001  Helsingborgs Simsällskap            49.85   
18  Jesper Ingelström  2000  Ystads Simsällskap            49.99   
19  Edvin Hansson  2001  Helsingborgs Simsällskap            51.62   
20  Isak Holmqvist  2001  Helsingborgs Simsällskap            54.05   
21  Johan Bergman  2001  Malmö Kappsimningsklubb            54.74   
22  Oskar Englund  2000  Malmö Kappsimningsklubb            1:01.97   
                     
 
Gren 9, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Olivia Pantzar  2004  Simklubben Hajen            43.92   
Hanne Husby  2004  Simsällskapet Iden            44.41   
Matilda Liljekvist  2004  Ystads Simsällskap            44.61   
Lova Persson  2004  Simklubben Hajen            45.40   
Ella Persson  2004  Ängelholms Simsällskap            46.60   
Wilma Ekstrand  2004  Simklubben Spiggarna            47.34   
Alexandra Ålund  2004  Simklubben Lödde            47.37   
Alma Mårtensson  2004  Simklubben Hajen            47.54   
Nellie Korunovska Skyttma  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            47.66   
10  Sabina Nilbecker  2004  Simklubben Poseidon            49.08   
11  Ammie Axelsson  2004  Ängelholms Simsällskap            49.10   
12  Johanna Ebbinghaus  2004  Simklubben Hajen            49.52   
13  Klara Nilsson  2004  Simklubben Hajen            50.09   
14  Isabel Smideberg  2004  Simklubben Lödde            50.64   
15  Ida Nordberg  2006  Simklubben Poseidon            50.75   
16  Sarah Alklund  2004  Simklubben Hajen            50.79   
17  Vanessa Johansson  2006  Simklubben Poseidon            50.80   
18  Julia Osterman  2004  Malmö Kappsimningsklubb            51.04   
19  Nelly Hansson  2004  Ängelholms Simsällskap            51.86   
20  Beatrice Ask  2005  Malmö Kappsimningsklubb            52.06   
21  Anna Melgar  2004  Ystads Simsällskap            52.66   
22  Nike Källkvist  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            52.74   
23  Filippa Wigren  2004  Simsällskapet Iden            52.78   
24  Leah Ljungerud  2006  Ängelholms Simsällskap            54.20   
25  Jennie Christiansen  2004  Simklubben Sydsim            54.69   
26  Julia Olsson  2004  Föreningen Österlen Sim            54.84   
27  Maja Björkman  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            54.93   
28  Olivia Olsson  2004  Simklubben Poseidon            55.19   
29  Tyra Jarvi  2004  Simsällskapet Iden            55.93   
30  Hanna Marcian  2004  Simklubben Poseidon            56.37   
31  Ella Persson  2004  Simsällskapet Iden            56.86   
32  Arianna Hall  2004  Simklubben Poseidon            57.15   
33  Johanna Andersson-Medhani  2005  Simklubben Poseidon            57.48   
34  Sofie Ahlgren  2004  Simklubben Hajen            58.38   
35  Lova Flemming  2004  Simklubben Sydsim            58.48   
36  Hanna Johansson  2004  Simklubben Sydsim            58.53   
37  Agnes Ljungberg  2004  Simklubben Lödde            58.61   
38  Vilma Håkansson  2004  Simklubben Poseidon            58.76   
39  Agnes Hegardt  2004  Simklubben Poseidon            58.78   
40  Agnes Ingemansson  2006  Föreningen Österlen Sim            59.52   
41  Hedda Andréasson  2004  Simklubben Lödde            1:00.07   
42  Emelie Stridh  2004  Simklubben Poseidon            1:00.69   
43  Moa Ellemark Gram  2005  Simklubben Lödde            1:00.73   
44  Tilde Klehn  2004  Simklubben Lödde            1:01.40   
45  Emelie Rosquist  2004  Simklubben Lödde            1:01.54   
46  Emma Martinsson  2004  Simklubben Lödde            1:01.94   
47  Moa Malmqvist  2005  Föreningen Österlen Sim            1:05.71   
48  Ebba Johansson  2004  Klippans Simsällskap            1:06.79   
Linnea Sandberg  2004  Simklubben Sydsim            DNS   
Anna Gerstenfeld  2004  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Ella Gutenwik  2004  Simklubben Hajen            DSQ   
Elvira Alim  2004  Simklubben Poseidon            DSQ   
Klara Harrysson  2004  Ängelholms Simsällskap            DSQ   
Kristina Orban  2004  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Lina Stanaitis  2005  Simklubben Sydsim            DSQ   
Maya Wallström  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
Rakel Johannisson  2004  Simklubben Sydsim            DSQ   
Tilde Lion  2005  Simklubben Sydsim            DSQ   
Tora Häll  2005  Simklubben Sydsim            DSQ   
                     
 
Gren 10, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Felix Tjärnberg  2005  Simklubben Spiggarna            44.57   
Hugo Lennartsson  2004  Malmö Kappsimningsklubb            45.66   
Aron Paulsson  2006  Simklubben Lödde            46.42   
Malte Laurén  2004  Simklubben Hajen            46.69   
Noel Ahlbin  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            46.91   
Melvin Malm  2004  Simklubben Poseidon            47.91   
Jakob Nilsson  2004  Ängelholms Simsällskap            51.02   
Viggo Lindestam  2005  Simklubben Sydsim            51.90   
Axel Dahlén  2004  Simklubben Hajen            52.24   
10  Lucas Bontidean  2005  Simklubben Poseidon            52.53   
11  Ludwig Bengtsson  2004  Klippans Simsällskap            53.84   
12  Hannes Palmgren  2005  Simklubben Sydsim            55.69   
13  Karl Svensson  2006  Simklubben Sydsim            58.50   
14  Erik Simonsson  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            58.84   
15  Axel Billing  2004  Simklubben Poseidon            1:01.73   
16  Joel Nilsson  2005  Klippans Simsällskap            1:02.86   
17  Björn Wärnmark  2004  Simklubben Poseidon            1:03.67   
18  Hugo Skölderud  2006  Simklubben Sydsim            1:05.17   
Alvin Magnusson  2004  Simklubben Sydsim            DNS   
Erik Komstedt  2005  Simklubben Sydsim            DSQ   
Lukas Nilsson  2004  Föreningen Österlen Sim            DSQ   
Max Jensen  2004  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Viktor Balint  2006  Simklubben Sydsim            DSQ   
                     
 
Gren 11, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linn Tufvesson  2001  Simklubben Poseidon            32.87   
Alicia Darell  2000  Simklubben Spiggarna            33.04   
Thea Aronsson  2000  Tyringe Simsällskap            33.04   
Jennie Johansson  2001  Klippans Simsällskap            33.05   
Linn Steen  2000  Simklubben Spiggarna            33.10   
Moa Törneman  2001  Simsällskapet Iden            33.38   
Elin Hansen  2000  Simsällskapet Iden            33.68   
Moa Lundgren  2000  Simklubben Spiggarna            33.84   
Elin Sjö  2001  Simsällskapet Iden            34.04   
10  Ellinor Ahlgren  2001  Simklubben Hajen            34.40   
11  Emma Stanciu  2000  Ystads Simsällskap            34.43   
12  Matilda Engström  2001  Klippans Simsällskap            34.49   
13  Serena Gravrogk-Linde  2000  Simklubben Poseidon            34.62   
14  Ella Laurén  2001  Simklubben Hajen            34.88   
15  Belinda Vedlugaite  2000  Klippans Simsällskap            35.02   
16  Sonja Persson  2001  Ystads Simsällskap            35.45   
17  Heidi Gingsjö  2000  Ystads Simsällskap            35.52   
18  Tilde Karlsson  2000  Simklubben Spiggarna            35.66   
19  Lisa Hansson  2001  Vellinge-Näsets Simklubb            35.87   
20  Minna Molin  2000  Simklubben Hajen            36.53   
21  Linnea Moberg  2001  Simklubben Poseidon            36.65   
22  Kajsa Persson  2000  Simsällskapet Iden            37.05   
23  Louise Andersson  2001  Simklubben Spiggarna            37.07   
24  Emilia Ohlsson  2001  Simklubben Poseidon            37.99   
25  My Morin  2001  Simsällskapet Iden            38.43   
26  Delina Ande Johannes  2000  Malmö Kappsimningsklubb            38.61   
27  Nina Wulf-Andersson  2001  Vellinge-Näsets Simklubb            38.81   
28  Victoria Evaldsson  2000  Ystads Simsällskap            38.88   
29  Maja Ståhle  2000  Vellinge-Näsets Simklubb            39.14   
30  Josefine Lyngemark  2001  Ängelholms Simsällskap            39.50   
31  Michelle Kusnadi  2001  Malmö Kappsimningsklubb            40.78   
32  Victoria Björnstedt  2001  Simklubben Spiggarna            40.88   
33  Annie Runesson  2001  Vellinge-Näsets Simklubb            41.62   
34  Tilda Boije  2001  Helsingborgs Simsällskap            41.71   
35  Wiktoria Bujak  2000  Helsingborgs Simsällskap            42.14   
36  Filippa Fredbo  2001  Ystads Simsällskap            42.31   
37  Stefanie Schön  2001  Helsingborgs Simsällskap            42.43   
38  Natalie Israelsson  2001  Simsällskapet Iden            45.68   
39  Emma Andersson  2001  Simklubben Sydsim            48.29   
Frida Johansson  2001  Ystads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 12, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Andreas Bendrén  2001  Simsällskapet Iden            31.50   
Linus Ljunghusen  2000  Simklubben Poseidon            31.86   
Axel Ståhl  2000  Vellinge-Näsets Simklubb            32.80   
Rafael Korowajczyk  2000  Föreningen Österlen Sim            33.23   
Max van Loenen  2001  Ängelholms Simsällskap            33.25   
Joel von Post  2001  Simsällskapet Iden            34.72   
Casper Hannen  2001  Tyringe Simsällskap            34.87   
Johan Axelsson  2000  Simklubben Hajen            35.04   
Albin Bengtsson  2000  Klippans Simsällskap            35.58   
10  Gustav Lundvall  2000  Helsingborgs Simsällskap            35.88   
11  Viktor Juhnke  2000  Helsingborgs Simsällskap            37.20   
12  Joel Wall  2001  Simklubben Hajen            37.24   
13  William Fransson  2000  Ystads Simsällskap            39.52   
14  Emir Ademovski  2001  Malmö Kappsimningsklubb            39.90   
15  Dusan Vilotic  2001  Malmö Kappsimningsklubb            39.98   
16  Nima Tehranchi  2001  Simklubben Poseidon            42.88   
17  Edvin Hansson  2001  Helsingborgs Simsällskap            44.59   
18  Johan Bergman  2001  Malmö Kappsimningsklubb            45.87   
19  Oskar Englund  2000  Malmö Kappsimningsklubb            47.48   
Ali Alsaedi  2000  Malmö Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
Gren 13, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lova Persson  2004  Simklubben Hajen            39.72   
Julia Osterman  2004  Malmö Kappsimningsklubb            39.84   
Olga Kertzscher Erlandsso  2004  Ystads Simsällskap            40.13   
Ella Gutenwik  2004  Simklubben Hajen            40.34   
Alma Mårtensson  2004  Simklubben Hajen            40.73   
Hanne Husby  2004  Simsällskapet Iden            41.07   
Olivia Pantzar  2004  Simklubben Hajen            41.09   
Matilda Liljekvist  2004  Ystads Simsällskap            41.12   
Alva Grundelius  2004  Simklubben Poseidon            41.16   
10  Wilma Ekstrand  2004  Simklubben Spiggarna            41.30   
11  Vanessa Johansson  2006  Simklubben Poseidon            41.65   
12  Alexandra Ålund  2004  Simklubben Lödde            41.68   
12  Sarah Alklund  2004  Simklubben Hajen            41.68   
14  Kristina Orban  2004  Malmö Kappsimningsklubb            41.72   
15  Klara Nilsson  2004  Simklubben Hajen            41.87   
16  Nellie Korunovska Skyttma  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            42.11   
17  Ella Persson  2004  Ängelholms Simsällskap            43.96   
18  Anna Gerstenfeld  2004  Malmö Kappsimningsklubb            44.77   
19  Nelly Hansson  2004  Ängelholms Simsällskap            44.88   
20  Ammie Axelsson  2004  Ängelholms Simsällskap            44.91   
21  Sabina Nilbecker  2004  Simklubben Poseidon            45.59   
22  Ebba Jansson  2004  Simklubben Hajen            46.00   
23  Ebba Havdrup  2004  Ängelholms Simsällskap            46.10   
24  Johanna Ebbinghaus  2004  Simklubben Hajen            46.19   
25  Filippa Wigren  2004  Simsällskapet Iden            46.81   
26  Ida Nordberg  2006  Simklubben Poseidon            46.85   
27  Nike Källkvist  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            46.87   
28  Jennie Christiansen  2004  Simklubben Sydsim            46.88   
29  Julia Olsson  2004  Föreningen Österlen Sim            47.11   
30  Hanna Johansson  2004  Simklubben Sydsim            48.08   
31  Anna Melgar  2004  Ystads Simsällskap            49.02   
32  Beatrice Ask  2005  Malmö Kappsimningsklubb            49.30   
33  Agnes Hegardt  2004  Simklubben Poseidon            50.39   
34  Olivia Olsson  2004  Simklubben Poseidon            50.96   
35  Vilma Håkansson  2004  Simklubben Poseidon            51.20   
36  Isabel Smideberg  2004  Simklubben Lödde            51.34   
37  Amanda Persson  2005  Malmö Kappsimningsklubb            52.04   
38  Johanna Andersson-Medhani  2005  Simklubben Poseidon            52.12   
39  Maja Björkman  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            52.29   
40  Emelie Stridh  2004  Simklubben Poseidon            52.47   
41  Klara Harrysson  2004  Ängelholms Simsällskap            52.95   
42  Ebba Johansson  2004  Klippans Simsällskap            53.34   
43  Arianna Hall  2004  Simklubben Poseidon            53.62   
44  Sofie Ahlgren  2004  Simklubben Hajen            53.85   
45  Tilde Klehn  2004  Simklubben Lödde            54.98   
46  Elvira Alim  2004  Simklubben Poseidon            55.39   
47  Hedda Andréasson  2004  Simklubben Lödde            55.55   
48  Rakel Johannisson  2004  Simklubben Sydsim            55.57   
49  Emelie Rosquist  2004  Simklubben Lödde            56.13   
50  Matilda Persson  2004  Malmö Kappsimningsklubb            57.39   
51  Hanna Marcian  2004  Simklubben Poseidon            58.52   
52  Emma Martinsson  2004  Simklubben Lödde            59.40   
53  Agnes Ljungberg  2004  Simklubben Lödde            59.95   
54  Tyra Jarvi  2004  Simsällskapet Iden            1:00.04   
55  Moa Malmqvist  2005  Föreningen Österlen Sim            1:01.47   
56  Tilde Lion  2005  Simklubben Sydsim            1:05.37   
57  Isabell Mitrovic  2005  Simklubben Sydsim            1:06.12   
58  Anna Contis  2006  Simklubben Sydsim            1:07.99   
59  Agnes Ingemansson  2006  Föreningen Österlen Sim            1:19.70   
Leah Ljungerud  2006  Ängelholms Simsällskap            DSQ   
Maya Wallström  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 14, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Felix Tjärnberg  2005  Simklubben Spiggarna            38.17   
Anton Witzell  2004  Simsällskapet Iden            38.49   
Lucas Bontidean  2005  Simklubben Poseidon            40.55   
Aron Paulsson  2006  Simklubben Lödde            40.88   
Måns Burmester-Lysell  2004  Simklubben Hajen            41.58   
Jakob Nilsson  2004  Ängelholms Simsällskap            41.59   
David Olofsson  2004  Malmö Kappsimningsklubb            42.51   
Ludwig Bengtsson  2004  Klippans Simsällskap            42.58   
Noel Ahlbin  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            42.85   
10  Melvin Malm  2004  Simklubben Poseidon            43.15   
11  Lukas Nilsson  2004  Föreningen Österlen Sim            47.10   
12  Axel Dahlén  2004  Simklubben Hajen            47.42   
13  Vincent Tran  2004  Malmö Kappsimningsklubb            47.66   
14  Viggo Lindestam  2005  Simklubben Sydsim            48.13   
15  Malte Laurén  2004  Simklubben Hajen            48.36   
16  Erik Simonsson  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            51.98   
17  Björn Wärnmark  2004  Simklubben Poseidon            52.50   
18  Tommy Lang  2004  Malmö Kappsimningsklubb            53.88   
19  Hannes Palmgren  2005  Simklubben Sydsim            54.06   
20  Joel Nilsson  2005  Klippans Simsällskap            54.53   
21  Erik Komstedt  2005  Simklubben Sydsim            55.97   
22  Karl Svensson  2006  Simklubben Sydsim            56.75   
23  Axel Billing  2004  Simklubben Poseidon            57.28   
24  Hugo Skölderud  2006  Simklubben Sydsim            1:02.93   
Alvin Magnusson  2004  Simklubben Sydsim            DNS   
Max Jensen  2004  Malmö Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
Gren 15, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alicia Darell  2000  Simklubben Spiggarna            36.28   
Moa Törneman  2001  Simsällskapet Iden            37.35   
Elin Sjö  2001  Simsällskapet Iden            38.00   
Kajsa Persson  2000  Simsällskapet Iden            38.27   
Victoria Evaldsson  2000  Ystads Simsällskap            38.72   
Sonja Persson  2001  Ystads Simsällskap            39.17   
Matilda Engström  2001  Klippans Simsällskap            39.20   
Elin Hansen  2000  Simsällskapet Iden            39.47   
Linn Steen  2000  Simklubben Spiggarna            39.47   
10  Linnea Moberg  2001  Simklubben Poseidon            39.68   
11  Ella Laurén  2001  Simklubben Hajen            39.81   
12  Tilde Karlsson  2000  Simklubben Spiggarna            40.47   
13  Thea Aronsson  2000  Tyringe Simsällskap            40.77   
14  Linn Tufvesson  2001  Simklubben Poseidon            41.94   
15  Josefine Lyngemark  2001  Ängelholms Simsällskap            42.70   
16  Jennie Johansson  2001  Klippans Simsällskap            42.86   
17  Emilia Ohlsson  2001  Simklubben Poseidon            43.02   
18  Moa Lundgren  2000  Simklubben Spiggarna            43.19   
19  Heidi Gingsjö  2000  Ystads Simsällskap            43.45   
20  Minna Molin  2000  Simklubben Hajen            43.62   
21  Annie Runesson  2001  Vellinge-Näsets Simklubb            43.86   
22  Serena Gravrogk-Linde  2000  Simklubben Poseidon            43.97   
23  Lisa Hansson  2001  Vellinge-Näsets Simklubb            44.23   
24  Belinda Vedlugaite  2000  Klippans Simsällskap            44.59   
25  Filippa Fredbo  2001  Ystads Simsällskap            45.98   
26  Nina Wulf-Andersson  2001  Vellinge-Näsets Simklubb            46.75   
27  My Morin  2001  Simsällskapet Iden            47.96   
28  Ellinor Ahlgren  2001  Simklubben Hajen            48.88   
29  Delina Ande Johannes  2000  Malmö Kappsimningsklubb            49.63   
30  Stefanie Schön  2001  Helsingborgs Simsällskap            52.41   
31  Michelle Kusnadi  2001  Malmö Kappsimningsklubb            56.38   
32  Natalie Israelsson  2001  Simsällskapet Iden            57.08   
Wiktoria Bujak  2000  Helsingborgs Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 16, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linus Ljunghusen  2000  Simklubben Poseidon            34.20   
Andreas Aminoff  2000  Simklubben Hajen            34.99   
Andreas Bendrén  2001  Simsällskapet Iden            38.45   
Joel von Post  2001  Simsällskapet Iden            38.73   
Axel Ståhl  2000  Vellinge-Näsets Simklubb            40.04   
Max van Loenen  2001  Ängelholms Simsällskap            41.75   
Albin Bengtsson  2000  Klippans Simsällskap            42.22   
Johan Axelsson  2000  Simklubben Hajen            44.41   
Rafael Korowajczyk  2000  Föreningen Österlen Sim            44.84   
10  Joel Wall  2001  Simklubben Hajen            45.02   
11  Emir Ademovski  2001  Malmö Kappsimningsklubb            50.99   
Ali Alsaedi  2000  Malmö Kappsimningsklubb            DNS   
Viktor Juhnke  2000  Helsingborgs Simsällskap            DNS   
Gustav Lundvall  2000  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 17, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lovisa Christerson  2002  Simklubben Hajen            43.19   
Aliah Moberg  2003  Simklubben Hajen            43.77   
Clara Aronsson  2002  Tyringe Simsällskap            43.92   
Ella Jeppsson  2003  Simklubben Hajen            44.49   
Julia Larsson  2002  Simklubben Hajen            44.82   
Miranda Bengtsson  2002  Tyringe Simsällskap            44.93   
Pia Ekman  2002  Simklubben Poseidon            47.83   
Tilda Fredriksson  2003  Simklubben Hajen            48.11   
Mimmi Johansson  2002  Klippans Simsällskap            48.13   
10  Linnea Dolmark  2002  Simklubben Hajen            48.82   
11  Tilde Thorsson  2003  Simklubben Hajen            49.23   
12  Ebba Billing  2002  Simklubben Poseidon            49.28   
13  Matilda Olsson  2003  Simklubben Spiggarna            49.45   
14  Linnéa Nilsson  2002  Ystads Simsällskap            49.50   
15  Agnes Gustafson  2003  Malmö Kappsimningsklubb            49.52   
15  Torun Ulinder  2002  Helsingborgs Simsällskap            49.52   
17  Wilma Sjölin  2002  Föreningen Sim Team Engelholm            49.60   
18  Hanna Björnsdotter  2002  Ystads Simsällskap            50.10   
19  Nora Liljegren  2003  Simklubben Hajen            50.11   
20  Alma Lindberg  2002  Simklubben Poseidon            50.27   
21  Hanna Paulsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            50.39   
22  Lisa Vetterlein  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            50.72   
23  Emma Persson  2002  Simklubben Poseidon            51.00   
24  Alice Hjertström  2002  Simklubben Poseidon            51.10   
25  Mikaela Virc  2003  Malmö Kappsimningsklubb            51.22   
26  Emelie Persson  2003  Simsällskapet Iden            51.31   
27  Elvira Eriksson  2003  Ystads Simsällskap            51.49   
28  Boel Bergquist  2003  Simklubben Poseidon            51.99   
29  Cornelia Bernspång  2003  Tyringe Simsällskap            52.10   
30  Sara Nobrell  2002  Simklubben Hajen            52.19   
31  Siri Gunnarsson  2002  Simsällskapet Iden            52.20   
32  Bianca Jarbsjö  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            52.28   
33  Malin Larsson  2002  Ystads Simsällskap            52.35   
34  Elsa Walter  2003  Ystads Simsällskap            52.67   
35  Anna Twedberg  2003  Simsällskapet Iden            52.91   
36  Sofia Åkerblom  2002  Helsingborgs Simsällskap            53.11   
37  Freja Werker  2003  Simklubben Hajen            53.51   
38  Saga Godolakis  2003  Ängelholms Simsällskap            54.26   
39  Josefin Dellhede  2003  Simsällskapet Iden            54.41   
40  Isabell Tretinjak  2003  Simklubben Hajen            55.07   
41  Viktoria Dellhede  2003  Simsällskapet Iden            55.08   
42  Matilda Hansson  2002  Simklubben Poseidon            55.19   
43  Adna Curan  2003  Malmö Kappsimningsklubb            55.85   
44  Petrea Hallberg  2003  Helsingborgs Simsällskap            56.40   
45  Celicia Hansson  2003  Helsingborgs Simsällskap            56.66   
46  Tina Leiner  2003  Malmö Kappsimningsklubb            56.74   
47  Andrea Nistor  2003  Simklubben Poseidon            57.93   
48  Nina Nolén  2002  Simklubben Poseidon            57.98   
49  Kajsa Teahan  2003  Simsällskapet Iden            58.10   
50  Nicole Ahlbäck  2003  Malmö Kappsimningsklubb            58.85   
51  Julia Persson  2003  Helsingborgs Simsällskap            59.03   
52  Tyra Petersson  2003  Helsingborgs Simsällskap            59.88   
53  Selma Carlén  2002  Malmö Kappsimningsklubb            1:00.28   
54  Mindy Nielsen  2003  Malmö Kappsimningsklubb            1:00.37   
55  Thilda Andreasson  2003  Klippans Simsällskap            1:00.53   
56  Kay Skarp  2002  Malmö Kappsimningsklubb            1:00.86   
57  Hanna Barnell  2003  Simklubben Hajen            1:00.90   
58  Elin Westerhult  2002  Simsällskapet Iden            1:01.07   
59  Ella Henriksson  2003  Ängelholms Simsällskap            1:02.38   
60  Amanda Lindblad  2003  Helsingborgs Simsällskap            1:04.15   
61  Elina Ohrberg  2003  Simklubben Hajen            1:04.53   
62  Angelica Böhme  2003  Simsällskapet Iden            1:04.72   
63  Linda Tetens  2003  Simklubben Poseidon            1:05.57   
64  Carla Whelan  2003  Simklubben Poseidon            1:07.48   
Adrienne Möllersten  2002  Simklubben Hajen            DNS   
Alice Litterfeldt  2003  Simklubben Poseidon            DNS   
Anja Schönbäck  2003  Simklubben Spiggarna            DSQ   
Emma Bontidean  2003  Simklubben Poseidon            DSQ   
Hilma Mårtensson  2003  Ystads Simsällskap            DSQ   
Idun Nilsson  2002  Föreningen Sim Team Engelholm            DSQ   
Julia Lindblad  2002  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
Lovisa Bjurnemark  2003  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Sanna Bredberg Jakstrand  2003  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Thea Dahlqvist  2003  Simklubben Hajen            DSQ   
Tuva Rosén Sundström  2002  Simsällskapet Iden            DSQ   
                     
 
Gren 18, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alfred Jarvi  2002  Simsällskapet Iden            47.54   
Simon Mattiasson Nazar  2002  Simklubben Poseidon            48.90   
Eddie Nilsson  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            49.49   
Almir Bajramovic  2002  Helsingborgs Simsällskap            49.79   
Petter Jörud  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            50.37   
Emil Pettersson  2002  Simklubben Poseidon            50.71   
Viktor Hansson  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            51.20   
Daniel von Post  2003  Simsällskapet Iden            51.63   
Anton Jansson  2002  Ystads Simsällskap            51.98   
10  Joel Henriksson  2003  Simklubben Poseidon            52.20   
11  Julius Ingelström  2002  Ystads Simsällskap            53.68   
12  Daniel Alim  2003  Simklubben Poseidon            53.82   
13  Isak Christiansson  2003  Tyringe Simsällskap            54.21   
14  Gabriel Agardh  2003  Simklubben Hajen            54.53   
15  Jasin Bajram  2003  Malmö Kappsimningsklubb            54.67   
16  Linus Olsson Hansson  2003  Ystads Simsällskap            54.75   
17  Tobias Sjöberg  2003  Helsingborgs Simsällskap            55.65   
18  Carl Ewertz  2002  Malmö Kappsimningsklubb            56.03   
19  Hugo Landström  2002  Ängelholms Simsällskap            56.84   
20  Lukas Kron Larsson  2003  Malmö Kappsimningsklubb            59.28   
21  Svante Vilhelmsson  2003  Malmö Kappsimningsklubb            59.49   
22  Theo Dofeldt  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            1:02.44   
Andre Wester  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            DNS   
Niels Kwant  2003  Tyringe Simsällskap            DNS   
Axel Hörestrand  2002  Simklubben Poseidon            DSQ   
Olle Wiberg  2003  Tyringe Simsällskap            DSQ   
Wesley Neubert  2002  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Viktor Viberg  2003  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 19, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sara Edenfelt  1992  Simklubben Hajen    38.54        1:24.06   
Li Björner Oh  1998  Simklubben Hajen    41.92        1:28.41   
Sofia Christerson  1999  Simklubben Hajen    44.00        1:34.28   
Malin Svensson  1999  Simklubben Hajen    44.51        1:34.37   
Sanja Ninkovic  1998  Malmö Kappsimningsklubb    49.91        1:46.27   
Hanna Nilsson  1999  Malmö Kappsimningsklubb    55.15        1:59.12   
                     
 
Gren 20, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Per Christerson  1995  Simklubben Hajen    33.94        1:13.91   
Marcus Henriksson  1997  Simklubben Hajen    36.07        1:16.12   
Johan Jönsson  1995  Simklubben Hajen    36.34        1:16.87   
Daniel Dahlén  1999  Simsällskapet Iden    38.31        1:22.38   
Collin Gingsjö  1999  Ystads Simsällskap    40.93        1:27.11   
Arvid Johansson  1998  Malmö Kappsimningsklubb    41.89        1:28.72   
Hugo Rogmark  1999  Simklubben Hajen    41.79        1:28.96   
Kevin Fransson  1999  Simklubben Spiggarna    41.76        1:31.08   
Oliver Betz  1999  Simsällskapet Iden    42.70        1:32.98   
10  Mikael Wemmert  1993  Simklubben Spiggarna    44.41        1:33.60   
                     
 
Gren 21, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isabelle Bengtsson  2002  Simklubben Poseidon            18.09   
Cornelia Bernspång  2003  Tyringe Simsällskap            18.72   
Mathilda Kamper-Johnsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            18.74   
Ronja Gingsjö  2002  Ystads Simsällskap            18.94   
Bianca Jarbsjö  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            18.97   
Patricia Tibemo  2002  Simklubben Spiggarna            18.98   
Mimmi Johansson  2002  Klippans Simsällskap            19.02   
Thea Dahlqvist  2003  Simklubben Hajen            19.11   
Hanna Paulsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            19.13   
10  Idun Nilsson  2002  Föreningen Sim Team Engelholm            19.14   
11  Linnea Dolmark  2002  Simklubben Hajen            19.23   
12  Wilma Sjölin  2002  Föreningen Sim Team Engelholm            19.27   
13  Moa Knutsson  2002  Föreningen Österlen Sim            19.29   
14  Lisa Vetterlein  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            19.42   
15  Sara Nobrell  2002  Simklubben Hajen            19.43   
16  Aliah Moberg  2003  Simklubben Hajen            19.52   
17  Freja Werker  2003  Simklubben Hajen            19.57   
18  Agnes Gustafson  2003  Malmö Kappsimningsklubb            19.66   
19  Josefin Dellhede  2003  Simsällskapet Iden            19.69   
20  Emelie Persson  2003  Simsällskapet Iden            19.94   
21  Nicole Ahlbäck  2003  Malmö Kappsimningsklubb            20.06   
22  Andrea Nistor  2003  Simklubben Poseidon            20.23   
23  Mia Lang  2002  Malmö Kappsimningsklubb            20.30   
24  Elvira Eriksson  2003  Ystads Simsällskap            20.65   
25  Siri Gunnarsson  2002  Simsällskapet Iden            20.67   
26  Hilma Mårtensson  2003  Ystads Simsällskap            20.80   
27  Tuva Rosén Sundström  2002  Simsällskapet Iden            20.87   
28  Nina Nolén  2002  Simklubben Poseidon            21.02   
29  Boel Bergquist  2003  Simklubben Poseidon            21.13   
30  Linnéa Nilsson  2002  Ystads Simsällskap            21.18   
31  Emma Persson  2002  Simklubben Poseidon            21.34   
32  Julia Persson  2003  Helsingborgs Simsällskap            21.35   
33  Tilde Thorsson  2003  Simklubben Hajen            21.45   
34  Alma Lindberg  2002  Simklubben Poseidon            21.67   
35  Angelica Böhme  2003  Simsällskapet Iden            21.92   
36  Matilda Olsson  2003  Simklubben Spiggarna            22.04   
37  Elsa Walter  2003  Ystads Simsällskap            22.24   
38  Anna Twedberg  2003  Simsällskapet Iden            22.25   
39  Matilda Hansson  2002  Simklubben Poseidon            22.34   
40  Isabell Tretinjak  2003  Simklubben Hajen            22.49   
41  Carla Whelan  2003  Simklubben Poseidon            22.76   
42  Tilda Fredriksson  2003  Simklubben Hajen            22.82   
43  Mikaela Virc  2003  Malmö Kappsimningsklubb            22.86   
44  Ebba Billing  2002  Simklubben Poseidon            22.90   
45  Alice Hjertström  2002  Simklubben Poseidon            23.24   
46  Thilda Andreasson  2003  Klippans Simsällskap            23.55   
47  Nora Liljegren  2003  Simklubben Hajen            23.68   
48  Adna Curan  2003  Malmö Kappsimningsklubb            23.82   
49  Sofia Åkerblom  2002  Helsingborgs Simsällskap            24.14   
50  Tyra Petersson  2003  Helsingborgs Simsällskap            24.53   
51  Emma Bontidean  2003  Simklubben Poseidon            24.69   
52  Julia Lindblad  2002  Helsingborgs Simsällskap            25.18   
53  Hanna Barnell  2003  Simklubben Hajen            25.27   
54  Elin Westerhult  2002  Simsällskapet Iden            25.62   
55  Selma Carlén  2002  Malmö Kappsimningsklubb            27.36   
56  Torun Ulinder  2002  Helsingborgs Simsällskap            27.43   
57  Celicia Hansson  2003  Helsingborgs Simsällskap            27.87   
58  Linda Tetens  2003  Simklubben Poseidon            28.27   
Adrienne Möllersten  2002  Simklubben Hajen            DNS   
Alice Litterfeldt  2003  Simklubben Poseidon            DNS   
Anja Schönbäck  2003  Simklubben Spiggarna            DSQ   
Hanna Björnsdotter  2002  Ystads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 22, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Simon Mattiasson Nazar  2002  Simklubben Poseidon            18.44   
Anton Jansson  2002  Ystads Simsällskap            18.74   
Gabriel Agardh  2003  Simklubben Hajen            19.25   
Alfred Jarvi  2002  Simsällskapet Iden            19.58   
Isak Christiansson  2003  Tyringe Simsällskap            19.88   
Viktor Hansson  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            19.97   
Axel Hörestrand  2002  Simklubben Poseidon            20.06   
Petter Jörud  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            20.68   
Jasin Bajram  2003  Malmö Kappsimningsklubb            20.70   
10  Emil Pettersson  2002  Simklubben Poseidon            22.11   
11  Olle Wiberg  2003  Tyringe Simsällskap            22.13   
12  Carl Ewertz  2002  Malmö Kappsimningsklubb            23.02   
13  Daniel von Post  2003  Simsällskapet Iden            23.07   
14  Johan Sandberg  2002  Malmö Kappsimningsklubb            23.21   
15  Hugo Landström  2002  Ängelholms Simsällskap            23.54   
16  Wesley Neubert  2002  Malmö Kappsimningsklubb            24.00   
17  Joel Henriksson  2003  Simklubben Poseidon            24.93   
18  Viktor Viberg  2003  Helsingborgs Simsällskap            24.94   
19  Tobias Sjöberg  2003  Helsingborgs Simsällskap            26.61   
20  Daniel Alim  2003  Simklubben Poseidon            26.92   
Eddie Nilsson  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            DNS   
Melvin Krüger  2003  Malmö Kappsimningsklubb            DNS   
Niels Kwant  2003  Tyringe Simsällskap            DNS   
Almir Bajramovic  2002  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 23, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elin Lundgren  1995  Simklubben Hajen    33.46        1:09.86   
Li Björner Oh  1998  Simklubben Hajen    37.00        1:15.51   
Amanda Karlsson  1998  Simklubben Hajen    37.53        1:18.13   
Malin Svensson  1999  Simklubben Hajen    39.16        1:19.34   
Sofia Christerson  1999  Simklubben Hajen    41.46        1:25.83   
Selina Degirmenci  1996  Malmö Kappsimningsklubb    43.92        1:32.61   
Hanna Nilsson  1999  Malmö Kappsimningsklubb    51.83        1:49.96   
                     
 
Gren 24, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Martin Rogmark  1996  Simklubben Hajen    31.64        1:06.51   
Per Christerson  1995  Simklubben Hajen    34.39        1:09.83   
Kevin Fransson  1999  Simklubben Spiggarna    38.02        1:18.71   
Hugo Rogmark  1999  Simklubben Hajen    38.99        1:20.60   
Oliver Betz  1999  Simsällskapet Iden    45.54        1:34.59   
Lukas Fajerson  1998  Simsällskapet Iden    50.02        1:44.35   
                     
 
Gren 25, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Julia Larsson  2002  Simklubben Hajen            38.85   
Ella Jeppsson  2003  Simklubben Hajen            39.90   
Clara Aronsson  2002  Tyringe Simsällskap            40.62   
Josefin Dellhede  2003  Simsällskapet Iden            41.43   
Linnea Dolmark  2002  Simklubben Hajen            41.50   
Miranda Bengtsson  2002  Tyringe Simsällskap            41.68   
Aliah Moberg  2003  Simklubben Hajen            42.51   
Freja Werker  2003  Simklubben Hajen            42.66   
Cornelia Bernspång  2003  Tyringe Simsällskap            42.94   
10  Wilma Sjölin  2002  Föreningen Sim Team Engelholm            42.96   
11  Thea Dahlqvist  2003  Simklubben Hajen            43.23   
12  Clara Huston  2003  Simklubben Hajen            43.48   
13  Ronja Gingsjö  2002  Ystads Simsällskap            43.53   
14  Viktoria Dellhede  2003  Simsällskapet Iden            43.61   
15  Elvira Eriksson  2003  Ystads Simsällskap            44.27   
16  Andrea Nistor  2003  Simklubben Poseidon            44.53   
17  Anna Twedberg  2003  Simsällskapet Iden            44.96   
18  Hanna Björnsdotter  2002  Ystads Simsällskap            45.75   
19  Bianca Jarbsjö  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            45.79   
20  Emelie Persson  2003  Simsällskapet Iden            46.16   
21  Isabell Tretinjak  2003  Simklubben Hajen            46.34   
22  Idun Nilsson  2002  Föreningen Sim Team Engelholm            46.42   
23  Lisa Vetterlein  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            46.50   
24  Tilda Fredriksson  2003  Simklubben Hajen            46.77   
25  Elin Kjellberg  2003  Ystads Simsällskap            46.98   
26  Mathilda Kamper-Johnsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            47.12   
27  Tilde Thorsson  2003  Simklubben Hajen            47.37   
28  Hanna Paulsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            47.41   
29  Cajsa Fredriksson  2003  Simklubben Spiggarna            47.81   
30  Tuva Rosén Sundström  2002  Simsällskapet Iden            48.30   
31  Nicole Ahlbäck  2003  Malmö Kappsimningsklubb            48.72   
32  Patricia Tibemo  2002  Simklubben Spiggarna            49.30   
33  Mia Lang  2002  Malmö Kappsimningsklubb            49.43   
34  Malin Larsson  2002  Ystads Simsällskap            49.56   
35  Matilda Olsson  2003  Simklubben Spiggarna            49.62   
36  Hilma Mårtensson  2003  Ystads Simsällskap            49.65   
37  Carla Whelan  2003  Simklubben Poseidon            50.21   
38  Anja Schönbäck  2003  Simklubben Spiggarna            50.23   
39  Ella Henriksson  2003  Ängelholms Simsällskap            50.31   
40  Siri Gunnarsson  2002  Simsällskapet Iden            50.34   
41  Elsa Walter  2003  Ystads Simsällskap            50.68   
42  Amanda Lindblad  2003  Helsingborgs Simsällskap            51.12   
43  Boel Bergquist  2003  Simklubben Poseidon            52.69   
44  Matilda Hansson  2002  Simklubben Poseidon            52.73   
45  Emma Bontidean  2003  Simklubben Poseidon            52.78   
46  Torun Ulinder  2002  Helsingborgs Simsällskap            52.84   
47  Tyra Petersson  2003  Helsingborgs Simsällskap            52.93   
48  Mindy Nielsen  2003  Malmö Kappsimningsklubb            53.19   
49  Kajsa Svärd  2003  Helsingborgs Simsällskap            53.55   
50  Selma Carlén  2002  Malmö Kappsimningsklubb            53.59   
51  Thilda Andreasson  2003  Klippans Simsällskap            53.63   
52  Mikaela Virc  2003  Malmö Kappsimningsklubb            54.26   
53  Thea Söderstjärna  2003  Simklubben Poseidon            55.26   
54  Angelica Böhme  2003  Simsällskapet Iden            55.76   
55  Celicia Hansson  2003  Helsingborgs Simsällskap            58.39   
56  Linda Tetens  2003  Simklubben Poseidon            58.81   
57  Sanna Bredberg Jakstrand  2003  Malmö Kappsimningsklubb            59.85   
Agnes Gustafson  2003  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Elsa Bitzén  2003  Simklubben Hajen            DSQ   
Emelie Andrén  2002  Simklubben Hajen            DSQ   
Hanna Barnell  2003  Simklubben Hajen            DSQ   
Julia Lindblad  2002  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
Julia Persson  2003  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
Lovisa Bjurnemark  2003  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Tina Leiner  2003  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 26, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gabriel Agardh  2003  Simklubben Hajen            42.87   
Joel Henriksson  2003  Simklubben Poseidon            44.36   
Petter Jörud  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            45.63   
Anton Jansson  2002  Ystads Simsällskap            45.88   
Simon Mattiasson Nazar  2002  Simklubben Poseidon            45.98   
Alfred Jarvi  2002  Simsällskapet Iden            46.29   
Melker Svensson  2002  Föreningen Österlen Sim            46.77   
Viktor Hansson  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            47.20   
Tobias Sjöberg  2003  Helsingborgs Simsällskap            48.11   
10  Linus Olsson Hansson  2003  Ystads Simsällskap            49.82   
11  Eddie Nilsson  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            50.18   
12  Olle Wiberg  2003  Tyringe Simsällskap            50.21   
13  Johan Sandberg  2002  Malmö Kappsimningsklubb            50.43   
14  Almir Bajramovic  2002  Helsingborgs Simsällskap            51.03   
15  Daniel Alim  2003  Simklubben Poseidon            51.05   
16  Viktor Viberg  2003  Helsingborgs Simsällskap            51.60   
17  Emil Pettersson  2002  Simklubben Poseidon            51.64   
18  Hugo Landström  2002  Ängelholms Simsällskap            51.75   
19  Anton Persson  2002  Helsingborgs Simsällskap            52.28   
20  David Alderbrink  2003  Helsingborgs Simsällskap            54.07   
21  Elliot Hagander  2003  Simklubben Poseidon            55.23   
22  Andre Wester  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            58.61   
23  Artur Korowajczyk  2003  Föreningen Österlen Sim            1:00.60   
Wesley Neubert  2002  Malmö Kappsimningsklubb            DNS   
Carl Ewertz  2002  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Daniel von Post  2003  Simsällskapet Iden            DSQ   
Emil Edvinsson  2003  Klippans Simsällskap            DSQ   
Isak Christiansson  2003  Tyringe Simsällskap            DSQ   
Jasin Bajram  2003  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Julius Ingelström  2002  Ystads Simsällskap            DSQ   
Theo Dofeldt  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            DSQ   
                     
 
Gren 27, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sara Edenfelt  1992  Simklubben Hajen    31.51        1:07.75   
Malin Svensson  1999  Simklubben Hajen    32.39        1:08.59   
Sofia Christerson  1999  Simklubben Hajen    35.33        1:12.94   
Malin Jönsson  1997  Simsällskapet Iden    36.43        1:15.93   
Selina Degirmenci  1996  Malmö Kappsimningsklubb    35.85        1:16.51   
Amanda Nordenfelt  1999  Ystads Simsällskap    35.79        1:16.55   
Hanna Nilsson  1999  Malmö Kappsimningsklubb    41.41        1:26.60   
Sanja Ninkovic  1998  Malmö Kappsimningsklubb    43.11        1:30.72   
Nora Persson  1999  Ystads Simsällskap    48.05        1:39.26   
                     
 
Gren 28, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Johan Jönsson  1995  Simklubben Hajen    27.39        56.97   
Marcus Henriksson  1997  Simklubben Hajen    28.67        59.55   
Sebastian Lundgren  1999  Föreningen Österlen Sim    31.67        1:07.00   
Arvid Johansson  1998  Malmö Kappsimningsklubb    32.22        1:08.65   
Hugo Rogmark  1999  Simklubben Hajen    33.09        1:10.15   
Collin Gingsjö  1999  Ystads Simsällskap    33.85        1:10.46   
Oliver Betz  1999  Simsällskapet Iden    37.67        1:20.18   
Mikael Wemmert  1993  Simklubben Spiggarna    45.00        1:35.16   
Danilo Tot  1998  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 29, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elsa Bitzén  2003  Simklubben Hajen            34.66   
Julia Larsson  2002  Simklubben Hajen            34.84   
Miranda Bengtsson  2002  Tyringe Simsällskap            34.86   
Ronja Gingsjö  2002  Ystads Simsällskap            34.93   
Ella Jeppsson  2003  Simklubben Hajen            35.11   
Wilma Sjölin  2002  Föreningen Sim Team Engelholm            35.59   
Linnea Dolmark  2002  Simklubben Hajen            36.25   
Cornelia Bernspång  2003  Tyringe Simsällskap            36.27   
Josefin Dellhede  2003  Simsällskapet Iden            36.62   
10  Hanna Björnsdotter  2002  Ystads Simsällskap            36.71   
11  Freja Werker  2003  Simklubben Hajen            36.86   
11  Thea Dahlqvist  2003  Simklubben Hajen            36.86   
13  Elin Kjellberg  2003  Ystads Simsällskap            36.94   
14  Andrea Nistor  2003  Simklubben Poseidon            37.15   
15  Sara Nobrell  2002  Simklubben Hajen            37.17   
16  Moa Knutsson  2002  Föreningen Österlen Sim            37.59   
17  Lovisa Bjurnemark  2003  Malmö Kappsimningsklubb            37.95   
18  Bianca Jarbsjö  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            37.98   
19  Aliah Moberg  2003  Simklubben Hajen            38.56   
20  Idun Nilsson  2002  Föreningen Sim Team Engelholm            38.74   
21  Tilda Fredriksson  2003  Simklubben Hajen            38.78   
22  Patricia Tibemo  2002  Simklubben Spiggarna            38.82   
23  Clara Huston  2003  Simklubben Hajen            38.89   
24  Hanna Paulsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            39.31   
24  Matilda Olsson  2003  Simklubben Spiggarna            39.31   
26  Tilde Thorsson  2003  Simklubben Hajen            39.47   
27  Emelie Persson  2003  Simsällskapet Iden            39.82   
28  Siri Gunnarsson  2002  Simsällskapet Iden            39.94   
29  Lisa Vetterlein  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            40.34   
30  Nicole Ahlbäck  2003  Malmö Kappsimningsklubb            40.46   
31  Mathilda Kamper-Johnsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            40.52   
32  Isabell Tretinjak  2003  Simklubben Hajen            40.71   
33  Elvira Eriksson  2003  Ystads Simsällskap            40.90   
34  Malin Larsson  2002  Ystads Simsällskap            40.99   
35  Anna Twedberg  2003  Simsällskapet Iden            41.16   
36  Agnes Gustafson  2003  Malmö Kappsimningsklubb            41.60   
37  Tuva Rosén Sundström  2002  Simsällskapet Iden            41.80   
38  Anja Schönbäck  2003  Simklubben Spiggarna            41.85   
39  Cajsa Fredriksson  2003  Simklubben Spiggarna            42.03   
40  Emma Bontidean  2003  Simklubben Poseidon            42.24   
41  Thilda Andreasson  2003  Klippans Simsällskap            42.26   
42  Mikaela Virc  2003  Malmö Kappsimningsklubb            42.91   
43  Selma Carlén  2002  Malmö Kappsimningsklubb            43.30   
44  Thea Söderstjärna  2003  Simklubben Poseidon            43.70   
45  Saga Godolakis  2003  Ängelholms Simsällskap            43.73   
46  Hilma Mårtensson  2003  Ystads Simsällskap            44.62   
47  Angelica Böhme  2003  Simsällskapet Iden            45.06   
48  Kay Skarp  2002  Malmö Kappsimningsklubb            45.27   
49  Elsa Walter  2003  Ystads Simsällskap            45.49   
50  Boel Bergquist  2003  Simklubben Poseidon            45.56   
51  Matilda Hansson  2002  Simklubben Poseidon            46.40   
52  Hanna Barnell  2003  Simklubben Hajen            46.49   
53  Kajsa Teahan  2003  Simsällskapet Iden            46.54   
54  Julia Persson  2003  Helsingborgs Simsällskap            48.00   
55  Sanna Bredberg Jakstrand  2003  Malmö Kappsimningsklubb            48.01   
56  Carla Whelan  2003  Simklubben Poseidon            48.31   
57  Julia Lindblad  2002  Helsingborgs Simsällskap            48.43   
58  Torun Ulinder  2002  Helsingborgs Simsällskap            48.51   
59  Kajsa Svärd  2003  Helsingborgs Simsällskap            48.78   
60  Tyra Petersson  2003  Helsingborgs Simsällskap            48.86   
61  Elina Ohrberg  2003  Simklubben Hajen            49.02   
62  Amanda Lindblad  2003  Helsingborgs Simsällskap            50.22   
63  Linda Tetens  2003  Simklubben Poseidon            51.22   
64  Tina Leiner  2003  Malmö Kappsimningsklubb            51.30   
65  Emelie Andrén  2002  Simklubben Hajen            51.53   
66  Celicia Hansson  2003  Helsingborgs Simsällskap            52.19   
Ella Henriksson  2003  Ängelholms Simsällskap            DSQ   
Viktoria Dellhede  2003  Simsällskapet Iden            DSQ   
                     
 
Gren 30, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jasin Bajram  2003  Malmö Kappsimningsklubb            36.55   
Anton Jansson  2002  Ystads Simsällskap            37.12   
Simon Mattiasson Nazar  2002  Simklubben Poseidon            37.31   
Isak Christiansson  2003  Tyringe Simsällskap            38.45   
Viktor Hansson  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            38.99   
Alfred Jarvi  2002  Simsällskapet Iden            39.01   
Almir Bajramovic  2002  Helsingborgs Simsällskap            39.72   
Gabriel Agardh  2003  Simklubben Hajen            39.92   
Melker Svensson  2002  Föreningen Österlen Sim            40.10   
10  Petter Jörud  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            40.25   
11  Julius Ingelström  2002  Ystads Simsällskap            40.39   
12  Elliot Hagander  2003  Simklubben Poseidon            42.21   
13  Eddie Nilsson  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            42.37   
14  Olle Wiberg  2003  Tyringe Simsällskap            42.56   
15  Viktor Viberg  2003  Helsingborgs Simsällskap            42.85   
16  Carl Ewertz  2002  Malmö Kappsimningsklubb            43.06   
17  Joel Henriksson  2003  Simklubben Poseidon            43.44   
18  Johan Sandberg  2002  Malmö Kappsimningsklubb            44.38   
19  Anton Persson  2002  Helsingborgs Simsällskap            44.40   
20  Linus Olsson Hansson  2003  Ystads Simsällskap            44.45   
21  Hugo Landström  2002  Ängelholms Simsällskap            45.38   
22  Daniel von Post  2003  Simsällskapet Iden            45.42   
23  Daniel Alim  2003  Simklubben Poseidon            45.70   
24  Lukas Kron Larsson  2003  Malmö Kappsimningsklubb            46.04   
25  Andre Wester  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            46.14   
26  Svante Vilhelmsson  2003  Malmö Kappsimningsklubb            47.68   
27  Tobias Sjöberg  2003  Helsingborgs Simsällskap            49.15   
28  David Alderbrink  2003  Helsingborgs Simsällskap            49.56   
29  Emil Edvinsson  2003  Klippans Simsällskap            50.25   
30  Theo Dofeldt  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            50.63   
31  Artur Korowajczyk  2003  Föreningen Österlen Sim            55.30   
Emil Pettersson  2002  Simklubben Poseidon            DNS   
Wesley Neubert  2002  Malmö Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
Gren 31, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Amanda Karlsson  1998  Simklubben Hajen            34.49   
Malin Svensson  1999  Simklubben Hajen            36.63   
Sofia Christerson  1999  Simklubben Hajen            37.53   
Selina Degirmenci  1996  Malmö Kappsimningsklubb            37.58   
Malin Jönsson  1997  Simsällskapet Iden            39.79   
Sanja Ninkovic  1998  Malmö Kappsimningsklubb            46.17   
Hanna Nilsson  1999  Malmö Kappsimningsklubb            48.68   
Nora Persson  1999  Ystads Simsällskap            56.99   
                     
 
Gren 32, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Per Christerson  1995  Simklubben Hajen            29.63   
Martin Rogmark  1996  Simklubben Hajen            29.74   
Johan Jönsson  1995  Simklubben Hajen            31.31   
Sebastian Lundgren  1999  Föreningen Österlen Sim            33.27   
Hugo Rogmark  1999  Simklubben Hajen            36.48   
Oliver Betz  1999  Simsällskapet Iden            37.02   
Arvid Johansson  1998  Malmö Kappsimningsklubb            38.23   
Mikael Wemmert  1993  Simklubben Spiggarna            51.30   
Danilo Tot  1998  Malmö Kappsimningsklubb            56.39   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  25 mars 2014 
Licensierad till: Simklubben Hajen  Utskriftstid  14:08