2014-11-25   16:46:39
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Höstsimiaden 2014, Osby

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden 2014    Utskriftsdatum  22 november 2014   
  Tävlingsort  Osby    Utskriftstid  09:54   
  Arrangör  Osby Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 november 2014         
 
 
Gren 1, 4X50m Frisim Mix 11-12år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
SS Delfin Mix [2002]  2002  Simsällskapet Delfin            2:14.47   
  Douglas Nilsson  2003      1:09.20        1:09.20   
  Tilda Joelsson  2002      35.09        1:44.29   
  Jennifer Nilsson  2003      30.18        2:14.47   
  Birkan Ates  2002              2:14.47   
                     
Sim Engelh Mix [2002]  2002  Föreningen Sim Team Engelholm            2:18.23   
  Tekla Hult  2003      1:10.81        1:10.81   
  Vlad Lupu  2003      36.58        1:47.39   
  Lisa Vetterlein  2003      30.84        2:18.23   
  Alma Sandberg  2002              2:18.23   
                     
Ängelholm Mix [2002]  2002  Ängelholms Simsällskap            2:25.91   
  Wilmer Ingvarsson  2003      1:10.58        1:10.58   
  Amanda Troedsson  2002      42.49        1:53.07   
  Klara Bokelund  2003      32.84        2:25.91   
  Leo Pekberg  2002              2:25.91   
                     
Landskrona Mix Lag 1  2002  Landskrona Simsällskap            2:26.62   
  Tilde Röiseth  2003      1:10.64        1:10.64   
  Jesper Ring  2003      34.57        1:45.21   
  Matilda Hoff  2003      41.41        2:26.62   
  Alexander Tengberg  2003              2:26.62   
                     
SS Delfin Mix Lag2 [2002]  2002  Simsällskapet Delfin            2:31.05   
  Vincent Möller  2003      1:12.64        1:12.64   
  Fabian Claeson  2002      39.22        1:51.86   
  Lova Ahlgren  2003      39.19        2:31.05   
  Astrid Nilsson  2004              2:31.05   
                     
Landskrona Mix Lag 2  2002  Landskrona Simsällskap            2:32.60   
  Linnéa Lindh  2003      1:15.21        1:15.21   
  Markus Rydgren  2003      37.06        1:52.27   
  Wilma Rundblad  2003      40.33        2:32.60   
  Rasmus Pedersen  2003              2:32.60   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  22 november 2014 
Licensierad till: Osby Simsällskap  Utskriftstid  09:54 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden 2014    Utskriftsdatum  22 november 2014   
  Tävlingsort  Osby    Utskriftstid  09:54   
  Arrangör  Osby Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 november 2014         
 
 
Gren 2, 200m Medley Damer 12 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emilia Rönningdal  2002  S71    34.82  1:15.84  2:02.81    2:39.24   
Moa Karlsson  2002  S71    36.77  1:18.42  2:07.54    2:43.25   
Ella Simander  2002  Ronneby Simsällskap    34.55  1:15.50  2:06.24    2:44.11   
Alma Sandberg  2002  Föreningen Sim Team Engelholm    35.70  1:19.15  2:07.58    2:47.26   
Linnéa Persson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    35.05  1:18.43  2:08.62    2:50.68   
Moa Olofsson  2002  Osby Simsällskap    38.67  1:24.56  2:13.99    2:51.39   
Evelina Håkansson  2002  Osby Simsällskap    37.16  1:21.56  2:12.67    2:52.22   
Emma Andersson  2002  Helsingborgs Simsällskap    37.60  1:24.24  2:13.14    2:52.68   
Fanny Lindfors  2002  S71    38.36  1:24.72  2:16.98    2:55.09   
10  Julise Llupa  2002  Helsingborgs Simsällskap    37.04  1:22.87  2:15.10    2:55.35   
11  Emmy Nordström  2002  S71    36.60  1:22.48  2:15.49    2:55.51   
12  Tova Nilsson  2002  S71    37.27  1:24.69  2:14.37    2:56.12   
13  Emilia Olsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    40.15  1:25.34  2:16.85    2:57.58   
14  Enya Holgersson  2002  Osby Simsällskap    40.01  1:28.40  2:16.43    2:57.87   
15  Ebba Jälminger  2002  Helsingborgs Simsällskap    39.67  1:24.30  2:22.09    2:59.95   
16  Anna-Louisa Permarker  2002  S71    40.63  1:29.67  2:21.35    3:00.30   
17  Amanda Troedsson  2002  Ängelholms Simsällskap    39.15  1:26.55  2:17.44    3:00.61   
18  Tilda Joelsson  2002  Simsällskapet Delfin    39.65  1:28.94  2:21.79    3:02.87   
19  Astina Haxhiu  2002  Ronneby Simsällskap    39.41  1:26.98  2:21.71    3:03.33   
20  Sofia Juliusson  2002  Helsingborgs Simsällskap    40.96  1:28.64  2:23.09    3:05.93   
21  Telma Maltesjö  2002  Helsingborgs Simsällskap    45.41  1:33.66  2:26.72    3:09.39   
22  Michelle Nguyen  2002  Kristianstads SLS    43.87  1:33.70  2:26.78    3:13.91   
23  Agnes Delen Abrahamsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    42.14  1:33.11  2:33.94    3:19.05   
24  Elsa Hallsten  2002  Karlskrona Simsällskap    44.78  1:35.42  2:34.35    3:21.28   
25  Ida Karlsson  2002  Karlshamns Simklubb    46.78  1:38.97  2:35.34    3:22.01   
26  Aurora Nilsson  2002  Karlskrona Simsällskap    44.40  1:39.35  2:38.74    3:27.55   
Ingrid Norstedt  2002  Helsingborgs Simsällskap            DNS   
Filippa Andersson  2002  Landskrona Simsällskap            DSQ   
Tilda Johansson  2002  Höganäs Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  22 november 2014 
Licensierad till: Osby Simsällskap  Utskriftstid  09:54 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden 2014    Utskriftsdatum  22 november 2014   
  Tävlingsort  Osby    Utskriftstid  09:54   
  Arrangör  Osby Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 november 2014         
 
 
Gren 3, 200m Medley Herrar 12 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Filip Salbrink  2002  Eslövs Simsällskap    33.18  1:12.89  2:00.77    2:37.25   
Gustav Lind  2002  Helsingborgs Simsällskap    36.84  1:17.93  2:07.18    2:43.82   
Oliver Stålbrand  2002  Helsingborgs Simsällskap    35.41  1:22.24  2:12.94    2:51.45   
Erik Dahlberg  2002  Kristianstads SLS    41.12  1:26.22  2:14.77    2:58.09   
Marcus Barkrot  2002  Karlskrona Simsällskap    38.21  1:24.24  2:21.32    3:01.04   
Birkan Ates  2002  Simsällskapet Delfin    42.84  1:31.64  2:23.26    3:02.78   
Leo Pekberg  2002  Ängelholms Simsällskap    42.48  1:29.58  2:23.43    3:03.58   
David Sandström  2002  Helsingborgs Simsällskap    37.91  37.97  1:25.90    3:04.62   
Harry Petersson  2002  Kristianstads SLS    44.39  1:27.59  2:23.59    3:04.63   
10  Ahmed Sadoon  2002  Kristianstads SLS    41.56  1:31.82  2:22.73    3:07.57   
11  Oscar Elfers  2002  Helsingborgs Simsällskap    41.61  1:30.84  2:29.00    3:11.62   
12  Elias Nilsson  2002  Karlskrona Simsällskap    45.38  1:32.06  2:33.41    3:14.50   
13  Isak Axelsson  2002  Karlskrona Simsällskap    47.78  1:38.02  2:43.43    3:27.57   
14  Max Sandqvist  2002  Ronneby Simsällskap    56.84  1:50.81  2:49.46    3:35.40   
Eric Cochinescu  2002  Helsingborgs Simsällskap            DNS   
Pontus Andersson  2002  Ronneby Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  22 november 2014 
Licensierad till: Osby Simsällskap  Utskriftstid  09:54 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden 2014    Utskriftsdatum  22 november 2014   
  Tävlingsort  Osby    Utskriftstid  09:54   
  Arrangör  Osby Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 november 2014         
 
 
Gren 4, 100m Medley Damer 11 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Saga Nyborg  2003  Kristianstads SLS    36.33        1:19.28   
Alma Torkelsson  2003  Osby Simsällskap    38.43        1:21.54   
Alice Tufvesson  2003  Höganäs Simsällskap    37.98        1:23.03   
Alva Söderberg  2003  Höganäs Simsällskap    38.35        1:24.18   
Tuva Pålsson  2003  Karlskrona Simsällskap    37.95        1:24.68   
Tilde Röiseth  2003  Landskrona Simsällskap    39.94        1:26.84   
Cornelia Bernspång  2003  Tyringe Simsällskap    41.23        1:26.95   
Julia Andersson  2003  Höganäs Simsällskap    40.59        1:28.06   
Agnes Risholm  2003  Höganäs Simsällskap    40.61        1:29.23   
10  Linnéa Lindh  2003  Landskrona Simsällskap    41.22        1:30.74   
11  Matilda Hoff  2003  Landskrona Simsällskap    42.27        1:31.93   
12  Lisa Vetterlein  2003  Föreningen Sim Team Engelholm    42.14        1:31.98   
13  Ella Persson  2003  Höganäs Simsällskap    40.92        1:33.47   
14  Wilma Rundblad  2003  Landskrona Simsällskap    41.93        1:35.34   
15  Isabel Holst Jonsson  2003  Karlshamns Simklubb    43.13        1:35.66   
16  Michaela Ruzic  2003  S71    45.98        1:35.73   
17  Felicia Karlsson  2003  Osby Simsällskap    44.15        1:36.66   
18  Tekla Hult  2003  Föreningen Sim Team Engelholm    46.99        1:36.99   
19  Sarah Petersson  2003  Karlskrona Simsällskap    48.39        1:39.39   
20  Astrid Persson  2003  Simsällskapet Delfin    47.83        1:39.56   
21  Emmie Andersson  2003  Ängelholms Simsällskap    48.50        1:40.47   
22  Elinor Henriksson  2003  Karlskrona Simsällskap    47.63        1:41.51   
23  Tova Borg  2003  Osby Simsällskap    47.96        1:41.86   
24  Fanny Moreau  2003  Landskrona Simsällskap    48.24        1:43.79   
25  Alva Stenebo  2003  S71    52.32        1:51.41   
26  Tilda Svensson  2003  Osby Simsällskap    53.04        1:55.81   
Sigrid Lundström  2003  Karlshamns Simklubb            DNS   
Thea Tengius  2003  Karlshamns Simklubb            DNS   
Carlyne Jersov  2003  Osby Simsällskap            DSQ   
Jennifer Nilsson  2003  Simsällskapet Delfin            DSQ   
Lova Ahlgren  2003  Simsällskapet Delfin            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  22 november 2014 
Licensierad till: Osby Simsällskap  Utskriftstid  09:54 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden 2014    Utskriftsdatum  22 november 2014   
  Tävlingsort  Osby    Utskriftstid  10:08   
  Arrangör  Osby Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 november 2014         
 
 
Gren 5, 100m Medley Herrar 11 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Axel Auer  2003  Karlskrona Simsällskap    34.83        1:15.71   
Simon Persson  2003  Kappsimningsklubben Karpen    37.43        1:23.55   
Vlad Lupu  2003  Föreningen Sim Team Engelholm    40.45        1:26.35   
Wilmer Ingvarsson  2003  Ängelholms Simsällskap    42.69        1:28.73   
Niels Kwant  2003  Tyringe Simsällskap    40.51        1:29.49   
Vincent Möller  2003  Simsällskapet Delfin    46.28        1:31.91   
Douglas Nilsson  2003  Simsällskapet Delfin    44.44        1:33.77   
Isak Christiansson  2003  Tyringe Simsällskap    44.84        1:35.17   
Jesper Ring  2003  Landskrona Simsällskap    45.91        1:41.15   
10  Max Sjögren  2003  Osby Simsällskap    50.27        1:48.86   
11  Alexander Tengberg  2003  Landskrona Simsällskap    53.00        1:51.36   
Eimantas Erlandsson  2003  Höganäs Simsällskap            DSQ   
Elias Mauritzon  2003  Höganäs Simsällskap            DSQ   
Filip Nordström  2003  Simsällskapet Delfin            DSQ   
Herman Modig  2003  Kristianstads SLS            DSQ   
Markus Rydgren  2003  Landskrona Simsällskap            DSQ   
Mattis Engström  2003  Osby Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  22 november 2014 
Licensierad till: Osby Simsällskap  Utskriftstid  10:08 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden 2014    Utskriftsdatum  22 november 2014   
  Tävlingsort  Osby    Utskriftstid  10:14   
  Arrangör  Osby Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 november 2014         
 
 
Gren 6, 100m Bröstsim Damer 12 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lisa Bengtsson  2002  Helsingborgs Simsällskap    38.31        1:21.25   
Disa Gladher  2002  Karlskrona Simsällskap    39.35        1:21.33   
Emilia Rönningdal  2002  S71    38.95        1:23.22   
Vilma Rudolf  2002  Kappsimningsklubben Karpen    41.16        1:25.11   
Enya Holgersson  2002  Osby Simsällskap    40.68        1:25.81   
Tova Nilsson  2002  S71    40.32        1:25.95   
Alma Sandberg  2002  Föreningen Sim Team Engelholm    42.64        1:29.28   
Moa Karlsson  2002  S71    42.95        1:30.01   
Amanda Troedsson  2002  Ängelholms Simsällskap    42.61        1:30.60   
10  Moa Olofsson  2002  Osby Simsällskap    43.93        1:31.36   
11  Clara Aronsson  2002  Tyringe Simsällskap    43.41        1:32.07   
12  Telma Maltesjö  2002  Helsingborgs Simsällskap    44.09        1:32.10   
13  Linnéa Persson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    43.35        1:32.63   
14  Emmy Nordström  2002  S71    44.92        1:33.23   
15  Fanny Lindfors  2002  S71    44.66        1:33.43   
16  Evelina Håkansson  2002  Osby Simsällskap    43.92        1:34.87   
17  Emilia Olsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    45.30        1:35.43   
18  Julise Llupa  2002  Helsingborgs Simsällskap    46.11        1:36.22   
19  Tilda Joelsson  2002  Simsällskapet Delfin    46.26        1:36.51   
20  Tove Lindén  2002  Karlskrona Simsällskap    44.80        1:36.99   
21  Tilda Johansson  2002  Höganäs Simsällskap    44.98        1:37.80   
22  Anna-Louisa Permarker  2002  S71    46.87        1:38.03   
23  Sofia Juliusson  2002  Helsingborgs Simsällskap    46.35        1:38.22   
24  Torun Ulinder  2002  Helsingborgs Simsällskap    46.22        1:38.44   
25  Tilda Ericsson  2002  S71    46.51        1:38.54   
26  Astina Haxhiu  2002  Ronneby Simsällskap    47.07        1:38.91   
27  Michelle Nguyen  2002  Kristianstads SLS    48.10        1:40.65   
28  Jessica Ye  2002  Höganäs Simsällskap    48.19        1:43.09   
29  Kajsa Ahlesten  2002  Landskrona Simsällskap    48.29        1:43.74   
30  Elsa Hallsten  2002  Karlskrona Simsällskap    48.63        1:44.43   
31  Agnes Delen Abrahamsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    50.43        1:46.75   
32  Aurora Nilsson  2002  Karlskrona Simsällskap    51.55        1:47.16   
33  Ida Karlsson  2002  Karlshamns Simklubb    49.64        1:47.76   
34  Astrid Nyblom  2002  Karlskrona Simsällskap    52.57        1:51.51   
35  Elizabeth Barkijevic  2002  Landskrona Simsällskap    57.76        2:06.01   
Ingrid Norstedt  2002  Helsingborgs Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  22 november 2014 
Licensierad till: Osby Simsällskap  Utskriftstid  10:14 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden 2014    Utskriftsdatum  22 november 2014   
  Tävlingsort  Osby    Utskriftstid  10:50   
  Arrangör  Osby Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 november 2014         
 
 
Gren 7, 100m Bröstsim Herrar 12år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Erik Dahlberg  2002  Kristianstads SLS    43.82        1:31.60   
Oliver Stålbrand  2002  Helsingborgs Simsällskap    44.35        1:31.78   
Birkan Ates  2002  Simsällskapet Delfin    44.03        1:32.84   
Ahmed Sadoon  2002  Kristianstads SLS    46.89        1:35.58   
Leo Pekberg  2002  Ängelholms Simsällskap    45.49        1:37.57   
Pontus Andersson  2002  Ronneby Simsällskap    48.18        1:40.45   
Viggo Winberg  2002  Höganäs Simsällskap    48.96        1:42.57   
Oscar Elfers  2002  Helsingborgs Simsällskap    50.24        1:45.05   
Isak Axelsson  2002  Karlskrona Simsällskap    49.82        1:45.58   
10  Edvin Johannesson  2002  Tyringe Simsällskap    48.00        1:46.85   
11  David Sandström  2002  Helsingborgs Simsällskap    49.96        1:48.24   
12  Max Sandqvist  2002  Ronneby Simsällskap    50.55        1:48.98   
13  Elias Nilsson  2002  Karlskrona Simsällskap    52.05        1:51.83   
14  Rasmus Hellgren  2002  Osby Simsällskap    55.69        2:00.96   
Anton Molin  2002  Klippans Simsällskap            DSQ   
Haris Jazavac  2002  Kristianstads SLS            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  22 november 2014 
Licensierad till: Osby Simsällskap  Utskriftstid  10:50 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden 2014    Utskriftsdatum  22 november 2014   
  Tävlingsort  Osby    Utskriftstid  10:51   
  Arrangör  Osby Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 november 2014         
 
 
Gren 8, 100m Bröstsim Damer 11 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Annie Thulin  2003  Kristianstads SLS    41.83        1:30.35   
Alma Torkelsson  2003  Osby Simsällskap    44.31        1:31.67   
Alva Söderberg  2003  Höganäs Simsällskap    44.04        1:33.01   
Tilde Röiseth  2003  Landskrona Simsällskap    45.76        1:35.86   
Frida Jarl Halvarsson  2003  Kristianstads SLS    45.89        1:37.97   
Sarah Petersson  2003  Karlskrona Simsällskap    48.10        1:39.30   
Agnes Risholm  2003  Höganäs Simsällskap    45.73        1:39.53   
Michaela Ruzic  2003  S71    48.61        1:41.67   
Alice Tufvesson  2003  Höganäs Simsällskap    47.67        1:41.78   
10  Hanna Ngo  2003  S71    48.55        1:43.95   
11  Emmie Andersson  2003  Ängelholms Simsällskap    49.61        1:43.97   
12  Ella Persson  2003  Höganäs Simsällskap            1:47.59   
13  Felicia Karlsson  2003  Osby Simsällskap    52.71        1:50.39   
14  Tekla Hult  2003  Föreningen Sim Team Engelholm    53.47        1:53.21   
15  Isabel Holst Jonsson  2003  Karlshamns Simklubb    54.72        1:53.56   
16  Klara Bokelund  2003  Ängelholms Simsällskap            1:57.47   
17  Tova Borg  2003  Osby Simsällskap    56.01        1:59.04   
18  Fanny Moreau  2003  Landskrona Simsällskap    55.86        1:59.42   
19  Arpine Avoyan  2003  Karlshamns Simklubb            2:15.36   
20  Carlyne Jersov  2003  Osby Simsällskap            2:19.10   
21  Tilda Svensson  2003  Osby Simsällskap            2:26.53   
Ella Wadling  2003  Karlshamns Simklubb            DNS   
Sigrid Lundström  2003  Karlshamns Simklubb            DNS   
Alva Stenebo  2003  S71            DSQ   
Astrid Persson  2003  Simsällskapet Delfin            DSQ   
Felicia Norrman  2003  Höganäs Simsällskap            DSQ   
Jennifer Nilsson  2003  Simsällskapet Delfin            DSQ   
Julia Andersson  2003  Höganäs Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  22 november 2014 
Licensierad till: Osby Simsällskap  Utskriftstid  10:51 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden 2014    Utskriftsdatum  22 november 2014   
  Tävlingsort  Osby    Utskriftstid  11:14   
  Arrangör  Osby Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 november 2014         
 
 
Gren 9, 100m Bröstsim Herrar 11år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Axel Auer  2003  Karlskrona Simsällskap    43.47        1:31.93   
Vlad Lupu  2003  Föreningen Sim Team Engelholm    46.53        1:37.69   
Wilmer Ingvarsson  2003  Ängelholms Simsällskap    48.11        1:40.96   
Vincent Möller  2003  Simsällskapet Delfin    49.31        1:44.23   
Tomislav Corluka  2003  Kristianstads SLS    50.20        1:48.19   
Isak Christiansson  2003  Tyringe Simsällskap    52.62        1:50.99   
Rasmus Pedersen  2003  Landskrona Simsällskap    52.16        1:51.55   
Emil Jensen  2003  Kristianstads SLS    53.18        1:52.00   
Douglas Nilsson  2003  Simsällskapet Delfin    54.41        1:53.28   
10  Eimantas Erlandsson  2003  Höganäs Simsällskap    56.06        1:57.22   
11  Alexander Tengberg  2003  Landskrona Simsällskap    55.52        1:59.42   
Arvid Svensson  2003  Ronneby Simsällskap            DSQ   
Max Sjögren  2003  Osby Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  22 november 2014 
Licensierad till: Osby Simsällskap  Utskriftstid  11:14 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden 2014    Utskriftsdatum  22 november 2014   
  Tävlingsort  Osby    Utskriftstid  11:24   
  Arrangör  Osby Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 november 2014         
 
 
Gren 10, 100m Frisim Damer 12år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emilia Rönningdal  2002  S71    30.72        1:03.53   
Ella Simander  2002  Ronneby Simsällskap    32.06        1:05.69   
Moa Karlsson  2002  S71    31.68        1:06.04   
Lisa Bengtsson  2002  Helsingborgs Simsällskap    32.31        1:06.86   
Clara Aronsson  2002  Tyringe Simsällskap    32.53        1:07.75   
Fanny Lindfors  2002  S71    33.53        1:08.79   
Emma Andersson  2002  Helsingborgs Simsällskap    33.53        1:09.26   
Emmy Nordström  2002  S71    34.46        1:09.94   
Disa Gladher  2002  Karlskrona Simsällskap    33.87        1:09.99   
10  Moa Olofsson  2002  Osby Simsällskap    34.22        1:10.13   
11  Ebba Jälminger  2002  Helsingborgs Simsällskap    33.75        1:10.66   
12  Tilda Ericsson  2002  S71    34.54        1:10.70   
13  Anna-Louisa Permarker  2002  S71    34.22        1:11.24   
14  Amanda Troedsson  2002  Ängelholms Simsällskap    34.72        1:11.75   
15  Linnéa Persson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    35.42        1:13.35   
16  Evelina Håkansson  2002  Osby Simsällskap    35.59        1:13.77   
17  Emilia Olsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    35.94        1:14.44   
18  Astina Haxhiu  2002  Ronneby Simsällskap    35.71        1:14.60   
19  Tilda Johansson  2002  Höganäs Simsällskap    35.80        1:14.63   
20  Amanda Lindahl Andersson  2002  Eslövs Simsällskap    35.62        1:14.94   
21  Tilda Joelsson  2002  Simsällskapet Delfin    36.22        1:15.73   
22  Elsa Hallsten  2002  Karlskrona Simsällskap    36.82        1:16.03   
23  Vilma Rudolf  2002  Kappsimningsklubben Karpen    37.27        1:17.58   
24  Tove Lindén  2002  Karlskrona Simsällskap    36.51        1:18.24   
25  Enya Holgersson  2002  Osby Simsällskap    37.65        1:18.58   
26  Agnes Delen Abrahamsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    39.03        1:21.65   
27  Jessica Ye  2002  Höganäs Simsällskap    38.55        1:22.18   
28  Ida Karlsson  2002  Karlshamns Simklubb    39.07        1:22.34   
29  Astrid Nyblom  2002  Karlskrona Simsällskap    38.41        1:22.66   
30  Torun Ulinder  2002  Helsingborgs Simsällskap    41.34        1:25.77   
31  Aurora Nilsson  2002  Karlskrona Simsällskap    42.60        1:27.41   
32  Kajsa Ahlesten  2002  Landskrona Simsällskap    46.69        1:41.94   
33  Elizabeth Barkijevic  2002  Landskrona Simsällskap    49.38        1:43.15   
34  Filippa Andersson  2002  Landskrona Simsällskap    52.29        1:49.74   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  22 november 2014 
Licensierad till: Osby Simsällskap  Utskriftstid  11:24 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden 2014    Utskriftsdatum  22 november 2014   
  Tävlingsort  Osby    Utskriftstid  11:40   
  Arrangör  Osby Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 november 2014         
 
 
Gren 11, 100m Frisim Herrar 12år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Filip Salbrink  2002  Eslövs Simsällskap    29.98        1:03.41   
Gustav Lind  2002  Helsingborgs Simsällskap    31.89        1:06.63   
Birkan Ates  2002  Simsällskapet Delfin    32.45        1:07.81   
Oliver Stålbrand  2002  Helsingborgs Simsällskap    33.42        1:07.91   
Marcus Barkrot  2002  Karlskrona Simsällskap    32.95        1:10.09   
Harry Petersson  2002  Kristianstads SLS    36.15        1:13.66   
Leo Pekberg  2002  Ängelholms Simsällskap    35.46        1:13.73   
Isak Axelsson  2002  Karlskrona Simsällskap    35.00        1:14.00   
David Sandström  2002  Helsingborgs Simsällskap    35.52        1:15.24   
10  Elias Nilsson  2002  Karlskrona Simsällskap    36.78        1:16.16   
11  Oscar Elfers  2002  Helsingborgs Simsällskap    37.31        1:16.29   
12  Pontus Andersson  2002  Ronneby Simsällskap    37.57        1:17.50   
13  Viggo Winberg  2002  Höganäs Simsällskap    38.90        1:20.22   
14  Haris Jazavac  2002  Kristianstads SLS    36.98        1:20.56   
15  Fabian Claeson  2002  Simsällskapet Delfin    39.01        1:20.75   
16  Max Sandqvist  2002  Ronneby Simsällskap    38.51        1:24.14   
17  Edvin Johannesson  2002  Tyringe Simsällskap    40.48        1:28.16   
18  Jakob Helmersson  2002  Simsällskapet Delfin    45.37        1:36.76   
19  Rasmus Hellgren  2002  Osby Simsällskap    47.83        1:44.65   
20  Anton Molin  2002  Klippans Simsällskap    48.98        1:46.88   
Eric Cochinescu  2002  Helsingborgs Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  22 november 2014 
Licensierad till: Osby Simsällskap  Utskriftstid  11:40 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden 2014    Utskriftsdatum  22 november 2014   
  Tävlingsort  Osby    Utskriftstid  11:52   
  Arrangör  Osby Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 november 2014         
 
 
Gren 12, 100m Frisim Damer 11 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Saga Nyborg  2003  Kristianstads SLS    33.35        1:08.56   
Tuva Pålsson  2003  Karlskrona Simsällskap    33.71        1:11.03   
Alma Torkelsson  2003  Osby Simsällskap    34.77        1:12.16   
Cornelia Bernspång  2003  Tyringe Simsällskap    35.61        1:14.45   
Alice Tufvesson  2003  Höganäs Simsällskap    35.96        1:14.50   
Olivia Jarl Halvarsson  2003  Kristianstads SLS    37.06        1:16.27   
Matilda Hoff  2003  Landskrona Simsällskap    37.36        1:18.89   
Alva Söderberg  2003  Höganäs Simsällskap    37.24        1:18.93   
Frida Jarl Halvarsson  2003  Kristianstads SLS    38.39        1:19.16   
10  Julia Andersson  2003  Höganäs Simsällskap    38.42        1:19.20   
11  Wilma Rundblad  2003  Landskrona Simsällskap    38.02        1:19.35   
12  Jennifer Nilsson  2003  Simsällskapet Delfin    37.50        1:20.04   
13  Tilde Röiseth  2003  Landskrona Simsällskap    38.11        1:20.93   
14  Agnes Risholm  2003  Höganäs Simsällskap    37.64        1:21.69   
15  Linnéa Lindh  2003  Landskrona Simsällskap    37.81        1:21.72   
16  Lisa Vetterlein  2003  Föreningen Sim Team Engelholm    39.29        1:22.61   
17  Ella Persson  2003  Höganäs Simsällskap    39.06        1:24.51   
18  Michaela Ruzic  2003  S71    41.19        1:26.10   
19  Isabel Holst Jonsson  2003  Karlshamns Simklubb    40.28        1:26.22   
20  Elinor Henriksson  2003  Karlskrona Simsällskap    42.12        1:29.69   
21  Lova Ahlgren  2003  Simsällskapet Delfin    42.69        1:29.79   
22  Tova Borg  2003  Osby Simsällskap    42.25        1:30.38   
23  Sarah Petersson  2003  Karlskrona Simsällskap    42.61        1:31.23   
24  Astrid Persson  2003  Simsällskapet Delfin    42.98        1:31.26   
25  Emmie Andersson  2003  Ängelholms Simsällskap    44.26        1:34.11   
26  Klara Bokelund  2003  Ängelholms Simsällskap    44.94        1:37.59   
27  Alva Stenebo  2003  S71    46.37        1:37.76   
28  Tilda Svensson  2003  Osby Simsällskap    47.49        1:38.52   
29  Carlyne Jersov  2003  Osby Simsällskap    50.28        1:42.68   
30  Felicia Norrman  2003  Höganäs Simsällskap    51.30        1:49.35   
31  Arpine Avoyan  2003  Karlshamns Simklubb    53.58        1:56.22   
Ella Wadling  2003  Karlshamns Simklubb            DNS   
Sigrid Lundström  2003  Karlshamns Simklubb            DNS   
Annie Thulin  2003  Kristianstads SLS            DSQ   
Felicia Karlsson  2003  Osby Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  22 november 2014 
Licensierad till: Osby Simsällskap  Utskriftstid  11:52 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden 2014    Utskriftsdatum  22 november 2014   
  Tävlingsort  Osby    Utskriftstid  12:00   
  Arrangör  Osby Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 november 2014         
 
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar 11 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Axel Auer  2003  Karlskrona Simsällskap    31.12        1:06.06   
Niels Kwant  2003  Tyringe Simsällskap    36.82        1:18.40   
Tomislav Corluka  2003  Kristianstads SLS    36.84        1:18.41   
Vincent Möller  2003  Simsällskapet Delfin    38.47        1:19.17   
Wilmer Ingvarsson  2003  Ängelholms Simsällskap    38.60        1:19.24   
Herman Modig  2003  Kristianstads SLS    38.50        1:19.25   
Douglas Nilsson  2003  Simsällskapet Delfin    39.27        1:20.42   
Mattis Engström  2003  Osby Simsällskap    38.43        1:22.16   
Arvid Svensson  2003  Ronneby Simsällskap    39.17        1:22.34   
10  Isak Christiansson  2003  Tyringe Simsällskap    41.42        1:25.30   
11  Jesper Ring  2003  Landskrona Simsällskap    40.74        1:25.34   
12  Markus Rydgren  2003  Landskrona Simsällskap    41.98        1:29.91   
13  Emil Jensen  2003  Kristianstads SLS    41.51        1:30.10   
14  Emil Edvinsson  2003  Klippans Simsällskap    41.18        1:30.65   
15  Elias Mauritzon  2003  Höganäs Simsällskap    45.47        1:35.73   
16  Max Sjögren  2003  Osby Simsällskap    44.25        1:35.86   
17  Alexander Tengberg  2003  Landskrona Simsällskap    45.87        1:38.56   
18  Eimantas Erlandsson  2003  Höganäs Simsällskap    46.53        1:40.05   
19  Rasmus Pedersen  2003  Landskrona Simsällskap    47.43        1:40.78   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  22 november 2014 
Licensierad till: Osby Simsällskap  Utskriftstid  12:00 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden 2014    Utskriftsdatum  22 november 2014   
  Tävlingsort  Osby    Utskriftstid  12:20   
  Arrangör  Osby Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 november 2014         
 
 
Gren 14, 4X50m Medley Dam 11-12år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
S 71 Damer [2002] Lag 1  2002  S71            2:17.37   
  Emilia Rönningdal  2002      35.12        35.12   
  Tova Nilsson  2002      38.81        1:13.93   
  Fanny Lindfors  2002      33.99        1:47.92   
  Emmy Nordström  2002      29.45        2:17.37   
                     
Hs Damer [2002]  2002  Helsingborgs Simsällskap            2:22.68   
  Ebba Jälminger  2002      38.13        38.13   
  Lisa Bengtsson  2002      36.51        1:14.64   
  Julise Llupa  2002      35.93        1:50.57   
  Emma Andersson  2002      32.11        2:22.68   
                     
Osby SS Lag 1 Dam [2002]  2002  Osby Simsällskap            2:25.35   
  Evelina Håkansson  2002      38.37        38.37   
  Enya Holgersson  2002      39.79        1:18.16   
  Alma Torkelsson  2003      35.68        1:53.84   
  Moa Olofsson  2002      31.51        2:25.35   
                     
KK Karpen Damer [2002]  2002  Kappsimningsklubben Karpen            2:27.24   
  Emilia Olsson  2002      40.06        40.06   
  Vilma Rudolf  2002      39.82        1:19.88   
  Linnéa Persson  2002      33.01        1:52.89   
  Agnes Delen Abrahamsson  2002      34.35        2:27.24   
                     
Ksls Damer [2002]  2002  Kristianstads SLS            2:29.17   
  Olivia Jarl Halvarsson  2003      39.63        39.63   
  Annie Thulin  2003      41.07        1:20.70   
  Saga Nyborg  2003      34.08        1:54.78   
  Frida Jarl Halvarsson  2003      34.39        2:29.17   
                     
Karlskrona Damer [2002]  2002  Karlskrona Simsällskap            2:31.36   
  Tove Lindén  2002      41.03        41.03   
  Disa Gladher  2002      39.31        1:20.34   
  Tuva Pålsson  2003      39.06        1:59.40   
  Elsa Hallsten  2002      31.96        2:31.36   
                     
Höganäs Damer  2003  Höganäs Simsällskap            2:33.68   
  Alice Tufvesson  2003      37.52        37.52   
  Agnes Risholm  2003      44.06        1:21.58   
  Alva Söderberg  2003      36.13        1:57.71   
  Julia Andersson  2003      35.97        2:33.68   
                     
S 71 Damer [2002] Lag 2  2002  S71            2:34.13   
  Tilda Ericsson  2002      38.94        38.94   
  Michaela Ruzic  2003      45.05        1:23.99   
  Anna-Louisa Permarker  2002      38.99        2:02.98   
  Moa Karlsson  2002      31.15        2:34.13   
                     
Landskrona Damer Lag1  2003  Landskrona Simsällskap            2:40.52   
  Matilda Hoff  2003      41.76        41.76   
  Tilde Röiseth  2003      42.89        1:24.65   
  Wilma Rundblad  2003      40.17        2:04.82   
  Linnéa Lindh  2003      35.70        2:40.52   
                     
10  SS Delfin Damer [2002]  2002  Simsällskapet Delfin            2:52.06   
  Tilda Joelsson  2002      38.91        38.91   
  Astrid Persson  2003      53.41        1:32.32   
  Jennifer Nilsson  2003      39.51        2:11.83   
  Lova Ahlgren  2003      40.23        2:52.06   
                     
11  Landskrona Damer Lag2  2003  Landskrona Simsällskap            3:12.42   
  Elizabeth Barkijevic  2002      50.53        50.53   
  Kajsa Ahlesten  2002      46.80        1:37.33   
  Fanny Moreau  2003      48.07        2:25.40   
  Filippa Andersson  2002      47.02        3:12.42   
                     
12  Osby SS Lag 2 Dam [2002]  2002  Osby Simsällskap            3:24.74   
  Felicia Karlsson  2003      47.14        47.14   
  Carlyne Jersov  2003      1:03.09        1:50.23   
  Tova Borg  2003      50.99        2:41.22   
  Tilda Svensson  2003      43.52        3:24.74   
                     
Karlskrona Damer Lag 2  2002  Karlskrona Simsällskap            DSQ   
  Aurora Nilsson  2002      46.20        46.20   
  Sarah Petersson  2003      46.89        1:33.09   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  22 november 2014 
Licensierad till: Osby Simsällskap  Utskriftstid  12:20 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden 2014    Utskriftsdatum  22 november 2014   
  Tävlingsort  Osby    Utskriftstid  12:25   
  Arrangör  Osby Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 november 2014         
 
 
Gren 15, 4X50m Medley Herr 11-12år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hs Herrar [2002]  2002  Helsingborgs Simsällskap            2:25.51   
  Gustav Lind  2002      34.25        34.25   
  David Sandström  2002      46.27        1:20.52   
  Oliver Stålbrand  2002      33.01        1:53.53   
  Oscar Elfers  2002      31.98        2:25.51   
                     
Ksls Herrar [2002]  2002  Kristianstads SLS            2:29.44   
  Tomislav Corluka  2003      39.29        39.29   
  Erik Dahlberg  2002      41.13        1:20.42   
  Ahmed Sadoon  2002      36.01        1:56.43   
  Harry Petersson  2002      33.01        2:29.44   
                     
Karlskrona Herrar [2002]  2002  Karlskrona Simsällskap            2:30.87   
  Elias Nilsson  2002      41.32        41.32   
  Isak Axelsson  2002      46.03        1:27.35   
  Axel Auer  2003      33.62        2:00.97   
  Marcus Barkrot  2002      29.90        2:30.87   
                     
SS Delfin Herrar [2002]  2002  Simsällskapet Delfin            2:49.86   
  Douglas Nilsson  2003      45.40        45.40   
  Vincent Möller  2003      48.86        1:34.26   
  Birkan Ates  2002      37.91        2:12.17   
  Fabian Claeson  2002      37.69        2:49.86   
                     
Osby SS Herrar [2002]  2002  Osby Simsällskap            3:03.61   
  Mattis Engström  2003      46.46        46.46   
  Max Sjögren  2003      52.96        1:39.42   
  Isak Persson  2002      38.42        2:17.84   
  Rasmus Hellgren  2002      45.77        3:03.61   
                     
Landskrona Herrar Lag 1  2003  Landskrona Simsällskap            3:19.77   
  Jesper Ring  2003      46.20        46.20   
  Alexander Tengberg  2003      57.10        1:43.30   
  Markus Rydgren  2003      52.49        2:35.79   
  Rasmus Pedersen  2003      43.98        3:19.77   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  22 november 2014 
Licensierad till: Osby Simsällskap  Utskriftstid  12:25 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden 2014    Utskriftsdatum  22 november 2014   
  Tävlingsort  Osby    Utskriftstid  16:00   
  Arrangör  Osby Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 november 2014         
 
 
Gren 16, 400m Frisim Damer 12år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Moa Karlsson  2002  S71    1:09.34  2:23.36  3:37.57    4:52.33   
Ella Simander  2002  Ronneby Simsällskap    1:09.30  2:23.82  3:39.11    5:00.67   
Alma Sandberg  2002  Föreningen Sim Team Engelholm    1:15.09  2:36.78  3:59.36    5:17.97   
Clara Aronsson  2002  Tyringe Simsällskap    1:13.60  2:36.01  4:00.41    5:19.13   
Tilda Ericsson  2002  S71    1:14.97  2:36.74  4:00.63    5:19.60   
Lisa Bengtsson  2002  Helsingborgs Simsällskap    1:18.42  2:41.77  4:04.49    5:20.56   
Ebba Jälminger  2002  Helsingborgs Simsällskap    1:15.99  2:38.48  4:01.82    5:21.67   
Moa Olofsson  2002  Osby Simsällskap    1:16.22  2:39.44  4:03.99    5:22.39   
Julise Llupa  2002  Helsingborgs Simsällskap    1:16.58  2:38.37  4:02.82    5:23.65   
10  Astina Haxhiu  2002  Ronneby Simsällskap    1:17.09  2:41.31  4:05.76    5:28.44   
11  Emilia Olsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    1:17.76  2:43.62  4:10.09    5:33.42   
12  Tova Nilsson  2002  S71    1:20.07  2:48.71  4:16.02    5:41.28   
13  Tilda Joelsson  2002  Simsällskapet Delfin    1:22.22  2:50.92  4:19.56    5:43.83   
14  Disa Gladher  2002  Karlskrona Simsällskap    1:22.34  2:50.88  4:19.37    5:45.77   
15  Amanda Troedsson  2002  Ängelholms Simsällskap    1:21.97  2:51.88  4:22.95    5:52.24   
16  Amanda Lindahl Andersson  2002  Eslövs Simsällskap    1:25.93  2:57.33  4:27.60    5:54.85   
17  Telma Maltesjö  2002  Helsingborgs Simsällskap    1:25.65  2:57.63  4:31.24    6:00.24   
18  Elsa Hallsten  2002  Karlskrona Simsällskap    1:26.37  3:00.69  4:37.16    6:13.18   
19  Tove Lindén  2002  Karlskrona Simsällskap    1:24.81  3:01.47  4:39.25    6:14.21   
20  Agnes Delen Abrahamsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    1:27.68  3:04.49  4:44.42    6:17.88   
21  Ida Karlsson  2002  Karlshamns Simklubb    1:28.81  3:06.99  4:47.05    6:24.53   
22  Astrid Nyblom  2002  Karlskrona Simsällskap    1:27.54  3:08.16  4:48.74    6:25.34   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  22 november 2014 
Licensierad till: Osby Simsällskap  Utskriftstid  16:00 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden 2014    Utskriftsdatum  22 november 2014   
  Tävlingsort  Osby    Utskriftstid  16:16   
  Arrangör  Osby Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 november 2014         
 
 
Gren 17, 400m Frisim Herrar 12år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Filip Salbrink  2002  Eslövs Simsällskap    1:09.64  2:26.69  3:43.21    4:57.92   
Gustav Lind  2002  Helsingborgs Simsällskap    1:15.55  2:36.40  3:57.06    5:12.97   
Leo Pekberg  2002  Ängelholms Simsällskap    1:19.59  2:44.89  4:10.49    5:31.57   
Erik Dahlberg  2002  Kristianstads SLS    1:18.89  2:44.75  4:10.54    5:35.51   
Birkan Ates  2002  Simsällskapet Delfin    1:22.46  2:51.13  4:18.29    5:42.68   
Harry Petersson  2002  Kristianstads SLS    1:22.47  2:49.93  4:18.20    5:44.91   
Oscar Elfers  2002  Helsingborgs Simsällskap    1:24.75  2:56.55  4:28.39    5:50.40   
Elias Nilsson  2002  Karlskrona Simsällskap    1:22.64  2:54.70  4:27.59    5:57.52   
Pontus Andersson  2002  Ronneby Simsällskap    1:27.15  3:00.99  4:36.04    6:02.67   
10  Isak Axelsson  2002  Karlskrona Simsällskap    1:28.30  3:07.48  4:46.14    6:17.31   
11  Max Sandqvist  2002  Ronneby Simsällskap    1:28.46  3:05.90  4:44.07    6:18.97   
12  Fabian Claeson  2002  Simsällskapet Delfin    1:27.82  3:06.08  4:44.49    6:19.91   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  22 november 2014 
Licensierad till: Osby Simsällskap  Utskriftstid  16:16 
 
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden 2014    Utskriftsdatum  22 november 2014   
  Tävlingsort  Osby    Utskriftstid  16:23   
  Arrangör  Osby Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 november 2014         
 
 
Gren 18, 200m Frisim Damer 11år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Saga Nyborg  2003  Kristianstads SLS    35.73  1:15.47  1:55.56    2:34.79   
Tuva Pålsson  2003  Karlskrona Simsällskap    37.26  1:20.07  2:03.78    2:44.00   
Annie Thulin  2003  Kristianstads SLS    36.91  1:18.23  2:00.93    2:44.31   
Alice Tufvesson  2003  Höganäs Simsällskap    36.88  1:18.98  2:03.20    2:45.28   
Olivia Jarl Halvarsson  2003  Kristianstads SLS    38.24  1:20.85  2:04.62    2:45.70   
Julia Andersson  2003  Höganäs Simsällskap    38.41  1:21.25  2:05.90    2:48.81   
Jennifer Nilsson  2003  Simsällskapet Delfin    39.30  1:22.42  2:08.96    2:52.96   
Alva Söderberg  2003  Höganäs Simsällskap    39.32  1:26.01  2:15.90    3:00.86   
Lisa Vetterlein  2003  Föreningen Sim Team Engelholm    40.96  1:28.97  2:16.60    3:01.95   
10  Isabel Holst Jonsson  2003  Karlshamns Simklubb    40.27  1:27.61  2:16.78    3:03.46   
11  Felicia Karlsson  2003  Osby Simsällskap    42.20  1:32.10  2:21.69    3:09.24   
12  Elinor Henriksson  2003  Karlskrona Simsällskap    42.71  1:33.11  2:24.01    3:12.71   
13  Astrid Persson  2003  Simsällskapet Delfin    46.19  1:37.23  2:27.63    3:16.35   
14  Lova Ahlgren  2003  Simsällskapet Delfin    43.15  1:34.34  2:27.93    3:19.37   
15  Emmie Andersson  2003  Ängelholms Simsällskap    44.98  1:37.70  2:31.57    3:21.18   
16  Sarah Petersson  2003  Karlskrona Simsällskap    45.38  1:37.91  2:31.04    3:22.18   
Sigrid Lundström  2003  Karlshamns Simklubb            DNS   
Thea Tengius  2003  Karlshamns Simklubb            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  22 november 2014 
Licensierad till: Osby Simsällskap  Utskriftstid  16:23 
 
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden 2014    Utskriftsdatum  22 november 2014   
  Tävlingsort  Osby    Utskriftstid  16:30   
  Arrangör  Osby Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 november 2014         
 
 
Gren 19, 200m Frisim Herrar 11år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Axel Auer  2003  Karlskrona Simsällskap    33.11  1:12.03  1:51.13    2:27.88   
Vlad Lupu  2003  Föreningen Sim Team Engelholm    35.22  1:16.27  1:59.35    2:40.31   
Tomislav Corluka  2003  Kristianstads SLS    38.33  1:21.95  2:06.63    2:50.29   
Herman Modig  2003  Kristianstads SLS    39.35  1:23.20  2:08.59    2:50.57   
Wilmer Ingvarsson  2003  Ängelholms Simsällskap    39.82  1:25.99  2:10.80    2:52.30   
Douglas Nilsson  2003  Simsällskapet Delfin    40.19  1:25.39  2:10.76    2:53.08   
Vincent Möller  2003  Simsällskapet Delfin    40.79  1:26.82  2:10.67    2:55.34   
Arvid Svensson  2003  Ronneby Simsällskap    41.33  1:28.20  2:16.19    3:02.16   
Olle Wiberg  2003  Tyringe Simsällskap    38.75  1:24.88  2:15.68    3:04.25   
10  Mattis Engström  2003  Osby Simsällskap    41.83  1:31.59  2:22.27    3:12.36   
11  Emil Jensen  2003  Kristianstads SLS    43.03  1:36.00  2:29.22    3:21.31   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  22 november 2014 
Licensierad till: Osby Simsällskap  Utskriftstid  16:30 
 
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden 2014    Utskriftsdatum  22 november 2014   
  Tävlingsort  Osby    Utskriftstid  16:45   
  Arrangör  Osby Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 november 2014         
 
 
Gren 20, 100m Fjärilsim Damer 12år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linnéa Persson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    34.19        1:14.22   
Ella Simander  2002  Ronneby Simsällskap    35.80        1:17.80   
Moa Karlsson  2002  S71    36.91        1:19.84   
Evelina Håkansson  2002  Osby Simsällskap    37.60        1:22.11   
Moa Olofsson  2002  Osby Simsällskap    38.70        1:22.62   
Amanda Troedsson  2002  Ängelholms Simsällskap    37.47        1:23.49   
Emma Andersson  2002  Helsingborgs Simsällskap    37.62        1:23.81   
Julise Llupa  2002  Helsingborgs Simsällskap    38.18        1:24.45   
Fanny Lindfors  2002  S71    38.86        1:26.82   
10  Astina Haxhiu  2002  Ronneby Simsällskap    40.12        1:29.23   
11  Enya Holgersson  2002  Osby Simsällskap    41.74        1:29.25   
12  Tova Nilsson  2002  S71    39.25        1:30.50   
13  Sofia Juliusson  2002  Helsingborgs Simsällskap    40.78        1:30.58   
14  Tilda Joelsson  2002  Simsällskapet Delfin    40.45        1:30.87   
15  Emilia Olsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    41.34        1:32.69   
16  Emmy Nordström  2002  S71    41.43        1:33.02   
17  Agnes Delen Abrahamsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    41.54        1:33.59   
18  Michelle Nguyen  2002  Kristianstads SLS    43.54        1:37.68   
19  Aurora Nilsson  2002  Karlskrona Simsällskap    46.36        1:39.69   
Alma Sandberg  2002  Föreningen Sim Team Engelholm            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  22 november 2014 
Licensierad till: Osby Simsällskap  Utskriftstid  16:45 
 
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden 2014    Utskriftsdatum  22 november 2014   
  Tävlingsort  Osby    Utskriftstid  16:51   
  Arrangör  Osby Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 november 2014         
 
 
Gren 21, 100m Fjärilsim Herr 12år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Filip Salbrink  2002  Eslövs Simsällskap    35.35        1:18.48   
Oliver Stålbrand  2002  Helsingborgs Simsällskap    37.32        1:20.74   
Marcus Barkrot  2002  Karlskrona Simsällskap    37.55        1:20.75   
Leo Pekberg  2002  Ängelholms Simsällskap    42.65        1:33.74   
Birkan Ates  2002  Simsällskapet Delfin    42.13        1:35.56   
Ahmed Sadoon  2002  Kristianstads SLS    45.10        1:37.52   
Elias Nilsson  2002  Karlskrona Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  22 november 2014 
Licensierad till: Osby Simsällskap  Utskriftstid  16:51 
 
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden 2014    Utskriftsdatum  22 november 2014   
  Tävlingsort  Osby    Utskriftstid  17:18   
  Arrangör  Osby Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 november 2014         
 
 
Gren 22, 50m Fjärilsim Damer 11år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alma Torkelsson  2003  Osby Simsällskap            33.69   
Alva Söderberg  2003  Höganäs Simsällskap            36.64   
Tuva Pålsson  2003  Karlskrona Simsällskap            38.64   
Agnes Risholm  2003  Höganäs Simsällskap            39.17   
Alice Tufvesson  2003  Höganäs Simsällskap            39.25   
Frida Jarl Halvarsson  2003  Kristianstads SLS            39.83   
Jennifer Nilsson  2003  Simsällskapet Delfin            39.94   
Wilma Rundblad  2003  Landskrona Simsällskap            39.97   
Isabel Holst Jonsson  2003  Karlshamns Simklubb            40.09   
10  Cornelia Bernspång  2003  Tyringe Simsällskap            40.50   
11  Linnéa Lindh  2003  Landskrona Simsällskap            40.83   
12  Julia Andersson  2003  Höganäs Simsällskap            41.58   
13  Tilde Röiseth  2003  Landskrona Simsällskap            41.91   
14  Ella Persson  2003  Höganäs Simsällskap            41.97   
15  Tekla Hult  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            43.66   
16  Matilda Hoff  2003  Landskrona Simsällskap            44.42   
17  Michaela Ruzic  2003  S71            46.54   
18  Felicia Karlsson  2003  Osby Simsällskap            47.45   
19  Elinor Henriksson  2003  Karlskrona Simsällskap            47.70   
20  Sarah Petersson  2003  Karlskrona Simsällskap            50.15   
21  Fanny Moreau  2003  Landskrona Simsällskap            50.70   
22  Lova Ahlgren  2003  Simsällskapet Delfin            51.10   
23  Tova Borg  2003  Osby Simsällskap            51.54   
24  Emmie Andersson  2003  Ängelholms Simsällskap            53.26   
25  Astrid Persson  2003  Simsällskapet Delfin            56.77   
26  Tilda Svensson  2003  Osby Simsällskap            56.78   
Thea Tengius  2003  Karlshamns Simklubb            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  22 november 2014 
Licensierad till: Osby Simsällskap  Utskriftstid  17:18 
 
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden 2014    Utskriftsdatum  22 november 2014   
  Tävlingsort  Osby    Utskriftstid  17:22   
  Arrangör  Osby Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 november 2014         
 
 
Gren 23, 50m Fjärilsim Herrar 11år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Axel Auer  2003  Karlskrona Simsällskap            34.51   
Simon Persson  2003  Kappsimningsklubben Karpen            34.62   
Niels Kwant  2003  Tyringe Simsällskap            38.04   
Jesper Ring  2003  Landskrona Simsällskap            41.10   
Wilmer Ingvarsson  2003  Ängelholms Simsällskap            42.12   
Douglas Nilsson  2003  Simsällskapet Delfin            43.10   
Herman Modig  2003  Kristianstads SLS            46.67   
Isak Christiansson  2003  Tyringe Simsällskap            47.25   
Vincent Möller  2003  Simsällskapet Delfin            49.72   
10  Markus Rydgren  2003  Landskrona Simsällskap            52.12   
11  Olle Wiberg  2003  Tyringe Simsällskap            52.60   
12  Eimantas Erlandsson  2003  Höganäs Simsällskap            56.46   
13  Max Sjögren  2003  Osby Simsällskap            58.27   
Mattis Engström  2003  Osby Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  22 november 2014 
Licensierad till: Osby Simsällskap  Utskriftstid  17:22 
 
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden 2014    Utskriftsdatum  22 november 2014   
  Tävlingsort  Osby    Utskriftstid  17:40   
  Arrangör  Osby Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 november 2014         
 
 
Gren 24, 100m Ryggsim Damer 12år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emilia Rönningdal  2002  S71    36.04        1:15.68   
Ella Simander  2002  Ronneby Simsällskap    38.48        1:17.49   
Moa Karlsson  2002  S71    38.07        1:18.49   
Lisa Bengtsson  2002  Helsingborgs Simsällskap    39.92        1:19.72   
Emilia Olsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    39.72        1:21.54   
Tilda Joelsson  2002  Simsällskapet Delfin    39.71        1:21.64   
Ebba Jälminger  2002  Helsingborgs Simsällskap    39.86        1:21.87   
Emma Andersson  2002  Helsingborgs Simsällskap    40.53        1:21.89   
Evelina Håkansson  2002  Osby Simsällskap    40.90        1:22.57   
10  Fanny Lindfors  2002  S71    40.71        1:22.93   
11  Clara Aronsson  2002  Tyringe Simsällskap    40.44        1:23.22   
12  Disa Gladher  2002  Karlskrona Simsällskap    40.36        1:23.49   
13  Emmy Nordström  2002  S71    40.98        1:24.52   
14  Tove Lindén  2002  Karlskrona Simsällskap    41.65        1:25.57   
15  Tova Nilsson  2002  S71    41.20        1:26.28   
16  Sofia Juliusson  2002  Helsingborgs Simsällskap    42.01        1:26.51   
17  Tilda Ericsson  2002  S71    42.97        1:26.60   
18  Astina Haxhiu  2002  Ronneby Simsällskap    43.24        1:28.57   
19  Vilma Rudolf  2002  Kappsimningsklubben Karpen    44.79        1:29.03   
20  Moa Olofsson  2002  Osby Simsällskap    44.41        1:29.28   
21  Elsa Hallsten  2002  Karlskrona Simsällskap    43.26        1:29.85   
22  Amanda Lindahl Andersson  2002  Eslövs Simsällskap    44.09        1:30.79   
23  Agnes Delen Abrahamsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    44.76        1:31.23   
24  Enya Holgersson  2002  Osby Simsällskap    45.93        1:32.25   
25  Michelle Nguyen  2002  Kristianstads SLS    45.24        1:33.69   
26  Astrid Nyblom  2002  Karlskrona Simsällskap    46.61        1:37.79   
27  Ida Karlsson  2002  Karlshamns Simklubb    48.07        1:37.96   
28  Torun Ulinder  2002  Helsingborgs Simsällskap    48.47        1:40.05   
29  Aurora Nilsson  2002  Karlskrona Simsällskap    50.72        1:43.25   
30  Elizabeth Barkijevic  2002  Landskrona Simsällskap    53.18        1:49.18   
31  Filippa Andersson  2002  Landskrona Simsällskap    59.74        1:59.29   
32  Kajsa Ahlesten  2002  Landskrona Simsällskap    56.69        2:02.09   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  22 november 2014 
Licensierad till: Osby Simsällskap  Utskriftstid  17:40 
 
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden 2014    Utskriftsdatum  22 november 2014   
  Tävlingsort  Osby    Utskriftstid  17:47   
  Arrangör  Osby Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 november 2014         
 
 
Gren 25, 100m Ryggsim Herrar 12år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Gustav Lind  2002  Helsingborgs Simsällskap    35.67        1:13.13   
Filip Salbrink  2002  Eslövs Simsällskap    38.39        1:17.29   
Erik Dahlberg  2002  Kristianstads SLS    37.59        1:18.03   
Oliver Stålbrand  2002  Helsingborgs Simsällskap    41.11        1:23.14   
Harry Petersson  2002  Kristianstads SLS    40.81        1:24.17   
Marcus Barkrot  2002  Karlskrona Simsällskap    41.07        1:24.88   
Birkan Ates  2002  Simsällskapet Delfin    43.02        1:25.91   
Elias Nilsson  2002  Karlskrona Simsällskap    43.00        1:26.90   
Oscar Elfers  2002  Helsingborgs Simsällskap    43.56        1:27.85   
10  Leo Pekberg  2002  Ängelholms Simsällskap    44.37        1:28.84   
11  Ahmed Sadoon  2002  Kristianstads SLS    44.65        1:30.33   
12  Isak Axelsson  2002  Karlskrona Simsällskap    43.34        1:30.54   
13  Viggo Winberg  2002  Höganäs Simsällskap    45.41        1:31.36   
14  Pontus Andersson  2002  Ronneby Simsällskap    46.69        1:34.21   
15  Max Sandqvist  2002  Ronneby Simsällskap    48.99        1:40.45   
16  Rasmus Hellgren  2002  Osby Simsällskap    51.78        1:47.28   
17  Fabian Claeson  2002  Simsällskapet Delfin    54.47        1:51.47   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  22 november 2014 
Licensierad till: Osby Simsällskap  Utskriftstid  17:47 
 
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden 2014    Utskriftsdatum  22 november 2014   
  Tävlingsort  Osby    Utskriftstid  18:05   
  Arrangör  Osby Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 november 2014         
 
 
Gren 26, 100m Ryggsim Damer 11år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Saga Nyborg  2003  Kristianstads SLS    39.57        1:21.34   
Alice Tufvesson  2003  Höganäs Simsällskap    40.58        1:22.46   
Tuva Pålsson  2003  Karlskrona Simsällskap    40.42        1:22.79   
Olivia Jarl Halvarsson  2003  Kristianstads SLS    41.36        1:23.61   
Tilde Röiseth  2003  Landskrona Simsällskap    40.93        1:23.89   
Annie Thulin  2003  Kristianstads SLS    40.66        1:23.98   
Alma Torkelsson  2003  Osby Simsällskap    41.85        1:25.63   
Wilma Rundblad  2003  Landskrona Simsällskap    42.41        1:28.28   
Cornelia Bernspång  2003  Tyringe Simsällskap    42.15        1:28.54   
10  Linnéa Lindh  2003  Landskrona Simsällskap    42.75        1:29.43   
11  Frida Jarl Halvarsson  2003  Kristianstads SLS    44.10        1:30.46   
12  Matilda Hoff  2003  Landskrona Simsällskap    44.29        1:31.13   
13  Alva Söderberg  2003  Höganäs Simsällskap    45.95        1:33.63   
14  Julia Andersson  2003  Höganäs Simsällskap    45.48        1:34.05   
15  Lisa Vetterlein  2003  Föreningen Sim Team Engelholm    46.44        1:34.19   
16  Tekla Hult  2003  Föreningen Sim Team Engelholm    47.08        1:36.17   
17  Jennifer Nilsson  2003  Simsällskapet Delfin    46.31        1:36.83   
18  Isabel Holst Jonsson  2003  Karlshamns Simklubb    46.61        1:37.82   
19  Felicia Karlsson  2003  Osby Simsällskap    50.19        1:39.59   
20  Emmie Andersson  2003  Ängelholms Simsällskap    49.76        1:42.33   
21  Sarah Petersson  2003  Karlskrona Simsällskap    51.38        1:44.30   
22  Tova Borg  2003  Osby Simsällskap    51.32        1:44.74   
23  Alva Stenebo  2003  S71    51.99        1:45.62   
24  Astrid Persson  2003  Simsällskapet Delfin    51.29        1:45.85   
25  Lova Ahlgren  2003  Simsällskapet Delfin    51.92        1:45.95   
26  Carlyne Jersov  2003  Osby Simsällskap    56.47        1:47.08   
27  Fanny Moreau  2003  Landskrona Simsällskap    53.29        1:49.61   
28  Tilda Svensson  2003  Osby Simsällskap    59.23        2:00.86   
Arpine Avoyan  2003  Karlshamns Simklubb            DNS   
Sigrid Lundström  2003  Karlshamns Simklubb            DNS   
Thea Tengius  2003  Karlshamns Simklubb            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  22 november 2014 
Licensierad till: Osby Simsällskap  Utskriftstid  18:05 
 
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden 2014    Utskriftsdatum  22 november 2014   
  Tävlingsort  Osby    Utskriftstid  18:15   
  Arrangör  Osby Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 november 2014         
 
 
Gren 27, 100m Ryggsim Herrar 11år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Axel Auer  2003  Karlskrona Simsällskap    38.43        1:18.87   
Tomislav Corluka  2003  Kristianstads SLS    41.47        1:25.22   
Wilmer Ingvarsson  2003  Ängelholms Simsällskap    43.38        1:27.24   
Vlad Lupu  2003  Föreningen Sim Team Engelholm    44.14        1:29.17   
Vincent Möller  2003  Simsällskapet Delfin    45.93        1:33.37   
Isak Christiansson  2003  Tyringe Simsällskap    46.65        1:35.15   
Mattis Engström  2003  Osby Simsällskap    46.05        1:37.39   
Jesper Ring  2003  Landskrona Simsällskap    48.47        1:39.06   
Arvid Svensson  2003  Ronneby Simsällskap    49.61        1:41.51   
10  Emil Jensen  2003  Kristianstads SLS    49.45        1:41.94   
11  Markus Rydgren  2003  Landskrona Simsällskap    52.44        1:47.68   
12  Olle Wiberg  2003  Tyringe Simsällskap    52.08        1:48.41   
13  Alexander Tengberg  2003  Landskrona Simsällskap    51.71        1:49.90   
14  Max Sjögren  2003  Osby Simsällskap    54.90        1:57.38   
Elias Mauritzon  2003  Höganäs Simsällskap            DNS   
Douglas Nilsson  2003  Simsällskapet Delfin            DSQ   
Rasmus Pedersen  2003  Landskrona Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  22 november 2014 
Licensierad till: Osby Simsällskap  Utskriftstid  18:15 
 
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden 2014    Utskriftsdatum  22 november 2014   
  Tävlingsort  Osby    Utskriftstid  18:31   
  Arrangör  Osby Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 november 2014         
 
 
Gren 28, 4X50m Frisim Damer 11-12å, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
S 71 Damer [2002] Lag 1  2002  S71            2:00.82   
  Emmy Nordström  2002      30.69        30.69   
  Moa Karlsson  2002      30.89        1:01.58   
  Emilia Rönningdal  2002      28.59        1:30.17   
  Fanny Lindfors  2002      30.65        2:00.82   
                     
Hs Damer [2002]  2002  Helsingborgs Simsällskap            2:06.66   
  Lisa Bengtsson  2002      30.06        30.06   
  Ebba Jälminger  2002      31.96        1:02.02   
  Emma Andersson  2002      31.91        1:33.93   
  Julise Llupa  2002      32.73        2:06.66   
                     
Karlskrona Damer [2002]  2002  Karlskrona Simsällskap            2:11.80   
  Disa Gladher  2002      31.14        31.14   
  Tuva Pålsson  2003      32.75        1:03.89   
  Tove Lindén  2002      35.75        1:39.64   
  Elsa Hallsten  2002      32.16        2:11.80   
                     
Osby SS Lag 1 Dam [2002]  2002  Osby Simsällskap            2:12.79   
  Moa Olofsson  2002      32.60        32.60   
  Alma Torkelsson  2003      32.63        1:05.23   
  Evelina Håkansson  2002      34.10        1:39.33   
  Enya Holgersson  2002      33.46        2:12.79   
                     
KK Karpen Damer [2002]  2002  Kappsimningsklubben Karpen            2:14.91   
  Linnéa Persson  2002      32.20        32.20   
  Emilia Olsson  2002      33.94        1:06.14   
  Vilma Rudolf  2002      34.23        1:40.37   
  Agnes Delen Abrahamsson  2002      34.54        2:14.91   
                     
Ksls Damer [2002]  2002  Kristianstads SLS            2:16.19   
  Annie Thulin  2003      33.26        33.26   
  Olivia Jarl Halvarsson  2003      35.47        1:08.73   
  Frida Jarl Halvarsson  2003      35.52        1:44.25   
  Saga Nyborg  2003      31.94        2:16.19   
                     
Höganäs Damer  2003  Höganäs Simsällskap            2:19.15   
  Julia Andersson  2003      36.93        36.93   
  Alva Söderberg  2003      35.30        1:12.23   
  Agnes Risholm  2003      34.77        1:47.00   
  Alice Tufvesson  2003      32.15        2:19.15   
                     
Landskrona Damer Lag1  2003  Landskrona Simsällskap            2:23.38   
  Wilma Rundblad  2003      36.01        36.01   
  Matilda Hoff  2003      36.17        1:12.18   
  Linnéa Lindh  2003      36.47        1:48.65   
  Tilde Röiseth  2003      34.73        2:23.38   
                     
S 71 Damer [2002] Lag 2  2002  S71            2:23.43   
  Tilda Ericsson  2002      33.30        33.30   
  Tova Nilsson  2002      32.41        1:05.71   
  Michaela Ruzic  2003      38.20        1:43.91   
  Alva Stenebo  2003      39.52        2:23.43   
                     
10  Karlskrona Damer Lag 2  2002  Karlskrona Simsällskap            2:38.40   
  Astrid Nyblom  2002      37.06        37.06   
  Aurora Nilsson  2002      39.97        1:17.03   
  Elinor Henriksson  2003      40.28        1:57.31   
  Sarah Petersson  2003      41.09        2:38.40   
                     
11  Osby SS Lag 2 Dam [2002]  2002  Osby Simsällskap            2:51.22   
  Felicia Karlsson  2003      40.05        40.05   
  Tova Borg  2003      42.27        1:22.32   
  Tilda Svensson  2003      45.38        2:07.70   
  Carlyne Jersov  2003      43.52        2:51.22   
                     
Landskrona Damer Lag2  2003  Landskrona Simsällskap            DSQ   
  Kajsa Ahlesten  2002      43.21        43.21   
  Fanny Moreau  2003      42.82        1:26.03   
  Filippa Andersson  2002      48.92        2:14.95   
                     
SS Delfin Damer [2002]  2002  Simsällskapet Delfin            DSQ   
  Jennifer Nilsson  2003      36.27        36.27   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  22 november 2014 
Licensierad till: Osby Simsällskap  Utskriftstid  18:31 
 
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden 2014    Utskriftsdatum  22 november 2014   
  Tävlingsort  Osby    Utskriftstid  18:34   
  Arrangör  Osby Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 november 2014         
 
 
Gren 29, 4X50m Frisim Herrar 11-12, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Karlskrona Herrar [2002]  2002  Karlskrona Simsällskap            2:07.04   
  Marcus Barkrot  2002      30.57        30.57   
  Isak Axelsson  2002      32.58        1:03.15   
  Elias Nilsson  2002      33.55        1:36.70   
  Axel Auer  2003      30.34        2:07.04   
                     
Ksls Herrar [2002]  2002  Kristianstads SLS            2:13.87   
  Harry Petersson  2002      33.74        33.74   
  Erik Dahlberg  2002      32.67        1:06.41   
  Tomislav Corluka  2003      34.91        1:41.32   
  Ahmed Sadoon  2002      32.55        2:13.87   
                     
SS Delfin Herrar [2002]  2002  Simsällskapet Delfin            2:23.89   
  Vincent Möller  2003      37.01        37.01   
  Douglas Nilsson  2003      37.90        1:14.91   
  Fabian Claeson  2002      37.81        1:52.72   
  Birkan Ates  2002      31.17        2:23.89   
                     
Osby SS Herrar [2002]  2002  Osby Simsällskap            2:43.93   
  Isak Persson  2002      35.27        35.27   
  Rasmus Hellgren  2002      47.54        1:22.81   
  Mattis Engström  2003      39.20        2:02.01   
  Max Sjögren  2003      41.92        2:43.93   
                     
Landskrona Herrar Lag 1  2003  Landskrona Simsällskap            2:46.77   
  Markus Rydgren  2003      41.44        41.44   
  Jesper Ring  2003      39.39        1:20.83   
  Rasmus Pedersen  2003      42.85        2:03.68   
  Alexander Tengberg  2003      43.09        2:46.77   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  22 november 2014 
Licensierad till: Osby Simsällskap  Utskriftstid  18:34 
 
Resultat Gren 30 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 30 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden 2014    Utskriftsdatum  23 november 2014   
  Tävlingsort  Osby    Utskriftstid  09:22   
  Arrangör  Osby Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 november 2014         
 
 
Gren 30, 25m Fjärilsim Damer 9 oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Livia Sjunnesson  2005  Landskrona Simsällskap            19.24   
Tova Sivertsson  2005  Landskrona Simsällskap            20.01   
Veronika Ruzic  2006  S71            20.64   
Myra Ramström-Andersson  2005  Ronneby Simsällskap            20.71   
Tilda Nordström  2006  Simsällskapet Delfin            21.51   
Elina Holgersson  2005  Osby Simsällskap            21.58   
My Pettersson  2006  Landskrona Simsällskap            21.81   
Adelina Gummesson  2005  Lönsboda Simsällskap            22.53   
Lovisa Håkansson  2005  Osby Simsällskap            23.63   
Lovisa Nilsson  2006  Ronneby Simsällskap            23.63   
11  Wilma Nlsson  2006  Osby Simsällskap            26.46   
12  Olivia Lindegren  2005  Ängelholms Simsällskap            27.74   
Jonna Möller  2005  Simsällskapet Delfin            DSQ   
Kajsa Auer  2005  Karlskrona Simsällskap            DSQ   
Linn Axelsson  2006  Ängelholms Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  23 november 2014 
Licensierad till: Osby Simsällskap  Utskriftstid  09:22 
 
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden 2014    Utskriftsdatum  23 november 2014   
  Tävlingsort  Osby    Utskriftstid  09:25   
  Arrangör  Osby Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 november 2014         
 
 
Gren 31, 25m Fjärilsim Herrar 9 oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Felix Tjärnberg  2005  Simklubben Spiggarna            18.09   
Jacob Glans  2006  Kristianstads SLS            19.40   
Ludvig Hoff  2005  Landskrona Simsällskap            21.08   
Axel Gladher  2006  Karlskrona Simsällskap            21.56   
Malte Rönningdal  2005  S71            22.91   
Benjamin Huasson  2007  Höörs Simsällskap            23.02   
Anton Persson  2006  Kappsimningsklubben Karpen            27.69   
Hugo Axelsson  2005  Karlskrona Simsällskap            28.57   
Carl Larmark  2005  Landskrona Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  23 november 2014 
Licensierad till: Osby Simsällskap  Utskriftstid  09:25 
 
Resultat Gren 32 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 32 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden 2014    Utskriftsdatum  23 november 2014   
  Tävlingsort  Osby    Utskriftstid  09:43   
  Arrangör  Osby Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 november 2014         
 
 
Gren 32, 25m Fjärilsim Damer 10år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alice Troedsson  2004  Ängelholms Simsällskap            17.42   
Astrid Nilsson  2004  Simsällskapet Delfin            17.87   
Emma Hassling  2004  Landskrona Simsällskap            18.12   
Frida Pekberg  2004  Ängelholms Simsällskap            18.33   
Ammie Axelsson  2004  Ängelholms Simsällskap            18.71   
Maja Olofsson  2004  Osby Simsällskap            18.75   
Emelie Ek-Värn  2004  Landskrona Simsällskap            18.86   
Wilma Nilsson  2004  S71            19.01   
Wilma Ekstrand  2004  Simklubben Spiggarna            19.12   
10  Tuva Edvinsson  2004  Klippans Simsällskap            19.22   
11  Ella Persson  2004  Ängelholms Simsällskap            19.34   
12  Emma Ragnarsson  2004  Simsällskapet Delfin            19.73   
13  Nelly Hansson  2004  Ängelholms Simsällskap            20.43   
14  Elin Kronkvist  2004  Ängelholms Simsällskap            20.93   
15  Elma Nilsson  2004  Lönsboda Simsällskap            20.97   
16  Mya Carlsson  2004  Osby Simsällskap            21.04   
17  Tindra D´aubigné  2004  Höörs Simsällskap            21.12   
18  Rebecca Kokko  2004  Kappsimningsklubben Karpen            21.19   
19  Wilma Lundius  2004  Landskrona Simsällskap            21.29   
20  Isabel Ewers  2004  Höganäs Simsällskap            21.64   
21  Julia Hallengren  2004  Kristianstads SLS            22.14   
22  Tilda Jönsson  2004  Simsällskapet Delfin            22.68   
23  Maja Nilsson  2004  Kappsimningsklubben Karpen            23.37   
24  Linnea Cederqvist  2004  Lönsboda Simsällskap            23.75   
25  Alice Carlqvist-Seger  2004  Kristianstads SLS            24.66   
26  Caisa Renström  2004  Ängelholms Simsällskap            25.23   
27  Elin Söderberg  2004  Ängelholms Simsällskap            26.58   
28  Gabriella Mattsson  2004  Höganäs Simsällskap            27.40   
29  Klara Harrysson  2004  Ängelholms Simsällskap            27.87   
30  Mathilda Abrahamsson Dele  2004  Kappsimningsklubben Karpen            29.07   
Linnea Nell  2004  Simsällskapet Delfin            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  23 november 2014 
Licensierad till: Osby Simsällskap  Utskriftstid  09:43 
 
Resultat Gren 33 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 33 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden 2014    Utskriftsdatum  23 november 2014   
  Tävlingsort  Osby    Utskriftstid  09:25   
  Arrangör  Osby Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 november 2014         
 
 
Gren 33, 25m Fjärilsim Herrar 10år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Theodor Olsson  2004  Karlshamns Simklubb            16.77   
Gustaf Stokholm  2004  Ängelholms Simsällskap            17.35   
Anthon Huasson  2004  Höörs Simsällskap            18.06   
Ludwig Saurow  2004  Eslövs Simsällskap            18.26   
Noah Malmgren  2004  S71            18.49   
Noa Rydén  2004  Ängelholms Simsällskap            18.87   
Liam Dzambas  2004  Kristianstads SLS            19.18   
Hannes Wrenne  2004  Ronneby Simsällskap            19.41   
Johan Abrahamsson  2004  Karlskrona Simsällskap            20.86   
10  Viggo Thomsen  2004  Landskrona Simsällskap            22.53   
11  Oskar Strandqvist  2004  Eslövs Simsällskap            24.11   
12  Alfred Cato  2004  Osby Simsällskap            24.73   
13  Axel Jellbom  2004  Kappsimningsklubben Karpen            25.09   
14  Marco Lindström  2004  Höganäs Simsällskap            25.26   
15  Vincent Grahn  2004  Höganäs Simsällskap            25.45   
16  Oscar Tram  2004  Kristianstads SLS            27.94   
17  Calle Johansson  2004  Höganäs Simsällskap            29.12   
Ville Nordqvist  2004  S71            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  23 november 2014 
Licensierad till: Osby Simsällskap  Utskriftstid  09:25 
 
Resultat Gren 34 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 34 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden 2014    Utskriftsdatum  23 november 2014   
  Tävlingsort  Osby    Utskriftstid  09:43   
  Arrangör  Osby Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 november 2014         
 
 
Gren 34, 50m Bröstsim Damer 9år oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Livia Sjunnesson  2005  Landskrona Simsällskap            48.40   
Myra Ramström-Andersson  2005  Ronneby Simsällskap            50.53   
Elina Holgersson  2005  Osby Simsällskap            51.26   
Adelina Gummesson  2005  Lönsboda Simsällskap            53.23   
Lovisa Nilsson  2006  Ronneby Simsällskap            53.53   
Wilma Nlsson  2006  Osby Simsällskap            55.51   
Tova Sivertsson  2005  Landskrona Simsällskap            55.67   
My Pettersson  2006  Landskrona Simsällskap            55.79   
Linn Axelsson  2006  Ängelholms Simsällskap            55.98   
10  Ella Röiseth  2005  Landskrona Simsällskap            56.28   
11  Ellen Nyström Nilsson  2005  Simsällskapet Delfin            57.32   
12  Lovisa Håkansson  2005  Osby Simsällskap            57.76   
13  Liv Kronqvist  2005  Lönsboda Simsällskap            57.85   
14  Elsa Lindhe  2006  Osby Simsällskap            58.43   
15  Moa Ekberg  2006  Landskrona Simsällskap            59.81   
16  Jonna Möller  2005  Simsällskapet Delfin            1:00.10   
17  Veronika Ruzic  2006  S71            1:00.56   
18  Yasmine Strandh  2006  Landskrona Simsällskap            1:01.97   
19  Vilma Borg  2006  Osby Simsällskap            1:04.53   
20  Saga Lundgren  2005  Landskrona Simsällskap            1:04.74   
21  Freja Malmgren  2007  S71            1:04.94   
22  Thea Ekstrand  2006  Osby Simsällskap            1:17.31   
Matilda Vörös  2005  Osby Simsällskap            DNS   
Kajsa Auer  2005  Karlskrona Simsällskap            DSQ   
Olivia Lindegren  2005  Ängelholms Simsällskap            DSQ   
Tilda Nilsson  2005  Lönsboda Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  23 november 2014 
Licensierad till: Osby Simsällskap  Utskriftstid  09:43 
 
Resultat Gren 35 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 35 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden 2014    Utskriftsdatum  23 november 2014   
  Tävlingsort  Osby    Utskriftstid  09:45   
  Arrangör  Osby Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 november 2014         
 
 
Gren 35, 50m Bröstsim Herr 9år oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Carl Larmark  2005  Landskrona Simsällskap            53.09   
Hugo Johnsson  2005  Simsällskapet Delfin            53.17   
Ludvig Hoff  2005  Landskrona Simsällskap            53.39   
Malte Rönningdal  2005  S71            53.93   
Johan Dahlberg  2005  Kristianstads SLS            56.35   
Jacob Glans  2006  Kristianstads SLS            56.61   
Axel Gladher  2006  Karlskrona Simsällskap            56.76   
Hugo Axelsson  2005  Karlskrona Simsällskap            59.94   
Benjamin Huasson  2007  Höörs Simsällskap            1:02.68   
10  Karl Oredsson  2006  Simsällskapet Delfin            1:03.83   
11  Vincent Johnsson  2006  Osby Simsällskap            1:04.94   
12  Ville Torkelsson  2005  Osby Simsällskap            1:05.00   
13  Anton Persson  2006  Kappsimningsklubben Karpen            1:09.73   
14  Erik Moberg  2006  Osby Simsällskap            1:11.17   
15  Hannes Bengtsson  2006  Landskrona Simsällskap            1:15.87   
Melvin Carlsson  2005  Kristianstads SLS            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  23 november 2014 
Licensierad till: Osby Simsällskap  Utskriftstid  09:45 
 
Resultat Gren 36 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 36 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden 2014    Utskriftsdatum  23 november 2014   
  Tävlingsort  Osby    Utskriftstid  09:58   
  Arrangör  Osby Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 november 2014         
 
 
Gren 36, 50m Bröstsim Damer 10år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alice Troedsson  2004  Ängelholms Simsällskap            46.41   
Emma Hassling  2004  Landskrona Simsällskap            46.92   
Wilma Nilsson  2004  S71            46.98   
Frida Pekberg  2004  Ängelholms Simsällskap            47.11   
Astrid Nilsson  2004  Simsällskapet Delfin            47.54   
Isabel Ewers  2004  Höganäs Simsällskap            47.56   
Tindra D´aubigné  2004  Höörs Simsällskap            47.88   
Tuva Edvinsson  2004  Klippans Simsällskap            47.95   
Maja Olofsson  2004  Osby Simsällskap            48.28   
10  Elma Nilsson  2004  Lönsboda Simsällskap            48.37   
11  Mya Carlsson  2004  Osby Simsällskap            50.22   
12  Caisa Renström  2004  Ängelholms Simsällskap            51.60   
13  Ella Persson  2004  Ängelholms Simsällskap            51.73   
14  Wilma Lundius  2004  Landskrona Simsällskap            51.84   
15  Linnea Cederqvist  2004  Lönsboda Simsällskap            52.49   
16  Emelie Ek-Värn  2004  Landskrona Simsällskap            52.96   
17  Tilda Sekander  2004  Lönsboda Simsällskap            53.06   
18  Wilma Ekstrand  2004  Simklubben Spiggarna            54.74   
19  Julia Hallengren  2004  Kristianstads SLS            54.75   
20  Alice Carlqvist-Seger  2004  Kristianstads SLS            55.76   
21  Nea Widell  2004  Tyringe Simsällskap            56.05   
22  Ammie Axelsson  2004  Ängelholms Simsällskap            56.15   
23  Elin Kronkvist  2004  Ängelholms Simsällskap            57.29   
24  Rebecca Kokko  2004  Kappsimningsklubben Karpen            58.20   
25  Jacqlyne Jersov  2004  Osby Simsällskap            58.83   
26  Klara Harrysson  2004  Ängelholms Simsällskap            1:00.62   
27  Mathilda Abrahamsson Dele  2004  Kappsimningsklubben Karpen            1:00.67   
28  Gabriella Mattsson  2004  Höganäs Simsällskap            1:02.08   
29  Elin Söderberg  2004  Ängelholms Simsällskap            1:08.01   
Maja Nilsson  2004  Kappsimningsklubben Karpen            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  23 november 2014 
Licensierad till: Osby Simsällskap  Utskriftstid  09:58 
 
Resultat Gren 37 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 37 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden 2014    Utskriftsdatum  23 november 2014   
  Tävlingsort  Osby    Utskriftstid  10:04   
  Arrangör  Osby Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 november 2014         
 
 
Gren 37, 50m Bröstsim Herrar 10år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hannes Wrenne  2004  Ronneby Simsällskap            45.26   
Noah Malmgren  2004  S71            48.07   
Vincent Grahn  2004  Höganäs Simsällskap            48.78   
Anthon Huasson  2004  Höörs Simsällskap            48.87   
Gustaf Stokholm  2004  Ängelholms Simsällskap            49.17   
Alfred Cato  2004  Osby Simsällskap            49.51   
Noa Rydén  2004  Ängelholms Simsällskap            49.57   
Elias Johannesson  2004  Tyringe Simsällskap            50.66   
Viggo Thomsen  2004  Landskrona Simsällskap            51.96   
10  Johan Abrahamsson  2004  Karlskrona Simsällskap            52.12   
11  Hampus Ståhl  2004  Eslövs Simsällskap            52.29   
12  Liam Dzambas  2004  Kristianstads SLS            54.27   
13  Ludwig Saurow  2004  Eslövs Simsällskap            55.07   
14  Ragnar Andersson  2004  Simsällskapet Delfin            55.18   
15  Theodor Olsson  2004  Karlshamns Simklubb            55.58   
16  Oskar Strandqvist  2004  Eslövs Simsällskap            59.97   
17  Calle Johansson  2004  Höganäs Simsällskap            1:01.04   
18  Axel Jellbom  2004  Kappsimningsklubben Karpen            1:01.59   
19  Edwin Kalmteg  2004  Ronneby Simsällskap            1:03.65   
20  Ville Nordqvist  2004  S71            1:04.10   
Love Andersson  2004  Höganäs Simsällskap            DSQ   
Oscar Tram  2004  Kristianstads SLS            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  23 november 2014 
Licensierad till: Osby Simsällskap  Utskriftstid  10:04 
 
Resultat Gren 38 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 38 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden 2014    Utskriftsdatum  23 november 2014   
  Tävlingsort  Osby    Utskriftstid  10:34   
  Arrangör  Osby Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 november 2014         
 
 
Gren 38, 50m Frisim Damer 9år oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Adelina Gummesson  2005  Lönsboda Simsällskap            40.28   
Lovisa Nilsson  2006  Ronneby Simsällskap            40.64   
Myra Ramström-Andersson  2005  Ronneby Simsällskap            41.00   
Livia Sjunnesson  2005  Landskrona Simsällskap            41.89   
Elina Holgersson  2005  Osby Simsällskap            42.04   
Ella Röiseth  2005  Landskrona Simsällskap            42.74   
Jonna Möller  2005  Simsällskapet Delfin            43.54   
My Pettersson  2006  Landskrona Simsällskap            46.39   
Tova Sivertsson  2005  Landskrona Simsällskap            46.59   
10  Liv Kronqvist  2005  Lönsboda Simsällskap            46.76   
11  Lovisa Håkansson  2005  Osby Simsällskap            46.85   
12  Moa Ekberg  2006  Landskrona Simsällskap            47.19   
13  Ellen Nyström Nilsson  2005  Simsällskapet Delfin            47.47   
14  Veronika Ruzic  2006  S71            48.12   
15  Kajsa Auer  2005  Karlskrona Simsällskap            49.47   
16  Yasmine Strandh  2006  Landskrona Simsällskap            50.03   
17  Olivia Lindegren  2005  Ängelholms Simsällskap            50.09   
18  Linnea Ranvert  2005  Simsällskapet Delfin            50.14   
19  Vilma Borg  2006  Osby Simsällskap            52.23   
20  Linn Axelsson  2006  Ängelholms Simsällskap            54.27   
21  Elsa Lindhe  2006  Osby Simsällskap            56.66   
22  Thea Ekstrand  2006  Osby Simsällskap            57.67   
23  Tilda Nilsson  2005  Lönsboda Simsällskap            58.23   
24  Wilma Nlsson  2006  Osby Simsällskap            59.10   
25  Saga Lundgren  2005  Landskrona Simsällskap            1:03.47   
Matilda Vörös  2005  Osby Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  23 november 2014 
Licensierad till: Osby Simsällskap  Utskriftstid  10:34 
 
Resultat Gren 39 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 39 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden 2014    Utskriftsdatum  23 november 2014   
  Tävlingsort  Osby    Utskriftstid  10:38   
  Arrangör  Osby Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 november 2014         
 
 
Gren 39, 50m Frisim Herr 9år oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Felix Tjärnberg  2005  Simklubben Spiggarna            35.09   
Jacob Glans  2006  Kristianstads SLS            40.74   
Malte Rönningdal  2005  S71            41.30   
Ludvig Hoff  2005  Landskrona Simsällskap            43.60   
Axel Gladher  2006  Karlskrona Simsällskap            44.75   
Hugo Axelsson  2005  Karlskrona Simsällskap            47.23   
Carl Larmark  2005  Landskrona Simsällskap            48.37   
Benjamin Huasson  2007  Höörs Simsällskap            48.88   
Anton Persson  2006  Kappsimningsklubben Karpen            49.12   
10  Hugo Johnsson  2005  Simsällskapet Delfin            51.70   
11  Ville Torkelsson  2005  Osby Simsällskap            53.44   
12  Johan Dahlberg  2005  Kristianstads SLS            54.40   
13  Karl Oredsson  2006  Simsällskapet Delfin            57.31   
14  Vincent Johnsson  2006  Osby Simsällskap            59.76   
15  Erik Moberg  2006  Osby Simsällskap            1:02.24   
16  Hannes Bengtsson  2006  Landskrona Simsällskap            1:08.25   
17  Ludvig Rohlin  2006  Kappsimningsklubben Karpen            1:21.21   
Melvin Carlsson  2005  Kristianstads SLS            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  23 november 2014 
Licensierad till: Osby Simsällskap  Utskriftstid  10:38 
 
Resultat Gren 40 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 40 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden 2014    Utskriftsdatum  23 november 2014   
  Tävlingsort  Osby    Utskriftstid  10:52   
  Arrangör  Osby Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 november 2014         
 
 
Gren 40, 50m Frisim Damer 10år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Astrid Nilsson  2004  Simsällskapet Delfin            34.26   
Tuva Edvinsson  2004  Klippans Simsällskap            34.70   
Wilma Nilsson  2004  S71            35.16   
Alice Troedsson  2004  Ängelholms Simsällskap            36.96   
Linnea Nell  2004  Simsällskapet Delfin            37.02   
Frida Pekberg  2004  Ängelholms Simsällskap            38.21   
Emelie Ek-Värn  2004  Landskrona Simsällskap            38.23   
Emma Hassling  2004  Landskrona Simsällskap            38.47   
Tindra D´aubigné  2004  Höörs Simsällskap            38.59   
10  Elma Nilsson  2004  Lönsboda Simsällskap            39.01   
11  Emma Ragnarsson  2004  Simsällskapet Delfin            39.09   
12  Ella Persson  2004  Ängelholms Simsällskap            39.53   
13  Maja Olofsson  2004  Osby Simsällskap            40.45   
14  Maja Nilsson  2004  Kappsimningsklubben Karpen            41.07   
15  Nelly Hansson  2004  Ängelholms Simsällskap            41.27   
16  Ammie Axelsson  2004  Ängelholms Simsällskap            41.94   
17  Rebecca Kokko  2004  Kappsimningsklubben Karpen            42.23   
18  Mya Carlsson  2004  Osby Simsällskap            42.62   
19  Isabel Ewers  2004  Höganäs Simsällskap            42.93   
20  Tilda Jönsson  2004  Simsällskapet Delfin            42.94   
21  Caisa Renström  2004  Ängelholms Simsällskap            44.16   
22  Wilma Lundius  2004  Landskrona Simsällskap            44.21   
23  Elin Kronkvist  2004  Ängelholms Simsällskap            44.73   
24  Lovisa Rohlin  2004  Kappsimningsklubben Karpen            44.78   
25  Nea Widell  2004  Tyringe Simsällskap            45.84   
26  Tilda Sekander  2004  Lönsboda Simsällskap            46.11   
27  Alice Carlqvist-Seger  2004  Kristianstads SLS            48.98   
28  Mathilda Abrahamsson Dele  2004  Kappsimningsklubben Karpen            49.61   
29  Julia Hallengren  2004  Kristianstads SLS            51.12   
30  Jacqlyne Jersov  2004  Osby Simsällskap            51.53   
31  Linnea Cederqvist  2004  Lönsboda Simsällskap            51.97   
32  Gabriella Mattsson  2004  Höganäs Simsällskap            52.28   
33  Klara Harrysson  2004  Ängelholms Simsällskap            59.08   
Elin Söderberg  2004  Ängelholms Simsällskap            DNF   
Wilma Ekstrand  2004  Simklubben Spiggarna            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  23 november 2014 
Licensierad till: Osby Simsällskap  Utskriftstid  10:52 
 
Resultat Gren 41 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 41 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden 2014    Utskriftsdatum  23 november 2014   
  Tävlingsort  Osby    Utskriftstid  10:56   
  Arrangör  Osby Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 november 2014         
 
 
Gren 41, 50m Frisim Herrar 10år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gustaf Stokholm  2004  Ängelholms Simsällskap            33.56   
Liam Dzambas  2004  Kristianstads SLS            34.43   
Ludwig Saurow  2004  Eslövs Simsällskap            35.25   
Hannes Wrenne  2004  Ronneby Simsällskap            36.19   
Noah Malmgren  2004  S71            36.50   
Noa Rydén  2004  Ängelholms Simsällskap            36.62   
Theodor Olsson  2004  Karlshamns Simklubb            38.42   
Johan Abrahamsson  2004  Karlskrona Simsällskap            38.78   
Oskar Strandqvist  2004  Eslövs Simsällskap            39.09   
10  Anthon Huasson  2004  Höörs Simsällskap            39.27   
11  Toni Milkov  2004  Eslövs Simsällskap            39.71   
12  Elias Johannesson  2004  Tyringe Simsällskap            40.54   
13  Vincent Grahn  2004  Höganäs Simsällskap            41.03   
14  Hampus Ståhl  2004  Eslövs Simsällskap            41.16   
15  Edwin Kalmteg  2004  Ronneby Simsällskap            42.08   
16  Calle Johansson  2004  Höganäs Simsällskap            44.15   
16  Viggo Thomsen  2004  Landskrona Simsällskap            44.15   
18  Marco Lindström  2004  Höganäs Simsällskap            44.17   
19  Oscar Tram  2004  Kristianstads SLS            45.45   
20  Ragnar Andersson  2004  Simsällskapet Delfin            46.04   
21  Ville Nordqvist  2004  S71            48.13   
22  Axel Jellbom  2004  Kappsimningsklubben Karpen            48.52   
23  Love Andersson  2004  Höganäs Simsällskap            48.64   
24  Alfred Cato  2004  Osby Simsällskap            49.96   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  23 november 2014 
Licensierad till: Osby Simsällskap  Utskriftstid  10:56 
 
Resultat Gren 42 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 42 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden 2014    Utskriftsdatum  23 november 2014   
  Tävlingsort  Osby    Utskriftstid  11:10   
  Arrangör  Osby Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 november 2014         
 
 
Gren 42, 4X50m Medley Dam 10år oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Äss Töser 1  2004  Ängelholms Simsällskap            2:54.57   
  Ella Persson  2004      45.87        45.87   
  Caisa Renström  2004      50.87        1:36.74   
  Alice Troedsson  2004      41.09        2:17.83   
  Frida Pekberg  2004      36.74        2:54.57   
                     
Landskrona Damer Lag1  2004  Landskrona Simsällskap            2:56.70   
  Emelie Ek-Värn  2004      43.95        43.95   
  Livia Sjunnesson  2005      49.16        1:33.11   
  Emma Hassling  2004      42.27        2:15.38   
  Ella Röiseth  2005      41.32        2:56.70   
                     
SS Delfin Damer [2004]  2004  Simsällskapet Delfin            3:01.35   
  Tilda Jönsson  2004      48.32        48.32   
  Astrid Nilsson  2004      48.80        1:37.12   
  Emma Ragnarsson  2004      46.64        2:23.76   
  Linnea Nell  2004      37.59        3:01.35   
                     
Äss Töser 2  2004  Ängelholms Simsällskap            3:12.66   
  Elin Kronkvist  2004      48.91        48.91   
  Linn Axelsson  2006      56.68        1:45.59   
  Ammie Axelsson  2004      46.74        2:32.33   
  Nelly Hansson  2004      40.33        3:12.66   
                     
Osby SS Damer [2004]  2004  Osby Simsällskap            3:15.63   
  Maja Olofsson  2004      46.61        46.61   
  Mya Carlsson  2004      51.41        1:38.02   
  Elina Holgersson  2005      52.74        2:30.76   
  Lovisa Håkansson  2005      44.87        3:15.63   
                     
Lönsboda Damer [2004]  2004  Lönsboda Simsällskap            3:20.16   
  Liv Kronqvist  2005      51.91        51.91   
  Tilda Sekander  2004      53.25        1:45.16   
  Adelina Gummesson  2005      53.41        2:38.57   
  Elma Nilsson  2004      41.59        3:20.16   
                     
Landskrona Damer Lag2  2005  Landskrona Simsällskap            3:29.67   
  Yasmine Strand  2004      56.56        56.56   
  Wilma Lundius  2004      53.27        1:49.83   
  My Pettersson  2006      54.50        2:44.33   
  Moa Ekberg  2006      45.34        3:29.67   
                     
SS Delfin Lag 2 [2004]  2004  Simsällskapet Delfin            3:38.44   
  Tilda Nordström  2006      53.33        53.33   
  Ellen Nyström Nilsson  2005      58.17        1:51.50   
  Jonna Möller  2005      59.15        2:50.65   
  Linnea Ranvert  2005      47.79        3:38.44   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  23 november 2014 
Licensierad till: Osby Simsällskap  Utskriftstid  11:10 
 
Resultat Gren 43 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 43 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden 2014    Utskriftsdatum  23 november 2014   
  Tävlingsort  Osby    Utskriftstid  11:15   
  Arrangör  Osby Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 november 2014         
 
 
Gren 43, 4X50m Medley Herr 10år oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Eslövs SS Herrar [2004]  2004  Eslövs Simsällskap            3:04.10   
  Oskar Strandqvist  2004      45.95        45.95   
  Hampus Ståhl  2004      54.57        1:40.52   
  Ludwig Saurow  2004      43.55        2:24.07   
  Toni Milkov  2004      40.03        3:04.10   
                     
Ksls Herrar [2004]  2004  Kristianstads SLS            3:22.79   
  Jacob Glans  2006      45.46        45.46   
  Johan Dahlberg  2005      57.86        1:43.32   
  Liam Dzambas  2004      53.72        2:37.04   
  Oscar Tram  2004      45.75        3:22.79   
                     
Landskrona Herrar Lag 1  2004  Landskrona Simsällskap            3:52.47   
  Viggo Thomsen  2004      51.69        51.69   
  Hannes Bengtsson  2006      1:16.21        2:07.90   
  Ludvig Hoff  2005      57.45        3:05.35   
  Carl Larmark  2005      47.12        3:52.47   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  23 november 2014 
Licensierad till: Osby Simsällskap  Utskriftstid  11:15 
 
Resultat Gren 44 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 44 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden 2014    Utskriftsdatum  23 november 2014   
  Tävlingsort  Osby    Utskriftstid  15:05   
  Arrangör  Osby Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 november 2014         
 
 
Gren 44, 4X50m Medley Mix 10år oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ängelholm Mix [2004]  2004  Ängelholms Simsällskap            2:44.25   
  Gustaf Stokholm  2004      40.01        40.01   
  Frida Pekberg  2004      47.65        1:27.66   
  Alice Troedsson  2004      39.37        2:07.03   
  Noa Rydén  2004      37.22        2:44.25   
                     
Landskrona Mix Lag 1  2005  Landskrona Simsällskap            2:57.88   
  Emelie Ek-Värn  2004      43.37        43.37   
  Viggo Thomsen  2004      50.47        1:33.84   
  Emma Hassling  2004      43.42        2:17.26   
  Ludvig Hoff  2005      40.62        2:57.88   
                     
SS Delfin Mix [2004]  2004  Simsällskapet Delfin            3:07.57   
  Linnea Nell  2004      43.54        43.54   
  Hugo Johnsson  2005      57.60        1:41.14   
  Astrid Nilsson  2004      41.63        2:22.77   
  Ragnar Andersson  2004      44.80        3:07.57   
                     
Ronneby  2004  Ronneby Simsällskap            3:10.06   
  Hannes Wrenne  2004      43.38        43.38   
  Lovisa Nilsson  2006      56.02        1:39.40   
  Myra Ramström-Andersson  2005      48.02        2:27.42   
  Edwin Kalmteg  2004      42.64        3:10.06   
                     
S71 Mix  2004  S71            3:10.63   
  Wilma Nilsson  2004      43.80        43.80   
  Freja Malmgren  2007      1:03.55        1:47.35   
  Noah Malmgren  2004      43.45        2:30.80   
  Malte Rönningdal  2005      39.83        3:10.63   
                     
Ksls Mix  2004  Kristianstads SLS            DSQ   
  Johan Dahlberg  2005      1:07.82        1:07.82   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  23 november 2014 
Licensierad till: Osby Simsällskap  Utskriftstid  15:05 
 
Resultat Gren 45 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 45 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden 2014    Utskriftsdatum  23 november 2014   
  Tävlingsort  Osby    Utskriftstid  15:13   
  Arrangör  Osby Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 november 2014         
 
 
Gren 45, 100m Medley Damer 9år oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Livia Sjunnesson  2005  Landskrona Simsällskap    47.11        1:40.45   
Lovisa Nilsson  2006  Ronneby Simsällskap    50.35        1:43.53   
Elina Holgersson  2005  Osby Simsällskap    50.60        1:44.93   
Myra Ramström-Andersson  2005  Ronneby Simsällskap    47.37        1:46.54   
Adelina Gummesson  2005  Lönsboda Simsällskap    55.57        1:48.92   
Ella Röiseth  2005  Landskrona Simsällskap    50.24        1:49.25   
Lovisa Håkansson  2005  Osby Simsällskap    52.37        1:52.02   
Jonna Möller  2005  Simsällskapet Delfin    55.26        1:55.36   
Tova Sivertsson  2005  Landskrona Simsällskap    51.38        1:55.77   
10  My Pettersson  2006  Landskrona Simsällskap    56.85        1:57.58   
11  Yasmine Strandh  2006  Landskrona Simsällskap    1:00.11        2:07.86   
Linn Axelsson  2006  Ängelholms Simsällskap            DSQ   
Linnea Ranvert  2005  Simsällskapet Delfin            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  23 november 2014 
Licensierad till: Osby Simsällskap  Utskriftstid  15:13 
 
Resultat Gren 46 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 46 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden 2014    Utskriftsdatum  23 november 2014   
  Tävlingsort  Osby    Utskriftstid  15:18   
  Arrangör  Osby Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 november 2014         
 
 
Gren 46, 100m Medley Herr 9år oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jacob Glans  2006  Kristianstads SLS    46.75        1:45.68   
Malte Rönningdal  2005  S71    53.15        1:47.33   
Ludvig Hoff  2005  Landskrona Simsällskap    53.86        1:49.92   
Axel Gladher  2006  Karlskrona Simsällskap    51.67        1:50.43   
Hugo Axelsson  2005  Karlskrona Simsällskap    58.83        1:58.35   
Anton Persson  2006  Kappsimningsklubben Karpen    1:01.03        2:06.76   
Johan Dahlberg  2005  Kristianstads SLS            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  23 november 2014 
Licensierad till: Osby Simsällskap  Utskriftstid  15:18 
 
Resultat Gren 47 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 47 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden 2014    Utskriftsdatum  23 november 2014   
  Tävlingsort  Osby    Utskriftstid  15:28   
  Arrangör  Osby Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 november 2014         
 
 
Gren 47, 100m Medley Damer 10år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Astrid Nilsson  2004  Simsällskapet Delfin    42.86        1:29.48   
Alice Troedsson  2004  Ängelholms Simsällskap    44.86        1:32.39   
Wilma Nilsson  2004  S71    45.00        1:33.98   
Tuva Edvinsson  2004  Klippans Simsällskap    44.65        1:34.96   
Linnea Nell  2004  Simsällskapet Delfin    44.50        1:35.70   
Maja Olofsson  2004  Osby Simsällskap    46.31        1:36.33   
Tindra D´aubigné  2004  Höörs Simsällskap    46.59        1:36.54   
Frida Pekberg  2004  Ängelholms Simsällskap    47.13        1:36.85   
Emma Hassling  2004  Landskrona Simsällskap    45.26        1:37.69   
10  Emma Ragnarsson  2004  Simsällskapet Delfin    47.32        1:42.94   
11  Ammie Axelsson  2004  Ängelholms Simsällskap    46.84        1:43.23   
12  Mya Carlsson  2004  Osby Simsällskap    49.48        1:43.85   
13  Ella Persson  2004  Ängelholms Simsällskap    48.60        1:44.67   
14  Caisa Renström  2004  Ängelholms Simsällskap    51.88        1:46.98   
15  Nelly Hansson  2004  Ängelholms Simsällskap    47.63        1:47.53   
16  Elin Kronkvist  2004  Ängelholms Simsällskap    52.29        1:49.21   
17  Alice Carlqvist-Seger  2004  Kristianstads SLS    54.79        1:51.71   
18  Julia Hallengren  2004  Kristianstads SLS    55.00        1:54.26   
19  Mathilda Abrahamsson Dele  2004  Kappsimningsklubben Karpen    1:03.52        2:08.82   
20  Elin Söderberg  2004  Ängelholms Simsällskap    1:02.84        2:09.89   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  23 november 2014 
Licensierad till: Osby Simsällskap  Utskriftstid  15:28